1970

Sørlandsrally omfatter 52 spesialetapper. 60 biler starter 27 kommer i mål.

Direktør Aage Borgen i Trygg Trafikk uttrykker generell skepsis til bilsport, også PO-løp, og vil ha all bilsport inn på lukkede baner.

Den tyske utgaven av motorsportstidsskriftet Sport Auto som til da hadde blitt utgitt i Frankrike, ble overtatt av tyskeren Paul Pietsch.

91 biler starter Safari Rally, 19 fullfører.

RAC-Rally har 196 ekvipasjer på startstreken, hvorav 67 fullfører. Start og mål ved Centre Airport Hotell, Heathrow/London.

Etableres en organisasjon for produsentene av rallybiler, Rally Constructors Association, med Saabs Bo Hellberg som formann og Peter Browning fra BMC som sekretær, og med bilfabrikkene Alfa Romeo, Citroen, DAF, Datsun, Ford, Lancia og Rootes som øvrige medlemmer.

Den internasjonale rallysesongen 1970 kan vel kanskje best karakteriseres som litt forvirrende. Dette var jo før Rally-VM slik vi kjenner det i dag sin tid. Produsentene konkurrerte om det man betegnet som det Internasjonale Merkesmesterskapet i Rally som besto av 7 runder, nemlig Monte Carlo, Svenska, San Remo, Safari, Østerriske Alperally, Akropolis og RAC, altså mange av de løpene som fortsatt inngår i VM. Serien ble vunnet av Porsche med tre seire og 28 poeng, foran Alpine Renault med 26, Lancia med 16, Saab 15 og Opel og Ford med 10 poeng. Øvrige produsenter som tok poeng var Datsun, Peugeot, Fiat, Volvo, BMW, Triumph og VW.

Bjørn Waldegård/Lars Helmer tok sin andre seier på rad i Rally Monte Carlo, i tillegg til at han også seiret i Svenska Rally og Østerriske Alperally.

Det kanskje mest omtalte løpet 1970 var maratonrallyet London – Mexico i forbindelse med VM i fotball, som ble vunnet av Hannu Mikkola/Arne Hertz i en Ford Escort.

Førerne kjempet den gang om noe man betegnet EM i Rally for førere, der det inngikk 22 løp, der både førere og 2. førere kunne tilgodese seg poeng fra sine seks beste resultat. Det var imidlertid ikke lov å beregne seg poeng fra bare 3 løp som ikke tidligere hadde inngått i EM-serien, og heller ikke mer enn to runder i ett og samme land. Med andre ord et nokså komplisert og innfløkt system som utvilsomt har vært delaktig i å begrense denne seriens popularitet.

Sesongen 1970 var det ikke mindre enn 703 førere og kartlesere som tok poeng og flest fikk til slutt franskmannen Jean Claude Andruet i en Alpine Renault. På 2. plass kom belgierne Gilbert Staepelaere og kartleseren hans Andre Aerts i en Ford Escort. På fjerdeplass kom tyskeren Achim Warmbold, som da kjørte en Opel Rally Kadett mens laget Jean Ragnotti/Pierre Thimonier besatte 5 plassen. Også de kjørte en Opel Rally Kadett. Nummer 7 ble tyskeren Walter Biebinger i en Opel, mens parhestene Alcide Paganelli/Domenico Russo bela 8. plassen, mens den engelske 2. føreren David Stone kom inn på 10. plass.

På vei hjem fra München-Wien-Budapest kolliderer Achim Warmbold med en fyllekjører i Trabant som kom over i motsatt kjørebane. De to i forsetet på Trabanten samt Warmbolds 2. fører Strunz, omkommer. Warmbold skader hoften og tilbringer lang tid på sykehus.

Den norske Sportsnevnden hadde følgende sammensetning: Konrad Bryde, Gunnar Fadum, Arne Syversen, Per Bergan, Kjell Bjørnstad, Ragnar Busch, Walther Schjølberg, Thorbjørn Berntsen, Leiv Samsing, Odd Thrana, Harald Simonsen, Magne Høgevold, Godtfred Heesch, Haakon Isdahl, Karl G. Paulsen, Ulrich Møller Halvorsen, Ottar Brødholt, Conrad Trotland, Rolf Strand og Jan R. Aas.

Hochenheimring er for første gang arena for Tysklands GP i Formel 1.

I forbindelse med Kanonloppet omkommer 6 personer og 30 skades.

Jochen Rindt omkommer på treningen til Italias Grand Prix.

Odd Pettersen, signaturen op, i Aftenposten, som skrev mye om motorsport fylte 60 år 17. november.

FØDT: Nasser Al Attiyah, Jean-Phillippe Belloc, Pedro Diniz, Tom Erik Hauger, Sverre Isachsen, Freddy Loix, Alister McRae, Achim Mörtl, Jason Watt, Eric Wewers,

DEBUTANTER: Tony Carello, Ingemar Hansson, Timo Salonen, Ari Vatanen,

DØD: Piers Courage, Jochen Rindt,

Vinnere:

1000 Minuten: Lampinen/Mannucci – Lancia Fulvia

Acropolis Rally: Jean-Luc Therier/M. Callewaert – Alpine Renault

Arctic, Finland: Hannu Mikkola/Risto Suonio – Ford Escort TC

Bayerische Winter: Helle Bein/Mehmel – BMW 2002

Bayonne Cote Basque: Bernhard Darniche – Alpine Renault

Bergen: Kai Bråthen/Arild Antonsen – Ford Escort TC

Bergslags: Ove Eriksson – Opel Rally Kadett

Bergslagsloppet: Stig Blomqvist – Saab V4

Bore: Ove Eriksson - Opel

Burmah: Nigel Hollier – Renault Alpine

Cambrian: Roland Young/Dave Cowell – Ford Escort TC

Caminos del Inca: Henry Bradley/Cesar Vidaurre – Ford Escort TC

Cevennes: Larousse/Gelin – Simca CG Coupe 2.2L

Chataigne: Maistre/Dubreuil – Alpine 1300 S

Circuit of Ireland: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Cork 20: Billy Coleman/Noel davin – Ford Escort

Cote Fleurie: Joseph Bourdon/Ch. Bertrand – Alpine

Criterium Alpin: Piot/Todt – Ford Escort

Cyprus: V. Zachariades/L. Ellinas – Fiat 125

Dackefejden: Carl Orrenius – Saab V4

DDR, Øst-Tyskland: Hommel/Bork - Wartburg

Dukeries: Chris Benyon/Lyn Andrews – Ford Escort

Finland: Hannu Mikkola/Gunnar Palm – Ford escort TC

Finnskog PO: Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen

Finnskog Vinter: Erik Aaby/Steinar Jortun – Opel Rally Kadett

Geneve: Andruet/Veron – Alpine

Glommaløpet, Norge: Johnny Nyengen/Kjell Grønneng

Goodyear Sør-Afrika: H.S. Sembi/E.R. bernard – Volvo 122 S

Gränsloppet: Per Eklund – Saab

Gästebudstrofeen: Ingvar Carlsson - BMW

Gøtaland: Lillebror Nasenius – Opel Rally Kadett

Hanki: Timo Mäkinen – Ford Escort TC

Jim Clark: Russell Close/Howard Scott – Ford Escort

Jämtrally: Lars Nystrøm – BMW

KNA Vinterrally: Lasse Jønsson/Christer Møller – Saab V4

Langleiken, Norge: Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen – Saab.

Lille Mats: Kenneth Ohlsson - VW

Lozere: Saurel/Saix – Alpine

Ludvikarushen: Carl Orrenius – Saab V4

Lyon-Charbonnieres: Andruet/Stone – Alpine A 110 1600

Madeira: Americo Da silva Nunes – Porsche 911 S

Maine: Mazzia/Bodin – Porsche 911 R

Marokko: Neyret/Terramorsi – Citroen DS 21

NAF’s Vårløp: Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen – Saab

NAF Oslo Høstløp: Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen – Saab V4

Neige et Glace: Swietlik/Couturier – Alpine

Norge: Bert Gustavsson/Egil Moreite – Ford Escort TC

Midnattsløpet, Norge: Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke

Mjøsa Vinter: Jan Gustavsson/Trond Gustavsson - Volvo

Mjøsløpet: Kai Bråthen/Finn P. Kristensen

Mont d’Auvergne: Michy/Eynard – Renault Gordini

Monte Carlo, Monaco: Bjørn Waldegård/Lars Helmer – Porsche 911 S

München-Wien-Budapest: Andruet/Veron – Alpine

Norge: Bert Gustavsson/Egil Moreite – Ford Escort

Osbysvängen: Søren Skanse – Volvo 142

Paris-St.Raphael feminin: M.P. Palayer/E. perrier – Porsche

Picardie: Chasseuil/Baron – Porsche 911

Plains: Frank Pierson/Colin Francis – Ford Cortina Lotus

PO-Cupen: Leif Nyborg/Per O. Nyborg

Polen: Andruet/Veron – Alpine

Portugal: Simo Lampinen/John Davenport – Lancia

Porselensløpet: Audgar Engmark/Steinar Jortun – Opel Rekord Sprint

Printemps: Poirot/Guglieri – Porsche 911

RAC: Harry Källstrøm/Gunnar Häggbom – Lancia Fulvia HF

Romeriksvalsen: Jan Gustavsson/Trond Gustavsson – Volvo

Ronde de Lozere: Saurel/Saix – Alpine

Roslagsvalsen: Carl Orrenius – Saab V4

Routes du Nord: Andruet/Bernard – Alpine 1800

Safari: Herrmann/Schuller – Datsun 1600 SSS

Safari Caledonien: Dang - Toyota

San Remo: Therier/Callewaert – Alpine

Semperit: Gass/Frey – Porsche 911

Scandiatrofeen: Per Eklund – Saab V4

Scottish: Brian Culcheth/Johnstone Syer – Triumph 2.5 PI

Spania: Nicholas/Roure – Alpine

Svenska Rally: Bjørn Waldegård/Lars Helmer – Porsche 911

Sørland: Per Eklund/Arne Hertz – Saab V4

Tammerfors: Timo Mäkinen – Ford Escort TC

Teknisrundan: Stig Blomqvist – Saab V4

Total, Sør-Afrika: Ewold van Bergen/Minolta van Bergen – Datsun SSS

Tour d’Europe: Herbert E. Kleint/Günther Klapproth – Ford capri

Tour de Belgique: Staepelare/Aerts – Ford Escort

Tour de Corse: Bernhard Darniche/Demange – Alpine Renault

Tour de France: Jean Pierre Beltoise/Jean Todt – Matra-Simca 650

Tulipan, Holland: Cees van Grieken/Marcel Verbunt - BMW

Tusen Minutter: Simo Lampinen – Lancia

TV-Svängen: Jan Henriksson – Opel Rally Kadett

Var: Claude henry/J. Paul Laporte - Opel

Vikingrunden, Norge: Trond Schea/Rolf Strand Jr. – Ford Escort

Vltava (Moldau): Gilbert Staepelare/Aerts – Ford Escort

Värmland Runt: Ove Eriksson – Opel Rally kadett

Wartburg, Øst-Tyskland: Eberhard Asmus/Lothar Sachse – Trabant

Welsh: W.D. Sparrow/N.J. Raeburn – BMC Mini Cooper S

World Cup Rally London-Mexico: Hannu Mikkola/Gunnar Palm – Ford Escort

Ypres: G. Staepelare/A. Aerts – Ford Escort

Østerriske Alperally: Waldegård/Nystrøm – Porsche 911 S

Østgøta, Sverige: Carl Orrenius – Saab V4

Mesterskap:

Europa: Jean-Claude Andruet – Alpine-Renault

Int. mesterskap for merker: 1. Porsche, 2. Alpine, 3. Lancia

British: Will Sparrow – BMC Cooper S

Finland: Timo Mäkinen – Ford Escort, Eero Nuuttila - Opel

Frankrike: Jean Claude Andruet

Italia: Alcide Paganelli - Fiat

Motoring News: Jim Bullough

Norge: Petter Løken

Skottland: James Rae

Tyskland: Helmut Bein – BMW

Belgias GP: Pedro Rodriguez

Canadas GP: Jacky Ickx

Englands GP: Jochen Rindt

Frankrikes GP: Jochen Rindt

Hollands GP: Jochen Rindt

Italias GP: Clay Regazzoni

Mexikos GP: Jacky Ickx

Monacos GP: Jochen Rindt

Spanias GP: Jackie Stewart

Sør-Afrikas GP: Jack Brabham

Tysklands GP: Jochen Rindt

USA’s GP: Emerson Fittipaldi

Østerrikes GP: Jacky Ickx

VM Formel 1: Jochen Rindt - Lotus

VM F1 Konstruktører: Lotus

1970

1970 - RALLY BERGEN:

1). Kai Bråthen/Arild Antonsen, 2). Petter Løken/Per A. Bakke, 3). Harry Skistad/Bjarne Brundtland, 4). Erik Aaby/Steinar Jortun, 5). Robert Langård/Terje Nygren, 6). Kjell Wangen/Tor Olsen, 7). John Haugland/Per Chr. Telle, 8). Kåre Skår/Arne Tvedt Olsen, 9). Odd Egil Grimsrud/Johnny Snellingen, 10). Bjørn Steen Olsen/Frank D. Lillehjell, 11). Per S. Strømberg/Tore Knudsen, 12). Birger Tangeland/Tore Torell, 13). Jostein Vindenes/Harald Åsvang, 14). Halvor Skarseth/Trond Brynhildsen, 15). Kjell Davanger/Svein O. Hansen, 16). Jan Kolberg/Ketil Nissen-Lie, 17). Christer Skaar/Terje Gundersen, 18). Egil Johannessen/Hanne Skotvedt, 19). Tor Foss/Truls Hødal, 20). Kjell Tangen/Per O. Tangen.

1970 – RALLY FINNSKOG VINTER:

Totalt: 1). Erik Aaby/Steinar Jortun – Opel Rally Kadett, 2). Jan Gustavsson/Trond Gustavsson – Volvo 142, 3). Per Strømberg/Tore Knudsen – BMW, 4). Petter Løken/Magne Lunde – Saab V4, 5). Johnny Nyengen/Trygve Tuverud – Renault 16, 6). Kai Bråthen/Finn Kristensen – Opel Rally Kadett, 7). Øystein Furuseth/Tore Sten Berntsen – Opel Rally Kadett, 8). Jan Gjestrum Larsen/Olaf H. Hellenes – Saab, 9). Gunnar Bergersen/Sten Rønning – Volvo Amazon, 10). Ola Rustad/Terje Lind-Isaksen – Volvo 142.

Klasse 2: 1). Gunnar Juvberget/Rolf Sleperud – Renault Gordini, 2). Ronald Torp/Bjørn Skaug – BMC.

Klasse 3: 1). Johnny Nyengen/Trygve Tuverud – Renault 16, 2). Per Engseth/Tore Halbakken – VW 1500, 3). Egil Moreite/Kjell Paulsen – Ford Cortina, 4). Erik Brenna/Leif Bolstad – Ford Cortina Lotus, 5). Kjell Ekern/Hans Ivar Braathen – Saab V4.

Klasse 4: 1). Kai Bråthen/Finn Kristensen – Opel Rally Kadett, 2). Øystein Furuseth/Tore Sten Berntsen – Opel Rally Kadett, 3). Ola Rustad/Terje Lind-Isaksen – Volvo 142, 4). Ove Ødegård/Geir Andersen – Opel Rally Kadett, 5). Hans Chr. Bjerke/Ulf Løvlie – Opel Rally Kadett.

Klasse 6: 1). John Haugland/Thor Kagnes – Skoda 1000 MB, 2). Arild Bråthen/Ulf Øverby – Datsun, 3). Knut Sandberg/John Sandberg – Ford Escort GT.

Klasse 7: 1). Petter Løken/Magne Lunde – Saab V4, 2). Jan Gjestrum Larsen/Olaf H. Hellenes – Saab, 3). Kjell Håkonsen/Per Bjerke – VW 1500, 4). Jon E. Poulsen/Terje Dalgren – Ford 15M, 5). Jan Felumb Kjendlie/Nils Petter Nielsen – Saab V4.

Klasse 8: 1). Erik Aaby/Steinar Jortun – Opel Rally Kadett, 2). Jan Gustavsson/Trond Gustavsson – Volvo, 3). Per Strømberg/Tore Knudsen – BMW 2002 Ti, 4). Gunnar Bergersen/Sten Rønning – Volvo Amazon, 5). Asgeir Engjom/Willy Opperud – Volvo 142.

1970 - FINNSKOG VINTER PO:

Klasse A: 1). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen, 2). Audgar Engmark/Steinar Jortun – Opel Rekord Sprint, 3). Ivar Sagen/Erich W. Nielsen – Opel Rally Kadett.

Klasse B: 1). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke – Opel Rally Kadett, 2). Wenche Knudtzen/Carl Erik Knudtzen – Saab V4, 3). Hans Olav Lunde/Jakob Scherven – Saab V4, 4). Leif Sommer/Roar Kløfta – NSU TT, 5). Kåre Brattsveen/Gunnar Solsvik – Volvo 123GT, 6). Bjørn Holen/Arne Eikåsen – Volvo 122S, 7). Per Engseth/Tore Halbakken – VW, 8). Jack Weseth/Arne B. Dahl – Saab V4, 9). Jon S. Norstad/Per A. Norstad – VW 1300, 10). Bjørn Brødholt/Ellef Mørk – Austin Cooper.

Klasse C: 1). Bjørn A. Bakken/Trond Gustavsen – Ford Cortina GT, 2). Ola Ingar Bratteng/Harald Bekkelund – NSU TT, 3). Jon Lundeby/Tor Arnesen – Saab V4, 4). Svein Bårdseth/Tor Matisen – Volvo PV, 5). Herman Hellebust/Bjørn Bergersen – Opel Kadett, 6). Sverre Sveen Skjeggenes/Knut Myrhol – Renault R8, 7). Einar Johnsen/Per J. Haugen – Ford Corsair, 8). Ola Bentengen/Bjarne Jerpset – Volvo PV544, 9). Fritjof Blom/Eirik Malm – Fiat 850, 10). Svein Olav Torp/Svein Ove Solberg – BMC 850, 11). Tore Fladeby/Geir Fossheim – Renault R8S, 12). Willy Storbråten/Bjørn Olsen – Ford Cortina, 13). Stein Hagelund/Håvard Hagelund – Opel Rally Kadett, 14). Erik Hammerli/Einar Anseth – Ford Cortina, 15). Terje Bakken/Svein Olav Teigberget – VW 1500 S, 16). Arne Gunnar Gjørsli/Jan Egil Jenssen – VW 1300, 17). Bjørn Lukashaugen/Tor M. Økstad – Renault R10, 18). Terje Olstad/Odd Chr. Oulie – Volvo Amazon, 19). Arne Jan Bergum/Terje Henriksen – Datsun 1000.

RALLY GJØVIK:

1). Erik Aaby, 2). Per Strømberg, 3). John Haugland, 4). Helge Menkerud, 5). Magne Sveen.

Klasse 2 Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Gunnar Juvberget/Arve Opås, 2). Anders Blomberg/Kristian Kristiansen, 3). Tore H. Bratlie/Paul Thune, 4). Gunnar Gjerstad/John Hoel, 5). Jan Walmann/Stig Svendsen, 6). Ronald Torp/Ivar Frydenlund.

Gruppe 1 1301-1600 ccm: 1). Erik Brenna/Leif Bolstad, 2). Arvid Ødegård/Ragnar Vold, 3). Leif E. Dæhlie/Bjørn G. Dæhlie, 4). Knut Bjerke/Hans O. Lystad.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Helge Menkerud/Rolf Strand, 2). Øistein Furuseth/Ove Ødegård, 3). Kåre Brattsveen/Gunnar Solvik, 4). Ola Rustad/Terje Lind-Isaksen.

Gruppe 2 inntil 1600 ccm: 1). John Haugland/Thor Kagnes, 2). Jon Kjendlie/Olaf H. Hellenes, 3). Jan Nustad/Tor Korsvold, 4). Arild M. Bråthen/Ulf M. Øverby.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Erik Aaby/Bjørn Lie, 2). Per Strømberg/Tore Knutsen, 3). Magne Sveen/Helge A. Tandberg, 4). Jan Gustavsson/Trond Gustavsson, 5). John Grini/Helge Bye.

1970 - GLOMMALØPET:

Løpet ble innledet med den tradisjonsrike baneprøven på Askim stadion, som ble vunnet av John Unnerud. 85 deltagende biler som måtte kjempe med vanskelige veier og svært så skiftende værforhold. Arrangør var NAF Øvre Østfold som hadde laget et løp som ble karakterisert som middels vanskelig.

Klasse A: 1). Johnny Nyengen/Kjell Grønneng, 2). Finn Rolf Jacobsen/Willy Paulsen, 3). Ove Ødegaard/Øistein Furuseth, 4). Nils Petter Nielsen/Rolf Michelsen, 5). Finn Haug/Kai Kristiansen, 6). Dag Henriksen/Kjell M. Langø, 7). Tore Bakkerud/Bengt Eliassen, 8). Bjørn Lundem/Leif Aasen, 9). John Unnerud/Arne B. Dahl.

Klasse B: 1). Petter Fredriksen/Alf Bekhus, 2). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 3). Odd Moen/Terje Ruud, 4). Reidar Thorbjørnsen/Hans Gerard Amundsen, 5). Gunnar Gjerstad/John Hoel, 6). Steinar Svendsen/Jan Magne Haugbro, 7). Bjørn Holen/Arne Eikåsen, 8). Øivind Aspeng/Åge Edvardsen, 9). Stein Ringstad/Chr. Løchen, 10). Arild Løvå/Wenche Knudtzen.

Klasse C: 1). Øivind Lier/Kjell Hammerschaug, 2). Nils Granberg/Kjell Olav Aamodt, 3). Vidar S. Hoel/Ole J. Hansen, 4). Arild Hansen/Øivind Gimmingsrud, 5). Stein I. Andersen/Per I. Glomvik, 6). Hans Hallberg/Tor Solberg, 7). Arve Hansen/Knut Sagholen, 8). Olav Bonesmo/John Jensen, 9). Knut K. Presterud/Tor. Johs. Bieltvedt, 10). Frank Borrmann/Jan Eyolf Brustad, 11). Knut Knutsen/Kjell Mønnich, 12). Valter Jensen/Geir Kristensen, 13). Grunde Espeland/Stein Svendsen, 14). Sverre Sveen Skjæggenes/Knut Myrhol, 15). Thore Berthelsen/Knut Kristiansen.

1970 - LANGLEIKEN:

Arrangert av KNA Asker og Bærum. Start fra Kjeller med en rute som gikk via Kjellerholen, Skedsmo kirke, Leirasund, Hval, Kløfta, Løren, Ormstad, Rotnes, Vormsund, Snekkerstua, Halmas, Moen, Ringshaug, Heimvard, Aurstad, der det var lagt inn en del kartleserprøver ved Kanan, før løpet gikk videre til Fonbekk, Løken, Kløfta, Henni, Konkedalen, Rønnegrinda, Hungerholt, Bråtesletten, Skedsmokorset til mål på Mortens Kro på Gelleråsen. Løpet var på 20 mil og veiene var til tider svært glatte. Vinnerne, Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen vant for tredje året på rad, og ble samtidig klubbmestere i KNA, også det for tredje år på rad. Finn R. Jacobsen tok dermed Morris-pokalen til odel og eie etter tre napp. Willy Paulsen vant Kjell Gudims pokal, som det ble kjempet om for første gang dette året, og skulle vinnes tre ganger.

Klasse A: 1). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen, 2). Øystein Furuseth/Finn P. Kristensen, 3). Per A. Bakke/Arild Antonsen, 4). Finn Haug/Kai Kristiansen, 5). Johnny Nyengen/Kjell Grønneng, 6). Birger Tangeland/Asbjørn Fløene.

Klasse B: 1). Bjørn Holen/Arne Eikåsen, 2). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 3). Wenche Knudtzen/Carl Erik Knudtzen, 4). Hroar Kaas/Eidis Huseby Kvaalen, 5). Hans O. Lunde/Jacob Schjerven, 6). Jørgen Ugland/Bjørn Lahus, 7). Håvard Skoglund/Kjell Pettersen, 8). Frithjof Blom/Eirik Malm.

Klasse C: 1). Nils Granberg/Kjell Olav Aamodt, 2). Vidar Hoel/Ole Hansen, 3). Morten Kristiansen/Henning Gundersen, 4). Øyvind Lier/Kjell Hammershaug, 5). Frank Borrman/Jan Eyolf Brustad, 6). Sten J. Andersen/Per I. Glomsvik, 7). Bjørn Bakker/Geir Fossheim, 8). Olav Bonesmo/John Jensen, 9). Tore Voldmo/Sverre Nyengen, 10). Brian Karlsen/Oddvar Moland, 11). Bjørn Magnus Moe/Siri Moe, 12). Randi Tangeland/Kari Magnussen, 13). Guttorm Amdal/Bjarne Amdal, 14). Sverre Sveen Skjæggenæs/Anne Lise Sveen Skjæggenæs, 15). Jon Vegard Lunde/Tormod Lunde, 16). Lars Sundling/Jan Holst.

1970 - MIDNATTSLØPET:

Løpet preget av nokså heavy kartlesing og løpet ble følgelig preget av mye feilkjøring. Løpet hadde en lengde på 180 km med 46 kontroller hvorav 6 ble strøket av ulike årsaker. Løypa gikk først på småveier rundt Dal og Eidsvoll hvoretter ferden gikk til Tangen på Hedemarken der man fikk noen runder rundt Stange kirke og videre til Romedal, Veiberg, Nyhuset, Klæpabruk, Finnsted, Vartomten og et vanskelig parti rundt Imerslund.

De to beste totalt kjørte begge i B-klassen.

Klasse A: 1). Øystein Furuseth/Finn P. Kristensen, 2). Per A. Bakke/Arild Antonsen, 3). Carl Knudtzen/Ragnar Nitschke, 4). Audgar Engmark/Steinar Jortun, 5). Johnny Nyengen/Kjell Grønneng.

Klasse B: 1). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 2). Bjørn Holen/Arne Eikåsen, 3). Bjørn Brødholt/Ellef Mørk, 4). Wenche Knudtzen/Carl Erik Knudtzen, 5). Olav Nordseng/Leif Simensen, 6). Stein Ringstad/Christian Løchen, 7). Per Arne Skogstad/Jan Walmann, 8). Jon Sverre Norstad/Per Arne Norstad, 9). Jørgen Ugland/Bjørn Lahus.

Klasse C: 1). Hermann Hellebust/Bjørn Bergersen, 2). Olav Bonesmo/John Jensen, 3). Bjørn Magnus Moe/Siri Moe, 4). Vidar S. Hoel/Ole J. Hansen, 5). Frank Borrmann/Jan Eyolf Brustad, 7). Jon Vegard Lunde/Tormod Lunde, 8). Sten Andersen/Per Ivar Glomvik, 9). Kåre Rustad/Geir Fossheim, 10). Einar Johnsen/Per Jørgen Haugen, 11). Thore Berthelsen/Knut Kristiansen, 12). Nils Granberg/Kjell Olav Aamodt, 13). Stein Willoch Mathiesen/Arne Renstrøm, 14). Fred O. Halvorsen/Randi B. Hurlen, 15). Morten Granvold/Arild Løvå, 16). Tom Rune Skai/Bjørn H. Sivertsen, 17). Hans Th. Fredriksen/Per Halvor Sælebakke, 18). Oddbjørn M. Larsen/Kjell Karlsen, 19). Bjørn Flygind/Sverre Nyengen, 20). Dag Selvik/John-Erik Nilsen.

Dameklasse: 1). Wenche Knudtzen/Carl Erik Knudtzen, 2). Karen Aske/Tor Haugland, 3). Randi Tangeland/Karin Magnussen, 4). Anne Majorsæter/Else Bjerkomp.

MJØSA VINTER 1970:

1). Jan Gustavsson/Trond Gustavsson – Volvo, 2). Kai Bråthen/Finn P. Kristensen – Opel Rally kadett, 3). Ove Ødegård/Willy Nicolaysen – Opel Rally Kadett, 4). John Haugland/Thor Kagnes – Skoda, 5). Asbjørn Gunnes/Arne Kristiansen – Ford Cortina, 6). Per Kristiansen/Asle Brørby – Volvo 122 S, 7). Asgeir Engjom/Willy Opperud – Volvo Amazon, 8). Arvid Øgård/Ragnar Wold – Ford Cortina GT.

Klasse 1: 1). Arne M. Olsen/Torbjørn Aass

Klasse 2: 1). Ove Ødegård/Willy Nicolaisen

Klasse 3: 1). John Haugland/Thor Kagnes.

Klasse 4: 1). Jan Gustavsson/Tron Gustavsson – Volvo

Dameklassen: Trine Jensen.

MJØSLØPET:

Klasse A: 1). Kai Bråthen/Finn P. Kristensen, 2). Øystein Furuseth/Leif Bolstad.

Klasse B: 1). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 2). Kåre Brattsveen/Gunnar Solvik, 3). Bjørn Holen/Arne Eikåsen.

Klasse C: 1). Olav Bonesmo/John Jensen, 2). Gunda Engen/Harald Bekkelund, 3). Alf Normann Hansen/Roy Willy Opperud, 4). Øyvind Øyhus/Åge Johansen, 5). Hermann Hellebust/Bjørn bergersen, 6). Arne Gjørslie/Børge Hedemann Larsen.

1970 - NAF FROST:

Klasse A: 1). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen, 2). Finn Haug/Kai Kristiansen, 3). Audgar Engmark/Steinar Jortun.

Klasse B: 1). Bjørn Holen/Arne Eikåsen, 2). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 3). Terje Brørby/Arne Dølerud, 4). Arild Løvå/Wenche Knudtzen.

Klasse C: 1). Frank Borrmann/Jan Eyolf Brustad, 2). Herrman Hellebust/Bjørn Bergersen, 3). Jørgen Ugland/Eidis Huseby Kvålen, 4). Hans Petter Furu/Ole T. Fure, 5). Valter Jensen/Geir Kristensen, 6). Ola Ingar Bratteng/Harald Bekkelund, 7). Oddbjørn Antonsen/Werner Antonsen, 8). Bjørn A. Bakker/Geir Fossheim, 9). Tormod Lunde/Jon V. Lunde, 10). Bjørn Flygind/Sverre Nyengen.

1970 - NAF OSLO HØSTLØP:

Klasse A: 1). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen.

Klasse B: 1). Kåre Rustad/Arne Eikåsen, 2). Wenche Knudtzen/Carl-Erik Knudtzen, 3). Bjørn Brødholt/Ellef Mørk, 4). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 5). Tor Haugland/Jan Brynildsen, 6). Svein Ringstad/Chr. Løchen, 7). Rolf Skjærstad/Kai Thoresen, 8). Hroar Kaas/Thor Thorsen, 9). Tom B. Eliassen/Egil Nybo.

Klasse C: 1). Ola I. Bratteng/Harald Bekkelund, 2). Nils Granberg/Kjell Olav Aamodt, 3). Jon Vegard Lunde/Tormod Lunde, 4). Olav Bonesmo/John Jensen, 5). Walther Davidsen/Gustav Fredrik Huseby Jr., 6). Hans Petter Fure/Ole Tormod Fure, 7). Fred Øystein Halvorsen/Randi Bjørg Hurlen, 8). Jørn Holm/Tore Andresen, 9). Tom Rune Skai/Bjørn H. Sivertsen, 10). Bjørn A. Bakker/Trond Gustavsen, 11). Bjørn Magnus Moe/Siri Moe, 12). Ulf Andre Alfsen/Ole J. Hafsten, 13). Vidar Hoel/Ole Hansen, 14). Geir Olsen/Ester Jerpset, 15). Finn Valbjørgsløkken/Vidar Overstad.

1970 - RALLY NORGE:

1). Bert Gustavsson/Egil Moreite – Ford Escort TC, 2). Rune Åhlin/Åke Gustavsson – Opel Rally Kadett, 3). Per S. Strømberg/Tore Knudsen – Volvo 142, 4). Petter Løken/Per A. Bakke – Saab V4, 5). Jan Gustavsson/Trond Gustavsson – Volvo 142, 6). Bror Danielsson – Opel Rally Kadett, 7). Helge Menkerud/Rolf Strand – Ford Escort, 8). Kjell Ivarsson/Karl Karlsson – Saab V4, 9). Tom Trana/Sølve Andreasson – Saab V4, 10). Johnny Nyengen/Trygve Tuverud – Renault R16 TS, 11). Per Engseth/Tore Halbakken – VW 1500, 12). Per Kristiansen/Truls Langerud – Volvo 122 S, 13). Per-Svein Iglebæk/Terje Nygren – Volvo 142, 14). Arild M. Bråthen/Geir F. Finnbråthen – Datsun, 15). John Haugland/Thor kagnes – Skoda, 16). Gøsta larsson/Kenneth Kvisk – BMW 2002 Ti, 17). Tom Kolberg/Kjell Fredriksen – Mazda R100, 18). Birger Tangeland/Tore Torell – BMW, 19). Kjell Glenne/Thor Strand – Ford Escort GT, 20). Egil Johannessen/Hanne Skotvedt – Honda N600, 21). Per-Arne Skogstad/Tore Sten Berntsen – Ford Escort GT, 22). Stein Hagelund/Bjørn Kulbulien – Opel Rally Kadett, 23). Helge G. Johansen/Stathis gentekos – Moskvitch, 24). Sverre Riber/Frank Sundberg – Saab, 25). Per-Anton Duvholt/Odd Berg – Ford Escort GT, 26). Arthur Aune-Iversen/Terje Peersen – Moskcitch, 27). Aage B. Bøckmann/Petter Fredriksen – BMW 2002 Tii, 28). Arne H. Jacobsen/Kjell Johansen – Saab V4, 29). Jan Skute/Terje Baardseth – Daf 55, 30). Tore Nilsen/Jan Ludvigsen – Fiat 850 Special.

Nasjonal Klasse: 1). Ola Rustad/Reidar Thorbjørnsen – Volvo 142, 2). Kjell Ekern/Hans Ivar Braaten, 3). Gunnar Damm/Bjørn H. Thorn – Vauxhall Viva GT, 4). Kjell Håkonsen/Per Bjerke – VW 1500, 5). Ole Braathen/Jan-Arild Ovlien – Volvo Amazon, 6). Kåre Skår/Gunnar Gundersen – Renault Gordini, 7). Wiggo Bergseng/Alf barli – Ford 17M RS, 8). Åge Sæveland/Anders Friestad – Saab V4, 9). Arvid Johannessen/Alf Nytveit – Ford Escort Gt, 10). B. Fjertnes/Valter Jensen – Saab V4, 11). Armin Skotvedt/Thor Stranderud – MG 1300.

Spesialprøvene:

1: Per Inge Walfridsson – Volvo

2: Per Inge Walfridsson – Volvo

3: Per Eklund – Saab

4: Jan Gustavsson – Volvo

5: Per Inge Walfridsson – Volvo

6: Per Inge Walfridsson – Volvo

7: Gøsta Larsson – BMW

8: Per Eklund – Saab

9: Per Eklund – Saab

10: Per Eklund – Saab

11: Per Eklund – Saab

12: Per Eklund – Saab

13. Per Eklund – Saab

14: Bert Gustavsson – Saab

15: Per Eklund – Saab

16: Tom Trana – Saab

17: Bert Gustavsson – Ford

18: Tom Trana – Saab

19: Tom Trana – Saab

1970 PO-CUPEN KNA OSLO JUNIOR

Klasse C1: 1). Leif Nyborg/Per Odvar Nyborg, 2). Einar Johnsen/Per Jørgen Haugen, 3). Thore Fladeby/Geir Fossheim, 4). Frank Borrmann/Jan Eyolf Brustad, 5). Sverre S. Skjæggenes/Trygve Tuverud, 6). Morten Kristiansen/Henning Gundersen, 7). Hans Fure/Ole T. Fure, 8). Roy Sandmo/Kjell Larsen, 9). Bjørn Moe/Siri Moe, 10). Kjell Eldor/Kjell Andreassen, 11). Olav Bonesmo/John Jensen, 12). Ola Bratteng/Harald Bekkelund, 13). Haavard Lislien/Asbjørn Huka, 14). Arne Eikåsen/Bjørn Holen, 15). Jan Olav Ulvestad/Odd G. Ulvestad, 16). Tor Halvorsen/Arne Schei, 17). Terje Johansen/Geir Kristiansen, 18). Øyvind Mørk/Hroar Kaas, 19). Vidar Lindseth/Geir Finnbråten, 20). Oddbjørn Larsen/Kjell Karlsen, 21). Jon Ramstad/Eidis Kvaalen, 22). Ivar Haugen/Kurt Jørgensen.

Klasse C2: 1). Morten Håve/Finn H. Mathiesen, 2). Sverre Conradi/Bjørn Conradi, 3). Kai Berggren/Hans O. Lystad, 4). Terje Sjøvik/Ragnar Sorknes, 5). Ingrid Barlien/Audun Kr. Nygaard, 7). Kjell Kristiansen/Odvar Kittilsen, 8). Vidar Øverstad/Jon-Erik Svendsen, 9). Bjørn Nitschke/Dag Halvorsen, 10). Randi Tangeland/Karin Magnussen, 11). Jens Erik Nygard/Jorunn Nygard, 12). Fred Øystein Halvorsen/Randi B. Hurlen, 13). Per Anders Thrane/Steinar Jacobsen, 14). Jan Sæthereng/Hans Chr. Mortensen, 15). Karen Aske/O. Haugland, 16). Knut Johnsen/Dag Rage, 17). Kjell Tandberg/Hans Kristian Damhaug, 18). Robert Larsen/Steinar Larsen, 19). Ole J. Lindstrøm/Finn A. Lindstrøm, 20). Jan Ove Nygard/Wiggo Amundsen, 21). Roald Svenningsen/Halvor Stensrud, 22). Odd Schjønnesen/Bjørn Granheim, 23). Tove Funnemark/Jon Terasenko, 24). Jan Tore Eek/Roar Kristiansen, 25). Ulf Egil Hansen/Tor Inge Bertelsen, 26). Tor A. Foss/Truls Hødal, 27). Alf Torpengen/Hans O. Torpengen, 28). Tom W. Liljeroth/Arvid bakken, 29). Arne Grenager/Jan Benj. Rødner, 30). Birger Olsen/Arne Haug Jr., 31). Per Otto Wiig/Roger Jensen, 32). Lars Grønvold/Lars Kobro, 33). Per F. Klippen/Eirik Holtung, 34). Solveig Hasselstrøm/Kjell Hasselstrøm, 35). Steinar Mørck/Roger Gustavson, 36). Finn Tingstad/Ragnvald Oulie-Hansen, 37). Per Bolstad/Randi Mørch, 38). Aina Kingsrød/Else-Marie Gehrken, 39). Åge Kristiansen/Torbjørn Holsæter, 40). Thor Haugerudbråten/Torger Bakkene, 41). Anne Kristine Majorsæter/Else Bjerkomp, 42). Stig Varly/Torbjørn Brenna, 43). Jørgen Nordli/Jon Nordli

Dameklassen: 1). Ingrid Barlien/Audun Kr. Nygaard, 2). Randi tangeland/Karin magnussen, 3). Karen Aske/Ole Haugland, 4). Tove Funnemark/Jon Tarasenko, 5). Solveig hasselstrøm/Kjell Hasselstrøm.

PORSELENSLØPET:

Klasse A: 1). Audgar Engmark/Steinar Jortun – Opel Rekord Sprint, 2). Henriksen/Langø – Fiat 850, 3). Mikkelsen/Nilsen – Opel Kadett.

Klasse B: 1). Thorbjørnsen/Amundsen – Saab 96, 2). Johansen/Røsholt, 3). Lunde/Schjerven, 4). Skarseth/Skarseth, 5). Tollefsen/Brattum, 6). Walderhaug/Engen.

Klasse C: 1). Jan Strøm/Bjørn Eriksen – Datsun 1200, 2). Sandven/Zachariassen og Thorstensen/Berg, 4). Sørensen/Trommedalen, 5). Hansen/Hansen, 6). Davidsen/Huseby, 7). Moe/Svenningsen, 8). Ekheim/Ness, 9). Buer/Hansen, 10). Hellberg/Hellberg. 11). Tollefsen/Torvund, 12). Hansen/Nilsen, 13). Karlsen/Moland. 14). Larsen/Isaksen.

1970 RINGERIKE KNA-NAF PO

Klasse A: 1). Kai Bråten/Monty Karlan, 2). Ove Ødegård/Øystein Furuseth, 3). Audgar Engmark/Steinar Jortun, 4). Grimsrud/Nordheim, 5). Sagen/Nilsen, 6). Haug/Kristiansen, 7). Torgersen/Svendsen.

Klasse B. 1). Høibakk/Brørby, 2). Holm/Eikåsen, 3). Brattsveen/Solvik, 4). Bredesen/Bråten, 5). Ekeren/Bråten, 6). Kvaalen/Aardalsbakke, 7). Sommer/Kløfta.

Klasse C: 1). Leif Nyborg/Per Odvar Nyborg, 2). Bjørn Moe/Siri Moe, 3). Fladeby/Fossheim, 4). Drægni/Grønlie

PO-SPIRALEN LØP 5:

Klasse C1: 1). Håvard Lislien/A. Huka, 2). Olav Bonesmo/John Jensen, 3). J.A. Kvalsten/Y. Hansen, 4). Per Madsen/Arve Herstrøm, 5). A. Rauan/J.A. Rauan, 6). K.M. Funnesdal/S. Maudal.

Klasse C2: 1). J. Sæthereng/H. Mortensen, 2). H.J. Drægni/R. Grønli, 3). Stein Grøndal/J. Brunsell, 4). K. Borge/E. Tangerud, 5). H. Th. Fredriksen/P.H. Sælebakke, 6). O. Torp/T. Jacobsen.

PO-SPIRALEN SAMMENLAGT:

Klasse C1: 1). Johan Kvalsten/Yngve Hansen, 2). Per Madsen/Arve Herstrøm, 3). Hans E. Funnesdal/Svein Maudal, 4). Arne Rauan/John Arne Rauan, 5). Helge B. Nilsen/Tom B. Nilsen, 6). Jan Eriksen/Sverre v.d. Eynden.

Klasse C2: 1). Hans Th. Fredriksen/Per H. Sælebakke, 2). Hans j. Drægni/Reidar Grønli, 3). Per Anrud/Roar Eriksen, 4). Alf Torpengen/Hans O. Torpengen, 5). Bjørn Førsund/Bjørn Kjoraas, 6). Harald Jokstad/Bjørn Bentsen og Berge Bergersen/Per Tore Malmengen

1970 – RALLY SØRLAND:

60 deltagere hvorav 9 svenske. Løpet var 800 km langt og omfattet 52 spesialprøver. 27 deltagere fullførte. Løpsleder Ole Jockumsen i KAK sto for en førsteklasses avvikling, men noen deltagere klaget på veienes beskaffenhet mens andre, deriblant svenskene, var svært så fornøyd.

Erik Aaby startet i et forrykende tempo og distanserte alle på de første etappene, men det gikk kanskje litt i forteste laget for han endte opp på bruttlista etter seks etapper.

Helge Menkerud startet forsiktig, men kjørte seg etter hvert opp til en klasseseier.

Jan Gustavsson brøt tidlig.

Jens Jarl Jernes hadde egentlig lagt opp for mange år siden, men stilte til start med en helt standard Saab og hevdet seg svært så bra.

John Unnerud hadde en del uhell underveis, men i perioder kjørte han svært så fort.

Kjell Wangen viste imponerende takter, men hadde enkelte tekniske problemer og kartleser T.W. Olsen måtte betjene girkassa med en skrutrekker gjennom en luke i gulvet, da selve girstangen hadde ryki.

Petter Løken kjørte fort og sikkert og avstanden opp til de to svenskene foran var ikke så stor.

Tom Trana måtte bryte da ti etapper gjensto etter at bensintilførselen sviktet.

Trond Schea fikk problemer med bakakselen på den første etappen og tapte fire minutter, men fikk montert ny aksling og fortsatte.

1). Per Eklund/Arne Hertz – Saab, 2). Lars Nystrøm/Gunnar Nystrøm – BMW, 3). Petter Løken/Per A. Bakke – Saab, 4). Gunnar Nordstrøm/O. Lindholm – BMW, 5). Per-Svein Iglebæk/Terje Nygren – Volvo, 6). John Unnerud/Arild Antonsen – Saab, 7). Helge Menkerud/Rolf Strand – Ford, 8). Trond Schea/Tor Andersen – Ford, 9). Håkan Broberg/Børje Lundin – Volvo, 10). Peto Folkestad/Egil Stenshagen – Saab, 11). Jens Jarl Jernes/Olav Brekke – Saab, 12). Kjell Wangen/T.W. Olsen – VW, 13). Johnny Nyengen/Trygve Tuverud – Renault, 14). Arne H. Jacobsen/Tuverud – Saab, 15). Per Engseth/Tore Halbakken – VW, 16). Stein Hagelund/K.B. Kulbulien – Opel, 17). Jarle Røren/Arve Herstrøm – Saab, 18). John Haugland/Tor Kagnes – Skoda, 19). Aksel Bjørnestøl/G. Kasin – Datsun, 20). Jarle Riise/J. Nordahl – Opel.

Klasse 2: 1). Ragnar Thon/Roar Kvarud – VW, 2). Nils P. Nilsen/E. Jensen – Ford,

Klasse 3). 1). Jens Jarl Jernes/Olav Brekke – Saab, 2). Kjell Wangen/T.W. Olsen – VW, 3). Johnny Nyengen/T. Tuverud – Renault, 4). Arne H. Jacobsen/K. Johansen – Saab, 5). Per Engseth/T. Halbakken – VW, 6). Aksel Bjørnestøl/G. Kasin – Datsun.

Klasse 4: 1). Gunnar Nordstrøm/Olof Lindholm – BMW, 2). Stein Hagelund/K. Kulbulien – Opel, 3). Per Kristiansen/Truls Langerud – Volvo.

Klasse 6: 1). Helge Menkerud/Rolf Strand Jr. – Ford, 2). John Haugland/Tor Kagnes – Skoda.

Klasse 7: 1). Per Eklund/Arne hertz – Saab, 2). Petter Løken/Per A. Bakke – Saab, 3). John Unnerud/Arild Antonsen – Saab, 4). Trond Schea/Tor Andersen – Ford, 5). Peto Folkestad/Egil Stenshagen – Saab, 6). Trine Jensen/Tore Elton – VW.

Klasse 8: 1). Lars Nystrøm/Gunnar Nystrøm – BMW, 2). Per-Svein Iglebæk/Terje Nygren – Volvo, 3). Håkan Broberg/Børje Lundin – Volvo, 4). Jarle Riise/J. Nordahl – Opel.

Klasse B: 1). Jarle Røren/Arve Herstrøm – Saab, 2). Arvid Uldal/V. Kringlebotten – Ford, 3). Ola Rustad/Aasmund Kleve – Volvo, 4). Kåre Skår/G. Gundersen – Renault.

1970 – ROMERIKSVALSEN;

Klasse 1: 1). Syversen/Mørck – Fiat 850

Klasse 2: 1). Blomberg/Kristiansen – Ford Escort, 2). Gjerstad/Hoel – Ford Escort, 3). Telle/Fladeby – Ford Escort, 4). Bakke/Aasen – Renault, 5). Olsen/Fageraas – Renault.

Klasse 3): 1). Nyengen/Tuverud – Renault, 2). Gjestrum-Larsen/Hellenes – Saab, 3). Gunner/Strand – Ford Cortina, 4). Haugerudbråthen/Kristiansen – Saab, 5). Dæhlie/Dæhlie – Saab, 6). Øgård/Vold – Ford Cortina, 7). Ekeren/Braathen – Saab, 8). Slæperud/Falck – Saab, 9). Granberg/Lind-Isaksen – Moskwitch.

Klasse 4: 1). Ødegård/Nicolaysen – Opel, 2). Kristiansen/Langerud – Volvo, 3). Furuseth/Tollefsen – Opel, 4). Haugland/Brynhildsen – Sunbeam, 5). Helle/Ruud – Renault.

Klasse 5: 1). A. Bråthen/Øverby – Datsun.

Klasse 6: 1). Grimsrud/Moreite – Ford Escort, 2). Skute/Baardseth – Daf, 3). Haugland/Kagnes – Skoda.

Klasse 7: 1). Karlan/Opaker – VW, 2). Schea/Bryde – Ford Escort.

Klasse 8: 1). Gustavsson/Gustavsson – Volvo, 2). K. Bråthen/Kristensen – Opel, 3). Aaby/Roschberg – Opel, 4). Grini/Bye – Volvo, 5). Bredesen/Brodahl – BMW, 6). Strømberg/Antonsen – BMW, 7). Engjom/Opperud – Volvo.

1970 – VIKINGRUNDEN:

Gruppe 1 Inntil 1000 ccm: 1). Harald Dybedahl/Finn Smestad – Austin, 2). Bjørn Brødholt/Ellef Mørk – Austin.

Gruppe 1 Inntil 1300 ccm: 1). Per A. Bakke/Ingar Askheim – Renault, 2). Romald Torp/Vidar Eng – BMC, 3). Gunnar Gjerstad/Jon Hoel – Ford Escort.

Gruppe 1 Inntil 1600 ccm: 1). Johnny Nyengen/Trygve Tuverud – Renault, 2). Ronald Laurendz/Egil Nielsen – Saab.

Gruppe 1 Over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen/Finn Kristensen – Opel, 2). Øystein Furuseth/T.S. Berntsen – Opel, 3). Ove Ødegård/Jan Volvik – Opel, 4). Ole Edvin Granberg/Terje Lind-Isaksen – Opel, 5). Karl Kreutz-Hansen/Håkon Stamnes – Opel.

Gruppe 2 inntil 1000 ccm: 1). Arild Bråthen/Ulf Øverby – Datsun

Gruppe 2 inntil 1300 ccm: 1). John Haugland/Thor Kagnes – Skoda, 2). Jan Skute/Terje Baardseth – DAF, 3). Knut Sandberg/John Sandberg – Ford Escort, 4). Kjell Glenne/Per Gåseide – Ford Escort.

Gruppe 2 inntil 1600 ccm: 1). Trond Schea/Rolf Strand Jr. – Ford Escort, 2). Petter Løken/Magne Lunde – Saab V4, 3). Kjell Håkonsen/Per Bjerke – VW, 4). Trine Jensen/Kiss Sørvig – VW.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Erik Aaby/Steinar Jortun – Opel, 2). Jan Gustavsson/Trond Gustavsson – Volvo, 3). Per S. Strømberg/Tore Knudsen – BMW

1970 – KNA VINTERRALLY:

1). Lasse Jönsson/Christer Møller – Saab, 2). Anders Kulläng/Donald Karlsson – Opel 3). Jan Gustavsson/Trond Gustavsson – Volvo, 4). Petter Løken/Magne Lunde – Saab, 5). Lars Carlsson/Jan Åke Olsson – Volvo, 6). Trond Schea/Tor Andersen – Ford, 7). Per S. Strømberg/Tore Knudsen – BMW, 8). Hans Nilsson/Bengt Persson – Saab, 9). Ove Ødegård/Geir Andersen – Opel, 10). Jan Erik Lundgren/Alf Arnesson – Volvo, 11). Øistein Furuseth/Tore Steen Berntsen – Opel, 12). Christer Eklund/Bosse Andersson – Saab, 13). Per-Svein Iglebæk/Terje Nygren – Volvo, 14). Ulf Sundberg/Lars Johansson – Volvo, 15). Per Kristiansen/Truls Langerud – Volvo, 16). Claes Billstam/Egil Moreite – Opel, 17). Per A. Bakke/Leif Aasen – Renault, 18). John Haugland/Tor Kagnes – Skoda, 19). Knut Sandberg/John Sandberg – Ford, 20). Gunnar Juvberget/Rolf Slæperud – Renault, 21). Ronald Laurendz/Torgeir Alm – Saab, 22). Arild M. Bråthen/Ulf M. Øverbye – Datsun, 23). Jan Skute/Terje Baardseth – DAF, 24). Arne H. Jakobsen/Tore Bakkerud – Saab, 25). Trine Jensen/Kiss Sørvig – VW, 26). Erik Brenna/Leif Bolstad – Ford, 26). Leif-Erik Dæhlie/Bjørn G. Dæhlie – Saab, 28). Ronald Torp/Vidar Engh – Austin, 29). Jan Prøysmo/Terje Austad – Morris, 30). Kjell Larsen/Roar Kvarud – Ford, 31). Terje Sveinsvoll/Stein Hegre – Skoda, 32). Gunnar Hansen/Roger Hansen – Saab, 33). Ragnar Thon/Knut Joval – Renault, 34). Egil Stenshagen/Kjell Paulsen – Morris, 35). Einar Nålby/Arve Herstrøm – Saab, 36). Helge Menkerud/Rolf Strand jr. – Ford, 37). Jan B. Kolstad/Ketil Nissen-Lie – Mazda, 38). Carl Erik Knudtzen/Wenche Knudtzen – Saab, 39). Tore Nilsen/Jan Ludvigsen – Fiat, 40). Harald Hellum/Karianne Hellum – Sunbeam.

Nasjonal Klasse:

1). Tor Øydne/Einar Sandve – Saab, 2). Ola Rustad/Terje Lind-Isaksen – Volvo, 3). Kjell Ekeren/Hans Ivar Braaten – Saab, 4). Gunnar Bergersen/Sten Rønning – Volvo, 5). Nils Petter Nielsen/Åge Pjokken – Saab, 6). Arvid Øgård/Ragnar Vold – Ford Cortina, 7). Tor Haugland/Jan Brynildsen – Sunbeam, 8). Arne M. Olsen/Tor Fageraas – Renault, 9). Finn Erik Bredesen/Truls Brodahl – BMW, 10). Ivar H. Sagen/Erich W. Nielsen – Opel, 12). Jan Eriksen/Sverre van der Eynden – Datsun, 13). Jarle Røren/Runar Berthelsen – Saab, 14). B. Fjertnes/Valter jensen – VW, 15). Oddvar Andersen/Rolf Johansen – Volvo, 16). Asbjørn Strømberg/Leif V. Johansen – Ford.

Etappevinnere:

1: Petter Løken – Saab

2: Anders Kulläng – Opel

3: Per Eklund – Saab

4: Lasse Jønsson – Saab

5: Erik Brenna – Ford

6: Kai Bråthen – Opel

7: Trond Schea – Ford

8: Per Eklund – Saab

9: Lasse Jønsson – Saab.

10: Trond Schea – Ford

11: Trond Schea – Ford

12: Trond Schea/Kai Bråthen

13: Trond Schea – Ford

14: Trond Schea – Ford

15: Lasse Jønsson – Saab

16: Jan Gustavsson – Volvo

17: Trond Schea – Ford

18: Anders Kulläng – Opel

19: Anders Kulläng – Opel

20: Lasse Jønsson – Saab

21: Lasse Jønsson – Saab

22: Lasse Jønsson – Saab

23: Anders Kulläng – Opel

24: Lasse Jønsson – Saab

1970 – NAF VÅRLØP:

Klasse A. 1). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen, 2). Ove Ødegård/Øistein Furuseth, 3). Finn Haug/Kai Kristiansen, 4). Per A. Bakke/Arild Antonsen, 5). Kai Bråthen/Monty Karlan, 6). Carl Knudtzen/Ragnar Nitschke, 7). Ivar H. Sagen/Erich W. Nielsen, 8). Aasmund Kleve/Finn P. Kristensen.

Klasse B: 1). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 2). Torgrim Riis/Karl Steinar Riis, 3). Wenche Knudtzen/Carl Erik KNudtzen, 4). Eidis Huseby Kvaalen/Olav Aardalsbakke, 5). Hroar Kaas/Thor Thorsen, 6). Bengt Aranger/Ulf E. Løvlie, 7). Jack Weseth/Arne B. Dahl, 8). Thor Haugland/Jan Brynildsen, 9). Einar T. Lie/Arne Dølerud.

Klasse C: 1). Ola I. Bratteng/Harald bekkelund, 2). Olav Bonesmo/John Jensen, 3). Knut K. Presterud/Tor J. Biltvedt, 4). Bjørn Magnus Moe/Siri Moe, 5). Øyvind Lier/Kjell Hammershaug, 6). Hans P. Fure/Knut T. Solheim, 7). Jørn O. Krogh/Kai Evenby, 8). Alf Kinneberg-Bråten/Idar Furuseth, 9). Ulf A. Alfsen/Harald Brygfjeld, 10). Karen Aske/Ole Haugland, 11). Odd Tuftin/Tor Halvorsen, 12). Jan D. Sæthereng/Hans Chr. Mortensen, 13). Tore Fladeby/Geir Fossheim, 14). Ole J. Lindstrøm/Finn A. Lindstrøm, 15). Vidar Øerstad/Jon-Erik Svendsen, 16). Morten Håve/Finn Harald Mathiesen, 17). Kjell Kristiansen/Odvar Kittilsen, 18). Solveig Hasselstrøm/Kjell Hasselstrøm, 19). Sverre S. Skjeggenes/Knut Myrvold, 20). Tom Kristoffersen/Trond B. Heltberg, 21). Oddbjørn Antonsen/Verner Antonsen, 22). Borgar Jølstad Jr./Thore E. Dahl, 23). Håvard Isaksen/Ove Nielsen, 24). Tor-Arne Foss/Dag Regbo, 25). Jon Kr. Ramgård/Erik Skullerud.

VÅRSPRETTEN NAF NEDRE ROMERIKE

Klasse A: 1). Ove Ødegård/Øystein Furuseth, 2). Audgar Engmark/Steinar Jortun.

Klasse B: 1). Bjørn Holen/Arne Eikåsen, 2). Petter Fredriksen/Alf Bekkhus, 3). Bengt Aranger/Ulf E. Løvlie, 4). Arne Paakjær/Hroar Kaas, 5). Eidis Huseby Kvaalen/Olav Aardalsbakke, 6). Frode Mørck/Tore Syversen, 7). Arne Vestvang/Kai Øveraasen, 8). Oddvar Andersen/Tore Bekkerud.

Klasse C: 1). Kåre Rustad/Geir Fossheim, 2). Frank Borrmann/Jan Eyolf Brustad, 3). Morten Kristiansen/Henning Gundersen, 4). Olav Bonesmo/John Jensen, 5). Ola Ingar Bratteng/Harald Bekkelund, 6). Per Solli/Jon Erik Lund, 7). Sverre Sveen/Anne Lise Skjeggenæs, 8). Kai Berggren/Hans O. Lystad, 9). Jan Olav Ulvestad/Odd Gunnar Ulvestad, 10). Leif Nyborg/Per Odvar Nyborg, 11). Hans Petter Fure/Knut Tore Solheim, 12). Arne Schei/Tor Halvorsen, 13). Bjørn Magnus Moe/Siri Moe, 14). Knut Myrhol/Trygve Simonsen, 15). Ivar Haugen/Kurt Jørgensen, 16). Bjarne Amdal/Ole Stensby, 17). Knut Kr. Prestrud/Tor Johs. Biltvedt, 18). Allan Hansen/Rolf Borge, 19). Roger Hansen/Willy Nicolaysen, 20). Randi Tangeland/Karin Magnussen.

Klasse C2: 1). Knut Josefsen/Folkvard Bleka, 2). Jan T. Eek/Roar Kristiansen, 3). Kjell Karlsen/Odd Johansen, 4). S.E. Trosterud/Bjarne Jødal, 5). Ole Kjuus/Harry W. Johansen.

NM I RALLY:

Førere: 1). Petter Løken, 2). Jan Gustavson, 3). Per S. Strømberg, 4). Trond Schea, 5). Helge Menkerud, 6). Per-Svein Iglebæk, 7). Johnny Nyengen, 8). Per Kristiansen.

Annenførere: 1). Per A. Bakke, 2). Trond Gustavson, 3). Tore Knudsen, 4). Terje Nygren, 5). Rolf Strand Jr., 6). Egil Moreite, 7). Trygve Tuverud, 8). Truls Langerud.

1970 - BAKKELØP HURDAL:

Gruppe 1 int. 1000 ccm.: 1). Tore Syvertsen – Fiat 850, 2). Arve Opås – Fiat 850, 3). Knut Knutsen – Fiat 850, 4). Arve Buflod – Austin Cooper, 5). Geir Bjaaland – Fiat 850, 6). Tore H. Bratlie – Fiat 850, 7). Tore Nilsen – Fiat 850.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Per Chr. Telle – Ford Escort GT, 2). Lennart Johansen – Renault Gordini, 3). Jan Prøysmo – Morris Cooper S, 4). Jan Wahlman – NSU 1200 TT.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Erik Brenna – Ford Cortina Lotus, 2). Johnny Nyengen – Renault 16 TS, 3). Ronald Laurendz – Saab 96, 4). Odd Egil Grimsrud – Moskwich, 5). Haavard Skoglund – Saab V4, 6). Carl Reidar Andersen – BMW 1600.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Erik Aaby – Opel Rally Kadett, 2). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett, 3). Ove Ødegaard – Opel Rally Kadett, 4). Trond Schea – Ford Capri 2000 GT, 5). Ola Rustad – Volvo 142 S, 6). Bengt Aranger – Opel Rally Kadett, 7). Fritjof Østby – Opel Rally Kadett.

Gammel Gruppe 2: 1). Arvid Øyhus – BMW, 2). Odd E. Grimsrud – Ford Escort GT, 3). Tor Kagnes – Saab Sport.

Ny Gruppe 2: 1). Erik Aaby – Opel Rally Kadett, 2). John Haugland – Skoda 110, 3). Per Arne Skogstad – BMW 1600, 4). Jan Skute – Daf Marathon.

Debutantklasse: 1). Geir Finnbraathen – Datsun 1000, 2). Arild Aasen – Moskwich 412, 3). John Vegard Lunde – Morris 850.

ISBANE LARVIK:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore Syversen – Fiat 850.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Bjørn Berntz – Austin Cooper.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Jan Prøysmo – Austin Cooper.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 1 inntil 2000 ccm: 1). Karl Kreutz Hansen – Opel Rally Kadett

Gruppe 2 inntil 850 ccm: 1). Helmut Hansen – Saab Sport

Gruppe 2 inntil 1000 ccm: 1). Oddvar Askersrud – NSU TTS

Gml. Gr. 2 int. 1300 ccm: 1). Sverre Løchen – BMC Cooper S

Ny gr. 2 int. 2000 ccm: 1). Erik Aaby – Opel Rally Kadett

Gruppe 5: Gudmund Fornes – Morris Cooper S

Debutant: 1). Arild Aasen - Moskwitch

1970 - BJERKEBANEN ISBANE:

Debutanter: 1). Geir Tørmoen – Austin Cooper, 2). Arild Aasen – Moskwitch, 3). Asbjørn Hjertun – Austin Cooper, 4). Tormod Anthonsen – Morris Cooper, 5). Per Løland – NSU 110.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Knut Knutsen – Fiat, 3). Tore Syvertsen – Fiat, 4). Tom R. Jonassen – Fiat, 5). Øyvind Johnsen – Fiat, 6). Egil Hovden – Fiat.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 2). Petter Diesen – Fiat, 3). Jan Ås Pedersen – Austin, 4). Kai Ovastrøm – Austin, 5). Gøsta Johannessen – BMC Cooper, 6). Bjørn Berntz – Austin Cooper, 7). Geir Bjaaland – Fiat, 8). Arve Buflod – Morris Cooper, 9). Ivar Gislerud – Austin Cooper, 10). Terje Enger – Skoda.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Guldbrand Heen – Renault Gordini, 2). Per A. Bakke – Renault Gordini, 3). Gunnar Torsnes – Renault Gordini, 4). Jan W. Wahlmann – NSU 1200 TT.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Terje Austad – Ford Cortina, 2). Erik Brenna – Ford Cortina, 3). Håkon Stamnes – Ford Cortina, 4). Carl Reidar Andersen – BMW, 5). Folke Engebretsen – Ford Cortina, 6). Hans Nilsson – Saab V4.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo, 2). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett, 3). Karl Kreutz-Hansen – Opel Rally Kadett, 4). Johnny Klar – Volvo Amazon, 5). Ole Bråthen – Volvo 142, 6). Ivar Hals – Opel Rally Kadett.

Gammel Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Ingar Engan – NSU TTS, 2). Egil Johannessen – Morris Cooper.

Gammel Gruppe 2 over 1000 ccm: 1). Trond Schea – Ford Mustang, 2). Odd E. Grimsrud – Ford Escort GT, 3). Per Arne Skogstad – BMW 1600, 4). Øyvind Hærnes – NSU.

Ny gruppe 2 og gammel gruppe 5 int. 1300 ccm: 1). Gudmund Formes – Morris Cooper, 2). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 3). John Haugland – Skoda 110.

Ny gruppe 2 og gammel gruppe 5 over 1300 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Einar Sande – BMW, 3). Erik Wiik-Hansen – Volvo Amazon.

1970 - ISBANE AKERSVIKA HAMAR:

Debutanter: 1). Geir Tørmoen, 2). Arild Aasen, 3). Dag Schartum-Hansen.

Klasse 1: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tore Syvertsen – Fiat, 3). Knut Knutsen – Fiat.

Klasse 2: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 2). Petter Diesen – Fiat, 3). Arve Opås – Fiat.

Klasse 3: 1). Guldbrand Heen – Renault Gordini, 2). Oddbjørn Ottosen – Morris Cooper S.

Klasse 4: 1). Erik Brenna – Ford Cortina, 2). Håkon Stamnes – Ford Cortina

Klasse 5: 1). Kai Braathen – Opel, 2). Ola Rustad – Volvo.

Klasse 6: 1). Ingar Engan – NSU, 2). Egil Johannessen – BMC Cooper

Klasse 7: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper S, 2). Jan A. Hjelpdal – BMC Cooper S.

Klasse 8: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). S.E. Bredesen – BMW 2002.

Klasse 9: 1). Aksel Erik Busch – Austin Cooper S, 2). Gudmund Forness – Morris Cooper S.

Klasse 10: 1). Einar Sande – BMW, 2). Erik Aaby – Opel, 3). Gunnar Hagerud – Volvo Amazon.

1970 - ISBANE HOLSTADVANNET SKI:

Debutanter: 1). Geir Tørmoen – Austin, 2). Johnny Snellingen – BMW, 3). Knut Lie Hansen – NSU TT, 4). Asbjørn Hjertun – Austin Cooper, 5). Egil Ørseng – Saab.

Klasse 1: 1). Knut Knutsen – Fiat, 2). Tore H. Bratlie – Fiat, 3). Tore Syversen – Fiat, 4). Egil Hovden – Fiat.

Klasse 2: 1). William Fr. Wessmann – Morris Cooper, 2). Kai Ovastrøm, 3). Arve Buflod – BMC Cooper, 4). Gunnar Moreite – BMC Cooper.

Klasse 3: 1). Jan Prøysmo – Austin Cooper S, 2). Gullbrand Heen – Renault, 3). Oddbjørn Ottosen – Morris Cooper, 4). Steen Gudmundson – Austin Cooper,

Klasse 4: 1). Terje Austad – Ford, 2). Carl Reidar Andersen – BMW, 3). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 4). Per Arne Skogstad – BMW.

Klasse 5: 1). Ola Rustad – Volvo, 2). Frithjof Østby – Opel Rally Kadett, 3). Iver Nederberg – BMW, 4). Keld Hansen – BMW.

Klasse 6: 1). Thor Kagnes – Saab.

Klasse 7: 1). Egil Johannessen – Morris Cooper, 2). Ingar Engan – NSU, 3). Terje Hansen – Morris Cooper.

Klasse 8: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper S, 2). Johan Meegaard – Renault, 3). Jan A. Hjelpdal – BMC Cooper.

Klasse 9: 1). Odd Moseby – Ford Escort

Klasse 10: 1). Gudmund Fornes – Morris, 2). John Haugland – Skoda, 3). Aksel Erik Busch – Austin Cooper S, 4). Ivar Liljemark – BMC.

Klasse 11: 1). Trond Schea – Ford Escort.

Klasse 12: 1). Erik Wiik-Hansen – Volvo Amazon.

1970 - ISBANE BJØRKELANGEN:

Debutant: 1). Loyd Pettersen – Porsche 911, 2). Terje Schie – Renault R8, 3). Sigmund Bakstad – Opel Rally Kadett, 4). Stein Hagelund – Opel, 5). Arne Stenshorne – Renault R8.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Knut Knutsen – Fiat, 2). Tore H. Bratlie – Fiat, 3). Egil Hovden – Fiat.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Petter Diesen – Fiat, 2). Tor Syvertsen – Austin Cooper, 3). Ivar Gislerud – Austin Cooper, 4). Arve Buflod – Morris Cooper, 5). Bjørn Berntz – Fiat 850, 6). Geir Bjaaland – Fiat 850, 7). Terje Enger – Skoda.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Gullbrand Heen – Renault, 2). Jan Simonsen – Renault, 3). Jan Braathen – NSU, 4). Oddbjørn Ottosen – Morris Cooper, 5). Geir Tørmoen – Austin Cooper, 6). Terje Hærnes – Morris Cooper, 7). Lennart Johansen – Renault.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Carl Reidar Andersen – BMW, 2). Edward Gjølberg – BMW, 3). Folke Engebretsen – Ford Cortina, 4). Håkon Stamnes – Ford Cortina.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett, 2). Frithjof Østby – Opel Rally Kadett, 3). Ivar Nederberg – BMW, 4). Ole Bråthen – Volvo, 5). Ivar Hals – Opel Rally Kadett, 6). Roger Hansen – Opel Rally Kadett, 7). Jan Nielsen – BMW, 8). Håkon Granberg – Volvo.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Ingar Engan – NSU, 2). Sverre Løchen – BMC Cooper.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Johan Meegård – Renault 8 Gordini.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Boo Brasta – Porsche 911.

Gruppe 5 int. 1300 ccm: 1). Aksel Erik Busch – Austin Cooper, 2). Gudmund Fornes – Morris, 3). Egil Stenshagen – Austin Cooper.

Gruppe 5 over 1300 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Einar Sande – BMW.

Gruppe 1 (Monte-Carlo formel): 1). Gudbrand Heen – Renault, 2). Jan Simonsen – Renault R8, 3). Petter Diesen – Fiat 850.

Gruppe 2 (Monte Carlo formel): 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Boo Brasta – Porsche 911.

Gruppe 5 (Monte Carlo formel): 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Aksel Erik Busch – Austin Cooper.

1970 - KNA’S ISCUP:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Knut Knutsen – Fiat, 3). Tore Syversen – Fiat, 4). Egil Hovden – Fiat, 5). Tom Roland Jonassen – Fiat, 6). Øyvind Johnsen – Fiat.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 2). Petter Diesen – Fiat, 3). Bjørn Berntz – Fiat, 4). Kai Ovastrøm – Fiat, 5). William F. Wessmann – Morris Cooper, 6). Thor Egil Syversen – Austin Cooper, 7). Ivar Gislerud – Austin Cooper, 8). Geir Bjaaland – Fiat 850 Coupe, 9). Tormod Antonsen – Morris Cooper, 10). Bjørn Lund – Fiat, 11). Jan Ludvigsen – Morris Cooper, 12). Ronald Torp – Austin Cooper, 13). Gunnar Moreite – Austin Cooper.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Guldbrand Heen – Renault Gordini, 2). Jan Prøysmo – Austin Cooper S, 3). Jan Simonsen – Renault 8 Gordini, 4). Rolf Haukebø – Ford Escort GT, 5). Ronny Hansson – Renault Gordini, 6). Terje Schie – Renault Gordini, 7). Sverre Holtan – Morris Cooper S, 8). Geir Tørmoen – Austin Cooper S, 9). Per Asbøll – Morris Cooper S, 10). Eyolf Rødsæther – Renault Gordini, 11). Jan W. Walmann – NSU TT, 12). Ragnar Thon – Renault Gordini, 13). Lennart Johansen – Renault Gordini.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 2). Erik Brenna – Ford Cortina Lotus, 3). Terje Austad – Ford Cortina Lotus, 4). Carl Reidar Andersen – BMW 1600, 5). Edward Gjølberg – BMW 1600, 6). Folke Engebretsen – Ford Cortina Lotus, 7). Harald Persson – Ford Cortina Lotus, 8). Arthur Aune-Iversen – Moskwitch 412.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett, 2). Ola Ustad – Opel Rally Kadett, 3). Per S. Strømberg – BMW 2002, 4). Ola Rustad – Volvo 142S, 5). Iver Nederberg – BMW 2002, 6). Frithjof Østbye – Opel Rally Kadett, 7). Per Kristiansen – Volvo 122 S, 9). Ole Braathen – Volvo 142 S, 10). Arne Holtet – Volvo, 11). Johannes Naavik – Opel Rally Kadett, 12). Håkon Granberg – Volvo 122 S.

Gml. Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Sven-Åke Rosell – Saab, 2). Thor E. Kagnes – Saab, 3). Gaute Edland – DKW F11, 4). Lennart Johannsson – Saab Sport.

Gammel Gruppe int. 1000 ccm: 1). Egil Johannessen – Morris Cooper, 2). Oddvar Askersrud – NSU TTS, 3). Jan Haraldsen – NSU TTS.

Gammel Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Johan Meegård – Renault Gordini, 3). Odd Egil Grimsrud – Ford Escort, 4). Finn J. Jensen – Morris Cooper S, 5). Monty Karlan – VW 1500.

Gammel Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Kjell Gudim – Porsche 911, 2). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett, 3). Per S. Strømberg – BMW 2002, 4). Finn Erik Bredesen – BMW 2002.

Gruppe 2: 1). Trond Schea – Ford Escort TC, 2). Gunnar Bergersen – Volvo 122 S.

Gruppe 5: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Gunnar Kittilsen – Ford Escort, 3). Gudmund Fornes – Morris Cooper S, 4). Einar Sande – BMW 2002, 5). Aksel Erik Busch – Austin Cooper S.

KNA’s Iscup Gruppe 1: 1). Gulbrand Heen – Renault Gordini, 2). Jan Prøysmo – Austin Cooper S, 3). Jan Simonsen – Renault Gordini, 4). Rolf Haukebø – Ford Escort GT, 5). Ronny Hansson – Renault Gordini, 6). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 7). Gunnar Moreite – Austin Cooper, 8). Terje Schie – Renault Gordini, 9). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 10). Sverre Holtan – Morris Cooper S.

KNA’s Iscup Gruppe 2: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Gunnar Bergersen – Volvo.

KNA’s Iscup Gammel Gruppe 2: 1). Kjell Gudim – Porsche, 2). Egil Johannessen – Morris Cooper, 3). Odd Moseby – Ford Escort, 4). Kai Bråthen – Opel, 5). Per S. Strømberg – BMW, 6). Finn Erik Bredesen – BMW, 7). Johan Meegård – Renault, 8). Odd Egil Grimsrud – Ford Escort.

KNA’s Iscup Gruppe 5: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Gudmund Fornes – Morris Cooper, 3). Gunnar Kittilsen – Ford Escort, 4). Einar Sande – BMW, 5). Aksel Erik Busch – Austin Cooper S.

1970 - ISBANE RANDSFJORDEN:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tom R. Jonassen – Fiat.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Petter Diesen – Fiat, 2). Bjørn Lund – Fiat.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Gulbrand Heen – Renault, 2). Terje Schie – Renault.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Carl Reidar Andersen – BMW, 2). Edward Gjølberg – BMW, 3). Ole Edwin Granberg – Moskwitch.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo, 2). Iver Nederberg – BMW.

Gammel Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Odvar Askersrud – NSU.

Gammel Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Sverre Løchen – BMC Cooper.

Gammel Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort.

Gammel Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Lloyd Pettersen – Porsche.

Ny gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Gunnar Kittilsen – Ford Escort.

Ny gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Gunnar Hagerud – Volvo Amazon, 2). Erik Aaby – Opel Rally Kadett, 3). Erik Wiik Hansen – Volvo.

Røverheat: 1). Gunnar Kittilsen – Ford, 2). Lloyd Pettersen – Porsche.

ISBANE RØSSVOLL:

Gruppe 1 under 850 ccm: 1). Svein Liland – Fiat 850 S, 2). Hans Rogne – Morris 850.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Bjørn Karlsen – Morris 1000.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Inge Kalkeberg – VW

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Magne Lerstad – Saab V4, 2). Bjørn Lysfjord – Ford 12 M, 3). Magne Pedersen – VW.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Asbjørn Moen – Opel Rally Kadett, 2). Ottar Storli – Opel Rekord, 3). Kjell Karlsen – Citroen DS, 4). Jan Moan – Volvo

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Finn J. Jensen – Morris Cooper.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Fred Seterdal – Ford 12 M.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Gunnar Kittilsen –Ford Escort, 2). Karl A. Kristensen – Ford Anglia, 3). Olaf Jakobsen –Ford Anglia.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Johs Nåvik – Opel Rally Kadett, 2). Arne Bjønnvik – Vauxhall Victor.

1970 - ISBANE SARPSBORG:

Debutant: 1). Paul Sande – BMW, 2). Arne Stenshorne – Renault Gordini, 3). Asbjørn Hjertun – Austin Cooper, 4). Arvid Skårstad – Vauxhall Ventora, 5). Finn Å. Pettersen – Citroen DS.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Petter Diesen – Fiat, 2). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 3). Bjørn Lund – Fiat, 4). Knut Knutsen – Fiat, 5). Egil Hovden – Fiat, 6). Thor E. Syversen – Austin Cooper.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Jan Braathen – NSU TT, 2). Jan Prøysmo – Austin Cooper, 3). Terje Schie – Renault 8 Gordini, 4). Sverre Holtan – Morris Cooper, 5). Terje Hernes – Morris Cooper.

Gruppe 1 over 1300 ccm: 1). Terje Austad – Ford Cortina Lotus, 2). Ola Rustad – Volvo, 3). Edvard Gjølberg – BMW 1600, 4). Yngvar Braathen – Opel Rally Kadett, 5). Johnny Carlson – Volvo 142 S.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Odvar Askersrud – NSU TTS, 3). Georg Rønning – Fiat Abarth

Ny Gruppe 2 og gammel gr. 5: 1). Aksel Erik Busch – Austin Cooper S, 2). Einar Sande – BMW, 3). Egil Stenshagen – Austin Cooper S, 4). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon, 5). Gunnar Hagerud – Volvo Amazon.

Røverheat: 1). Aksel Erik Busch – Austin Cooper S, 2). Paul Sande – BMW, 3). Lloyd Pettersen – Porsche, 4). Yngvar Braathen – Opel Rally kadett, 5). Jan Braathen – NSU TT.

1970 - ISBANE NMK GJØVIK RANDSFJORDEN (mars):

Debutant 1: 1). Paul Sande – BMW, 2). Arne Stenshorne – Renault, 3). Reidar Rønningen – Volvo 122 S, 4). Sigmund Bakstad – Opel Rally Kadett, 5). Trond Bull Enger – Renault 8 Gordini, 6). Hans E. Andersen – Fiat 850 Abarth Corsa, 7). Ole Petter Johansen – Skoda, 8). Kåre Brattsveen – Volvo, 9). Geir Finnbråthen – Datsun, 10). Hans Stubberud – Ford Escort.

Debutant 2: 1). Alf Rønning – VW 1500, 2). Bjørn H. Haugerud – Volvo, 3). Tor Fagerås – Renault R8, 4). Knut Olsen – Renault R8, 5). Sigmund Lindstad – Ford Cortina GT, 6). Øyvind Øyhus – Saab V4, 7). Kjell Tandberg – Volvo Amazon, 8). Jarle Berg – Renault R8, 9). Bjørn Rønning – Morris Mini, 10). Sten Hagelund – Opel Rally Kadett.

Gruppe 1 Int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tore Syvertsen – Fiat, 3). Egil Hovden – Fiat, 4). Tom R. Jonassen – Fiat.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 2). Petter Diesen – Fiat 850, 3). Bjørn Lund – Fiat, 4). Geir Bjaaland – Fiat 850, 5). Ole Hagen – Austin Cooper, 6). Arvid Buflod – BMC Cooper.

Gruppe 1 int 1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault Gordini, 2). Terje Schie – Renault R8 Gordini, 3). Jan Prøysmo – Austin Cooper, 4). Gudbrand Heen – Renault R8 Gordini, 5). Geir Tørmoen – Austin Cooper S, 6). Terje Hernes – Morris Cooper, 7). Per Asbøl – Morris Cooper, 8). Jan Walmann – NSU TT, 9). Lennart Johansen – Renault, 10). Per Arne Pettersen – Renault 8 Gordini, 11). Oddbjørn Ottosen – Morris Cooper S.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Edward Gjølberg – BMW, 2). Terje Austad – Ford Cortina, 3). Arthur Aune-Iversen – Moskwitch 412.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett, 2). Per Kristiansen – Volvo 122 S, 3). Ola Rustad – Volvo 122 S, 4). Ivar Hals – Opel Rally Kadett, 5). Frithjof Østby – Opel Rally Kadett.

Gammel Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Odvar Askersrud – NSU TTS, 2). Egil Johannessen – Morris Cooper, 3). Øyvind Hærnes – NSU, 4). Georg Rønning – Fiat Abarth 850 TC, 5). Thor E. Kagnes – Saab Sport.

Gammel Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett.

Ny Gruppe 2 og Gammel Gruppe 5 int. 1300 ccm: 1). Aksel Erik Busch – Austin Cooper S, 2). Egil Stenshagen – Austin Cooper S, 3). John Haugland – Skoda, 4). Jan Skute – Daf 55.

Ny Gruppe 2 og Gammel Gruppe 5 over 1300 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Gunnar Hagerud – Volvo 122 S, 3). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon, 4). Reidar Teksum – VW, 5). Erik Wiik-Hansen – Volvo Amazon.

1970 - ISBANE GLENGSHØEN:

Debutant: 1). Paul Sande – BMW, 2). Arne Stenshorne – Renault Gordini, 3). Asbjørn Hjertun – Austin Cooper, 4). Arvid Skårstad – Vauxhall Ventura, 5). Finn A. Pettersen – Citroen DS.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Petter Diesen – Fiat, 2). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 3). Bjørn Lund – Fiat, 4). Knut Knutsen – Fiat, 5). Egil Hovden – Fiat, 6). Thor E. Syversen.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Braathen – NSU TT, 2). Jan Prøysmo – Austin Cooper, 3). Terje Schie – Renault 8 Gordini, 4). Sverre Holtan – Morris Cooper, 5). Terje Hernes – Morris Cooper.

Gruppe 1 1300 – 2000 ccm: 1). Terje Austad – Ford Cortina Lotus, 2). Ola Rustad – Volvo, 3). Edward Gjølberg – BMW 1600, 4). Yngvar Braathen – Opel Rally Kadett, 5). Johnny Carlson – Volvo 142.

Gruppe 2 850-1600 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Oddvar Askersrud – NSU TTS, 3). Georg Rønning – Fiat Abarth.

Ny gruppe 2 og gammel gruppe 5: 1). Aksel E. Busch – Austin Cooper S, 2). Einar Sande – BMW 2002 Ti, 3). Egil Stenshagen – Austin Cooper S, 4). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon, 5). Gunnar Hagerud – Volvo Amazon.

Røverheat: 1). Aksel E. Busch – Austin Cooper S, 2). Paul Sande – BMW, 3). Lloyd Pettersen – Porsche 911S, 4). Yngvar Braathen – Opel Rally Kadett, 5). Jan Braathen – NSU TTS.

1970 - ISBANE MJØSRACET/TRETTEN:

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 2). Ivar Gislerud – Austin Cooper.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Prøysmo – BMC Cooper, 2). Erling Johansen – Renault Gordini, 3). Per Asbøll – BMC Cooper, 4). Jan Walmann – NSU.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Erik Brenna – Ford Cortina Lotus, 2). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 1 over 1600 ccm. 1). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett, 2). Ola Ustad – Opel Rally Kadett, 3). Johs. Naavik – Opel Rally Kadett.

Gammel gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Thor Kagnes – Saab.

Gammel Gruppe 2 850-1000 ccm: 1). Sverre Ryber – BMC Cooper.

Gammel Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Finn J. Jensen – BMc Cooper, 2). Odd Egil Grimsrud – Ford Escort, 3). Øyvind Hærnes – NSU.

Gammel Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – Opel Rally Kadett.

Ny Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 2). Aksel E. Busch – BMC Cooper.

Ny Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Helge Menkerud – Ford Escort

Ny Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Einar Sande – BMW

Gruppe 5: 1). Trond Schea – Ford Escort.

1970 - FESTNINGSLØPET:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tore Syversen – Fiat, 3). Gøsta Johannesson – Fiat.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Arve Opås – Fiat, 2). Kjell Åke Mood – Austin Cooper, 3). Arve Buflod – Morris Cooper, 4). Geir Bjåland – Fiat, 5). Juhani Länsikorpi – Sunbeam Imp, 6). Gunnar Moreite – Austin Cooper.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Per Arne Pettersen – Renault R8 Gordini, 2). Jan Simonsen – Renault 8 Gordini, 3). Johnny Nyengen – Renault 8 Gordini, 4). Jan W. Walmann – NSU TT, 5). Trond Bull Enger Renault 8 Gordini.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 2). Sigurd Berg – BMW 1600, 3). Erik Brenna – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Ottar Solberg – Opel Rally Kadett, 2). Rune Val Aksmar – Opel Rally Kadett, 3). Ole Bråthen – Volvo 142 S, 4). Harald Husebekk – Opel Rally Kadett.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Arne Berg – Saab Sport, 2). Thor E. Kagnes – Saab Sport.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). John Unnerud – Saab, 2). Per Eklund – Saab, 3). Aksel E. Busch – Austin Cooper, 4). Trond Schea – Ford Escort, 5). Sten Bergstrøm – Ford Escort, 6). Odd Moseby – Ford Escort, 7). Bo Hedlund – BMC Cooper S.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Anders Kulläng – Opel rally Kadett, 2). Erik Aaby – Opel Rally Kadett, 3). Tom Kolberg – Mazda R 100 Coupe, 4). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon, 5). Jan Nielsen – BMW 2002 Ti.

1970 - GRUSBANE DRAMMEN (Juni):

Debutant: 1). Arvid Rosenberg – Austin Cooper S, 2). Tom Moen – Austin Cooper, 3). Bernt Johannesen – Renault Gordini, 4). John Richard Lund – Opel Rally Kadett, 5). Jon Arild Gollemogen – Volvo Amazon, 6). Fredrik S. Christensen – Volvo Amazon, 7). Åsmund Lislien – Opel Rally Kadett, 8). Johan M. Mathiesen – Fiat 850, 9). Gunnar L. Langbach – NSU, 10). Odd Flåten – Austin Cooper, 11). Kåre Ruud – Austin Cooper, 12). Bjørn Danielsen – Morris Cooper, 13). Arild Løvå – Fiat 850, 14). Dag Erik Jensen – Morris Cooper, 15). Odd Djøseland – Renault R8 S, 16). Anders Blomberg – Ford Escort GT, 17). Nils Petter Nilsen – Ford Escort, 18). Jack Stenslet – Renault R 8 S, 19). Bjørn Brødholt – Austin Cooper, 20). Yngve Hansen – Renault R10, 21). Charles Milsem – Skoda 1000 MB.

Gruppe 1 Int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat 850 Special, 2). Arnt Lilledal – Fiat 850, 3). Øyvind Johnsen – Fiat 850 Special, 4). Egil Hovden – Fiat 850 Special, 5). Hans Giltvedt – Fiat 850 Special, 6). Jan Arne Reese – Suzuki.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Petter Diesen – Fiat Coupe, 2). Ivar Gislerud – Mini, 3). Arve Buflod – Austin Cooper, 4). Asbjørn Hjertun – Austin Cooper, 5). Bjørn Berntz – Fiat Coupe, 6). Ole Petter Johansen – Skoda 100L, 7). Brian Karlsen – Fiat Sport, 8). Ole Hagen – Austin Cooper, 9). Terje Johnsen – Austin Cooper, 10). Geir Bjaaland – Fiat Coupe.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault, 2). Gulbrand Heen – Renault Gordini, 3). Henning Sjøsæther – Renault Gordini, 4). Jan Arne Reese – Morris Cooper, 5). Arne Stenshorne – Renault Gordini, 6). Per Gunnar Nygaard – Renault Gordini, 7). Jan W. Walmann – NSU, 8). Terje Hernes – Morris cooper S, 9). Ragnar Thoen – Renault Gordini, 10). Knut Vidar Olsen – Renault R 8 S.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Aage B. Bøckmann – Ford Cortina Lotus, 2). Folke Engebretsen – Ford Cortina, 3). Terje Austad – Ford Cortina, 4). Haakon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 5). Bjørn Tore Larsen – Moskwich 412, 6). Willy Larsen – Moskwich 412, 7). Arild Åsen – Moskwich 412, 8). Tore Nilsen – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo 142, 2). Jan Hansen – BMW 2002 Ti, 3). Ottar Solberg – Opel Rally Kadett, 4). Arne Holtet – Volvo Amazon, 5). Jan Felumb Kjendlie – Opel Rally Kadett, 6). Håkon Granberg – Volvo Amazon, 7). Fritjof Østby – Opel rally Kadett

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Egil Stenshagen – BMC Cooper, 2). Gudmund Fornes – BMC Cooper, 3). Ingar Engan – NSU, 4). John Haugland – Skoda, 5). Jan Haraldsen – NSU 1000.

Gruppe 2 int. 2500 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon, 3). Einar Sande – BMW 2002.

Formel V: 1). Gudmund Fornes, 2). Egil Nicolaysen, 3). Inge Myklebust, 4). Per Løland, 5). Arne Jørgensen, 6). Gøte Berglund.

1970 - BJERKEBANEN (Juni):

Debutantheat 1: 1). Bernt Johannesen – Renault, 2). Tom Moen – Mini Cooper, 3). Arvid Rosenberg – Mini Cooper S, 4). Knut Sandberg – Ford Cortina, 5). Arild Løvå – Fiat, 6). Bjørn Danielsen – Cooper, 7). Ole Bjørn Jørgensen – Mazda.

Debutantheat 2: 1). Ingar Svenneby – Alfa Romeo, 2). Dag Erik Jensen – Cooper, 3). Landbak – NSU, 4). Odd Flåten – Cooper, 5). Ivar Frydenlund – Austin, 6). Kåre Thorbjørn Ruud – Cooper.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Øivind Johnsen – Fiat, 2). Tore H. Bratlie – Fiat, 3). Tore Syversen – Fiat, 4). Hans K. Giltvedt – Fiat, 5). Egil Hovden – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Egil Stenshagen – BMC, 2). Ivar Gislerud – BMC Cooper, 3). Kai Ovastrøm – Fiat, 4). Terje Johnsen – Cooper.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault, 2). Per Gunnar Nygård – Renault, 3). Terje Hernæss – Cooper S, 4). Jan W. Walmann – NSU TT, 5). Geir Tørmoen – Austin.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Håkon Stamnes – Ford Cortina, 2). Folke Engebretsen – Ford Cortina, 3). Terje Austad – Ford Cortina, 4). Asbjørn Gunnes – Ford Cortina.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo, 2). Odd Moseby – Ford Capri, 3). Erik Solberg – Opel Rally Kadett, 4). Ottar Solberg – Opel Rally Kadett.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). John Haugland – Skoda, 2). Ingar Engan – NSU TT, 3). Kurt A. Knudsen – NSU TT.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Gudmund Fornes – Morris Cooper, 2). Gunnar Kittilsen – Ford Escort, 3). Egil Stenshagen – Morris Cooper, 4). Thorbjørn Myhre – Morris Cooper S.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Einar Sande – BMW, 3). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon

GRUSBANE HORTEMO:

Debutantklasse: 1). Oddvin G. Lande – Renault, 2). Torkildsen – Volvo, 3). Nils P. Nilsen – Ford, 4). Olav T. Tredal – Fiat, 5). Jack Stensbu – Renault.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Bjørn Berntz – Fiat, 2). Johan M. Mathiesen – Fiat, 3). Øyvind Johnsen – Fiat, 4). Anders Blomberg – Ford Escort.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Arne Stenshorne – Renault, 2). Knut Vidal Olsen – Renault.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Åge B. Bøckmann – Ford Cortina, 2). Egil Moreite – Ford Cortina.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). John Haugland – Skoda, 2). Terje Sveinsvoll – Skoda.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Egil Stenshagen – Austin Cooper.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Kjell Gudim – VW 1500.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort.

GRUSBANE KLOSTERSKOGEN:

Gruppe 1 inntil 1000 ccm: 1). Ronald Torp, 2). Tore H. Bratlie, 3). Bjørn Berntz, 4). Arve Opås, 5). Arnt Lilledal, 6). Kai Ovastrøm.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen, 2). Kjell Just Andersen, 3). Eyolf Rødsæther, 4). Per G. Nygaard, 5). Oddbjørn Ottosen.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Asbjørn Gunnes, 2). Håkon Stamnes, 3). Terje Austad, 4). Bjørn T. Larsen.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Ola Rustad, 2). Per A. Bakke, 3). Jan Hansen, 4). Ola Ustad.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Egil Johannessen, 2). Ole Johan Myhre, 3). Gunnar Kittilsen, 4). Hermann Dalbakk, 5). Egil Stenshagen, 6). Terje Sveinsvoll.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Odd Moseby, 2). Trond Schea, 3). Gunnar Bergersen, 4). Erik Aaby.

1970 - GRUSBANE BJERKE (august):

Debutant 1: 1). Dag Erik Jensen – Morris Cooper, 2). Odd Johansen – Fiat Coupe, 3). Jan Nordlund – Renault, 4). Øyvind B. Dahl – VW, 5). Kåre Thorbjørn Ruud – Mini Cooper, 6). Thore Jensen – Alfa Romeo, 7). Yngve Hansen – Renault, 8). Ivar Frydenlund – Cooper, 9). Jan Kristiansen – Skoda, 10). Tom Bråthen – Hillman Imp.

Debutant 2: 1). Arvid Rosenberg – Cooper S, 2). Ingve Trondstad – Cooper S, 3). Arild Løvå – Fiat, 4). Harry Jaconelli – Ford Escort, 5). Vidar Eng – Cooper, 6). Åsmund Lislien – Opel Kadett, 7). Edvard Lundeby – Ford Escort, 8). Charles Milsem – Skoda.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Thore H. Bratlie – Fiat, 2). Øyvind Johnsen – Fiat, 3). Arnt Lilledal – Fiat, 4). Johan M. Mathisen – Fiat, 5). Egil Hovden – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Bjørn Berntz – Fiat, 2). Egil Stenshagen – BMC, 3). Terje Johnsen – Cooper, 4). Lennart Engelbrekt – Cooper, 5). Kai Ovastrøm – Fiat, 6). Ivar Gislerud – Cooper, 7). Arve Buflod – Cooper, 8). Ronald Torp – Cooper.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault, 2). Per Gunnar Nygaard – Renault, 3). Johnny Nyengen – Renault, 4). Trond Bull Enger – Renault, 5). Oddbjørn Ottosen – Renault, 6). Jan Arne Reese – Cooper S, 7). Gudbrand Heen – Renault, 8). Arild Schjerverud – Renault, 9). Lennart Johansen – Renault.

Gruppe 1 over 1300 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo, 2). Odd Moseby – Ford Capri, 3). Ottar Solberg – Opel Rally Kadett, 4). Anders Kulläng – Opel Rally Kadett, 5). Terje Austad – Ford Cortina Lotus, 6). Arne Holtet – Volvo, 7). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 8). Johan Johannesen – BMW, 9). John Rich. Lund – Opel, 10). Håkon Granberg – Volvo Amazon, 11). Arvid Olsen – Volvo Amazon, 12). Ingvar Svenneby – Alfa Romeo.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Aksel E. Busch – BLMC Cooper, 2). Gudmund Fornes – BLMC Cooper, 3). John Haugland – Skoda, 4). Gunnar Kittilsen – Ford Escort, 5). Steen J. Gudmundsen – Austin Cooper S, 6). Jan Haraldsen – NSU, 7). Kurt A. Knutsen – NSU TTS, 8). Lennart Johansen – Ford Escort.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Per Eklund – Saab V4, 3). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon, 4). Hans Tolldin – Volvo Amazon, 5). Kjell Gudim – VW.

Formel V: 1). Gudmund Fornes, 2). Arne Evaldsen, 3). Per Løland, 4). Ottar Hansen, 5). Gøte Berglund, 6). Egil Nicolaysen, 7). Odbjørn Carlsen.

1970 - GRUSBANE DRAMMEN (14/6):

MC Lettvektere: 1). Tom Godal

MC 125 ccm: 1). Hans Chr. Hasselgren, 2). Øyvind Røkeberg

MC 250 ccm: 1). Ulf Løvås, 2). Jan Simonsen

MC Sidevogn: 1). Morten Mager/Jul Furulund, 2). Tom Nielsen/N.J. Waldegård

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie, 2). Arnt Lilledal

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Petter Diesen, 2). Ivar Gislerud, 3). Arve Buflod, 4). Asbjørn Hjertum, 5). Bjørn Berntz.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen, 2). Gulbrand Heen, 3). Henning Sjæsæther, 4). Jan Arne Reese.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Aage B. Bøckmann, 2). Folke Engebretsen, 3). Terje Austad.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Ola Rustad, 2). Jan Hansen, 3). Ottar Solberg

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Ingar Engan

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Egil Stenshagen, 2). Gudmund Fornes.

Gruppe 2 int. 2500 ccm: 1). Odd Moseby

1970 - GRUSBANE DRAMMEN (6/9):

MC 125 ccm: 1). Hans Chr. Hasselgren, 2). Kato Kjørstad, 3). Jan Smyrak.

MC lettvekt: 1). Hans E. Fuglerud, 2). Øyvind Røkeberg, 3). Ove Skifjell, 4). Tom Godal, 5). Finn Lundeby.

MC 250 ccm: 1). Ulf Løvaas, 2). Trond Tinnesand, 3). Christian Christensen, 4). Per Brock Holter, 5). Øyvind Røgeberg, 6). Bjarne Hjerpeseth.

MC 500 ccm Racer: 1). Kjell T. Skjæveland, 2). Preben Rosenkilde, 3). Erik Alsterdahl, 4). Dagfinn Dahl, 5). Per Arne Hansen, 6). Jan Jacobsen, 7). Tor Olsen, 8). Nils O. Haraldsen, 9). Ørnulf Åsen, 10). Einar Egedius.

MC Sidevogn: 1). M.Maager/J. Furulund, 2). H. Malmquist/Kruslock, 3). B. Larsen/J. Petterson, 4). C.E. Flodberg/B. Søderberg, 5). B. Stokke/K. Johansen, 6). A. Paulsen/J. Gulliksen.

Formel Vee: 1). Per Løland, 2). Bjørn T. Emanuelsen, 3). Oddbjørn Karlsen, 4). Herman Bjørn.

Debutant: 1). Arne Stenshorne – Renault Gordini, 2). Tom Moen – Austin Cooper, 3). Dag Erik Jensen – Morris Cooper, 4). Fredrik S. Christensen – Volvo Amazon, 5). Hans Mikkelsen – Volvo Amazon, 6). Øyvind R. Dahl – VW 1500, 7). Ivar Frydenlund – BMC Cooper, 8). Stein Erik Staxrud – Renault Gordini, 9). Øyvind Pettersen – NSU, 10). Jan Helge Knutsen – NSU TT, 11). Bent. Edv. Lundeby – Ford Escort GT, 12). Charles Milsem – Skoda 1000 MB.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat 850S, 2). Bjørn Berntz – Fiat Coupe, 3). Bjørn Lund – Fiat 850 Coupe, 4). Arve Opås – Fiat 850 Coupe, 5). Kai Ovastrøm – Fiat 850 Coupe, 6). Arnt Lilledal – Fiat 850S, 7). Ivar Gislerud – Austin Cooper, 8). Øyvind Johnsen – Fiat 850S, 9). Knut Kristiansen – Morris Cooper.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault Gordini, 2). Eyolf Rødseter – Reault Gordini, 3). Per G. Nygaard – Renault Gordini, 4). Kjell Just Andersen – Renault Gordini, 5). Arild Skjærverud – Renault Gordini, 6). Jan Arne Reese – BMC Cooper, 7). Henning Sjæsæther – Renault Gordini, 8). Terje Hærnes – Morris Cooper, 9). Lennart Johansen – Renault Gordini, 10). Einar Moum – Ford Escort GT.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Asbjørn Gunnes – Ford Cortina Lotus, 2). Terje Austad – Ford Cortina Lotus, 3). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 4). Bjørn Tore Larsen – Moskwitch, 5). Willy Larsen – Moskwitch.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Ottar Solberg – Opel Rally Kadett, 2). Ola Rustad – Volvo 142, 3). Ola Ustad – Opel Rally Kadett, 4). Arne Holtet – Volvo 122, 5). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 6). Ole Bråten – Volvo 142, 7). Jan Hansen – BMW, 8). Magne Bolstad – Opel Rally Kadett, 9). Håkon Granberg – Volvo Amazon.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Egil Johannesen – Morris Cooper, 2). Ole Johan Myhre – Morris Cooper, 3). Herman Dalbakk – BMC Cooper, 4). Egil Stenshagen – Austin Cooper, 5). John Haugland – Skoda 1000 MB, 6). Thorbjørn Myhre – Morris Cooper, 7). Gunnar Kittilsen – Ford Escort.

Gruppe 2 int. 2500 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Escort, 2). Einar Sande – Ford Escort, 3). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon, 4). Magnar Bromseth – Opel Rekord,

GRUSBANE DRAMMEN (4/10):

Debutant: 1). Odd Djøseland – Renault Gordini, 2). Fredrik S. Christensen – Volvo Amazon, 3). Bent Mikkelsen – Volvo Amazon, 4). Arvid Rosenberg – Austin Cooper S, 5). Arild Grefslie – Opel Rally Kadett, 6). Åsmund Lislien – Opel Rally Kadett, 7). Egil Søyland – NSU TT, 8). Oddvin Lande – Renault Gordini, 9). Knut Hallan – Morris Cooper S, 10). Jan Helge Knutsen – NSU, 11). Jan Kristiansen – Skoda 1000 MB, 12). Sigvald Kleppen – Morris Cooper, 13). Odd Flemming – Austin Cooper, 14). Roar Bergerud – Fiat 850S, 15). Charles Milsem – Ford Escort, 16). Per Wiborg Wold – Austin Mini.

Formel V: 1). Arve Ytterdal, 2). Egil Nicolaysen, 3). Ottar Hansen, 4). Bjørn T. Samuelsen, 5). Ole B. Jørgensen

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat 850, 2). Bjørn Enger – Fiat 850, 3). Bjørn Lund – Fiat 850 SC, 4). Bjørn Berntz – Fiat 850 SC, 5). Arnt Lilledal – Fiat 850 S, 6). Ronald Torp – Austin Cooper, 7). Knut Christensen – Morris Cooper, 8). Arve Opås – Fiat 850 SC, 9). Sverre Holtan – Morris Cooper, 10). Petter Diesen – Fiat 850 SC.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault Gordini, 2). Kjell Just Andersen – Renault Gordini, 3). Henning Sjøsæther – Renault Gordini, 4). Per Gunnar Nygård – Renault Gordini, 5). Arild Schjerverud – Renault Gordini, 6). Eyolf Rødsæther – Renault Gordini, 7). Jan W. Walmann – NSU TT

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Asbjørn Gunnes – Ford Cortina Lotus, 2). Svein Hvaara – Ford Cortina Lotus, 3). Håkon Stamnes – Ford Cortina Lotus, 4). Bjørn Tore Larsen – Moskwich 412.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo 142, 2). Aage Bøckmann – BMW, 3). Ola Ustad – Opel Rally Kadett. 4). Ottar Solberg – Opel Rally Kadett, 5). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 6). Ole Bråthen – Volvo, 7). Arne Holtet – Volvo 122, 8). Håkon Granberg – Volvo Amazon, 9). Arvid Øyen – Volvo 122.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Ole Johan Myhre – Morris Cooper S, 2). John Haugland – Skoda, 3). Gunnar Kittilsen – Ford Escort. 4). Hermann Dalbakk – BMC Cooper, 5). Thorbjørn Myhre – Morris Cooper, 6). Oddvar Askersrud – NSU, 7). Egil Johannessen – Morris Cooper.

Gruppe 2 int. 2000 ccm: 1). Einar Sande – Ford Escort TC, 2). Trond Schea – Ford Escort, 3). Gunnar Bergersen – Volvo, 4). Kjell Gudim – VW 1500, 5). Erik Aaby – Opel Rally Kadett.

1970 - ASFALTLØP GARDERMOEN:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat 850.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Bjørn Berntz – Fiat 850 Coupe

Gruppe 1 1000-1300 ccm. 1). Arne Stenshorne – Renault Gordini

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Håkon Stamnes – Ford Cortina lotus

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Capri

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Gunnar Kittilsen – Ford Escort

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Erik Berger – Ford Escort, 2). Trond Schea – Ford Escort

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Gunnar Bergersen – Volvo Amazon.

Sportsvogner: 1). Loyd Pettersen – Porsche 911

Formel V: 1). Gudmund Fornes

Formel Ford: 1). Yngvar Holene

1970 - GRUSRACE SKEDSMOKORSET:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Arve Opås – Fiat, 3). Øivind Johnsen – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Kai Ovastrøm – Fiat, 2). Petter Diesen – Fiat, 3). Bjørn Berntz – Fiat, 4). Ivar Frydenlund – Austin Cooper, 5). Geir Bjaaland – Fiat, 6). Bjørn Danielsen – Morris.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault Gordini, 2). Håkon Stamnes – Ford Cortina, 3). Anders Blomberg, 4). Odd Djøseland – Renault Gordini.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo 142 S, 2). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 3). Aage Bøckmann – BMW, 4). Ottar Solberg – Opel Rally Kadett, 5). Odd Moseby – Ford Capri, 6). Arne Holtet – Volvo.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Aksel Erik Busch – BMC Cooper, 2). Egil Stenshagen – BMC Cooper, 3). Helge Menkerud – Ford Escort, 4). Jan Skute – Daf Marathon.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort, 2). Per Eklund – Saab, 3). John Unnerud – Saab, 4). Odd Moseby – Ford Escort.

1970 - NM i HASTIGHETSLØP PÅ GRUS:

Gruppe 1 inntil 1000 ccm: 1). Tore H. Bratlie, 2). Bjørn Berntz, 3). Bjørn Lund. 4). Kai Ovastrøm, Arve Opås og Ronald Torp, 7). Arnt Lilledal og Bjørn Enger, 9). Ivar Gislerud.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen, 2). Kjell Just Andersen, 3). Eyolf Rødsæther, 4). Johnny Nyengen, 5). Per G. Nygaard, 6). Henning Sjøsæther, 7). Arild Schjerverud, 8). Jan W. Walmann og Oddbjørn Ottosen, 10). Jan Arne Reese.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Asbjørn Gunnes, 2). Håkon Stamnes, 3). Terje Austad, 4). Bjørn Tore Larsen, 5). Willy Larsen og Svein Hvaara, 7). Arthur Aune Iversen og Folke Engebretsen.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Ola Rustad, 2). Ottar Solberg, 3). Ola Ustad, 4). Johannes Naavik og Arne Holtet, 6). Per A. Bakke og Aage B. Bøckmann, 8). Jan Hansen og Iver Nederberg, 10). Ole Braathen, 11). Johan Johannessen.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Ole Johan Myhre, 2). Gunnar Kittilsen, 3). Egil Johannessen, 4). Hermann Dalbakk, 5). John Haugland, 6). Ingar Engan og Thorbjørn Myhre, 8). Jan Arne Reese, 9). Jan Haraldsen og Egil Stenshagen, 11). Terje Sveinsvoll og Oddvar Askersrud.

Gruppe 2 1300-2500 ccm: 1). Odd Moseby, 2). Trond Schea, 3). Einar Sande, 4). Gunnar Bergersen, 5). Erik Aaby, Magnar Bromseth og Kjell Gudim, 8). Ole Braathen, 9). Kai Bråthen.

NORSK FORMEL V CUP:

1). Gudmund Fornes, 2). Ottar Hansen, 3). Bjørn Henriksen, 4). Odd Hagen, 5). Egil Nicolaysen og Per Løland.

LANDSKAMP I FERDIGHETSKJØRING NORGE-SVERIGE:

1). Lars-Gøran Liljeberg – Opel, 2). Knut Norenberg – Datsun, 3). Rune Wallin – VW, 4). Thorvald Lindskog – VW, 5). Svein Hødal – VW, 6). Bengt Thunwall – Opel, 7). Håkan Alriksson – BMW, 8). Jan Pedersen – VW

1970:

EM I RALLY FOR FØRERE:

1).Jean Claude Andruet, 2). Gilbert Staepeleare/Andre Aerts, 4). Achim Warmbold, 5). Jean Ragnotti/Pierre Thimonier, 7). Walter Biebinger, 8). Alcide Paganelli/Domenico Russo, 10). David Stone.

INTERNASJONALE MERKESMESTERSKAPET:

1). Porsche, 2). Alpine-Renault, 3). Lancia, 4). Saab, 5). Opel, 6). Ford, 7). Datsun, 8). Peugeot, 9). Fiat, 10). Volvo, 11). BMW/Triumph/VW.

1000 MINUTEN: 1970

1). Lampinen/Manucci – Lancia Fulvia HF, 2). G. janger/W. Wessiak, 3). D. Paganelli/D. Russo, 4). Harry Källstrøm/Gunnar Häggbom – Lancia Fulvia HF, 5). G. Fischer/K. rader – VW 1302, 6). R. Bochnicek/S.D. Kernmayer – Citroen DS21, 7). Trombotto/Macaluso – Fiat 124 Spyder, 8). V. Dietmayer/H.P. Moser – BMW 2002, 9). W. Pöltinger/J. Hartinger – VW Porsche 914/6, 10). Kerschbaum/Sedlacek – BMW 2002, 11). Ballestrieri/Audetto – Lancia Fulvia.

ACROPOLIS RALLY: 70

Nr. 1 Jean-Luc Therier/Marcel Callewaert – Alpine Renault A110

Nr. 2 Jean-Vinatier/David stone – Alpine-renault A110

Nr. 3 Ove Andersson/Jim Porter – Ford Escort TC

GENEVE: 1970

1). Jean-Claude Andruet/Michel Veron, 2). Jean-pierre Nicolas/Jean Todt, 3). J. L. maurin/J. P. Mourrier, 4). Claude haldi/E. Chapuis, 5). Barbarian/Mannucci, 6). Jean ragnotti/Pierre Thimonnier

1970 – RALLY MONTE CARLO:

Norske deltagere: Leif Vold-Johansen/Knut Steen – Saab, Monty Karlan/Trond Schea/Eva Opaker – Ford Capri, Jack Weseth/Arne B. Dahl – Saab, Torkel Trønnes/Jan Bråthen – VW 411 LE, Kai Bråthen/Finn P. Kristensen – DAF, Egil Stenshagen/Egil Moreite – Ford Capri, Gunnar Juvberget/Rolf Slæperud – Renault Gordini, Jan Nielsen/Kjell Paulsen – BMW 2002, Per A. Bakke/Arild Antonsen – Renault Gordini, Rune val Aksmar/Oddvar Schiøll – Opel Rally Kadett, Harald Hellum/Anne-Kari Hellum – Sunbeam, Gilbert Hansen/Dag Johannessen – Alfa Romeo, Edward Gjølberg/Johs. Faale – BMW 1600 Ti, Per S. Strømberg/John W. Haraldsen – BMW 2002, Sverre Bryde/Aage Bræin – Citroen DS21, John Unnerud/Ole Marius Stamnes – Saab, Ole Edwin Granberg/Putte Carlsson – Opel Rally Kadett.

232 påmeldte hvorav 184 startet. 157 kom fram til Monte Carlo og 77 fullførte.

I Storbritannia valgte man Dover som startsted, noe som ikke ble synderlig vellykka da bare 8 lag valgte å starte der. Engelskmennene var samtidig også litt bekymret for den generelle interessen for løpet. Bare 13 privatførere hadde valgt å delta, noe som var lysår unna det man opplevde på 1950-tallet da mer enn 400 deltagere kjempet om å få være med.

Relativt laber interesse fra fabrikkteamene med tre Porsche, 5 Alpine-Renault, 6 Lancia Fulvia, 3 Ford Escort og en enslig Saab V4.

Været viste seg fra sin beste side, med kaldt men tørt vær fra alle startstedene, noe som umiddelbart ble hevdet å favorisere Porsche.

Den avsluttende fjellprøven var også relativt snøfri. Omfattet sju spesialprøver der Turini ble passert tre ganger, og Cols de Couillole og Madone to ganger hver seg. På strekningen over Turini var det bare 7 av totalt 23 km som var snødekket. Porsche-biler var raskest på seks av de sju prøvene.

Edward Gjølberg/Johs Faale kjørte jevnt og godt, men hadde litt problemer, blant annet med bremsene. Kvalifiserte seg til den avsluttende fjellprøven, som de gjennomførte uten synderlige problemer. Uttalte etterpå at dette langt fra var det hardeste Monte Carlo rally han hadde kjørt.

Egil Stenshagen/Egil Moreite måtte bryte den avsluttende fjellprøven etter at radiatoren sprang lekk, og de ikke lyktes med å reparere.

Gunnar Juvberget/Rolf Slæperud brøt tidlig på første fjellprøve da de slo rundt flere ganger og ødela bilen fullstendig.

Harald Hellum/Kari Hellum kom prikkfrie fram til Monte Carlo og ble berømmet for sin innsats med den motorsvake bilen. Måtte imidlertid bryte, men uttalte etterpå at de aldri hadde trodd de skulle komme så langt som de gjorde.

Jack Weseth/Arne B. Dahl kom i mål på første fjellprøve, etter en absolutt habil innsats.

Jan Nielsen/Kjell Paulsen brøt allerede første dag på grunn av motortrøbbel.

John Unnerud/Ole Marius Stamnes brøt i Polen etter at toppakningen røk to ganger i løpet av 30 mil.

Kai Bråthen/Finn P. Kristensen hadde store tekniske problemer på turen ned og la ut på første fjellprøve med diverse defekter. De kom gjennom den første etappen, men måtte bryte på den neste.

Leif Vold Johansen/Knut Steen hadde store problemer med ising i forgasseren som var hovedårsaken til at de måtte bryte, men de hadde også hatt vanskeligheter med kjølesystemet.

Monty Karlan/Trond Schea kjørte også meget bra, men Schea, som debuterte i løpet, var svært så sliten etter ankomst Monte Carlo etter første fjellprøve og uttalte at dette var det værste han hadde vært med på. Hadde ingen problemer med bilen. Kvalifiserte seg til den avsluttende fjellprøven, der de imidlertid brøt etter første etappe.

Rune val Aksmar/Oddvar Schiøll måtte bryte etter vanskeligheter på transportetappene.

Per S. Strømberg/John W. Haraldsen var den som kjørte best av de norske deltagerne. Før start på den avsluttende fjellprøven hadde de litt problemer med forstillingen. Kvalifiserte seg til den avsluttende fjellprøven. Denne fullførte de med stil og uten problemer.

Sverre Bryde/Aage Bræin hadde pådratt seg 1350 prikker før ankomst Monte Carlo. På transporten mellom andre og tredje fartsetappe eksploderte venstre forhjul og de havna på taket i en bekk, der de blei hengende med hue nede i vannet. Det ble ingen fysiske skader med unntak av at Bræin fikk noen kutt i en finger.

Torkel A. Trønnes/Jan bråthen brøt før Monte carlo og rullet inn uten startnummer og med knust frontrute, etter at de hadde møtt en lastebil i en sving og fått et gruslass over seg.

Bjørn Waldegård ledet etter 9 etapper med nesten 2 minutter på Nicholas.

Hannu Mikkola måtte gå ut grunnet gearbokstrøbbel på sin Ford Escort.

Jean Vinatier ødela dekkene og måtte bryte.

Roger Clark kjørte sitt livs rally, men det holdt bare til 5. plass.

Tony Fall blåste motoren i sin Lancia Fulvia på første etappe.

Karakterisert som et vellykket arrangement av den da nyetablerte Rally Constructors Association, som samtidig tok til orde for at man skulle prøve å få samlet de enkelte startstedene på et tidligere tidspunkt, og at man skulle forsøke å legge løypa til et snøsikrere sted.

1). Bjørn Waldegård/Lars Helmer – Porsche 911, 2). Gerard Larousse/Maurice Gelin – Porsche 911, 3). Jean Pierre Nicholas/Claude Roure – Alpine Renault A110, 4). Åke Andersson/B. Thorszelius – Porsche 911, 5). Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort TC, 6). Amilcare Ballestriere/Daniel Audetto – Lancia Fulvia HF.

Norske plasseringer: 1970:

27). Strømberg/Haraldsen – BMW 2002 Tii, 34). Gjølberg/Faale – BMW 1600 TI, 52). Stenshagen/Moreite – Ford Capri 1600 S, 58). Schea/M. Karlan/Eva Opaker – Ford Capri GT, 69). Johannessen/Hansen – Alfa Romeo 1750 GT, 75). Weseth/Dahl – Saab V4


MAROKKO RALLY:

1). Robert Neyret/Jean Terramorsi - Citroen DS21, 2). Paul Consten/Jean Todt - Citroen DS21, 3). Ponelle/De Serpos - Peugeot 404, 4). Gibey/Pujol - Renault 16TS, 5). Heyder/Martinez - Renault 16.

RALLY NORDLAND: 1970

1). Kenneth Gram/Mogens Boesgaard - Opel Rally Kadett, 2). Hans Hentschel - Opel Commodore, 3). Søren Terp - BMW 2002, 4). Hans P. Falarzik - BMW 1600, 5). Henning Henriksen - Volvo 142, 6). Mogens Johansen - BMW 2002, 7). Preben Kristoffersen - Austin Cooper, 8). Carl Syberg - Opel Kadett Rally, 9). Hans Falkner Jensen - Austin Cooper, 10). Søren Thorsen - Ford Capri 2300

PORTUGAL (TAP) RALLY: 70

1). Simo Lampinen/John Davenport – Lancia Fulvia HF, 2). Sandro Munari/Arnaldo Bernacchini – Lancia Fulvia HF, 3). Bjørn Waldegård/Hans Thorszelius – Porsche 911

RAC RALLY: 70

1). Harry Källström/Gunnar Häggbom – Lancia Fulvia HF, 2). Ove Eriksson/Hans Johansson – Opel Rally Kadett, 3). Lillebror Nasenius/Bjørn Cederberg – Opel Rally Kadett

SAFARI-RALLY: 70

Sandro Munari kjører av veien og pådrar seg bronkitt etter å ha oppholdt seg ute i et forferdelig regnvær.

1). Edgar Herrmann/Hans Schuller – Datsun 1600 SSS, 2). Joginder Singh/Ken Ranyard – Datsun 1600 SSS, 3). Bert Shankland/Chris Rothwell – Peugeot 504

SAN REMO-RALLY: 70

1). Jean Luc Therier/Marcel Callewaert – Alpine Renault A110, 2). Harry Källström/Gunnar Häggbom – Lancia Fulvia HF, 3). Jean Vinatier/Jean Francois Jacob – Alpine Renault A110

SVENSKA RALLY: 70

Ronnie Peterson deltok med en Porsche 911. Snurra i over 100 km/t hvoretter kartleseren på neste service uttalte at ”Jeg kjører ikke en meter til med den idioten, han er jo helt uredd”

1). Bjørn Waldegård/Lars Helmer – Porsche 911, 2). Stig Blomqvist/Bo Reinicke – Saab 96 V4, 3). Lillebror Nasenius/Bjørn Cederberg – Opel Rally Kadett, 4). Gunnar Blomqvist/Ingelöv Blomqvist – Opel Rally Kadett, 5). Jerry larsson/Lars Lundblad – Porsche 911S, 6). Anders Gullberg/Leif Wåhlin – BMW 2002 TI, 7). Anders Kulläng/Donald Karlsson – Opel Rally kadett, 8). Ingemar Frohm/Bo Ottosson – Ford Escort, 9). Rolf Andersson/Claes Andersson – Volvo 142, 10). Ove Olsson/Törnqvist – BMW 2002 TI, 11). Lars Carlsson/J.Å. Olsson – Volvo 122, 12). Bror Danielsson/S.E. Johansson – Opel Rally Kadett, 13). Rune Åhlin/Bo Fredriksson – Opel Rally Kadett, 14). Stig Kedemark/Gunnar Ståhlgren – Triumph, 15). Tord Holmstrøm/Solbritt Westerlund – BMW 2002, 16). Freddy Kottulinsky/Åke Ekløv – BMW 2002, 17). Mats Andersson - Opel Rally Kadett, 18). C.J. Nystrøm/Åke Haraldsson – Triumph, 19). Curt Larsson/N.O. Johnsson – Opel Rally Kadett, 20). Gunde Carlsson Håkan Nilsson – Saab V4, 21). Lars Svenmarker/Anders Ekstrøm – Saab V4, 22). Bernt Johnsson/Rolf Persson – Saab V4, 23). Gunde Eriksson/Krister Lundell – Saab V4, 24). Curt Bengtsson/Bengt Bengtsson – Opel Rally Kadett, 25). Tord Gustavsson/Bo Hedlund – VW 1300, 26). Stig Johansson/Lennart Nyqvist – Triumph, 27). Lennart Børjesson/Tomas Karlstrøm – VW 1600 L, 28). Hans Britth/Bo Eklund – Opel Rally Kadett, 29). C.D. Karlsson/Lars Lundmark – BMW 1600, 30). Kiss Andersson/Håkan Junfors – Saab V4, 31). Lars Ekblom/C.Å. Eriksson – Simca 1100LS.

Gruppe 1 (SM): 1). Lillebror Nasenius – Opel Rally Kadett, 2). Gunnar Blomqvist – Opel Rally Kadett, 3). Anders Kulläng – Opel Rally Kadett, 4). Anders Gullberg – BMW 2002 Tii, 5). Ove Olsson – BMW 2002 Tii, 6). Ingvar Carlsson – BMW 2002, 7). Leif Asterhag – BMW 2002, 8). Bror Danielsson – Opel Rally Kadett, 9). Willy Eriksson – Opel Rally Kadett, 10). Stig Arne Holmberg – Opel Rally Kadett, 11). Lars Nystrøm – BMW 2002 Tii, 12). Hans Olov Wilen – BMW 1600, 13). Rune Åhlin – Opel Rally Kadett, 14). Lasse Jansson – BMW 1600, 15). Tord Holmstrøm – BMW 2002, 16). Arne Swartz – BMW 1600, 17). Søren Bergstedt – Renault 16TS, 18). Kurt Larsson – Opel Rally Kadett, 19). Dick Berg – Opel Rally Kadett, 20). Peder Werner – Fiat 125S, 21). Mats Andersson – Opel Rally Kadett, 22). Carl Bertil Karlsson – BMW 1600, 23). Lars Elgen – BMW 1600, 24). Uno Josefsson – Opel Rally Kadett, 25). Bengt Brant – Opel Rally Kadett, 26). Lars Svenmarker – Saab V4, 27). Bernt Johnsson – Saab V4, 28). Curt Bengtsson – Opel Rally Kadett, 29). Rolf Olsson – Opel Rally Kadett, 30). Hans Britth – Opel Rally Kadett

Gruppe 2 (SM): 1). Ove Eriksson – Opel Rally Kadett, 2). Håkan Lindberg – Saab V4, 3). Stig Blomqvist – Saab V4, 4). Bert Gustavsson – Ford Escort TC, 5). Ingemar Frohm – Ford Escort TC, 6). Lars Carlsson – Volvo Amazon, 7). Rolf Andersson – Volvo 142, 8). Per Eklund – Saab V4, 9). Olle Dahl – Saab V4, 10). Stig Kedemark – Triumph 2,6PI, 11). Stig Larsson – Saab V4, 12). Hans Åstrøm – BMW 2002, 13). Lennart Holmberg – Saab V4, 14). Gert Jönsson – Ford Escort TC, 15). Carl Johan Nystrøm – Triumph 2,5PI, 16). Gunde Carlsson – Saab V4, 17). Thord Gustavsson – VW 1300, 18). Bengt Malmgren – Ford 15M TS, 19). Hans Johannesson – Volvo 122, 20). Stig Borg – Saab V4, 21). Per Inge Walfridsson – Volvo 122, 22). Anders Lundberg – Volvo 142, 23). Gunde Eriksson – Saab V4, 24). Jan Erik Carlsson – Opel Rally Kadett, 25). Lennart Børjesson – VW 1600L, 26). Axel Ekman – Volvo 142, 27). Klas Andersson – Saab V4, 28). Lars Ekblom – Simca 1100, 29). Lennart Grips – Renault Gordini, 30). Stig Johansson – Triumph 2,5PI, 31). Bengt Søderberg – Saab V4.

TOUR DE CORSE:

1). Bernard Darniche/Maurice Gelin – Alpine Renault A110, 2). Jean Claude Andruet/Michel Vial – Alpine A110, 3). Jean Pierre Manzagol/F.J. Oliva – Alpine A110, 4). Guy Chasseuil/Christian Baron – Porsche 911, 5). Jean Vinatier/Francis Murac – Alpine A110.

TUSEN SJØERS RALLY: 70

1). Hannu Mikkola/Gunnar Palm – Ford Escort TC, 2). Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford Escort TC, 3). Simo Lampinen/John Davenport – Lancia Fulvia HF, 4). Heikki Majander/jyrki Ahava - Volvo 142, 5). Eero Soutulahte/Pekka Kaskitalo, 6). Jorma Lusenius/Seppo Halme - Renault Gordini, 7). Pertti Kärhä/Timo Alanen - Izuzu Bellett 1600 GT.

DDR-RALLYE:

1). Hommel/Bork – Wartburg, 2). Smorawinski/Zembruzuski – BMW 2002, 3). Casselsjö/Olsson – Ford capri, 4). Strelow/Malsch – Wartburg, 5). Asmus/Piehler – Trabant, 6). Nowicki/Komorowski – Renault Gordini, 7). Jan Nielsen/Terje Lind-Isaksen – BMW 2002, 8). Ullmann/Lange – Trabant, 9). Kramer/Kramer – Trabant, 10). Ehrlich/Schöne – Wartburg.

GENEVE RALLY:

1). Jean Claude Andruet/Michele Veron – Alpine Renault, 2). Jean pierre Nicolas/Jean Todt – Alpine Renault A110, 3). Jean L. Maurin/Jean Pierre Mourrier – Alpine Renault, 4). Claude haldi/Eric Chapuis – Porsche 911, 5). Sergio barbasio/Mario Manucci – Lancia Fulvia.

MÜNCHEN-WIEN-BUDAPEST:

1). Jean Claude Andruet/Michel Veron – Alpine Renault A110, 2). Jean Pierre Nicholas/Marcel Callewaert – Alpine Renault A110, 3). Gilbert Staepelaere/Andre Aerts – Ford Escort TC, 4). Achim Warmbold – Opel Kadett, 5). Günther Janger – Porsche 911.

SEMPERIT RALLYE:

1). Wilfried Gass/Frey – Porsche, 2). Helle bein/Mehmel – BMW, 3). Schindler/Hruska – Porsche 914/6, 4). Neger/Sternecker – BMW, 5). Zelenka/Zelenka – Ford Escort, 6). Utz/Brust – BMW, 7). Neukom/Hopf – BMW, 8). Barbasio/Manucci – Lancia Fulvia, 9). Warmbold/Biebinger – Opel Kadett, 10). Lux/Siebert – VW

TAP-RALLY:

1). Simo Lampinen/John Davenport – Lancia Fulvia, 2). Sandro Munari/Arnaldo Bernacchini – Lancia Fulvia, 3). Bjørn waldegård/Hans Thorszelius – Porsche 911, 4). Jose Lampreia/christian Melville – Datsun 1600 SSS, 5). Francisco Romaozinho/Costa Simoes – citroen DS 21.

TULIPAN RALLY:

1). C. van Grieken/Marcel Verbunt – BMW 2002 TI, 2). Jean Ragnotti/Pierre Thimonier – Opel Rallye kadett, 3). Sergio Barbasio/Mario Manucci – Lancia Fulvia, 4). Ben Pon/Rob Wiedenhoff – VW 1302 S, 5). Marie Claude Beaumont/Fouquet – Opel GT.

VLTAVA (MOLDAU) RALLY: 70

1). Gilbert Staepelaere/Andre Aerts – Ford Escort TC, 2). Harry Källstrøm/Gunnar Häggbom – Lancia Fulvia HF, 3). Roser/Liebnegger – Alpine A110, 4). Hubacek/Reger – Renault Gordini, 5). Zdenik Kec/Steuer – Renault 8 Gordini, 6). O. Brunclik/Kafka – Skoda 110, 7). Anders gullberg/Bo Bergmann – BMW 2002, 8). Hans Brith/S.E. jansson – Opel Rally Kadett, 9). K. Vitasek/J. Roudnicky – Skoda 110.

WIESBADEN RALLY:

1). Achim Warmbold/Wulf Biebinger – Opel kadett, 2). Vladimir Hubachek/Rieger – Renault 8 Gordini, 3). Karl W. Richter/K. Polland – BMW, 4). Horst rack/Helmut Köhler – Porsche 911, 5). Klaus Miersch – Opel Kadett.

WORLD CUP RALLY LONDON-MEXICO 1970:

1). Hannu Mikkola/Gunnar Palm – Ford Escort 1800, 2). Brian Culcheth/Johnstone Syer – Triumph 2500 PI, 3). Rauno Aaltonen/Henry Liddon – Ford Escort 1800, 4). Hopkirk/Nash/Johnstone – Triumph 2500 PI, 5). Timo Mäkinen/Gilbert Staepelaere – Ford Escort 1800, 6). Fall/Greaves - Ford Escort, 7). Vanson/Turcat/Le Prince - Citroen DS21, 8). Zazada/Wachowski - Ford Escort, 9). Freeborough/Cooper/Redgrave - BMC 1800, 10). Rosemary Smith/Watson/De Rolland - Austin Maxi.

ØSTERRISKE ALPE-RALLY: 70

1). Bjørn Waldegård/Lars Nystrøm – Porsche 911, 2). Håkan Lindberg/Sølve Andreasson – Saab 96 V4, 3). Jean Francois Piot/Jean Todt – Ford Escort TC, 4). Adrian Boyd/Beaty Crawford – Ford Escort TC, 5). Bernhard Draniche/Alain mahe – Alpine Renault A110, 6). Walter Lux/Hans Siebert – VW 1500, 7). Franz wurz/Walter Zögl – Ford Escort TC, 8). Robert Zelenka/Richard Zelenka – Ford Escort TC, 9). Harry Källstrøm/Gunnar Häggbom – Lancia Fulvia HF 1600, 10). Klaus Russling/Eggenberger – Porsche 911.

BERGSLAGSRALLY:

Gruppe 2: 1). Ove Eriksson - Opel Kadett Rally, 2). Carl Orrenius - Saab V4, 3). Lars Ingvar Ytterbring - Opel Kadett Rallye, 4). Stig larsson - Saab V4, 5). Per-Göran Flyckt - Opel Kadett Rallye, 6). Christer Eklund - Saab V4, 7). Anders Stenstrøm - Saab V4, 8). Finn Sohlberg - Saab V4, 9). Rolf Andersson - Volvo 142, 10). Olle Palm - Opel Kadett Rallye.

Gruppe 1: 1). Arne Allansson - BMW 2002 Ti, 2). Karl Olof Sahlsten - BMW 2002 Ti, 3). Willy Ericsson - Opel kadett Rallye, 4). Curt bristam - BMW 2002 Ti, 5). Tor-Bjørn Robertsson - Opel kadett Rallye, 6). Hans Olof Wilen - BMW 1600 Ti, 7). Ingvar Carlsson BMW 2002 Ti, 8). Lars Gunnar Eriksson - Opel Kadett Rallye, 9). Per Eric Ericsson - BMW 2002 Ti, 10). Mats Ola Birgersson - BMW 2002.


JULIRUNDAN/Årjäng:

Senior Gruppe 2: 1). Per Eklund - Saab V4, 2). Roger Johansson - Saab V4, 3). Jan Erik Lundgren - Triumph 2,5 PI, 4). Anders Severinsson - Saab V4, 5). Tord Aregarn - Volvo Amazon, 6). Lennart Renäng - Saab V4, 7). Hans Tolldin - Volvo Amazon, 8). Carl Johan Nystrøm - Volvo Amazon, 9). Sten Wennerstrand - Volvo Amazon, 10). Peto Folkestad - Saab V4, 11). Keijo Savolainen - Saab V4.

Senior Gruppe 1: 1). Bror Danielsson - Opel Kadett Rally, 2). Rune Åhlin - Opel kadett Rally, 3). Johnny Nyengen - Renault 16 TS, 4). Rune Ottosson - BMW 2002 Ti.

A-Junior Gruppe 2: 1). Sam Berhardsson - Volvo Amazon. A-Junior Gruppe 1: 1). Kenneth Andersson - Opel Kadett Rally. B-Junior Grippe 2: 1). Bengt Lindblom - Volvo Amazon. B-Junior Gruppe 1: 1). Karl Erik Gustavsson - Opel kadett Rallye.


ROSLAGSVALSEN:

Gruppe 2: 1). Carl Orrenius - Saab V4, 2). Stig Blomqvist - Saab V4, 3). Lasse Jönsson - Saab V4, 4). Jan Henriksson - Opel Kadett Rally, 5). Ove Eriksson - Opel Kadett Rally, 6). Jan Svensson - Opel Kadett Rally, 7). Åke Sandberg - Saab V4, 8). Antti Jaatinen - Saab, 9). Göran Jonsson - Saab, 10). Kurt Malmgren - Saab V4.

Gruppe 1: 1). Lillebror Nasenius - Opel Kadett Rally, 2). Anders gullberg - BMW 2002 Ti, 3). Lars Nystrøm - BMW 2002 Ti, 4). Gunnar Blomqvist - Opel Kadett Rallye, 5). Kenneth Lundgren - Saab V4, 6). Bo Jansson - Saab V4, 7). Sylvia Østerberg - Opel Kadett, 8). K.O. Sahlsten - BMW 2002, 9). Bengt-Åke Ytterbring - BMW 2002, 10). Lars Söderstrøm - Opel Kadett Rally.


ØSTGØTARALLY:

Gruppe 2: 1). Carl Orrenius – Saab V4, 2). Jan Henriksson – Opel Rally Kadett, 3). Stig Blomqvist – Saab V4, 4). Dag Pettersson – Opel Rally Kadett, 5). Bo Johansson – Saab V4, 6). Lars Carlsson – Volvo Amazon, 7). Stig Larsson – Saab V4, 8). Alf Andersson – Ford Escort, 9). Sven Simonsson – Volvo Amazon, 10). Lars Gustavsson – Saab V4, 11). Per Eklund – Saab V4, 12). Finn Sohlberg – Saab V4, 13). Ulf Sundberg – Volvo Amazon, 14). Hans Åstrøm – BMW 2002, 15). Stig Kedemark – Triumph, 16). Gert Jönsson – Ford Escort TC, 17). Lennart Johansson – Volvo PV, 18). Boo Beurling – Volvo Amazon, 19). Gunnar Kjellgren – Volvo Amazon, 20). Bertil Wikstrøm – Saab V4, 21). Stig Johansson – Triumph, 22). Paul Sjøberg – Saab Sport, 23). Tage Lindstrøm – Volvo Amazon, 24). Jan Welin – Fiat 850 Coupe, 25). Clarence Strid – Volvo 144, 26). Torsten Sahlin – Volvo Amazon, 27). Gilbert Casselsjø – Ford Capri 2300.

Gruppe 1: 1). Lillebror Nasenius – Opel Rally Kadett, 2). Gunnar Blomqvist – Opel Rally Kadett, 3). Anders Gullberg – BMW 2002, 4). Anders Kulläng – Opel Rally Kadett, 5). Curt Bristam – BMW 2002, 6). Carl Olof Sahlsten – BMW 2002, 7). Ove Olsson – BMW 2002, 8). Ulf Karlsson – BMW 2002, 9). Bengt Åke Ytterbring – BMW 2002, 10). Lars Gunnar Eriksson – Opel Rally Kadett, 11). Olle Syren – BMW 2002.

ISBANE BERGUNDASJØEN SVERIGE:

Ny gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Lennart Lystad – BMC Cooper S, 2). Claes Rothstein – BMC Cooper S, 3). Åke Lindwall – BMC Cooper S, 4). Mats Åstrøm – BMC Cooper S, 5). Bengt Blom – Renault Gordini, 6). Arne Berg – Renault Gordini.

Ny gruppe 2 1301-1600 ccm: 1). Erik Berger – Ford escort TC, 2). Sigvard Johansson – Saab V4, 3). Søren Noren – Ford Cortina Lotus, 4). Ulf Larsson – Ford Escort TC, 5). J.O. Grønkvist – Ford Cortina Lotus.

Ny Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Rune Tobiasson – BMW 2002 Ti, 2). Åke Persson – BMW 2002 Ti, 3). Leif Nilsson – Opel Rally Kadett, 4). Boo Brasta – Vauxhall Viva GT, 5). Raine Johansson – Vauxhall Viva GT, 6). Lars Erik Lundgren – BMW 2002 TI.

Gammel gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Gösta Pettersson – BMc Cooper, 2). Enar Hemmings – NSU 1000 TTS, 3). Hans Edvinsson – BMC Cooper, 4). Bengt Thalin – BMC Cooper, 5). Karl Erik Rydberg – BMC Cooper, 6). Michael Andersson – BMC Cooper.

Gammel Gruppe 2 1000-2000 ccm: 1). Boo Brasta – Porsche 911, 2). Roland Larsson – Porsche 911, 3). Hans Åstrøm – BMW 2002, 4). Thomas Wiren – BMW 2002, 6). Per Carlsson – Porsche 911.


FORMEL 1 - BELGIAS GRAND PRIX:

1). Pedro Rodriguez - BRM P153, 2). Chris Amon - March 701-Ford, 3). Jean-Pierre Beltoise - Matra MS120, 4). Ignazio Giunti - Ferrari 312B, 5). Rolf Stommelen - Brabham BT33-Ford, 6). Henri Pescarolo - Matra MS120, 7). Jo Siffert - March 701-Ford, 8). Jacky Ickx - Ferrari 312B.


FORMEL 1 - ENGLANDS GRAND PRIX:

1). Jochen Rindt - Lotus-Ford, 2). Jack Brabham - Brabham Ford BT33, 3). Denis Hulme - McLaren Ford M14A, 4). Clay Regazzoni - Ferrari 312 B, 5). Chris Amon - March-Ford 701, 6). Graham Hill - Lotus-Ford 49C, 7). Francois Cevert - March-Ford 701, 8). Emerson Fittipaldi - Lotus-Ford 49C, 9). Ronnie Peterson - March-Ford 701, 10). Pete Lovely - Lotus Ford 49B.


FORMEL 1 - FRANKRIKES GRAND PRIX:

1). Jochen Rindt - Lotus-Ford 72, 2). Chris Amon - March-Ford 701, 3). Jack Brabham - Brabham-Ford BT33, 4). Denis hulme - McLaren-Ford M14A, 5). Henri Pescarolo - Matra MS120, 6). Dan Gurney - McLaren-Ford M14A, 7). Rolf Stommelen - Brabham-Ford BT33, 8). John Miles - Lotus-Ford 72, 9). Jackie Stewart - March Ford 701, 10). Graham Hill - Lotus-Ford 49C, 11). Francois cevert - March-Ford 701, 12). George Eaton - BRM P153, 13). Jean-Pierre Beltoise - Matra MS120, 14). Ignazio Giunti - Ferrari 312B, 15). Andrea de Adamich - McLaren-Alfa M7D.


FORMEL 1 - HOLLANDS GRAND PRIX:

1). Jochen Rindt - Lotus-Ford 72, 2). Jackie Stewart - March-Ford 701, 3). Jacky Ickx - Ferrari 312B, 4). Clay Regazzoni - Ferrari 312B, 5). Jean-Pierre Beltoise - Matra MS120, 6). John Surtees - Mclarsen-Ford M7C, 7). John Miles - Lotus 72-Ford, 8). Henri Pescarolo - Matra MS120, 9). Ronnie Peterson - March 701-Ford, 10). Pedro Rodriguez - BRM P153, 11). Jack Brabham - Brabham BT33-Ford.


FORMEL 1 - ITALIAS GRAND PRIX:

1). Clay Regazzoni - Ferrari 312B, 2). Jackie Stewart - March Ford 68, 3). Jean-Pierre Beltoise - Matra Simca, 4). Denni Hulme - McLaren, 5). Rolf Stommelen - Brabham, 6). Francois Cevert - March, 7). Chris Amon - March, 8). Andrea de Adamich - McLaren, 9). Peter Gethin - McLaren, 10). Jackie Oliver - BRM, 11). Ronnie Peterson - March, 12). Jack Brabham - Brabham, 13). Jackie Ickx - Ferrari, 14). George Eaton - BRM, 15). Tim Schencken - De Tomaso, 16). Henri Pescarolo - Matra Simca, 17). Ignazio Giunti - Ferrari, 18). Pedro Rodriguez - BRM, 19). Jo Siffert - March, 20). John Surtees - Surtees,

FORMEL 1 - KANADAS GRAND PRIX:

1). Jacky Ickx - Ferrari 312B, 2). Clay Regazzoni - Ferrari, 3). Chris Amon - March, 4). Pedro Rodriguez - BRM, 5). John Surtees - Surtees, 6). Peter Gethin - McLaren, 7). Henri Pescarolo - Matra-Simca, 9). Francois Cevert - March, 10). Georges Eaton - BRM, 14). Ronnie Peterson - March.


FORMEL 1 - MONACOS GRAND PRIX:

1). Jochen Rindt - Lotus, 2). Jack Brabham - Brabhm BT33, 3). Henri Pescarolo - Matra, 4). Denis Hulme - McLaren, 5). Graham Hill - Lotus, 6). Pedro Rodriguez - BRM P15, 7). Ronnie Peterson - March, 8). Jo Siffert - March.


FORMEL 1 - SØR-AFRIKAS GRAND PRIX:

1). Jack Brabham - Brabham, 2). Denis Hulme - McLaren, 3). Jackie Stewart - March, 4). Jean-Pierre Beltoise - Matra, 5). John Miles - Lotus, 6). Graham Hill - Lotus, 7). Henri Pescarolo - Matra, 8). John Love - Lotus, 9). Pedro Rodriguez - BRM, 10). Jo Siffert - March, 11). P. De Klerk - Brabham, 12). Dave Charlton - Lotus, 13). Jochen Rindt - Lotus.


FORMEL 1 - TYSKLANDS GRAND PRIX:

1). Jochen Rindt - Lotus, 2). Jacky Ickx - Ferrari, 3). Denis Hulme - McLaren, 4). Emerson Fittipaldi - Lotus, 5). Rolf Stommelen - Brabham, 6). Henri Pescarolo - Matra, 7). Francois cevert - March.


FORMEL 1 - USA GRAND PRIX:

1). Emerson Fittipaldi - Lotus, 2). Pedro Rodriguez - BRM, 3). Reine Wisell - Lotus, 4). Jacky Ickx - Ferrari, 5). Chris Amon - March, 6). Derek Bell - Surtees, 7). Denis Hulme - McLaren, 8). Henri Pescarolo - Matra, 9). Jo Siffert - March, 10). Jack Brabham - Brabham, 11). Ronnie Peterson - March, 12). Rolf Stommelen - Brabham, 13). Clay Regazzoni - Ferrari, 14). Peter Gethin - McLaren.


FORMEL 1 - ØSTERRIKES GRAND PRIX:

1). Jacky Ickx - Ferrari, 2). Clay Regazzoni - Ferrari, 3). Rolf Stommelen - Brabham, 4). Pedro Rodriguez - BRM, 5). Jackie Oliver - BRM, 6). Jean-Pierre Beltoise - Matra, 7). Ignazio Giunti - Ferrari, 8). Chris Amon - March, 10). Peter Gethin - McLaren, 11). George eatn - BRM, 12). Andrea de Adamich - McLaren, 14). Henri Pescarolo - Matra, 15). Emerson Fittipaldi - Lotus.


BUENOS AIRES 1000 KM:

1). J.P. Beltoise/H. Pescarolo – Matra V12, 2). A. Soler-Roig/J. Rindt – Porsche 908, 3). A.G. Dean/E. Copello – Porsche 908, 4). T. Pilette/M. Garcia Velga – Lola T70, 5). A. de Cadenet/C. Palretti – Porsche 908, 6). Andrea de Adamich/P- Courage – Alfa Romeo 33, 7). R. Peterson/J. Cupeiro – Lola T70, 8). J. Juncadella/J. Fernandes – Porsche 908, 9). H. Laine/G. van Lennep – Porsche 908, 10). H. Deschent/G. Koch – Porsche 908, 11). J. Oliver/C. Reutemann – Lola T70, 12). J. Rey/E. Berney – Lola T70.

ROY HESKETH 3 TIMERS LØP, PIETERMARITZBURG, SØR-AFRIKA:

1). John Love – Lola, 2). D. Joubert/C. Taylor – Chevron, 3). D. Martland/C. Lucas – Chevron, 4). J. Truter – Bramhill, 5). T. Claassens – Lola, 6). J. Home – Chevron, 7). P. Markham/F. Wingels – BMW, 8). D. Alderton/J. Conchis – Alfa, 9). D. Zank – Lotus, 10). B. van Rooyen/E. Keizan – Alfa.

NEW ZEALAND GRAND PRIX:

1). Frank Matich – McLaren, 2). Derek Bell – Brabham, 3). G. Lawrence – Ferrari, 4). R. Grable – McLaren, 5). K. Bartlett – Mildren, 6). Ulf Norinder – Lola, 7). M. Goth – Surtees, 8). N. Allen – McLaren, 9). M. Stewart – Mildren, 10). D. Williams – Lola, 11). P. Phillips P. Phillips – Begg, 12). F. Radisich – McLaren.

TASMAN SERIEN LØP 1 (Levin/New Zealand)

1). Graeme Lawrence – Ferrari, 2). M. Stewart – Miildren, 3). F. Matich – McLaren, 4). M. Goth – Surtees, 5). D. Morwood – Eisert, 6). Ulf Norinder – Lola, 7). K. Smith – Lotus, 8). F. Radisich – McLaren, 9). D. Bell – Brabham, 10). D. Williams – Lola, 11). G. Baker – Brabham, 12). P. Phillips – Begg.

TASMAN-SERIEN LØP 3 (Lady Wigram Trophy):

1). Frank Matich – McLaren, 2). Ron Grable – McLaren, 3). Max Stewart – Mildgren, 4). Bill Simpson – Eagle, 5). Mike Goth – Surtees, 6). Mike Campbell – Forsgrini-Ford, 7). Bryan fallonn – Rorsten-Climax, 8). Pierre Philips – Begg-Chev, 9). Derrick Williams – Lola T142.


FORMEL 3 - BRANDS HATCH (ENGLANDS GP):

1).Mike Beuttler - Brabham-Lucas BT28, 2). Dave Walker - Lotus-Holbay, 3). James Hunt - Lotus Holbay, 4). Richard Scott - Brabham-Lucas BT28, 5). Peter Hanson - Chevron-Nova, 6). Freddy Kottulinsky - Lotus-Nova, 7). Gerry Birrell - Brabham Lucas BT28, 8). Jurg Dubler - Chevron-Nova B17, 9). Carlos Pace - Lotus Holbay, 10). Wilson Fittipaldi - Lotus-Holbay, 11). Gerold Pankl - McNamara Nova, 12). Keith Jupp - Brabham Holbay, 13). Dave Purley - Brabham-Lucas, 14). Chris Skeaping - Chevron-Lucas.