1966

Norsk Motor Klubb feirer 50-års-jubileum, uten at dette ble spesielt markert. Formann i jubileumsåret var Asbjørn Ingvaldsen fra Avd. Drammen.

Bilsportringen blir etablert 11. januar med Trond Schea som første formann.

Avisen Dagbladet innstifter en egen Iscup med 7 tellende løp.

Finn R. Jacobsen tildeles Juniorprisen.

I Monte carlo blir det merkelige regelverket med handicap for GT-bilene igjen et hett tema. Flere deltagere blir disket etter feil lysbruk. En av rallysportens største skandaler.

Svenska Rallyt har et startfelt på 121 biler hvorav 48 kom i mål. Temperaturer ned mot -40 grader under løpet. Åke Andersson vinner i en Saab 96.

I Safari rally starter 88 biler og 9 kommer i mål, for første gang vinner en ikke kenyaner, nemlig Bert Shankland fra Tanzania. Datsun debuterer med en P 411.

Åke Andersson’s seier i Svenska Rallyt blir den siste i større sammenheng for Saab’s totaktsmotor.

Norgesløpet var velarrangert. Tom Trana vinner 18 av 25 fartsetapper og vinner med 13 minutter. 91 starter og 45 fullfører.

I RAC Rally starter 144 biler og 63 fullfører. Start og mål er lagt til Excelsior Hotell, Heathrow/London. Det ble anslått at rundt 2 millioner overvar løpet.

Stirling Moss hadde eget radioprogram både på Radio London og Radio Caroline kalt ”Lets motor with Moss”

Stig Blomqvist har grunnet sin litt brutale kjørestil et visst forbruk av karosserier, og noen bytter ble det også denne sesongen. Den mest alvorlige kom i SM-finalen i Växjö på høsten. Han feilbedømte en kurve og braste i rundt 100 km/t inn i en bastant steinmur med en kraftig demolert Saab som resultat. Etter det satt han i over en uke og filosoferte over situasjon og pengeforbruk før man igjen foretok et karosseribytte og det igjen var full fart. Heldigvis!

Trond Schea sin Ford Cortina ble tatt inn til etterkontroll etter et løp på Kalabanen uten at man fant noe reglementsstridig.

Bilsport blir nummer to i USA målt i antall tilskuere som oppgår til 39 millioner. Størst er hestesport med 67,6 millioner.

12 biler fullfører Indy 500. Dave McDonald og Eddie Sachs omkommer.

KNA arrangerer kurs i israce på Dæhlivannet i Bærum med Kjell Gudim som instruktør.

FØDT: Barbara Armstrong, Frederick Bouvy, Luis Climent, Dieter Depping, Alex Fassina, Endre Granum, Tore Hellerud, Isolde Holderied, Albert Llovera, Eddie Mercier, Richard Morgan, Svein G. Nielsen, Robert Reid, Harri Rovanperä, Thomas Rådstrøm, Stein Svardal, Tina Thörner, Marco Werner, Peder Økseter

DEBUTANTER: Sergio Barbasio, Gert Behret, Axel Erik Busch, Ingvar Carlsson, Vidar Christensen, Roger Ericsson, Robin Eyre-Maunsell, Jan Gundersen, Bengt Nilsson, Jean Luc Therier, Jean Todt,

DØD: Sidney Herbert Allard, Ragnar Gullberg, Dave McDonald, Eddie Sachs, John Taylor,

Vinnere:

87, UK: J. Dodsworth/R. Sweetman – Mini Cooper S

Acropolis Rally: Bengt Søderstrøm/Gunnar Palm – Ford Cortina Lotus

Arboganatten: Harry Källstrøm –

Arctic, Finland: Kari Sohlberg/Yrjö Rouhunkoski – VW 1600 TL

Arvika OT: Anders Kulläng/Leif Olsson – BMC Cooper

Bergen PO, Norge: Haldor Bruvik/Gunnar Wiig-Andersen

Bergslagsnatta: Gøte Westlund/Arne Dahlstrøm -

Bore: Tom Trana – Volvo Amazon

Bruksrundan: Per Tjerneld - Opel

Caminos del Inca: Henry Bradley/Cesar Vidaurre – Volvo 122

Cevennes: Jean Vinatier/Gauvain – Alpine 1440

Cevenole: Jean Rolland/Augias – Alfa Romeo GTA

Circuit of Ireland: Tony Fall/Henry Liddon – Mini Cooper S

Coupe des Alpes: Rolland/Augias – Alfa Romeo GTA

Dawns, UK: M.Butler/H. Thompson – Lotus Cortina

Deutschland Rally: Günther Klass/Wütherich – Porsche 911

Drammen Vårløp: Kjell Gudim/Monty Karlan – VW 1300

Dukeries: George Morris/William Granger – Ford Cortina

Däckefejden: Åke Andersson – Saab

Finland: Timo Makinen/Pekka Keskitalo – BMC Cooper S

Finnskog Høst: Trond Schea/Aage Bræin – Ford Cortina

Finnskog Vinter: Trond Schea/Willy Paulsen – Ford Cortina

Finnskogsvalsen, Sverige: Stig Borg – Saab

Fredrikstadløpet, Norge: John Unnerud/Finn R. Jacobsen – Renault

Fredrikstenløpet: Kjell Gudim/Monty Karlan – VW 1300

Geneve: Staepelare/Aerts – Ford Lotus Cortina

Glommaløpet: Kjell Gudim/Monty Karlan - VW

Gränsloppet: Stig Borg/Harry Mostrøm – Saab

Guide Dog, UK: G. Tripp/T. Boscence – Mini Cooper S

Gulf London: Åke Andersson – Saab 96

Gästebudstrofeen: Bjørn Waldegård – VW 1600 TL

Gøtene: Anders Sigurdsson - Saab

Jean behra: Jean Rolland/Augias – Alfa Romeo GTA

Jubileumsløp NAF Follo: Arne Ingier/Finn R. Jacobsen - Saab

Jubileumsrundan: Gösta Hjern/A. Johansson – BMC Cooper

Juneloppet: Dag Pettersson – Saab Sport

Jämtrally: Bengt Søderstrøm – Ford Cortina

KNA Vinterrally: Åke Andersson – Saab

KNA’s Vårløp: Kjell Gudim/Monty Karlan - VW

Kopparsnurren, Sverige: Lars jansson/Bertil Olsson – Renault

Larvikskarusellen: Arne Ingier/Finn R. Jacobsen - Saab

Laxnatta: Ingvar Welen - Saab

Lille mats: Jan Nordin – BMC

Ludvikarushen, Sverige: Torbjørn Robertsson – BMC Cooper

Lyon-Charbonnieres: Hanrioud/Peray – Alpine A110 1300

Løvdansen: Bjørn Waldegård – VW 1600

Madeira: Antonio Sarmento Rebelo – NSU Prinz 1000

Masnatta: Tom Trana – Volvo Amazon

Midnattløpet: Tore Syversen/Steinar Gundersen

Mistral: Jean Rolland/Augias – Alfa Romeo GTA

Mjøsløpet, Norge: Kjell Gudim/Monty Karlan - VW

Mobilpokalen, Sverige: Ove Eriksson – Opel Rekord

Moldau: Rauno Aaltonen/Henry Liddon – BMC Cooper

Monte Carlo: Pauli Toivonen/Mikander – Citroen DS 21

Moonbeam, UK: Y. McDonald – Ford Cortina GT

München-Wien-Budapest: Mäkinen/Easter – BMC Mini Cooper S

NAF A&B Vinterløp: Kjell Gudim/Monty Karlan – VW 1300

NAF Follos Jubileumsløp: Arne Ingier/Finn R. Jacobsen - Saab

NAF’s Vårløp: Arne Ingier/Finn Rolf Jacobsen

NAF’s Høstløp: Kjell Gudim/Monty Karlan

NAF Oslo C-løp: Leif Johansen/Svein Staalstrøm

NAF Oslo PO3-løp: K.O. Hodnungseth/U.E. Løvlie

NMK Jubileumsløp: Arne Ingier/Finn R. Jacobsen – Saab

Norden: Hannu Mikkola - Volvo

Norgesløpet: Tom Trana/Sølve Andreassen – Volvo

Novemberløpet: Trond Schea/Tor Andersen – Ford Cortina Lotus (Gruppe 1)

Petter Løken/Knut martinussen – Opel Rekord (Gruppe 2)

Paris-St-Raphael: Claudine Trautmann

PO-Cupen: Knut Antonsen/Arild Antonsen – Ford Cortina

Polen: Tony Fall/Krauklis – BMC Mini Cooper S

RAC-Rally: Bengt Søderstrøm/Gunnar Palm - Ford Cortina Lotus

Rift Valley: Jock Aird – Nissan Bluebird SSS

Rikspokalen: Harry Källstrøm – BMC Cooper

Rimbopokalen: Gunnar Blomquist – BMC Cooper

Romeriksløpet: Arvid Kolgrov/Monty Karlan – Volvo Amazon

Roslagsvalsen: Berndt Jansson – VW 1600

Russisk Vinter: Eino Riali/Veikko Inkilainen - Volvo

Safari Rally: Bert Shankland/Chris Rothwell – Peugeot 404

San Remo: Leo Cello/Lombardini – Lancia Fulvia

Scandiatrofen: Ingvar Welen – Saab Sport

Scottish: Tony Fall/Mike Wood – Mini Cooper S

Shumpike, UK: A. Rathmell/K. Wood – Ford Cortina GT

Smålandsjakten: Rolf Fransson/Ingvar Strøm - Volvo

Snøkarusellen, Norge: Tore Syversen/Steinar Gundersen - Volvo

Svenska: Åke Andersson/Sven O. Svedberg – Saab Sport

Sydrallyt: Harry Källstrøm – BMC Cooper

Sør-Afrika: Jan Hettema/Mike Hooper – Volvo 122 S

Sørland: Kjell Gudim/Monty Karlan – VW 1300

Total, Sør-Afrika: Jan Hettema/Mike Hooper – Volvo 122 S

Tour de Corse: Jean F. Piot/Jacob – Renault 8 Gordini

Touquet: Bernhard darniche/Alain Mahe – NSU 1000 TT

Tulipan: Aaltonen/Liddon – BMC Mini Cooper S

Ungarn: Timo Mäkinen/Paul Easter – BMC Cooper

Vinterpokalen: Søren Berggren – Saab 96

Vinterrally, UK: A. Boyd/D.B. Crawford – Ford Anglia

Värmland Rundt, Sverige: Ove Andersson/Rolf Dahlgren

Västerås OT, Sverige: Anders Kulläng

Vårløp Larvik: Kjell Gudim/Monty Karlan – VW 1300

Wartburg, Øst-Tyskland: Kurt Otto/Wolfgang Stehlow - Wartburg

Ypres: H. Saelens/F. Moens – Lotus Elan

Østerriske Alperally: Hopkirk/Crellin – BMC Mini Cooper S

Østgøta: Bjørn Waldegård – VW 1600

Øst-Tyskland: Andersen/Storgaard – BMC Cooper

Mesterskap:

Europa: Lillebror Nasenius - Opel, Sobieslaw Zazada – Steyr-Puch, Günther Klass - Porsche

British: Roy Fidler – Triumph 2000

Frankrike: Henri Greder, Jean Rolland, Guy Ligier, Claudine Trautmann

Italia: Leo Cella - Lancia

Motoring News: Malcolm Gibbs

Sverige: Åke Andersson – Saab, Harry Källstrøm – BMC

Tyskland: Karl-Heinz Panowitz/Rainer Strunz, Tilo Dencher/Schuller - Ford taunus

Belgias GP: John Surtees

Englands GP: Jack Brabham

Frankrikes GP: Jack Brabham

Hollands GP: Jack Brabham

Italias GP: Ludivico Scarfiotti

Mexicos GP: John Surtees

Monacos GP: Jackie Stewart

Tysklands GP: Jack Brabham

USA’s GP: Jim Clark

VM Formel 1: Jack Brabham – Brabham

VM F1 Konstruktører: Brabham

Mestere:

F3 Italia: Ernesto Brambilla

1966:

DRAMMEN TRAVBANE (Vinter): Arne Ingier – Saab / Tom Borgen – Morris Cooper / Dag Johannessen – Renault / Odd Moseby – Ford Cortina lotus / Chr. Knudsen – Volvo / Jan Nielsen – Saab / Jon Flom – Opel kadett / John Unnerud – Renault / Trond Schea – Ford Cortina / Gunnar hagerud – Volvo / Gunnar Kittilsen – Volvo.

DRAMMEN TRAVBANE (Høst): Harald Gulliksen – BMC / Frode Gran – BMC / Aage B. Bøckmann – NSU / Trond Schea – Ford Cortina / Per A. Bakke – Volvo / Arne Ingier – Saab / Erling A. Frøyseth – BMC Cooper / Trond Schea – Ford Cortina / Gunnar Kittilsen – Volvo

BJERKEBANEN (Vinter): Leif Høglund – Saab / Tom Borgen – BMC Cooper / Dag Johannessen – Renault R8 / Helge Menkerud – Ford Cortina / Arvid Kolgrov – Volvo 122 S / Jon Mikael Simon – BMC Cooper / John Unnerud – Renault / Trond Schea – Ford Cortina Lotus / Gunnar Hagerud – Volvo / Gunnar Kittilsen - Volvo

BJERKEBANEN (Vår): Trond Schea – Ford Cortina / A. Thorrud – Volvo / Kjell Gustafsson – Saab / Erling A. Frøyseth – BMC Cooper / Lennart Engelbrekt – BMC Cooper / Gunnar Hagerud – Volvo / Gunnar Kittilsen – Volvo

BJERKEBANEN (juni): Gøsta Johannesson – Opel Kadett / Guldbrand Dahl – NSU / Trond Schea – Ford Cortina Lotus / Per A. Bakke – Volvo 122 S / Trond Schea – Ford Cortina Lotus / Gunnar hagerud – Volvo / Erling A. Frøyseth – BMC Cooper / Kjell Gustafsson – Saab Sport / Gunnar Kittilsen – Volvo

BJERKEBANEN (Høst): Trond Schea – Ford Cortina / Gøsta Johannesson – Opel Kadett / Gudmund Fornes – BMC Cooper / Petter Løken – Volvo / Erling A. Frøyseth – BMC Cooper / Trond Schea – Ford Cortina / Arne Ingier – Saab / Steinar Øyhaugen – Volvo / Gunnar hagerud – Volvo

FORUS: Ole M.E. Olsen / Terje Sveinsvoll / Trond Schea / Lennart Bergqvist / Sigurd Faa.

NOREFJELL (Bakke-vår): Aage Bøckmann – NSU 110 / Carl Reidar Andersen – Ford Cortina GT / Erling A. Frøyseth – BMC Cooper / Trond Schea – Ford Cortina Lotus

NOREFJELL (Høst): Heidi Wessel – BMW 1600 / Einar T. Lie – BMC Cooper / Aage B. Bøckmann – NSU / Trond Schea – Ford Cortina GT / Svein Helling – Volvo / Arne Ingier – Saab / Ole Mørk – BMC Cooper / Roar Reiremo – Renault / Helge Menkerud – Ford Cortina / per Svein Iglebæk – Volvo / Gunnar Kittilsen – Volvo

HOVLANDSBANEN: Kjell Gustafsson – Saab / Erling A. Frøyseth – BMC Cooper / Odd Moseby – Ford Cortina Lotus / Trond Schea – Ford Cortina Lotus / Gunnar Kittilsen – Volvo

JARLSBERG: Gudmund Fornes – BMC Cooper / Ivar Liljemark – Renault / Per A. Bakke Volvo / Trond Schea – Ford Cortina / Gunnar Kittilsen – Volvo / Tom Kr. Kolberg – Hillman Imp / Trond Schea – Ford Cortina / Arne Ingier – Saab

NÜRBURGRING 84 TIMER: Julien Vernaeve/Andrew Hedges – MG B / Jacky Ickx/Gilbert Staepelaere – Ford Cortina Lotus / Nicolas Koob/D. Pizzinato – BMW 1800 / Alois Mark/Bohuslav Stiborek – Tatra / Hans Beck/Herbert Heuser – Opel Kadett / Ransy/jean-Louis Haxhe – Daf Dafodill

ROSKILDE RING: Jørgen Nielsen – Ford Cortina / Keld Hansen – Saab / Rolf Hopen – Lotus Super Seven / Arne Riis / Arne Ditlevsen.

VELODROMLOPPET: Sigvard Johansson – Saab, Erik Berger – Lotus Cortina, Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, Leif Hansén – Porsche, Sten Axelsson – Porsche carrera, Freddy Kottulinsky – Lotus F3, Curt Johansson – Formel V.

MONZA: Gianpiero Raffa – Fiat Abarth 850, Herbert Demetz/Hans herrmann – Fiat Abarth 1000, John Handley/John Terry – Mini Cooper S, Andrea de Adamich – Alfa romeo TI Super, Gianni Sartori – Lancia Flavia, Romasso Cappio/Paulo de Leonitrio – Alfa Romeo 2600.

NURNBURGRING 6 TIMER: Kirsch/Marx – BMW 700, Mantzel/Sprick – DKW Junior, Ahrens/Steinmetz – Fiat Abarth, John Handley/John Terry – Mini Cooper S, John Whitmore/Jack Sears – Ford Cortina lotus, Schütz/Emde – BMW, Roy Pierpoint/Jochen Neerpasch – Ford Mustang.

ZOLDER: Leo Cella – Fiat Abarth 1000, John Whitmore – Ford Cortina Lotus, Jacky Ickx – Ford Mustang.

AUSTRIAN OLYMPIC HILLCLIMP: Heinz liedl – Steyr Puch 650R, Leo Cella – Fiat Abarth 850, Hans herrmann – Fiat Abarth 1000, Alfred Krohe – Mini Cooper S, John Whitmore – Ford Cortina Lotus, Dieter Glemser – BMW 1800, Pius Zünd – Ford Mustang.

KANONLOPPET: Ed Swart – Fiat Abarth, Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, John Whitmore – Ford Cortina Lotus, Nelleman – Mini Cooper S, Freddy Kottulinsky – BMW 1800.

SNETTERTON: Johansson/Karlsson – Saab, Anstead – Fiat Abarth 1000, Wansbrough/Marshall – Mini Cooper S, John Whitmore – Ford Cortina lotus, Hubert Hahne – BMW 1800, Jackie Bond-Smith – Ford Galaxie.

ST. URSANNE LES RANGIERS: H. Stahel – Steyr Puch, Giunti – Fiat Abarth 850, Ed Swart – Fiat Abarth 1000, H.P. Hoffmann – Mini Cooper S, John Whitmore – Ford Cortina Lotus, Pius Zünd – Ford Mustang.

ZANDVOORT: Kurt Ahrens – Fiat Abarth 850 TC, Ed Swart – Fiat Abarth 1000, John Terry – Mini Cooper S, John Whitmore – Ford Cortina Lotus, Hubert Hahne – BMW 1800, Bo Ljungfeldt – Ford Mustang.

SPA-FRANCORCHAMPS 24 TIMER: Jean Vinatier/Mauro Bianchi – Renault R8 Gordini, Gerhard Bodmer/Dieter Schmidt – Glas 1304 TS, Enrico Pinto/Jacques Demoulin – Alfa Romeo Giulia Sprint GTA, Hubert Hahne/Jacky Ickx – BMW 2000 Tii, “Pat”/Chris Tuerlinx – Ford Mustang.

BERGEN PO JUNI:

Klasse A: 1). Haldor Bruvik/Gunnar Wiig-Andersen, 2). Chr. Stensaker/Ragnv. Frostad.

Klasse B: 1). Nils Rikstad/Sigmund Rikstad, 2). Oddmund Aune/Jarle Nordahl.

Klasse C: 1). Asbjørn Solberg/Gunnar Damm, 2). Nils Engelsen/Nils Einar Drange

1966 - NMK DRAMMEN VÅRLØP:

Totalt deltok 65 lag, noe som var en klar indikasjon på økende interesse for denne løpsformen. Starten var lagt til Sande, og løypa gikk via Ås, Verdal opp Hanekleivene og sørover i Vestfold, med en kartleserprøve rundt Skoppum. Derfra gikk det videre til Slagen kirke, Fosnes, Andebu, Brufoss, Hvittingfoss, Hof og Eidsfoss og til mål i Sande. Løpets lengde var rundt 200 km og på enkelte av skogsbilveiene var det fortsatt glatt vinterføre.

Klasse A: 1). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW, 2). Rolf Strand Jr./Einar Christiansen – Volvo PV, 3). Trond Schea/Willy Paulsen – Ford Cortina GT, 4). Arne B. Dahl/Marit Voss – VW 1500 S, 5). Arne Holm/Leif Engebretsen – Volvo PV, 6). Håkon Martinsen/A. Wang Sandaas, Ford Cortina GT, 7). Svein Solheim/Tore Solheim – VW 1200

Klasse B: 1). Tore Syversen/Steinar Gundersen – Volvo, 2). Per A. Bakke/Kjell Johansen – Volvo 122S, 3). Heidi Wessel/Kiss Sørvig – Renault, 4). Kai Kristiansen/Jon Ovlien – Opel Kadett, 5). Roar Johnsrud/John Hanslien – VW 1200, 6). Bernt H. Andersen/Reidar Aslaksen – BMC 1100, 7). Knut H. Jonassen/Torfinn Sundby – Ford Cortina GT, 8). Thorleif Braathen/Sverre Hansen – Ford, 9). Arild M. Bråthen/Arnold O. Sand – Volvo, 10). John Borgersen/Odd Seglen – Peugeot, 11). Erik Schou/Gunnar Gundersrud, 12). Svein Hvaara/Olaf H. Hellesnes – Ford Cortina, 13). Knut Moberg/Tone Bråthen – Ford Cortina GT, 14). Per Buer/Ronald Torp, 15). Rune Val Aksmar/Odvar Schiøll – Saab.

Klasse C: 1). Olav Fløene/Asbjørn Fløene – Saab, 2). Werner Wulfken/Hulov Hjertvik – Volvo, 3). Knut O. Hodnungseth/Ulf E. Løvlie – Renault, 4). Søren A. Østby/Arild Lund – Saab, 5). Leif E. Dæhlie/Bjørn G. Dæhlie – Saab, 6). Einar Aasen Jr./Geir B. Jacobsen – Fiat 1500, 7). Odd Tørmoen/Otto Øen - Saab, 8). Steinar Øyhagen/Einar Frisell – Volvo PV. 9). Terje Enger/Egil Åberg – Skoda TS, 10). Gunnar Hansen/Finn Kristensen – VW 1500, 11). Rolf Smevik/Per Mathiasen – Volvo 122, 12). Steinar Ringstad/Inge Ringdahl – BMC 1100, 13). Roy Johansen/Jon Prietz – Datsun, 14). Bjørn Lundem/Leif Aasen – Saab, 15). Morgan Andersen/Jan Holm – Fiat 1500 L, 16). Arne R. Bøe/Jan E. Skjefstad – VW 1200, 17). PerKristiansen/Jan Samsing – Volvo Amazon, 18). Gustav Thielemann/Øyvind Berntsen – Volvo, 19). Thorleif Guttormsen/Jan W. Østmann, 20). Ove Ødegård/Øystein Furuseth – Ford Cortina GT, 21). Egil Hagen/Olav Berglund – DKW 1000 S, 22). Håkon Stamnes/Elling Myklebust – Ford Cortina GT, 23). Terje Eidsvik/Tom Lyche – Ford Cortina GT, 24). Ole J. Ertnes/Sølvi Johannessen – Peugeot, 25). Karl T. Eidet/Terje Isaksen – Volvo PV, 26). Johan Iversen/Steinar Andersen – Ford Cortina, 27). Bjørn Havre/Jørgen Dyrdahl – VW 1600, 28). Ola Ruch/Eirik A. Søvik – Volvo, 29). Per Fadum/Trygve Åsli – VW, 30). Edgar Evensen/Tore Bjørnstad – Opel Kadett.

1966 - FARRIS-KARUSELLEN:

Klasse A: 1). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen, 2). E. Gjestrum Larsen/Rolf Strand jr., 3). Kjell Gudim/Monty Karlan, 4). Leif Høglund/Knut Moberg, 5). Knut Martiniussen/Helge Westbye, 6). Ole Murtnes/E. Christensen, 7). Harry Nylen Hansen/Svein Sjømæling, 8). Jon Flom/Per Gudem, 9). Ragnar Elvestad/Arne Brenne, 10). Ulv Behrens/Oddvar Holmøy.

Klasse B: 1). Hilmer Jonassen/T. Sundby, 2). Hartm. Odberg/Kjell M. Langø, 3). Ivar Dahl/Arne Tofteland, 4). Bernt H. Andersen/Oddvar Christensen, 5). Kai Kristiansen/Jan Ovlien, 6). Eyv. Wang/H, G, Wang, 7). Tom Jøntvedt/Per M. Hegg, 8). Per Bakke/Leiv Aasen.

Klasse C: 1). Svein Hvaara/H. Marthinsen, 2). Tor S, Pedersen/J.E. Ekenes, 3). Gunnar Hansen/F. Kristensen, 4). Einar Aasen Jr./G.B. Jacobsen, 5). Lars Årøy/E.M. Lie, 6). Søren A. Østby/Arild Lund, 7). Morten Waage/Terje Waage, 8). Leif E. Dæhlie/Bjørn Dæhlie, 9). Tom Berthelsen/R. Bonnegolt, 10). Per Hansen/Øystein Furuseth.

1966 - FINNSKOG VINTER:

Klasse A: 1). Trond Schea/Willy Paulsen – Ford Cortina Lotus, 2). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW, 3). Helge Menkerud/Kari Lunde – Ford Cortina GT, 4). Martin Nyhuus/Harald Hofshagen – Volvo, 5). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen – Saab Sport.

Klasse B: 1). Terje Nygren/Egil Stenshagen – Volvo 122 S, 2). Tore Syversen/Steinar Gundersen – Volvo PV, 3). Per Bakke/Kjell Johansen – Volvo Amazon, 4). Gunnar Hagerud/Reidar Bråthen – Volvo Sport.

Klasse C: 1). Tore Eidsvik/Tomm Lyche – Ford Cortina GT, 2). Rønning/Aarstad – Saab 96, 3). Gunnar Holt/John Olav Aamodt – Renault 8, 4). Leif Erik Dæhlie/Bjørn Dæhlie – Saab 96.

1966 - FREDRIKSTADLØPET:

Avviklet i begynnelsen av mai med KNA Fredrikstad som arrangør. Starten var lagt til Fredrikstad der man rett etter start fikk bryne seg på noen nøtter i en fiks og vanskelig kjøreordre med de første kontrollene i området rundt Onsøy kirke. Her var det mange som passerte i feil rekkefølge. Løypa gikk videre over Tomb, Råde, Trøsket, Sarpsborg, Narteig, Askim og Spydeberg til mål i Hølen.

Klasse A: 1). John Unnerud/Finn R. Jacobsen - Renault, 2). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW 1600 TL, 3). Hans J. Nilsen/Knut Moberg – PMC, 4). Hans E. Olsen/Arne Granli – Ford Corsair.

Klasse B: 1). Bjørn Chr. Gunnarstorp/Aage Edvardsen – Volvo Amazon, 2). Otto Øen/Paul Wetche - Saab, 3). Ole B. Andersen/Knut Jønsson – Ford Cortina, 4). Tore Syversen/Steinar Gundersen - Volvo, 5). Per A. Bakke/Kjell Johansen – Volvo 122S, 6). Kai Kristiansen/Jan A. Hovlien – Opel Kadett, 7). Odd Karlsen/Arne H. Jacobsen – VW, 8). John Borgersen/Odd Seglen – Peugeot, 9). Gerh. Lech-Hanen/Gunnar Gundersrud – VW 1300, 10). E.W. Wang/H.G. Wang – MG 1100, 11). Jan Burø/Jan Kolstad - Saab.

Klasse C: 1). Knut Antonsen/Arild Antonsen – Ford Cortina, 2). Knut O. Hodnungseth/Ulf E. Løvlie - Renault, 3). Bjørn Lundem/L. Aasen - Saab, 4). Aksel Bruun/Terje Baardseth – Volvo 122 S, 5). Terje Eidsvig/Tom Lyche – Ford Cortina, 6). Hans Fr. Olsen/Karl Hägerstrøm - Saab, 7). Ove Ødegård/Øystein Furuseth – Ford Cortina, 8). Olaf Ertnes/Sølvi Johannessen - Peugeot, 9). Hans Pedersen/Erik Pedersen – VW 1600 TL, 10). Bjørn Jensen/Stein Lundbeck – Volvo, 11). Olaf Fløene/Asbjørn Fløene – Saab, 12). Gunnar Hansen/Finn Christensen – VW, 13). Roy Kingsrød/Jens Rostad – Saab, 14). Jan Øverbye/A. Kr. Nygaard – Ford Anglia, 15). Jan Nordtug/Aage Slang – VW, 16). Roar Pettersen/Per Helminen – Hillman, 17). Bjørn Røsnæs/Christian Løchen – Opel Kadett, 18). Hans P. Kristiansen/Alf Pinaas – Ford Cortina, 19). Jens H. Westberg/Jens A. Westberg – Ford Cortina, 20). Terje Gimle/Jan E. Ingier – Ford.

1966 - GLOMMALØPET:

Klasse A: 1). Kjell Gudim/Monty Karlan, 2). Terje Nygren/Egil Stenshagen, 3). Arne B. Dahl/Marit Voss, 4). John Unnerud/Willy Paulsen, 5). Per A. Bakke/Steinar Gundersen. 6). Ottar Solberg/Kjell Johansen, 7). Arvid Kolgrov/Kjell Paulsen, 8). John Viervang/Terje Brørby, 9). Odd Andersen/Odd Frøhne, 10). Trine Jensen/Tore Solheim, 11). Trond Schea/Knut Moberg. Arne Ingier/Finn R. Jacobsen måtte bryte.

Klasse B: 1). Jan Gundersen/Arild Antonsen, 2). Kai Bråthen/Øystein Furuseth, 3). Asbjørn Gunnes/Anton Johansen, 4). Audgar Engmark/Steinar Jortun, 5). Tor R. Revhaug/Ulf Løvlie, 6). Odd Angell/Terje Baardseth, 7). Ingar Askheim/Åge Edvardsen, 8). Terje Eidsvig/Finn Kristensen, 9). Erling Eriksen/Arne Jakobsen, 10). Per Kristiansen/Jan Samsing, 11). Even Jahren/Arne Paakjer, 12). Ole Edvin Granberg/Freddy Høgås.

Klasse C: 1). Egil Moreite/Bjørn Muggerud, 2). Per Aanerud/Bernt Eliassen, 3). Bjarne Olsen/Ola I. Bratteng, 4). Arne J. Arnesen/Paul Hansen, 5). Trygve Hauge/Svend Kristensen, 6). Øyvind Aspeng/Bjørn Dahl, 7). Terje Enger/Egil Eiberg, 8). Helge Korner-Olsen/Egil Holte, 9). Knut Kr. Prestrød/Tor J. Bieltvedt, 10). Vidar Holen/Kjell Olav Nilsen, 11). Alf Helle/Harald Nore, 12). Kai Thoresen/Arne Kristiansen, 14). Magne Vaskinn/Brydar Fjeld, 20). Bjørn Brøholt/Lars Ekeberg.

Baneprøve Klasse A: 1). John Unnerud, 2). Kjell Gudim, 3). Arne B. Dahl.

Baneprøve Klasse B: 1). Odd Angell, 2). Per Kristiansen, 3). Ole Edvin Granberg, 4). Jan Gundersen.

Baneprøve Klasse C: 1). Kjell Håkonsen, 2). Alf Helle.

LARVIK VÅRLØP:

Løpet var 280 km langt med 23 poster. Dårlig vær med tett tåke ispedd litt lyn og torden som gjorde at det klarnet opp i perioder.

Klasse A: 1). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW, 2). Gjestrum Larsen/Rolf Strand jr., 3). Jon Flom/Per Gudem, 4). Murtnes/Christiansen, 5). Holm/Engebretsen, 6). Olsen/Granli, 7). Jøntveit/Isegran, 8). Nylén-Hansen/Sjømeling, 9). Dahl/Moberg.

Klasse B: 1). Hanssen/Gundersrud, 2). Wang/Wang, 3). Delemark/Stenshagen, 4). Kolgrov/Haslien, 5). Jonassen/Sundby, 6). Pedersen/Agner, 7). Bakke/Johansen, 8). Person/Holmøy, 9). Sire/Kolstad.

Klasse C: 1). Pedersen/Ekenes, 2). Christiansen/Hegg, 3). Aasen Jr./Jacobsen, 4). Thielemann/Nordahl, 5). Andersen/Holm, 6). Guttormsen/Østmann, 7). Werner/Thorsen, 8). Hagen/Løvlie, 9). Hvaara/Marthinsen, 10). Jensen/Johannessen, 11). Sjøblom/Sjøblom, 12). Anvik/Pettersen, 13). Berthelsen/Bonnagolt, 14). Aspeng/Dahl, 15). Andresen/Eidstad, 16). Jonassen/Svendsrud.

LARVIKSKARUSELLEN:

Klasse A: 1). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen, 2). Kjell Gudim/Monty Karlan, 3). Egil Gjestrum Larsen/Rolf Strand Jr., 4). Leif Høglund/Knut Moberg, 5). Knut Martiniussen/Helge Westby.

Klasse B: 1). Knut Hilmar Jonassen/Torfinn Sundby, 2). Ole Hartmann Odberg/Kjell M. Langø.

Klasse C: 1). Svein Hvaara/Håkon Martinsen, 2). Tor S. Pedersen/J.E. Ekenes, 3). Gunnar Hansen/F. Kristensen.

1966 - MIDNATTSLØPET:

Klasse B: 1). Tore Syversen/Steinar Gundersen, 2). Terje Nygren/Egil Stenshagen, 3). Einar W. Wang/Hans G. Wang, 4). Kjell Glenne/Anton Johansen, 5). Kjell O. Nilsen/Kai Kristiansen, 6). Heidi Wessel/Kiss Sørvig, 7). Roar Johnsrud/Johan Hanslien, 8). Odd Frøhne/Odd Andersen, 9). Monty Karlan/Marit Andtreassen, 10). John Magnus Pedersen/Arne B. Dahl.

Klasse C: 1). Bjørn Lundem/Leiv Aasen, 2). Per Erik Høibakk/Terje Brørby, 3). Per M. Thømte/Håkon Stamnes, 4). Odd M. Karlsen/Per A. Bakke, 5). Olav Fløene/Asbjørn Fløene, 6). Ove Ødegård/Øystein Furuseth, 7). Morten Tiberg/Finn Knutsen, 8). Tor Einar Mathiassen/Per Mathiassen, 9). Knut Antonsen/Arild Antonsen, 10). Ole Hodnungseth/K. Løvlie, 11). Alf Helle/Freddy Høgås, 12). Ronald Isaksen/Bengt Eliassen, 13). T. Wigernes/O. Henry, 14). Schärer/Terje Baardseth, 15). Tor Hauff/Jan Erik Keim, 16). Øivind Aspeng/Bjørn Dahl, 17). Erik Henriksen/Morten Reistad, 18). Øihagen/Frisell, 19). Tom Broden/Thor Thorsen, 20). Alf Berg/Kjell Steffensen, 21). Harald Fadum/H. Hjertvik, 22). Ernst Johansen/Kåre Lodding, 23). Nils Hellum/Kjell Fredriksen, 24). Jens H. Westberg/Jens A. Westberg, 25). Erik Braaten/Jan Poverud.

1966 - MJØSLØPET

Klasse A: 1). Kjell Gudim/Monty Karlan, 2). Johs. Faale/Knut Moberg, 3). Ola Værlien/Tollef Meldieseth 4). Ole Hodnungseth/Ole Marius Stamnes, 5). Arne B. Dahl/Marit Voss. 6). Olav Haug/Jens Chr. Østbye, 7). Leif Vold-Johansen/Jon Ulleberg, 8). Roger Steen/Rolf Haugen, 9). Conrad Trotland/Nils Moen, 10. Martin Nyhuus/Harald Hoffshagen, 11). Trine Jensen/Tore Solheim, 12). Per Finsen/Bjørn Huser.

Klasse B: 1). Tore Syversen/S. Gundersen, 2). Arvid Kolgrov/J. Hanslien, 3). Jan Gundersen/Arild Antonsen, 4). Kjell Schärer/Terje Baardseth, 5). Steinar Øyhagen/E. Frisell, 6). Heidi Wessel/Kiss Sørvig, 7). Rolf Smevik/Leif Johansen, 8). Kai Kristiansen/J. Ovlien, 9). Gunnar Juvberget/Hjenset

Klasse C: 1). Olav Fløene/Asbjørn Fløene, 2). Werner Wülfken/H. Hjertvik, 3). Kåre Halvorsen/Are Odden, 4). Arve Mostue/Anne Mostue, 5). Kjell Håkonsen/J. Engerdahl, 6). Per Hubred/Olav Øfstås, 7). Rolf Myhrer/O. Blakkisrud.

NAF FOLLO JUBILEUMSLØP:

46 deltagere, 300 km langt, regn og tåke slik at veiene ble såpeglatte. Start i Drøbak og en løype via Linnes, Haugen, Hauger, Berg, Bråte, Nummestad, Skjellfoss, Rødsund, Flesberg, Skjønnerød, Lunder, Fossen, Mørk, Sundby, Spydeberg, Ramstad, Torp, Torshov, Tveiten, Langseter, Finsrud, vassbonn, Havnås, Trømborg, Eidsberg, Torp, Korsvoll, Linnestad, Kroer, Myrvoll, Bjaastad, Kjeppestad, Siggerud, Vevelstad til mål på Ski Torg.

Det var lagt inn to fartsetapper, en ved Verksli i Trøgstad på 1,5 km, og en ved Bjastad i Kråkstad på 1,9 km. Den siste var spesielt vanskelig og her var det ingen av lagene som greide å holde den oppsatte idealtiden.

Klasse A: 1). Arne Ingier/Finn R. jacobsen – Saab, 2). Knut Martiniussen/Helge Westby – VW, 3). Leif Vold-Johansen/Jon Ulleberg – Morris.

Klasse B: 1). Kjell Glenne/Anton G. Johansen – Ford Anglia, 2). Per A. Bakke/Kjell Johansen – Volvo, 3). Terje Nygren/Egil Stenshagen, 4). Kjell O. Nilsen/Kai Kristiansen – Simca.

Klasse C: 1). Terje Eidsvig/Finn Kristensen – Ford Cortina, 2). Tom Ramdahl/Peter Brekke, 3). Bjørn Harris Hansen/Jarle Røren, 4). Audgar Engmark/Steinar Jortun – Vauxhall Victor.

NAF’S HØSTLØP 1966:

Klasse A:

1). Kjell Gudim/Monty Karlan, 2). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen, 3). Kai Kristiansen/Kjell O. Nilsen, 4). Ove Ødegård/Finn P. Kristensen, 5). Kai Bråthen/Øystein Furuseth, 6). Odd Angell/Terje Baardseth, 7). Gustav Fr. Huseby/Kiss Sørvig, 8). Eivind W. Wang/Hans G. Wang.

Klasse B:

1). Hroar Kaas/Thor Thorsen, 2). Audgar Engmark/Steinar Jortun, 3). Egil Moreite/Kjell Paulsen, 4). Tore Kase/Rolf Pedersen, 5). Rolf Slæperud/Rune Val Aksmar, 6). Gunnar Stolz/Aksel R. Gangnæs.

Klasse C:

1). Aasmund Kleve/Erich W. Nielsen, 2). Trygve Tuverud/Johnny Nyengen, 3). Leif Sommer/Roar Kløfta, 4). Gudbrand Hoff/Rolf Granåsen, 5). Tor haugland/Jan Brynildsen, 6). Trond Aardalsbakke/Olav Aardalsbakke, 7). Tom B. Eliassen/Jon S. Lie, 8). Rolf Skjærstad/Kai Thoresen, 9). Asbjørn Gunnes/K. Dillevik, 10). Erik Brenna/jan Berg, 11). Ola I. Bratteng/Harald Bekkelund, 12). Kjell Strømme/Hans Fure, 13). Per Fall/Kjell Grønneng, 14). Per A. Skogstad/O. Grimsrud, 15). Idar Furuseth/Tor J. Bieltvedt, 16). Michael Hoel/Dag Rosenberg, 17). Bjørn Brødholt/Ellef Mørk, 18). Magne Vaskinn/Brydar Fjeld, 19). Yngve Hansen/Svein A. Solberg, 20). Helge Bjanes/Ole Chr. Bjånes, 21). Leif Nyborg/Per Odvar Nyborg, 22). Inge Østgaard/Halvor Stensrud, 23). Tom Stensrud/Harald Isdahl.

1966 - NAF ASKER & BÆRUM VINTERLØP:

Klasse A: 1). Kjell Gudim/Monty Karlan, 2). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen, 3). Helge Menkerud/Knut Moberg, 4). Rolf Ansethmoen/Einar Ansethmoen, 5). Thorbjørn Foss/Carl Erik Knudtzen, 6). Bjørn Huser/Per Finsen, 7). Ronald Laurendz/Torgeir Alm, 8). Johannes Faale/Kari Lunde, 9). Martin Nyhuus/Harald Hoffshagen, 10). John Unnerud/Lars Askersrud, 11). Leif Vold-Johansen/Jon Ulleberg.

Klasse B: 1). Per A. Bakke/Leiv Aase, 2). Tore Syversen/Steinar Gundersen, 3). Kai Kristiansen/Egil Stenshagen, 4). Heidi Wessel/Kiss Sørvig, 5). Ingar Askheim/Kjell Johansen, 6). Knut Hodnungseth/Ulf Løvlie, 7). Olav Fløene/Asbjørn Fløene, 8). Håkon Martinsen/Kjell Langø, 9). Bjarne Hummeltang/Per Andersen, 10). Svein Hvaara/Olav Hellenes.

NAF OSLO C-LØP:

Klasse C: 1). Leif Johansen/Svein Staalstrøm, 2). Odd Angell/Per Ramstad, 3). Arnt Lilledal/Thor Wiik, 4). Werner Wülfken/Herlov Hjertvik, 5). Hans Lundberg/Kjell Reiz, 6). Harald Fadum/Jan samsing, 6). Leif Frøyen/Per Erik Frøyen, 6). Arild Antonsen/Steinar Finholt, 9). Erik Krognes/Jan Erik Ski, 10). Erik Brenna(Jan berg.

Dameklasse: 1). Eidis Huseby Kvaalen/Ingerid Hegeberg.

1966 - NAF OSLO PO-3 LØP (oktober):

Hovedansvarlige for løpet var Thorbjørn Berntsen og Haakon Fløysvik. Start og mål var på Grua og løypa gikk via Kalvsjødam, Sløvika, Vestern, Lunner kirke, Raknerud, Gran, Korshagen, Brandbu, Kolkinn, Pershus og tilbake til Grua. Løypa var bare 130 km, men mange av deltagerne hadde store vanskeligheter og det ble mye prikker og manglende poster.

Klasse C1: 1). K.O. Hodnungseth/U.E. Løvlie, 2). Rolf Slæperud/Rune val Aksmar, 3). T. Broden/T. Thorsen, 4). T.E. Mathiassen/P. Mathiassen, 5). Harald Fadum/H. Hjertvik, 6). Audgar Engmark/Steinar Jortun, 7). Peto Folkestad/T. Lie, 8). S. Haklien/B.O. Gulbrandsen, 9). Arnt Lilledal/Thor Wiik, 10). T. Roa/B. Enger, 11). P.K. Olsen/S.O. Madsen, 12). K. Schärer/T. Baardseth, 13). T.S. Berntsen/K. Barby, 14). Fr. Østby/R. Granaasen, 15). G. Asbjørnsen/O. Rusten, 16). L. Edseth/L. Edseth, 17). A. Askmann/B. Strømberg, 18). E.E. Henriksen/M. Reistad, 19). H. Fure/O. Fure, 20). Karl Kreutz-Hansen/J.A. Bye, 21). K. Håkonsen/P. Bjerke, 22). A. Berg/K. Steffensen, 23). F. Haugen/K. Haugen, 24). M. Løw/E. Malm, 25). A.C. Jensen/J. Samsing, 26). A.K. Bakken/J. Helstrup, 27). H. Olsen/A. Sætre.

Klasse C2: 1). S.W. Braar/O.G. Rønning, 2). Leif Sommer/L. Engh, 3). P.O. Stålvang/K.T. Thorstensen, 4). S. Berg/O. Berg, 5). F. Skjellum/P.E. Frøyen, 6). W. Bakken/H. Haugli.

NMK’S JUBILEUMSLØP:

Arrangert av NMK-avdelingene i Drammen og Larvik. Lengden var rundt 200 km og rundt 80 biler deltok. Starten var lagt til Spro Kro ved Sande i Vestfold der man først kjørte en liten sløyfe i nærmiljøet før man bega seg opp Hanekleivene. Første prøve var lagt til Bergsvannet før man kjørte mot Hof, Kronlien og til en kartleserprøve ved Bakstvål. Videre gikk ferden over Holtung, Kjær, Andebu, ned Lågendalen over Hedrum kirke til mål i Larvik.

Arne Ingier/Finn R. Jacobsen gjennomførte et flott løp og hadde bare pådratt seg 38 prikker på 33 kontrollposter. Kjell Gudim/Monty Karlan lå lenge i ledelsen, men kjørte feil på kontroll 18 og falt ned til 6. plass. Premien til beste fører i A-klassen tilfalt Arne Ingier, som bare hadde pådratt seg 3 prikker på de spesielle førerprøvene. Kartleserpremien gikk til Willy Paulsen. I B-klassen gikk premien til beste fører til Arvid Kolgrov, mens kartleserprøvene ble vunnet av Odd Seglen. I C-klassen gikk disse premiene til henholdsvis Terje Eidsvig og Terje Brørby.

Klasse A: 1). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen – Saab, 2). Bjørn Fristad/Willy Paulsen – Saab, 3). Jon Flom/Dagfinn Isegran – Opel, 4). Trine Jensen/Tore Solheim – VW, 5). Odd Andersen/Odd Frøhne – VW, 6). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW, 7). Ole Murtnes/A. Wang Sandaas – Volvo.

Klasse B: 1). John M. Pedersen/Kjell M. Langø – Volvo, 2). Svein Melvold/H.G. Wang – Renault 8, 3). John Borgersen/Odd Seglen – Peugeot, 4). Hilmar Jonassen/Torfinn Sundby – Ford Cortina, 5). Arvid Kolgrov/Steinar Gundersen – Volvo, 6). Arne Brænne/Jan Eriksen – VW, 7). Leif Erik Dæhlie/Bjørn Dæhlie – Saab, 8). Thorleif Braathen/Sverre Hansen – Ford, 9). Terje Nygren/Einar Frisell – Volvo, 10). Odd Egil Bruun/Harry Svendsen – Saab.

Klasse C: 1). Terje Eidsvig/Finn Kristensen – Ford Cortina, 2). Per Erik Høybakk/Terje Brørby – Hillman, 3). Olav Fløene/Asbjørn Fløene – Saab, 4). Knut Ole Hodnungseth/Ulf E. Løvli – Renault R8, 5). Tom Broden/Thor Thorsen – Mini Cooper, 6). Tor S. Pedersen/Jan Edv. Eknes – Neckar, 7). Lars Årøy/E.M. Lie – Volvo, 8). Tore Hansen/Per Nordahl – NSU TT, 9). Arne M. Skaugerud/Arve Moestue – Ford Cortina, 10). Rolf Slæperud/Rune Val Aksmar – Saab V4, 11). Stein Hansen/Bjørn Lind – Volvo, 12). Olav Kind/Jørgen Dyrdahl – Fiat, 13). Hans Petter Bergersen/Ove Næss – VW 1500, 14). Thor Berg/Kari Kristiansen – VW, 15). Søren A. Østby/Arild Lund – Saab, 17). Geir Arnesen/Knut Martiniussen – VW, 18). Tom Stengraff/Dag Rein – Saab, 19). Staale W. Braar/Odd Gunnar Rønning – Fiat, 20). Bjørn Christiansen/Per Mikal Hegg – Ford Cortina, 21). Morten Waage/Terje Waage – Peugeot, 22). Svein Hvaara/Ragnar Oddberg – Ford Cortina, 23). Else Hegbom/Reidun Johansen – Renault, 24). Svein Gregoriussen/T. Tverraaen – Volvo, 25). Tore Wigenes/Odd Henry – Volvo, 25). Tom Stausland/Skjold Larsen – BMC.

1966 – NORGESLØPET:

Avviklet som rent rally, uten orienteringsetapper. Løypa gikk gjennom Oslo, Akershus, Buskerud, Vestfold og Telemark. 100 mil langt med 250 km fartsetapper fordelt på 28 prøver. Innlagt en 4-landskamp.

Start på BP-senteret på Økern kl. 14.00 lørdag og målgang samme sted søndag 10.30. 91 biler startet hvorav 46 fullførte. En del stygge utforkjøringer, men ingen personskader. Løpet kom litt skeivt ut da det var vanskelig å holde tidsskjemaet ut fra Oslo lørdag ettermiddag. I tillegg greide en buss med bærplukkere å forville seg inn på fartsetappe Hagatjern, noe som medførte ytterligere forsinkelser.

Trond Schea var ute av toppkampen allerede på første etappe der han fikk ødelagt paralellstaget etter et luftig svev på 20-30 meter. Kjempet tappert videre og fikk også mye transportprikker i forsøk på å reparere skaden.

Åke Andersson var lenge med i teten men måtte bryte på tredje siste prøve, ”Numedal” som ble ansett som løpets værste.

Kjell Gudim/Monty Karlan kjørte inn til 2. plass totalt og sikret dermed Norge seieren i landskampen.

Tom Trana/Sølve Andreasson vant løpet totalt, med en seiersmargin på 13,5 minutt..

Norge vant den innlagte 4-landskampen.

Tom Trana vant den første etappen ”Geveltseter” på 11 km med tiden 9.10 min foran Åke Andersson på 9,27 og Helge menkerud på 9.29.

Den neste prøven gikk fra Konnerud opp til Hagatjern og ned til Vestfossen. Her var svensken Ingvar Welen raskest på 11,36 foran Åke Andersson 11,45. Kjell Gudim og Helge menkerud fikk tiden 11,50 mens Tom Trana og Arne ingier fikk notert 11,55.

Løpet hadde allerede hatt stort frafall og flere måtte bryte på de to neste, Numedal og Jondalen.

På returen søndag morgen da de samme etappene ble kjørt motsatt vei, ble det et frafall blant de beste på nesten 50 prosent. På både det svenske og finske nasjonslaget hadde tre av fem brutt og de var dermed ute av kampen.

Resultater:

1). Tom Trana/Sølve Andreasson - Volvo, 2). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW, 3). Jon Flom/Per Gudem – Opel, 4). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen – Saab, 5). Ole Hodnungseth/Ole Marius Stamnes – Renault, 6). Knut Martiniussen/Helge Westbye – VW, 7). Pekka Routti – VW, 8). Helge Menkerud/Magne Lunde – Ford, 9). Ingvar Welen/Bertil Trued – Saab, 10). Reijo Merisalmi/Erkhi Rautanen – Volvo, 11). Leif Vold-Johansen/Jon Ulleberg – Morris, 12). Leif Høglund/Knut Moberg – Saab, 13). Henning Christensen/Harry Ebert – Toyota, 14). Knut Ole Hodnungseth/Ulf E. Løvlie – Renault, 15). Ronald Laurendz/Torgeir Alm, 16). Harry Nylen-Hansen/Svein Erik Sjømæling – Opel, 17). Henning Henriksen/Peter Singers – Volvo, 18). Per Finsen/Gilbert Hansen – Volvo, 19). Bjørn Gundersen/Alf Næss – Volvo, 20). Jan Nielsen/Sverre Bryde – Saab, 21). Simon Engseth/Jens Chr. Østbye – Volvo, 22). Kjell M. Langø/Håkon Marthinsen – Hillman, 23). Conrad Trotland/Nils Moen – Volvo, 24). Trine Jensen/Aage Bræin – VW, 25). Sissel Nielsen/Marit Andreassen – Saab, 26). Per Eklund/Birger Pettersson – VW, 27). Ola Værlien/Tollef Meldieseth – Ford, 28). Øyvind Bay Gundersen/Ole Jochumsen – Ford, 29). Olav Haug/Toril Haug – Volvo, 30). Stein Sire/Dag Allan Stenberg – Opel, 31). Fredrik Viseth/Einar Nordland – Volvo, 32). Helge Berg/Helge Østvang – Datsun, 33). Morten Tiberg/Arne Paakjer – Peugeot, 34). Christopher Stensaker/Ragnvald Frostad – Peugeot.

Nasjonal klasse: 1). Rolf Smevik/Leif Johansen – Volvo, 2). Steinar Øyhaugen/Einar Frisell – Volvo, 3). Rune Val Aksmar/Odvar Schiøll – Saab, 4). Jan Gundersen/Arild Antonsen, 5). Otto Øen/Jack Weseth – Saab, 6). Terje Nygren/Egil Stenshagen – Volvo, 7). Peto Folkestad/Terje Lie – Saab, 8). Kjell Åge Skyttermoen/John Olav Halvorsen – Hillman, 9). Bjørn Christiansen/Per M. Hegg – Ford, 10). Bjarne Olsen/Ola Bratteng – NSU, 11). Svein Hødal/Ernst Johansen – VW, 12). Jan Øverbye/Audun Nygaard – Sunbeam.

NOVEMBERLØPET 1966:

Klasse A – Gruppe 1: 1). Trond Schea/Tor Andersen – Ford Cortina Lotus, 2). Lasse Jønsson/Ivar Liljemark – BMC Cooper, 3). Jon Flom/Per Gudem – Opel Rekord.

Klasse A – Gruppe 2: 1). Petter Løken/Knut Martiniussen – Opel Rekord, 2). Bjørn Fristad/Willy Paulsen – Saab Sport, 3). Arve Andersen/Pål Wensberg – Volvo, 4). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW 1500, 5). Helge Menkerud/Kari Lunde – Ford Cortina, 6). Johs. Faale/Finn Lysebråthe – VW 1500.

Klasse B: 1). Jan Gundersen/Arild Antonsen – Volvo, 2). Gunnar Birkheim/Sten Lindbäck – Volvo, 3). Arvid Kolgrov/Steinar Gundersen – Volvo, 4). Per Kristiansen/Jan samsing – Volvo, 5). Rolf Smevik/Leif Johansen – VW 1500, 6). Mats Karlsson – Saab Sport, 7). Gunnar Stålgren/Lars karlsson – VW 1500, 8). Jan Nielsen/Sverre Bryde – Saab Sport, 9). Rune val Aksmar/Thormod Nordberg – Saab Special, 10). Trine Jensen/Arne B. Dahl – VW 1500, 11). Nils Hellum/Kjell Fredriksen – Fiat 600, 12). Ernst Stenberg/Arvid Haraldsen – Volvo, 13). Kai Kristiansen/Jon Ovlien – Opel Kadett, 14). Tom Broden/Tor Thorsen – BMC Cooper.

1966 - PO-CUPEN LØP 1:

Klasse C1: 1). Knut Anthonsen/Arild Anthonsen – Ford Cortina, 2). Bjørn Harris Hansen/Jarle Røren – Volvo, 3). Kjell Johansen/Bjørn Muggerud – VW, 4). Øyvind Tørmoen/Otto Øen – Saab, 5). Leiv Aasen/Per Bakke – Opel, 6). Bjørn Jensen/Stein Lunbeck – Volvo, 7). Aksel Bruun/Terje Baardeth – Volvo, 8). Gunnar Hansen/Finn Kristensen – VW, 9). A.H. Bekhus/Marit Andreassen – Ford, 10). Hans B. Wang/Jo Kiese – MG, 11). Leif Erik Dæhlie/Bjørn Dæhlie – Saab, 12). Steinar Øyhaugen/Einar Frisell – Volvo, 13). Johan Johnsen/Arne Kielland – Ford Cortina, 14). Arne Myrseth/Per Aas – Austin, 15). Gustav Thielemann/Per Nordahl – Volvo, 16). Johan Iversen/Steinar Andersen – Ford, 17). P.T. Folkestad/Terje lie – Saab, 18). Jan E. Heen Andersen/Jon Ovlien – Volvo, 19). Jan Ruud/Jan Løvli – VW, 20). Tor Einar Mathiassen/P. Mathiassen – Volvo og Jon M. Simon/John Rotschild – Saab, 22). Egil Nielsen/Tor Sveen – Ford, 23). W. Wulfsen/H, Hjertvik – Volvo, 24). Odd Pedersen/K.O. Nilsen – Opel, 25). Odd Antonsen/Ragnar Thon – Renault, 26). Stein Hansen/Bjørn Lind – Volvo, 27). Håkon Stamnes/Elling Myklebust – Ford, 28). Oddbj. Kleven/Geir Furnes – Saab, 29). Ole J. Ertnes/Sølvi Johannessen – Peugeot, 30). Helge Aulie/Henry Olsen – Renault.

Klasse C2: 1). Ove Ødegård/Øystein Furuseth – Ford, 2). Dag Selvik/John Erik Nilsen – Ford Cortina, 3). Ernst Johansen/Kåre B. Lodding – Volvo, 4). Per Kristiansen/Jan Damsing – Volvo, 5). Oddvar Heggedal/Åge Ottosen – Morris, 6). Willy Delmark/Trygve Baralg – Ford Cortina, 7). Sven Hegler/Tronn Dokken – Renault, 8). Arne Søgaard/Baard Enger – Austin, 9). Svein Staalstrøm/Leif Johansen – Volvo, 10). Arne Bakken/Jan Helstrup – VW, 11). Hans Ragn. Reff/Kjell Paulsen – VW, 12). Kaare Godli/Inger Briskeby – Volvo, 13). Jan Indseth/Ragnar Skaarer – Fiat, 14). Morten Tiberg/Arne Paakjær – Peugeot, 15). Tom Broden/Thor Thorsen – BMC, 16). Thor Hauff/J.E. Keim – Saab, 17). Rolf Willy Berg/Even Monsrud, 18). Per Kr. Olsen/Sjur Madsen – VW, 19). Svein Melvold/Odd Pram – Renault, 20). Per M. Thømte/Axel Gulbrandson – Ford Cortina, 21). Per Engstrøm/Kjell Andersen – Ford, 22). Kjell Kirkebakken/Jan B. Kolstad – Saab, 23). Odd Riis/Morten Håve – Ford, 24). Tom Sørlie/Pål Simensen – Ford, 25). Dag Stenberg/Lars Bjørklund – Renault, 26). Tom Stengraff/Dag Rein – Saab, 27). Knut Norenberg/Ulrich Leopolden – Volvo, 28). Gunnar Birkheim/Dagfinn Høyvik – Volvo, 29). Inger-Lise Korpås/Thor H. Kotpås – NSU, 30). Nils Nesmoen/Ragnar Sætervadet – Austin, 31). Arne Ihlen/Arve Larsson – VW, 32). Iver Tokerud/Svein Lyngra – Saab, 33). Thorbjørn Hansne/Tom Kristoffersen – NSU, 34). Terje Morud/Jan Knutsen – Saab, 35). Geirr Hafstad/Jacob Holter – VW, 36). G. Arnold Hansen/Anne Lise Hanssen – VW, 37). John Bråtasæter/Per W. Wold – Ford, 38). Wiggo Andresen/Arild Andresen – Ford Cortina, 39). Arild Askmann/Bjørn Strømberg – Ford, 40). Gudbrand Dahl/Svein Uhnger – NSU.

Dameklasse: 1). Else Hegbom/Reidun Johansen – Renault, 2). Sissel Nielsen/Wenche Gundersen, 3). Tone Braathen/Unn Solberg – Saab, 4). Eidis Huseby Kvaalen/Ingrid Hegerberg – Ford.

PO-CUPEN LØP 2:

Klasse C1: 1). Knut Antonsen/Arild Anthonsen – Ford Cortina, 2). Bjørn harris hansen/Jarle Røren – Volvo, 3). Gunnar Hansen/Finn Kristensen – VW, 4). John Johnsen/Arne Kielland – ford Cortina, 5). Johan Iversen/Steinar Andersen – Ford, 6). Jan øverbye/Audun Nygaard – Ford, 7). A.H. Bekhus/M. Andreassen – Ford, 8). Tor-Einar Mathiassen/Per mathiassen – Volvo, 9). Steinar Øyhaugen/Einar Frisell – Volvo, 10). Terje Enger/Egil Åberg – Skoda, 11). Stein Hansen/Bjørn Lind – Volvo, 12). Øyvind Tørmoen/Otto Øen – Saab, 13). Gustav Thielemann/Per Nordahl – Volvo, 14). Aksel Bruun/Terje baardseth – Volvo, 15). Ole J. ertnes/Sølvi Johannessen – Peugeot, 16). Svein melvold/Odd Pram – renault, 17). Kjell Bråthen/Rune val Aksmar – Saab, 18). Hans G. Wang/Jo Kiese – MG, 19). Odd Pedersen/Kjell Nilsen – Opel, 20). Bjørn jensen/Stein lunbeck – Volvo.

Klasse C2: 1). Ove ødegård/Øystein furuseth – Ford, 2). Tomm Stengraff/Dag rein – Saab, 3). Tone Braathen/Unn Solberg – Saab, 4). Tom Broden/Thor Thorsen – BMC, 5). Ernst Johansen/Kåre B. Lodding – Volvo, 6). Per E. Munch/Per A. Fjeldstad – Alfa Romeo, 7) Gudbrand Dahl/Svein Uhnger – NSU, 8). Svein Staalstrøm/Leif Johansen – Volvo, 9). Per Kristiansen/Jan samsing – Volvo, 10). Per K. Olsen/Sjur O. Madsen – VW, 11). Tore Steen Berntsen/Knut Barby – Ford, 12). Hans Ragn. Reff/Kjell Paulsen – VW, 13). Odd Riis/Mprten Håve – Ford, 14). Morten Tiberg/Arne Paakjær – Peugeot, 15). Dag maurice/Jan maurice – Ford, 16). Kåre Godli/Inger briskeby – Volvo, 17). Morten Sørensen/Britt Stranderud – Austin, 18). Tore Molstad/Kåre Molstad – Volvo, 19). Jan Indseth/Ragnar Skaarer – Fiat, 20). Reidar W. Nygaard/A. Staff Iversen – VW.

Dameklasse: 1). Thone Braathen/Unn Solberg – Saab, 2). Else S. hegbom/Reidun Johansen – Renault, 3). Sissel Nielsen/Wenche Gundersen – Saab 4). Eidis Huseby Kvaalen/Ingrid Hegerberg – Ford.

PO-CUPEN:

Klasse C1: 1). Knut Antonsen/Arild Antonsen – Ford Cortina, 2). Bjørn Harris Hansen/Jarle Røren – Volvo, 3). Øyvind Tørmoen/Otto Øen – Saab, 4). Steinar Øyhagen/Einar Frisell – Saab og Alf H. Bekhus/Margit Andreassen – Ford, 6). Aksel Bruun/Terje Baardseth – Volvo, 7). Gustav Thielemann/Per Nordahl – Volvo og Gunnar Hansen/Finn Kristiansen – VW, 9). Tor Einar Mathiassen/Per Mathiassen – Volvo, 10). Johan Iversen/Steinar Andersen – Ford, 11). John Johnsen/Arne Kielland, 12). Ole J. Ertnes/Sølvi Johannessen – Peugeot, 13). Terje Enger/Egil Åberg – Skoda, 14). Stein Hansen/Bjørn Lind – Volvo, 14). Kjell Johansen/Bjørn Muggerud – VW, 16). Jan Øverby/Audun Nygaard - Ford, 17). Hans G. Wang/Jo Ginder Kiese, 18). Odd Pedersen/Kjell Nilsen - Opel, 19). Werner Wülfken/Herlov Hjertvik - Volvo, 20). Helge Auli/Henry Olsen - Renault.

Klasse C2: 1). Ove Ødegård/Øystein Furuseth – Ford, 2). Tom Broden/Thor Thorsen – BMC, 3). Per Kristiansen/Jan Samsing – Volvo, 4). Willy Delmark/Trygve Barlag – Ford Cortina, 5). Tomm Stengraff/Dag Rein – Saab, 6). Jan Indseth/Ragnar Skaarer – Fiat, 7). Ernst Johansen/Kåre B. Lodding – Volvo, 8). Per Kr. Olsen/Sjur O. Madsen – VW, 9). Morten Tiberg/Arne Paakjær – Peugeot, 10). Hans Ragn Reff/Kjell Paulsen – VW, 11). Svein Staalstrøm/Leif Johansen – Volvo, 12). Kåre Godli/Inger Briskeby – Volvo, 13). Iver Tokerud/Svein Lyngra – Saab, 14). Jan Burød/Jan B. Kolstad, 15). Oddvar Heggedal/Åge Ottosen – Morris, 16). Thor Hauff/J.E. Keim - Saab, 17). Arne Ihlen/Arve Larsson – VW, 18). Inger Lise Korpås/Harald Korpås – NSU, 19). Gudbrand Dahl/Svein Uhnger – NSU, 20). Tone Braathen/Unn Solberg – Saab, 21). Dag Maurice/Jan maurice – Ford, 22). Morten Sørensen/Brit Strandrud – Austin, 23). Odd Riis/Morten Haave – Ford, 24). Arne Søgaard/Baard Enger – Austin, 25). Arne Bakken/Jan Helstrup – VW, 26). Dag Selvik/J.E. Nilsen – Ford Cortina, 27). Tore S. Berntsen/Knut Barby – Ford Cortina, 28). Geirr Hafstad/Jacob Holter – VW, 29). Tom Stousland/Erik Skjold-Larsen – Morris, 30). Arild Askmann/Bjørn Strømberg – Ford.

Dameklasse: 1). Tone Braathen/Unn Solberg – Saab, 2). Else S. hegbom/Reidun Johansen – Renault, 3). Eidis Huseby Kvaalen/Ingerid Hegerberg – Ford.

SNØKARUSELLEN:

Klasse B: 1). Tore Syversen/Steinar Gundersen – Volvo, 2). Roar Jonsrud/Johan Hanslien – VW, 3). Monty Karlan/Cato Berg – VW, 4). Terje Nygren/Egil Stenshagen – Volvo, 5). John Borgersen/Odd Seglen, 6). Eivind Wang/Hans G. Wang – MG, 7). Stein Norvald/Knut Narverud – Saab, 8). Thone Braathen/Johs. Faale – Saab.

Klasse C: 1). Knut Antonsen/Arild Antonsen – VW, 2). Kjell Schärer/Terje Bårdseth – NSU, 3). Steinar Øyhagen/Einar Frisell – Volvo, 4). Øyvind Tørmoen/Otto Øen – Saab, 5). Leif Erik Dæhlie/Bjørn Dæhlie – Saab, 6). Knut Hodnungseth/Ulf Løvlie – Renault, 7). Tom Broden/Marit Rønning, 8). Per Folkestad/Terje Lie – Saab, 9). Arne Helgesen/Knut Hatlen – Saab, 10). Stein Knudsen/Hans Dahle – VW,

1966 - SØRLANDSLØPET

Løpet hadde teknisk kontroll hos Statens Bilsakkyndig i Kristiansand, og starten var lagt til Skagerakmessen der første bil ble flagget av gårde kl. 17.00 lørdag ettermiddag. Løpet hadde en lengde på rundt 50 mil, i to sløyfer, som gikk over Ålefjær, Hunsfoss, Augland, Kulia, Gumpedalen, Øvrebø, Finsland, Marnardal, Møll, Lindland, Valand, Harkmark, Holmenfoss, Årstøl, Eikså, Høye, Krossen, Nodeland tilbake til Esso-stasjonen i Vågsbygd.

Nattetappen, som også denne gangen ble svært så utslagsgivende, gikk over Paltosken, Nodenes, Lunde, Harkmark, Egestøl, Svemeland, Høye, Bue, Voan, Tjomslandsheia, Vigmostad, Kvås, Førland, Lyngdal, Spangereid, Gåsestein, Fardal, Tredal, Bjørstad, Mandal, Harkmark til mål på KAK-hytta på Lauvsland i Finsland.

Aage Bøckmann/Richard Støen fikk motorproblemer allerede ved post 1 og tapte verdifulle sekunder.

Olav Brekke med kona som kartleser havnet ute på et jorde i en litt vanskelig venstresving. Bilen var nesten like hel og man var innstilt på å få bilen på veien igjen og fortsette løpet. Rett etter kom imidlertid paret John Unnerud/Finn R. Jacobsen (som vant året før) i sin Renault Gordini. Også de kom litt fort inn i venstresvingen, skar av veien i høy fart og buklandet på Brekkes Saab, for deretter å tippe over på taket. Brekkes Saab ble omgjort til noe midt i mellom en cabriolet og pick-up. Både Unnerud og Jacobsen pådro seg skader ved uhellet og ble innlagt på sykehuset i Mandal, der Jacobsen fikk konstatert kravebensbrudd og skrubbsår og fikk et noe lengre sykeleie, mens Unnerud ble utskrevet ganske raskt. Både Unnerud og Brekke lå da uhellet skjedde veldig godt an. Uhellet forårsaket også en stor tilstimling av skuelystne, og det ble i etterhånd konkludert med at det var bare flaks som gjorde at det ikke ble flere uhell på stedet.

Både myndigheter og politi hadde mobilisert store styrker under løpet og det var utplassert flere radarkontroller langs løypa, både i 50-sone og utenfor, men ingen av deltagerne ble tatt i disse. Veidirektoratet var også på banen etter at det etter sigende var mottatt en rekke klager på måten billøp ble gjennomført på.

I et forsøk på å minimere faremomentene i forbindelse med billøp hadde man over tid sett en gradvis reduksjon i de oppgitte gjennomsnittshastighetene. I stedet hadde man lagt inn rene fartsetapper på lukkede skogsbilveier, som ble leid av private grunneiere. Det ble flittig diskutert om dette kunne bli framtiden for Sørlandsløpet. Det ble imidlertid hevdet at det på Sørlandet var få skogsbilveier og at disse var i svært så dårlig forfatning. Det ble samtidig gitt uttrykk for at det var helt uaktuelt å sperre offentlig vei for å benytte denne til fartsetappe.

Sammenlignet med året før hadde arrangøren redusert noe på hastigheten, og på de stedene der veiene var ordentlig dårlige ble det kjørt både forsiktig og med ”hue”. Selvsagt med noen unntak, og som alltid var det disse unntakene som skapte problemer og ga grunnlag for kritikk.

Etter at Unnerud/Jacobsen hadde brutt sto kampen mellom Kjell Gudim/Monty Karlan og Trond Schea/Willy Paulsen. Det hele endte med at Gudim/Karlan vant med 1 sekundprikk. Deltagere fra Østlandsområdet dominerte nok løpet men det var også enkelte lokale som gjorde seg fordelaktig bemerket, deriblant Kjell Gumpen/Lars M. Olsen, Per Svein Iglebæk/Olsen, Oscar Jahnsson/Nils Eikså og Helge G. Johansen/Ravnevand.

Resultater:

Klasse A: 1). Kjell Gudim/Monty Karlan - VW, 2). Trond Schea/Willy Paulsen – Ford, 3). Jon Flom/Per Gudem – Opel Kadett, 4). Gunnar Juvberget/Helge Westby – Ford Cortina, 5). Kjell Gumpen/Lars M. Olsen – VW 1300, Jens Jarl Jernes/Einar Sandve, 7). Bjørn Fristad/Knut Moberg, 8). Johs. Faale/Tore Solheim, 9). Per-Svein Iglebæk/Kjell Olsen, 10). Ø. Bay-Gundersen/Ole Jochumsen, 11). A. Tofteland/O. Pettersen, 12). H. Martinsen/A. Wang Sandaas, 13). Aage Bøckmann/Richard Støen.

Klasse B: 1). Rune val Aksmar/A. Antonsen – Saab, 2). Oscar Jahnsson/Nils Eikså – Volvo, 3). Helge G. Johansen/B. Ravnevand – Ford Cortina, 4). Arvid Kolgrov/J. Hanslien – Volvo, 5). T. Svendsen/Egil Stenshagen – Opel. 6). T. Syversen/S. Gundersen, 8). A. Verås/S. Gentekos, 9). Otto Øen/G. Gundersrud, 10). K.H. Jonassen/K.M. Langø, 11). S. Tellefsen/Thv. Olsen, 12). H. Pavåla/J. Lindjord, 13). Bjarne Olsen/Ola Bratteng, 14). P.M. Thømte/Håkon Stamnes, 15). O.B. Andresen/K. Jønsson, 16). B. Christensen/P. Hegg.

1966 - KNA VINTERRALLY:

Første bil flagget av gårde fra Økern kl 16.00 lørdag 5. mars. Det startet rundt 80 biler, hvorav 9 svenske og en dansk.

Løypa gikk til Gjelleråsen, Hadeland, Bjørgeseter, Lunner, Olimb, Brandbu, Hurdal, Kolbu, Lena, Hurdals Verk, Gjøvik og via den samme ruten tilbake til Oslo.

De tre lengste fartsetappene målte 17,3, 17,4 og 19,5 km. Den siste ble vunnet av Åke Andersson med et snitt på 90,5 km/t.

Som ventet ble løpet veldig hardt. Store snømasser på spesialprøvene spilte deltagerne enkelte puss. Løse brøytekanter gjorde at små avkjøringer tok mye tid. En del havnet på taket, og det ble rapportert om mange karrosseriskader. De høye brøytekantene gjorde også at man på forhånd var litt engstelig for at dyr skulle forville seg inn på fartsetappene, men det var ingen deltagere som rapporterte om dette. Løpsledelsen fikk mange lovord for arrangementet.

Mye publikum langs løypa og særlig nattetappen i Hurdal hadde lokket mange skuelystne. Likeledes var det på vendemålet på Gjøvik stor stemning.

Den norske innsatsen ble betegnet som god og man ga svenskene hard kamp. 62 biler fullførte løpet som hadde målgang søndag morgen.

Jan Nielsen gikk på taket tidlig i løpet og kom til kontrollen i Brandbu med store bulker i taket, slik at man måtte foreta en midlertidig reparasjon før man kunne fortsette.

Arne Ingier/Finn R. Jacobsen hadde en avkjøring på prøve 3 og hindret blant annet Tom Trana i å komme forbi. Tidstapet var rundt 6-7 minutter. På etappen etter var det Trana som hindret Ingier, med den følge at man tapte ytterligere tid.

Tom Trana hadde en avkjøring tidlig i løpet som gjorde at han på en av etappene måtte rygge flere kilometer. Ble også heftet av Arne Ingiers avkjøring. Ga opp på Brandbu grunnet en nokså kraftig influensa.

Åke Andersson/Sven Olof Svedberg måtte forta karosserireparasjoner på Brandbu etter en utforkjøring. Tok på en av etappene igjen foranstartende bil, som velvillig stoppet så langt ut til siden som mulig. Var imidlertid bare 1 meter ledig veibredde igjen til herr Andersson, som imidlertid bare gira ned og dro forbi i brøyta, mens de to gutta i den passerte bilen satt igjen med jeipen på trea knapphølet. Vant til slutt løpet totalt. Han var raskest på 14 av 19 fartsetapper, og på de 5 andre var det fire annenplasser og en tredjeplass.

Trond Schea fikk problemer med forstillingen på første fartsetappe etter hvilepausen på Gjøvik. Det venstre forhjulet sto helt skjevt og han måtte følgelig redusere noe på tempoet. Han var vel likevel den raskeste norske føreren på tilbaketuren også.

Bjørn Waldegård var lenge med helt i teten, men på prøve 10, siste før hvilepause på Gjøvik, havnet han utafor veien og tapte rundt 5 minutter.

1). Åke Andersson/Sven-Olov Svedberg – Saab, 2). Trond Schea/Willy Paulsen – Ford Cortina, 3). Ingvar Welen/Bertil Truev – Saab, 4). Helge Menkerud/Magne Lunde – Ford Cortina, 5). John Unnerud/Lars Askersrud – Renault, 6). Bjørn Waldegård/Lars Helmer – VW, 7). Arne Ingier/Finn R Jacobsen – Saab, 8). Lennart Bergqvist/Bengt Andersson – Volvo, 9). Petter Løken/John R. Petterson – PMC, 10). Ole Hodnungseth/Ole Marius Stamnes – Renault, 11). Jan Gundersen/Arild Antonsen – Volvo, 12). Odd Heller/Kjell Olav Nilsen – Opel, 13). Gunnar Juvberget/Pål Stower – Ford, 14). Ronald Laurendz/Torgeir Alm – Volvo, 15). Ronald Torp/Thor Ødegaard – BMC, 16). Leif Høglund/Aage Bræin – BMC Cooper, 17). Leif Vold-Johansen/Jon Ulleberg – DKW F12, 18). Stein Sire/Arild Berg – Opel Kadett, 19). Johs. Faale/Kari Lunde – Ford Cortina, 20). Eddy Ställhammer/Bengt Wikland – Volvo PV 544, 21). Alf Qvist/Fergus Sager – VW 1600 TL, 22). Rolf Ansethmoen/Einar Ansethmoen – Saab Special, 23). Bjørn Huser/Per Finsen – Volvo PV, 24). Carl G. Knudsen/Hans E. Stadshaug – DKW F12, 25). Ricard Jacobsen/Svein Solheim – Saab Sport, 26). Harry Nylen Hansen/Svein Sjømæling – Opel Kadett, 27). Jan Nielsen/Arvid Haraldsen – Saab Sport, 28). Martin Nyhuus/Harald Hoffshagen – Renault 8 Gordini, 29). ”Folan” Kristoffersen/Svein Nordvang – Peugeot 204, 30). Harald Hellum/Kjell Fredriksen – Volvo PV 544, 31). Hilmer Jonassen/Rolf Strand – Ford Cortina GT, 32). Aage Bøckmann/Helge Lindberg – NSU, 33). Torbjørn Foss/Carl Knudtzen – Mercedes 220 SE, 34). Benny Hall Hansen/Niels E. Hansen – Simca 1000, 35). Kai Kristiansen/Jon A. Ovlien – Opel Kadett, 36). Heidi Wessel/Kiss Sørvig – Renault Gordini, 37). Conrad Trotland/Niels E. Moen – Volvo Amazon, 38). Anders Eide/Rolf Bjercke – Renault 8 Gordini, 39). Torkel Trønnes/Lars Strand – Renault 8 Gordini, 40). Reidar Buran/Henry Andersen – Saab Sport.

Nasjonal B-Klasse: 1). Trond Bjørgan/Knut Mikkelsen – VW 1200, 2). Bjørn Fristad/John W. Haraldsen – Saab Sport, 3). Tore Syversen/Steinar Gundersen – Volvo PV, 4). Rolf Thingvall/Hans Kr. Bøe – Volvo 122S, 5). Terje Nygren/Egil Stenshagen – Volvo 122 S, 6). Arvid Kolgrov/Johan Hanslien – Volvo 122 S, 7). Knut Hodnungseth/Ulf E. Løvlie – Renault Major, 8). Håkon Stamnes/Elling Myklebust – Ford Cortina GT, 9). Knut Moberg/Tone Braathen – Ford Cortina GT, 10). Bjarne Hummeltang/Gunnar Gundersrud – Volvo 122, 11). Bjørn Gunnarstorp/Aage Edvardsen – Volvo PV 544, 12). Tom Brodén/Oddvar Schiøll – Austin Cooper, 13). Kjell Johansen/Terje Bjørnstad – VW 1500, 14). Magne Engebretsen/Odd S. Svendsen – VW 1200, 15). Per Tommy Folkestad/Terje Lie – Saab 96, 16). Willy Delmark/Trygve Barlag – Ford Cortina GT, 17). Truls Langerud/Per Mathiassen – Volvo 122 S, 18). Roy Rasmussen/Ole Johan Juul – Opel Kadett, 19). John Rotschild/Hans G. Wang – Saab 96, 20). Stein Johnsen/Knut Josefsen – Ford Anglia, 21). Eva Glatz/Øyvind Kavåg – Simca 1500.

1966 - KNA’S VÅRLØP:

Vårløpet til KNA ble kjørt etter et nytt konsept som den gang ble spådd å bli framtiden for den landeveisbaserte delen av norsk bilsport. Den inneholdt først en orienteringsdel, fartsetapper på lukkede veier og noen rene transportetapper. Deltagerne var etter løpet fulle av lovord og ga klart uttrykk for at dette var et av de beste løpene de hadde deltatt i.

Rundt 100 biler var påmeldt, fordelt på 50 i klasse A og B og 50 i C.

Orienteringsetappene hadde start på Harestua, som gikk over 10 mil med 20 kontrollposter. Vinner av denne ble Finn R Jacobsen som leste kart for Arne Ingier med 13 prikker, mens Monty Karlan, som loset Kjell Gudim ble nummer 2 med 15 prikker. På tredjeplass i orienteringsdelen kom Stein Sire/Terje Bjerkeli med 24 prikker.

Etter matopphold på Sundvolden kjørte A og B-klassen en runde med 9 prøver i området mellom Hønefoss og Gulsvik. Raskest på fartsprøvene var Trond Schea som vant 6 av prøvene, en delt med John Unnerud, mens Kjell Gudim vant tre. Her var det også en enorm publikumsinteresse, og det ble anslått at rundt 3000 personer kranset de 9 fartsetappene.

Resultatene på fartsetappene

Gudim/Karlan 2.48 4.41 3.59 7.46 6.43 8.35 4.04 4.49 2.43

Ingier/Jacobsen 2.54 4.47 4.07 7.50 7.05 8.45 4.06 4.31 2.48

Hodnungseth/Westby 2.56 5.01 4.13 8.01 7.05 8.45 4.05 4.45 2.48

Schea/Paulsen 2.51 5.02 4.04 7.30 6.37 8.13 3.46 4.19 2.42

Faale/Solheim 2.53 5.02 4.15 8.06 7.16 8.50 4.10 4.38 2.46

Sire/Bjerkeli 3.14 5.13 4.40 8.55 6.52 9.15 4.39 5.11 3.20

Bøckmann/Støen 3.03 5.15 4.35 8.33 8.03 9.40 4.37 5.08 3.02

Unnerud/Askersrud 2.40 4.41 4.06 7.46 6.50 8.20 3.55 4.23 2.42

Fartsetappene hadde de poetiske betegnelsene: Sjarmør 1, Piltingrud I, Sokna I, Buvann, Bjøre, Havik, Sokna II, Piltingrud II, Sjarmør II.

Resultater:

Klasse A: 1). Kjell Gudim/Monty Karlan – VW, 2). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen – Saab, 3). Ole Hodnungseth/Helge Westby – Renault, 4). Trond Schea/Willy Paulsen, 5). Johs Faale/Tore Solheim – VW, 6). Stein Sire/Terje Bjerkeli – Opel, 7). Åge Bøckmann/Richard Støen – NSU, 8). John Unnerud/Lars Askersrud – Renault, 9). Per Strømberg/Tore Knudsen – Volvo, 10). Per Finsen/Bjørn Huser – Volvo, 11). Jon Flom/Per Gudem – Opel, 12). Alf Sogn/Truls Sæther – Ford, 13). Martin Nyhus/Harald Hoffshagen – Renault, 14). Arne B. Dahl/Marit Voss – VW, 15). Trine Jensen/Kari Lunde – VW, 16). Odd Andersen/Odd Frøhne – VW.

Klasse B: 1). Terje Eidsvig/Finn Kristensen – Ford, 2). Per A. Bakke/Kjell Johansen – Volvo, 3). Bjarne Hummeltang/G. Gundersrud – Volvo, 4). Terje Nygren/Egil Stenshagen, 5). John M. Pedersen/Bjørn Agner – Volvo, 6). Per Tommy Folkestad/Terje Lie – Saab, 7). Rune Val-Aksmar/Odvar Schiøll – Saab, 8). Roar Jonsrud/Johan Hanslien – VW, 9). Per Magnus Thømte/Håkon Stamnes, 10). Knut Antonsen/Arild Antonsen – Ford, 11). Steinar Øyhagen/Einar Frisell – Volvo, 12). Tore Syversen/Steinar Gundersen – Volvo, 13). Gustav Thielemann/Per Nordahl, 14). Eivind W. Wang/H.G. Wang – MG, 15). Kjell Håkonsen/Per Bjerke – VW, 16). Harry Nylén-Hansen 17). Odd Moseby/John Rotschild – Ford, 18). Rolf Smevik/L. Johansen.

Klasse C: 1). Ole J. Ertnes/Sølvi Johannessen – Peugeot, 2). Per Kristiansen/Jan samsing – Volvo, 3). Ove Ødegård/Øystein Furuseth – Ford, 4). Tor-Einar Mathiassen/Per Mathiassen – Volvo, 5). Tore Elton/Terje Isaksen – VW, 6). Egil Hagen/Olav Berglund – DKW, 7). Werner Wülfken/Herlov Hjertvik – Volvo, 8). Øyvind Aspeng/Bjørn Dahl, 9). Bjørn Lundem/Leiv Aasen og Ronald Isaksen, 11). Thone Braathen/Marit Andreassen – Saab, 12). Søren Anton Østby/Arild Lund – Saab, 13). Bjarne Olsen/Ola Ingar Bratteng – NSU, 14). Olav Fløene/Asbjørn Fløene – Saab, 15). Johan Iversen/Steinar Andersen – Ford, 16). Bjørn Strømsæther/Alf H. Bekhus – Ford, 17). Svein Melvold/Odd Pram – Renault, 18). Jan Øverbye/Audun Nygaard, 19). Morten Tiberg/Arne Paakjær – Peugeot, 20). Bruun/Baardseth, 21). Erik Thronsen/Rolf Petter Baklund – Saab, 22). Dag Maurice/Jan Maurice, 23). Per Erik Høibakk/Terje Brørby, 24). Tor Sem Pedersen/Jan Edv. Ekenes – Peugeot, 25). Arild Askmann/Bjørn Strømberg – Ford, 26). Arne Helgesen/Knut Hotlen, 27). Lars J. Flesjø/Gunnar Rosseland – VW, 28). Per Schrøder-Jensen/Bjørn A. Johannessen – Opel, 29). Alf Helle/Harald Nore – Volvo, 30). Hans Chr. Pedersen/Erik Pedersen. 31). Halvorsen/Nilseng.

VESTLANDSLØPET:

Klasse A: 1). John Bruland/Hans Kalstad, 2). Helge Aas/Einar Nordland, 3). Odd Haugen/Bjørn Wigand, 4). Haldor Bruvik/G. Wiig-Andersen, 5). Fredrik Viseth/Kaare Handal.

Klasse B: 1). Ivar Thorbjørnsen/Hans E. Seim, 2). Oddmund Aune/Jarle Nordahl, 3). Lars Mo/Arne Mo, 4). Asbjørn Solberg/Gunnar Damm, 5). Leif Hamre/Fredrik Dame, 6). Asbjørn Tømmersnes/Sigmund Rikstad

1966 - VINTERLØPET KNA ASKER OG BÆRUM:

Klasse A: 1). Arne Ingier/Finn R. Jacobsen – Saab, 2). Petter Løken/Willy Paulsen – Opel, 3). Arne B. Dahl/Marit Voss, 4). Trine Jensen/Tore Solheim.

Klasse B: 1). Jan Gundersen/Arild Antonsen – Volvo, 2). Kai Kristiansen/Jon Arild Ovlien, 3). Arvid Kolgrov/Johan Hanslien, 4). Søren Østby/Kjell M. Langø, 5). John Borgersen/Odd Seglen, 6). Jo Kiese/P.O. Wang.

Klasse C: 1). Terje Eidsvig/Finn Kristensen – Ford Cortina, 2). Per Kristiansen/Jan Samsing – Volvo, 3). Audgar Engmark/Steinar Jortun, 4). Harald Fadum/Herløw Hjertvik, 5). Bjørn Jensen/Stein Lundbeck.

1966 - MOBILS ØKONOMILØP:

Klasse 1: 1). Lauritz A. Ellefsen/Finn Hansen – NSU, 2). Thorbjørn Bøhm/Reidar Bøhm – Citroen 2CV.

Klasse 2: 1). Tor Steffensen/Svein Hegler – Renault, 2). Tom Kr. Kolberg/Tore Solheim – Hillman Imp, 3). Henry Andersen/Bjarne Sørenby – Hillman Imp, 4). Dag Johannessen/Solveig Johannessen – Renault Gordini, 5). Jon M. Simon/Georg Hartmann – Austin, 6). Per Laurendz/Ronald Laurendz – NSU, 7). Leif D. Svendsen/Aage Nyen – Hillman Imp, 8). John Haugland/Terje Enger – Skoda 1000 MB, 9). John Fr. Eggerdink/Svein A. Solheim – Simca 1000, 10). Kåre Vestengen/Odvar Schiøll – Simca 1000.

Klasse 3: 1). Knut Steine/Per Kr. Paulsen – Renault R10, 2). Niels E. Eriksen/Erling Ramlo – Renault R 10, 3). Harry Nylen Hansen/Svein Sjømæling – Opel Kadett, 4). Helge Mikkelsen/Kjell Gudim – VW 1200, 5). Harald Sørhaug/Arne Haug – Opel Kadett, 6). Kjell J. Ruud/Torgeir Alm – Peugeot 204, 7). Sigurd Skovly/Tom Ludvigsen – Ford Cortina, 8). Bernt H. Andersen/Kjell M. Langø – Morris 1100, 9). Aage B. Bøckmann/Helge Lindberg – NSU 110, 10). Terje Haugen/Tom Brodén – Morris 1100, 11). Odd Egil Bruun/Harry Svendsen – VW 1200, 12). Helge A. Berg/Helge Ivar Østvang – Datsun Bluebird.

Klasse 4: 1). Emil Petter Ingeberg/Johannes Faale – VW 1600 TL, 2). Kåre Jødestøl/Knut Antonsen – Ford Taunus 17 M.

Klasse 5: 1). Kari Lunde/Terje Løvstad – Volvo 122 S, 2). Hermod Spiten/Bengt Abrahamsson – Volvo Amazon, 3). Tore Olav Molstad/John Rotschild – Volvo 122 S, 4). Knut E. Lie/Svein Kittilsen – Volvo Amazon, 5). Harald Steen Tveiten/Kittil Tveiten – Volvo Amazon, 6). Bjørn Harris Hansen/Jarle Røren – Volvo PV, 7). Yngve Ward/Fergus Sager – Audi, 8). Ole Kielland/Åse Kielland – Ford Taunus 17 M, 9). Ole J. Ertnes/Rolf Pedersen – Peugeot 404, 10). Per Finsen/Bjørn Huser – Volvo.

Klasse 6: 1). Finn R. Jacobsen/Odd Haaheim – Saab, 2). Jan E. Kolstad/Arne Bakke – Saab 96, 3). Kurt Haeselich/Fritz Pedersen – Saab 96, 4). Otto Øen/Bjarne Langseth – Saab 96.

LANDSKAMP I FERDIGHETSKJØRING (NORGE-SVERIGE).

1). Fergus Sager – BMC, 2). Anders Olofsson – Triumph, 3). Percy Ekdahl – Opel, 4). Svein Hødal – VW, 5). Olav Heen – Volvo, 6). Knut Norenberg – Volvo, 7). Rune Sølvenäs – Opel, 8). Ingar Heiås – Volvo, 9). Torkel Trønnes – VW, 10). Ernst Johansen – Volvo, 11). Jøran Åstedt – Opel, 12). Kjell Persson – NSU.

BYKAMP I FERDIGHETSKJØRING OSLO-ARENDAL:

1). Svein Hødal – VW, 2). Ingar Heiås – Volvo PV, 3). Carl Axel Noren – VW, 4). Ernst Johansen – Volvo Amazon, 5). Bjørn Lauvrak – Volvo PV, 6). Tore Borg Noren – Volvo Amazon, 7). Sverre Svendsen – Ford Cortina, 8). Ivar Tønnesen – Volvo Amazon, 9). Jan Pedersen – VW, 10). Tjøstolv Aas – Volvo Amazon, 11). Oddvar Heen – Opel Kadett, 12). Olav Heen – Volvo PV, 13). Knut Norenberg – Volvo Amazon, 14). Anders Eide – VW, 15). Solvor Johansen – Volvo Amazon.

NORGESMESTERSKAP I FERDIGHETSKJØRING:

1). Olav Heen – Volvo PV, 2). Svein Hødal – VW 1300, 3). Ingar Heiås – Volvo PV, 4). Jan Pedersen – VW 1300, 5). Carl Axel Norén – VW 1300, 6). Robert Jacobsen – Volvo PV, 6). Knut Norenberg – Volvo Amazon, 8). Knut Evensen – VW 1300, 9). Arne Holm – Volvo PV, 10). Tore Borg Norén – VW 1300.

Dameklassen: Solvor Johansen – Volvo Amazon

ISBANE AKERSVIKA:

700-850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab, 2). Leif Høglund – Saab.

850-1000 ccm: 1). Tom Borgen – Austin Cooper, 2). Ronald Torp – BMC Cooper,

1000-1300 ccm: 1). Øyvind Hernes, 2). “Fålan” Kristoffersen.

1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina, 2). Arve Lillehagen – Ford Cortina.

1600-2000 ccm: 1). Petter Løken

1966 - BJERKEBANEN (februar):

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Leif Høglund – Saab, 2). Arne Ingier – Saab Sport, 3). Olle Grønlund – Saab Sport.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Tom Borgen – Morris Cooper, 2). Aage Bøckmann – NSU, 3). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Dag Johannessen – Renault, 2). Frede Johannessen – Renault, 3). Reidar Kristoffersen – Peugeot 204.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Helge Menkerud – Ford Cortina, 2). Odd Moseby – Ford Cortina, 3). Carl Reidar Andersen – Ford Cortina, 4). Kjell Gudim – VW 1600 TL.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Arvid Kolgrov – Volvo, 2). Per A. Bakke – Volvo, 3). Christian Knutsen – Volvo.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Jon Mikal Simon – Austin Cooper, 2). Jan Nielsen – Saab.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). John Unnerud – Renault Gordini, 2). Ivar Liljemark – Renault Gordini.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina lotus.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Gunnar Hagerud – Volvo, 2). Terje Nygren – Volvo, 3). Bjørn Jensen – Volvo.

Gruppe 5: 1). Gunnar Kittilsen – Volvo, 2). Kjell Gudim – VW, 3). Tom Kolberg – Hillman Imp.

Røverheat: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Gunnar Hagerud – Volvo, 3). Tom Kolberg – Hillman Imp, 4). Odd Moseby – Ford Cortina Lotus.

1966 - BJERKEBANEN (mai):

Midget: 1). Arild Pettersen, 2). Jan Haraldsen, 3). Bjarne Sørenby.

Formel Junior: 1). Carsten A. Johansson.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Trond Schea, 2). Kjell Gudim, 3). Ove Larsen, 4). Arve Lillehagen.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). A. Thorrud, 2). Per A. Bakke, 3). Tore Syvertsen.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Kjell Gustafsson, 2). Jan Nielsen, 3). Harald F. Shetelig.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Erling A. Frøyseth, 2). Jon Mikal Simon.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Lennart Engelbrekt, 2). Ivar Liljemark, 3). Anders Kulläng, 4). Dag Johannessen.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Trond Schea, 2). Kjell Gudim, 3). Arne Johnsen, 4). Per Eklund.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Gunnar Hagerud, 2). Brage Sundstrøm, 3). Tord Aregarn.

Spesialstandard: 1). Gunnar Kittilsen, 2). Tom Kolberg.

1966 - BJERKEBANEN (september):

Midget: 1). Jan Haraldsen, 2). Bjørn Haga.

Formel Libre: 1). Atle Stoltenberg, 2). Jørgen Lysholm, 3). Karl G. Knutsen, 4). Carsten A. Johansson.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Gøsta Johannesson – Opel Kadett, 2). Frode Gran – BMC Cooper, 3). Einar T. Lie – Austin Cooper, 4). John Haugland – Skoda 1000 MB.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Gudmund Fornes – BMC Cooper, 2). Øyvind Hernes – NSU, 3). Anders Kulläng – Cooper, 4). Aage B. Bøckmann – NSU, 5). Tore Gulbrandsen – NSU, 6). Lasse Jønsson – BMC, 7). Gudbrand Dahl – NSU.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina, 2). Arve Lillehagen – Ford Cortina, 3). Knut Hilmar Jonassen – Ford Cortina, 4). Per Eklund – VW 1600 TL, 5). Knut Westby-Knutsen – Volvo, 6). Harald Persson – Ford Cortina GT, 7). Jan Erik Heller – Volvo, 8). Steinar Gulliksen – Ford Cortina.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Petter Løken – Opel Rekord, 2). Per A. Bakke – Volvo, 3). Trond Schea – Ford Mustang, 4). Kenneth Andersson – Opel Rekord, 5). Jan Kolberg – Hillman, 6). William Fr. Wesmann – Volvo, 7). Tore Johansen.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab Sport, 2). Bjørn Fristad – Saab Sport, 3). Otto Øen – Saab Sport, 4). Jan Nielsen – Saab Sport, 5). Torsten Palm – Saab Sport.

Gruppe 2 850-1000 ccm: 1). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper, 2). Jon Mikal Simon – Austin Cooper, 3). Ivar Liljemark – BMC Cooper, 4). Ulf Johansson, 6). Jan Inge Folvik – Cooper.

Gruppe 2 1000-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Lennart Engelbrekt – BMC Cooper, 3). Jan Erik Lundgren – VW 1600, 4). Willy Andersen – Cooper S, 5). Stein Sire – Opel Kadett, 6). Jens Carlsson – Vauxhall Viva.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Steinar Øyhaugen – Volvo, 2). Lennart Bergqvist – Volvo, 3). Kjell A. Thorrud – Volvo, 4). Arne Johnsen – Volvo.

Gruppe 5: 1). Gunnar Hagerud – Volvo, 2). Per Ekholdt – Renault R8, 3). Per Svein Iglebæk – Volvo, 4). Karl Erik Nyberg.

Røverheat: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Jan Nielsen – Saab, 3). Per Ekholdt – Renault, 4). Otto Øen – Saab, 5). Anders Kulläng – Cooper, 6). Petter Løken – Opel Rekord, 7). Per Svein Iglebæk – Volvo, 8). Lennart Engelbrekt – BMC Cooper, 9). Gunnar Hagerud – Volvo, 10). Arne Ingier – Saab, 11). Per A. Bakke – Volvo, 12). Bjørn Fristad – Saab..

1966 - BJERKEBANEN (oktober):

Midget: 1). Leif Johannessen – RJ 500.

Formel Libre: 1). Trond Schea – Henrys Ford, 2). Atle Stoltenberg – Jota, 3). John Sæther – cavis.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Pål Haugen – Fiat 850, 2). Thor Hauff – Saab 96.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Gøsta Johannessen – Morris Cooper, 2). John Haugland – Skoda 1000 MB, 3). “Bill” – Opel Kadett.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Gudmund Fornes – Morris Cooper, 2). Reidar Kristoffersen – Peugeot 204, 3). Øyvind Hærnes – NSU 1000 TT, 4). Odvar Askersrud – NSU 1000 TT.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Knut Westbye-Knutsen – Volvo PV, 3). Harald Hellum – Saab V4, 4). Harald Persson – Ford Cortina GT, 5). Fred Carlsen – Ford Cortina.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kenneth Andersson – Opel Rekord, 2). Terje Nygren – Volvo, 3). Tore Syversen – Volvo, 4). Jan Gundersen – Volvo.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab Sport, 2). Rune Val Aksmar – Saab, 3). Otto Øen – Saab, 4). Evert Larsson – Saab.

Gruppe 2 850-1000 ccm: 1). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper, 2). Jon Mikal Simon – Austin Cooper, 3). Ole Mørch – BMC Cooper, 4). Bror Jan I. Folvik – Opel Kadett.

Gruppe 2 1000-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Lennart Engelbrekt – BMC Cooper, 3). Helge Menkerud – Ford Cortina GT, 4). Ove “Findus” Friberg – Renault 8 Gordini, 5). Kjell Johansen – VW 1600 L.

Gruppe 2 over 1600 ccm. 1). Per Svein Iglebæk – Volvo, 2). Petter Løken – Opel Rekord, 3). Karl Erik Nyberg – Volvo PV, 4). Thorbjørn Hedefur – Volvo, 5). Gunnar Birkheim – Volvo, 6). Per A. Bakke – Volvo Amazon, 7). Steinar Øyhaugen – Volvo PV, 8). Ronald Laurendz – Volvo Amazon, 9). Rolf Larsen – Volvo PV.

Gruppe 5: 1). Gunnar Kittilsen – Volvo PV, 2). Gunnar Hagerud – Volvo, 3). “Ge-Te” – Fiat Abarth.

1966 - DRAMMEN TRAVBANE (januar):

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab, 2). Leif Høglund – Saab, 3). Per Kristiansen – Saab, 4). George Hartmann – Austin, 5). Thor Hauff – Saab.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Tom Borgen – Morris Cooper, 2). Ronald Torp – Austin Cooper, 3). Aage B. Bøckmann – NSU, 4). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper, 5). Odd Heller – Opel Kadett, 6). Kjell Schärer – NSU, 7). Ole Mørch – BMC Cooper, 8). Tore Gulbrandsen – NSU, 9). Terje Svendsen – Opel Kadett, 10). Kai Kristiansen – Opel Kadett, 11). William Fr. Wesmann – Opel Kadett.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Dag Johannessen – Renault, 2). Ole Hodnungseth – Renault, 3). Tore Elton – VW.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Odd Moseby – Ford Cortina Lotus, 2). Helge Menkerud – Ford Cortina GT, 3). Kjell Gudim – VW, 4). Carl Reidar Andersen – Ford Cortina, 5). Jan Erik Heller – Volvo B16, 6). Erik Skogli – Ford Cortina, 7). Ragnar Aamoen – Ford Cortina, 8). Ståle Esbjug – VW, 9). Knut Moberg – Ford Cortina, 10). Bjørn Haslie – Ford Cortina.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Chr. Knudsen – Volvo, 2). Arvid Kolgrov – Volvo, 3). Per A. Bakke – Volvo.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Jan Nielsen – Saab.

Gruppe 2 850-1000 ccm: 1). Jon Flom – Opel Kadett.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). John Unnerud – Renault.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 2 1600-2000 ccm: 1). Gunnar Hagerud – Volvo, 2). Bjørn Jensen – Volvo, 3). Per Svein Iglebæk – Volvo.

Gruppe 5 int. 2000 ccm: 1). Gunnar Kittilsen – Volvo, 2). Kjell Gudim – VW, 3). Tom Kolberg – Hillman Imp.

1966 - DRAMMEN TRAVBANE (September):

Formel Junior: 1). Trond Schea, 2). Atle Stoltenberg, 3). Leif Johannessen, 4). Bjørn Haga.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Harald Gulliksen – BMC.

Gruppe 1 851-1000 ccm: 1). Frode Gran – BMC, 2). John Haugland – Skoda, 3). Einar T. Lie – Austin, 4). Erik Rylander – NSU, 5). Thor Kagnes – Renault.

Gruppe 1 1001-1300 ccm: 1). Åge B. Bøckmann – NSU, 2). Gudmund Fornes – Morris, 3). Thore Gulbrandsen – NSU, 4). Tore Elton - VW.

Gruppe 1 1301-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Knut Westbye-Knutsen – Volvo, 3). Arve Lillehagen – Ford Cortina Lotus, 4). Birger Bermingrud – Volvo PV 444, 5). Knut Jonassen – Ford Cortina, 6). Steinar Gulliksen – Ford Cortina.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Per A. Bakke – Volvo, 2). Petter Løken – Opel Rekord, 3). William Wessmann – Volvo.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab, 2). Conny Johansson – Saab, 3). Jan Nielsen – Saab, 4). Otto Øen – Saab, 5). Rune Val Aksmar – Saab, 6). Per Kristiansen – Saab, 7). Leif Høglund – Saab, 8). Odd Jørgen Bjøralt – Saab, 9). Øyvind Tørmoen – Saab, 10). Finn Lurås - BMC.

Gruppe 2 851-1000 ccm: 1). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper, 2). Stein Sire – Opel Kadett, 3). Jon Mikal Simon – Austin Cooper, 4). Ole Mørch – BMC, 5). Terje Sveinsvoll – BMC.

Gruppe 2 over 1300 ccm. 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Per Svein Iglebæk – Volvo, 3). Arne Johnsen – Volvo, 4). Kjell Thorrud – Volvo.

Gruppe 5: 1). Gunnar Kittilsen – Volvo, 2). Per Ekholdt – Renault, 3). Gunnar Hagerud – Volvo.

1966 - DRAMMEN TRAVBANE (16/10):

Midget: 1). Jan Haraldsen, 2). Trond Schea, 3). Leif Johannessen.

Gruppe 1 inntil 850 ccm: 1). Pål Haugen – Fiat, 2). Staale Braar – Fiat, 3). Ove Johansen – Renault, 4). Harald Gulliksen – BMC, 5). Arne S. Frellumstad – BMC.

Gruppe 1 851 – 1000 ccm: 1). Einar T. Lie – Austin Cooper, 2). John Haugland – Skoda, 3). „Bill“ – Opel Kadett, 4). Odd R. Antonsen – BMC Cooper.

Gruppe 1 1001 – 1300 ccm: 1). Aage B. Bøckmann – NSU TT, 2). Øyvind Hærnes – NSU TT, 3). Tore Hansen – VW

Gruppe 1 1301 – 1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Knut Westbye-Knutzen – Volvo, 3). Jan Erik Heller – Volvo, 4). Birger Bermingrud – Volvo, 5). Herald E. Hellum – Saab V4.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Karsten Biksrud – Volvo, 2). Jan Gundersen – Volvo, 3). Odd Johannessen – Volvo.

Gruppe 2 inntil 850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab, 2). Cony Johansson – Saab, 3). Odd Jørgen Bjøralt – Saab, 4). Otto Øen – Saab, 5). Rune val Aksmar – Saab, 6). Øystein Hagel Pedersen – Saab, 7). Dag Ø. Larsen – Saab.

Gruppe 2 851 – 1000 ccm: 1). Jon Mikal Simon – Austin Cooper, 2). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper, 3). Ole Mørch – BMC Cooper.

Gruppe 2 1001 – 1300 ccm: 1). Roar Reiremo – Renault.

Gruppe 2 1301 – 1600 ccm: 1). Helge Menkerud – Ford Cortina, 2). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 3). Per A. Bakke – Volkswagen.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Per Svein Iglebæk – Volvo, 2). Karl E. Nyberg – Volvo, 3). Kjell Thorrud – Volvo, 4). Håkon Granberg – Volvo.

Gruppe 5: 1). Gunnar Hagerud – Volvo, 2). Jan E. Westby – Saab, 3). ”Ge-Te” – Fiat Abarth.

Røverheat: 1). Per Svein Iglebæk, 2). Trond Schea, 3). Gunnar Hagerud

1966 - DRAMMEN TRAVBANE (November):

Midget: 1). Bjarne Sørenbye, 2). Bjørn Haga, 3). Jon Sæther.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Harald Gulliksen – BMC, 2). Arne Frellumstad – BMC, 3). Tom Borgen – Morris.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Einar T. Lie – Austin Cooper, 2). John Haugland – Skoda, 3). ”Bill” – Opel Kadett.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Aage Bøckmann – NSU TT, 2). Lasse Jönsson – BMC, 3). Gudmund Fornæs – Morris, 4). Jan Erik Lundgren – BMC, 5). Tom Becker – VW.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Herald Persson – Ford Cortina, 3). Finn Moe – Volvo.

Gruppe 1 int. 2000 ccm: 1). Terje Nygren – Volvo, 2). Odd Johannesen – Volvo.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab, 2). Conny Johansson – Saab, 3). Jan E. Westbye – Saab, 4). Odd Jørgen Bjørald – Saab, 5). Stig Johansson – Saab, 6). Lars Svenmarker – Saab, 7). Håkan Ridstrøm – Saab, 8). Otto Øen – Saab, 9). “Ge-Te” – Fiat, 10). Karl Roger Gustavsson - Saab.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Ole Mørch – BMC, 2). Jon Mikal Simon – Austin.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Lennart Engelbrekt – BMC, 2). Johan Meegaard – Renault, 3). Jan Erik Lundgren – BMC, 4). Åke Jacobsson, 5). Roar Reiremo – Renault, 6). Knut Ole Hodnungseth – Renault.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Helge Menkerud – Ford Cortina, 2). Trond Schea – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 2 int. 2000 ccm: 1). Lennart Bergqvist – Volvo, 2). Oddbjørn Klundseter – Volvo, 3). Per Egil Jensen – Volvo, 4). Arve Andersen – Volvo, 5). Tord Aregarn – Volvo, 6). Rolf Bergstrøm – Volvo, 7). Håkon Granberg – Volvo, 8). Kjell A. Thorrud – Volvo, 9). Kaare Erik Nyberg – Volvo.

Gruppe 5: 1). Gunnar Kittilsen – Volvo, 2). Gunnar Hagerud – Volvo, 3). Per Erik Nygård – VW 1500.

Røverheat gruppe 1: 1). Lasse Jønsson, 2). Trond Schea, 3). Harald Persson, 4). Gudmund Fornes.

Røverheat gruppe 2 og 5: 1). Gunnar Hagerud, 2). Lennart Engelbrekt, 3). Kjell Thorrud, 4). Conny Johansson.

1966 – FORUS STAVANGER:

Midget: 1). Jan Haraldsen

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Ole Magne Evje-Olsen – VW.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Kjell Gudim – VW 1600.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Terje Sveinsvoll – BMC

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus

Gruppe 2 1600-2000 ccm: 1). L. Bergqvist – Volvo, 2). Per Svein Iglebæk – Volvo, 3). Arne Johnsen – Volvo PV.

Gruppe 5 1000-1300 ccm: 1). Tom Kolberg – Hillman Imp.

Røverheat: 1). Trond Schea, 2). Tom Kolberg, 3). Per Svein Iglebæk, 4). Arne Johnsen, 5). L. Bergquist, 6). T. Sveinsvoll, 7). T.G. Gumpen.

1966 - JARLSBERGBANEN:

Midget: 1). Jan Haraldsen.

Int. 1300 ccm: 1). Gudmund Fornes, 2). Aage Bøckmann, 3). Frode Gran.

Int. 1600 ccm: 1). Trond Schea, 2). Arve Lillehagen, 3). Birger Bermingrud.

Int. 1800 ccm: 1). Per A. Bakke, 2). William Fr. Wessmann.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Arne Ingier, 2). Kjell Gustavsson, 3). Karl R. Gustavsson.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Tom Kr. Kolberg, 2). Erling A. Frøiseth, 3). Ole Mørch.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Ivar Liljemark, 2). Willy Andersson.

Gruppe 2 int. 1800 ccm: 1). Trond Schea, 2). Gunnar Hagerud, 3). Hans Jørgen Nilsen.

Gruppe 5: 1). Gunnar Kittilsen, 2). Per Ekholdt.

1966 - JARLSBERG TRAVBANE:

Formel V, Formel Jr., Midget: 1). Jan Haraldsen – Ja-To, 2). Arild Pettersen – RJ500, 3). Leif Johannessen – Swebe.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Gulbrand Dahl – NSU 110, 2). Gøsta Johansson – Opel Kadett, 3). Kåre Svendsen – VW 1200.

Gruppe 1 1300-1600 ccm; 1). Trond Schea – Cortina Lotus, 2). Knut H. Jonassen – Cortina GT, 3). Knut W. Knutsen – Volvo B16.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Petter Løken – Opel Rekord, 2). Jan Kolberg – Hillman Minx.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Per Christiansen – Saab, 2). K.R. Gustafsson – Saab, 3). Jan Nielsen – Saab.

Gruppe 2 850-1000 ccm: 1). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper, 2).Ole Mørk – BMC Cooper, 3). Sven Larsson – BMC Cooper, 4). Jan Folvik – Opel Kadett, 5). Yngvar Vestby – Opel Kadett, 6). Ulf Behrens – Opel Kadett.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Åge Bøckmann – NSU, 2). Jon Flom – Opel Kadett.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina, 2). Gunnar Kittilsen – Volvo, 3). Søren Jensen – Volvo Amazon.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Gunnar Hagerud – Volvo, 2). Lennart Bergquist – Volvo, 3). Håkon Granberg – Volvo.

1966 - GRUSBANE KALABANEN/SARPSBORG (oktober):

Midget: 1). Arild Pettersen, 2). Leif Johansen.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Rune Lystad – BMC Cooper, 2). Harald Gulliksen – BMC.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Åge Bøckmann – NSU, 2). Tore Hansen – NSU.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina GT, 2). Knut Westbye Knudsen – Volvo.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). William Wessmann – Volvo, 2). Jan Gundersen – Volvo.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Bjørn Fristad – Saab, 2). Kjell Gustavsson – Saab.

Gruppe 2 850-1000 ccm: 1). Erling A. Frøyseth – Austin Cooper, 2). Ole Mørk – BMC.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Roar Reiremo – Renault.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Helge Menkerud – Ford Cortina, 2). Roger Steen – Ford Cortina.

Gruppe 2 1600-2000 ccm: 1). Per A. Bakke – Volvo, 2). Oddbjørn Klundsæter – Volvo.

Gruppe 5: 1). Gunnar Kittilsen – Volvo, 2). Gunnar Bergersen – Volvo.

1966 – LEANGEN/TRONDHEIM*:

Gruppe 1 under 1000 ccm: 1). Kurt Appelqvist – Saab, 2). Edwin Larsson – Saab, 3). Gustav Frøberg – Simca, 4). Haakon Solemsli – Saab 93, 5). Åke Sjølin – Simca, 6). Kurt Jonassen – Saab.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Øyvind Hernæs – NSU.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Bjørn Fische – Ford Cortina GT, 2). Frank Sundberg – Volvo, 3). Ola Ustad – Ford Cortina, 4). Magnar Bromseth – Volvo.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Ola Kvande – Hillman Imp.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Steinar Hansen – Renault 8, 2). John Erik Johansen – Renault 8.

Gruppe 3 1000-1300 ccm: 1). Birger Giæver – Ford Anglia.

Gruppe 4 1000-1300 ccm: 1). Per Vidar Pedersen – Porsche

Gruppe 5 int. 1000 ccm: 1). Tom Kr. Kolberg – Hillman Imp.

1966 - BAKKELØP NOREFJELL (mai):

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Aage B. Bøckmann – NSU 110, 2). Arild Berg – Opel Kadett Coupe, 3). Stein Sire – Opel Kadett Coupe, 4). Rune Val Aksmar – Saab Sport.

Gruppe 1 int. 2000 ccm: 1). Carl Reidar Andersen – Ford Cortina GT, 2). Knut Hilmar Jonassen – Ford Cortina GT, 3). Trond Schea – Ford Cortina GT, 4). Per A. Bakke – Volvo 122 S, 5). Trond Bjørgan – VW 1600 TL, 6). Knut W. Knutsen – Volvo B16, 7). Odd Moseby – Ford Cortina GT, 8). Ragnar Aanmoen – Ford Cortina GT, 9). Birger Bermingrud – Volvo B16.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Erling A. Frøyseth – Cooper, 2). Olle Granlund – Saab Sport og Ronald Torp – Cooper, 4). Otto Øen – Saab Sport, 5). Knut O. Åkesson – Saab Sport, 6). Per Kristiansen – Saab Sport.

Gruppe 2 int. 2000 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Per Svein Iglebæk – Volvo, 3). Dag Johannessen – Renault 8, 4). Knut Hodnungseth – Renault 8, 5). Gunnar Hagerud – Volvo, 6). Willy Delmark – Ford Cortina, 7). Arvid Kolgrov – Volvo, 8). Rolf Augustsson – Volvo, 9). Gunnar Kittilsen – Volvo.

1966 - BAKKELØP NOREFJELL (oktober):

Dameklasse: 1). Heidi Wessel – BMW 1600, 2). Sissel Nielsen – Saab.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Einar T. Lie – Austin, 2). Pål Haugen – Fiat 850, 3). Odd Heller – Simca, 4). Gilbert Hansen – Opel Kadett, 5). John Haugland – Skoda, 6). Arve Frellumstad – BMC, 7). Harald Gulliksen – BMC.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Aage B. Bøckmann – NSU TT, 2). Oddvar Askersrud – NSU TT, 3). Tore Gulbrandsen – NSU TT, 4). Stein Sire – Opel Kadett, 5). Ingar Engan – NSU TT, 6). Tore Hansen – NSU TT, 7). Helge Berg – Datsun, 8). Reidar Kristoffersen – Peugeot 204.

Gruppe 1 int. 1600 ccm: 1). Trond Schea – Ford Cortina Lotus, 2). Håkon Stamnes – Ford Cortina GT, 3). Heidi Wessel – BMW 1600, 4). Terje Eidsvig – Ford Cortina GT, 5). Knut Westbye Knutsen – Volvo, 6). Birger Bermingrud – Volvo, 7). Jan Erik Heller – Volvo, 8). Cato Berg – Fiat 1500, 9). Emil P. Ingeberg – VW 1600 TL, 10). Arild Berg – Fiat 1500, 11). Terje Gimle – Ford Cortina GT.

Gruppe 1 int. 2000 ccm: 1). Svein Helling – Volvo, 2). Gustav Thielemann – Volvo, 3). Terje Nygren – Volvo, 4). Jon Flom – Opel, 5). William Fr. Wessmann – Volvo, 6). Karsten Biksrud – Volvo, 7). Bjørn Johannessen – BMW, 8). Jan Gundersen – Volvo, 9). Tore O. Molstad – Volvo, 10). Per Finsen – Volvo.

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Arne Ingier – Saab, 2). Bjørn Fristad – Saab, 3). Jan Nielsen – Saab, 4). Leif Høglund – Saab, 5). Sissel Nielsen – Saab, 6). Rune Val Aksmar – Saab, 7). Finn Lurås – BMC.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Ole Mørch – BMC, 2). Erling A. Frøyseth – Austin.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Roar Reiremo – Renault, 2). Knut Ole Hodnungseth – Renault, 3). Eyvind W. Wang – Morris, 4). Per Erik Bakken – VW 1200.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Helge Menkerud – Ford Cortina GT, 2). Hilmar Jonassen – Ford Cortina, 3). Kjell Johansen – VW 1500, 4). Roger Steen – Ford Cortina, 5). Knut Martiniussen – VW 1500.

Gruppe 2 int. 2000 ccm: 1). Per Svein Iglebæk – Volvo, 2). Petter Løken – Opel, 3). Gunnar Hagerud – Volvo, 4). Aksel Andersen – Volvo, 5). Per A. Bakke – Volvo 6). Ole Edvin Granberg – Volvo.

Gruppe 5: 1). Gunnar Kittilsen – Volvo, 2). Kjell Glenne – Ford Anglia, 3). Kristian Strøm – Ford Anglia.

1966:

ACROPOLIS RALLY: 66

1). Bengt Søderstrøm/Gunnar Palm – Ford Cortina Lotus, 2). Roger Clark/Brian Melia – Ford Cortina Lotus, 3). Paddy Hopkirk/Ron Crellin – BMC Cooper S, 4). Ove Andersson/Dahlgren – Lancia Fulvia, 5). Carl Orrenius/Gustav Schrøderheim – Saab, 6). Harper/Hall – Sunbeam Tiger, 7). Zazada/Leszezuk – Steyr Puch, 8). Lund/Walgren – Saab Monte Carlo, 9). Singh/Virgin – Volvo 122S, 10). Timo Mäkinen/Paul Easter – Mini Cooper S.

COUPE DES ALPES: 66

1). Jean Rolland/Gabriel Augias – Alfa Romeo GTA, 2). Roger Clark/Brian Melia – Ford Cortina Lotus, 3). Rauno Aaltonen/Henry Liddon – BMC Mini Cooper S, Jean francois Piot/Jacob – Renault 8 Gordini, 5). Greder/Staepelaere – Lotus Cortina

DEUTSCHLAND RALLY: 66

1). Günther Klass/Rolf Wutherlich – Porsche 911, 2). Arnaldo Cavallari/Dante Salvay – Alfa Romeo GTA, 3). Joachim Springer/Schey – BMW 1800 TI, 4). Panowitz/Escher – NSU Spyder, 5). Zazada/Osinski – Steyr Puch.

GENEVE RALLY: 66

1). Gilbert Stapelaere/Andre Aerts – Ford Cortina Lotus, 2). Tony Fall/Henry Liddon – BMC Cooper S, 3). Jean Claude Ogier/B. Ogier – Panhard CT24, 4). Guy Verrier/Syda, 5). Lucien Bianchi/Vic, 6). Gerard Larousse/”Biche”,

MONTE CARLO RALLY: 66

De fire første på resultatlista var Timo Mäkinen - Mini, Roger Clark Ford Lotus Cortina, Rauno Aaltonen Mini og Paddy Hopkirk (Mini). Både BMc og Ford protesterte, men den ble ikke tatt til følge av løpets jury. En talsmann for et britisk team uttalte at ”dette vil bli slutten for Monte carlo Rally”. Mange team boikottet den offisielle premieutdelingen og Prins Rainier valgte også å gå før premieutdelingen.

FIA stadfestet i et møte 13 oktober diskvalifikasjonen, da de benyttede lampene ikke var i henhold til regelverket.

Den tyske fjernsynsstasjonen Bayerischen Rundfunk retter i et program sterk kritikk mot løpet, både mot hastigheten på offentlig vei og mot at man kjører 50 timer i strekk, noe som var mer enn en tysk arbeidsuke. Det hele blir betegnet som et ”Reklamens Monstersirkus”.

Bengt Søderstrøm ble nummer 8, men ble disket da han jo kjørte en fabrikks Cortina.

Bosse Ljungfeldt la helt i tet, med seier på en av etappene. Et kranglende batteri gjorde imidlertid at han måtte bryte.

Ove Andersson debuterte for Lancia og gjorde en fremragende innsats med en tredjeplass.

Pauli Toivonen ble erklært som vinner, men ville ikke ta i mot pokalen for totalseieren, men bare den for seieren i klssen.

Timo Mäkinen var overlegent raskest og vant 3 av 5 etapper og var tredjemann på de andre.

1). Pauli Toivonen/Eskko Mikander – Citroen DS 21, 2). Rene Trautmann/Jean-Pierre Hanrioud – Lancia Flavia, 3). Ove Andersson/Rolf Dahlgren – Lancia Flavia, 4). Neyret/Terramorsi – Citroen DS 21, 5). Leo Cella/Lombardini – Lancia Fulvia, 6). Slotemaker/Gorris – BMW 1800 TI, 7). Verrier/Pasquier – Citroen DS21, 8). Lusenius/Jarvi – Lancia Fulvia, 9). Laurent/Marche – Citroen DS 21, 10). Mabbs/Porter – Rover, 11) Rolland/Augias - Citroen.

Norske plasseringer: 1966:

Nr. 45 – A. Skotvedt/T. Strandrud - Morris

Nr. 48 – Leif Vold-Johansen/Terje Vold-Johansen – Morris Cooper

MÜNCHEN-WIEN-BUDAPEST: 66

1). Timo Mäkinen/Paul Easter – BMC Mini Cooper S, 2). Leo Cella/Luciano Lombardini – Lancia Fulvia, 3). Lillebror Nasenius/Fergus Sager – Opel Rekord, 4). Cavallari/Salvay – Alfa Romeo GTA, 5). Gass/Frey – Porsche 911.

POLSKE RALLY: 66

1). Tony Fall/Attis Krauklis – BMC Cooper S, 2). Timo Mäkinen/Paul Easter – BMC Mini Cooper S, 3). Sobieslaw Zazada/Ewa zazada – Steyr Puch, 4). Roger Clark/Brian Melia – Ford Cortina, 5). Brian Culcheth/Johnston Syer – Mini Cooper S.

RAC – RALLY: 66

I RAC Rally starter 144 biler og 63 fullfører. Start og mål er lagt til Excelsior Hotell, Heathrow/London. Det ble anslått at rundt 2 millioner overvar løpet.

1). Bengt Søderstrøm/Gunnar Palm – Ford Cortina Lotus, 2). Harry Källstrøm/Ragnvald Håkansson – BMC Cooper S, 3). Tom Trana/Sølve Andreasson – Volvo 122 S, 4). Rauno aaltonen/henry Liddon – BMC Cooper S, 5). Tony Fall/Mike Wood – BMC Cooper S, 6). Jårs Damberg/R. Riggare – Renault, 7). Ove Andersson/John Davenport – Lancia Fulvia, 8). Anders Gullberg/Lars helmer – Opel Rekord, 9). Pat Moss Carlsson/Elisabeth Nystrøm – Saab Sport, 10). Sylvia Østerberg/Ingalill Edenring – Renault, 11). Carl Orrenius/Gustav Schröderheim – Saab Sport, 12). Bjørn Waldegård/Lars Nystrøm – VW 1600 TL.

19). Helge Menkerud/Monty Karlan – Ford Cortina GT

RUSSISKE RALLY:

1). Riali/Inkiljainen – Volvo, 2). Merisalmi/Rautanen – Volvo, 3). Salminen/Surjala – Peugeot, 4). Kinnunen/Blomgren – Renault, 5). Elovirta/Siren – VW, 7). Bergman/Falk – Volvo

SAFARI RALLY:

1). Bert Shankland/Chris Rothwell – Peugeot 404, 2). Vic Preston/Bob Gerrish – Ford Cortina GT,

3). Joginder Singh/Bharat Bhardwaj – Volvo Amazon, 4). Hughes – Ford Cortina, 5). Aird – Datsun, 6). Greenley – Datsun, 7). Barbour – VW, 8). Smith – Ford Cortina, 9). Saunders – Mercedes.

SAN REMO (BLOMSTER)-RALLY: 66

Diskvalifiseringer var også her med på å prege løpet. Denne gang var det Vic Elford/John Davenport det gikk utover. Etter gjennomgang av deres Lotus Cortina viste det seg at 2. gearet hadde ei tann for mye pluss litt annet, som Ford selvsagt protesterte mot uten å bli tatt hensyn til.

1). Leo Cella/Luciano Lombardini – Lancia Flavia, Nr. 2 Günther Klass/Buchet – Porsche 911,

3). Ove Andersson/Rolf Dahlgren – Lancia Flavia, 4). Zazada/Osinski – Steyr Puch, 5). Gass/Frey – Porsche 911.

SVENSKA RALLY: 66

Løpet startet i Ørebro og besto av en sløyfe på 1100 km som ble kjørt to ganger, i hver sin retning. Det var 29 etapper på totalt 1061 km der den korteste var 7 km og den lengste 123 km.

Veiene var snødekte og glatte. Deltagerne hadde dekk med mellom 600 og 800 pigger pr. dekk.

124 startet og 48 fullførte.

Svenskene dominerte som vanlig og denne gang tok Åke Andersson sin første internasjonale seier.

Tom Trana i Volvo gjorde en fantastisk oppkjøring fra 12. plass, etter å ha kjørt av veien og tapt 16 minutter. Han vant samtlige etapper på annen halvdel av løpet.

Trond Schea/Willy Paulsen hadde problemer med kamakselen slik at motoren ikke trakk som den skulle.

Jan Nielsen/Bjørn Fristad i Saab slet med en motor som ikke var videre samarbeidsvillig og brøt ganske tidlig i løpet.

Pat Moss vant som vanlig dameklassen.

Samtlige BMC-biler måtte bryte.

Erik Carlsson/Saab og Pauli Toivonen havnet også på bruttlista.

Safarivinner Joginder Singh sto for det eksotiske innslaget. Han fullførte, men på en av de bakre plasseringene.

Svensk TV fulgte hele løpet og det var omfattende pressedekning.

1). Åke Andersson/Sven Olof Swedberg – Saab 96, 2). Simo Lampinen/Bo Olsson – Saab 96,

3). Tom Trana/Sølve Andreasson – Volvo 122 S, 4). Carl Orrenius/Gustav Schrøderheim – Saab, 5). Lillebror Nasenius/Bengt Frodin – Opel Rekord, 6). Arne Hallgren – Saab, 7). Hans Lund, 8). Olle Karlberg, 9). Curt Johansson – VW, 10). Vic Elford – Ford Cortina Lotus.

TOUR DE CORSE: 66

1). Jean-Francois Piot/Jean Francois Jacob – Renault 8 Gordini Proto, 2). Jean Rolland/Gabriel Augias - Alfa Romeo GTA, 3). Vic Elford/David Stone – Porsche 911, 4). Consten/Elge – Alfa Romeo GTA, 5). Greder/Vigneron – Ford Cortina Lotus, 6). Guichet/Hapel – Alfa Romeo GTA.

TULIPAN RALLY:

1). Rauno Aaltonen/Henry Liddon – BMC Cooper S, 2). Vic Elford/John Davenport – Ford Cortina Lotus, 3). Peter Harper/Robin Turvey – Sunbeam Tiger, 4). Gass/Bretthauer – Porsche 911, 5). Arnaldo Cavallari/Salvay – Alfa Romeo GTA, 6). Van lennepp – Porsche, 7). Tom Trana – Volvo, 8). Nicholas Koob – BMW 1800, 9). Timo Mäkinen – BMC Cooper, 10). John Kennery – Shelby American, 11). Bengt Søderstrøm – Ford Lotus Cortina.

TUSEN SJØERS RALLY: 66

1). Timo Mäkinen/Pekka Keskitalo – BMC Mini Cooper S, 2). Tom Trana/Sølve Andreasson – Volvo 122 S, 3). Rauno Aaltonen/Vaino Nurmimaa – BMC Mini Cooper S, 4). Risa Virtapuro/Strengell – Volvo 122, 5). Simo Lampinen/Sohlberg – Saab, 6). Jorma Lusenius/Klaus lehto – Mini-Cooper, 7). Lars ingvar Ytterbring/B.C. Gustavsson – Mini Cooper S, 8). Berndt Jansson/Eric pettersson – Renault, 9). Atso Aho/Jupa Raikamo – Mini Cooper S, 10). Osmo Mäkelä/Timo Mäkelä – Volvo 544, 11). Åke Andersson/S.O. Svedberg – Saab .

87 RALLY:

1). J. Dodsworth/R. Weetman – Mini Cooper, 2). Baird/Castle – Mini Cooper S, 3). Easthope/Kewin – Ford Cortina GT, 4). Kennish/Kennish – Mini Cooper S, 5). Killip/Killip – MGA, 6). Blackburn/Jones – Ford Anglia.

CIRCUIT OF IRELAND:

1). Tony Fall/Henry Liddon –Mini Cooper S, 2). Brian melia/G. davies – Lotus Cortina, 3). A. Boyd/D.B. Crawford – Ford Cortina GT, 4). Roy Fidler/A. Taylor – Triumph 2000, 5). M. Acheson/J. Long – Mini Cooper S, 6). G. McNamara/B. Cusack – Ford Cortina GT, 7). Jack Tordoff/C. Nash – Ford Cortina GT, 8). E. Moorat/D. Griffiths – Ford Cortina GT, 9). R. McCartney/M. Hart – Renault Gordini, 10). Colin Malkin/R. Lyall – Hillman Imp.

KLassevinnere: J. Stevenson/R. Ardis – Mini, R. McCartney/N. hart – Renault Gordini, T. Fall/H. Liddon – Mini Cooper S, B. Melia/G. Davies – Lotus Cortina, R. Fidler/A. Taylor – Triumph 2000, C. malkin/R. Lyall – Hillman Imp, L. Fitzpatrick/D. Grieve – MGB, Rosemary Smith/Val Domleo – Hillman Imp.

SCOTTISH RALLY:

1). Fall – Mini Cooper S, 2). Jerry Larsson – Saab sport, 3). Rosemary Smith – Hillman Imp, 4).M.E. Thomas – Mini Cooper S, 5). G. King – Ford Lotus Cortina, 6). Maslen – Ford Cortina GT

SHUMPIKE RALLY:

1). A. Rathmell – Ford Cortina GT, 2). A. bengry – Ford Cortina GT, 3). J. Bullough – Ford Cortina, 4). J. Chambers – Mini Cooper S, 5). D. Pollard – Hillman Imp, 6). B. Williams – Mini Cooper S, 7). N. Umpleby – Mini Cooper S, 8). J. Huggins – Ford Cortina, 9). R. hedley – Mini Cooper, 10). A. Lobb – Ford Cortina GT.

VINTER RALLY:

1). Adrian Boyd – Ford Anglia, 2). N. Smith – Mini Cooper S, 3). E. baird – Ford Anglia, 4). R. White – Mini Cooper S, 5). B. Mullen – Mini Cooper, 6). T. Hobson – Mini.

VLTAVA (MOLDAU) RALLY: 66

1). Rauno Aaltonen/Henry Liddon – BMC Cooper S, 2). Bengt Søderstrøm/Gunnar Palm – Ford Cortina Lotus, 3). Timo Mäkinen/Paul Easter – BMC Cooper S, 4). Sobieslav Zazada/Leszcuk – Mini Cooper, 5). Pat Moss/Liz Nystrøm – Saab 96, 6). Komornicki/Jaworowicz – Mini Cooper, 7). Jaroslav Bobek/ Hnatevie – Skoda 1000 MB, 8). Eechmanek/pilucha – Tatra 603, 9). Mark/Stiburek – Tatra 603, 10). Lambart/Zink – Opel Kadett

ØSTERRISKE ALPE-RALLY: 66

1). Paddy Hopkirk/Rod Crellin – BMC Cooper S, 2). Gunther Wallrabenstein/Ernst Otto Muller – Porsche 911 3). Andre Burohardt/Koch-Bodes – Ford Taunus 20 M, 4). Kleint/Klapproth – Ford Taunus 17M, 5). Buchbauer/Brandtstetter – Renault R8

ARBOGANATTA:

Seniorer Gruppe 2: 1). Harry Källstrøm, 2). Bjørn Waldegård, 3). Mats oskarsson, 4). Ove Eriksson, 5). Bert Jansson, 6). Curt Johansson, 7). Gunnar Blomqvist, 8). Tommie Hultelid, 9). Håkan Holmlund, 10). Arne Swartz.

Seniorer Gruppe 1: 1). Leif Nilsson, 2). Lillebror Nasenius, 3). Bertil Søderstrøm, 4). Albin Griberg, 5). Jerry Larsson.

A Juniorer Gruppe II: 1). Jan Ivar Andersson, 2). Rolf mattson, 3). Rütger Persson, 4). Lennart Asplund, 5). Clas peterson, 6). Gøran berg, 7). Hans Nilsson, 8). Per Arne Svensson, 9). Tommy Sundqvist, 10). Bjørn Jonsson.

A Juniorer Gruppe I: 1). Hans sellberg, 2). Åke ohlsson, 3). L. Andersson.

B Juniorer gruppe II: 1). Olle Medin, 2). Jan Svensson, 3). Lars Svensson.

B Juniorer gruppe I: 1). Bjørn Träff.

ARVIKA OT-S:

Senior Gruppe 1: 1). Anders Kulläng – BMC Cooper, 2). Per Eklund – VW 1600 TL, 3). Bernt Johansson – VW 1600 TL.

Senior Gruppe 2: 1). Lennart bergkvist – Volvo.

Junior A gruppe 1: 1). Christer Eklund – VW 1600 TL, 2). Ove friberg – Renault R16, 3). Sven-Olov Olsson – Opel Rekord.

Junior A Gruppe 2: 1). Said Långstrøm – Volvo, 2). Tord Aregard – Volvo amazon, 3). Ulf hagberg – VW 1500 S, 4). Stig larsson – Saab Sport, 5). Tord Gustafsson – BMC Cooper.

Junior B Gruppe 1: 1). Gert Nyberg – VW 1300.

Junior B Gruppe 2: 1). Vimar Wikingsson – Saab 96, 2). Jan-åke Olsson – Volvo, 3). Lennart Martinsson – Volvo.

RALLY BORE:

Gruppe 1: 1). Lillebror Nasenius – Opel, 2). Leif Nilsson – VW 1600, 3). Per Tjerneld – Opel, 4). Bertil Søderstrøm – Opel, 5). Anders Gullberg – Opel, 6). Bo Johansson – VW 1600, 7). Lennart Eliasson – BMC Cooper, 8). Toivo Mielonen – Audi, 9). Ryno Larsson – Opel, 10). Åke Nilsson – VW 1600.

Gruppe 2: 1). Tom Trana – Volvo, 2). Carl Orrenius – Saab, 3). Gunnar Blomqvist – BMC Cooper, 4). Åke Andersson – Saab, 5). Håkan Lindberg – Renault, 6). Mats oscarsson – VW 1600, 7). Lars I Ytterbring – BMC Cooper, 8). Rune Larsson – Volvo, 9). Bo Ohlsson – Saab, 10). Olle Bromark – Renault

BRUKSRUNDAN:

1). Per Tjerneld, 2). Anders Hellstrøm, 3). Hans Ädel, 4). Bengt Johansson, 6). Åke østblom, 7). Lennart Søderberg, 8). Albin Griberg, 9). Sven Erik Hedman, 10). Olle Carlsson.

CHRISTINEHAMNS OT-SPESIAL:

Senior Gruppe 2: 1). J. Lundgren – Vw 1500.

Senior Gruppe 1: 1). B. karlsson – VW 1600 TL.

A-Junior Gruppe 2: 1). R. Sickel – Volvo, 2). S. larsson – saab sport, 3). K. hansson – saab sport, 4). G. Paqvalen – Volvo Amazon, 5). Å. Billtorp – saab, 6). P. Ringborg – Saab.

A-Junior Gruppe 1: 1). L. Götvall – VW 1600 TL, 2). C. Pettersson – Saab 96, 3). V. Wikingsson – Saab, 4). G. Forsberg – saab sport, 5). I. Gustavsson – VW, 6). L. Jonsson – Renault R8.

B-Junior gruppe 1: 1). L.E. Olsson – BMC Cooper, 2). G. Nyberg – VW 1300.

CHRISTINEHAMN OT-SPESIAL (Juni):

Senior + Junior A Gruppe 2: 1). Roland Sickel, 2). Stig Larsson, 3). Kent Hansson, 4). Lars erik Lundgren, 5). Georg Paqvalén, 6). Åke billtorp.

Senior + Junior A Gruppe 1: 1). Bengt Karlsson, 2). Leo Götvall.

Junior B Gruppe 2: 1). Kurt pettersson, 2). Vimar Wikingsson, 3). Göran Forsberg, 4). Ingemar Gustavsson.

Junior B Gruppe 1: 1). Lars erik Olsson, 2). Gert Nyberg.

ELGJAKTEN:

Senior Gruppe 2: 1). Åke Andersson – Saab, 2). Carl Orrenius – Saab, 3). Lars Ingvar ytterbring – BMC Cooper, 4). Ove Andersson – Ford Cortina, 5). Jan Eneqvist – Volvo, 6). Rolf Andersson – Volvo, 7). Leif Nilsson – VW 1600 TL, 8). J.O. carlsson – Saab Sport, 9). Bjørn Waldegård – VW 1600 TL, 10). Ingvar Welen – Saab sport, 11). Jerry Larsson – Saab, 12). Stig Kedemark – VW 1600 TL, 13). Åke sandberg – Saab Sport, 14). Torsten Palm – Saab, 15). P.E. Eriksson – VW 1600 TL, 16). Arne Swartz – VW 1600 TL, 17). Tom Trana – Volvo Amazon, 18). Leif Pettersson – Renault 8 Gordini, 19). Hans lund – Saab, 20). Anders Hellstrøm – Saab Sport.

Senior Gruppe 1: 1). Bertil Søderstrøm – Opel Rekord, 2). Harry Källstrøm – BMC Cooper S, 3). Anders Gullberg – Opel record, 4). Ryno Larsson – Opel Kadett, 5). Jan henriksson – Opel Kadett, 6). Albin Griberg – VW 1600 TL, 7). Per Olov Björk – VW 1600 TL, 8). Berndt jansson – VW 1600 TL, 9). Rolf Johnson – VW 1600 TL, 10). Ove Olsson – VW 1600 TL.

Junior A Gruppe 2: 1). Sylvia østerberg – Renault, 2). Claes Peterson – Volvo, 3). Tommy Carlsson – Saab Sport, 4). Lars Jansson – Saab, 5). Torbjørn Hedefur – Volvo, 6). Olle Florén – Saab 96.

Junior A Gruppe 1: 1). Ove Odenius – Opel, 2). Ingemar Dahlgren – VW 1600 TL, 3). Lars Bergstrøm – Opel Kadett.

Junior B: 1). Dan Danielsson – Saab Sport, 2). Curt Bristam – Opel Rekord, 3). Ove Jansson – Saab.

FAGERSTA:

Senior Gruppe 1: 1). Albin Griberg – VW 1600, 2). Stig Lindstedt – VW 1300, 3). Bertil Nyberg – opel.

Senior Gruppe 2: 1). Lars ingvar ytterbring – BMC Cooper, 2). Per olov Svanstrøm – VW 1300, 3). Urban Brättemark – Volvo.

Junior A Gruppe 1. 1). Ove Odenius - Opel, 2). Olle Nord – VW 1300.

Junior A Gruppe 2: 1). Søren Larsson –Volvo, 2). Tord Sundgren – Renault R8 Gordini, 3). Karl gustav Bostrøm – BMC Cooper, 4). Clas pettersson – Volvo, 5). Sten larsson – VW 1500, 6). Ingemar Grankvist – BMC Cooper.

Junior B gruppe 1: 1). Mats fernros – VW 1300, 2). Rune Wallhed – Volvo.

Junior B Gruppe 2: 1). Ingvar Carlsson – Volvo, 2). Jan erik Svanstrøm – Volvo, 3). Eilert Alm – VW 1500, 4). Kenneth lundgren – Saab og Gøte Andersson – Volvo, 6). Jan Modenius – VW 1500.

FALKØPING OT-SPESIAL:

Senior: 1). Rolf Fransson, 2). Bert Gustavsson, 3). Elof Käll.

Junior A: 1). Folke Särnmark, 2). Bengt Karlsson, 3). Lars lindgren, 4). Göran Nyman, 5). Yngve Lindgren.

Junior B: 1). Arne Andersson, 2). Tomas benjaminsson, 3). Kurt Davidsson.

FINNSKOGSVALSEN:

Seniorer: 1). Stig Borg – Saab, 2). Anders Kulläng – BMc Cooper S, 3). Lars Jönsson – BMc Cooper S, 4). Stig Kedemark – VW 1600 TL.

A-Juniorer: 1). Lennart Bergqvist – Volvo Amazon, 2). Nisse Edqvist – VW 1300, 3). Lars Svenmarker – Saab, 4). L.G. Johansson – Saab, 5). Alf Rafors – VW, 6). Kenneth Larsson – BMc Cooper.

B-Juniorer: 1). Lennart Andersson – Volvo Amazon, 2). Folke person – Saab 96, 3). Lennart Nordqvist – Saab 96, 4). Bengt Persson – Opel kadett, 5). Lars Nytomt – Volvo, 6). Søren Skanze – Volvo

FOLKARES OT-SPECIAL:

Senior Gruppe 2: 1). Bengt Jonsson – Saab Sport, 2). Tommy Hultelid – Saab Sport, 3). Rolf Gunnarsson – BMC.

Junior A Gruppe 1: 1). Lars Gustavsson – Daf, 2). Rolf Skoghag – Opel, 3). Kaj Ahlberg – Opel.

Junior A Gruppe 2: 1). Tommy Karlsson – Saab, 2). Ingemar Grankvist – Saab, 3). Bo Nyren – Volvo, 4). Bengt Andersson – Simca, 5). Rolf Erell – Saab, 6). H.A. Søderqvist – BMC Cooper.

Junior B Gruppe 1: 1). Owe Broman – Saab, 2). Anders Wågberg.

Junior B Gruppe 2: 1). Søren Strandberg – Saab, 2). Rolf Permdahl – Saab, 3). S.O. Andersson – BMC, 4). Owe Ljunggren – Ford Cortina, 5). Billy Qvist – BMC, 6). Jan Bruslin – BMC.

GRÄNSLOPPET

Seniorer: 1). Sven Lundkvist – VW 1600, 2). Berndt Johansson – VW 1600, 3). Rune Lund – VW 1600.

Gruppe 2: 1). Stig Borg – Saab, 2). Anders Kulläng – BMC Cooper, 3). Lars Eklund – Saab, 4). Ove Matson – Saab, 5). Elof Käll – VW 1500, 6). Per Eklund – VW 1500.

Junior A Gruppe 1: 1). Gunnar Johansson – VW 1600, 2). Sture Lantz – Opel.

Junior A Gruppe 2: 1). Finn Solberg – Saab, 2). Lars Skog – Saab, 3). Lennart Bergkvist – Volvo, 4). Thorbjørn Hedefur – Volvo, 5). Lars Svennmark – Saab, 6). Kent Hansson – Saab, 7). Kjell Enarsson – VW 1500, 8). Lars Dahl – Saab.

Junior B Gruppe 1: 1). Gøran Enelid – VW 1600.

Junior B Gruppe 2: 1). Dan Danielsson – Saab, 2). Folke Persson – Saab, 3). Gunnar Olsson – VW 1500.

GÄSTEBUDSTROFEEN:

Seniorer Gruppe 2: 1). Bjørn Waldegård – VW 1600 TL, 2). Jan Olof Karlsson – Saab Sport, 3). Gunnar Blomqvist – BMC, 4). Hans Lund – Saab, 5). Åke sandberg – Saab, 6). Mats Oscarsson – VW 1600 TL.

Seniorer Gruppe 1: 1). Harry Källstrøm – BMC, 2). Leif Nilsson – VW 1600 TL, 3). Bo Johansson – VW 1600 TL, 4). Tord Lundblad – VW 1600 TL, 5). Lillebror Nasenius – Opel kadett, 6). Bengt Søderstrøm – Ford Cortina

GÄSTRIKLAND RUNDT:

Seniorer Gruppe 1: 1). Bertil Søderstrøm – Opel Rekord, 2). Per Tjerneld – Opel Rekord, 3). Bengt Johansson – VW 1600 TL.

Seniorer Gruppe 2: 1). Lennart Wallman – Saab Sport, 2). Thorbjørn Robertsson – BMC Cooper, 3). Hans Âdel – VW 1500 S, 4). Lennart Søderberg – BMC Cooper.

GÖTEBORG OT-SPESIAL:

Senior og A-juniorer: 1). Bert Gustavsson, 2). Conny Frick, 3). Håkan Svensson, 4). Lars mattsson, 5). Bjørn Hagert, 6). Bengt Knutsson.

B-Juniorer: 1). Conny Svensson, 2). Vimar Wikingsson, 3). Gøran Olsson, 4). Jerry Andersson.

GÖTENE T:

Senior: 1). Anders Sigurdsson – Saab, 2). Hans Lundh – Saab, 3). Olof Haglund – Renault R8 Gordini, 4). Ingvar Welen – Saab, 5). Bengt Ellhage – Saab, 6). Åke Andersson – Saab, 7). Rune Lundh – VW 1600 TL, 8). Ralph Pettersson – Saab, 9). Bert Gustavsson – Volvo 544, 10). Toivo Mellonen – Audi.

Junior A: 1). Rune Karlsson – Saab, 2). Ulf Lännstrøm – BMC Cooper, 3). Per Leijon – Saab, 4). Lars Billengren – Saab, 5). Anders franzen – Opel kadett, 6). Tord Gustavsson – VW 1500 S, 7). Stig Larsson – Saab, 8). Mats Larsson – Renault R8 Gordini, 9). Gert Svenningsson – Saab, 10). Jan Andersson – BMC Cooper S.

Junior B: 1). Jan Erik Fridelius – Saab, 2). Roger Larsson – Saab, 3). Gøran Nyman – Opel kadett, 4). Robert Gustavsson – Saab, 5). Karl Skoglund – Saab.

HANINGESVÄNGEN:

Seniorer: 1). R. Magnusson – VW 1600 TL, 2). Roger Calm,by – Volvo 544, 3). Hans Ånstrand – VW 1300.

A Juniorer: 1). ”Litten” Lindstrøm – VW 1500 S, 2). Jan Petersson – VW 1500 S, 3). V. Jääskeläinen – VW 1500 S, 4). Åke Olsson – Saab, 5). Rolf Jonsson – VW 1500 S.

B Juniorer: 1). Søren Eriksson – VW 1500 S, 2). Stefan Vikarby – Saab, 3). “Stira” Andersson – VW 1200, 4). Olle Olsson – VW 1500 S, 5). Lars Magnusson – VW 1500 S, 6). N.O. Thoresson – BMC Cooper.

HÄLLEFORSNATTA:

Seniorer Gruppe 2: 1). Christer Bååth – Saab Sport, 2). Magnus Olsson – Mini Cooper, 3). Rolf karlsson – Saab Sport, 4). Rolf Andersson – Volvo.

Junior A Gruppe 1: 1). Rolf Nystrøm – VW 1600 TL.

Junior A Gruppe 2: 1). Søren hellqvist – Ford Cortina, 2). Finn Solberg – saab 96, 3). Einar sandberg – Saab, 4). Alf bergdahl – VW 1500, 5). Leif ljunggren – Saab 96, 6). Lennart Brostrøm – Saab Sport, 7). Lars Svensson – BMC Cooper, 8). Kjell Enarsson – VW 1500 S, 9). Anders Lindberg – BMC Cooper, 10). Runo Kreutz – BMC Cooper.

HÄLLEFORS OT-SPECIAL (oktober):

Seniorer Gruppe 2: 1). Rolf Andersson – Volvo, 2). Christer Bååth – Saab.

A-Juniorer Gruppe 1: 1). Stig Karlsson – BMc Cooper.

A-Juniorer Gruppe 2: 1). Willy Andersson – BMC Cooper, 2). Sten Rådstrøm – Saab, 3). Göran Enelid – VW 1600.

B-Juniorer Gruppe 2: 1). Ingemar Gustavsson – VW, 2). Lennart Nystrøm – Volvo, 3). Alf Hermansson – Ford Cortina, 4). Lars-Ivar Erixon – Volvo Amazon, 5). Johnny Brandt – Saab, 6). S.O. Pettersson – Volvo.

JUBILEUMSRUNDAN:

Senior: 1). Gøsta Hjern – BMC, 2). Hans lannsjø – BMC Cooper, 3). Bjørn Brisfors – BMC Cooper S, 4). Bertil Svensson – VW 1600 TL.

Junior A: 1). Anders karlsson – Volvo, 2). Sven I. Andersson – VW 1500 S, 3). Bernt karlsson – Saab Sport, 4). Torgny Børjesson – VW 1500 S, 5). Leif Karlsson – Volvo, 6). Lars Anderini – VW 1300.

Junior B: 1). Ingvar Carlsson – Volvo, 2). Per Nilsson – opel Kadett, 3). H.B. Adolfsson – Saab, 4). Kurt Irebring – VW 1600 TL, 5). C.H. Aula – VW 1600 TL, 6). Key Thun – Volvo.

JUNELOPPET:

Senior: Dag Pettersson – Saab sport, 2). Bjørn Brisfors – BMC Cooper, 3). Leif Gustafsson – Opel Kadett, 4). Kjell Gilbertsson – Opel Kadett.

Junior-A: 1). Bengt Sandkvist – VW 1300, 2). Evert Karlsson – Renault R8, 3). Arne Johansson – Volvo 544, 4). Jack Abrahamsson – VW 1600 TL.

Junior-B: 1). Christer Adamsson – Volvo Amazon, 2). Joel Stacke – Volvo 544, 3). Curt Fagerlind – Volvo, 4). Bo Nystrøm – Volvo.

JUNGFRULØPET:

Senior Gruppe 2: 1). Per-Olov Svanstrøm – VW, 2). Lars Ejheden – Saab.

Senior Gruppe 1: 1). Gunnar Blomqvist – BMc Cooper, 2). Albin Griberg – VW 1600.

Junior A Gruppe 2: 1). Børje Lindholm – Volvo Amazon, 2). Klas Pettersson – Volvo.

Junior A Gruppe 1: 1). Sivert Lindersson – Opel, 2). P.O. Flogner – BMC Cooper.

Junior B Gruppe 2: 1). Leif Asterhag – VW, 2). Åke pettersson – VW.

JÄMTRALLYT:

Gruppe 1: 1). Lars Ingvar Ytterbring – BMC Cooper, 2). Anders Kulläng – BMC Cooper, 3). Lillebror Nasenius – Opel Rekord, 4). Bertil Søderstrøm – Opel Rekord, 5). Anders Gullberg – Opel Rekord, 6). Kalle Karlsson – Opel Rekord, 7). Gunnar Blomqvist – BMC Cooper, 8). Janne Henriksson – Opel Kadett Coupe, 9). Rutger Persson – Volvo amazon, 10). Lennart Sundberg – Opel Rekord, 11). Olle Syrén – Ford Cortina, 12). Ove Olsson – VW 1600 TL, 13). B.Y. Karlsson – BMW 1800, 14). Leif Nilsson – VW 1600 TL, 15). Ingemar Frohm – Ford Cortina.

Gruppe 2: 1). Bengt Søderstrøm – Ford Cortina, 2). Tom Trana – Volvo 122 S, 3). Åke Andersson – Saab, 4). Håkan Lindberg – Renault R8 Gordini, 5). Ove Andersson – Ford Cortina, 6). Bjørn Waldegård – VW 1600 TL, 7). Harry Källstrøm – BMC Cooper S, 8). Carl Orrenius – Saab, 9). Per Tjerneld – Opel Rekord, 10). Jan Enequist – Volvo Amazon, 11). Anders Sigurdsson – Volvo amazon, 12). Lars Nystrøm – Renault R8 Gordini, 13). N.O. Thoresson – BMC Cooper S, 14). Stig Göran Salomonsson – BMC Cooper S, 15). Åke Østblom – Saab Monte Carlo.

KANONRUNDAN:

Senior Gruppe 2: 1). Olle Lindstrøm – Volvo Amazon, 2). Ulf Nordstrøm – VW 1600, 3). Harry Sköld – Volvo Amazon, 4). P.O. Bostrøm – VW 1600.

Senior Gruppe 1: 1). Hjalmar hedman – Opel Rekord, 2). Åke Nilsson – VW, 3). Ebbe sandstorm – Opel kaptein.

Junior A Gruppe 2: 1). Stig marklund – Renault, 2). Bernt Eriksson – Volvo.

Junior A Gruppe 1: 1). Eugen Arvidsson – Opel Rekord.

Junior B Gruppe 2: 1). Åke Vikstrand – Saab, 2). Stellan Holmberg – Opel Kadett.

Junior B Gruppe 1: 1). Åke sundqvist – Ford Cortina GT, 2). Staffan Samuelsson – Renault 8 Gordini.

KOPPARTRANSPOKALEN:

Seniorer: 1). Ingemar Ekstrand – BMC Cooper.

Junior A: 1). Bertil Nilsson – Opel, 2). Gunnar Johansson – VW og Hans regnér – Saab, 4). Bertil Andreasson – VW, 5). Karl erik Schönström – VW

Junior B: 1). Ingvar Olsson – Saab, 2). Per Magnus Krahmer – Saab og John Johnsson – VW, 4). Arne Weréen – Volvo, 5). Lennart Carlsson – Saab, 6). Nils Erik Andersson – Saab.

KVARNSVÄNGEN:

Junior A: 1). Gøran Mattsson – VW 1500, 2). Evert Karlsson – Renault R8 Gordini, 3). Jan Bohlin – VW 1600, 4). Lars Dahl – Saab Sport, 5). Lars Mattsson – VW 1300.

Junior B: 1). Lars Gunnar Persson – Saab, 2). Ulf Jern – BMC Cooper, 3). Bertil Andersson – VW 1500S, 4). Hans Arvsell – VW 1500, 5). Roy Andersson – Saab 96.

LAXNATTA:

Seniorer: 1). Ingvar Welén, 2). Bengt nyberg, 3). Leif gustavsson, 4). Torsten Palm, 5). L.E. haag.

Junior A: 1). Roland larsson, 2). Lars G. persson, 3). Lars Mattsson, 4). Evert Karlsson, 5). Bengt Berggren, 6). Gøran Mattsson og P.M. Arnell.

LÖVDANSEN:

Seniorer: 1). Bjørn Waldegård – VW 1600, 2). Carl Orrenius – Saab Sport, 3). Albin Griberg – VW 1600, 4). Dag pettersson – Saab, 5). Åke Andersson – Saab, 6). Jan Olof Carlsson – Saab Sport, 7). Gilbert Casselsjø – Ford Cortina GT, 8). Ingvar Carlsson – Volvo, 9). Sven Bjørk – VW 1600 TL, 10). Lennart Johansson – Ford Cortina.

Junior A: 1). Sture Lundqvist – Saab, 2). Ruben Børjesson – Volvo, 3). Olle Medin – Saab, 5). S.J. Andersson – VW 1500 S, 6). Anders Stensson – Saab Sport, 7). Lars Anderini – VW 1500, 8). S.O. Gustavsson – Opel, 9). Stig oscarsson – Opel Kadett, 10). Torgny Börjesson – VW 1500 S.

Junior B: 1). Rolf Tomasson – BMC Cooper, 2). Sven-Erik Gårdebäck – Saab Sport, 3). Krister Lind – Saab Sport, 4). Bengt Inge Johansson – Renault, 5). Åke Andersson – VW, 6). Hans dahlström – Saab, 7). Lennart Ek – Volvo, 8). Sten Andersson – Saab, 9). Arne eriksson – Saab Sport, 10). Sivert Dahl – BMC Cooper.

MASNATTA:

1). Tom Trana – Volvo, 2). Lillebror Nasenius – Opel Rekord, 3). Harry Källstrøm – BMC Cooper, 4). Bertil Søderstrøm – Opel Rekord, 5). Åke Andersson – Saab Sport, 6). Anders Gullberg – Opel Rekord, 7). Åke Sandberg – Saab Såport, 8). Håkan Lindberg – Renault 8 Gordini, 9). Berndt Jansson – VW 1600 TL, 10). Jan Eneqvist – Volvo 544

MÅLVIKSRUNDAN:

Seniorer: 1). H. Åhnstrand/I. Eriksson, 2). A. Olofsson/H. Olofsson.

Junior A: 1). L. Gustafsson/R. Persen, 2). A. Jacobsson/B. Frykenfeldt, 3). G. Karlsson/S.E. Karlsson, 4). P.Å. Averling/R. Wistedt, 5). B. Johansson/N. Sundberg, 6). A. Sjøberg/L. Borg.

Junior B: 1). S. Søderlund/B. Eriksson, 2). T. Gustafsson/L. Persson, 3). B. Gustafsson/K. Broberg, 4). O. Olsson/H. Olsson, 5). B. Westerberg/S. Bellman.

RASBO OT-S:

Seniorer Gruppe 2: 1). Åke Andersson – Saab, 2). Kjell Hedstrøm – Opel.

Junior A Gruppe 2: 1). Rutger Persson – Volvo, 2). Hans Holmberg – Saab, 3). Tord Andersson – VW 1500 og Göran Gottschalk – Saab, 5). Lars Jansson – Saab, 6). Ingemar Thun – VW 1500.

Junior A Gruppe 1: 1). Henrik Ågren – Simca 1500.

Junior B Gruppe 2: 1). N,O, Thoresson – BMC Cooper, 2). Gøte Andersson – Volvo.

Junior B Gruppe 1: 19. Bert Liljestrand – VW 1600 TL.

RIKSPOKALEN:

Seniorer: 1). Harry Källstrøm – BMC, 2). Åke Andersson – Saab, 3). Bjørn Waldegård – VW 1600 TL, 4). Bo Olsson – Saab, 5). Stig Blomqvist – Saab, 6). Bertil Søderstrøm – Opel Rekord, 7). Lillebror Nasenius – Opel, 8). Christer Bååth – Saab.

Junior A: 1). Bengt Larsson – Saab, 2). Allan Wahlin – Saab, 3). Ulf Lennstrøm – BMC Cooper, 4). Jan Erik Lundgren – VW 1500, 5). Ingemar Gustavsson – Saab, 6). Lars Jansson – Volvo Amazon, 7). Thord Gustafsson – VW 1500S, 8). Kjell Nilsson – Saab, 9). Åke Olsson – Saab, 10). Kenth Hellstrøm – Saab.

Junior B: 1). Lennart Holmberg – Volvo, 2). Roland Sikkel – Volvo, 3). Lars Sandin – Saab, 4). Bengt Bölja – Volvo Amazon, 5). Kjell Karlsson – VW 1500, 6). Ove Dagerbrandt – Saab.

RINGENS OT-SPECIAL:

Seniorer: 1). Ingemar Nordkvist – VW 1600.

Junior A: 1). Børje Svensson – BMC Cooper, 2). Lars Fahlstrøm – Saab, 3). Leif Jönsson – Saab Sport.

Junior B: 1). Bengt Sjøberg – Saab Sport, 2). Sven Erik Gustavsson – BMC Cooper, 3). K.E. Schönstrøm – VW 1300.

ROSLAGSVALSEN:

Gruppe 1: 1). Harry Källstrøm – BMC, 2). Leif Nilsson – VW 1600, 3). Albin Griberg – VW 1600, 4). Lillebror Nasenius – Opel kadett, 5). Bo Johansson – VW 1600, 6). Bertil Søderstrøm – Opel Rekord.

Gruppe 2: 1). Berndt jansson – VW 1600, 2). Bjørn Waldegård – VW 1600, 3). Gunnar Blomqvist – BMC 1300, 4). Ove Eriksson – Opel Rekord, 5). Søren berggren – Saab, 6). Håkan Örnerdal – Renault Gordini, 7). Bo Karlsson – Saab, 8). Tommie Hultelid – Saab, 9). Lennart Sundberg – Ford Cortina, 10). Kjell Hedstrøm – Volvo Amazon.

A-Junior Gruppe 2: 1). K.B. Karlsson – VW, 2). Rutger persson – Volvo, 3). Heikki Altis – Saab.

A-Junior Gruppe 1: 1). H. Sellberg – Saab, 2). A. Olsson – Saab.

B-Junior Gruppe 2: 1). P.O. Lundgren – Saab, 2). Lennart Nilsson – BMC.

B-Junior Gruppe 1: 1). S. Jönsson – Volvo, 2). T. Hallman – Ford Cortina.

SCANDIATROFEEN:

Senior Gruppe 2: 1). Ingvar Welèn – Saab Sport, 2). Dag Pettersson – Saab Sport, 3). Mats oskarsson – VW 1600 TL, 4). Åke Sandberg – Saab Sport, 5). Stig Blomqvist – Saab, 6). Rolf Magnusson – VW 1600.

Senior Gruppe 1: 1). Bo Johansson – VW, 2). Åke Wetterlund – VW, 3). Egon Dahlgren – Opel Kadett.

A-Junior Gruppe 2: 1). Jan Olov Falk – Saab Sport, 2). Leif Wåhlin – Opel Rekord, 3). Agne Adolfsson – Saab Sport, 4). Bengt Winqvist – Saab, 5). Nicklas Forss – VW 1500 S, 6). Olle Aronsson – Volvo.

A-Junior Gruppe 1: 1). L.E. Jäderlund – Opel Rekord, 2). Per-Olov Karlsson – Opel Rekord, 3). Harry Mattsson – VW 1600 TL.

B-Junior Gruppe 2: 1). Jan Ivarsson – Saab Sport, 2). Claes Carlgren – Saab 96, 3). Stig Gustavsson – VW 1300, 4). Lennart Engstrøm – Opel Kadett, 5). Kent Skoog – VW 1300, 6). Leif Erixon – Ford Cortina GT.

B-Junior GRuppe 1). Kent Spetz – Volvo Amazon, 2). Lars Olsson – VW 1600 TL.

SJÖBOSVÄNGEN:

Senior: 1). Östen Andersson, 2). Hans E. Sjøblom, 3). Lasse lassesson.

A-Junior: 1). Bo Herlöfsson, 2). Hans hansson, 3). Gert Nilsson.

B-Junior: 1). Kjell Larsson, 2). Sven Andersson, 3). Roland Johansson.

SKELLEFTEÅ OT-SPECIAL:

Senior: 1). Ulf Nordstrøm – VW, 2). Per Erik Norgren – Saab, 3). Søren Bergstedt – Renault.

Junior: 1). Mats Åstrøm – BMC, 2). Sven Olov Holmgren – Volvo.

Junior B: 1). Lars Erik Karlsson – Saab, 2). Jan Nilsson – BMC, 3). Ulf Sundstrøm – DKW.

SMÅLANDSJAKTEN:

Senior: 1). Rolf Fransson – Volvo, 2). Olle Syrén – Ford.

Junior A: 1). Håkan Svensson – BMC Cooper S, 2). S.I. Andersson – VW 1500 S, 3). Arne pettersson – Renault 8 Gordini, 4). Folke Särnmark – Saab Sport, 5). Stig Virdung – Volvo 122 S, 6). Einar Karlqvist – Saab.

Junior B: 1). Tomas Jonsson – Saab, 2). Leif Erixon – Ford Cortina GT, 3). Sven Blick – Saab, 4). Kjell Blomqvist – Saab Sport, 5). Lars Ellbring – Saab Sport, 6). S.O. Fröjd – VW, 7). Christer Adamsson – Volvo Amazon, 8). Kurt Johansson – Volvo, 9). Kurt Davidsson – VW 1500, 10). L.G. Eskilsson – Volvo, 11). Bo Nystrøm – Volvo, 12). L.O. Friberg – Volvo.

SYDRALLYT:

Gruppe 1: 1). Lars-Ingvar Ytterbring – BMC Cooper, 2). Jerry Larsson – BMC Cooper, 3). Anders Gullberg – Opel 1900, 4). Jan-Erik Lundgren – Opel Rekord 1900, 5). Göran heidmark – Opel Rekord 1900, 6). Carl Carlsson – Opel Rekord 1900, 7). Lasse Lasseson – BMC Cooper S, 8). Börje Carlsson – Volvo 122 S, 9). Siwert Lindersson – Opel Rekord 1900, 10). Bo Karlsson – BMW 1800 TI.

Gruppe 2: 1). Harry Källstrøm – BMC Cooper S, 2). Tom Trana – Volvo 122 S, 3). Ove Eriksson – Opel Rekord 1900, 4). Berndt Jansson – Renault 8 Gordini, 5). Ove Andersson – Ford Cortina, 6). Lillebror Nasenius – Opel Rekord, 7). Bengt Søderstrøm – Ford Cortina, 8). Per Tjerneld – Opel Rekord, 9). Jan Eneqvist – Volvo 122, 10). Bjørn Waldegård – VW 1600 TL

VARBERG OT-SPECIAL:

Seniorer: 1). Ralph Pettersson, 2). Gøsta Larsson.

Junior A Gruppe 2: 1). Lars Lindgren, 2). Stig Larsson, 3). Evert Karlsson, 4). Bjørn Nordin, 5). Sture Roos, 6). Einar Sandberg, 7). Alf Jidetag.

Junior A Gruppe 1: 1). Jan Andersson, 2). Jan Bohlin, 3). Jan Karlsson.

Junior B Gruppe 2: 1). Bengt Sundqvist, 2). Lars Mattson, 3). Roy Larsson, 4). Jan G. Falkner, 5). Bengt Andersson, 6). Rolf Eriksson, 7). Lennart Helgesson, 8). Lars Gunnar Henriksson.

Junior B Gruppe 1: 1). Jan Åke Evenborg, 2). Ingemar Kopp.

VÄRMLAND RUNDT:

Gruppe 2: 1). Ove Andersson, 2). Stig Borg, 3). Rolf Andersson, 4). Lars damberg, 5). Åke Andersson.

Gruppe 1: 1). Bertil Søderstrøm, 2). Sven Lundqvist, 3). Sune Johansson.

Junior A Gruppe 2: 1). Stig Larsson.

Junior A gruppe 1: 1). Jan Lundqvist.

Junior B Gruppe 2: 1). Lasse Rindeby.

Junior B Gruppe 1: 1). Curt Bristam.

VÄSTERÅS OT-SPECIAL:

Seniorer gruppe 1: 1). Anders Kulläng, 2). H. Svensson, 3). B. Johansson, 4). L.E. Haag, 5). B. Karlsson, 6). Per Eklund, 7). G. Enelid, 8). Ove Friberg.

Seniorer Gruppe 2: 1). Jan Erik Lundgren, 2). Lennart bergqvist, 3). S. larsson, 4). S. Långström, 5). T. Aregarn, 6). U. Hagberg, 7). L. Magnusson, 8). L. Ljunggren, 9). Stig Kedemark og R. Sickel.

Juniorer Gruppe 2: 1). W. Wikingsson, 2). Å. Olsson, 3). S. Forsberg, 4). M. Karlsson, 5). K.J. Nystrøm, 6). G. Karlsson.

Juniorer Gruppe 1: 1). G. Nyberg, 2). P. Kjell, 3). J. Persson, 4). H. Arnsell, S. Andersson og L.E. Olsson.

VINGÅKERSVALSEN:

Seniorer Gruppe 1: 1). Lillebror Nasenius, 2). Anders Gullberg, 3). Albin Griberg, 4). Per-Olov Bjørk, 5). Toivo Mielonen, 6). Thord Sandstrøm.

Seniorer Gruppe 2: 1). Lars-ingvar Ytterbring, 2). Harry Källstrøm, 3). Ove Eriksson, 4). Bjørn Waldegård, 5). Gunnar Blomqvist, 6). Per-Eric Ericsson, 67). Mats Oscarsson.

Junior A Gruppe 1: 1). Arne Gustafsson, 2). Lars bergstrøm, 3). Rolf Johnsson, 4). Åke Persson, 5). Ingemar Dahlgren.

Junior A Gruppe 2: 1). Sylvia Østerberg, 2). Torsten Palm, 3). Johnny Karlsson, 4). Lars Jansson, 5). Bo Hedlund, 6). Bjørn Stenberg.

Junior B Gruppe 1: 1). Sixten Karlberg, 2). Kjell Palmqvist, 3). Reino Johansson.

Junior B Gruppe 2: 1). Søren Eriksson, 2). Folke Särnmark, 3). Bertil Svensson, 4). Sven Høgberg, 5). Jan Laudon.

VINTERPOKALEN:

1). Søren Berggren – Saab, 2). Mats oscarsson – VW 1600 TL, 3). Sven Erik Hedman – Ford Taunus, 4). Bengt Johansson – VW 1600 TL, 5). Lennart Søderberg – BMC Cooper S, 6). P.O. Jansson – Saab, 7). Vifa Jääskeläinen – VW 1500 S, 8). Åke Nilsson – VW 1600 TL, 9). Douglas Wikstrøm – BMC Cooper S, 10). Albin Griberg – VW 1600 TL.

ØRKELLJUNGA T:

1). Bertil Johansson – Saab Sport, 2). Børje Jönsson – Volvo, 3). Lennart Pettersson – BMC, 4). Bertil Wahlstrøm, 5). J.E. Storck – Volvo.

ØSTGØTARALLY:

1). Bjørn Waldegård – VW 1600 TL, 2). Lennart Eliasson – BMC Cooper S, 3). Dag Pettersson – Saab Sport, 4). Carl Orrenius – Saab 96, 5). Lars Gunnar Eriksson – BMC Cooper S, 6). Anders Gullberg – Opel Rekord

ÅRJÄNG OT-S:

Senior Gruppe 2: 1). Leif Peterson – Renault 8 Gordini, 2). Bjørn Waldegård – VW 1600 TL, 3). Lennart Bergkvist – volvo Amazon, 4). Jan Lundgren – Opel rekord, 5). Ingvar Welen – Saab Sport, 6). Erik Olsson – Saab Sport.

Senior Gruppe 1: 1). Anders kulläng – BMC Cooper, 2). Bengt Svaj karlsson – VW 1600 TL, 3). Lars Erik Haag – VW 1600 TL, 4). Petter Løken – Opel Rekord.

Junior A Gruppe 2: 1). Said Långstrøm – Volvo, 2). Sam Bernhardsson – BMC Cooper S, 3). Karl Gustav Bostrøm – BMC Cooper S, 4). Karl Olof Stenqvist – BMC Cooper S, 5). Stig Larsson – Saab Sport og Mats Adolfsson – Volvo.

Junior A Gruppe 1: 1). Jan lundqvist – Ford Cortina GT, 2). Sture Lantz – Opel record, 3). Håkan wallinder – Saab, 4). Ove Findus Friberg – Renault 16, 5). Gøran Enelid – VW 1600 TL, 6). Jan Bohlin – VW 1600 TL.

Junior B Gruppe 2: 1). Jan Broberg – Volvo, 2). Olle Ekman – Volvo Amazon, 3). Vimar Wikingsson – Saab, 4). Gøran Forsberg – Saab Sport, 5). Jan Lindholm – VW 1500, 5). Conny haraldsson – Saab Sport.

Junior B Gruppe 1: 1). Jan person – VW 1300, 2). Per Kjell – Opel record, 3). Gert Nyberg – VW 1300, 4). Uno Johansson – Saab.

AXAMORACET ISBANE:

Klasse 1: 1). Bo Johansson (Brasta) – Fiat Abarth, 2). Olle Loggert – BMC Cooper, 3). Sigvart Johansson – Saab Sport, 4). Johnny Lundberger – BMC Cooper, 5). Picko Troberg – BMC Cooper, 6). Jan Liljeros – BMC Cooper, 7). Tommy Viren – BMC Cooper, 8). David Liverbrant – Saab Sport

Klasse 2: 1). Picko Troberg – BMC Cooper, 2). Svante Vorrsjø – Ford Cortina, 3). Anders Josephson – Ford Cortina Lotus, 4). Børje Østerberg – BMC Cooper, 5). Lennart Lystad – BMC Cooper.

Klasse 3: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Freddy Kottulinsky – BMW 1800, 3). Leif Englund – Ford Mustang, 4). Gunnar Schütz – Volvo Amazon, 5). Rolf Eklöv – Volvo PV.

Klasse IV: 1). Staffan Wahlstrøm – Lotus Elan, 2). Anders Josephson – Lotus Elan, 3). ”John Black” – Lotus Elan, 4). Alvar Strandberg – Lotus Elan, 5). Sten Frodhe – Porsche, 6). Knut Johansson – Porsche

KLasse 5: 1). Harry Sköld – Ford Cortina Lotus, 2). Erik Berger – Ford Cortina Lotus, 3). Freddy Kottulinsky – Volvo 544, 4). Reine Wisell – BMC Cooper, 5). Johnny Lundberger – Ford Cortina Lotus, 6). Roland Johansson – VW 1200, 7). Gøran Ullberg – Volvo Amazon, 8). Conny Nystrøm – Volvo 544.

FLATENLOPPET ISBANE:

Gruppe 5 inntil 2000ccm: 1). Harry Sköld – Ford Cortina Lotus, 2). Reine Wisell – BMC Cooper, 3). Lennart Hallin – Volvo, 4). S.G. Salomonsson – BMC Cooper, 5). Bjørn Karlsson, 6). Arne berg – Renault R8, 7). Anders Josephsson – Ford Cortina Lotus, 8). Henry Olofsson –Volvo, 9). Roland Johansson – VW 1200, 10). O. Kvist – BMC Cooper.

Gruppe 2 inntil 1000 ccm: 1). Olle Loggert – BMC Cooper S, 2). Sigvart Johansson – Saab, 3). Tommy Rosenlund – Saab, 4). Tomas Viren – BMC Cooper, 5). Jan Liljeros – BMC Cooper S, 6). Picko Troberg – BMC Cooper S, 7). Johnny Lundberger – BMC Cooper, 8). Boo Johansson (Brasta) – Fiat Abarth, 9). Jan Fisk – Saab.

Gruppe 2 1000-1600 ccm: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Lennart Lystad – BMC Cooper, 3). Allan hallen – Ford Cortina Lotus, 4). K.R. Efverstrøm – Ford Cortina Lotus, 5). Jan Thorvall – Ford Cortina Lotus, 6). Rolf Lord – BMC Cooper.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Leif Englund – Ford Mustang, 3). Åke persson – BMW 1800 Ti, 4). Rune Tobiasson – Volvo Amazon, 5). Brage Sundstrøm – Volvo Amazon, 6). Ove Nicklasson – Ford Falcon.

ISBANE BERGÅKERSLOPPET:

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Gustav Fröberg – Simca 1000, 2). Bjørn Nygren – Opel Kadett.

Gruppe 1 1001-1600 ccm: 1). Lars Åke Bengtsson – Opel kadett, 2). Leif Sundstrøm – Opel Kadett.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Kurt Appelqvist – Saab, 2). Åke Valjé – Renault, 3). Kurt Andersson – Saab, 4). Bertil Hann – Saab.

Gruppe 2 1000-1600 ccm: 1). Bjørn Tjällberg – BMC Cooper S, 2). Ulf Ekberg – Renault 8 Gordini, 3). Lennart Søderberg – Renault 8 Gordini.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Torsten Backstrøm – BMW 1800, 2). Ove Salomonsson – Volvo, 3). Åke Persson – BMW, 4). Sune Edmark – Volvo.

Gruppe 4: 1). Ingemar Nordstrøm – Porsche, 2). Bertil Lindberg – Porsche.

Gruppe 5 under 1300 ccm: 1). Orvar Oscarsson – Fiat 850

Gruppe 5 over 1300 ccm: åke persson – BMW 1800 TISA.

ISBANE ORLÅNGSCUPEN:

Klasse 1: 1). Raine Johansson – Opel kadett, 2). Nils Rydberg – Opel Kadett, 3). Evald karlsson – BMC Cooper, 4). Gunnar Rönn – Simca 1000, 5). Yvonne Kottulinsky – Simca 1000, 6). S-O Gustavsson – BMC Cooper.

Klasse 2: 1). Ingemar Larsson – Ford Cortina, 2). Barbara Johansson – BMC Cooper, 3). Jaak Rikand – BMC Cooper, 4). Lars Olof Andersson – Ford Cortina GT, 5). Per-Olof Andersson – Ford Cortina GT, 6). Bo Johansson – VW 1600 TL.

Klasse 3: 1). Anders Gullberg – Opel Rekord, 2). Stig Svensson – BMW 1800, 3). Ingemar larsson – Ford Corsair, 4). K.E. Nilsson – Volvo, 5). Leif Tallin – BMW, 6). Yngve Ward – BMW.

Klasse 5 (FVee): 1). Leif Hansén, 2). Kurt Johansson, 3). Karl-Åke Eriksson, 4). Bengt Blom, 5). Ingvar Krohn.

Klasse 6: 1). N.E. Hammargren – Saab, 2). K.I. Gullberg – Renault 8 Gordini, 3). Pehr Svensson – BMc Cooper.

Klasse 7: 1). Bengt Odelfors – Chevrolet, 2). Curt Johansson – VW 1600, 3). Åke Ekløv – Volvo PV, 4). Tony Olsson – Volvo Amazon, 5). Børje Andersson – Ford Cortina GT, 6). Bjørn Ekstrøm – VW 1600.

Røverheat: 1). Ingemar Larsson – Ford Cortina, 2). Jaak Rikard – BMC Cooper, 3). Barabara Johansson – BMC Cooper, 4). Anders Gullberg – Opel Rekord, 5). Lars Olof Andersson – Ford Cortina GT, 6). Raine Johansson – Opel Kadett.

ISBANE ROMMELOPPET:

Klasse 1: 1). Lars Krall – BMC Cooper, 2). N.O. Thoresson – BMC Cooper, 3). Lennart Engelbrekt – BMC Cooper, 4). Tom Trana – Volvo Amazon, 5). S. Johansson – Renault R8, 6). G. Eriksson – BMC Cooper, 7). Jan Enequist – Volvo PV, 8). Bo Gilbert Persson – Volvo Amazon, 9). L.B. Andersson – Ford Cortina, 10). H. Norrman – Ford Cortina Lotus.

Klasse 2: 1). Lars Johansson – BMC Cooper, 2). Olle Granlund – Saab Sport, 3). Jan Fisk – Saab Sport, 4). Bo Karlsson – Saab Sport.

Klasse 3: 1). Lars Jönsson – BMC Cooper S, 2). T. Ljunggren – Ford Cortina GT, 3). Rolf Andersson – Volvo PV, 4). H. Johansson – Ford Cortina GT.

Røverheat: 1). Lars Krall, 2). N.O. Thoresson, 3). Jan Enequist, 4). Lennart Engelbrekt, 5). Jan Fisk.

RING KNUTSTORP:

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Boo Johansson – Abarth, 2). Harry Källstrøm – BMC Cooper, 3). Olof Wijk – Abarth, 4). Sigvard Johansson – Saab, 5). Jan Erik Andreasson – Abarth, 6). Sixten Gillmo – Abarth.

Gruppe 2 1001-1600 ccm: 1). Lars Elgén – Lotus Cortina, 2). Svante Vorrsjø – Lotus Cortina, 3). Børje Østerberg – BMC Cooper, 4). Picko Troberg – BMC Cooper, 5). Jan Åkesson – Lotus Cortina, 6). Herald Kronegård – Alfa romeo GTA.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Rune Tobiasson – Volvo, 3). Krister Holsby – Volvo, 4). Sture Carlsson – Volvo, 5). Gunnar Schiltz – Volvo, 6). Bengt Lidmalm – Volvo.

Gruppe 3 int. 2000 ccm: 1). Erik berger – Lotus Elan, 2). John Black – Lotus Elan, 3). Arno Gyllman – Lotus Elan, 4). Lennart Strandberg – Lotus Elan, 5). P.I. Brandstrøm – Lotus elan, 6). Sten Frodhe – Porsche.

Gruppe 4 og 6 int. 2000 ccm: 1). Picko Troberg – Focus-Maserati, 2). Sten Axelsson – Porsche Carrera 6, 3). Gunnar Carlsson – Lotus 23B, 4). Gustaf Dieden – Lotus 23B, 5). Sven Carrhage – Elva-Porsche, 6). P.I. Brandstrøm – Elan racing.

Formel 3: 19. Ulf Svensson – Brabham, 2). Hans Sjøstedt – Brabham, 3). Hasse Nilsson – Cooper, 4). Eddie Levin – Brabham.

Formel V: 1). Curt Johansson, 2). Bjørn Rothstein, 3). S.O. Gunnarsson, 4). Lennart Klein, 5). Leif Hansén, 6). Ove Fundin.

RING KNUTSTORP (august)

Gruppe 1 int. 2000 ccm: 1). Ingemar Larsson – Lotus Cortina, 2). Leif Thalin – BMW, 3). Gøran Westesson – Lotus Cortina, 4). Bruno Syren – Lotus Cortina, 5). Karl-erik Rydberg – BMC Cooper, 6). Karl-erik Nilsson – Volvo Amazon.

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Leif Englund – Abarth 1000, 2). Olof Wijk – Abarth 1000, 3). Boo johansson – Abarth 1000, 4). Kjell-Arne Nilsson – BMC Cooper, 5). Håkan Ridstrøm – Saab Sport, 6). Leif Sjøstrand – DKW F11.

Gruppe 2 1000-1600 ccm: 1). Erik Berger – Lotus Cortina, 2). Lillebror Wester – Lotus Cortina, 3). Ragnar Eklund – BMC Cooper, 4). Lars Elgén – Lotus Cortina, 5). Leif Wicander – BMC Cooper, 6). Jan-Erik Andreasson – BMC Cooper.

Gruppe 2 over 1600 ccm. 1). Bo Gilbert Persson – Volvo amazon, 2). Gøran Kvist – Volvo Amazon, 3). Sture carlsson – Volvo Amazon, 4). Rune Tobiasson – Volvo Amazon, 5). Anders Birgersson – Volvo Amazon, 6). Brage Sundstrøm – Volvo Amazon.

Gruppe 3 int. 2000 ccm: 1). Kaj Bornebusch – Lotus elan, 2). Ingemar Nilsson – Lotus Elan, 3). Peter R. Trapp – Lotus Elan, 4). Kay Honkanen – Porsche 911, 5). John Black – Lotus Elan, 6). Arno Gyltmann – Lotus Elan.

Formel 3: 1). Frank Williams – Brabham, 2). Freddy Kottulinsky – Svebe, 3). Karl Freiherr von Wendt – Lotus, 4). Lars lindberg – Brabham, 5). Picko troberg – Brabham, 6). Reine Wisell – Cooper, 7). Egert Haglund – Svebe, 8). Eric Offenstadt – Pygmee, 9). Jürg M. Dubler – Brabham, 10). Sverrir Thoroddsson – Brabham, 11). Hans Sjøstedt – Cooper, 12). Trevor Blokdyk – Brabham.

SKARPNÄCKSLOPPET:

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Johnny Lundberger – BMC Cooper S, 2). Boo Johansson – Abarth, 3). Olof Wijk – Abarth, 4). Leif Hallgren – BMC Cooper S, 5). Lennart Gillmo – Abarth, 6). Ulf Larsson – DKW F12.

Gruppe 2 1001-1600 ccm: 1). Erik Berger – Lotus Cortina, 2). Anders Josephsson – Lotus Cortina, 3). Lars Elgen – Lotus Cortina, 4). Ragnar Eklund – BMC Cooper, 5). Kjell Jernstrøm – Lotus Cortina, 6). Jan Åkesson – Lotus Cortina.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Rune Tobiasson – Volvo, 3). Leif Pettersson – BMW, 4). Bo Gilbert Persson – Volvo, 5). Tore Bergstrøm – Volvo, 6). Helmut Brunner – Volvo.

Gruppe 3 int. 2000 ccm: 1). Staffan Wahlstrøm – Lotus Elan, 2). Erik Berger – Lotus Elan, 3). Lennart Strandberg – Lotus Elan, 4). Per I. Brandstrøm – Lotus Elan, 5). Rolf Lundbom – Porsche, 6). Bengt Ekberg – Porsche.

Gruppe 4 og 6 int. 2000 ccm: 1). Sten Axelsson – Porsche, 2). Picko Troberg – Focus, 3). Ulf Norinder – Porsche, 4). Gustaf Dieden – Lotus, 5). Sven carrhage – Porsche, 6). Per I. Brandstrøm – Lotus Elan Racing.

Formel 3: 1). Picko troberg – Brabham, 2). Freddy Kottulinsky – Lotus, 3). Lars Lindberg – Brabham, 4). Gunnar Carlsson – Lotus, 5). Egert Haglund – Svebe, 6). Hans Sjøstedt – Cooper,

Formel V: 1). Curt Johansson, 2). Sven Olof Gunnarsson, 3). Bjørn Rothstein, 4). Harry Bengtsson, 5). Torbjørn Larsson, 6). Gilbert Blomberg.

GELLERÅSEN:

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Sigvard Johansson – Saab, 2). Boo Johansson – Abarth, 3). Harry Källström – Cooper S, 4). Leif Englund – Abarth, 5). Leif Hallgren – MC Cooper S, 6). Johnny Lundberger – Cooper S.

Gruppe 2 1000-1600 ccm: 1). Erik Berger – Lotus Cortina, 2). Anders Josephson – Lotus Cortina, 3). Harald Kronegård – Alfa Romeo GTA, 4). Ragnar Eklund – Cooper S, 5). Børje Østerberg – Cooper S, 6). Allan Hallen – Lotus Cortina.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Leif Pettersson – BMW 1800, 3). Sture Carlsson – Volvo Amazon, 4). Rune Tobiasson – Volvo, 5). Bjørn Ahlqvist – Volvo, 6). Gøran Kvist – Volvo Amazon.

Gruppe 3 int. 2000 ccm: 1). Leif Hansén – Porsche, 2). Erik Berger – Lotus Elan, 3). P.I. Brandstrøm – Lotus Elan, 4). Lennart Strandberg – Lotus Elan, 5). Bengt Ekberg – Porsche, 6). Arno Gyltman – Lotus Elan.

Gruppe 4 og 6: 1). Sten Axelsson – Porsche Carrera, 2). Ulf Norinder – Porsche Carrera 6, 3). Rolf Órell – Lotus Elan Racing, 4). Sven Carrhage – Porsche.

Formel 3: 1). Freddy Kottulinsky – Lotus, 2). Picko Troberg – Brabham, 3). Lars Lindberg – Brabham, 4). Egert Haglund – Svebe, 5). Ulf Svensson – Brabham, 6). Sven Mattsson – Brabham.

Formel V: 1). Curt Johansson, 2). S.O. Gunnarsson, 3). Leif Hansén, 4). Lennart Klein, 5). Ove Fundin, 6). Mats Oscarsson.

KALIXLOPPET:

Gruppe int. 1000 ccm: 1). Alf Erik Bäckstrøm – Opel Kadett, 2). Ragnar Segring – Simca 1000, 3). Ingvar Gullberg – Renault R8, 4). Arne Pikner – Cooper.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Ingemar Larsson – Ford Cortina, 2). Lennart Bergh – Ford Cortina, 3). Lars Olov Lamke – BMC Cooper.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Gøsta Eriksson – Ford Mustang, 2). Ingemar Larsson – Ford Mustang, 3). Runar Bergstrøm – Volvo, 4). Iwan Wikman – Volvo.

Gruppe 2 int, 850 ccm: 1). Per Erik Norgren – saab Sport, 2). Per Sandlund – Saab, 3). Olle Larsson – Saab Sport.

Gruppe 2 850-1300 ccm: 1). Olle Loggert – BMC Cooper S, 2).Stig Bjørn Karlsson – Cooper, 3). Jan Nilsson – Cooper S.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Svante Vorrsjø – Cortina, 2). Olle Lindstrøm – Volvo Amazon, 3). Tore Bergstrøm – Volvo Amazon.

Gruppe 5 int. 2000 ccm: 1). Arne Berg – Renault 8 Gordini, 2). S.G. samuelsson – Cooper S, 3). Henry Olovsson – Volvo, 4). Bengt Lidmalm – Volvo.

DALSLAND RING:

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Bo Johansson, 2). Harry källstrøm, 3). Leif hallgren

Gruppe 2 int. 2000 ccm. 1). Erik Berger, 2). Ragnar Eklund

Gruppe 5 int. 2000 ccm: 1). Bo Gilbert Persson, 2). Lennart Strandberg, 3). Andrus Tammemägi.

Gruppe 3 int. 2000 ccm: 1). Staffan Wahlstrøm, 2). Kaj bornebusch, 3). Ulf karlsson.

Formel V: 1). Curt Johansson, 2). S.O. Gunnarsson.

Formel 3: 1). Ulf Svensson, 2). Jens Heggov, 3). Ronnie Peterson

KANONLOPPET:

Standardbiler int. 2000 ccm: 1). Jochen Rindt – Alfa, 2). Harald kronegård – Alfa, 3). Anders Josephson – Lotus Cortina, 4). Lars Elgén – Lotus Cortina, 5). Kjell Jernstrøm – Lotus Cortina, 6). Kaj Berglund – Lotus Cortina, 7). Ragnar Eklund – BMC Cooper S, 8). Harry Källstrøm – BMC Cooper S, 9). Børje Østerberg – BMC Cooper S, 10). Rune Tobiasson – Volvo Amazon, 11). Olof Wijk – Abarth 1000, 12). Barabara Johansson – BMC Cooper, 13). Boo Johansson – Abarth 1000, 14). Sture carlsson – Volvo Amazon, 15). Leif Pettersson – BMW 1800, 16). Bjørn Ahlqvist – Volvo Amazon, 17). Ove Niklasson – Abarth 1000.

Formel 3: 1). Chris Irwin – Brabham, 2). Piers Courage –Lotus, 3). Roy Pike – Lotus, 4). Freddy Kottulinsky – Lotus, 5). Kurt Ahrens – Brabham, 6). Picko Troberg – Brabham, 7). Jürg Dubler – Brabham, 8). Trevor Blokdyk – Brabham, 9). Ulf Svensson – Brabham, 10). John fenning – Brabham, 11). Sverrir Thoroddsson – Brabham, 12). Frank Williams – Brabham, 13). Sven Fürstenhoff – Brabham, 14). Karl von Wendt – Lotus, 15). Ronnie peterson – Swebe, 16). Reine Wisell – Cooper, 17). Lars lindberg – Brabham.

Formel 2: 1). Jack Brabham – Brabham-honda, 2). Denis Hulme – Brabham-Honda, 3). Jim Clark – Lotus-Cosworth, 4). Trevor Taylor – Brabham-Cosworth, 5). Kurt Ahrens – Brabham Cosworth, 6). Peter Arundell – Lotus Cosworth, 7). Joakim Bonnier – Brabham-Cosworth, 8). Picko troberg – lotus Cosworth, 9). Sten Axelsson – Cooper, 10). David prophet – Brabham Cosworth.

SKARPNÄCKLOPPET (sept.)

Lasse 1: 1). Leif Englund – Abarth, 2). Olof Wijk – Abarth, 3). Johnny Lundberger – BMC, 4). Leif Hallgren, 5). Boo johansson – Abarth, 6). Ove Niklasson – Abarth.

Klasse 2: 1). Erik Berger – Lotus Cortina, 2). Picko Troberg – BMC, 3). Harald Kronegård – Alfa romeo, 4). Lars Elgén – Lotus Cortina, 5). Lillebror Wester – Lotus Cortina, 6). Anders Josephson – Lotus Cortina.

Klasse 3: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Andrus Tammemägi – Ford Falcon, 3). Göran Kvist – Volvo, 4). Bengt Odelfors – Chevrolet Corvair, 5). Rune Tobiasson – Volvo, 6). Krister Holsby – Volvo.

Klasse 4: 1). Staffan Wahlstrøm – Lotus Elan, 2). Erik Berger – Lotus Elan, 3). Kaj bornebusch – Lotus Elan, 4). Bengt Ekberg – Porsche 911, 5). Peter Trapp – Lotus Elan, 6). John Black – Lotus Elan.

Klasse 5: 1). Picko troberg – Porsche carrera 6, 2). Ulf Norinder – Porsche Carrera 6, 3). Sten Axelsson – Porsche Carrera 6, 4). Gustaf Dieden – Lotus 23, 5). Anders Josephsson – Lotus 23, 6). Göte Johansson – Lotus 23.

Klasse 6: 1). Freddy Kottulinsky – Lotus 35, 2). Ulf Svensson – Brabham, 3). Frank Williams – Brabham, 4). John Fenning – Brabham, 5). Trevor Blokdyk – Brabham, 6). Lars Lindberg – Brabham, 7). Picko Troberg – Brabham, 8). Egert Haglund – Swebe.

TROLLHÄTTAN:

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Sigvard Johansson, 2). O. Granlund.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Lennart Engelbrekt, 2). U. larsson, 3). Dag Dahlstrand.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). F. Mossberg, 2). K. Enarsson.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). A. Birgersson.

Sportsvogner: 1). P. Ellemann-Jacobsen, 2). H. Mellander.

Formel V: 1). R. Gustafsson, 2). T. Brorsson.

ÖRNSKÖLDVIK:

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Mats Gundt – Renault R8, 2). Gustaf Fröberg – Simca 1000, 3). Kurt Appelqvist – Saab.

Gruppe 1 1000-2000 ccm: 1). Ulf Ekberg, 2). Eugen Arvidsson – Opel, 3). Mats Åstrøm – BMC Cooper .

Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). Åke Walje – Renault R8, 2). Hans Andersson – Simca 1000, 3). Kurt Appelqvist – Saab.

Gruppe 2 1000-1300 ccm: 1). Ulf Ekberg – Ulf Ekberg – Renault Gordini, 2). Bjørn Tjällberg – BMC Cooper S, 3). Lennart Söderberg – BMC Cooper S.

Gruppe 2 1300-2000 ccm: 1). Rune Wikstrøm – Volvo PV, 2). Hans Jakobsson – BMW 1800, 3). Ola Kvande – Hillman.

Gruppe 5 under 2000 ccm: 1). Jan Schedin – VW 1200, 2). Stig Bjørn Carlsson – BMC Cooper S.

Formel Vee: 1). Bror Jaktlund, 2). P.O. Bostrøm, 3). Torbjørn Valberg.

KARLSKOGA SM-FINALE (oktober):

Klasse 1: 1). Leif Englaund – Abarth, 2). Boo Johansson – Abarth, 3). Johnny Lundberger – BMC, 4). Sigward Johansson – Saab, 5). Ulf Larsson – DKW, 6). Ove Nicklasson – Abarth.

Klasse 2: 1). Erik Berger – Lotus Cortina, 2). Svante Vorrsjø – Lotus Cortina, 3). Lars Elgén – Lotus Cortina, 4). Harald Kronegård – Alfa Romeo, 5). Anders Josephsson – Lotus Cortina, 6). Picko Troberg – BMC.

Klasse 3: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). Sture Carlsson – Volvo, 3). Rune Tobiasson – Volvo, 4). Tom Belsø – Volvo, 5). Bo Gilbert Persson – Volvo, 6). Brage Sundstrøm – Volvo, 7). Helmut Brunner – Volvo.

Klasse 4: 1). Ulf Karlsson – Lotus Elan, 2). Staffan Wahlstrøm – Lotus Elan, 3). Leif Hansen – Porsche 911, 4). Peter Trapp – Lotus Elan, 5). Lennart Strandberg – Lotus Elan, 6). Bengt Ekberg – Porsche 911.

Klasse 5: 1). Picko Troberg – Porsche carrera 6, 2). Sten Axelsson – Porsche carrera 6, 3). Ulf Norinder – Porsche carrera 6, 4). Rolf Örell – Lotus Elan Racing, 5). Gustaf Dieden – Lotus 23B, 6). Dagobert Swensson – Triumph Spitfire.

Klasse 6: 1). Freddy Kottulinsky – Lotus, 2). Egert Haglund – Svebe, 3). Hasse Nilsson – Lotus, 4). Jean Johansson – Brabham, 5). Lars Bjuhr – Brabham, 6). Lars Åke Teijby – Cooper.

SM PÅ BANE:

Klasse 1 – Gruppe 2 int. 1000 ccm: 1). L. Englund - Abarth, 2). Boo Johansson - Abarth, 3). Johnny Lundberger - BMC, 4). Sigvard Johansson - Saab, 5). Olof Wijk - Abarth, 6). Harry Källstrøm - BMC, 7). Leif Hallgren - BMC, 8). U. Larsson - DKW, 9). O. Nicklasson - Abarth, 10). J. Andreasson - Abarth og L. Gillmo - Abarth, 12). S. Gillmo - Abarth og S. Svensson - Abarth.

Klasse 2 – Gruppe 2 1000-1600 ccm: 1). Erik Berger – Lotus Cortina, 2). Lars Elgén – Lotus Cortina, 3). Anders Josephson – Lotus Cortina, 4). Svante Vorrsjø – Lotus Cortina, 5). Picko Troberg - BMC, 6). Harald Kronegård – Alfa Romeo, 7). B. Østerberg - BMC, 8). R. Eklund - BMC, 9). A. Hallén – Lotus Cortina, 10). K. Jernstrøm – Lotus Cortina og J. Åkesson – Lotus Cortina, 12). Johnny Lundberger - BMC og L.B. Wester – Lotus Cortina, 14). K. Berglund – Lotus Cortina.

Klasse 3 – Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Bo Ljungfeldt – Ford Mustang, 2). L. Pettersson - BMW, 3). Rune Tobiasson - Volvo, 4). S. Carlsson - Volvo, 5). Bo Gilbert Persson – Volvo, 6). Gøran Kvist – Volvo, 7). A. Tammemägi – Ford Falcon, 8). Krister Holsby – Volvo og J. Nilsson – Ford Mustang, 10). Bengt Odelfors – Chevrolet Corvair, 11). B. Ahlqvist – Volvo, T. Bergstrøm – Volvo, G. Schütz - Volvo og Brage Sundstrøm – Volvo, 15). Helmut Brunner – Volvo, 16). B. Lidmalm – Volvo og Per Tjerneld – Opel.

Klasse 4 – Gruppe 3 int. 2000 ccm: 1). Staffan Wahlstrøm – Lotus Elan, 2). Erik Berger – Lotus Elan, 3). Leif Hansen – Porsche, 4). P. Brandstrøm – Lotus Elan og L. Strandberg – Lotus Elan, 6). U. Karlsson – Lotus Elan, 7). Bengt Ekberg – Porsche 911, 8). J. Black – Lotus Elan, 9). Kay Bornebusch – Lotus Elan og A. Gyllman – Lotus Elan, 11). P. Trapp – Lotus Elan, 12). I. Nilsson – Lotus Elan, 13). R. Lundbom – Porsche og Lars Thaung – Lotus Elan, 15). Sten Frohde – Porsche.

Klasse 5 – Sportsvogner Gr.4 og prototyper gr.6: 1). Picko Troberg – Focus/Porsche, 2). Sten Axelsson – Porsche 6, 3). Uffe Norinder – Porsche 6, 4). Gustav Dieden – Lotus 23, 5). R. Örell – Lotus Elan, 6). S. Carrhage – Porsche/Lotus, 7). G. Carlsson – Lotus/Porsche, 8). P.I. Brandstrøm – Lotus Elan, 9). Anders Josephson – Lotus 23, 10). G.J. Johansson – Lotus, B.Å. Pauli – MG og D. Swenson – Triumph.

Klasse 6 – Formel 3: 1). Freddy Kottulinsky – Lotus, 2). Picko Troberg – Brabham, 3). Ulf Svensson – Brabham, 4). Egert Haglund – Swebe, 5). Lars Lindberg – Brabham, 6). H. Nilsson – Cooper/Lotus, 7). H. Sjøstedt – Brabham, 8). Reine Wisell – Cooper, 9). S. Fürstenhoff – Brabham, 10). PeO Zetterstrøm – Brabham, 11). G. Carlsson – Lotus, J. Johansson – Brabham og E. Levin – Brabham, 14). L. Bjuhr – Brabham, 15). S. Mattsson – Brabham, S.O. Pettersson – Merlyn og L.Å. Tejby – Cooper.

SSF-MESTERSKAPET:

Klasse A: 1). Tommy Lundgren, 2). Jan Agrén, 3). Arno Gyltman, 4). Leif Cederqvist.

Klasse B: 1). Erling Carlsson, 2). Christer Nordlund, 3). Thomas Carlsten, 4). Dagobert Swensson.

Klasse C: 1). Knut Johansen, 2). Ove Eskilsson, 3). Alf Andersson, 4). Bengt Paulil.

Klasse D: 1). Kjell Wallin, 2). Robin Shorter, 3). Kjell Lindgren, 4). Kjell Lundberg.

ROSKILDE RING:

Sportsvogner int. 2000 ccm: 1). Karsten Ree

GT-biler int. 2000 ccm: 1). Ingemar Nilsson, 2). Valentine Gardner

Standardbiler int. 850 ccm: 1). Leif Sjøstrand, 2). Arnold Larsen.

Formel V: 1). Aage Langthjem, 2). Rolf Olofsson.

Formel 3: 1). Kurt Ahrens, 2). Freddy Kottulinsky, 3). Robert Lamplough.

ROSKILDE RING (Ford GP):

Gruppe 2 int. 850 ccm: 1). Leif Sjøstrand – DKW F11, 2). Kjeld hansen – Saab, 3). Arne larsen – Fiat Abarth, 4). Gillis Kjellson – Saab.

Gruppe 5 int. 1000 ccm: 1). Trevor taylor – Ford Anglia, 2). John Fitzpatrick – Ford Anglia, 3). P. Pedersen – Sunbeam imp, 4). Leif Hallgren – BMC Cooper S.

Gruppe 5 1000-1300 ccm: 1). Erik Høyer – Cooper S, 2). C. Nellemann – Cooper S, 3). L. Wicander – Cooper S, 4). Ragnar Eklund – Cooper S.

Gruppe 5 1300-2000 ccm: 1). Jørgen Nielsen – Lotus Cortina, 2). G. henriksen – Lotus Cortina, 3). Tom belsø – Volvo, 4). P. Vestergaard – Volvo.

Gruppe 6 int. 2000 ccm: 1). Mike Knight – Lotus 23B, 2). Karsten Ree – Lotus 23B, 3). I. Johansson – Lotus 23, 4). C. Nellemann – Cooper S.

Formel 3: 1). Chris Irwin – Brabham, 2). Kurt Ahrens – Brabham, 3). Freddy Kottulinsky – Lotus, 4). Tony Hitchcock – Brabham, 5). Mike knight – Brabham, 6). Trevor Blokdyk – Brabham, 7). Mike beckwith – Brabham, 8). Piers Courage – Lotus, 9). Lars lindberg – Brabham, 10). Sverrir Thorodsson – Brabhem.

Formel V: 1). L. Pedersen, 2). Rolf Olofsson, 3). B. Ericsson, 4). F. Pettersson.

KEIMOLA:

Standardbiler int. 1000 ccm: 1). Heikki Liedes – Fiat

Standardbiler 1000-1300 ccm. 1). Timo Mäkinen – BMC Cooper, 2). Rauno Aaltonen – BMC Cooper.

Standardbiler 1300-2000 ccm: 1). Harald Kronegård – Alfa, 2). Rauno Aaltonen – BMW, 3). Keijo Ketonen – Ford Lotus Cortina.

Formel 3: 1). John Fenning – Brabham, 2). Martin Davies – Brabham, 3). Picko troberg – Brabham, 4). Trevor Blokdyk – Brabham, 5). Frank Williams – Brabham, 6). Ulf Svensson – Brabham.

Formel V: 1). Sven olof Gunnarsson, 2). Leif Hansen, 3). Leo Kinnunen.

SPA 24-TIMERS:

1). Hubert Hahne/Jacky Ickx – BMW, 2). Enrico Pinto/Jacques Demoulin – Alfa GTA, 3). Taf Gosselin/Teddy Pilette – Alfa GTA, 4). “Pat”/Chris Tuerlincx – Ford Mustang, 5). Robert Dutoit/Eddy Meert – Jaguar, 6). Dieter Schmidt/Gerhard Bodmer – Glas 1304.

SYDAFRIKAS GP:

1). Mike Spence, 2). Jo Siffert, 3). Peter Arundell, 4). Dave Charlton, 5). Stephen Tingle, 6). John Love, 7). Tony Jefferies, 8). Doug Serruries.

U.S.A. GRAND PRIX:

1). Jim Clark – Lotus, 2). Jochen Rindt – Cooper, 3). John Surtees – Cooper, 4). Joseph Siffert – Cooper, 5). Bruce McLaren – McLaren, 6). Peter Arundell – Lotus, 7). Innes Ireland – BRM, 8). Richie Ginther – Honda

MONACOS GP:

1). Jackie Stewart – BRM, 2). Lorenzo Bandini – Ferrari, 3). Graham Hill – RM, 4). Bob Bondurant – BRM, 5). Richie Ginther – Cooper-Maserati, 6). Guy Ligier – Cooper-Maserati, 7). Jo Bonnier – Cooper-Maserati.

SYRACUSA GP:

1). John Surtees – Ferrari, 2). Lorenzo Bandini – Ferrari, 3). David Hobbs – Lotus-BRM, 4). Vic Wilson – BRM, 5). Jo Bonnier – Brabham-BRM, 6). Guy Ligier – Cooper-Maserati,

BELGIAS GP:

1). John Surtees – Ferrari, 2). Jochen Rindt – Cooper-Maserati, 3). Lorenzo Bandini – Ferrari, 4). Jack Brabham – Brabham-Repco, 5). Richie Ginther – Cooper Maserati.

SILVERSTONE F1:

1). Jack Brabham – Repco-Brabham, 2). John Surtees –Ferrari, 3). Jo Bonnier – Cooper-Maserati, 4). Denis Hulme – rabham-Climax, 5). Jochen Rindt – Cooper-Maserati, 6). John Taylor – Brabham-BRM, 7). Bob Andersson – Brabham-Climax, 8). Paul Hawkins – Lotus Climax,

FRANKRIKES GP:

1). Jack Brabham – Brabham, 2). Mike parkes – Ferrari, 3). Denis Hulme – Brabham, 4). Jochen Rindt – Cooper, 5). Dan Gurney – eagle, 6). John Taylor – Brabham.

ENGLANDS GP:

1). Jack Brabham – Brabham, 2). Denis Hulme – Brabham, 3). Graham Hill – BRM, 4). Jim Clark – Lotus, 5). Jochen Rindt – Cooper-Maserati, 6). Bruce McLaren – McLaren.

HOLLANDS GP:

1). Jack brabham – Brabham-repco, 2). Graham Hill – BRM, 3). Jim Clark – Lotus, 4). Jackie Stewart – BRM, 5). Mike Spence – Lotus-BRM, 6). Lorenzo Bandini – Ferrari.

TYSKLANDS GP:

1). Jack Brabham – Brabham-Repco, 2). John Surtees – Cooper-Maserati, 3). Jochen Rindt – Cooper-maserati, 4). Graham Hill – BRM, 5). Jackie Stewart – BRM, 6). Lorenzo Bandini – Ferrari, 7). Dan Guerney – Eagle, 8). Jean pierre Beltoise – Matra-Cosworth, 9). Hubert Hahne – Matra-BRM, 10). Jo Schlesser – Matra Cosworth, 11). Hans herrmann – Brabham-Cosworth, 12). Peter Arundell – Lotus-BRM.

MEXICOS GRAND PRIX:

1). John Surtees – Cooper-Maserati, 2). Jack Brabham – Brabham-Repco, 3). Dennis Hulme – Brabham-Repco, 4). Richie Ginther – Honda, 5). Dan Guerney – Eagle-Climax, 6). Jo Bonnier – Cooper-Maserati, 7). Peter Arundell – Lotus-BRM, 8). Ronnie Bucknum – Honda.

GOODWOOD FORMEL 2:

1). Jack Brabham – Brabham, 2). Denis Hulme – Brabham, 3). Jochen Rindt – Brabham, 4). Alan rees – Brabham, 5). Graham Hill – Brabham.

MONTHLERY FORMEL 2:

1). Jack Brabham – Brabham, 2). Jim Clark – Lotus, 3). Dennis hulme – Brabham, 4). Jackie Stewart – Matra, 5). Eric Offenstadt – Lotus, 6). Jean-Pierre Beltoise – Matra, 7). Frank gardner – Lola, 8). Graham Hill – Matra, 9). Trevor Taylor – Brabham, 10). Hubert Hahne – Matra.

PAU FORMEL 2:

1). Jack Brabham – Brabham, 2). Denis Hulme – Brabham, 3). Graham Hill – Brabham, 4). Jackie Stewart – Matra, 5). Alan Rees – Brabham, 6). Jo Schlesser – Matra, 7). Jim Clark – Lotus, 8). Guy Ligier – Brabham.

ROUEN FORMEL 2:

1). Denis Hulme – Brabham-Honda, 2). Alan Rees – Brabham-Cosworth, 3). Pedro rodriguez – Lotus-cosworth, 4). Kurt Ahrens – Brabham-Cosworth, 5). Graham Hill – matra-BRM, 6). Trevor Blokdyk – Lotus-Cosworth, 7). John Surtees – Matra-Cosworth.

VALLELUNGA FORMEL 3:

1). Brambilla – Brabham, 2). Regazzoni – Brabham, 3). Cupeiro – Brabham, 4). Manfredini – Brabham, 5). Vidal – Brabham.

GOODWOOD FORMEL 3:

1). Chris Irwin – Brabham, 2). John Fenning – Brabham, 3). Peter Gethin – Brabham, 4). Rian R. Hart – Lotus, 5). Roy Pike – Lotus, 6). Roger Mac – Brabham.

MONTHLERY FORMEL 3:

1). Roby Weber – Alpine-Renault, 2). John Cardwell – Lotus, 3). Brian hart – Lotus, 4). John Hine – Lotus, 5). Pierre-Yves Gaggio – Brabham, 6). Pierre Vidal – Brabham, 7). Cliff Haworth – Brabham, 8). Thierry Tilmant – Lotus, 9). Johnny Servoz-Gavin – Matra, 10). Jean-Pierre Jaussaud – Matra.

PAU FORMEL 3:

1). Piers Courage – Lotus, 2). Chris Williams, 3). Roby Weber – Alpine, 4). Barrie Hart – Lotus, 5). Robert Challoy – Brabham, 6). Jean-Claude Lhoro – Brabham, 7). Gianclaudio Regazzoni – Brabham.

SNETTERTON LES LESTON TROPHY FORMEL 3:

1). Roy Pike – Lotus, 2). Peter Gethin – Brabham, 3). Brian Hart – Lotus, 4). Chris Williams – Brabham, 5). Charles Crichton-Stuart – Brabham, 6). Roger Widdows – Brabham, 7). Chris Lambert – Brabham, 8). Barry Hart – Lotus, 9). Mike Payne – Brabham, 10). Al Cowan – Lotus, 11). John Sullivan – Brabham, 12). Ken Costello – Brabham.

SILVERSTONE FORMEL 3:

1). Roy Pike – Lotus, 2). Chris Irwin – Brabham, 3. John Fenning – Brabham, 4). Brian Hart – Lotus, 5). Bob Bondurant – Brabham, 6). Derek Bell – Lotus, 7). Morris Nunn – Lotus, 8). Rollo Fielding – Brabham, 9). Peter Gethin – Brabham, 10). Robin Widdows - Brabham

MONACO FORMEL 3:

1). Jean-Pierre Beltoise – Matra, 2). Chris Irwin – Brabham, 3). John Cardwell – Lotus, 4). Jonathan – Williams – De Sanctis, 5). Kurt Ahrens Jr. – Brabham, 6). Jean Pierre Jaussaud – Matra, 7). Roy Pike – Lotus, 8). Philippe Vidal – Brabham, 9). Picko Troberg – Brabham.

ROUEN FORMEL 3:

1). Piers Courage – Lotus-Cosworth, 2). Ron Weber – Alpine-renault, 3). Johnny servoz-gavin – Matra-Cosworth, 4). Tony Hitchcock – Brabham-Cosworth, 5). Alan Rollinson – Brabham-Cosworth, 6). Rob Slotemaker – Lotus-Holbay.

MUGELLO FORMEL 3:

1). Jonathan Williams – de Sanctis, 2). Boley Pittard – BWA, 3). Antonio Maglione – De Sanctis, 4). Carlo facetti – Brabham, 5). Andrea de Adamich – Brabham, 6). Luigi Petri – Brabham.

MAGNY COURS FORMEL 3:

1). R. Weber – Alpine-Renault, 2). M. Bianchi – Alpine-Renault, 3). G. servoz-Gavin – Matra-ford, 4). M. Beckwith – Brabham-Ford DAF, 5). C.M.M. Williams – Brabham-ford, 6). T. Hitchcock – Brabham-ford, 7). A.W. Rollinson – Brabham-Ford, 8). T. martini – Cooper-ford, 9). P. Vidal – Brabham-ford.

CRYSTAL PALACE FORMEL 3:

1). Chris Irwin – Brabham-Ford, 2). Peter gethin – Brabham-Ford, 3). Roy Pike – Lotus-Ford, 4). Robin Widdows – Brabham-ford, 5). Derek Bell – Lotus Ford, 6). Jack Oliver – Lotus-Ford.

BRANDS HATCH FORMEL 3:

1). Roy Pike – Lotus-ford, 2). Robin Widdows – Brabham, 3). Chris lambert – Brabham-ford, 4). Mike Knight – Brabham-ford, 5). John Hine – Lotus-Ford, 6). Lew Kerr – Brabham-Ford.

INDIANAPOLIS 500:

1). Graham Hill – Lotus-Ford, 2). Jim Clark – Lotus-Ford, 3). Jim McElreath – Brabham-ford, 5). Mike Kenyon – Gerhardt-Offy, 6). Jackie Stewart – Lola-Ford.

SEBRING:

1). Ken Miles/Lloyd Ruby – Ford, 2). Hansgen/Donohue – Ford, 3). Revson/Scott – Ford, 4). Herrman/Buzzetta/Miller – Porsche, 5). Scarfiotti/Bandini – Ferrari, 6). Vögele/Siffert – Porsche, 7). Follmer/Gregg – Porsche, 8). Hugus/Underwood – Porsche.

DAYTONA 24-TIMERS:

1). Miles/Ruby – Ford, 2). Guerney/Grant – Ford, 3). Hansgen/Donohue – Ford, 4). Rodriguez/Andretti – Ferrari, 5). McLaren/Amon – Ford, 6). Herrmann/Linge – Porsche, 7). Mitter/Buzetta.

NURBURGRING 1000 KM:

1). Phil Hill/Jo Bonnier – Chapparall, 2). Scarfiotti/Bandini – Ferrari, 3). T. Rodriguez/R. Ginther – Ferrari, 4). R. Bondurant/P. Hawkins – Porsche, 5). G. Ligier/J. Schlesser – Ford, 6). P. Sutcliffe/J. Taylor – Ford, 7). G. Van lennepp/D. Van lennepp – Porsche, 8). Axelsson/Johansson – Porsche, 9). W. Mairesse/P. Muller – Ferrari, 10). G. Koch/H. Linge Porsche.

MALLORY PARK:

Grovewood Trophy : 1). Denny Hulme – Lola, 2). Peter Sutcliffe – Ford Gt40, 3). David Piper – Ferrari 250 LM, 4). Eric Liddell – Ford GT40, 5). Richard Bond – Ford Gt40, 6). John Berry – Lotus-Ford 30.

Bob Gerard Trophy: 1). Willie Forbes – Lotus-BMW, 2). David preston – Brabham-Ford, 3). David prophet – Brabham, 4). Mike loasby – Brabham, 5). Bob Pickering – Lotus-ford, 6). Paul Tomlin – Lola-Ford.

SNETTERTON ARCHIE SCOTT-BROWN MEMORIAL:

1). Denis Hulme – Lola, 2). Chris Amon – McLarsen, 3). Richard Attwood – Ford Gt40, 4). J.O. Coundley – McLaren, 5). David Piper – Ferrari, 6). Eric Liddell – Ford, 7). Roger Bond – Ford Gt 40, 8). Bruce McLaren, 9). David Prophet – McLaren.

TARGA FLORIO:

1). Mairesse/Müller – Porsche, 2). Guichet/Baghetti – Dino, 3). Pucci/Arena – Porsche, 4). Pinto/Todaro – Alfa, 5). Bourillot/Maglioli – Porsche, 6). De Langeneste/Rosinski – Alpine, 7). Vinatier/Orsini – Alpine, 8). Capuano/Latteri – Porsche, 9). Mäkinen/Rhodes – MGB, 10), Businello/L. Bianchi – Alfa Romeo TZ, 11). Cella/Marzi – Lancia Fulvia, 12). Ligier/Greder – Ford GT 40.

SILVERSTONE:

1). Denis Hulme – Lola T70, 2). Chris Amon – McLaren-Elva, 3). Bruce McLaren – McLaren-Elva, 4). Brian Redman – Lola T70, 5). Hugh Dibley – Lola T70, 6). Skip Scott – Ford GT40, 7). David Piper – Ferrari, 8). David Prophet – McLaren-Elva, 9). Alan Dean – Brabham, 10). Bob Bondurant – Ferrari.

SPA-FRANCORCHAMPS 1000 KM:

Prototyper: Parkes/Scarfiotti – Ferrari, 2). Whitmore/Gardner – Ford Mk.2, 3). Attwood/Guichet – Ferrari, 4). De Lageneste/Patte – Alpine, 5). M. Bianchi/J. Vinatier – Alpine, 6). Garton/Moore – Austin Healey, 7). Harris/Poole – Austin Healey.

Sportsbiler over 2000 ccm: 1). Scott/Revson – Ford GT 40, 2). Sutcliffe/Redman – Ford GT 40, 3). Ireland/Amon – Ford GT 40, 4). Epstein/Hawkins – Ferrari, 5). Gosselin/de Keyn – Ferrari.

Sportsvogner 1300-1600 ccm; 1). Per Ingvar Brandstrøm/Staffan Wahlstrøm – Lotus Elan racing, 2). D. van Lennep/G. van Lennep – Porsche.

GT biler: 1). Vernaeve/Hedges – MGB, 2). Merrick/Harper – Jaguar E.

LE MANS 24 TIMER:

1). McLaren/Amon – Ford, 2). Miles/Hulme – Ford, 3). Bucknum/Hutcherson – Ford, 4). Siffert/Davis – Porsche, 5). Herrmann/Linge – Porsche, 6). Deklerk/Schutz – Porsche, 7). Klass/Stommelen – Porsche, 8). Grandsire/Cella – Alpine, 9). Pike/Courage – Ferrari, 10). Cheinisse/de Lageneste – Alpine, 11). Verrier/Bouharde – Alpine, 12). Noblet/Dubois – Ferrari, 13). Bianchi/Vinatier – Alpine, 14). “Franc”/Kerguen – Porsche, 15). Marnat/Ballot-Lena – Marcos.

MUGELLO:

1). G. Koch/J. Neerpasch – Porsche, 2). E. Pinto/R. parmigiani – Alfa Romeo, 3). Giunti/”Nanni” – Alfa, 4). “Sangrila”/Federico – Alfa, 6). M. de Udy/P. de kleck – Porsche, 6). Taramazzo/Bona – Abarth, 7). Stinibaldi/Grena – Ferrari, 8). Marcheal/Lessona – Ferrari, 9). Rebaudi/Ramcino – Abarth, 10). Piot/Paganelli – Alpine-Renault.

MAGNY COURS:

Prototyper int. 1150 ccm: 1). Claude ballot-Lena – Fiat Abarth, 2). A. Bertaud – Peugeot-CD, 3). J. Mazzanti – Fiat Abarth, 4). A. serpaggi – Triumph Le Mans.

Prototyper over 1150 ccm: 1). J.P. Beltoise – matra-BRM, 2). G. Salles – Lotus-Ford, 3). G. Pequegnot – Alfa, 4). R. Barrett – Porsche, 5). J. Nourry – Alpine.

HOCHENHEIM:

1). Gerhard Mitter – Porsche, 2). Günter Klass – Porsche, 3). Hans herrmann – Porsche, 4). Uno Schütz – Porsche, 5). Gerhard Koch – Porsche carrera, 6). Alfred Wicky – Porsche, 7). Anton Fishhaber – Lotus-BMW, 8). Mike de Udy – Porsche, 9). Claus Vögele – Porsche, 10). P. de Clerk – Austin Healey Sprite, 11). J. Moore – Austin Healey, 12). H. Krause – Fiat Abarth.

ZELTWEG:

1). Gerhard Mitter/Hans Herrmann – Porsche carrera 6, 2). Jo Siffert - Porsche carrera 6, 3). Udo Schütz/Herbert Linge – Porsche carrera, 4). Michael salmon – Ford GT 40, 5). Jo Bonnier/Sten Axelsson – Porsche carrera 6, 6). Gijs van lennep – Porsche carrera 6, 7). Mario Casoni – Ford GT 40, 8). Mike Parkes – Ferrari 250 LM, 9). Jochen Rindt – Ford Gt 40, 10). Innes Ireland – Ford GT 40, 11). Johannes Ortner – Fiat abarth OT 1300, 12). Hans Dechent – Fiat Abarth OT 1300, 13). Jochen Neerpasch – Fiat Abarth OT 1300.