1975

Svenska Rallyt blir vunnet for 4. Gang av Bjørn Waldegård, i en Lancia Stratos. Bare 58 biler til start.

I RAC-Rally starter 236 biler og 104 fullfører. Start og mål i York. Løpet er 320 mil langt. Bjørn Waldegård problemer og havner nede på 153-plass, kjører seg deretter opp til 7. plass der han får beskjed om at han er disket. Lancia-teamet stilte med 22 mekanikere, flere sekretærer, egen lege og pilot. Ryktene sa at Toyota hadde brukt rundt en halv million kroner på RAC, men stallsjefen Ove Andersson sier at fjerdedelen er nærmere sannheten. For å gjennomføre løpet deltok 7000 funksjonærer.

Volkswagen etablerer et rally-team med Freddy Kottulinsky som førstefører.

Karlskoga Motorklubb slås konkurs.

Stein Grøndal gikk til anskaffelse av en ”ny” Saab fabrikksbil i gr.2, mens den gamle skulle bygges om til rallycross. Ble beklaget at ”rette vedkommende” i Autoindustri ikke viste større interesse for støtte til billøp.

Jody Scheckter blir første sørafrikaner som vinner Sør-Afrikas GP.

FØDT: Tim Bergmeister, Daniel Carlsson, Ben Collins, Rune Dalsjø,Norberto Fontana, Toni Gardemeister (31/3), Knut Anders Gulliksen, Ole-Martin Lundefaret, Greg Moore, Markko Märtin (10/11), Erik Nordahl, Jani Paasonen, Sebastian Philippe, Stephane Sarrazin (2/11), Thomas Schie (1/12), Jenny Åman (8/10),

DEBUTANTER: Ketil Bolneset, Marian Bublewicz, Kenneth Jönsson, Fabrizio Tabaton, Gustavo Trelles,

DØD: Mark Donohue, Graham Hill,

Vinnere:

4 Regioni: Sandro Munari/Mario Manucchi – Lancia Stratos

12 heures du Est: Carlsson/de Jong – Opel Ascona

12 heures du Ixelles: Plas/Chavan – Renault 17 Gordini

12 heures du Renaix: jacques Henry/Gelin – Alpine A110

20 Stages: John Buffum/Vicky Dykema – Ford Escort

333 Minuti: Alberto Brambilla/Martini – Porsche Carrera RSR

100 000 Trabucchi: Roberto Cambiaghi/Luca Sanfront – Fiat Abarth 124 Rally

Aachen: Lippman/Meditz – Opel Ascona

Acropolis: Walter Røhrl/Jochen Berger – Opel Ascona

Alicante: Jorge de Bagration/Lewin – Lancia Stratos

Alpi Orientali: Roberto Cambiaghi/Luca Sanfront – Fiat Abarth 124 Rally

Alpin: Jean-Pierre Nicholas/Laverne – Renault Alpine A110

Anjou: Nusbaumer/Gourdain – Alpine 1800

Ankara: Kot/Ersoy – Renault 12 Gordini

Antibes: Nicholas/Laverne – Alpine 1800

Arctic: Simo Lampinen/Markkanen – Saab V4

Ardennes: Gilbert Staepelaere/Rene Aerts – Ford Escort

Armor: Bourdon/Moutard – Alpine A110

AT-Hus Trofeen, Sverige: Stig Blomqvist – Saab 99 EMS

Autun: Petit/Founier – Alpine A110

Balcanic: Faruk – Renault 12 Gordini

Baltic: Smoley/Pitz – Opel Ascona

Bandama: Bernhard Consten/gerard Flocon – Peugeot 504

Barum: Hubacek/Minaøik – Renault Alpine

Bavaria: Warmbold/Davenport – Alpine A 310

Bayonne: Mas/Gilbert – Porsche Carrera

Bellunese: Leo Pittoni/Fox – Alfa Romeo Alfetta GT

Bergslagsrally, Sverige: Stig Blomqvist/Sylvan – Saab V4

Bianchi: Rouget/Chonez – Porsche carrera RSR

Big Bend bash: John Buffum/Vicky Dykema

Bondsvängen, Sverige: Per Carløsson - Saab

Brukssvängen, Sverige: Hans Avelin – Opel Ascona

Boucles de Spa: Staepelare/Vaillant – Ford Escort

Burmah: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Cambrian: Mike Pattison/David Taylor – Ford Escort RS

Campagnolo: “Tony”/De Marco – Lancia Stratos

Campania: Bompani/Bompani – Porsche carrera RSR

Casentino: Stagnani/Scaglioli – Lancia Stratos

Catalunya: Antonio Zanini/Eduardo Martines – Seat 1430/1800

Cevennes: Jacques Henry/Gelin – Ranault Alpine A110

Cevenole: Therier – Alpine A 310

Chataigne: Henry/Gelin – Alpine 1800

Cicilia: Raffaele Pinto/Emanuele Bernacchini – Lancia Stratos

Circuit of Ireland: Coleman/Phelan – Ford Escort

Citta di Cesena: mancini/Martelli – Porsche carrera RSR

Colline di Romagna: Adartico Vudafieri/Salvado – Porsche carrera RSR

Condroz: Plas/Chavan – Renaul 17 Gordini

Cork: Cahal Curley/Austin Frazer – Porsche 911

Costa Brava: Verini/Rosetti – Fiat Abarth 124

Cote Fleurie: Joseph Bourdon/J. Moutard - Alpine

Criterium Alpin: Nicholas/Laverne – Alpine

Cumbria: Chris Wathen – Ford Escort

Dalla favera: “Tony”/De Marco – Lancia Stratos

Dome Forez: Guy Frequelin/Delaval – Alfa Romeo GTV

Donegal: Warmbold/Davenport – BMW 2002

Du Gard: Guimi/ „Jeanjean“ – Alpine 1800

Du Sud: Laborie/Phelippeau – Simca Rally 2

Due Valli: “Tony”/De Marco – Lancia Stratos

Dukeries: Tony Drummond/Derek Carmen – Ford Escort

Durance: Bernard darniche/Alain Mahe – Alpine A110

El Diablo: Walker/LeBeau – Volvo 142

Elba: Amilcare Ballestrieri/Cesare Gigh – Alfa Romeo Alfetta GT

Eskilstuna MR, Sverige: Lars-Erik Jäderlund – Opel Ascona

Fallas: Salvador Canellas/Jose Ferrater – Seat 1430

Finland: Hannu Mikkola/Atso Aho – Toyota Corolla

Finnskogsvalsen, Sverige: Per-Inge Walfridsson – DAF

Firestone: Verini/Rossetti – Fiat Abarth 124

Firestonetrofeen, Sverige: Roger Johansson – Saab V4

FRidaspecialen, Sverige: Håkan Svensson – Opel Ascona

Galway: Dessie McCartney/Terry Harryman – Porsche Carrera

Gargano: Michele di Gioia/Layra Marini – Porsche Carrera RSR

Giraglia: Henry/Gelin – Alpine 1800

Gjønge, Danmark: Jan Mortensen/Ib Pedersen – Morris Marina

Glommaløpet, Norge: Nils Granberg/Kjell O. Aamodt

Granite City: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Guldstaden RSB, Sverige: Roland Brändstrøm – Volvo PV 544

Gulf-Pokalen, Sverige: Rune Lindfors – Saab V4

Gøteborg KAK/V, Sverige: Reine Carlsson – BMW 2002 ti

Happiness is Sunrise: John Buffum/Vicky Dykema

HE-Trofeen, Sverige: bertil Andreasson – VW Boble

Herault: Ravot/Trecco – Alpine A110

Hesbaye: Gilbert Staepelaere(Rene aerts – Ford Escort

Hessen: Achim Warmbold/John Davenport – Alpine A 310

Hunsrück: Schewe/Pitz – Porsche Carrera

Härnönatten, Sverige: Olof Dandanell – Saab V4

Höstsvängen, Sverige: Anders Oscarsson – Volvo Amazon

Hårdingen, Sverige: per Leijon – Saab V4

Infernal: Sarrazin/Depoilly – Citroen DS 21

Jämtrally: Stig Blomqvist - Saab

Jänner: Wittmann/Schatzl – BMW 2002

Jean Behra: Darniche/Mahe – Fiat X1/9

Jeanne d’Arc: Touroul/Rafflestin – Porsche carrera RSR

Jesenicki: Hubachek/Minarik – Alpine A110

Jim Clark: Billy Coleman/Dan O’Sullivan - Ford Escort

Kanonrundan, Sverige: Leif kerttu – Opel Ascona

Kesoil: Simo Lampinen/Markkanen – Saab V4

Klappjakten, Sverige: Torbjørn Axman – Saab V4

Kulsvängen, Sverige: Per Tjerneld – Opel Ascona

Liburna: Pinto/Bernacchini – Lancia Stratos

La Journada Trabajosa: Kern/Hensley –

Liburna: Raffaela Pinto/Emanuelle Bernacchini – Lancia Stratos HF

Lilla Silversvängen, Sverige: Sven-Inge Neby – Volvo 142

Lille Mats: Bertil Andreasson - VW

Limburgia: van der Marel/Berkhof – Opel Ascona

Limousine: Nicholas – Alpine 1800

Lindisfarne: Roger Clark/Jim Porter

Linea Mobili: “Tony”/De Marco Lancia Stratos

Lorraine: Henry/Gelin – Alpine 1800

Lozere: Panciaticci/Mancini – Alpine 1800

Lugano: Claude haldi/Sandoz – Porsche carrera RSR

Lyon-Charbonnieres: M. Verini/Rossetti – Fiat Abarth 124

Madeira: Joao Clemente Aguiar – Ford Escort

Mälerrallyt: Per Eklund/Bjørn Cederberg - Saab

Manx Trophy, UK: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Marathon 400: Hourihan/Shephard – Volvo 142

Marktredwitz: Warmbold/Davenport – BMW 2002

Marokko: Mikkola/Todt – Peugeot 504

Metz: Smoley/Pitz – Opel Ascona

Modena: Bompani/Bompani – Porsche carrera RSR

Mojawe 24 hours: Malcolm Smith/Sreenan - Mazda

Mont Blanc: Vincent – Alfa 2000

Monte Carlo: Munari/Mannucci – Lancia stratos

Monti Savonesi: Montaldo/D’angelo – Lancia Fulvia HF

Motorcraftløpet, Norge: Trond Schea/Monty Karlan

München-Wien-Budapest: Walter Rack/Köhler – Porsche Carrera RSR

Månstråket, Sverige: Ingemar Persson – Volvo Amazon

NAF Frost, Norge: 1). Elisabeth Lund/Monty Karlan

Nattviolen, Sverige: Bengt Andersson – Saab V4

Neige et Glace: Jacques Henry/Gelin – Alpine 1800

New Zealand: Mike Marshall/Arthur McWatt – Ford Escort

Nice: Patrick Pierron/Thibault – Porsche Carrera

Nokia: Ari Vatanen/Putkonen – Ford Escort

Nor Wester: Rodgers/Rodgers

Nordland: Ove Andersson/Arne Hertz – Toyota Corolla

Nuit de la Campine: Gilbert Staepelaere/Rene aerts – Ford Escort

Nøtteknekker’n: Håkon Krogh/Henning Nyengen

Olympus: John Buffum/Vicky Dykema – Ford Escort

Orense: Canellas/Ferrater – Seat 1430

Paraguay: Ferreira/Molinas/Lenguaza – Peugeot 504

Picardie: Rouget/Raffestin – Porsche Carrera RSR

Pisa: Stagnani/Scaioli – Lancia Stratos

Pistons les Wapitis: Jean Pierre Perusse – Fiat Abarth 124 Spider

Pohjanmaa: Simo Lampinen/Markkanen – Saab 96 V4

Polen: Maurizio Verini/Francesco Rosetti – Fiat 124 Abarth

Portugal: Alen/Kiwimaki – Fiat 124 Abarth

Prealpi Venete: “Tony”/De Marco – Lancia Stratos

Premiere Terre: Nicholas/Laverne – Renault R17 Proto

Press on Regardless: Sobieslav Zazada/Vojitech Schramm – Porsche Carrera RSR

Printemps: Martin/Martin – BMW 2002

Provence: Lunel/Roux – Porsche carrera

RAC: Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford Escort

Riviera del Ponente: Gianfranco Billia/Catullo – Lancia Stratos

Rododendro: Livio Lorenzelli/Franco Collorafi – Fiat Abarth 124

Romeriksløpet, Norge: Jon S. Norstad/Jan E. Jenssen - VW

Ronde de Lozere: Panciaticci/Mancini – Alpine 1800

Ruota d’Oro: Betti/Betti – Opel Ascona

Russian Winter: Blazej Krupa/Piotrr Mystkowski – Renault 17 Gordini

Sachs Winterrally: Warmbold/Davenport – BMW 2002

Safari: Ove Andersson/Hertz – peugeot 504

Salento: Stagnani/Scaglioli – Lancia Stratos

San Giacomo: Alcide paganelli/Giovanni Russo – Fiat Abarth 124

San Martino: Pinto/Bernacchini – Lancia Stratos

San Martino di Castrozza: Verini/Rosetti – Fiat Abarth 124

San Remo: Bjørn Waldegård/Hans Thorszelius – Lancia stratos

Scottish: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Sherry: Zanini/Martinez – Seat 1800

Sno Drift: Scott Harvey Dodge

Snow Finland: Simo Lampinen/Markkanen – Saab V4

Spain: Zanini/Adam – Seat 1430-1800

Spesialløp Dokka, Norge: John Haugland/Arild Antonsen – Skoda

Spesialløp Sandefjord, Norge: Erik Aaby/Dag Møller Halvorsen – Opel Ascona

Stuttgart: Hauch/Gollin – Porsche Carrera

Sunriser 400: Buffum/Dykema

Svenska: Waldegård/Thorszelius – Lancia stratos

Taurus: Gilbert Staepelaere/Rene Aerts – Ford Escort

Team 971: Livio Lorenzelli/Franco Collorafi – Fiat 124 Abarth

Total ZA: Roger Clark/Pegg – Ford Escort

Tour d’Europe: Altenheimer/Menne – Porsche Carrera

Tour de Corse, Frankrike: Darniche/Mahe – Lancia Stratos

Tour de France Auto: Darniche/Mahe – Lancia Stratos

Tour de la Nievre: Clarr/Fauchille – Opel Ascona

Tour de la reunion: beltoise/Aujoulet – Alpine A110

Tour of Britain: Tony Pond/Dave richards – Ford Escort

Tour of Cumbria: Chris Wathen – Ford Escort

Tour of Eppynt: T. Fowkes/S. baker – Ford Escort

Tourraine: Jacques Henry/Gelin – Renault Alpine A110

Trolljakten, Sverige: Anders Kulläng - Opel

Trossachs: Donald heggie/George Dean – Ford Escort

Trulli e Grotte: Bompani/Clay – Porsche Carrera RSR

Trøndelagsløpet, Norge: Hans Chr. Bjerke/Monty Karlan - Peugeot

TV-Svängen: Per Eklund/Bjørn Cederberg – Saab V4

Tyrkia: Kot/Ayan – Renault 12 Gordini

Valle d’Aosta: Montaldo/Pozzi – Lancia Fulvia HF

Valles: Dormoy/Bellefleur – Simca CG Proto

Valli Imperiesi: Adartico Vudafieri/Salvador – Porsche Carrera RSR

Valli Ossolane: „Tony“/De Marco – Lancia Stratos

Valli Piacentine: Fulvio Bacchelli/Piero Scabini – Fiat Abarth 131

Valli Pinerolesi: Bramino/Tesio – Opel Ascona

Var: Bernard Darniche/Bernard Spindler – Lancia Stratos

Varberg RSB, Sverige: Bo Göran Persson – Volvo 142

Värmland Rundt: Per Eklund/Bjørn Cederberg – Saab

Vita hesten, Sverige: Johnny Lindqvist – Opel Rally Kadett

Vivairaix: Therier/Vial – Alpine A 310

Vercois Vivarais: jean Luc Therier/Vial – Alpine A110

Vorderpfalz: Hauck/Biesinger – Porsche Carrera

Vosges: Henry – Alpine 1800

Warszawa: Andrzej Jaroszwicz/Ryszard Zyskowsky – Fiat Abart 124 Rally.

Wartburg: Krupe/Mystowski – Renault 17 Gordini

Welsh: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Yonne Morvan: Bernez/Jeandeland – Simca Rallye 2

Yprez 12 timer: Mordacq/Bret – Porsche Carrera

YU: Maurizio Verini/Francesco Rosetti – Fiat Abarth 124 Rally

Zlatny Piassatzi: Fulvio Bacchelli/Piero Scabini – Fiat Abarth 124 Rally

ÖASC: Wittmann/Schatzl – BMW 2002

Ørnskölden: Stig Blomqvist – Saab V4

Ådalen 75, Sverige: Uno Sjødin – VW 1600

Mesterskap:

EM: Maurizio Verini - Fiat

VM for konstruktører: 1. Lancia, 2. Alpine-Renault, 3. Fiat, 4. Opel, 5. peugeot

Belgia: Gilbert Staepelare

British: Roger Clark – Ford Escort

Finland: Simo Lampinen

Frankrike: Jacques Henry – Alpine

Italia: Roberto Cambiaghi – Fiat

Mitropa: Vanni Tacchini

Motoring News: Mick Briant

Pro-Rally Series: John Buffum

Skottland: Charles Samson

Spania: Antonio Zanini

Sveits: Jean Marie Carron – Porsche carrera

SM i Bil-O: Sten Haglund/Lars Edvall

Tyskland: Rainer Altenheimer – Porsche Carrera

Argentinas GP: Emerson Fittipaldi*

Belgias GP: Niki Lauda *

Brasils GP: Carlos pace*

Englands GP: Emerson Fittipaldi *

Frankrikes GP: Niki Lauda *

Hollands GP: James Hunt *

Italias GP: Clay Regazzoni *

Monacos GP: Niki Lauda *

Spanias GP: Jochen Mass *

Sveriges GP: Niki Lauda *er

Sør-Afrikas GP: Jody Scheckter *

Tysklands GP: Carlos reutemann *

USA’s GP: Niki Lauda *

Østerrikes GP: Vittorio Brambilla *

Sveits GP Dijon: Clay Regazzoni – Ferrari

VM Formel 1: Niki Lauda – Ferrari

VM F1 Konstruktører: Ferrari

MESTERSKAP:

EM i Rallycross: : Cees Tuerlings – VW 1303

1975 – SPESIALLØP DOKKA:

1). John Haugland/Arild Antonsen - Skoda 120 S, 2). Øistein Haugerudbråten/Per O. Nyborg - Saab V4, 3). Egil Stenshagen/Bjørn Lie - Datsun Cherry, 4). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes - BMW 2002 Tii, 5). Jan Carlsson/Jens Rogstad - VW 1303 S, 6). Rolf Jacob Andersen/S. Nordal - Fiat 128 Rally, 7). Birger Tangeland/Per Høynes - BMW 2002 Turbo, 8). Arild Løvå/Frank Johansen - VW 1303 S, 9). Kjell Håkonsen/B.E. Sandaas - VW 1302 S, 10). Bjørn Enger/Odd Sandberg - VW 1302 S.

Klasse 1: 1). Arne Stenshorne/Roar Vannebo – Fiat 850, 2). Bjørn Lukashaugen/Jon Lundbye – Fiat 850, 3). Geir Olsen/Lars Jonny Fjeld – Datsun, 4). Arne Gustavsen/Svein Lund – Fiat 850.

Klasse 2: 1). Øystein Haugerudbråten/Per O. Nyborg – Saab V4, 2). Egil Stenshagen/Bjørn Lie – Datsun, 3). Jan Carlsson/Jens Rogstad – VW 1302, 4). Rolf Jacob Andersen/S. Nordal – Fiat 128, 5). Arild Løvå/Frank Johansen – VW 1303, 6). Kjell Håkonsen/B.E. Sandaas – VW 1302, 7). Bjørn Kjølmoen/Jon Rytter – Saab V4, 8). Per A. Bakke/Trond Schea – Simca, 9). Thore Berntsen/Knut Helset – VW 1303, 10). Knut Rydjord/Bjørn Farstad – Simca 1000, 11). Einar Trygve Lie/Arne Dølerud – Fiat 128, 12). Grunde Espeland/Willy Kjos – VW 1303, 13). Tor Haugland/Jan Brynildsen – Opel Ascona, 14). Erik A. Lier/Randi Tangeland – Fiat 128, 15). Rolf Ingar Schou/Geir Fossheim – Saab V4, 16). Jon Sverre Norstad/Jan Egil Jenssen – VW 1303, 17). Jon Vegard Lunde/Jon Lunn – Skoda 110, 18). Lars Kristiansen/Tore Linnerud – Opel Ascona, 19). Ulf E. Hansen/Per Arnt Nilsen – VW 1303, 20). Per Arne Skogstad/Jan W. Walmann – Daf 66, 21). Kai Kristiansen/Erik Tandberg – Opel Rally Kadett, 22). Paul Heyerdahl/Kjell Selvik – Austin Cooper.

Klasse 3: 1). Valter Jensen/Håkon Stamnes – BMW, 2). Pål Sveen/Arne Sveen – Opel, 3). Arnt Hinsverk/Svein Åserud – Opel Ascona, 4). Arne Eng/Børge H. Larsen – Volvo 142, 5). Hans Rode/Lars Grande – Opel Ascona.

Klasse 5: 1). John Haugland/Arild Antonsen – Skoda, 2). Birger Tangeland/Per Høynes – BMW, 3). Bjørn Enger/Odd Sandberg – VW 1302, 4). Erik Aaby/Dag Møller Halvorsen – Opel Ascona, 5). Jan Nustad/Tor Korsvold – Saab V4, 6). Trine Jensen/Arne Goplen – Ford Escort, 7). Svein K. Sæther/Jon Veen – Volvo 142, 8). Jarle Røren/Arild Ekeberg – Saab V4.

1975 - SPESIALLØP SANDEFJORD:

1). Erik Aaby/Dag Halvorsen - Opel Ascona, 2). Rolf Jacob Andersen/Tore Voldmo - Fiat 128 Rally, 3). Øistein Haugerudbråthen/Per O. Nyborg - Saab V4, 4). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes - BMW 2002 Tii, 5). Per Engseth/Bj. Nordermoen - Lada 1500 S og Birger Tangeland/Hans Tomter - BMW 2002 Turbo, 7). Per A. Bakke/Irene Hvalgård - Opel Rallye Kadett, 8). Arild Løvå/Leif Sommer - VW 1303 S, 9). Bjørn Kjølmoen/Jon Rytter - Saab V4, 10). Rolf Ingar Schou/Pål Asbjørnsen - Saab V4.

Klasse 2: 1). Rolf Jacob Andersen/Tore Voldmo – Fiat 128, 2). Nils E. Løvstad/Oddvar Moland – VW 1300, 3). Randi Tangeland/Grete Sandsland – Fiat, 4). Einar Trygve Lie/Arne Dølerud – Fiat128, 5). Paul Heyerdahl/Rune Svendsen – Austin Cooper.

Klasse 3: 1). Øystein Haugerudbråthen/Per Oddvar Nyborg – Saab V4, 2). Per Engseth/Bj. Nordermoen – Lada 1500S, 3). Arild Løvå/Leif Sommer – VW 1303 S, 4). Bjørn Kjølmoen/Jon Rytter – Saab V4, 5). Rolf Ingar Schou/Pål Asbjørnsen – Saab V4, 6). Thore Berntsen/Sverre Amundsen – VW 1303 S, 7). Jens Rogstad/Kurt Aarnes – VW, 8). Kai Kristiansen/Helge Wettre – VW 1303 S,

Klasse 4: 1). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – BMW 2002 Tii, 2). Per A. Bakke/Irene Hvalgård – Opel Rally Kadett.

Klasse 6: 1). Erik Aaby/Dag Halvorsen – Opel Ascona, 2). Birger Tangeland/Hans Tomter – BMW 2002 Turbo, 3). Trine Jensen/Bjørn Lie – Ford Escort Mexico

1975 - ”NATTBAKKELØP” GJØVIK/BIRI:

1). John Haugland/Arild Antonsen - Skoda 120S, 2). Valter Chr. Jensen - BMW 2002 Tii, 3). Erik Aaby - Opel Ascona, 4). Stein Grøndal - Saab V4, 5). John Unnerud - Saab V4.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Harald Bergli, 2). Geir Olsen.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Egil Stenshagen, 2). Knut Rydjord, 3). Rolf J. Andersen.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Øystein Haugerudbråthen, 2). Per Engseth, 3). Lars Kristiansen.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Valter Jensen, 2). Per Arne Skogstad.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). John Haugland.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Erik Aaby, 2). Stein Grøndal, 3). John Unnerud.

NØTTEKNEKKER’N:

Klasse C1: 1). Håkon Krogh/Henning Nyengen, 2). Morten Danielsen/Håvard Lønnberg, 3). Egil Michalsen/Terje Olsen.

Klasse C2: 1). Trond S. Sem/Frank Oppakersund, 3). Tom Martinsen/Karl A. aaneby, 3). Jens petter Holm/Jan Lyngstad.

Presseklasse: 1). Leif Sommar/Haavard Høgbråthen, 2). Kjell O. aamodt/Unni Lislerud.

1975 - ROMERIKSLØPET:

Klasse A: 1). Jon S. Norstad/Jan Egil Jenssen – VW, 2). Odd A. Eggen/Tom A. Granli – Saab, 3). Per Løver/Håvard Høgbråthen – VW, 4). Elisabeth Lund/Monty Karlan – Peugeot, 5). Robert Larsen/Øystein Landsgaard – Opel, 6). Gustav Fr. Huseby/Jan E. Brustad – Simca, 7). Tor H. Klann/Finn P. Kristensen – Ford, 8). Grunde Espeland/Stein Svendsen – VW, 9). Rolf S. Burum/Svein E. Hansen – Opel, 10). Jørn Ola Krog/Ole Hansen – Opel, 11). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt – VW, 12). Reidar Münstermann/Erling Hagen – Hillman, 13). Rolv Stenersen/Ulf Løvli – Opel, 14). Pål Løchen/Chr. Løchen – VW, 15). Attgeir Almestad/Jens E. Nygård – Volvo, 16). Terje Bråthen/Thone Bråthen – Simca, 17). Arne Lossius/Jan Følkner – Renault.

Klasse B: 1). Leif Engelstad/Per Thorkildsen – Mazda, 2). Arne Brende/Terje Wold – Volvo, 3). Gunnar Stenberg/Pål Asbjørnsen – BMW, 4). Odd Fossum/Per A. Helberget – Mazda, 5). Terje Meum/Kristoffer Meum – VW, 6). Torbjørn Bremma/Kai Holtet – Opel, 7). Morten Samson/Harald Isdahl – BMW, 8). Willy Kjos/Johan Klüver – Ford, 9). Tor Katralen/Finn Spedstad – VW.

Klasse C: 1). Arild Nordby/Steinar Larsen – Ford, 2). Jon Rytter/Bernt Berntsen – Toyota, 3). Egil Michalsen/Terje Olsen – Mazda, 4). Kjell H. Bryn/John Toreby – Ford, 5). Vidar Fosshaug/Per M. Jahren – Fiat, 6). Asbjørn Gundersen/Pål Eldan – Saab, 7). Håkon Krogh/Henning Nyengen – Opel, 8). Svein Kristiansen/Dag Hæreid – Fiat, 9). Torill Ødeby/Ragnar Eide-Andersen – Renault, 10). Steinar Enger/Egil Nordhagen – BMW, 11). Lars Thoresen/Arne Granli – Volvo, 12). Odd E. Haugland/Cato Risberg – VW, 13). Hans G. Spilde/Unni Lislerud – BMW, 14). Vidar Hansen/Kåre Østerud – Skoda, 15). Bjarne Brændjord/Jens Kr. Stenslet – Simca.

1975 - STIFINNER’N:

Klasse A: 1). Elisabeth Lund/Monty Karlan, 2). Per Løver/Håvard Høgbråten, 3). Robert Larsen/Øystein Landsgård, 4). Johnny Johansson/Bruno Berglund, 5). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt, 6). Grunde Espeland/Per O. Nyborg, 7). Jørn Ola Krog/Ole Hansen, 8). Carl J. Svanholm/Leif Norås, 9). Odd A. Eggen/Tom Granli, 10). Arne Riaunet/Steinar Kvitsand.

Klasse B: 1). Vidar Hasle/Per Thorkildsen, 2). Kjell Stene/Per Fjeldsæther, 3). Terje Meum/Kristoffer Meum.

Klasse C: 1). Kai Aasebø/Brage Stjern, 2). Gustav Karlsen/Wilhelm Karlsen, 3). Vidar Fosshaug/Per M. Jahren, 4). Jan E. Kasbo/Ingar B. Carlsen, 5). Arne Lorch/Vidar Eidem, 6). Håkon Krogh/Henning Nyengen, 7). Terje Ruud/Arne I. Nilsen, 8). Egil Michalsen/Terje Olsen, 9). Bjørn E. Aasen/Knut J. Bakken, 10). Morten Danielsen/Håvard Lønberg.

1975 - TRØNDELAGSLØPET:

Klasse A: 1). Hans Chr. Bjerke/Monty Karlan – Peugeot, 2). Per Løver/Håvard Høgbråthen – VW 1303S, 3). Arne Riaunet/Steinar Kvitsand – VW 1303 S, 4). Odd A. Eggen/Tom A. Granli – Saab V4, 5). Rolf Ingar Schou/Svein E. Hansen – Opel Ascona, 6). Johan Kr. Arnet/Per Lund – VW Golf, 7). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt – VW Golf, 8). Arne Schei/Ole Hansen – VW Golf, 9). Robert Larsen/Øystein Landsgård – Opel Ascona, 10). Bjørn Fische/Tore Wavold – Ford Escort, 11). Per Strømhaug/Jarl Skogmo – Ford Capri.

Klasse B: 1). Arne Brende/Terje Wold – Volvo, 2). Kjell Stene/Per Fjeldsæter – Peugeot, 3). Arne Gjevik/Tore Nørvech – Mazda 818, 4). Øistein Salater – VW Golf, 5). Gunnar Stenberg/Pål Asbjørnsen – BMW 2002, 6). Knut Hokstad/Bjørn Olufsen – Renault 12, 7). Tor Hungnes/Asbjørn Nordhaug – Saab, 8). Sturla Sandsæther/Arild Ekeberg – Opel Kadett, 9). Joar Rian/Paul Arne Buøy – VW, 10). Bjørn Jacobsen/Peder Haugli – Volvo, 11). Anne-Britt Møller/Ben A. Møller – Opel, 12). Lars Wilmann/Bjørn Keiseraas – VW.

Klasse C1: 1). Kai Aasebø/Brage Stjern – Volvo, 2). Tore Weiseth/Halvor Bakke – Saab V4, 3). Bjarne Vestmo/Kai O. Ødegård – VW Golf, 4). Aasel Fossum/Per J. Borten – VW, 5). Johan Grønbech/Wilhelm Karlsen – VW, 6). Frode Eidem/Vidar Eidem – Volvo, 7). Ivar Andre Anvik/Odd Vaagan – Ford Cortina, 8). Øivind Asphaug/Ola Lillemo – VW, 9). Peter Johan Wessel/Kjell Hasselstrøm – Ford Escort, 10). Ada M. Riaunet/Grete Nørbech – VW, 11). Per Oswald Lund/Odd T. Wikdahl – Mazda 929, 12). Per O. Grøntvedt/Arvid Brå – Toyota, 13). Egil Olsen/Kjell Arntzen – Mazda, 14). Terje Arntzen/Arve Gjønvik – Chrysler, 15). Arnfinn Gjevik/Tor Kristiansen – Mazda, 16). Rolf Klokset/Svein A. Solli – VW.

Klasse C 2: 1). Ellen Mollan/Jostein Mollan – VW, 2). Nils Arvid Øyløkken/Atle Langmo – Volvo, 3). Jon Sande/Arne Lorck – Saab V4, 4). Hans G. Spilde/Unni Lislerud – BMW, 5). Stein Lehn Pedersen/Kristen Gjervan – Citroen, 6). Helge Horghagen/Per I. Bones – BMW, 7). Vigdis H. Tyldum/Tove Beate Lunde – Saab, 8). Helge Røkke/Jan A. Tvete – Ford Taunus, 9). Alf I. Stemmen/Egil Holm – Ford Escort, 10). Erik L. Hjelset/Arne Mauseth – Saab.

1975 - MIDNATTSLØPET:

Klasse A: 1). Per Løver/Håvard Høgbråthen, 2). Jon Sverre Norstad/Jan Egil Jenssen, 3). Helge Wettre/Kai Kristiansen, 4). Torstein Forseth/Harald Bekkelund, 5). Johan Kr. Arnet/Per Lund, 6). Odd A. Eggen/Tom A. Granli.

Klasse B: 1). Arne Brende/Terje Wold, 2). Svein E. Hansen/Erik Tandberg, 3). Vidar Hasle/Per Thorkildsen.

Klasse C: 1). Norby/Larsen, 2). Ragnar Eide-Andersen/Alf Ødeby, 3). Svein Solheim/Dag Olaussen.

1975 - GLOMMALØPET:

Klasse A: 1). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt, 2). Hans Chr. Bjerke/Monty Karlan, 3). Per A. Bakke/Arild Antonsen, 4). Karlo Haugbro/Per I. Glomvik, 5). Per Løver/Håvard Høgbråthen, 6). Robert Larsen/Øystein Landsgård, 7). Jørn Ola Krog/Ole Hansen, 8). Rolf Burum/Svein Hansen, 9). R. Münstermann/E. Hagen, 10). Vidar Hoel/Jan Huseby, 11). Johan Arnet/Leif Nordås, 12). Pål Løchen/Chr. Løchen, 13). Odd Eggen/Tom A. Granli, 14). Finn Moe/Ulf E. Løvlie, 15). Arne Riaunet/Vidar Eidem, 16). Bjørn Auby/Magne Helland, 17). Arne Lossius/Jan Følkner, 18). Kai Walther/Åsulv Lande, 19). Oddvar Günther/Bengt Eliassen, 20). John Unnerud/Jan E. Brustad.

Klasse B: 1). Terje Meum/Kristoffer Meum, 2). Per Erik Bakken/Jan M. Haugbro, 3). Gunnar Stenberg/Pål Asbjørnsen, 4). Tor Glørud/Vidar Haugen, 5). Bjarne Brændjord/Per Torkildsen, 6). Tor Katralen/Finn Spestad, 7). Thorbjørn Brenna/Kai Holtet.

Klasse C: 1). Håkon Krogh/Henning Nyengen, 2). Jan Egil Kasbo/Ingar Carlsen, 3). Jon Rytter/Bernt Berntsen, 4). Arild Nordby/Steinar Larsen, 5). Thor E. Anstensrud/Knut Bakken, 6). Per Dalene/Egil Ruud, 8). Steinar Enger/Egil Nordhagen, 9). Tom Skarnes/Bjørn Nicolaysen, 10). Hans G. Spilde/Unni Lislerud, 11). Vidar Sæther/Rune Walderhaug, 12). Bent Rofeldt/Tor Erik Carlsen, 13). Egil Micalsen/Terje Olsen, 14). Odd M. Dambråten/Roar Sæther, 15). Torgeir Tande/Hild Schistad, 16). Kjell helge Bryn/John Thoreby, 17). Per S. Øren/Trond Eriksen, 18). Rolf Syversen/Roy Andersen, 19). Bjørn Svendsen/Svein Hansen, 20). Tore Stabell/Bjørn Granheim, 21). Egil Nordby/Thor Østlie, 22). Svein Kristiansen/Dag Hæreid, 23). Trond S. Sem/Frank Opakersund, 24). Arild Nilsen/Tore Nystuen, 25). Jan Erik Pedersen/Jon Andresen.

1975 - NAF FROST:

Klasse A: 1). Elisabeth Lund/Monty Karlan, 2). Terje Braathen/Tor Halvorsen, 3). Helge Wettre/Kai Kristiansen, 4). Per Løver/Håvard Høgbråthen, 5). Nils E. Løvstad/Stein Svendsen, 6). Jørn Ola Krog/Ole Hansen, 7). Finn Moe/Ulf E. Løvlie, 8). Jon S. Norstad/Jan Egil Jenssen, 9). Harald Isdahl/Fredrik Vogt, 10). Karlo Haugbro/Per Glomvik.

Klasse B: 1). Bjarne Brændjord/Per Thorkildsen, 2). Thor Katralen/Finn Spedstad, 3). Sturla Sandsæther/Arild Ekeberg, 4). Morten Kristiansen/Pål Asbjørnsen.

Klasse C: 1). Arild Nordby/Steinar Larsen, 2). Bent Rofeld/Tor Erik Carlson, 3). Egil Michalsen/Terje Olsen, 4). Kjell Helge Bryn/John Thoreby, 5). Kjell Thon/Harald Tolpinrud, 6). Jon Rytter/Bernt Berntsen, 7). Jan E. Svendsen/Ingar B. Carlsen, 7). Bjørn Aasen/Knut Bakken, 9). Svein Solheim/Dag Olaussen, 10). Terje Ruud/Arne I. Nilsen.

1975 - ØKONOMILØPET:

Klasse 1: 1). K. Steine/Per Kr. Paulsen – Citroen, 2). P.G. Nygaard/Steinar Jortun – Renault, 3). B. Stegegjerde/T. Berntsen – Citroen 2CV6.

Klasse 2: 1). D. Hasle/T. Olsen – seat 127, 2). M. Rasch/T.L. Johnson – Datsun Cherry, 3). S. Bossum/L. Lindblom – Datsun Cherry, 4). A. Falang/A. Skøyen – Fiat 127, 5). G. Sonesen/J.T. Leira Fiat 127, 6). V. Vatningen/W. Antonsen – Datsun Cherry, 7). A.Nordahl/K. Grav – Datsun Cherry.

Klasse 3: 1). T. Rønningen/D. Edvardsen – Audi 50 GL, 2). Sverre M. Bryde/B. Bryde – VW Golf, 3). J. Gundersen/E. Rød – Audi 50 LS, 4). P. Gommerud/Ø. Urberg – Honda Civic, 5). Kai Bråthen/S. Tangen – Opel Kadett, 6). Ole Marius Stamnes/H.P. Andersen – Honda civic, 7). H.G. Hauge/F.P. Kristensen – Toyota Corolla, 8). R. Berthelsen/J. Røren – Opel Kadett, 9). C.B. Larsen/A. Ekeberg – Opel Kadett, 10). O. Angell/P. Ramstad – Citroen Ami.

Klasse 4: 1). Finn R. Jacobsen/O. Haaheim – Saab V4, 2). P. Madsen/A. Herstrøm – Saab V4, 3). P. Gretland/J. Arne Øen – VW Scirocco TS, 4). E. Aaby/L. Strand – Ford Escort, 6). E. Arntsen/T. Solheim – VW Golf, 6). T. Katralen/F. Spedstad – VW Golf, 7). H. Boquist/H. Gundersen – VW Golf, 8). Arild Løvå/Geir Fossheim – Audi 80 GT, 9). J. Brynildsen/T. Haugland – Datsun 160B, 10). L. Høglund/Erik Wiik-Hansen – Subaru 1400.

Klasse 5: 1). S. Riisnæs/T. Strand – Ford Mexico, 2). Leif Sommer/Bjørn Lahus – Opel Manta, 3). O.K. Knudtzen/E. Ekeløf – BMW 2002 Tii, 4). Arnt Lilledal/Jan Erik Tveter – BMW 2000 Touring, 5). L. Depnie/J. Rangset – Mazda 929, 6). K. Thorstensen/K. Bergum – Peugeot 504 TI, 7). B. Torjussen/B. Gulbrandsen – Peugeot 504 L, 8). J. Martens/P. Varnes – Peugeot 504 GL.

Klasse 6: 1). Johnny Nyengen/T. Tuverud – Vauxhall Magnum, 2). O. Solberg/J.E. Kristiansen – Vauxhall Magnum, 3). Aage Bræin/K. Andersen – Citroen CX 2200.

Klasse 7: 1). J. Burø/H. Stubberud – Opel Rekord, 2). A. Paakjær/A. Røvig – Peugeot 504 GL, 3). J. Falkung/Olav Folke Hauge – Peugeot 504 GL, 4). J. Fiskvik/L.E. Karlsen – Peugeot 504 GL.

1975 - ISBANE BJØRKELANGEN:

Formel V: 1). Birger Dyrstad, 2). Anders Berggren, 3). Per Løland, 4). Oddmund Slottland, 5). Trond Christensen, 6). Tor Olsen, 7). Jan Nordeng, 8). Knut Wolland.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Hans Kr. Heireth – Fiat, 2). Egil Hovden – Fiat, 3). Per A. Lund, 4). Bjørn Tore Larsen, 5). Svein Kristiansen – Fiat, 6). Svein Jacobsen – Fiat, 7). Asle P. Johansen – Fiat, 8). Svein Lund – Fiat, 9). Robert Gulbrandsen – Fiat, 10). Ola Svendsen – Fiat, 11). Bjørn Farstad – Fiat, 12). Reidar Thue – Fiat, 13). Bjørn Gulbrandsen – Fiat, 14). Erik Larsen – Fiat.

Gruppe 1 851-1000 ccm: 1). Roy Sandmo – Fiat, 2). Ingar Engan – NSU, 3). Hans Hallberg – Fiat, 4). Jan Hroar Bjørklund – Fiat, 5). Per Jørgensen – Fiat, 6). Tor Slette – Fiat, 7). Gunnar Ekrem – Fiat, 8). Bjørn Lukashaugen – Fiat, 9). Håvard Sande – Fiat, 10). Arnulf Paulsen – Fiat, 11). Steinar Larsen – Fiat, 12). Kjell Vidar Holth – Fiat.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Loyd Pettersen – Ford Cortina Lotus, 2). Svein Hagen – Simca, 3). Ola Johansen – Simca, 4). Dagfinn Larsen – Simca, 5). Terje Schie – Simca, 6). Svein Tore Holtan – Simca, 7). Knut Rydjord – Simca, 8). Arne Hofoss – Simca, 9). Ole J. Lindstrøm – Simca, 10). Arne Vidar Holtan – Datsun, 11). Odd Moen – Simca, 12). Per Erik Nygård – NSU TT, 13). Dag Sypriansen – NSU TT, 14). Helge Knutsen – Opel Ascona, 15). Thorbjørn Karlsen – VW 1303S, 16). Steinar Gjersrud – NSU TT, 17). Torbjørn Tjørholm – Datsun, 18). Øyvind Hærnes – Sunbeam, 19). Birger Schanche – Opel Ascona.

Gruppe 1 1000-1600 (ikke NM): 1). Ola Ustad, 2). Ståle Folkestad.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Erik Brenna, 2). Svein I. Hagen, 3). Martin Schanche, 4). Sigmund Bakstad.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arvid Rosenberg, 2). Jan Simonsen, 3). Geir Tørmoen, 4). Arne Stenshorne, 5). Egil Stenshagen.

Gruppe 2 1300-2000 ccm: 1). Trond Schea.

Volvo Cup: 1). Ola Rustad, 2). Tor Foss, 3). Ole Braathen.

1975 - KNA’S ISCUP ØVREVOLL:

Gruppe 1: 1). Svein Hagen – Simca, 2). Erik Brenna – BMW, 3). Loyd Pettersen – Ford Cortina Lotus, 4). Svein I. Hagen – Opel Rally Kadett, 5). Terje Schie – Simca Rally 2.

Gruppe 2: 1). Jan Simonsen – NSU 1200 TT, 2). Arvid Rosenberg –NSU, 3). Einar Sande – Ford Escort BDA, 4). Hermann Dalbakk – NSU TT, 5). Egil Johannessen – NSU 1200 TT.

Frie biler: Per Engseth – VW, 2). Bjørn Enger – VW, 3). Egil Stenshagen – Mini

1975 - ISBANE LOSNAVANNET:

Formel V: 1). Birger Dyrstad, 2). Trond H. Kristensen, 3). Arne Holmgren.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Per Arne Lunn, 2). Bjørn T. Larsen, 3). Hans Kr. Heiret.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Hans Hallberg, 2). Roy Sandmo, 3). Per Jørgensen.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Lloyd Pettersen, 2). Terje Schie, 3). Odd Moen.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Martin Schanche, 2). Sigmund Bakstad, 3). Kai Bråthen.

Gruppe 2 klasse V: 1). Arvid Rosenberg, 2). Geir Tørmoen, 3). Arne Stenshorne.

Gruppe 2 klasse VI: 1). Trond Schea.

1975 - ISBANE RANDSFJORDEN:

Formel V: 1). Birger Dyrstad, 2). Arne Holmgren, 3). Anders Berggren, 4). Per Løland, 5). Jan Nordeng, 6). Arne Jørgensen, 7). Tor Olsen, 8). Tor Abelsen, 9). Egil Bøhn, 10). Claus A. Braathen.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Robert Gulbrandsen – Fiat, 2). Svein Kristiansen – Fiat, 3). Tore Syversen – Fiat, 4). Hans Heiret – Fiat, 5). Per Arne Lunn, 6). Egil Hovden, 7). Asle P. Johansen, 8). Arild O. Mathisen, 9). Terje Kjelsberg, 10). Svein Jacobsen.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Roy Sandmo – Fiat, 2). Hans Hallberg – Fiat, 3). Ingar Engan – NSU 1000, 4). Bjørn Lund – Fiat, 5). Bjørn Lukashaugen, 6). Per Jørgensen, 7). Jan Hroar Bjørklund, 8). Petter Diesen, 9). Håvard Sande, 10). Loyd Pettersen.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Svein Hagen - Simca, 2). Dagfinn Larsen - Simca, 3). Per A. Bakke - Simca, 4). Terje Schie – Simca, 5). Ola Ustad – Opel Ascona, 6). Odd Moen – Simca, 7). Loyd Pettersen – Ford Lotus, 8). Ståle Folkestad – Datsun, 9). Øyvind Hærnes – Sunbeam.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Erik Brenna – BMW, 2). Martin Schanche – Opel Rally Kadett, 3). Kai Bråthen – BMW, 4). Per A. Skogstad – Volvo, 5). Edgar Naas – Opel Ascona, 6). Jørgen Nordlie – Ford Escort, 7). Harald Haugrønning – Volvo 142, 8). Sigmund Bakstad – Opel Rally Kadett.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arne Stenshorne – NSU TT, 2). Arvid Rosenberg – NSU, 3). Egil Johannessen – NSU, 4). Jan Simonsen – NSU, 5). Odd Moseby – Ford Escort, 6). Aksel E. Busch – Austin Mini, 7). Stein Staxrud – NSU TT, 8). Gudmund Fornes – Mini.

Gruppe 2 1300-2000 ccm: 1). Einar Sande – Ford Escort BDA.

Volvo Cup: 1). Ola Rustad, 2). Roy Lindstad, 3). Einar Dahle, 4). Tor Foss, 5). Svein Sæther.

Nasjonal klasse: 1). Helge Knutsen, 2). Roald Sætre, 3). Odd Birger Askildsen.

1975 - ISBANE GJONSJØEN/EIDSVOLL:

Formel V: 1). Arne Holmgren, 2). Thor Olsen, 3). Anders Berggren , 4). Per Løland.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Per Arne Lunn, 2). Arild O. Mathiesen, 3). Tore Syversen, 4). Hans Kr. Heireth.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Svein Hagen, 2). Dagfinn Larsen, 3). Lloyd Pettersen, 4). Terje Schie.

Gruppe 1 1000-1600 utenfor NM: 1). Dag Sypriansen, 2). Knut Håland, 3). Per Erik Nygård.

Gruppe 2 1300-2000 ccm: 1). Trond Schea.

NM PÅ ISBANE:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Per A. Lund – Fiat 850S, 2). Hans K. Heireth – Fiat 850S, 3). Robert Gulbrandsen – Fiat 850S.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Roy Sandmo – Fiat Coupe, 2). Hans Hallberg – Fiat Coupe, 3). Ingar Engan – NSU 1000 C.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Svein Hagen – Simca Rally 2, 2). Loyd Pettersen – Ford Cortina Lotus, 3). Dagfinn Larsen – Simca Rally 2.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Erik Brenna – BMW, 2). Martin Schanche – Opel Rallye Kadett, 3). Sigmund Bakstad – Opel Rallye Kadett.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arvid Rosenberg – NSU, 2). Geir Tørmoen – NSU TT, 3). Arne Stenshorne – NSU TT.

1975 - FESTNINGSLØPET KONGSVINGER:

Klasse 1 og 2: 1). Roy Sandmo – Fiat, 2). Hans Hallberg – Fiat, 3). Kjel Vidar Holth – Fiat.

Klasse 3: 1). Per A. Bakke – Simca, 2). Tore H. Bratlie – Simca.

Klasse 4: 1). Torsten Touminen – VW Scirocco, 2). Jens Rogstad – VW, 3). Olaf Årnes – Fiat.

Klasse 5: 1). Bjørn Berntz – BMW, 2). Kai Bråthen – BMW, 3). Sigmund Bakstad – Opel.

Klasse 9: 1). Egil Johannessen – NSU, 2). Aksel Erik Busch – BMC Cooper, 3). John Haugland – Skoda.

Klasse 10: 1). Per Eklund – Saab, 2). Bjørn Enger – VW.

Klasse 11: 1). Per Eklund – Saab, 2). Trond Schea – Ford, 3). John Unnerud – Saab, 4). Stein Grøndal – Saab, 5). Anders Kulläng – Opel, 6). Jan Carlsson – Volvo.

1975 - BAKKELØP GJØVIK:

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Roy Sandmo – Fiat, 2). Per Arne Lunn – Fiat, 3). Tore Syversen – Fiat, 4). Geir Paulsen – Fiat, 5). Arnulf Paulsen – Fiat, 6). Arild O. Mathisen – Fiat, 7). Bjørn Tore Larsen – Fiat, 8). Bjørn Farstad – Fiat, 9). Bjørn Lukashaugen – Fiat, 10). Arve Buflod – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Simca Rally 2, 2). Svein Hagen – Simca Rally 2, 3). Anders Kjos – Simca Rally 2, 4). Knut Rydjord – Simca Rally 2, 5). Ståle Folkestad – Datsun Cherry, 6). Paul Heyerdahl – Mini Cooper.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Jon Lunn – VW, 2). Jens Rogstad – VW, 3). Arild Løvå – VW, 4). Per A. Lunde – Ford Cortina Lotus, 5). Tor M. Engemoen – VW 1303 S, 6). Steen Wold – VW 1303 S, 7). Nils Erik Løvstad – VW, 8). Arne Vidar Holtan – Datsun 1600 SSS.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – BMW, 2). Svein Ivar Hagen – Opel Rally Kadett, 3). Sigmund Bakstad – Opel Rally Kadett, 4). Edgar Nåm – Opel Ascona, 5). Per A. Skogstad – Volvo 142GL, 6). Oddbjørn Sundstøl – Volvo 142GL, 7). Arne Eng – Volvo 142 GL.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Egil Stenshagen – Mini Cooper, 2). Geir Tørmoen – NSU TT.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Iver Nederberg – Ford Escort BDA, 2). Sturla Løkken – VW 1303 S, 3). Trond Bull Enger – VW 1302 S, 4). Trine Jensen – Ford Escort, 5). Kolbjørn Bach Hansen – Ford Escort, 6). Ole Bjørn Jørgensen – VW 1302 S, 7). Bjørn Enger – VW 1302 S.

Volvo Cup: 1). Roy Lindstad, 2). Jan Carlsson, 3). Ole Braathen, 4). Ola Rustad, 5). Svein K. Sæther.

1975 - BAKKELØP BJØRKELANGEN:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Arild Mathisen – Fiat, 2). Asle P. Johansen – Fiat, 3). Ulf Larsen – Fiat, 4). Hans Kr. Heireth – Fiat, 5). Sven Borgen – Fiat, 6). Trond Åmodt – Fiat, 7). Svein Jacobsen – Fiat, 9). Per Arne Lunn – Fiat, 10). Reidar Thue – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Håvard Sande – Fiat, 2). Bjørn Lund – Fiat, 3). Per Løland – NSU, 4). Arnulf Paulsen – Fiat, 5). Roy Sandmo – Fiat, 6). Jan Hroar Bjørklund – Fiat, 7). Jan Vidar Berge – Fiat, 8). Yngvar Nilsen – Skoda, 9). Steinar Gjersrud – NSU.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Anders Kjos – Simca Rally 2, 2). Bjørn Tore Larsen – Simca Rally 2, 3). Bent Mikkelsen – Simca Rally 2, 4). Paul H. Heyerdahl – Austin Cooper S, 5). Knut Rydjord – Simca Rally 2, 6). Dagfinn Larsen – Simca Rally 2.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Per A. Bakke – Sunbeam Avenger, 2). Vidar Haugen – VW Golf, 3). Chr. Løchen – VW Golf, 4). Bjørn Kjølmoen – Saab, 5). Torbjørn Karlsen – VW 1303, 6). Birger Schanche – Opel Ascona, 7). Odd Birger Aslaksen – VW Golf, 8). Jens Rogstad – VW, 9). Bjørn Erik Sandaas – VW 1302 S, 10). Per Sjaastad – Opel Ascona.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – BMW 2002 ti, 2). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 3). Bjørn Berntz – BMW, 4). Svein I. Hagen – BMW, 5). Oddbjørn Sundstøl – Volvo 142 GL, 6). Per Rune Berg – Opel Rally Kadett, 7). Øyvind Dahl – Mazda RX2, 8). Ragnar Engseth – Fiat 125 S, 9). Finn Å. Årdahl – Ford Escort, 10). Kolbjørn Kleveland – BMW.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). John Haugland – Skoda, 2). Jan Simonsen – NSU TT, 3). Geir Tørmoen – NSU, 4). Stein E. Stoksrud – NSU, 5). Per A. Skogstad – DAF, 6). Egil Stenshagen – Mini, 7). Sverre Følid – NSU, 8). Egil Johannessen – NSU.

Gruppe 2 over 1300 ccm: John Unnerud – Saab V4, 2). Iver Nederberg – Ford Escort BDA, 3). Stein Grøndal – Saab, 4). Sturla Løkken – VW 1303 S, 5). Trond Bull Enger – VW, 6). Arild Bjølseth – VW, 7). Svein K. Sæther – Volvo 142, 8). Bjørn Engelstad – Volvo 142, 9). Steen Wold – VW, 10). Bjørn T. Samuelsen – Ford Escort TC.

1975 - BAKKELØP OKSRUDVEIEN/SIGGERUD:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Svein Jacobsen – Fiat, 2). Ola Svendsen – Fiat, 3). Harald Bergh – Fiat, 4). Ståle Elvekrok, 5). Svein Borgen.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Egil Stenshagen – Autobianchi, 2). Roy Sandmo – Fiat, 3). Bjørn Lund – Fiat, 4). Bjørn Løland, 5). Arnulf Paulsen og Jan Hroar Bjørklund.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Anders Kjos – Simca, 2). Herman Dalbakk – NSU.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Kjell Håkonsen – VW Golf, 2). Odd Birger Askildsen – VW Golf, 3). Arild Løvå – VW Golf, 4). Svein Tore Holtan, 5). Karlo Haugbro.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Holm Jacob Matheson – Ford Escort RS 2000, 2). Kai Bråthen – BMW 2002 Tii, 3). Svein Ivar Hagen – BMW 2002 Ti.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Egil Johannessen – NSU TT, 2). Jan Simonsen – NSU TT, 3). Stein Staxrud – NSU TT, 4). Bjørn Erik Sandaas.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Trond Bull Enger – VW 1302 S, 2). Sturla Løkken – VW 1302 S.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). John Unnerud – Saab V4, 2). Stein Grøndal – Saab V4, 3). Trond Schea – Ford Escort, 4). Per A. Lunde, 5). Birger Tangeland.

1975 - BAKKELØP LARVIK:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Asle P. Johansen – Fiat, 2). Arild Mathisen – Fiat, 3). Reidar Thue – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Håvard Sande – Fiat, 2). Roy Sandmo – Fiat, 3). Arve Buflod – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Anders Kjos – Simca rally, 2). Bjørn Tore Larsen – Fiat.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Vidar Haugen – VW Golf, 2). Helge Knutsen.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – BMW, 2). Holm Jacob Matheson – Ford, 3). Jørn Gjersøe – Opel.

Volvo Cup: 1). Ola Rustad, 2). Bjørn Engelstad.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Geir Tørmoen, 2). Per A. Skogstad – DAF, 3). Egil Stenshagen – Mini.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Sturla Løkken – VW, 2). Trond Bull Enger – VW, 3). Nils T. Johnsen.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). 1). Iver Nederberg – Ford Escort, 2). John Unnerud – Saab, 3). Stein Grøndal – Saab.

Gruppe 2 over 2000 ccm: 1). Birger Tangeland – BMW Turbo

1975 - BAKKELØP HURDAL:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Arne B. Lund, 2). Arild O. Mathisen, 3). Robert Gulbrandsen og Asle P. Johansen.

Gruppe 1 850-1000 ccm. 1). Bjørn Lund, 2). Roy Sandmo, 3). Rune Thornstrøm.

Gr. 1 1000-1300 ccm: 1). Per A. Bakke, 2). Tore H. Bratlie, 3). Odd Moen.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). A. V. Holtan, 2). John Lund, 3). Øyvind Hærnes.

Gruppe 1 1600-2000 ccm. 1). Martin Schanche, 2). Bjørn Berntz.

Volvo Cup: 1). Jan Carlsson, 2). Ola Rustad.

Gruppe 2 int. 1300 ccm. 1). Egil Johannessen, 2). Oddbjørn Ottosen.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). John Unnerud, 2). Stein Grøndal, 3). Roy Lindstad.

BAKKELØP HOKKSUND:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Asle P. Johansen.

Gruppe 1 850 – 1000 ccm: 1). Per Jørgensen.

Gruppe 1 1000 – 1300 ccm: 1). Anders Kjos.

Gruppe 1 1300 – 1600 ccm: 1). Vidar haugen,

Gruppe 1 1600 – 2000 ccm: 1). Kai Braathen.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arne Stenshorne.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Stein Grøndal.

1975 - HORTEMO:

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Ulf Larsen – Fiat, 2). Thore Paulsen – Fiat, 3). Odd Djøseland – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Bård Moen – Simca, 2). Trond Kaspersen – NSU, 3). Terje Sveinsvoll – Honda.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Vidar Haugen – VW Golf, 2). Nils E. Løvstad – VW Golf, 3). Arne V. Holtan – Datsun 1600 SSS.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Jørn L. Gjersøe – Opel Ascona, 2). Per A. Skogstad – Volvo 142.

1975 - RØSSVOLL:

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Rune Thornstrøm – Fiat, 2). Håvard Sande – Fiat.

Gruppe 1 1001-1300 ccm: 1). Ola Johansen – Simca Rallye 2, 2). Roald Sæthre – Simca Rallye 2, 3). Ole Mikalsen – Cooper.

Gruppe 1 1301-1600 ccm: 1). Veli Flyktmann – Toyota Celica GT, 2). Odd A. Skallbones – Datsun 1600 SSS.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Erik Brenna – BMW 2002 Tii, 2). Kjell Gudim – Ford Escort, 3). Bengt Wiik – Alfa Romeo GTV.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Hermann Dalbakk – NSU, 2). Fred Seterdal – Cooper S, 3). Fjalar Bjørklund – Cooper S.

Gruppe 2 1301-1600 ccm: 1). Trond Bull Enger – VW.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Gunnar Kittilsen – Ford Escort BDA, 2). Bengt Wännmann – BMW, 3). Jarl Wermelin – Opel Commodore.

Formel V: 1). Anders Berggren, 2). Birger Dyrstad, 3). Stener Svartrud.

1975 - TRONDHEIM GRAND CUP:

Debutanter: 1). Kjetil Bolneset – Volvo, 2). Olav Johansen – Simca, 3). Lars Anders Ojøien – Ford Escort, 4). Arne Riaunet – VW 1303 S.

Gruppe 1 int. 860 ccm: 1). Tore Syversen – Fiat, 2). Per Arne Lunn – Fiat, 3). Asle P. Johansen – Fiat,4). Sven Borgen – Fiat, 5). Robert Gulbrandsen – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Per Jørgensen – Fiat, 2). Roy Sandmo – Fiat, 3). Hans Hallberg – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Simca, 2). Dagfinn Larsen – Simca, 3). Bård Moen – Simca.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Odd Moseby, 2). Tore Seternes – Sunbeam, 3). Birger Schanche – Opel Ascona.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 2). Nils Gustav Wiik – BMW, 3). Per Arne Skogstad – Volvo 142, 4). Martin Schanche – Opel Rally Kadett, 5). Edgar Nås – BMW.

Volvo Cup: 1). Ola Rustad, 2). Einar Dahle.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Arne Stenshorne – NSU, 2). Stein Staxrud – NSU.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Sturla Løkken – VW, 2). Kolbjørn Bach Hansen – Ford Escort.

Gruppe 2 1600-2000 ccm: 1). Gunnar Kittelsen – Ford Escort, 2). Stig Forsmann – Volvo Amazon, 3). Finn J. Jensen – Ford Escort.

Gruppe 2 over 2000 ccm: 1). Ola Ustad – Vauxhall, 2). Sten Erik Edlund – Ford Capri.

RALLYCROSS LYNGÅS (9. juni):

A-Finale: 1). Åke Andersson – VW, 2). Bjørn Enger – VW, 3). per Eklund – Saab, 4). leif hagstrøm – VW, 5). Per Engseth – VW.

B-Finale: 1). Egil Johannesen – NSU, 2). jan Erik Lundgren – VW, 3). Bertil Molander – VW, 4). Åke Gustavsson – Saab, 5). Egil Stenshagen – Mini.

1975 - RALLYCROSS LYNGÅS (12. oktober):

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Asle P. Johansen – Fiat, 2). Ulf Larsen – Fiat, 3). Arild O. Mathiesen – Fiat, 4). Ståle Elvekrok – Fiat, 5). Egil Hovden – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Roy Sandmo – Fiat, 2). Bjørn Lund – Fiat, 3). Steinar Jørandli – Fiat, 4). Arnulf Paulsen – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Bård Moen – Simca, 2). Egil Hansen – NSU, 3). Nils Erik Løvstad – VW, 4). Anders Kjos – Simca.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Arne Vidar Holtan – Datsun, 2). Thorbjørn Karlsen – VW, 3). Hans Bråten – Fiat, 4). Kjell Aaen – VW, 5). Jens Lunn – VW, 6). Bjørn Eng – Saab, 7). Tore Sæternes – Sunbeam.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Svein Ivar Hagen – BMW 2002 Tii, 2). Martin Schanche – Opel Rally Kadett, 3). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 4). Per Rune Berg – Opel, 5). Oddbjørn Sundstøl – Volvo, 6). Finn Aage Aardahl – Ford Escort, 7). Jørn L. Gjersøe – Opel.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Egil Johannesen – NSU, 2). Geir Tørmoen – NSU, 3). Per Arne Skogstad – Daf.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Nils Tore Johnsen – VW og Sturla Løkken – VW, 3). Arild Bjølseth – VW, 4). Henning Olsen – VW, 5). Steen Wold – VW.

1975:

ACROPOLIS RALLY: 75

1). Walter Röhrl/Jochen Berger – Opel Ascona, 2). ”Siroco”/Andriopoulos – Alpine Renault A110, 3). Koumas/Dimitriadis – Mitsubishi Colt Galant

RALLY MAROKKO: 75

1). Hannu Mikkola/Jean Todt – Peugeot 504, 2). Bernhard Consten/Gerard Flocon – Peugeot 504, 3). Robert Neyret/Jacques Terramorsi – Alpine Renault A110

RALLY MONTE CARLO: 75

Norske deltagere: Støen/Nålby – BMW 2002 Turbo, Per Engseth/S. Nyengen – lada 1500 S, Tore H. Bratlie/Monty Karlan/S. Amundsen – Simca Rally, Rune val Aksmar/Bjørn Gulbrandsen – Fiat 128 Rally, Leif Vold Johansen/Knut Steen – Saab.

Fra starten i Stockholm gikk til østersund og ned til Gøteborg der man tok ferje videre til Kiel, og videre til Frankfurt og Gap, der man møtte deltagerne fra de andre startsstedene.

Før starten på den avsluttende prøven på 80 mil hadde deltagerantallet skrumpet til 60 biler.

Leif Vold Johansen kjørte jevnt og trutt og ble til slutt best av de norske, noe de var storfornøyd med.

Per Engseth kjørte inn i en mur på annen del av løpet og måtte bryte.

Rickard Støen: Var i begynnelsen best av de norske på 25. plass. På den avsluttende etappen punkterte de på tre hjul samtidig.

Rune Val Aksmar kjørte ut og vraka bilen.

Tore Bratlie ødela en vannslange på den avsluttende prøven.

1). Sandro Munari/Mario Manucci – Lancia Stratos, 2). Hannu Mikkola/Jean Todt – Fiat 124 Abarth, 3). Markku Alen/Ilkka Kivimäki – Fiat 124 Abarth

Norske plasseringer: 1975:

21). Vold-Johansen/Steen – Saab V4, 34). Støen/Nålby – BMW 2002 Turbo, 39). Bratlie/Karlan/Amundsen – Simca 1000 Rally

PORTUGAL (TAP) RALLY: 75

1). Markku Alen/Ilkka Kivimäki – Fiat 124 Abarth, 2). Hannu Mikkola/Jean Todt – Fiat 124 Abarth, 3). Ove Andersson/Arne Hertz – Toyota Corolla

RAC RALLY: 75

Løpet hadde en lengde på 2880 km og omfattet 72 spesialprøver.

Norske deltagere var Erik Aaby/Per Odvar Nyborg Opel Ascona, John Haugland/Fred Gallagher – Skoda, Terje Sveinsvoll – Honda, Sigmund Holgersen/Asbjørn Klever – Honda, Arne Garvik/Bjørn Lie – Honda, Trine Jensen/Mette Braathen – Ford Escort og Randi Tangeland – Fiat.

Erik Aaby hadde en tur på taket uten å tape for mye og lå etter 47 etapper på en 9. plass.

1), Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford Escort RS, 2), Roger Clark/Tony Mason – Ford Escort RS, 3).Tony Fowkes/Bryan Harris – Ford Escort RS, 4). Tony Pond – Opel Kadett, 5). Erik Aaby – Ford Escort, 6). Billy Coleman – Ford Escort, 7). Bengt Nilsson – Opel Ascona, 8). Maurizio Verini – Fiat 124 Abarth, 9). Will Sparrow – Vauxhall Magnum, 10). Simo Lampinen – Lancia Beta, 11). Harry Källstrøm – Datsun.

SAFARI-RALLY: 75

Ove Andersson tar en overraskende seier i en solid, men treg Peugeot 504.

1). Ove Andersson/Arne Hertz – Peugeot 504, 2). Sandro Munari/Lofty Drews – Lancia Stratos, 3).Bjørn Waldegård/Hans Thorszelius – Lancia Stratos, 4). Andrew Cowan – Mitsubishi Colt Lancer, 5). Bert Shankland – Peugeot 504.

SAN REMO-RALLY: 75

Nr. 1 Bjørn Waldegård/Hans Thorszelius – Lancia Stratos, Nr. 2 - Maurizio Verini/Francesco Rossetti – Fiat 124 Abarth, Nr. 3 - Jean-Luc Therier/Michel Vial – Alpine Renault A110, Mauro Pregliasco/Piero Sodano – Lancia beta Coupe, 5). C. Bianchi/M. Mannini – Porsche Carrera, 6). S. Bray/”Rudy” – Opel Ascona, 7). A. Brambilla/G. Bottoni – Alfa Alfetta GT, 8). Günter Fischer/H. Gottlieb – Opel Ascona, 9). F. Ormezzano/E. Carlotto – Alfa Romeo 2000 GTV, 10). P. Isnardi/S. Somone – Opel Ascona

SVENSKA (KAK)RALLY: 75

Løpet hadde start i Karlstad og ble avviklet i grensetraktene mot Norge. 70 biler startet.

Norge stilte med et landslag bestående av: John Haugland/Arild Antonsen – Skoda, Per Engseth/Sverre Nyengen – Lada, Stein Grøndal/Arne Herstrøm – Saab, Anders Blomberg/Steinar Jortun – Lada, Terje Sveinsvoll/Terje Junes – Honda. I tillegg startet følgende norske lag: Trine jensen/Mette Bråthen – Ford, Per Arne Skogstad/Jan Walmann – Volvo, Sverre Følid/Per Odvar Nyborg – Skoda, Sigmund Holøgersen/Asbjørn Kleven – Honda, Arne Garvik/Geir Sveinsvold – Honda, Egil Stenshagen/Knut Moberg – Datsun.

1). Bjørn Waldegård/Hans Thorszelius – Lancia Stratos, 2). Stig Blomqvist/Hans Sylvan – Saab 96 V4, 3), Simo Lampinen/Sølve Andreasson – Lancia Beta Coupe, 4). Per Eklund/Bjørn Cederberg – Saab, 5). Ingvar Carlsson/Claes Billstam – BMW, 6). Markku Alen/Ilkka Kivimäki – Fiat 124 Rally, 7). John Haugland/Arild Antonsen – Skoda, 8). Håkan Svensson/J,E. Andersson – Opel Ascona, 9). Rune Halin/A. Gustavsson – Volvo, 10). Leif B. Andersson/L. Nyborg – Ford Escort.

TOUR DE CORSE: 75

1). Bernhard Darniche/Alain Mahe – Lancia Stratos, 2). Jean Pierre Nicholas/Vincent Laverne – Alpine Renault A110, 3). Jean-Claude Andruet/Yves Jouanny – Alfa Romeo Alfetta,

TUSEN SJØERS RALLY: 75

1). Hannu Mikkola/Atso Aho – Toyota Corolla, 2). Simo Lampinen/Juhani Markkanen – Saab 96 V4, 3). Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford Escort RS

VÄRMLAND RUNDT:

800 km på isete veier. 170 deltagere. Arild Løvå måtte bryte. Jens Søgaard kom inn på 8. plass.

RALLY BAYERN – D:

Løpet besto av 1/3 grus og 2/3 asfalt og totalt hadde det en lengde på 600 km hvorav litt i underkant av 200 var fartsetapper, der en del ble kjørt to ganger. Det startet 169 biler hvorav rundt 100 kom til mål.

Et norsk lag deltok, nemlig Per Odvar Nyborg/Bjørn Lie i en Saab V4. Med en Saab V4 hadde de problemer med å holde tritt, men de havnet omtrent midt på resultatlisten.

1). Achim Warmbold/John Davenport – Alpine 310, 2). Walter Smolej – Opel Ascona, 3). Rainer Altenheimer – Porsche Carrera, 4). W. Knorr – Porsche Carrera, 5). H. Rack – Porsche Carrera, 6). W. Hauch – Porsche Carrera, 7). H. Stuck – Porsche carrera, 8). H. Herrmann – Opel Ascona, 9). H. Rausch – BMW,

RALLYE COTE FLEURIE:

1). Bourdon/Moutard – Renauld dauphine, 2). Desilles/desilles – Alpine 1600, 3). Pustelnik/”Day Tripper” – Alpine 1600, 4). Samaison/Dupont – Simca Rally 2, 5). Rousseau/Costa – Simca 1000, 6). Perciers/Vignon – Alpine 1300, 7). Nourry/Nourry – Porsche 911 S, 8). Morin/Morin – Simca, 9). “Knapick”/”Maryno” – Simca Rally 2, 10). Panin/Palfray – Alpine 1600.

LINDISFARNE RALLY- UK:

1). Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort RS 1800, 2). John Taylor/J. Jensen – Ford Escort RS 1800, 3). Brian Culcheth/JOhnstone Syer – Triumph Dolomite Smith, 4). Nigel Rockey/D. Tucker – Ford Escort RS 1600, 5). Tony Fowkes/B. Harris – Ford Escort RS 1600, 6). Donald heggie/G. Dean – Ford Escort RS 1600, 7). Andy Dawson/K. Gormley – Datsun Violet, 8). Robin Eyre-maunsell/N. Wilson – Chrysler Avenger, 9). Jimmy McRae/N. McNeil – Vauxhall magnum, 10). Will Sparrow/R. Crellin – Vauxhall Magnum

MANX TROPHY – UK:

De to norske lagene hang fint med helt til den siste etappen. Der kjørte Erik Arne Lier/Tom Monsen av veien og bøyde et hjul på BMW’n slik at de raste nedover listene i Gruppe 1, og havnet tilslutt på 12. plass i gruppen og 27. totalt. Per Oddvar Nyborg/Bjørn Lie hadde en avkjøring på Tholt-y-Will, der de et øyeblikk så ut til å forsvinne langt ned i dalen, men endte opp med en ødelagt lysrampe. Etter målpassering ble de nummer 7 i klassen og 27 totalt.

1). Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort RS 1800, 2). D. McCartney/T. Harryman – Porsche Carrera, 3). Billy Coleman/D.D. Sullivan, 4). D. Easthorpe/B. Margne – Porsche Carrera, 5). Cahal Curley/A. Frazer – Porsche Carrera, 6). J. Price/M. Somers – Porsche Carrera, 7). J. Dodgeworth – Porsche carrera, 8). B. Evans/John Davenport – Porsche Carrera, 9). George Hill/P. Short – Vauxhall Magnum, 10). Robin Eyre-Mounsell – Hillman Avenger.

STUTTGART RALLY - D:

1). W. Hauck/K. Gollin – Porsche Carrera, 2). Achim Warmbold/J. Davenport – Renault Alpine 310, 3). W. Knorr/T. Schunk – Porsche carrera, 4). P. Duge/E. Berg – Porsche carrera, 5). H. Stuck/U. Stuck – Porsche carrera, 6). W. Vetter/P. Klopfer – Porsche carrera, 7). Rainer Altenheimer/Hanno Menne – Porsche carrera, 8). H. Dehnelt/X – Porsche Carrera, 9). J. Brack/K. Meditz – Porsche carrera, 10). F. Regelmann/R. Rieger – BMW 2002


BAKKE – RØFÖRSLOPPET:

Special: 1). Bror Danielsson – Opel Ascona, 2). Ingvar Carlsson – BMW, 3). Iver Nederberg – Ford Escort BDA, 4). Gunnar Pettersson – Saab V4, 5). Arne Stenshorne – NSU.

Rallycross: 1). Stig Blomqvist – Saab V4, 2). Per Eklund – Saab V4, 3). Anders Hultqvist – VW 1302, 4). Per Engseth – VW 1302, 5). Åke Gustavsson – Saab V4, 6). Ingvar Carlsson.