1987

Det norske forbudet mot rally oppheves på vårparten.

En nostalgisk utgave av Rally Viking kjøres for første gang med Monty Karlan som primus motor.

Svenska Rallyt har Gruppe A som hovedklasse. Timo Salonen får seieren bekreftet etter 14. Dager etter at FIA har kontrollert bilen. Første VM-seier for en japansk bil i Europa på 11 år, og samtidig mazda’s første.

Samferdselsminister Kjell Borgen tildeles Bilsportsforbundets fortjenstmedalje i gull, for sin innsats for å få opphevet rallyforbudet.

Finn R. Jakobsen overtar som President i Norges Bilsportforbund.

Bjørn Enger satser både på rally og isbane, men må gjennomgå en blindtarmoperasjon.

I Acropolis Rally blir Hannu Mikkola den første som deltar i sitt VM-Rally nr. 100

Henry Liddon og Nigel Harris omkommer i en flyulykke i forbindelse med Ivory Coast Rally.

I Hanki-Rally er det for første gang etter at det ble tillatt flere 4-hjulsdrevne enn 2-hjulsdrevne biler på startstreken.

John Davenport forlater brått stillingen som sportssjef hos AustinRover, etter mistanker om økonomisk mislighold.

Peugeot tilkjennes i en fransk rettssak en erstatning på 400.000 Frf etter at FISA forbud bruk av Gruppe-B biler i rally. Det opprinnelige kravet var på 20 mio FRF.

Franz Wittmann sin seier i Rally New Zealand er den første fører/eier som vinner et VM-rally siden Walter Boyce vinner Press on Regardless i 1973.

Lancia’s VM tittel i rally er klar allerede i august, så langt det tidligste noen tittel er vunnet. Tar samtidig flere VM-seire i en sesong enn noen har gjort tidligere.

FISA annonserer at Gruppe A vil være den klassen som skal brukes i VM fra 1990.

Mazda anmoder om tilbaketrekning av søknaden om homologering av 323 Evolution da man ikke kan dokumentere produksjon av 5000 identiske enheter.

Toyota annonserer at man vil gå inn for et enda sterkere engasjement i rallysporten.

John Buffum tar sin rallyseier nr. 100.

Carlos sainz deltar i sitt første VM-rally i Portugal, der han vinner den første fartsetappen.

I RAC-Rally starter 165 biler og 83 fullfører. Start og mål i Chester. Per Eklund blir disket fra 2. plassen grunnet en litt overdimensjonert insugsmanifold.

Ari Vatanen deltar i Dakar-Rally for første gang og vinner totalt.

FØDT: Andreas Aigner, Theres Aldenlöv (9/4), Maren Moseby, Stian Paulsen, Matthew Wilson, Mads Østberg (11/10),

DEBUTANTER: Joakim Andersson, Paolo Andreucci, Toshiro Arai, Per-Inge Eikåsen, Oriol Gomes, Marcus Grønholm, Isolde Holderied, Carlos Menem Jr., Patrice Servant, Pavel Sibera, Raphael Sperrer,

DØD: Bernhard Giroux, Nigel Harris, Henry Liddon,

NOEN RESULTATER:

KAK VINTERLØP:

Klasse A: 1). Bjørn Tønnesen/Karl Johan Moen, 2). Tom Eddy Jensen/Bjørn Jakobsen, 3). Torleif Skeivoll/Karl Magnus Karlsen, 4). Torfinn Wigemyr/Svein Tønnesen, 5). Øyvind Tønnesen/Åge Byklum, 6). Ove Johansen/Gunnar Risland, 7). Gøran Imenes/Erik Kristensen, 8). Reidar Arneberg/Marith Tellefsen, 9). Halvard Bjerland/Egil Sandtveit.

Klasse B: 1). Magne Pedersen/Rune Pedersen.

Klasse C: 1). Johannes Erlandsen/Olav Lien, 2). Tom Kiledal/Øystein Føreland, 3). Johnny Terjesen/Reidar Bjerland, 4). Morten Hægeland/Yngvar Sannes, 5). Jens Helge Wikstøl/Øyvind Roger Kile, 6). Knut J. Knutsen/Per J. Nepstad.

NAF FROST (NM):

Klasse A: 1). Inger Lise Sandmo/Oddvar Moland, 2). Frank A. Jåtten/Ingvar Braaten, 3). Bengt L. Dalvoll/Bjørn Inge Skage, 4). Thorbjørn Bye/Tore Fredriksen, 5). Erik Johannessen/Ola Brennhovd, 6). Tore Berntsen/Tom A. Granli, 7). Øyvind Grenaker/Harald Gulbrandsen, 8). Stein E. Seim/Hans E. Seim, 9). Odd Roar Sæther/Roger Amundsen.

Klasse B: 1). Nils Harald Flaa/Atle Myrvang, 2). Øystein Hustad/Tor Engen, 3). Arnfinn Rustberggard/Kjell Slåtten, 4). Tore Mælen/Atle Byrkjeland, 5). Steinar Ludvigsen/Kristen Thorud, 6). Lars Vegheim/Jan Ihland, 7). Hermod Svendsen/Steinar Løken, 8). Helge Kristiansen/Øystein Furuseth, 9). Hans G. Wang/Morten Wang, 10). Kjell Ivar Gran/Kristin Sørensen.

Klasse C: 1). Jon Myhre/Øyvind Myhre, 2). Trod Aas/Robert Palm, 3). Terje Karlsnes/Tor Fuglø, 4). Vidar Furuseth/Truls Furuseth, 5). Trond Svenssen/Øystein Holltrø, 6). Per Håvard Baritmo/Petter Løe, 7). Jon Harald Løken/Ole Einar Løken, 8). Per Martinsen/Fred Rørvik, 9). Trond Erik Fyen/Elisabeth Fyen, 10). Jone Løvvik/Bjørnar Klæboe, 11). Tore Sørum/Lars E. Nordby, 12). Sven Erik Knutsen/Ragnar Knutsen, 13). Jan Erik Gulbrandsen/Geir Kåre Øen.

Klasse C2: 1). Trond Sørem/Per Kr. Lunde, 2). Steinar Pedersen/Ole R. Nordli, 3). Olav Helge/Toivo Strand.

SNØSPRINTEN NAF EVJE OG HORNNES:

Klasse A: 1). Bjørn Tønnessen/Karl J. Moen, 2). Georg Kile/Terje Frigstad, 3). Bengt N. Dalvoll/Bjørn I. Skage, 4). Torfinn Wigemyr/Svein Tønnessen, 5). Halvard Bjerland/Egil Sandtveit, 6). Frank A. Jåtten/Ingar Braaten, 7). Øyvind Tønnessen/Åge Bygklum, 8). Torleif Skeivoll/Karl M. Karlsen, 9). Reidar Arneberg/Marith Tellefsen, 10). Tom Eddy Jensen/Bjørn Jacobsen, 11). Frode Rein/Tor I. Tollehaug.

Klasse B: 1). Atle Hægeland/Thomas Aasen, 2). Hans T. Bakken/Svein Sandtveit, 3). Ole J. Dugan/Tobias Røyseland, 4). Thor K. Thorsen/Runde Sandtveit, 5). Jan H. Refsnes/Morten Stray.

Klasse C: 1). Trond Aas/Robert Palm, 2). Per H. Barikmo/Petter Løe, 3). Tom A. Kiledal/Øystein Førland, 4). Jens H. Wigstøl/Øyvind R. Kile, 5). Morten Raa/Olav K. Skage, 6). Johannes Erlandsen/Olav Lien, 7). Ole A. Halvorsen/Svein H. Hansen, 8). Knut J. Knutsen/Per J. Nepstad, 9). Jan Rosseland/Rune Moen, 10). Roald Ilebekk/Tor O. Reiersdal.

1987 - RALLY DRAMMEN:

1). Arne Stenshorne/Kjersti Stenshorne – Nissan Cherry GTT, 2). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru 1800 4WD, 3). Thor Høieggen/Hans Ole Solli – Subaru 1800, 4). Per A. Bakke/Kjetil Wold – Lancia Delta.

Gruppe A int. 1600 ccm: 1). Geir Mosteid/Per Kr. Lopez – Peugeot 205 GTI, 2). Terje Sveinsvoll/Tom Monsen – Peugeot 205 GTI.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Trond Larsen/Hellik Aas – VW Golf, 2). Tom Arne Ingier/Rolf Kaspersen – Fiat Ritmo

Gruppe N: 1). Roar Vannebo/Olaf Hassel – Mazda 323, 2). Olav Grimsrud/Marit Grasheim – Mazda 323, 3). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323.

Gruppe B: 1). Stein Orskaug/Werner Kristoffersen – Skoda,

Nasjonal A-førere: 1). Bruno Arntsen/Berit M. Tanbjør – VW Golf, 2). Svein Lauvlid/Bjørn Lauvlid – Ford Escort, 3). Kjell Kaasa/Aksel Johannessen – VW Golf, 4). Jan Høgmoen/Jan Bjurstrøm – Opel Ascona, 5). Eivind Skjolden/Øyvind Andersen – Saab V4, 6). Per Gulbrandsen/Åge Karlsen – Ford Escort, 7). Trond Schea/Kjell Paulsen – Opel Ascona, 8). Odd Magne Sveen – Ford Escort, 9). Ole Vincent Såtvedt/Henning Isdal – Opel Ascona.

Nasjonal B-førere: 1). Bjørn Eng/Morten Bermingrud – Saab V4, 2). Arild Ekeberg/Mårten Henriksen – Opel Kadett GTE, 3). Hans Ole Hoftun/Kjell Myhr – Opel Ascona, 4). Finn W. Jensen/Jan Kåre Moland – Ford Escort, 5). Thomas Spieler/Glenn Egil Johansen – Skoda 130, 6). Odd Liengen/Henning Øvre – Opel Ascona, 7). Per Erik Brynildsen/Geir Offerdal – VW Golf, 6). Bjørn Erik Aasen – VW Golf, 9). Arnstein Johnsrud/Trond Olsen, 10). Egil Gjefle/Lasse Skiaker – Opel Kadett GTE, 11). Geir Gjertsen/Hans J. Helgesen – Opel Ascona, 12). Jarle H. Røren/Per Asbjørnsen – Saab V4, 13). Jan Ruud/Knut M. Natten – Opel Manta, 14). Thor Vestby/Øyvind Bolsgård – Opel Ascona.

Nasjonal C-førere: 1). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Opel Ascona, 2). Ove Tuko/Arne Tonby – Opel Kadett GTE, 3). Trond Lauvlid/Roar Lauvlid – Volvo Amazon, 4). Inge Lie Jensen – Vauxhall Chevette, 5). Egil Lie/Thor I. Huseby – Volvo 142, 6). Øyvind Lande/Per A. Syvertsen – Opel Ascona, 7). Arne Amundsen/Kjell Bekkebråthen – VW Golf, 8). Tor Even Bustnes/Knut Zachariassen – Ford Escort, 9). Bjørn Røise/Ole Glenne – Opel Kadett GTE, 10). Arne Steffensen/Tron Remi Aasli – Skoda 120, 11). Hans M. Antonsen/Ivar Johansen – Opel Manta, 12). Vidar Lande – Opel Kadett GTE, 13). Ingar Engan/Kjetil Engan – NSU 1200, 14). Odd Riise/Bengt Brynildsen – Ford Escort, 15). Per Jørgensen/Odd Ragnar Karlsen – Ford Escort, 16). Wenche S. Roos/Per Olav Roos – Opel Ascona.

1987 - LYGNASPRINTEN:

1). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra XR 4x4, 2). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323, 3). Geir Olav Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 4). Roar Vannebo/Arne Stenshorne – Mazda 323, 5). Torfinn Heller/Claus Braathen – Subaru, 6). Johnny Nyengen/Jan Halvorsen – Peugeot 205 og Rolf Jacob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Ritmo, 8). Jens Søgaard/Arne Eikåsen – Opel, 9). Thomas Røed/Einar A. Staff Jr. – Mazda 323, 10). Øyvind Ånerud/Per Inge Eikåsen.

Gruppe A int. 1600 ccm A-førere: 1). Johnny Nyengen/Jan Halvorsen – Peugeot 205, 2). Arne Garvik/Turid Næss – Honda Civic, 3) Arild O. Mathisen/Ragnar Johnsrød – Ford Escort

Gruppe A under 1600 ccm B-førere: 1). Oddbjørn Moen/Jan Georg Berget – Toyota Starlet, 2) Øyvind Knudsen/Tom Knudsen – Toyota, 3). Bjørn Riise/Roar Kvarud – Skoda, 4). Arild Sundeng/Morten Trongaard – VW Golf.

Gruppe A under 1600 ccm C-førere: 1). Rune Andresen/Tore Lund – Peugeot 205, 5). Bernt Mo/Stig Rune Kjernsli – Mazda 323, 3). Morten Karset/Helmer Teksdal – Peugeot 205, 4). Knut Bakken – Toyota, 5). Tom Pedersen/Arild Pedersen – Lada.

Gruppe A 1600-2000 ccm A-førere: 1). Rolf Jacob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Ritmo Abarth, 2). Jens Søgaard/Arne Eikåsen – Opel Kadett GSI, 3). Svein Løvaas/Per Odvar Nyborg – Saab 99, 4). Per Gunnar Nygård/Guri Angell Hansen – Fiat Ritmo Abarth, 5). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 6). Jørn Ola Krog/Øivind Funderud – Opel Manta, 7). John Skar – Opel Kadett.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra, 2). Valter Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323, 3). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru, 4). Øyvind Ånerud/Per Inge Eikåsen – Mazda 323, 5). Per A. Bakke/Kjetil Wold – Lancia Delta, 6). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Audi Quattro, 7). Per Arne Skogstad/Johnny Snellingen – Ford Sierra, 8). Stein Orskaug/Werner Kristoffersen – BMW, 9). Roy Stubberud/Trond M. Maliberg – Ford Sierra.

Gruppe A over 2000 ccm B-førere: 1). Arild Rognstad/Per Sørensen – Saab 900 Turbo.

Gruppe A 1600-2000 ccm B-førere: 1). Steinar Jøranli/Per Tore Henriksrud – VW Golf, 2). Anton Stadshaug/Ragnar Halbakken – VW Golf, 3). Stein Østgaard, 4). Runar Kase/Bente L. Graue – Fiat Ritmo, 5). Birger Gundersen/Erik Norum – Opel Manta.

Gruppe A 1600-2000 ccm C-førere: 1). Vidar Vissebråten/Jan Egil Gulbrandsen – Opel Kadett GTE, 2). Victor Brendsen – VW Golf, 3). Knut Østmo/Per O. Øyenstuen – Opel Kadett GTE.

Gruppe N A-førere: 1). Geir Ola Winger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Arne Stenshorne – Mazda 323, 3). Tomas Røed/Einar A. Staff Jr- - Mazda 323, 4). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 5). John Olav Aamodt/Egil Solbergseter – Lancia Delta, 6). Torstein Øiseth/Werner Seigerud – Lancia Delta, 7). Nils Tore Johnsen/Tom V. Kaasa – Mazda 323, 8). Geir Kirkhorn/Hans I. Svendsen – Ford Sierra.

Gruppe N B-førere: 1). Johnny Torp/Asbjørn Hjertun – Mazda 323, 2). Anders Kjos/Tom Berge – Mazda 323, 3). Jørn Fladberg/Heine Rosnes – Ford Sierra, 4). Per Tvenge/Odd Bergerud – Mazda 323, 5). Odd Moen/Roger Moen – Mazda 323, 6). Kjetil A. Skoglund/Magne Antonsen – Fiat Uno, 7). Rune Nevland/Roar Forgaard – Subaru.

Gruppe B: 1). Egil Alver/Bjørn Lie - Citroen

Nasjonal A-førere: 1). Per Gulbrandsen/Terje Sorken – Ford Escort, 2). Svein Lauvlid/Bjørn Lauvlid – Ford Escort, 3). Eivind Skjolden/Øyvind Andersen.

Nasjonal B-førere: 1). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel Ascona, 2). Hans Ole Hofton/Kjell Myhr – Opel Ascona, 3). Egil Gjefle/Lasse Skiaker – Opel Kadett, 4). Roger Jensen/Kjell Hjerpaasen – Simca R3, 5). Hans G. Granheim/Egil Granlund, 6). Knut W. Olsen/Helge Linstad – Lada, 7). Per Erik Brynildsen/Geir Offerdal – VW Golf, 8). Tor Lysaker/Kjell Høgseth – Opel Kadett.

Nasjonal C-førere: 1). Bjørn Strøm/Steinar Bredesen – Ford Escort, 2). Arne Amundsen/Kjell Bekkebråten – VW Golf, 3). Eirik Fjulsrud/Kjell Runar Bakken – Ford Escort, 4). Jan Terje Eide/Jan Åsheim – Ford Fiesta, 5). Egil Lie/Thor Huseby – Volvo 142, 6). Roy Vidar Furuseth/Kjetil Bråthen – Ford Escort, 7). Ove Tuko/Arne Tonby – Opel Kadett, 8). Vidar Lande/Ragnar Evje – Opel Kadett, 9). Odd Riise/Bengt Brynildsen – Ford Escort, 10). Roger Axelsen/Ole Morten Axelsen – Volvo 142, 11). Svein Frustøl/Roy Haverstad, 12). Jostein Larset/Axel Schiødt – Ford Escort, 13). Kjell Olav Aamodt/Bjørn R. Lislerud – Saab V4, 14). Runar Pedersen/Terje Ødegård – Ford Escort, 15). Lars Erik Strand/Ole P. Strand, 16). Arnstein Johansen/Kjetil Bråthen – Ford Escort, 17). Lasse Skudal/Gabor Burghardt – Opel Ascona, 18). Tor Ole Hodnungseth/Lars Arnfinn Hodnungseth – Opel Ascona, 19). Espen Løvstad/Jan Otto Jansen – Saab V4, 20). Morten Bruvoll/Bjørn Krogrud – Ford Escort, 21). Bjørn Harald Olsen/Bengt Olaf Frydenlund – Opel kadett, 22). Roy Gammeltorp/Sven Inge Sivertsen – Volvo 142, 23). Tore Ovesen/Freddy Marman – Ford Escort, 24). Petter Granerud/Stein Erik Brynildsen – Opel Ascona.

1987 - NMK VINTERRALLY:

Løpet ble karakterisert som vellykket selv om man i starten hadde visse innkjøringsproblemer som medførte at starten på første spesialprøve ble forsinket med to timer, noe som skyldtes dårlig radiokommunikasjon samt miljøaktivister som drev med utdeling av flyveblader.

Bror Danielsson totalvant til slutt.

Per Engseth som vant gruppe N var 1 minutt og 20 sekunder bak Danielsson.

Ståle Gjørstad vant nasjonal og ble spådd en lysende framtid.

Valter jensen brøt første dag med motorhavari på sin Mazda.

1). Bror Danielsson/Gøran Sjøqvist – Audi 90 Quattro, 2). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 3). Ove Olofsson/J.O. Forsberg – Audi 80 Quattro, 4). Roar Vannebo/Bjørn Johannesen – Mazda 323, 5). Geir Ola Winger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 6). Olav Grimsrud – Mazda 323, 7). Johnny Torp/Arve Dreierstad – Mazda 323, 8). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi 80 Quattro, 9). Ståle Gjørstad/Bjørn Olav Bye – Opel Ascona, 10). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra 4x4.

Gruppe A: 1). Bror Danielsson/Gøran Sjøquist – Audi Quattro, 2). Ove Olofsson/J.O. Forsberg – Audi, 3). Tor Slemdal/Geir Sundt – Audi Quattro, 4). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra 4x4, 5). Arne Stenshorne/Kjersti Stenshorne – Nissan Cherry, 6). Morten Ellingsen/Per Erik Brynildsen – VW Golf, 7). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru RX, 8). Birger Gundersen/Erik Norum – Opel Manta, 9). Geir Mosteid/Svein Ludvigsen – Peugeot 205, 10). Arne Garvik/Turid Næss – Honda Civic.

Gruppe N: 1). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Bjørn Johannessen – Mazda 323, 3). Geir Ola Winger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 4). Olav Grimsrud/Marit Granheim – Mazda 323, 5). Johnny Torp/Arve Dreierstad – Mazda 323, 6). Egil Stenshagen/Tom Røhne – Mazda 323, 7). Per Arne Skogstad/Johnny Snellingen – Ford Sierra 4x4, 8). Anders Kjos/Tom Berge – Mazda 323, 9). Nils Tore Johnsen/Tom V. Kaasa – Mazda 323, 10). Knut Boberg/Thomas Nielsen – VW Golf.

Nasjonal: 1). Ståle Gjørstad/Bjørn Olav Bye – Opel Ascona B, 2). Per Gulbrandsen/Åge Karlsen – Ford Escort, 3). Ole Vincent Såtvedt/Lennart Frenell – Opel Ascona B, 4). Svein Lauvlid/Bjørn Lauvlid – Ford Escort RS 2000, 5). Lars J. Fremming/Bjørn Tore Aaserud – Opel Ascona B, 6). Sverre Følid/Thomas Spieler – Skoda 130 RS, 7). Per Arne Gjelsnes/Jan Skogstad – Opel Ascona B, 8). John Arne Lysaker/Bjørn Erik Kopperud – Volvo 340, 9). Bjørn Eng/Morten Bermingrud – Saab V4, 10). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel Ascona.

Gruppe B: 1). Egil Alver/Leif Arne Neset – Citroen Mille Pistes.

Gruppe A over 2000 ccm A-førere: 1). Bror Danielsson/Göran Sjöqvist – Audi 90 Quattro, 2). Ove Olovsson/J.O. Forsberg – Audi 80 Quattro, 3). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi 80 Quattro, 4). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra 4x4, 5). Arne Stenshorne/Kjersti Stenshorne – Nissan Cherry.

Gruppe A over 2000 ccm B-førere: 1). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru RX.

Gruppe A over 2000 ccm C-førere: 1). Arild Rognstad/Per Sørensen – Saab 900 Turbo.

Gruppe A 1600-2000 ccm A-førere: 1). Morten Ellingsen/Per Erik Brynildsen – VW Golf GTI, 2). Jørn Ola Krog/Øivind Funderud – Opel Manta, 3). Bernt Kollevold/Terje Villanger – Opel Manta, 4). John Skar/Per O. Byenstuen – Opel Kadett GSi.

Gruppe A 1600-2000 ccm B-førere: 1). Birger Gundersen/Erik Norum – Opel Manta, 2). Anton Stadshaug/Ragnar Halbakken – VW Golf, 3). Håkon J. Krogh/Jostein Ruud – Opel Manta, 4). Tom Arne Ingier/Roger Stensøy – Fiat Ritmo Abarth 130TC.

Gruppe A 1600-2000 ccm C-førere: 1). Hans Petter Ebbestad/Kjell Westegaard – Opel Manta.

Gruppe A int. 1600 ccm A-førere: 1). Geir Mosteid/Svein Ludvigsen – Peugeot 205 GTI, 2). Arne Garvik/Turid Næss – Honda Civic, 3). Johnny Nyengen/Jan Halvorsen – Peugeot 205 GTI, 4). Arild O. Mathisen/Rolf Borge – Ford Escort XR3i, 5). Ian Hughes/Joe Roberts – Peugeot 205 GTI.

Gruppe A int. 1600 ccm B-førere: 1). Bjørn Riise/Roar Kvarud - Skoda 130, 2). Øivind Knutsen/Arne Sandvik – Toyota Corolla.

Gruppe A int. 1600 ccm C-førere: 1). John Emilsen/Terje O. Lund – Toyota Starlet.

Gruppe N A-førere: 1). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Bjørn E. Johannessen – Mazda 323, 3). Geir Ola W. Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 4). Olav Grimsrud/Marit Granheim – Mazda 323, 5). Egil Stenshagen/Tom Røhne – Mazda 323, 6). Per Arne Skogstad/Johnny Snellingen – Ford Sierra 4x4, 7). Nils Tore Johnsen/Tom V. Kaasa – Mazda 323, 8). Knut Boberg/Thomas Nielsen – VW Golf GTI, 9). David Wright/Gavin Campbell – Opel Kadett GSi.

Gruppe N B-førere: 1). Johnny Torp/Arne Dreierstad – Mazda 323, 2). Anders Kjos/Tom Berge – Mazda 323, 3). Åsulv Lande/Terje Johansen – Fiat Abarth 130TC.

Nasjonal A-førere: 1). Ståle Gjørstad/Bjørn Olav Bye – Opel Ascona, 2). Per Gulbrandsen/Åge Karlsen – Ford Escort, 3). Ole Vincent Såtvedt/Lennart Frenell – Opel Ascona, 4). Svein Lauvlid/Bjørn Lauvlid – Ford Escort, 5). Sverre Følid/Thomas Spieler – Skoda 130TC, 6). Eivind Kr. Skjolden/Øyvind Andersen – Saab 96, 7). Kjell Landelius/Svein E. Sandtveit – VW Golf.

Nasjonal B-førere: 1). Lars J. Fremming/Bjørn Tore Aarsrud – Opel Ascona, 2). Per Arne Gjelsnes/Jan Skogstad – Opel Ascona, 3). John-Arne Lysaker/Bjørn Erik Kopperud – Volvo 340, 4). Bjørn Eng/Morten Bermingrud – Saab V4, 5). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel Ascona, 6). Tom Broden/Jostein Swahn – Ford Escort, 7). Åsmund Lehne/Paul Smith – Opel Ascona.

Nasjonal C-førere: 1). Per Jørgensen/Odd Ragnar Karlsen – Ford Escort, 2). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Opel Ascona, 3). Thorkild Solberg/Herman Linde – Opel Ascona, 4). Morten Bo Hansen/Finn Hollatz – Opel Ascona, 5). Svein S. Lavold/Espen Haugen – Skoda 130RS, 6). Geir E. Enersen/Egil Olsen – Volvo 142, 7). Tore Ovesen/Freddy Marmann – Ford Escort, 8). Andre Sundelive/Bjørn Holte – Opel Ascona, 9). Trond Lauvlid/Roar Lauvlid – Volvo Amazon, 10). Helge Martin Utengen/Frode Karlsen – Opel Ascona, 11). Lars Erik Strand/Ole Petter Strand – Ford Escort.

1987 - RALLY SNØFRESER’N:

1). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Mazda, 2). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda, 3). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra, 4). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi Quattro, 5). Rolf Jacob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Ritmo, 6). Olav Grimsrud/Per E. Thon – Mazda 323, 7). Roar Vannebo/Bjørn Johannessen – Mazda 323, 8). Egil Alver/Yngvar Ekornes – Citroen, 9). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru, 10). Jens Søgaard/Arne Eikåsen – Opel.

Gruppe A int. 1600 ccm A-førere: 1). Johnny Nyengen/Jan Halvorsen – Peugeot 205, 2). Geir Mosteid/Svein Ludvigsen – Peugeot 205, 3). Arne Garvik/Turid Næss – Honda Civic, 4). Lars Sundling/Bjørn Lie – Honda Civic, 5). Arild O. Mathisen/Rolf Borge – Ford Escort.

Gruppe A 1600-2000 ccm A-førere: 1). Rolf Jakob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Ritmo, 2). Jens Søgaard/Arne Eikåsen – Opel Kadett GSi, 3). Svein Løvaas/Per Odvar Nyborg – Saab 99, 4). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 5). John Skar/Jon S. Norstad – Opel Kadett, 6). Jørn Ola Krog/Øivind Funderud – Opel Manta, 7). Knut Boberg/Lasse Boberg – VW Golf, 8). Monty Karlan/Jan Følkner – VW Golf, 9). Arnt Hinsværk/Hilding Haustreis – Opel.

Gruppe A over 2000 ccm A-Førere: 1). Valter Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323, 2). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra 4x4, 3). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi Coupe Quattro, 4). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru 1800, 5). Roy Stubberud/Trond M. Maliberg – Ford Sierra 4x4, 6). Bjørn Enger/Kai Waade – Audi Quattro, 7). Per A. Bakke/Kjetil Vold – Lancia Delta, 8). Øivind Ånerud/Per Inge Eikåsen – Mazda 323, 9). Stein Orskaug/Roger Hansen – BMW, 10). Thor Høieggen/Hans Ole Solli – Subaru.

Gruppe B: 1). Egil Alver/Yngvar Ekornes – Citroen, 2). John Haugland/Trygve Karlsen – Skoda 130 LR, 3). Thore Berntsen/Line Berntsen – Lada.

Gruppe N A-Førere: 1). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 2). Olav Grimsrud/Per E. Thon – Mazda 323, 3). Roar Vannebo/Bjørn Johannessen – Mazda 323, 4). Geir Ola Winger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 5). John Olav Aamodt/Egil Solbergseter – Lancia Delta, 6). Egil Stenshagen/Tom Røhne – Mazda 323, 7). Torstein Øiseth/Werner Seigerud – Lancia Delta, 8). Geir Kirkhorn/Hans I. Svendsen – Ford Sierra, 9). Vidar Christensen/Turid Christensen – Ford Sierra.

Nasjonal A-Førere: 1). Bruno Arntsen/Berit M. Tanbjør – VW Golf, 2). Thomas Røed/Einar A. Staff Jr. – Opel Ascona, 3). Olav Bodilsen/Per Terje Steen – Saab V4, 4). Eivind Skjolden/Steinar Nygård – Saab V4, 5). Ståle Gjørstad/Bjørn O. Bye – Opel Ascona, 6). Svein Lauvlid/Bjørn Lauvlid – Ford, 7). Trond Schea/Kjell Paulsen – Opel Ascona, 8). Odd Magne Sveen/Jan Poverud – Ford, 9). Tommy Lysen/Sven Olov Kvarnløf – Toyota, 10). Jan Høgmoen/Kjell Runar Bakken – Opel Ascona, 11). Kjell Kaasa/Aksel Johannessen – VW Golf, 12). Randi Tangeland/Berit Haase – Opel.

Gruppe A 1600-2000 ccm B-førere: 1). Steinar Jøranli/Per Tore Henriksrud – VW Golf, 2). Anton Stadshaug/Ragnar Halbakken – VW Golf, 3). Birger Gundersen/Erik Norum – Opel, 4). Håkon J. Krogh/Jostein Ruud – Opel, 5). Tom Arne Ingier/Sturla Holtan – Fiat Ritmo, 6). Runar Kase/Bente L. Graue, 7). Arvid Kolgrov/Alf Ness – Volvo 142, 8). Wiggo Klatran/Lisa Midsem – Opel.

Gruppe A int. 1600 ccm B-førere: 1). Øivind Knudsen/Arne Sandvik – Toyota, 2). Oddbjørn Moen/Jan Georg Berget – Toyota, 3). Bjørn Riise/Roar Kvarud – Skoda.

Gruppe N B-førere: 1). Jonny Torp/Arve Dreierstad – Mazda 323, 2). Jan Arild Nielsen/Lars Håvard Widding – BMW.

Nasjonal B-førere: 1). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel, 2). John Arne Lysaker/Bjørn E. Kopperud – Volvo, 3). Lars J. Fremming/Bjørn Tore Aarsrud – Opel, 4). Bjørn Eng/Morten Bermingrud – Saab V4, 5). Rolf Hammer/Jan Otto Jansen – Saab V4, 6). Arild Ekeberg/Mårten Henriksen – Opel, 7). Per Erik Ek/Geir Leret Andersen – Ford Escort, 8). Vidar Arnesen/Hans Petter Wallin – Ford, 9). Ole Johnny Hagerud – Volvo 142, 10). Arnstein Johnsrud/Trond Olsen – Opel, 11). Jan Ruud/Knut M, Natten – Opel, 12). Jarle H. Røren/Per Asbjørnsen – Saab V4, 13). Sten Rønning/Olle Engelbrektsson – Saab V4, 14). Bjørn Erik Aasen/Peder Unum – VW Golf, 15). Hans B. Granheim/Marit Granheim – Opel, 16). Morten Bo Hansen/Finn Hollatz – Opel, 17). Steinar Gjersrud/Kjell Lorentzen – Ford, 18). Knut W. Olsen/Helge Linstad – Lada 1600, 19). Egil Gjefle/Lasse Skiaker – Opel, 20). Torkel A. Trønnes/Jørn Kværness – VW 1302S, 21). Thor Vestby/Øivind Bolsgård – Opel, 22). Geir Gjertsen/Hans J. Helgesen – Opel, 23). Per Arne Gjelsnes/Bård Bergsjø – Opel Ascona.

Gruppe A over 2000 ccm C-førere: 1). Arild Rognstad/Per Sørensen – Saab 900 Turbo.

Gruppe A 1600-2000 ccm C-førere: 1). Knut Østmo/Per O. Byenstuen – Opel.

Nasjonal C-førere: 1). Arne Amundsen/Kjell Bekkebråten – VW Golf, 2). Ove Tuko/Arne Tonby – Opel, 3). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen, 4). Werner Berntsen/Øistein Larsen – Volvo 142, 5). Roy Vidar Furuseth/Kjetil Bråthen – Ford, 6). Inge Lie Jensen/Svein Holm Rust – Vauxhall Chevette, 7). Petter Granerud/Leif Arne Neset – Opel, 8). Jan Terje Eide/Arild Aske – Ford, 9). Øystein Hoel/Magnar Røren – Datsun, 10). Arne Steffensen/Tron Remi Aasli – Skoda, 11). John Langø – Opel, 12). Hans M. Antonsen/Ivar Johansen – Opel, 13). Tor Even Bustnes/Knut Zachariassen – Ford, 14). Trond Johannessen/Øyvind Glenne – Ford, 15). Bjørn Jensen/Kjell Drasset – Ford, 16). Svein Erik Storsveen/Børje Steinar Kristiansen – Saab V4, 17). Runar Pedersen/Terje Ødegård – Ford, 18). Anders Grøttum/Yngvar Evensen – Opel, 19). Jan Einar Gransjø/Ole Ivar Vemundsdammen – Opel, 20). Tore Ovesen/Freddy Marman – Ford, 21). Kjell Olav Aamodt/Bjørn R. Lislerud – Saab V4, 22). Geir Einar Enersen/Egil Olsen – Volvo 142, 22). Hans M. Fjeldbu/Steinar Bjørneby – Opel, 24). Tor Ole Hodnungseth/Lars Arnfinn Hodnungseth – Opel, 25). Kristian Kolgrov/Petter Kolgrov – Saab V4, 26). Wenche S. Roos/Dag Olav Johansen – Opel, 27). Arnstein Johansen/Ole Mørk – Ford, 28). Espen Løvstad/Anne Kristine Tveitan – Saab V4, 29). Per Jørgensen/Odd Ragnar Karlsen – Ford Escort, 30). Rune Asak/Stein Erik Brynildsen – Opel, 31). Petter F. Stenseng/Espen Andersen – Opel, 32). Arild Vatn/Aage Dahl – Ford.

Gruppe A int. 1600 ccm C-førere: 1). Rune Andresen/Gunnar Brøvig – Peugeot 205, 2). Magne Egeli/Per Tofteland – VW Golf, 3). Bernt Moe/Stig Rune Kjernsli – Mazda 323, 4). Tom Pedersen/Arild Pedersen – Lada, 5). John Emilsen/Morten Engen – Toyota, 6). Arild Sundeng/Espen Hangaard – VW Golf, 7). Per Nordahl/Roy Kristiansen – VW Golf, 8). Morten Karset/Helmer Teksdal – Peugeot 205.

Gruppe N C-førere: 1). Jørn Fladberg – Ford, 2). Jan Erik Amundsen/Kai Ingar Larsen – Ford.

1987 - TOYOTA RALLY LARVIK:

Løpet som ble kjørt i Larvik-traktene hadde bare NM-status for nasjonal, og deltagelsen var derfor noe glissen.

Løpet ble den første totalseieren for Torfinn Heller, som noen år tidligere hadde vunnet Fords talentjakt. Under løpet i Larvik benyttet han en standardmotor, da den optimale gruppe A-motoren hadde fått brent et stempel. På prøven på Hovlandsbanen i Larvik snurra han, men ellers hadde det godt greit.

Per Engseth i en Mazda kjørte fort helt til han dro av på femte prøven, noe som etter eget utsagn var første gang siden 1981. Han tok det hele som trening og stressa ikke med å få bilen på veien igjen og overskred makstiden, litt bittert da prøven i etterkant ble strøket.

Geir Ola Vinger Grimsrud hadde en sekundstrid med Torfinn Heller og totalt var det bare tre sekunder som skilte, men Grimsrud hadde vunnet hadde ikke arrangørene måttet stryke etappe 5 grunnet problemer med tidene.

1). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru, 2). Geir Ola Winger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 3). Roar Vannebo/Arne Stenshorne – Mazda 323, 4). Olav Grimsrud/Per E. Thon – Mazda 323, 5). Kjell Kaasa/Aksel Johannessen – VW Golf, 6). Per Gulbrandsen/Åge Karlsen – Ford Escort, 7). Per Arne Skogstad/Johnny Snellingen – Ford Sierra, 7). Anders Kjos/Tom Berge – Mazda 323, 9). Bruno Arntsen/Berit Tanbjør – VW Golf, 10). Roy Stubberud/Henning Gundersen – Ford Sierra.

Gruppe A int. 1600 ccm A-Førere: 1). Kjell Landelius/Svein Erik Sandtveit – VW Golf,

Gruppe A int. 1600 ccm C-Førere: 1). Roy Sandmo/Oddvar Moland – VW Golf.

Gruppe A 1600-2000 ccm A-Førere: 1). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru, 2). Roar Vannebo/Arne Stenshorne – Mazda 323, 3). Roy Stubberud/Henning Gundersen – Ford Sierra 4x4, 4). Stein Orskaug/Roger Hansen – BMW 325i, 5). Øivind Ånerud/Per Inge Eikåsen – Mazda 323.

Gruppe A over 2000 ccm B-Førere: 1). Lars Roland/Svein Stubstad.

Gruppe A over 2000 ccm C-Førere: 1). Roger Stensøy/Roar Orvedal – Saab 99.

Gruppe N A-Førere: 1). Geir Ola Vinger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 2). Olav Grimsrud/Per Einar Thon – Mazda 323, 3). Per Arne Skogstad/Johnny Snellingen – Ford Sierra 4x4, 4). Nils Tore Johnsen/Per Egil Norgaard – Mazda 323.

Gruppe N B-Førere: 1). Anders Kjos/Tom Berge – Mazda 323, 2). Per Tvenge/Ulf M. Davidsen – Mazda 323.

Gruppe N C-Førere: 1). Jørn Fladberg/Espen Hangaard – Ford Sierra 4x4, 2). Roger Moen/Odd Moen – Mazda 323, 3). Rune Nevland/Roar Forgaard – Subaru RX.

Nasjonal A-Førere: 1). Kjell Kaasa/Aksel Johannessen – VW Golf, 2). Per Gulbrandsen/Åge Karlsen – Ford Escort, 3). Bruno Arntsen/Berit M. Tanbjør – VW Golf, 4). Ole Vincent Såtvedt/Tor Øvrum – Opel Ascona, 5). Jan Høgmoen/Jan Bjurstrøm – Opel Ascona.

Nasjonal B-Førere: 1). Arild Ekeberg/Mårten Henriksen – Opel Kadett GTE, 2). Hans Ole Hofton/Kjell Myhr – Opel Ascona, 3). Per Erik Ek/Geir Andersen – Ford Escort, 4). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel Ascona, 5). Jarle Røren/Per Asbjørnsen – Saab V4, 6). Vidar Arnesen/Hans P. Wallin – Ford Escort, 7). Finn W. Jensen/Karin Jensen – Ford Escort, 8). Hans G. Granheim/Marit Granheim – Opel Ascona, 9). Arnstein Johnsrud/Trond Olsen – Opel Ascona, 10). Jan Ruud/Knut M. Natten – Opel Manta, 11). Tom Broden/Jostein Swahn – Ford Escort, 12). John Arne Lysaker/Bjørn Erik Kopperud – Volvo 340, 13). Morten Bo Hansen/Finn Hollatz – Opel Ascona, 14). Per Arne Gjelsnes/Tor G. Karterud – Opel Ascona, 15). Nils P. Nielsen/Tor Andresen – Volvo 142, 16). Steinar Gjersrud/Kjell Lorentzen – Ford Escort, 17). Geir Gjertsen/Tom Ivar Helgesen – Opel Ascona, 18). Robert Langård/Ole Håkon Eidså – Opel Ascona.

Nasjonal C-Førere: 1). Arne Steffensen/Remi Åsli – Skoda 120, 2). Jan Terje Eide/Jan åsheim – Ford Fiesta, 3). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Opel Ascona, 4). Egil Lie/Thor Husby – Volvo 142, 5). Geir A. Enersen/Egil Olsen – Volvo 142, 6). Knut Inge Lie Jensen/Trond Larsen – Vauxhall Chevette, 7). Bjørn Strøm/Steinar Bredesen – Ford Escort, 8). Svein Frustøl/Roy Håverstad – Opel Ascona, 9). Ove Tuku/Arne Tonby – Opel Kadett GTE, 10). Morten Bruvold/Magne Antonsen – Ford Escort, 11). Trond Johannessen/Øivind Glenne – Ford Escort, 12). Svein Ove Utsogn/Ragnhild Utsogn – Opel Ascona, 13). Lars Tore Kjær/Stig Gjestrum Larsen – Saab V4, 14). Roar Aadalen/Tom Aadalen – Opel Ascona, 15). Tor Steinar Lauvdal/John Stedjan – Volvo 142, 16). Eirik Fjulsrud/Kjell Runar Bakken – Ford Escort, 17). Vidar Furuseth/Kjetil Bråthen – Ford Escort, 18). John Langø/Jan Idar Smedhaug – Opel Ascona, 19). Lars Fjeldvang/Kai Nystuen – BMW 2002, 20). Øystein Hoel/Magnar Røren, 21). Andre Sundelius/Jon Erik Granø – Opel Ascona, 22). Bjørn Harald Olsen/Bengt Frydenlund – Opel Kadett.

1987 - FINNSKOG VINTER RALLY:

1). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323, 2). Roger Ericsson/Per Rosendahl – Subaru, 3). Ove Olofsson/Kjetil Bolneset – Audi Quattro, 4). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi Quattro, 5). Rolf Jacob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Ritmo, 6). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Audi Quattro, 7). Roar Vannebo/Olaf Hassel – Mazda 323, 8). John Olav Aamodt/Egil Solbergseter – Lancia Delta, 9). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra, 10). Thomas Røed/Einar A. Staff Jr. – Mazda 323.

Gruppe A int. 1600 ccm A-førere: 1). Johnny Nyengen/Jan Halvorsen – Peugeot 205, 2). Geir Mosteid/Svein Ludvigsen – Peugeot 205,

Gruppe A int. 1600 ccm B-førere: 1). Oddbjørn Moen/Jan Georg Berget – Toyota, 2). Arild Sundeng/Morten Trongaard – VW Golf, 3). Steinar Nygaard/Knut Bakken – Toyota.

Gruppe A int. 1600 ccm C-førere: 1). Magne Egeli/Per Tofteland – VW Golf, 2). John Emilsen/Morten Engen – Toyota, 3). Morten Karset/Helmer Teksdal – Peugeot 205, 4). Tom Pedersen/Arild Pedersen – Lada.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Rolf Jacob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Ritmo Abarth, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Jørn Ola Krog/Øivind Funderud – Opel Manta, 4). Monty Karlan/Alexander Ferner – VW Golf, 5). Knut Boberg/Henning Isdal – VW Golf, 6). Carlo Galli/Aurelio Corbellini – Opel Manta.

Gruppe A 1600-2000 ccm B-førere: 1). Steinar Jøranli/Hans Røbergseter – VW Golf, 2). Anton Stadshaug/Ragnar Halbakken – VW Golf, 3). Håkon J. Krogh/Jostein Ruud – Opel Manta, 4). Runar Kase/Bente L. Graue – Fiat Ritmo.

Gruppe A 1600-2000 ccm C-førere: 1). Knut Østmo/Per O. Byenstuen – Opel Kadett

Gruppe A over 2000 ccm A-fører: 1). Valter Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323, 2). Roger Ericsson/Per Rosendahl – Subaru 1800, 3). Ove Olofsson/Kjetil Bolneset – Audi Coupe Quattro, 4). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi Coupe Quattro, 5). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Audi Coupe Quattro, 6). Rolf ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra, 7). Per Arne Skogstad/Johnny Snellingen – Mazda 323, 8). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru, 9). Roy Stubberud/Trond M. Maliberg – Ford Sierra.

Gruppe A over 2000 ccm B-Førere: 1). Per Tvenge/Odd Ingar Bergerud – Mazda 323.

Gruppe N A-Førere: 1). Roar Vannebo/Olaf Hassel – Mazda 323, 2). Jon Olav Aamodt/Egil Solbergseter – Lancia Delta, 3). Thomas Røed/Einar A. Staff jr. – Mazda 323, 4). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 5). Geir Kirkhorn/Hans I. Svendsen – Ford Sierra, 6). Nils Tore Johnsen/Tom V. Kaasa – Mazda.

Gruppe N B-førere: 1). Anders Kjos/Tom Berge – Mazda 323, 2). Jonny Torp/Arve Dreierstad – Mazda, 3). Jan Arild Nielsen/Lars Håvard Widding – BMW.

Gruppe N C-førere: 1). Klaus Albrigtsen/Didrik Ohlsson – Mazda 323, 2). Jørn Fladberg/Espen Hangaard – Ford Sierra, 3). Rune Nevland/Roar Forgaard – Subaru,

Nasjonal A-Førere: 1). Per Gulbrandsen/Åge Karlsen – Ford Escort, 2). Kjell Kaasa/Aksel Johannessen – VW Golf, 3). Odd Magne Sveen/Jan Poverud – Ford Escort, 4). Ole Vincent Såtvedt/Lennart Frenell – Opel Ascona, 5). Svein Lauvlid/Bjørn lauvlid – Ford escort, 6). Bruno Arntsen/Berit M. Tanbjør – VW Golf, 7). Stefan Bryntesson/Ronny Nilsson – Opel Ascona, 8). Bent Ørneberg/Pål H. Christiansen – Ford Escort.

Nasjonal B-førere: 1). John Arne Lysaker/Bjørn Erik Kotterud – Volvo 340, 2). Lars J. Fremming/Bjørn Tore Aarsrud – Opel Ascona, 3). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel Ascona, 4). Bjørn Erik Aasen/Peder Unum – VW Golf, 5). Sten Rønning/Olle Engelbrektsson – Saab V4, 6). Per Erik Ek/Geir Leret Andersen – Ford escort, 7). Egil Gjefle/Lasse Skiaker – Opel Kadett GTE, 8). Ole Johnny Hagerud/Paal Moe – Volvo 142, 9). Thor Vestby/Øyvind Bolsgård – Opel Ascona, 10). Knut W. Olsen/Helge Linstad – Lada, 11). Geir Gjertsen/Tom Ivar Sølversen – Opel Ascona, 12). Rolf Hammer/Jan Otto Jansen – Saab V4.

Nasjonal C-førere: 1). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Opel Ascona, 2). Terje Braathen/Runar Andreassen – Opel Ascona, 3). Hans M. Antonsen/Ivar johansen – Opel Ascona, 4). Inge Lie Jensen/Simen Aas – Vauxhall Chevette, 5). Eirik Fjulsrud/Kjell Runar Bakken – Ford Escort, 6). Tor Even Bustnes/Knut Zachariasssen – Ford Escort, 7). Tore Ovesen/Freddy Marman – Ford Escort, 6). Morten Bo Hansen/Finn Hollatz – Opel Ascona, 9). Bjørn Strøm/Kjetil Olsen – Ford Escort, 10). Thorkild Solberg/Herman Linde – Opel Ascona, 11). Øystein Larsen/Tommy Korsmo – Ford Escort, 12). Lars Fjeldvang/Kai Nystuen – BMW, 13). Anders Grøttum/Ole Chr. Haug – Opel Ascona, 14). Knut Arne Johansen/Per Tore Andersen – Ford Escort, 15). Bjørn Jensen/Kjell Dragset – Ford Escort, 15). Werner Snipen/Ole Egil Berget – Opel Ascona, 17). Trond Lyseng/Bjørn Arne Gulbrandsen – Opel Ascona, 18). Runar Pedersen/Terje Ødegård – Ford Escort, 19). Petter Granerud/Svein Krogstad – Opel Ascona, 20). Torkel Ruud/Øystein Klund – Opel Ascona, 21). Helge M. Utengen/Arild Ruud – Opel Ascona, 22). Per Ivar Kristiansen/Steinar Kristiansen – Opel Ascona, 23). Vidar Schulstad/Dagrun Schulstad – Ford Escort, 24). Jan Einar Gransjø/Ole Ivar Vemundsdammen – Opel Ascona, 25). Tor Ole Hodnungseth/Lars Arnfinn Hodnungseth – Opel Ascona, 26). John Skogen/Martin Nilsen – Ford Escort, 27). Lars Erik Strand/Ole Petter Strand – Ford Escort.

1987 - RALLY ROMERIKE:

Klasse 1 A-førere: 1). Valter Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323, 2). Ole Vincent Såtvedt/Sven Olov Kvarnløf – Audi Quattro, 3). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Audi Quattro, 4). Torfinn Heller/Claus A. Braathen – Subaru RX, 5). Per Arne Skogstad/Johnny Snellingen – Ford Sierra 4x4, 6). Geir Kirkhorn/Svendsen – Ford Sierra 4x4, 7). Øyvind Ånerud/Per Inge Eikåsen – Mazda 323, 8). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi 80 Quattro og Bjørn Enger/Kai Waade – Audi, 10). Roy Stubberud/Henning Gundersen – Ford Sierra 4x4.

Klasse 2 A-førere: 1). Rolf Jacob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Abarth, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). John Skar/Jon S. Norstad – Opel Kadett, 4). Knut Boberg/Lasse Boberg – VW Golf, 5). Per Gunnar Nygaard/Guri Angell-Hansen – Fiat Ritmo, 6). Svein Løvaas/P. Murray – Saab 99 EMS.

Klasse 3 A-førere: 1). Johnny Nyengen/Jan Halvorsen – Peugeot 205, 2). Geir Mosteid/Svein Ludvigsen – Peugeot, 3). Terje Sveinsvoll/Jan Petter Askevold – Peugeot 205, 4). Arild O. Mathisen/Rolf Borge – Ford Escort XR3i, 5). Arne Garvik/Turid Næss – Honda Civic.

Klasse 4 A-førere: 1). Jan Høgmoen/Tone Høgmoen – Opel Ascona, 2). Svein Lauvlid/Bjørn Lauvlid – Ford RS2000, 3). Trond Schea/Trond Eirik Schea – Opel.

Klasse 5 A-førere: 1). Roar Vannebo/Morten Bermingrud – Mazda, 2). Geir Ola Winger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323, 3). Thomas Røed/Einar Staff Jr. – Mazda 323, 4). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 5). Olav Grimsrud/Per Einar Thon – Mazda 323.

Klasse 6: 1). Stein Orskaug/Roger Hansen – Skoda 130LS, 2). Tore Berntsen/Rune Berntsen – Lada, 3). Ulf Chr. Tangeland/Haavard Steen – Talbot Lotus.

Klasse 1 B-førere: 1). Per Tvenge/Odd Bergerud – Mazda 323, 2). Thor Høiengen/Arne Nordeng – Subaru, 3). Odd Moen/Roger Moen – Mazda 323, 4). Arild Rognstad/Per Sørensen – Saab 900 Turbo.

Klasse 2 B-førere: 1). Anton Stadshaug/Ragnar Halbakken – VW Golf, 2). Kjell Wangen/Thor W. Olsen – VW Golf, 3). Tom Arne Ingier/Rolf Kaspersen – Fiat Ritmo, 4). Birger Gundersen/Erik Norum – Opel Manta.

Klasse 3 B-førere: 1). Oddbjørn Moen/Jan Georg Berget – Toyota Starlet, 2). Rune Andresen/Gunnar Brøvig – Peugeot 205, 3). Bjørn Riise/Roar Kvarud – Skoda 130 L.

Klasse 4 B-førere: 1). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel Ascona, 2). Lars J. Fremming/Bjørn Tore Aarsrud – Opel Ascona, 3). Per Erik Ek/Geir L. Andersen – Ford, 4). Hans Ole Hofton/Ann Kristin Olsen – Opel Ascona, 5). Arild Ekeberg – Opel Kadett GTE, 6). Jarle Røren/Per Asbjørnsen – Saab V4, 7). Finn W. Jensen/Karin Jensen – Ford RS 2000, 8). Tor Lysaker/Kjell Høgseth – Opel Kadett, 9). Per Chr. Telle/Rolf Nerlien – Opel Ascona, 10). Nils P. Nielsen/Tor Andresen – Volvo 142, 11). Åsmund Lehne/Johnny Paulsen – Opel Ascona.

Klasse 2 C-førere: 1). Knut Østmo/Per Olav Byerstuen – Opel kadett, 2). Vidar Vissebråten/Jan Erik Gulbrandsen – Opel Kadett GSI, 3). Victor Brenden/Geir Johnny Lund – Volvo 360 GLT, 4). Roger Stensøy/Roar Orvedal – Saab 99.

Klasse 5 B-førere: 1). Anders Kjos/Tom Berge – Mazda 323, 2). Jørn Fladberg/Helene Rosnes – Ford Sierra 4x4, 3). Jonny Torp/Asbjørn Hjertum – Mazda 323.

Klasse 4 C-førere: 1). Vidar Furuseth/Lars Vegheim – Ford Escort, 2). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Opel Ascona, 3). Arild Østvold/Per Olaf Larsen – Opel Ascona, 4). Eirik Fjulsrud/Kjell Runar Bakken – Ford Escort, 5). Arne Steffensen/Remi Aasli – Skoda, 6). John Langø/Jan Idar Smedhøy – Opel, 7). Øystein Larsen/John V. Bergersen – Ford Escort, 8). Thorkild Solberg/Ole Chr. Haug – Opel Ascona, 9). Trond Johannessen/Øivind Glenne – Ford Escort, 10). Lars Fjeldvang/Kai Nystuen – BMW 2002, 11). Arne Amundsen/Kjell Bekkebråten – VW Golf, 12). Knut Inge Lie Jensen/Jarle Pedersen – Vauxhall Chevette, 13). Svein Frustøl/Ole H. Eidså – Opel Ascona.

Klasse 3 C-førere: 1). Magne Egeli/Per Tofteland – VW Golf, 2). Roy Sandmo/Johnny Sandmo – VW Golf, 3). Knut Bakken/Steinar Nygaard – Toyota Starlet, 4). John Emilsen/Terje O. Lund – Toyota Starlet, 5). Morten Karset/Helmer Teksdal – Peugeot 205.

1987 - RALLY AGDER:

Gruppe A int. 1600 ccm A-førere: 1). Geir Mosteid/Svein Ludvigsen – Peugeot 205, 2). Johnny Nyengen/Jan Halvorsen – Peugeot 205, 3). Terje Sveinsvoll/Finn Olaf Hauge – Peugeot 205, 4). Kjell Landelius/Svein Erik Santveit – VW Golf, 5). Bjørn Riise/Roar Kvarud – Skoda 130L, 6). Arild O. Mathiesen/Rolf Borge – Ford Escort XR3i.

Gruppe A int. 1600 ccm B-førere: 1). Oddbjørn Moen/Jan Berger – Toyota Starlet, 2). Rune Andresen/Gunnar Brøvig – Peugeot 205, 3). Øivind Knudsen/Arne Sandvik – Toyota Corolla, 4). Bernt Moe/Stig Rune Kjernsli – mazda 323, 5). John Emilsen/Rolf Nerlien – Toyota Starlet, 6). Per Nordahl/Ole Gustav Sannes – VW Golf.

Gruppe A 1600-2000 ccm A-førere: 1). Jørn Ola Krog/Øivind Funderud – Opel Manta, 2). Per Gunnar Nygård/Guri Angell Hansen – Fiat 130TC, 3). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 4). John Skar/Jon S. Norstad – Opel Kadett.

Gruppe A 1600-2000 ccm B-førere: 1). Kjell Wangen/Tor Wiggo Olsen – VW Golf, 2). Anton Stadshaug/Ragnar Halbakken – VW Golf, 3). Lars Roland/Kjetil Tveit – VW Golf, 4). Ole Nygård/Kjetil Dybvik – Opel Kadett, 5). Arvid Kolgrov/Jan A. Bakke – Volvo 360, 6). Vidar Vissebråten/Jan Erik Gulbrandsen – Opel Kadett, 7). Roger Stensøy/Roar Orvedahl – Saab 99.

Gruppe A over 2000 ccm A-førere: 1). Valter Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323, 2). Per A. Bakke/Lars Brenna – Lancia Delta HF, 3). Torfinn Heller/Ronnie Nilsson – Subaru RX, 4). Geir Kirkhorn/Hans L. Svendsen – Ford Sierra 4x4, 5). Per Tvenge/Ulf Davidsen – Mazda 323, 6). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Lancia Delta HF, 7). Kjetil Østnes/Carl I. Hagen – Audi Quattro, 8). Tor Slemdal/Geir Sund – Audi Quattro.

Gruppe N A-førere: 1). Thomas Røed/Einar Staff – Mazda 323, 2). Per Engseth/Petter Møystad – Mazda 323, 3). Roar Vannebo/Morten Bermingrud – Mazda, 4). John Olav Aamodt/Oddbjørn Roverudseter – Lancia Delta, 5). Geir Ola Winger Grimsrud/Morten Flobekk – Mazda 323.

Gruppe N B-førere: 1). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Mazda 323, 2). Rune Nevland/Roar Forgaard – Subaru RX.

Gruppe B: 1). John Haugland/Håvard Sande – Skoda 130LR, 2). Arne Stenshorne/Kjersti Stenshorne – Audi Quattro.

Nasjonal A-førere: 1). Per Gulbrandsen/Kari Gulbrandsen – Vauxhall Chevette, 2). Ole Vincent Såtvedt – Opel Ascona, 3). Bruno Arntsen/Berit M. Tanbjør – VW Golf, 4). Bjørn Lauvlid/Svein Lauvlid – Ford Escort, 5). Odd Magne Sveen/Jan Poverud – Ford Escort, 6). Kjell Kaasa/Aksel Johannessen – VW Golf, 7). Bernt Kollevold/Terje Villanger – Opel Manta, 8). Roy Stubberud/Henning Gundersen – Ford Escort, 9). Eivind Skjolden/Steinar Nygaard – Saab V4.

Nasjonal B-førere: 1). Odd Liengen/Lars Åge Richardsen – Opel Ascona, 2). Vidar Arnesen/Hans Petter Wallin – Ford Escort, 3). Lars J. Fremming/Bjørn Tore Aaserud – Opel Ascona, 4). Arnstein Johnsrud/Trond Olsen – Opel Ascona, 5). Anders Grøttum/Ole Chr. Haug – Opel Ascona, 6). Andreas Akre/Svein O. Eriksen – Opel Ascona, 7). Øyvind Furustad/Nils Petter Nielsen – Opel Ascona, 8). Ole Larsen/Martin Lyng – Opel Manta, 9). Per Erik Ek/Geir L. Andersen – Ford Escort.

Nasjonal C-førere: 1). Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, 2). Tor E. Bustnes/Knut Zachariassen – Ford Escort, 3). Thor Nerbråten/Svein E. Johansen – Ford Escort, 4). Svein Ove Utsogn/Ragnhild Utsogn – Opel Ascona, 5). Svein Frustøl/Roy Håverstad – Opel Ascona, 6). Dagfinn Rosseland/Erling Eidså – Ford Escort, 7). Lars Fjeldvang/Kai Nystuen – BMW 2002, 8). Egil Lie/Tor Huseby – Ford Escort, 9). Terje Braathen/Runar Andreassen – Opel Ascona, 10). Rune Kittilsen/Geir Erik Lian – Opel Ascona, 11). John Gustav Skaar/Jan H. Ausland – Opel Ascona, 12). Andre Andersen/Øyvind Kulien – Opel Ascona, 13). Petter J. Stenseng/Kai Nilsen – Opel Ascona, 14). Per Ivar Kristiansen/Steinar Kristiansen – Opel Ascona, 15). Roy Gammeltorp/Sven Inge Sivertsen – Volvo 142.


ISBANE BJØRKELANGEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Bjørn Staxrud – NSU TT, 2). Harald Sachweh – Ford Fiesta 1100 RS, 3). Tommy Moe – Skoda, 4). Lars Gjhølberg – Ford Fiesta, 5). Per Rygge – Ford Fiesta, 6). Bjørn Aasly – Skoda, 7). Ivar Jensen – Toyota Corolla, 8). Thorbjørn Larsen – Simca 1000.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Odd A. karlsen – VW 1303 S, 2). Ivar Sandnes – VW 1303 S, 3). Knut Hillestad – NSU TT, 4). Bjørn Smørsteen – VW 1303 S, 5). Svein Jacobsen – Talbot R3, 6). Rolf E. Narvestad – Renault 8 Gordini, 7). Ola Svendsen – Talbot R3, 8). Trond Kaspersen – NSU TT, 9). Hugo Olsen – Simca R3, 10). Hilding Haustreis – Skoda 120L, 11). Svein hagen – Talbot R3, 12). Morten helleraker – VW 1303, 13). Ivar Lillejordet – Talbot R3, 14). Per Kr. Vollan – Talbot R3, 15). Arne Hofoss – VW 1302 S, 16). Arne Hansen – NSU TT, 17). Tommy Torvik – Talbot R3, 18). Lars Bj. Rosseland – VW 1302 S, 19). Tor Balstad – Simca R3, 20). Johnny Hansen – Simca R2, 21). Arild Norby – VW 1302 S, 22). Steinar Klein – VW 1302 S, 23). Per E. Moseby – Talbot R3, 24). John O. Grinna – NSU, 25). Arne Moe – Simca R3, 26). Ivar F. Andersen – VW Golf,

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Sten E. Nilsen – Triumph Dolomite, 2). Ragnar Forsberg – Ford Escort, 3). Stein Udnæs – Ford Escort, 4). Eivind L. Pettersen – Porsche 911, 5). Raymond Pettersen – Porsche 911, 6). Harald lauritzen – Ford Escort, 7). Terje Subdås – Ford Escort, 8). Knut Paulsen – Ford Escort, 9). Alf Eng – Volvo 142, 10). Johnny Paulsen – Ford Escort, 11). Knut Gulliksen – Volvo PV 544, 12). Tom Vidar Walther – Volvo 142, 13). Øystein Belsby – Volvo PV, 14). Tommy Rustad – Volvo 142, 15). Jan Johansen – Opel Kadett GTE, 16). Odd Hagen – Volvo 142, 17). Bjørn helgesen – Mazda RX3, 18). Trond Lyseng – Opel ascona, 19). Øyvind Sørhaug – Opel Ascona, 20). Arne Kr. Hansen – Ford Escort, 21). Fredrik Skorild – Opel Ascona, 22). Øystein Weydahl – Opel Ascona.

Gruppe A/Divisjon 1: 1). Bjørn Enger – Audi 80 Quattro, 2). Roy Sandmo – Saab 99 Turbo, 3). Arild Grøteig – VW Golf GTI, 4). Per G. Nygård – Fiat Abarth, 5). Svein Eng – Volvo 142, 6). Ole Brænden – Opel manta, 7). Knut Boberg – VW Golf GTI, 8). Lars Enoksson – Saab 99 Turbo, 9). Jan Dahlen – Audi 80 GLE, 10). Rar Øverås – VW Golf GTI.

Divisjon 2: 1). Tore H. Bratlie – MG Metro 6R4, 2). Jan Arthur Iversen – MG Metro 6R4, 3). Terje Schie – Ford Escort, 4). Tore Larsen – Volvo 343, 5). Jan Hroar Bjørklund – Audi Quattro, 6). Borger Strand – Saab Turbo, 7). Henning Stubberud – Ford Escort,

ISBANE FREDRIKSTAD:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Bjørn Staxrud – NSU TT, 2). Per Rygge – Ford Fiesta, 3). Steinar Larsen – Simca 1000, 4). Lars Gjølberg – Ford Fiesta, 5). Tommy Moe – Skoda 110LS, 6). Harald sachweh – Ford Fiesta, 7). Thorbjørn Larsen – Simca 1000, 8). Steinar Bergseth – Skoda 110 R, 9). Kjell Gulbrandsen – NSU, 10). Hans Tvete – Renault 8 Gordini, 11). Ivar Jensen – Toyota Corolla.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Knut Hillestad – NSU TT, 2). Trond Kaspersen – NSU TT, 3). Svein Hagen – Talbot R3, 4). Rolf Erik Narvestad – Renault 8 Gordini, 5). Svein Jacobsen – Talbot R3, 6). Ola Svendsen – Talbot R3, 7). Lars Bj. Rosseland – VW 1302 S, 8). Hilding Haustreis – Skoda 120 L, 9). Bjørn Smørsteen – VW 1303 S, 10). Jon M. Halleraker – VW 1303 S, 11). Ivar Sandnes – VW 1303 S, 12). Odd A. Karlsen – VW 1303 S, 13). Arild Norby – VW 1302 S, 14). Hugo Olsen – Simca R3, 15). Arne Moe – Simca R3, 16). Ivar Frode Andersen – VW Golf, 17). Ivar Lillejordet – Talbot R3, 18). Per Egil Moseby – Talbot R3, 19). Per Kr. Vollan – VW Golf, 20). Arne Hansen – NSU TT, 21). Steinar Klein – VW 1302 S, 22). Johnny Hansen – Simca R2, 23). Morten Brøchner – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Sten-Erik Nilsen – Triumph Dolomite, 2). Tewrje Sundås – Ford Escort, 3). Raymond Pettersen – Porsche 911, 4). Harald Lauritzen – Ford Escort, 5). Knut Gulliksen – Volvo PV544, 6). Svein Udnæs – Ford Escort, 7). Ragnar Forsberg – Ford Escort, 8). Alf Eng – Volvo 142, 9). Knut Paulsen – Ford Escort, 10). Eivind L. Pettersen – Porsche 911, 11). Johnny Paulsen – Ford Escort, 12). Bjørn helgesen – Mazda RX3, 13). Axel Aamodt – Ford Escort, 14). Tommy Rustad – Volvo 142, 15). Odd Hagen – Volvo 142, 16). Øystein Weydahl – Opel Ascona, 17). Martin Iversen – Opel Rally Kadett, 18). Jan Johansen – Opel Kadett GTE, 19). Øystein Belsby – Volvo PV, 20). Arne Kr. Hansen – Ford Escort, 21). Tom Vidar Walther – Volvo 142, 22). Trond Lyseng – Opel Ascona, 23). Øyvind Sørhaug – Opel Ascona.

Gruppe A/Divisjon 1: 1). Roy Sandmo – Saab 99 Turbo, 2). Arild Grøteig – VW Golf GTI, 3). Svein Eng – Volvo 242, 4). Bjørn Enger – Audi 80 Quattro, 5). Per Gunnar Nygård – Fiat Ritmo Abarth, 6). Ole Brænden – Opel Manta, 7). Lars Enokson – Saab 99 Turbo.

Divisjon 2: 1). Tore H. Bratlie – MG Metro 6R4, 2). Jan Arthur Iversen – MG Metro 6R4, 3). Terje Schie – Ford Escort, 4). Tor Larsen – Volvo 343.

ISBANE ORKANGER:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Lars Gjølberg – Ford Fiesta, 2). Bjørn Staxrud – NSU TT, 3). Harald sachweh – Ford Fietsa, 4). per Rygge – Ford Fiesta, 5). John Åge Byberg – Skoda 110LS..

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Ola Svendsen – Talbot R3, 2). Per Kr. Vollan – VW Golf, 3). Knut Hillestad – NSU TT, 4). Hilding haustreis – Skoda 120 LS, 5). Morten Halleraker – VW 1303 S, 6). Rolf E. Narvestad – Renault 8 Gordini, 7). Trond Kaspersen – NSU TT, 8). Svein Jacobsen – Talbot R3, 9). Ivar Sandnes – VW 1303 S, 10). Odd A. Karlsen – VW 1303 S, 11). Marius Høston – VW Golf GTI, 12). Bjørn Smørsteen – VW 1303 S, 13). Tor Balstad – Talbot R3, 14). Ståle Johansen – VW Golf GTI.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Sten-Erik Nilsen – Triumph Dolomite, 2). Raymond Pettersen – Porsche 911 S, 3). Stein Udnæs – Ford Escort, 4). Harald lauritzen – Ford Escort, 5). Alf Eng – Volvo 142, 6). Knut Gulliksen – Volvo PV, 7). Rolf Selvli – Opel Kadett GTE, 8). Bjørn Helgesen – Mazda RX3, 9). Eivind L. Pettersen – Porsche 911 S, 10). Tommy Rustad – Volvo 142, 11). Fredrik Skorild – Opel Ascona, 12). Martin Iversen – Opel Rally Kadett, 13). Knut Paulsen – Ford Escort, 14). Håkon Kristiansen – Ford Escort, 15). Johnny Paulsen – Ford Escort.

Gruppe A/Divisjon 1: 1). Bjørn Enger – Audi Quattro, 2). Svein Eng – Volvo 240 Turbo, 3). Arild Grøteig – VW Golf GTI, 4). Arne Voldsund – Nissan Silvia, 5). Eivind Opland – Volvo 240 Turbo, 6). Roy Sandmo – Saab 99, 7). Borger Strand – Saab 99, 8). Roar Øverås – VW Golf GTI.

Divisjon 2: 1). Tore H. Bratlie – Metro 6R4, 2). Jan Arthur Iversen – Metro 6R4, 3). Tor Larsen – Simca R3, 4). Jorulf Aalberg – Audi Quattro, 5). Arild Sagør – VW, 6). Ernst Wannemacher – VW .


1987 - ISBANE SARPSBORG:

Gruppe A/Divisjon 1: 1). Svein Eng – Volvo 142, 2). Bjørn Enger – Audi 80 Quattro, 3). Roy Sandmo – Saab 99 Turbo, 4). Arild Grøteig – VW Golf, 5). Lars Enoksson – Ford Escort RS Turbo, 6). Jan Dahlen – Audi 80.

Nasjonal inntil 1150 ccm: 1). Bjørn Staxrud – NSU TT, 2). Per Rygge – Ford Fiesta, 3). Steinar Larsen – Simca 1000, 4). Lars Gjølberg – Ford Fiesta, 5). Harald Sachweh – Ford Fiesta, 6). Thorbjørn Larsen – Simca 1000, 7). Kjell Gulbrandsen – NSU, 8). Steinar Bergseth – Skoda 110R, 9). Tommy Moe – Skoda 110 LS, 10). Heidi Akre – Lancia Abarth, 11). Ivar Jensen – Toyota Corolla.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1).Svein Jacobsen – Talbot R3, 2). Ola Svendsen – Talbot R3, 3). Knut Hillestad – NSU TT, 4). Rolf E. Narvestad – Renault 8 Gordini, 5). Svein Hagen – Talbot R3, 6). Ivar Sandnes – VW 1303 S, 7). Lars Rosseland – VW 1303 S, 8). Hilding Haustreis – Skoda 120L, 9). Bjørn Smørsteen – VW 1303, 10). Odd A. Karlsen – VW 1303, 11). Jan Halleraker – VW 1303, 12). Per K. Volland – VW Golf, 13). Arild Nordby – VW 1303, 14). Hugo Olsen – Talbot R3, 15). Per Moseby – Talbot R3, 16). Ivar Lillejordet – Talbot R3, 17). Ivar F. Andersen – VW Golf, 18). Ib M. Brøchner – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Sten-E. Nilsen – Triumph Dolomite, 2). Knut Gulliksen – Volvo PV, 3). Ragnar Forsberg – Ford Escort, 4). Stein Udnæs – Ford Escort, 5). Harald Lauritzen – Ford Escort, 6). Raymond Pettersen – Porsche 911, 7). Terje Sunnås – Ford Escort, 8). Alf A. Eng – Volvo 142, 9). Johnny Paulsen – Ford Escort, 10). Håkon Kristiansen, 11). Eivind L. Pettersen – Porsche 911, 12). Knut Paulsen – Ford Escort, 13). Bjørn Helgesen – Mazda RX3, 14). Odd Hagen – Volvo 142, 15). Roger Stubberud – Ford Escort, 16). Tommy Rustad – Volvo 142, 17). Tom Vidar Walther – Volvo 142, 18). Øystein Wesdahl – Opel Ascona, 19). Martin Iversen – Opel Kadett, 20). Øystein Belsby – Volvo PV, 21). Jan Johansen – Opel Manta, 22). Lars Pettersen.

Divisjon 2: 1). Tore H. Bratlie – Metro 6R4, 2). Jan Hroar Bjørklund – Audi Quattro, 3). Tor Larsen – Talbot R3, 4). Terje Schie – Ford Escort, 5). Jan Arthur Iversen – Metro 6R4.


ISBANE SARPSBORG:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Steinar Larsen – Simca, 2). Per Rygge – Ford Fiesta, 3). Lars Gjølberg – Ford Fiesta, 4). Thorbjørn Larsen – Simca, 5). Harald Sachweh – Ford Fiesta, 6). Stein Erik Staxrud – NSU.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Ola Svendsen – Talbot, 2). Svein Jacobsen – Talbot, 3). Rolf Erik Narvestad – Renault, 4). Bjørn Smørsteen – VW, 5). Lars B. Rosseland – VW, 6). Trond Kaspersen – NSU.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche 911S, 2). Sten-Erik Nilsen – Triumph Dolomite, 3). Knut Gulliksen – Volvo PV, 4). Johnny Paulsen – Ford Escort, 5). Stein Udnæs – Ford Escort, 6). Eivind Loyd Pettersen – Porsche 911 S.

Divisjon 1/Gruppe A og Divisjon 2: 1). Jan Arthur Iversen – Metro 6R4, 2). Bjørn Enger – Audi 80 Quattro, 3). Per G. Nygaard – Fiat Ritmo, 4). Svein Eng – Volvo Turbo, 5). Tor Larsen – Talbot R3.


NM PÅ ISBANE:

Gruppe A/RC div 1: 1). Bjørn Enger - Audi, 2). Svein Eng – Volvo 242, 3). Roy Sandmo – Saab 99, 4). Arild Grøteig – VW Golf, 5). Per Gunnar Nygård – Fiat Abarth, 6). Lars Enoksson, 7). Ole Brænden, 8). Arne Voldsund, 9). Eivind Opland, 10). Jan dahlen, 11). Borger Strand, 12). Knut Boberg, 13). Roar Øverås.

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Bjørn Staxrud – NSU TT, 2). Lars Gjølberg – Ford Fiesta, 3). Per Rygge – Ford Fiesta, 4). Harald Sachweh – Ford Fiesta, 5). Steinar Larsen – Simca 1000, 6). Tommy Moe, 7). Thorbjørn Larsen, 8). John Åge Byberg, 9). Steinar Bergseth, 10). Bjørn Aasly, 11). Kjell Gulbrandsen, 12). Ivar Jensen, 13). Heidi Akre, 14). Hans Tvete..

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Knut Hillestad – NSU TT, 2). Ola Svendsen – Talbot rally 3, 3). Rolf Erik Narvestad – Renault 8 Gordini, 4). Ivar Sandnes – VW 1303 S, 5). Odd A. Karlsen – VW 1303 S, 6). Trond kaspersen, 7). Svein Hagen, 8). Svein Jacobsen, 9). Hilding Haustreis, 10). Per Kr. Vollan, 11). Bjørn Smørsteen, 12). Lars Bj. Rosseland, 13). Jon M. Halleraker, 14). Hugo Olsen.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Sten Erik Nilsen – Triumph Dolomite, 2). Raymond Pettersen – Porsche 911 S, 3). Stein Udnæs – Ford Escort, 4). Harald Lauritzen – Ford RS 2000, 5). Ragnar Forsberg – Ford Escort, 6). Knut Gulliksen, 7). Terje Sundås, 8). Alf A. Eng, 9). Eivind L. Pettersen, 10). Knut Paulsen, 11). Rolf Selvli, 12). Bjørn Helgesen, 13). Johnny Paulsen, 14). Tommy Rustad, 15). Håkon Kristiansen.

Rallycross Div. 2: 1). Tore H. Bratlie – MG Metro, 2). Jan Arthur Iversen – MG Metro, 3). Tor Larsen – VW 343, 4). Terje Schie – Ford Escort, 5). Jan Hroar Bjørklund. – Audi Quattro, 6). Jorulf Aalberg, 7). Arild Sagør, 8). Borger Strand, 9). Henning Stubberud.


BAKKELØP GJØVIK:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Morten Nyseter, 2). Karlo Haugbro, 3). Ove Skifjeld, 4). Roar Mikkelrud.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Svein Jacobsen, 2). Ola Svendsen, 3). Ivar Sandnes, 4). Bjørn Jønland, 5). Hilding Haustreis, 6). Per Kr. Vollan.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Svein Lauvlid, 2). Håkon Kristiansen, 3). Raymond Pettersen, 4). Arne kr. Flaatnes, 5). Kjell Hvinden, 6). Bjørn harald Lien.

Rallybiler: 1). John Skar, 2). Per Gunnar Nygaard, 3). Sverre Følid, 4). Per Yvenge, 5). Ole henry Olsen, 6). Helge Martin Utengen.

Divisjon 1/Gruppe A: 1). Olav Grimsrud, 2). Steinar Jøranli, 3). Kjetil Sørli, 4). Ole Brænden, 5). Wiggo Klatran, 6). Bjørn Thon.

Divisjon 2: 1). Svein Ivar Hagen, 2). Tor Larsen, 3). Odd A. Karlsen, 4). Trond Eriksen.

BAKKELØP HAKAVIKA:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Karlo Haugbro, 2). Ove Skifjeld, 3). Roar Mikkelrud.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Svein Jacobsen, 2). Knut Hillestad, 3). Bjørn Smørsteen, 4). Frode Stubberud, 5). Harald Tolpinrud, 6). Svein Hagen, 7). Jan T. Enger, 8). Karl Otto Løken, 9). Knut Frode Flattum, 10). Kjell Bratland, 11). Ole Kristian Løken.

Nasjonal over 1600 ccm/Rallybiler: 1). Svein Lauvlid, 2). Hans Ole Hofton, 3). Ingvar Bjørnebråten, 4). Tor Anton Hassel, 5). Holm Jacob Matheson, 6). Knut Gulliksen, 7). Ove Tuku, 8). Arne Kristian Flaatnes, 9). Jan Ruud, 10). Halvor Sunde, 11). Roger Moen, 12). Knut Nordahl, 13). Helge Martin Utengen, 14). Sverre Følid, 15). Øyvind Bråthen.

Gruppe A/RC Divisjon 1: 1). Roar Vannebo, 2). Bjørn Enger, 3). Anders Kjos, 4). Geir Mosteid, 5). Tom Einar Aaserud, 6). Geir Kirkhorn, 7). Kjell Kaasa.

RC Divisjon 2: 1). Jan Arthur Iversen, 2). Andreas Nærby, 3). Arne Stenshorne, 4). Terje Morstad, 5). Egil Alver, 6). Henning Stubberud.


BAKKELØP - VAMMALØPET:

Gruppe A/RC divisjon 1: 1). Tom Einar Aaserud - Volvo 240 Turbo, 2). Bjørn Skogstad - Ford Sierra RS Cosworth, 3). Svenn Håvard Kjær - Saab 900 Turbo, 4). Bror Danielsson - Audi Coupe Quattro, 5). Steinar Jøranli - VW Golf GTI, 6). Lars Enoksson - Saab 99 Turbo, 7). Tomm Vestli - Volvo 240 Turbo, 8). Roy Sandmo - Saab 99 Turbo, 9). Bjørn Enger - Audi 80 Quattro, 10). Per Egil Fjeld - Fiat Uno Turbo, 11). Svein Eng - Volvo 240 Turbo, 12). Per Tvenge - Mazda 323, 13). Anders bolland - Mitsubishi Starion, 14). Stein Orskaug - BMW 323i, 15). Ole Brænden - Opel manta, 16). Rolf Ingar Schou - Ford Sierra, 17). Per Gunnar Nygård - Fiat Ritmo Abarth, 18). Arvid Kolgrov - Volvo 260 GLT.

Gruppe N: 1). Per A. Bakke - Lancia Delta, 2). Roar Vannebo - Mazda 323, 3). Thomas Røed - Mazda 323, 4). Olav Grimsrud - Mazda 323, 5). John Unnerud - Lancia delta, 6). Ole Henry Olsen - Mazda 323, 7). Nils Tore Johnsen - Mazda 323, 8). Torstein Øiseth - Lancia Delta, 9). Jørn Fladberg - Ford Sierra XR4x4, 10). John Olav Aamodt - Lancia delta.

Rallycross divisjon 2: 1). Tore H. Bratlie - Metro 6R4, 2). Thor Holm - Ford RS 200, 3). Oddbjørn Ottosen - Ford RS 200, 4). Ragnar Forsberg - Ford Escort, 5). Terje sauthon - Audi Quattro, 6). Jan Hroar Bjørklund - Audi Quattro, 7). Andreas Nærby - Metro 6R4, 8). Terje Morstad - Ford Escort, 9). Jan Arthur Iversen - Metro 6R4, 10). Svein Ivar Hagen - Audi Quattro, 11). Tor Larsen - Talbot R3, 12). Henning Stubberud - Ford Escort, 13). Kjell Aaen - Porsche, 14). Jorulf Aalberg - Ford Capri, 15). Dag Hagadokken - Ford Escort.

Nasjonal inntil 1150 ccm: 1). Steinar Larsen - Simca 1000, 2). Per Egil Moseby - Simca 1000, 3). Per Rygge - Ford Fiesta, 4). Roar Mikkelrud - Ford Fiesta, 5). Thorbjørn Larsen - Simca 1000, 6). Karlo Haugbro - VW Polo, 7). Kjell Gulbrandsen - NSU, 8). Oddvar Martinsen - Autobianchi, 9). Ove Skifjeld - Skoda 110, 10). Ivar Jensen - Toyota Corolla.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Svein Jacobsen - Simca, 2). Knut Hillestad - NSU, 3). Svein Hagen - Talbot R3, 4). Rolf E. Narvestad - Renault 8 Gordini, 5). Dag Hembre - NSU TT, 6). Per Kr. Volland, 7). Bjørn Jønland - Talbot R3, 8). Knut F. Flattum - VW, 9). Arild Nordby - VW, 10). Trond Kaspersen - NSU, 11). Tommy Torvik - Talbot R3, 12). Jan Håkon Sølvberg - Toyota Corolla, 13). Terje Solberg - VW, 13). Astrid Brøchner - VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Holm Jacob Martheson - Ford Escort, 2). Arne Kr. Flaatnes - Volvo 142, 3). John Arild Nilsen - Ford Escort, 4). Espen Hangaard - Ford Escort, 5). Alf Aslak Eng - Volvo 142, 6). Egil Lomsdalen - Ford Escort, 7). Tor Anton Hassel - Volvo 142S, 8). Halvor Sunde - Ford Escort, 9). Lars J. Fremming - Opel Ascona, 10). Knut Paulsen - Ford Escort, 11). Stein Udnæs - Ford Escort, 12). Martin Iversen - Porsche 911, 13). Trond Johansen - Ford Escort, 14). Tommy Rustad - Volvo 142, 15). Jan Roger Hoff, 16). Kjell A. Næss - Volvo 142, 17). Steinar Libekk - Ford Escort.


RALLYCROSS BOLLANDSMOEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Bjørn Staxrud – NSU TT, 2). Per Egil Moseby – Simca 1000, 3). Helge Fredagsvik – Autobianchi.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Ivar Sandnes – VW 1303, 2). Bjørn Jølnand – Simca R3, 3). Roar Kolstad – VW 1303, 4). Dag Hembre – NSU 1200 TT, 5). Ole Håbjørg – Simca R3, 6). Toril Langland – VW 1303 S.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Håkon Kristiansen – Ford Escort, 2). Harald lauritzen – Ford Escort, 3). Arve aasbjørg – Opel ascona, 4). Geir Bromseth – Opel Ascona, 5). Kjell Hvinden – Opel Ascona, 6). Egil Lomsdalen – Ford Escort, 7). Hans Tore Brænden – Volvo 142, 8). Odd Skotvoll – Ford Escort, 9). Rolf Selvli – Opel kadett GTE, 10). Stig Aa – Ford Escort, 11). Helge Husby – Opel Ascona.

Divisjon 1: 1). Tom Einar Aaserud – Volvo 240 Turbo, 2). Tomm Vestli – Volvo 240 Turbo, 3). Anders A. Bolland – Mitsubishi Starion, 4). Ståle Johansen – VW Golf, 5). Eivind Bergem – Fiat, 6). Frode Stubberud – VW Golf.

Divisjon 2: 1). Terje Morstad – Ford Escort, 2). Geir Asbjørnsen – Porsche, 3). Andreas Nærby – MG Metro 6R4, 4). Henning Stubberud – Ford Escort, 5). Ernst Wannemacher – VW, 6). Svein Åeng – Volvo 240.


RALLYCROSS LYNGÅS:

Divisjon 1: 1). Lars Enoksson - Saab 99 Turbo, 2). Tom Einar Aaserud - Volvo 240 Turbo, 3). Oddvar Svantesen - Volvo 240 Turbo, 4). Steinar Jøranli - VW Golf, 5). Svenn Håvard Kjær - Saab 900 Turbo, 6). Tomm Vestli - Volvo 240 Turbo, 7). Arne Johnny Eid - Volvo 240 Turbo, 8). Roy Sandmo - Saab 99 Turbo, 9). Roger Sandberg - BMW M3, 10). Jan Fredrik Ørmen - VW Golf, 11). Eivind Opland - Volvo 240 Turbo, 12). Ole Brænden - Opel manta, 13). Einar Østdahl - Ford Sierra, 14). Bjørn Skogstad - Ford Sierra, 15). Per Egil Fjeld - Fiat Uno Turbo, 16). Frode Stubberud - VW Golf.

Divisjon 2: 1). Terje Schie - Ford Escort, 2). Ragnar Forsberg - Ford Escort, 3). Terje sauthon - Audi Quattro, 4). Oddbjørn Ottosen - Ford RS200, 5). Tor Larsen - Talbot R3, 6). Egil Alver - Talbot R3, 7). Bjørn Wormsen - Talbot Lotus, 8). Helge Jacobsen - VW 1303, 9). Stein E. Staxrud - Volvo 343, 10). Kjell Hvinden - Opel Ascona, 11). Henning Stubberud - Ford Escort, 12). Bent Moldvær - VW 1302, 13). Frank Jensen - VW, 14). Roger Moen - Opel Ascona, 15). Bjørn Smørsteen - VW, 16). Vidar Sauthon - Ford Escort.


RALLYCROSS SIGDAL:

Divisjon 1: 1). Tom Einar Aaserud, 2). Tomm Vestli, 3). Per Egil Nordgård, 4). Ketil Sørli, 5). Frode Stubberud, 6). Jan F. Ørmen, 7). May Poverud, 8). Einar Østdahl, 9). Eivind Bergem, 10). Svein Orre.

Divisjon 2: 1). Andreas Nærby, 2). Oddbjørn Ottosen, 3). Terje Morstad, 4). Tor Larsen, 5). Terje sauthon, 6). Kjell Aaen, 7). Vidar Sauthon, 8). Henning Stubberud, 9). Karsten Biksrud, 10). Stein Erik Staxrud, 11). Hans Tore Brænden, 12). Bjørn Smørsteen, 13). Aksel Aamodt, 14). Tom Aaserud, 15). Roger Moen, 16). Ernst Wannemacher, 17). Bjørn Kopperud, 18). Trond Paulsen, 19). Knut F. Flattum, 20). John Ove Kyte, 21). Rolf Haug, 22). Roar Mikkelrud, 23). Kjell Bratland.


RALLYCROSS VIKEDAL:

Inntil 1150 ccm: 1). Bjørn Staxrud – NSU, 2). Steinar Larsen – Simca, 3). Gerry Edland – VW Polo, 4). Karlo Haugbro – VW Polo, 5). Thorbjørn Larsen – Simca, 6). Jan A. Rolfsen – Renault 8 Gordini, 7). Lars Gjølberg – Ford Fiesta, 8). Ove Skifjeld – Skoda, 9). Tom Mathisen – Simca.

Klasse 1150-1600 ccm: 1). Kjell Aaen – VW 1303S, 2). Jan Rognved – VW 1303 S, 3). Helge Jacobsen – VW 1303S, 4). Trond Kaspersen – NSU, 5). Svein Jacobsen – Talbot R3, 6). Ivar sandnes – VW 1302, 7). Knut Hillestad – NSU, 8). John Ove Kyte – VW 1302 S, 9). Jarl Nilsen – VW 1303 S, 10). Rolf Erik Narvestad – Renault 8 Gordini, 11). Bjørn H. Smørsteen – VW 1302S, 12). Per K. Johannessen – VW 1302, 13). Frode Stubberud – VW Golf, 14). Ivar Frode Andersen – VW Golf, 15). Ulf Helstrøm – VW 1302, 16). Svein Hagen – Talbot R3.

Klasse over 1600 ccm: 1). Steinar Gjersrud – Ford Escort, 2). Odd Skotvoll – Ford Escort, 3). Arne Kristian Flaatnes – Volvo 142, 4). Tor Anton Hassel – Volvo 142, 5). Knut Paulsen – Ford Escort, 6). Odd A. Karlsen – Porsche 911, 7). Ingvar Bjørnebråten – Ford Escort, 8). Knut Gulliksen – Volvo PV, 9). Kjell Hvinden – Opel Ascona, 10). Rune Ørke – Ford Escort, 11). Bjørn Helgesen – Mazda RX3, 12). Tor Steinar Lauvdal – Ford Escort, 13). Arve Aasbjørg – Opel Ascona, 14). Johnny Paulsen – Ford Escort, 15). R. Rognved – Volvo 142, 16). Stig Aa – Ford Escort.

RALLYCROSS VINJARMOEN:

Klasse inntil 1150 ccm: 1). Thorbjørn Larsen - Simca 1000, 2). Per Egil Moseby - Simca, 3). Morten Nysether - Lancia, 4). Gerry Edland - VW Polo, 5). Bjørn Staxrud - NSU, 6). Harald Sachweh - Ford Fiesta, 7). Steinar Larsen - Simca 1000, 8). Olav Johansen - Renault 8, 9). Jan A. Rolfsen - Renault 8, 10). Ove Skifjeld - Skoda 110, 11). Kjell Gulbrandsen - NSU, 12). Hans Tvete - Renault 8.

Klasse 1150-1600 ccm: 1). Kjell Aaen - VW 1303, 2). Bjørn H. Smørsteen - VW 1302, 3). Jan Rongved - VW 1303, 4). Svein Hagen - Talbot R3, 5). Per Kr. Vollan - VW Golf, 6). Knut Hillestad - NSU, 7). Frode Stubberud - VW Golf, 8). Jan Ove Kyte - VW 1302, 9). Ivar Frode Andersen - VW Golf, 10). Ivar Sandnes - VW 1302, 11). Tom L. Berstad - VW 1302, 12). Per Knobel Johansen - VW 1302, 13). Ståle Johansen - VW Golf, 14). Henning Knigge - Talbot R3, 15). Jarl Nilsen - VW 1303, 16). Helge Jacobsen - VW 1303, 17). Roar Kolstad - VW 1302, 18). Ivar Lillejordet - Talbot R3, 19). Toril Langland - VW 1303, 20). Jan Sigve Tjelta - VW 1302, 21). Ole Kristian Løken - VW 1302, 22). Steinar Klein - VW 1302, 23). Terje Larsen - VW 1303,

Klasse over 1600 ccm: 1). Kjell Hvinden - Opel Ascona, 2). Jørn Gjersøe - Ford Escort, 3). Tor Anton Hassel - Volvo 142 S, 4). Ingvar Bjørnebråten - Ford Escort, 5). Håkon Kristiansen - Ford Escort, 6). Alf Aslak Eng - Volvo 142, 7). Odd Skotvoll - Ford Escort, 8). Bjørn H. Lien - Ford Escort, 9). Arne Kristian Flaatnes - Volvo 142, 10). Egil Lomsdalen - Ford Escort, 11). Tommy Rustad - Volvo 142, 12). Harald lauritzen - Ford Escort, 13). Stein Trondseth - Ford Escort, 14). Cato Brynildsen - Ford Escort, 15). Roger Moen - Opel Ascona, 16). Stig Aa - Ford Escort, 17). Knut Nordahl - Ford Escort, 18). Geir Ravnanger - Ford Escort, 19). Helge Huseby - Opel Ascona, 20). Rolf Inge Bryne - Ford Escort, 21). Knut Gulliksen - Volvo PV, 22). Arve Aasbjørg - Opel Ascona, 23). Arnfinn Bergseng - Ford Escort, 24). Rune Ørke - Ford Escort, 25). Knut Paulsen - Ford Escort, 26). Rune Rongv ed - Volvo 142, 27). Steinar Gjersrud - Ford Escort, 18). Odd R. Bjorland - Opel Ascona, 29). Jone Ervik - Porsche 911 S, 30). Knut E. Andersen - Volvo 142, 31). Kjell BJørnstad - Ford Escort, 32). Geir Lilleskog - Ford Escort, 33). Svein E. Hasvoldsether - Volvo 242, 34). Bjørn Kopperud - Ford Escort, 35). Stein J. Jerdal - Mazda RX5, 36). Bjørn Lunde - Ford Escort, 37). Per H. Omland - Opel Ascona, 38). Jon Måge - Ford Escort.


RALLYCROSS VINJARMOEN (SCANDINAVIAN CUP):

1). Stefan Johansson - Volvo, 2). Thomas Rådstrøm - Volvo PV, 3). Harald Lauritzen - Ford Escort, 4). Bengt Eriksson - Volvo 343, 5). Christer Johansson - Volvo 343, 6). Ulf larsson - Ford Escort, 9). Arne Kristian Flaatnes - Volvo 142, 12). Tor Anton Hassel - Volvo 142, 13). Egil Lomsdalen - Ford Escort, 14). Steinar Gjersrud - Ford Escort, 15). Bjørn Lunde - Ford Escort, 17). Stein Trondseth - Ford Escort, 18). Knut Gulliksen - Volvo PV, 20). Jan Rongved - VW 1303 S.


BILCROSS BASSERUDÅSEN/KONGSBERG:

1). Endre Lie, 2). Svein Ivar Westby, 3). Tom Nilsen, 4). Åge Riis, 5). Thor Eddy Hansen, 6). Oskar Horgen, 7). Richard Bakke, 8). Hans G. Skorge, 9). Jan Grøtjorden, 10). Tore-Bjørn Andersen, 11). Øyvind Lunde, 12). Bjørn Solberg, 13). Halvard Bergan, 14). Magne Trolsrud, 15). Tom Lervik, 16). Per Lunde.

BILCROSS BOLLANSMOEN/MELHUS:

Damer: 1). Ellen Moan, 2). Marit Bjørkli, 3). Heidi Gotheim, 4). May Jorunn Petersen, 5). Unni Merete Berg, 6). Aud Myhre.

Herrer: 1). Arild Sagør, 2). Ole Engan, 3). Lars Flakk, 4). Kåre Ludvig Kvaal, 5). Rune Røvik, 6). Knut Bjørkli, 7). Jan Norstad, 8). Torben Naas, 9). Anders Storhaugen, 10). Jan Arve Gustavsson, 11). Leif Røvik, 12). Jostein Grande, 13). Leif Måleng, 14). Egil Haugen, 15). Jan Spjøtvold, 16). Peder Svenning.

BILCROSS EIKEFET/BERGEN:

1). Bjarne Monsen, 2). Helge Hamre, 3). Bjørn Villanger, 4). Atle Martila, 5). Trond Amundsen, 6). Arne Kvam, 7). Svein Kivijärvi, 8). Ronny Hovland, 9). Jan Ove Tysse, 10). Harald R. Tuft, 11). Erik A. Thorsen, 12). Bjørn Mollandsøy, 13). Ole Vidar Helland, 14). Geir Ravnanger, 15). Jan Erik Gausereide, 16). Tor Hungnes.


BILCROSS ENGERDAL:

1). Jon Bredesen, 2). Rolf Bakken, 3). Arild Bredesen, 4). Terje Pettersen, 5). Svein O. Eriksen, 6). Terje Notøy, 7). Magne Th. Svenkerud, 8). Tore Olderdalen, 9). Arne M. Gusto, 10). Lars A. Holm, 11). Astrid Sjøli, 12). henning Sageng, 13). Stig Lien, 14). Melvin Skoly, 15). Per Ivar Kristiansen, 16). Svein Erik Sjåvåg.

BILCROSS FLISA:

Damer: 1). Helga Lie, 2). Astrid Sjøli, 3). Torild Granlund, 4). Britt Brovold, 5). Anita Johansen Ruud.

Herrer: 1). Terje Solberg, 2). Tor Arne Andreassen, 3). Jon Bredesen, 4). Tore Willy Skybakmoen, 5). Frank Grimsrud, 6). Arne Finstad, 7). Tore Waaler, 8). Bjørn Danielsen, 9). Rudi Henriksson, 10). Dag Sveen, 11). Tom Terje Løken, 13). Per Kr. Sollien, 13). Leif Andreassen, 14). Stein Danielsen, 15). Jarle Martinsen, 16). Karl Bjørnstad.


BILCROSS FORUS:

Damer: 1). Gerd Turi Godal, 2). Elisabeth Moe Nilsen, 3). Liv Ellenes Øydne, 4). Unni Åteigen, 5). Inger-Lise Juliussen, 6). Gudrun Halvorsen.

Herrer: 1). Kjell Olsen, 2). Roald Lislevann, 3). Cato Orre, 4). Øyvind Godal, 5). Arild Røyneberg, 6). Kåre Joa Ravndal, 7). Arne Mæland, 8). Gunnar Søvold, 9). Tone Nilsen, 10). Torsten Hunsdal, 11). Odd Byberg, 12). Dag Hunsdal, 13). Bernt Gunnar Erland, 14). Bjørn Løvåsen, 15). Arne Skofteland, 16). Jarle Hommetveit.

BILCROSS HAKAVIKA:

Damer: 1). Anne Brit Lie Rolfsen, 2). Anita Walther, 3). Gro Bjerin, 4). Mette Sundet, 5). Aud Lundteigen, 6). Marianne Lie.

Herrer: 1). Geir Enersen, 2). Jan Arild Rolfsen, 3). Sven Arne heum, 4). Hans Rune Horne, 5). Eivind Røsnæs, 6). Endre Lie, 7). Reidar Foss, 8). Arve Clemientz, 9). Dag Valvik, 10). Jens H. Slotfeldt, 11). Tore-Bjørn Andersen, 12). Tor M. Andersen, 13). Per Ivar Kristiansen, 14). Ole Rumohr Granum, 15). Kjell Ole Fønstelien, 16). Ivar Heum, 17). Andreas Aas, 18). Leif Haugo, 19). Gunnar Eftedal, 20). Hans Skjoldhornet, 21). Knut H. Lundeby.


BILCROSS MO I RANA:

1). Arve Hjertås, 2). Terje Andersen, 3). Odd Arne Skaalbones, 4). Harald Steinsland, 5). Odd Arne Nilsen, 6). Ole Arnt Johansen, 7). Roy Andersen, 8). Tore Gullesen, 9). Kenneth Sjonbotn, 10). Tove Nymo, 11). Arne Johansen, 12). Kjell Hermansen, 13). Erling Bryggfjeld, 14). Roger Nilsen, 15). Arild Solheim, 16). Geir J. Hansen.


BILCROSS MOLDE:

Damer: 1). Eli Mette Johansen, 2). Aud Myhre, 3). Margun Hoem, 4). Marit Bjørkli, 5). Ellen Moan.

Herrer: 1). Knut Bjørkli, 2). Knut Rambraut, 3). Ivar Andresen, 4). Rolf Sætervik, 5). Torben Naas, 6). Rune Røvik, 7). Magnus Gjerde, 8). Ole Engan, 9). Kjell Hulsund, 11). Leif Røvik, 12). Tor E. Heimen, 13). Per Otto Nilsen, 14). Hugo Iversen, 15). Harald Ødegård, 16). Lars Mo.

BILCROSS RØSSVOLL:

1). Reidar Andersen, 2). Erling Brygfjeld, 3). Kurt Bohlin, 4). Ørjan Bohlin, 5). jan Denstad, 6). Inge Eilertsen, 7). Bjørn Fuglstad, 8). Torfinn Grønningseter, 9). K.T. Grønningseter, 10). Kjell Hermansen, 11). Odd Rune Hansen, 12). Roald Brygfjeld, 13). Kurt Torrissen, 14). Jon Inge Karlsen, 15). Ole Arnt Johansen, 16). Arne Johansen.

BILCROSS STEINKJER:

Dameklasse: 1). Eli Mette Johansen, 2). Marit Bjørkli, 3). Ellen Moan, 4). Eva Johnsen, 5). Aud Myhre, 6). Eli Hårberg.

Herrer: 1). Knut Bjørkli, 2). Joar Hamland, 3). Peder Svenning, 4). Knut Rambraut, 5). Jan terje Ertzgaard, 6). Henrik Hårberg, 7). Jan Norstad, 8). Bård leksås, 9). Ole Engan, 10). Morten Døsvik, 11). Kjetil Hårberg, 12). Kjell Pettersen, 13). Geir Blåsberg, 14). Aage Berg, 15). Nils G. Rønning, 16). Jarle M. Hoås.


BILCROSS TROMSØ:

Damer: 1). Mona Johansen, 2). Wenche Bjørkeng, 3). Wenche Tollefsen, 4). Tone Henriksen, 5). Marianne Knudsen, 6). Vigdis Albrigtsen.

Herrer: 1). Terje Robertsen, 2). Jann Arild Jensen, 3). Espen Haugen, 4). Geir Knutsen, 5). Roald Gout, 6). Tor Johnny Warmedal, 7). Jørn Rune Aho, 8). Steinar Næss, 9). Yngve Solvang, 10). Stig Furuly, 11). Morten Lundberg, 12). Terje Karlsen, 13). Sten M. Andreassen, 14). Jan Arild Nielsen, 15). Mona Johnsen, 16). Hans Otto Johnsen.

BILCROSS VADSØ:

1). Torbjørn Halonen, 2). Odd Losoa, 3). Tor Randa, 4). Per Inge Otervik, 5). Svein A. Jensen.

BILCROSS LANDSFINALE:

1). Helge Stenseth, 2). Svein Ivar Westby, 3). Svein A. heum, 4). Tom Nilsen, 5). Odd Agedal, 6). Jan Bredesen, 7). Stein Svardal, 8). Odd Aune, 9). Hans R. Horne, 10). Terje Andersen, 11). Geir Enersen, 12). Arve Clemenz, 13). Endre Lie, 14). Knut H. Lundeby, 15). Gunnar Søvold, 16). Geir Finseth.

BILSLALÅMCUP LØP 3 - NAF ASKER OG BÆRUM JR.

Klasse 1: 1). Ivar Opås – Mini, 2). Paul T. Anderson – Nissan, 3). Henning Nøkkleby – Mini, 4). Harald Hoelstad – Mini, 5). Arild Vike – Mini, 6). Anniken Karlsen – Mini, 7). Morten Karset – Peugeot, 8). Kaare Pettersen – Suzuki, 9). Jørn K. Pettersen – Suzuki, 10). Jan Tore Halme – Mini, 11). Åse Skalstad – Mini.

Klasse 2: 1). Thor B. Rønningen – Ford Escort, 2). Trond Iversen – Peugeot 309, 3). Vigleik Løkensgaard – Volvo 340, 4). Morten M. Næss – Ford Sierra, 5). Geir Kirkhorn – Ford Sierra, 6). Erik Johannesen – Ford Escort, 7). Stein Hardeng – Opel Kadett, 8). Bjørn Johannesen – BMW, 9). Eivind Skjolden – Opel Ascona.

Klasse 3: 1). Vidar Gustavsen – Peugeot, 2). Helge Wetlesen – Opel, 3). Bruno Arntsen – VW Golf, 4). Pål Bustad – VW Golf, 5). Øyvind Amundsen – VW Golf, 6). Bernt Kollevold – Fiat Ritmo, 7). Espen Andersen – Ford, 8). Ståle Gjørstad – Opel Ascona, 9). Petter Stenseng – Opel Ascona, 10). Morten Olsson – Toyota Camry, 11). Berit Tanbjørg – VW Golf.

BILSLALÅMCUP LØP 4 - NAF ASKER OG BÆRUM JR.

Klasse 1: 1). Ivar Opås – Mini, 2). Paul T. Anderson – Nissan, 3). Morten Karset – Peugeot, 4). Henning Nøkkleby – Mini, 5). Åse Skalstad – Mini, 6). Anniken Karlsen – Mini, 7). Kaare Pettersen – Suzuki, 8). Jørn K. Pettersen – Suzuki, 9). Arild Vike – Mini, 10). Jan Tore Halme – Mini.

Klasse 2: 1). Terje Villanger – Opel Ascona, 2). Erik Johannessen – Ford Escort, 3). Thor B. Rønningen – Ford Escort, 4). Trond Iversen – Peugeot 309, 5). Bjørn Lie – Skoda, 6). Morten Marius Næss – Ford Sierra, 7). Stein Hardeng – Opel Kadett, 8). Vigleik Løkensgaard – Volvo 340, 9). Geir Kirkhorn – Ford Sierra, 10). Terje Karlsnes – Ford Escort, 11). Arnstein Johnsrud – Opel Ascona, 12). Stein Husøy – Peugeot.

Klasse 3: 1). Vidar Gustavsen – peugeot, 2). Helge Wetlesen – Opel, 3). Øyvind Amundsen – VW Golf, 4). Bruno Arntsen – VW Golf, 5). Pål Bustad – VW Golf, 6). Espen Andersen – Ford, 7). Rolf Christensen – VW Golf, 8). Sissel Finstad – Hillman Imp, 9). Morten Olsson – Toyota Camry, 10). Petter Stenseng – Opel Ascona, 11). Jørn Grøttum – Opel, 12). Vivi Shultz – Ford Sierra, 13). Lasse Kolstad – Lancia, 14). Geir Bårdsnes – Ford, 15). Anders Grøttum – Opel, 16). Berit Tanbjørg – VW Golf.

BILSLALÅMCUPEN NAF ASKER OG BÆRUM JR. SAMMENLAGT:

Klasse 1: 1). Ivar Opås – Mini, 2). Morten Karset – Peugeot, 3). Henning Nøkkleby – Mini, 4). Paul T. Anderson – Nissan, 5). Jan Kolstad – peugeot, 6). Anniken Karlsen – Mini, 7). Åse Skalstad – Mini, 8). Helmer Tekstdal – Mini, 9). Harald Hoelstad – Mini, 10). Arild Vike – Mini, 11). Jørn K. Pettersen – Suzuki, 12). Kaare Pettersen – Suzuki, 13). Jan Tore Halme – Mini.

Klasse 2: 1). Terje Villanger – Opel Ascona, 2). Vigleik Løkensgaard – Volvo 340, 3). Morten M. Næss – Ford Sierra, 4). Trond Iversen – Peugeot 309, 5). Thor B. Rønningen – Ford escort, 6). Erik Johannesen – Ford Escort, 7). Stein Hardeng – Opel Kadett, 8). Geir Kirkhorn – Ford Sierra, 9). Bjørn Lie – Skoda, 10). Kai Jacobsen – Volvo, 11). Bjørn Johannesen – BMW, 13). Eivind Skjolden – Opel Ascona.

1987:

ACROPOLIS RALLY: 87

Nr. 1 - Markku Alen/Ilkka Kivimäki – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 2 - Juha Kankkunen/Juha piironen – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 3 - Hannu Mikkola/Arne Hertz – Audi 200 Quattro

ARGENTINA RALLY: 87

Nr. 1 - Massimo Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 2 - Jorge Recalde/Jorge del Buono – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 3 - Erwin Weber/Matthias Feltz – VW Golf GTI

IVORY COAST RALLY: 87

Nr. 1 - Kenneth Eriksson/Peter Diekmann – VW Golf GTI

Nr. 2 - Shekhar Mehta/Rob Combes – Nissan 200 SX

Nr. 3 - Erwin Weber/Matthias Feltz – VW Golf GTI

RALLY MONTE CARLO: 87

Drøye 170 lag og 84 kom i mål.

På forhåand hadde arrangøren regnet med en noe lavere publikumsinteresse etter innføringen av de nye reglene. Dette ble gjort ettertrykkelig til skamme for publikum strømmet til i et slikt antall at de fire første spesialprøvene måtte strykes.

Før start var det enkelte protester mot Lancia Delta HF angående homologisering av to forskjellige turbovarianter. Det ble sagt å være en del uklarheter rundt regelverket og alle protester ble avvist av FISA.

John Haugland/Petter Vegel tok klasseseier.

Bruno Saby/Lancia ledet til han fikk motorhavari på etappe 12.

Juha kankkunen var raskest, men fikk beskjed av teamledelsen om å slippe forbi Massimo Biasion, noe som selvsagt fikk en del oppmerksomhet.

Timo Salonen i Mazda brøt etter første fartsetappe.

1). Massimo Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta HF 4WD, 2). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta HF 4WD, 3). Walter Röhrl/Christian Geistdörfer – Audi 200 Quattro, 4). Stig Blomqvist/Bruno Berglund – Ford Sierra, 5). Ingvar carlsson/Per Carlsson – Mazda 323, 6). Kenneth Eriksson/Peter Diekmann – VW Golf, 7). J.P. Ballet/Marie-Chr. Lallement – Citroen Visa Mille Pistes, 8). Christian Dorche/Didier Breton – Citroen Visa Mille Pistes, 9). Jean ragnotti/Pierre Thimonier – Renault 11 Turbo, 10). Erwin Weber/Mattias Feltz – VW Golf.

Norske plasseringer: 1987:

Nr. 19 - John Haugland/Petter Vegel – Skoda 130 LR

Nr. 38 – Monty Karlan/Per Madsen – VW Golf GTI

Nr. 61 – Vidar Christensen/Steinar Eikaas – Ford Sierra 4x4

Nr. 67 – Leif Vold-Johansen/Bjarte Vevle – VW Golf GTI

Nr. 80 – Jan Bay Gundersen/Gunnar Hansen – Ford Sierra 4x4

OLYMPUS RALLY: 87

Nr. 1 - Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 2 - Massimo Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 3 - Markku Alen/Ilkka Kivimaki – Lancia Delta HF 4WD

RALLY PORTUGAL: 87

Nr. 1 - Markku Alen/Ilkka Kivimaki – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 2 - Jean ragnotti/Pierre Thimonier – Renault 11 Turbo

Nr. 3 - Kenneth Eriksson/Peter Diekmann – VW Golf GTI

RAC-RALLY: 87

Nr. 1 - Juha kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 2 - Stig Blomqvist/Bruno Berglund – Ford Sierra RS Cosworth

Nr. 3 - Jimmy McRae/Ian Grindrod – Ford Sierra RS Cosworth

SAFARI RALLY: 87

Nr. 1 - Hannu Mikkola/Arne Hertz – Audi 200 Quattro

Nr. 2 - Walter Röhrl/Christian Geistdörfer – Audi 200 Quattro

Nr. 3 - Lars Erik Torph/Benny melander – Toyota Supra 3.0i

RALLY SAN REMO: 87

Nr. 1 - Massimo Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 2 - Bruno Saby/Jean Francois Fauchille – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 3 - Jean Ragnotti/Pierre Thimonier – Renault 11 Turbo

SVENSKA RALLY: 87

Johnny Nyengen gjorde come-back i en Audi, som tidligere var kjørt av John Olav Aamodt.

Monty Karlan gikk det på forhånd rykter om at skulle være kartleser for Åke “Bryggarn” Andersson i Montys Golf GTI gruppe N.

1). Timo Salonen/Seppo Harjanne – Mazda 323 4WD, 2). Mikael Ericsson/Claes Billstam – Lancia Delta HF 4WD, 3). Juha kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta HF 4WD, 4). Ingvar carlsson/Per Carlsson – Mazda 323, 5). Markku Alen/Ilkka Kivimäki – lancia delta HF, 6). Stig Blomqvist/Bruno Berglund – Ford Sierra 4x4, 7). Per Eklund/Dave Whittock – Audi Coupe Quattro, 8). Kenneth Eriksson/Peter Diekmann – VW Golf GTI, 9). Bror Danielsson/Anders Eklund – Audio Coupe Quattro, 10). Erik Johansson/Jan østensson – Opel kadett GSi.

19). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra 4x4, 31). Arne garvik/Petter vegel – Honda Civic, 37). Rolf jacob Andersen/Steinar Jortun – Fiat Uno Turbo, 38). Terje Sveinsvoll/Tom Monsen – peugeot 205 GTI, 40). John Skar/Jon Sverre Norstad – Opel Kadett, 50). Håkon J. Krogh/Henning Nyengen – Opel Kadett.

TOUR DE CORSE: 87

Nr. 1 - Bernhard Beguin/Jean-Jacques Lenne – BMW M3

Nr. 2 - Yves Loubet/Jean Bernhard Vieu – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 3 - Massimo Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta HF 4WD

TUSEN SJØERS RALLY: 87

Nr. 1 - Markku Alen/Ilkka Kivimäki – Lancia Delta HF 4WD

Nr. 2 - Ari Vatanen/Terry Harriman – Ford Sierra RS Cosworth

Nr. 3 - Stig Blomqvist/Bruno Berglund – Ford Sierra RS Cosworth

VM I RALLY FØRERE:

1). Juha kankkunen, 2). Massimo Biasion, 3). Markku Alen, 4). Kenneth eriksson, 5). Jean Ragnotti, 6). Erwin Weber, 7). Stig Blomqvist, 8). Hannu Mikkola, 9). Jorge Recalde, 10). Mikael Ericsson, 11). Walter Röhrl, 12). Per Eklund, 13). Francois Chatriot, 14). Franz Wittmann, Bernhard beguin og Timo Salonen, 17). Ingvar carlsson, 18). Shekhar mehta, 19). Ari vatanen, 20). Yves Loubet og Bruno Saby, 22). Didier Auriol, 23). Jimmy McRae, Lars eric Torph og Possum Bourne, 26). Thorbjørn Edling, 27). Rod Millen og Tony Teesdale.

KLASSISKA RALLYCUPEN:

Nr. 1- Tom Trana – Volvo PV 544, Nr. 2 - Peder Rengfors – Volvo Amazon, Nr. 3 - Bengt Winqvist – Mercedes 220 S, Nr. 4 - Karl Olov Ölmin – Volvo Amazon, Nr. 5 - Lars Ingvar Ytterbring – BMC Cooper S, Nr. 6 - C.G. Pettersson – Volvo Amazon, Nr. 7 - Perry Andersson – VW 1200, Nr. 8 - Lasse Jönsson – Porsche 904 GTS, Nr. 9 - Gösta Eriksson – Volvo PV, Nr. 10 - Lennart Eriksson – Volvo PV, Nr. 11 - Per-Eric Ericsson – VW 1500 S

BADARSVÄNGEN:

Nr. 1 - Claes G. Pettersson – Volvo Amazon, Nr. 2 - Børje Edqvist – Volvo Amazon

BERGSLAGSRALLY:

Nr. 1 - Lasse Jönsson – Porsche 904 GTS, Nr. 2 - Tom Trana – Volvo 544 Sport, Nr. 3 - Bengt Winqvist – Mercedes 220

COPPA DEI FIORI:

Nr. 1 - Tofi/Prette – Alfa Romeo GTV

GESTABUDSTROFEEN:

Nr. 1 - Lasse Jönsson – Porsche 904 GTS, Nr. 2 - Peder Rengfors – Volvo Amazon, Nr. 3 - Lars-Ingvar Ytterbring – BMC Cooper

HÄLSINGERALLYT:

Nr. 1 - Tom Trana – Volvo PV, Nr. 2 - Claes G. Pettersson – Volvo Amazon, Nr. 3 - Peder Rengfors – Volvo Amazon

MAJPOKALEN:

Nr. 1 - Tom Trana – Volvo PV, Nr. 2 - Karl-Olov Ölmin – Volvo Amazon, Nr. 3 - Lars Ingvar Ytterbring – BMC Cooper

SANREMO RALLY STORICO:

Nr. 1 – Cappelli/Barbieri – Osca 1600

SVIESTAD-RUNDAN:

Nr. 1 - Peder Rengfors – Volvo Amazon, Nr. 2 - Dag Pettersson – Saab Sport,

VIKING:

Nr. 1. – Mads Adolfsson/Lars G. Johansson

Klasse 2: 1). Helge Menkerud/Rolf Strand Jr., 2). Kjell Gudim/Lars Askersrud, 3). Tom Trana/Knut Moberg, 4). Jårs Damberg, 5). Ken Shipley/Anne Shipley, 6). Åsgeir Engjom/Conrad Trotland, 7). Erik Carlsson/Torsten Åman, 8). Per Ola Larsson/Jørgen Åkerlind, 9). Aage B.Bøckmann/Richard Støen, 10). Erik Granerud/Aage Bræin, 11). Asmund Spiten, 12). Trond Schea/John Wood, 13). Evert Lundin/Bernt Mattson, 14). Arve Andersen/Bjørn Tore Larsen, 15). Anne Hall/Nina Sutcliffe, 16). Bengt Søderstrøm/Peter Whitaker, 17). Gunnar Bengtsson/Nils Klykken, 18). Hans Ingier/Torbjørn Berntsen, 19). Odd Thrana/Tord Ulleberg, 20). Roy Dixon/David Ralphs, 21). Sverre Bryde/Truls Johansen, 22). Egil Moreite/Kjell Paulsen, 23). Lars Ingvar Ytterbring/Bo Kaellgren, 24). Bengt Winquist/Curt Lundquist.

Klasse 3: 1). Lasse Jønsson/Totte Walin, 2). Harry Bengtsson/Lennart Berggren, 3). Mike Sutcliffe/Jaqueline Sutcliffe, 4). John Hopwood/Philip Simister.

Klasse 4: 1). Hans Nilsson/Sture Bostrøm, 2). Ola Rustad/Gunnar Hagerud, 3). Martin Nyhuus/Per Thomas Nyhuus, 4). Jon Flom/Per Gudem, 5). Arvid Kolgrov/Lillemor Kolgrov, 6). Kai Bråthen/Finn P. Kristensen, 7). Arild M. Bråthen/Ulf Øverbye, 8). John Forrest/Philip Shaw, 9). Ola ustad/Hilding Haustreis, 10). Håkon Stamnes/Ole Marius Stamnes, 11). Edvard Gjølberg/Reidar Buran, 12). Bjørn Gundersen/Lars Usterud Svendsen, 13). Peer Braathen/Lillemor Braathen, 14). Hans G. Dahl/Anders Dahl.

VISAB-TROFEEN:

Nr. 1 - Bengt Winqvist – Mercedes 220 SE, Nr. 2 - Børje Edqvist – Volvo Amazon

FRYKDALSDANSEN:

A-førere Gruppe A 0-1600 ccm: 1). Lars Carlsson – Peugeot 205, 2). Thomas Danielsson – VW Golf GTI, 3). Johnny Nyengen/Stig Nyengen – Peugeot 205, 4). Åke Wikstrøm – Suzuki.

A-Førere Gruppe (gamle) A 1600-2000 ccm: 1). Lars Olof Olsson – Opel Ascona.

A-Førere Gruppe A 1601-2000 ccm: 1). Mikael Eriksson – Opel Kadett, 2). Rolf Jakob Andersen/Bente Graue – Fiat Ritmo, 3). Mikael Gustavsson – Opel Manta, 4). Jan Erik Sundqvist – Opel Manta, 5). Jørn Ola Krog/Henning Nyengen – Opel Manta, 6). Lars Niss Jonsson – VW Golf.

A-Førere Gruppe A over 2000 ccm: 1). Steve Olofsson – Mazda 323, 2). Gøran Fredriksson – Audi, 3). Torfinn Heller/Randi Krog – Subaru.

A-Førere Nasjonal: 1). Mats Witteberg – Opel Kadett, 2). Morgan Carlsson – Opel Ascona og Børje Mattiasson – Ford Escort, 4). Mats Karlsson – Opel Ascona, 5). Mats Persson – Opel Ascona, 6). Eddy Hörbing – Opel Ascona, 7). Peter Åslund – Opel Ascona, 8). Hans Dölerud – Volvo 240, 9). Jan Erik Ydrefalk – Volvo 142, 10). Tomas Mattsson – Opel Ascona, 11). Peter Agorelius – Opel Ascona, 12). Ståle Gjørstad/Frode Stenberg – Opel Ascona, 13). Björn Olsson – Ford Escort, 14). Lennart Hedlund – Opel Kadett GTE, 15). Roy Stubberud/Vidar Schulstad – Ford Escort, 16). Börje Nilsson – Opel Ascona, 17). Terje Hakkim/Kjell Johansen – Ford Escort, 18). Bosse Persson – Ford Escort, 19). Ingemar Höglund – Opel Ascona, 20). Ulf Sjøstrøm – Ford Escort, 21). Jonas Kruse – Volvo 240, 22). Stefan Bryntesson – Opel Ascona, 23). Tomas Nygren – Opel Ascona, 24). Bruno Arntsen/Kaj Nilsen – VW Golf, 25). Christer Rydberg – Opel Ascona.

A-Førere Gruppe N: 1). Svante Källström – Alfa.

B-Førere 0-1600 ccm: 1). Øyvind Knudsen/Arne Sandvik – Toyota, 2). Morten Karset/Yngvar Evensen – Peugeot 205.

B-Førere 1601-2000 ccm: 1). Tom Arne Ingier/Rolf Kaspersen – Fiat Ritmo, 2). Viggo Klatran/Bo Arnesen – Opel manta.

B-Førere Nasjonal: 1). Anders Oskarsson – Ford Escort, 2). Leif Nordal – Opel Ascona, 3). Jonas Lander – Opel Ascona, 4). Lars Svartnäs – Ford escort, 5). Trond Murstad/Arne Sæthre – Opel Ascona, 6). Bent Erik Nystrøm – Volvo 242, 7). Peter Pauselius – Fiat 131, 8). Bjørn Fjeldbu/Hans Martin Fjeldbu – Opel Ascona, 9). Mats Ellsberg – Volvo 142, 10). Per Olof Eriksson – Volvo 142, 11). Mats Jonsson – Volvo 142, 12). Tord Bryntesson – Volvo 142, 13). Morgan Olsson – Opel Ascona, 14). Arnstein Johnsrud/Sigmund Luksengård – Opel Ascona, 15). Werner Snipen/Trond Bjørneby – Opel Ascona, 16). Stein Akselsen – Volvo 142 og Sune Larsson – Ford Escort, 18). Anders Grøtum/Ole Chr. Haug – Opel Ascona, 19). Per Englestad – Ford Escort.

B-Førere Lille Gruppe A: 1). John Emilsen/Rolf Nerlien – Toyota, 2). Kenneth Svensson – Saab V4, 3). Jørn Grøttum/Petter Grøttum – Saab V4, 4). Mats Persson – Saab V4.

C-Førere 1601-2000 ccm: 1). Viktor Brenden/Geir Jonny Lund – Volvo 360.

C-Førere Nasjonal: 1). Mikael Berg – Volvo 142, 2). Jørgen Svensson – Volvo 142, 3). Tore Buer/John Thoreby – Opel Ascona, 4). Arne Nyman – Volvo 142, 5). Christian Bjørklund/Øystein Bothner – Opel Ascona, 6). Tomas Hansson – Volvo 142, 7). Arnold Bengtsson – Volvo 142, 8). Thomas Wedin – Volvo 142, 9). Ole Gustav Olsen/Geir Bratberg – Opel Ascona, 10). Torkel Ruud/Svein Erik Isaksson – Opel Ascona og Bjørn Jensen/Kjell Dragset – Ford escort, 12). Roy Eriksen/Terje Johansen – Opel Ascona, 13). Ulf Nilsson – Volvo 142, 14). Ronny Gräsberg – Volvo 142, 15). Andre Sundelius/Bjørn Holthe – Opel Ascona, 16). Sören Johannesson – Volvo 142, 17). Petter Stenseng/Espen Andresen – Opel Ascona, 18). Håkan Lundin – Saab V4, 19). Rolf Kling – Opel Ascona, 20). Ulf Bjørling – Opel Manta, 21). Tor Ole Hodnungseth/Mette Horni – Opel Ascona, 22). Håkon Granberg/Rune Nygård – Volvo 142, 23). Jon Ola Jonsen/Helene Løvhaug – Volvo Amazon.

C-Førere Gruppe N: 1). Lars Lindkvist – Audi 90.

C-Førere Lille Gruppe A: 1). Bernt Moe/Stig Rune Kjernsli – Mazda 323, 2). Kent Sivertsson – Saab V4, 3). Johan Carlsson – Saab V4.

1987 – KILLINGEN (KILS MK):

A-Førere Gruppe A over 2000 ccm: 1). S.O. Walfridsson, 2). Anders Rådstrøm, 3). Valter jensen/Håkon Stamnes, 4). Bror Danielsson, 5). Kenneth Tomasson, 6). Per Olov Persson, 7). Håkan Pettersson, 8). Per Tvenge/Ulf Davidsen, 9). Yvonne Hultgren, 10). Morten Østberg/Tore Wold.

A-Førere Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Lars Niss Jonsson, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen, 3). Jørn Ola Krog/Øyvind Funderud, 4). Tommy Søderberg.

A-Førere Gruppe A under 1600 ccm: 1). Lars Carlsson, 2). Staffan Trädgård, 3). Bo Karlsson, 4). Karl E. Bäckwall, 5). Thomas Danielsson, 6). Lasse Graff, 7). Geir Mosteid/Svein Ludvigsen, 8). Johnny Nyengen/Stig Nyengen, 9). Kristina Larsson, 10). Kjell Landelius/S. Sandtveit.

A-Førere Nasjonal: 1). Mats Witteberg, 2). Eddie Hörbing, 3). Peter Åslund, 4). Hans Dølerud, 5). Urban Boqvist, 6). Lennart Hedlund, 7). Stefan Bryntesson, 8). Bo Karlsson, 9). Roland Bengtsson, 10). Ulf Berglund, 11). Odd Magne Sveen/Jan Påverud, 12). Håkan Pettersson, 13). Tommy Lysen/Göran Olsson, 14). Thomas Sjøgren, 15). Per Arne Fallen, 16). Rolf Sundstrøm, 17). Berndt Kollevold/Torkild Solberg, 18). Børje Nilsson, 19). Maggan Christensson, 20). Roger Knutsson.

A-Førere Gruppe N. 1). Roar Vannebo/Arne Stenshorne, 2). Olav Grimsrud/Per T. Thon.

A-Førere Lille Gruppe A: 1). Leif Salander

B-Førere Gruppe A over 2000 ccm: 1). Birger Gundersen/Bård Gundersen

B-Førere Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Tom Arne Ingier/Ole Petter Olsen, 2). Wiggo Klatran/Bo Arnesen, 3). Lars Roland/Svein Stubstad.

B-Førere Gruppe A under 1600 ccm: 1). Øivind Knudsen/Tom Knudsen, 2). Petter Granerud/Leif Arne Neset, 3). Morten Karset/Helmer Teksdal, 4). Rune Andresen/Gunnar Brøvig.

B-Førere nasjonal: 1). Anders Oscarsson, 2). Lars Jonsson, 3). Børje Danielsson, 4). Svein Klund/Øystein Klund, 5). Per O. Eriksson, 6). Jonas Lander, 7). Mats Jonsson, 8). Peter Sjøgren, 9). Trond Murstad/Arne Salthe, 10). Jan Forsberg/Sven A. Olsson, 11). Arnstein Jonserud/Trond Olsen, 12). Andreas Akre/Svein O. Eriksen, 13). Patrick Thulin, 14). Ole J. Hagerud/Øyvind Boisgård, 15). Rolf Hammer/Jan Otto Jansen, 16). Kenneth Johannesson, 17). Anders Grøttum/Yngvar Evensen, 18). Øivind Furustad/Nils P. Nilsen, 19). Knut W. Olsen/Helge Lindstad, 20). Finn W. Jensen/Karin Jensen, 21). Mikael Johansson, 22). Geir Gjertsen/Tom Salvesen, 23). Kjell A. Næss/Jan E. Amundsen.

B-Førere Gruppe N: 1). Jørn Fladberg/Helene Rosnes, 2). Ole Henry Olsen/Tor A. Olssen.

B-Førere Lille Gruppe A: 1). Odd Bjørn Moen/Ole J. Holth, 2). Bernt Moe/Odd B. Fosseidengen, 3). Erkki Paananen, 4). Jan Emilsen/Morten Engen, 5). Kennet Andersson, 6). Donald Gustavsson, 7). Leif Olsson, 8). Anita Broberg.

C-Førere Gruppe A over 2000 ccm: 1). Susanne Pettersson.

C-Førere Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Victor Brenden/Geir Jonny Lund, 2). Maud Andersson.

C-Førere Nasjonal: 1). Mikael Berg, 2). Søren Johansson, 3). Putte Johansson, 4). Harry Sacks, 5). Svein Frustøl/Helge Tønnesland, 6). Stefan Åhlin, 7). Mikael Knutsson, 8). Per Christiansen/S. Christiansen, 9). Jørgen Svensson, 10). Ole T. Olsen/Geir Brattberg, 11). Thomas Wedin, 12). Rolf Kling, 13). Christian Bjørklund/E. Bothner, 14). Svein O. Ulsong/Ragnild Ulsong, 15). Nicholas Persson, 16). Maggan Roth, 17). Eva Farsbo, 18). Bengt Dalborg, 19). Suzanne Malmgren, 20). Solveig Brostrøm, 21). Kicki Larsson, 22). Bengt Olsen, 23). Ulf Bjærling, 24). Nils I. Wiker, 25). Gøran Otto/Glenn Larsen, 26). Ole Larsen/Martin Lyng, 27). Ingemar Gunnegård, 28). Monica Karlsson, 29). Conny Johansson, 20). Magnus Quick, 31). Rakel Wagner, 32). Jan Åke Eriksson, 33). Ursula Larsson, 34). Kerstin Alvarsson, 35). Kathe Engstrøm.



RC-EM FRANKRIKE:

Divisjon 1: 1). Anders Norstedt - Saab 900, 2). Knut Boberg - VW Golf GTI, 3). Lars Enoksson - Saab 99 Turbo, 4). Jan Gulbrandsen - Saab 900 Turbo, 5). Roger Sandberg - BMW M3, 6). PeO Davidsson - Volvo 240 Turbo, 7). Herbert Breiteneder - VW Golf, 8). Max mamers - BMW M3, 9). Serge Dumas - Peugeot 205, 10). Jean jacques Benezet - Renault 11 Turbo, 11). Bo Lindqvist - Ford Escort RS Turbo, 12). Trevor Reeves - Ford Sierra RS Cosworth, 13). Eivind Opland - Volvo 240 Turbo, 14). Bjørn Skogstad - Ford Sierra RS Cosworth, 15). Jauko Kallio - Saab 900 Turbo, 16). Kamiel Vereeken - Mercedes 190.

Divisjon 2: 1). Olle Arnesson - Audi Quattro, 2). Will Gallop - Metro 6R4, 3). Mikael Nordstrøm - Ford RS200, 4). Matti Alamäki - Lancia Delta S4, 5). John Welch - Ford Escort, 6). Jukka Pelttari - Porsche, 7). Rolf Nilsson - Ford RS200, 8). Thor Holm - Ford Rs200, 9). Sven Lestander - Audi Quattro, 10). Kjetil Bolneset - Audi Quattro, 11). Seppo Niittymäki - Peugeot 205 Turbo, 12). Martin Schanche - Ford RS200, 13). Gerard Roussel - Renault 5 Turbo, 14). Adolf Heinz - Audi Quattro, 15). Mauno Jokinen - Porsche, 16). Terje Schie - Ford Escort.


RC-EM IRLAND:

Divisjo 1: 1). Herbert Breiteneder - VW Golf, 2). Trevor Reeves - Ford Sierra RS Cosworth, 3). PeO Davidsson - Volvo 240 Turbo, 5). Jouko Kallio - Saab 900 Turbo, 6). Roger Sandberg - BMW M3, 7). Kenneth Hansen - Volvo 240 Turbo, 8). Jan Gulbrandsen - Saab 900 Turbo, 9). Knut Boberg - VW Golf, 10). Bjørn Skogstad - Ford Sierra RS Cosworth, 12). Oddvar Svantesen - Volvo 240 Turbo, 13). Wolgang Wentzien - Mercedes 190, 14). Ed Coltun - Peugeot 205.

Divisjon 2: 1). Matti Alamäki - Lancia delta, 2). Seppo Niittymäki - Peugeot 205, 3). Terje Schie - Ford Escort, 4). Olle Arnesson - Audi Quattro, 5). John Welch - Ford Escort, 6). Mark rennison - Ford RS200, 7). Thor Holm - Ford RS200, 8). Kjetil Bolneset - Audi Quattro, 9). Bengt Wiklund - Ford RS200, 10). Will Gollop - Metro 6R4, 10). Michael Shield - Metro 6R4, 12). Sven Lestander - Audi Quattro, 13). Pekka Rantanen - Ford RS200, 14). Jukka Pelttari - Porsche, 15). John Smith - Ford Escort, 16). Michael Nordstrøm - Ford RS200.


EM I RALLYCROSS:

Divisjon I: 1). Per-Ove Davidsson, 2). Herbert Breiteneder, 3). Anders Norstedt, 4). Jouko Kallio, 5). Kenneth Hansen, 6). Knut Boberg, 7). Trevor reeves, 8). Roger sandberg, 9). Bjørn Skogstad, 10). Lars enoksson, 11). Jan Gulbrandsen, 12). Sven haavard Kjær, 13). Eivind Opland, 14). Kamiel vereeken, 15). Steinar Jøranli, 16). Tom Einar aaserud, 17). Wolfgang Wentzien, 18). Johs Sterkens, 19). Rod Hudson, 20). Guenther Gerhartinger, 21). Oddvar Svantesen, 22). Manfred Kubik, 23). Ari Jykyla, 24). Arnfinn bergseng, 25). Josef Etzeldorfer og max Mamers, 27). Arild grøteig, 28). Serge Dumas, 29). Per Egil Fjeld, serge benezet og Bo Lindqvist, 32). Per Egil Nordgaard, Bo Lindqvist og Ludvig Hunsbedt.

Divisjon II: 1). Matti Alamäki, 2). Seppo Nittymäki, 3). Olle Arnesson, 4). Will Gollop, 5). Kjetil Bolneset, 6). Martin Schanche, 7). Rolf Nilsson, 8). Thor Holm, 9). Mikael Nordstrøm, 10). Pekka rantanen, 11). Terje Schie, 12). Mark rennison, 13). Mauno Jokinen, 14). John Welch, 15). Jukka pelttari, 16). Anders Carlsson, 17). Jukka Pelttari, 18). Sven Lestander, 19). Bengt Wiklund, 20). Dagfinn Larsen, 21). Dan Andersson, 22). Adolf Heinz, 23). Jarmo Lahtenmaki, 24). Timo Virtanen, 25). Andreas Nærby, 26). Arild martinsen, 27). Oddbjørn Ottosen, 28). John “Fire” Welch, 29). John Smith, 30). Tore H. Bratlie og Ludo Steukers, 32). Rene Vontsina, 33). Michael Shield og Frank Jensen, 35). Vidar sauthon, 36). A. Karlsson.

PARIS-DAKAR:

Biler: 1). Vatanen/Giroux – Peugeot 205, 2). Zaniroli/Lopes – Range Rover, 3). Shinozuka/fernouil – Mitsubishi pajero, 4). Ratet/Vantouroux – Toyota, 5). Mehta/Doughty – Peugeot 205.

Lastebiler: 1). De Rooy – Daf, 2). Loprals – Tatra, 3). Moskaal – Liaz, 4). Villa – Mercedes, 5). Vismara – Mercedes.

Motorsykler: 1). Neveau – Honda, 2). Orioli – Honda, 3). Rahier – BMW, 4). Picco – Tamaha, 5). Mas – Yamaha.

VM FORMEL 1:

1). Nelson Piquet, 2). Nigel mansell, 3). Ayrton Senna, 4). Alain Prost, 5). Gerhard berger, 6). Stefan Johansson, 7). Michelle Alboreto, 8). Thierry Boutsen, 9). Teo Fabi, 10). Eddie Cheever, 11). Jonatan Palmer, 12). Satoru Nakajama, 13). Ricardo Patrese, 14). Andrea de Cesaris, 15). Philippe Streiff, 16). Derek Warwick, 17). Philippe Alliot, 18). Martin Brundle, 19). Roberto Moreno, Rene Arnoux og Ivan capelli.


Vinnere:

Agder, Norge: Valter Jensen/Håkon Stamnes – Mazda 323

Akropolis: Markku Alen/ilkka Kivimaki – Lanica

Algarve: Amaral/Neto – Renault 11 Turbo

Alpin-Behra: Auriol/Occelli – Ford Sierra RS Cosworth

Antibes: Beguin/Lenne – BMW M3

Aosta: Ormezzano/Mello – Mazda 323

Arbo: Wittmann/Pattermann – Lancia Delta

Arctic: Sundstrøm/Silander – Mazda 323

Asturias: Sainz/Boto – Ford Sierra RS Cosworth

Audi Sport: Gillanders/Rees – MG Metro 6R4

Autofit: David Gillanders/Bob Wilson – MG Metro 6R4

Barum: Ferjancz/Tandari – Audi Coupe Quattro

Bianchi: Droogmans/Joosten – Ford Sierra RS Cosworth

Bohemia: Ferjancz/Tandari – Audi Coupe Quattro

Boucles de Spa: Snyers/Colebunders – lancia Delta HF

Cambrian: Steve Whiteford/Dave Adams – MG Metro 6R4

Caminos del Inca: Pedro Roca/Santiago Echecopar – Toyota Corona

Catalunya: Dario Cerrato/Geppi Cerri – Lancia Delta

Charlevoix: Alain Bergeron/Serge Boivert – Toyota Corolla

Circuit of Ireland: Jimmy McRae/Grindrod – Ford Sierra RS Cosworth

Condroz: Droogmans/Joosten – Ford Sierra RS Cosworth

Cork 20: Austin McHale/Christy Farrell – Opel Manta 400

Corte Ingles: Sainz/Boto – Ford Sierra RS Cosworth

Costa Brava: Servia/Sabater – VW Golf

Costa Smeralda: Kankkunen/Piironen – Lancia Delta HF

Cumbria: Steve Whiteford/Dave Adams – MG Metro 6R4

Cyprus: David llewellin/Phil Short – Audi Quattro

Della Lana: Cerrato/Cerri – Lancia Delta

Deutschland: Kleint/Hiemer – VW Golf GTI

Donegal: Bertie Fisher/Austin Frazer – Opel manta 400

Drammen: Arne Stenshorne/Kjersti Stenshorne – Nissan Cherry

Drammensløpet: Lars vegheim/Jan Ihlang

Dukeries: Bill Barton/Don George – MG Metro 6R4

Elfenbenskysten: Kenneth Eriksson/Diekmann – VW Golf

Elmot: Marian Bublewicz/ryszard Zyszkowski – Polonez 2000

Finland: Markku Alen/Ilkka Kivimaki – Lancia delta

Finnskog Vinter: Valter jensen/Håkon Stamnes – Audi 80 Quattro

Garrigues: A. Oreille/S. Oreille – Renault 11 Turbo

Granite City: Gillanders/Rees – MG Metro 6R4

Gunaydin: K. Aho/Hakala – Renault 11 Turbo

Halkidikis: Cerrato/Cerri – Lancia Delta

Hanki: T. Heinonen/Eirtovaara – Audi Coupe Quattro

Haspengouw: Droogmans/Joosten – Ford Sierra RS Cosworth

Hebros: Ferjancz/Tandari – Audi Coupe Quattro

Hellendoorn: Gunnar Pettersson/Schneppenheim – Audi Coupe Quattro

Hessen: 1). Demuth/Fellinger – Mercedes 190E 2.3-16, 2). Lasse Gundler - Audi Coupe Quattro. Gruppe N: Susanne Kottulinsky - Audi Quattro 200 Turbo, 4). Roar Vannebo/Arne Stenshorne - Mazda 323.

Hunsruck: R. Holzer/G. Holzer – Lancia Delta

Indonesia: John Bosch/Kevin Gormley – Audi Quattro

Jim Clark memorial: Steve Whiteford/O. Adams – MG Metro 6R4

Kayel Graphics: Gillanders/Rees – MG Metro 6R4

Killarney: Mark Lovell/Roger Freeman – Ford Sierra Cosworth

Larvik: Valter Jensen/Håkon Stamnes – Audi 80 Quattro

Lavanttaler Fruhlings: Fischer/Zeltner – Audi Coupe Quattro

Lille Mats: Per Ahlqvist – Opel

Lygnasprinten, Norge: Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Sierra

Lyon-Charbonnieres: Rigollet/Bathelot – Ford Sierra

Madeira: Cerrato/Cerri – Lancia Delta

Manx: Jimmy McRae/Grindrod – Ford Sierra RS Cosworth

Manx Stages: Fisher/Frazer – Opel manta 400

Monte carlo: Biasion/Siviero – Lancia

National Breakdown: Airikkala/McNamee – Opel Manta 400

National Winter: M. Wilson/N. Harris – MG Metro 6R4

New Zealand: Wittmann/Pattermann – Lancia delta

NMK Vinterrally, Norge: Bror Danielsson/Göran Sjöqvist – Audi 90 Quattro

Olympus: Kankkunen/Piironen – Lancia Delta

Paris-dakar: Vatanen/Giroux – Peugeot 205

Piancacallo: Tabaton/Tedeschini – Lancia Delta

Plains: Steve Whitefield/Dave Adams – MG Metro 6R4

Polen: Ferjancz/Tandari – Audi Coupe Quattro

Portugal: Alen/Kivimäki – Lancia Delta

Quip Forest: K. Wood/Brown – MG Metro 6R4

RAC: Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta HF 4x4

Sachs Winter: Kleint/Hiemer – VW Golf

Safari: Mikkola/Hertz – Audi 200 Quattro

San Marino: Snyers/Colebunders – Lancia Delta

San Remo: Miki Biasion/Tiziano Siviero – Lancia delta

Saturnus: Koper/Geborys – Renault 11 Turbo

Scottish: David llewellin/Phil Short – Audi Quattro

Semperit: Recalde/Del Buono – Audi Coupe Quattro

Skip Brown: M. Wilson/N. Harris – MG Metro 6R4

Snøfreser’n, Norge: Valter Jensen/Håkon Stamnes

South Swedish: Edling/Bennovier – Mazda 323

Svenska: Salonen/Harjanne – Mazda 323

Targa Florio: Cerrato/Cerri – Lancia Delta

Tour de Corse: Bernhard beguin/Lenne – BMW M3

Trossachs: Kenny Dorans/Allan Burgess – MG Metro 6R4

Tulipan: J. Bosch/G. Hodgson – Audi Quattro A2

Ulster: Lovell/Freeman – Ford Sierra RS Cosworth

Valais: Droogmans/Joosten – Ford Sierra RS Cosworth

Var: Auriol/Occelli – Ford Sierra RS Cosworth

Vida: Goudezeune/Callewaert – Opel Manta

Viking: Mads Adolfsson/Lars G. Johansson

Volta a Portugal: Amaral/Neto – Renault 11 Turbo

Welsh: Brookes/Broad – Opel Manta 400

Ypres: Jimmy McRae/grindrod – Ford Sierra Rs Cosworth

YU: K. Aho/Serdar – Renault 11 Turbo

Zlatni Piassatzi: Snyers/Colebunders – Lancia Delta

Mesterskap:

EM: Dario Cerrato - Lancia

VM Førere: Juha Kankkunen – Lancia

VM Gruppe N: Alex Fiorio – Lancia Delta

VM for konstruktører: 1. Lancia, 2. Audi, 3. Renault, 4. VW, 5. Ford, 6. mazda

FIA Afrika: Alain Ambrosino – Nissan 240 RS

FIA Middle-East: Mohammed Ben Sulayem – Toyota Celica

British: Jimmy McRae – Ford Sierra Cosworth

Italia: Michele Rayneri - Lancia

Motoring News: Ron Beecroft

Norge: Johnny Nyengen, Rolf Jacob Andersen, Valter Chr. Jensen, Per Gulbrandsen, Roar Vannebo, Håkon Stamnes

Skotland: Murray Grierson

Suzuki: Jan ”Satan” Henriksson

Sveits: Eric Ferreux – Renault 11 Turbo

Tyskland: Armin Schwarz – Audi Coupe Quattro

Australias GP: G. Berger *

Belgias GP: Alain Prost *

Brasils GP: Alain Prost *

Englands GP: Nigell Mansell *

Frankrikes GP: Nigel Mansell *

Italias GP: Nelson Piquet *

Japans GP: G. Berger *

Mexicos GP: Nigell Mansell *

Monacos GP: Ayrton Senna *

Portugals GP: Alain Prost *

San Marinos GP: Nigell Mansell *

Spanias GP: Nigell Mansell *

Tysklands GP: Nelson Piquet *

Ungarns GP: Nelson Piquet *

USA’s GP: Ayrton Senna *

Østerrikes GP: Nigell Mansell *

VM Formel 1: Nelson Piquet – Williams *

VM F1 Konstruktører: Williams *

MESTERSKAP:

EM i Rallycross: : Per-Ove Davidsson – Volvo 240, Seppo Nittymäki – Peugeot 205