1991

VM-Team:

Ford: Malcolm Wilson, Alessandro Fiorio.

Lancia: Juha Kankkunen, Miki Biasion, Didier Auriol, Dario Cerrato.

Mazda: Ingvar Carlsson, Hannu Mikkola, Jesus Puras.

Mitsubishi: Kenneth Eriksson, Timo Salonen

Nissan: Stig Blomqvist, David Llewellyn.

Subaru: Markku Alen, Francois Chatriot.

Toyota: Carlos sainz, Armin Schwarz, Mikael Ericsson, Bjørn Waldegård, Marc Duez.

VW: Erwin Weber.

Kong Olavs død innebar at Rally Drammen, i likhet med de fleste andre idrettsarrangement, ble avlyst.

I Norge er det stor debatt angående bruk av noter på fartsetappene i rally.

John Haugland og Petter Vegel er hyppige kursledere på kurs for å lære norske kartlesere denne edle kunst.

Eldar Vågan trommer sammen en rekke av landets ledende rallykjørere og arrangerer Lilleputtrally 1991 for pasienter ved barneavdelingen på Rikshospitalet.

Jan Egil Jenssen blir ansatt som sportssjef og Stine Majorsæter som sekretær i NBF.

Generalsekretær Arild Antonsen i Bilsportforbundet vant i første omgang ikke fram med forslaget om avgiftsfritak for rallybiler når det ble stemt over FRP’s forslag i Stortinget høsten 1991.

Frode Haugland, Stian Sveen, Øyvind Sørhaug og Kjell Tore Johansen stiller som sjåfører under en presentasjon av rallysporten i regi av NMK Aurskog Høland.

Mikael Ericsson er utsatt for en bilbrann på E79 i Storuman der Audien han kjørte ble totalskadet.

KNA Kongsvinger arrangerer debutantkurs i rally på Austmarka.

NMK feirer 75-års jubileum, med tallrike arrangementer over hele landet.

Svenska Rallyt flytter nordover. Vinner blir Kenneth Eriksson til tross for et omdiskutert tidstillegg på 60 sekunder for tjuvstart.

Hyundai presenterer et offisielt rallyteam i forbindelse med Rally Australia.

Mitsubishi tar i forbindelse med Svenska Rallyt sin første seier i Sverige.

Lancia annonserer 18. desember at de trekker seg fra Rally-VM. Jolly Club og Abarth står for videre satsing.

Dakar-Rally tillater for første gang bruk av GPS.

Ari Vatanen signerer for Subaru.

Arne Hertz blir etter seieren i Rally Catalunya den til da eldste vinner i et VM rally.

Harald Huysman sliter med å skaffe sponsorpenger.

John Barnard trekker seg som sjef for Benettons formel-1 team, etter ”forskjellig syn på hvordan selskapet skal drives”, og etterfølges av Flavio Briatore.

Juan Manuell Fangio får overrakt en rallyutstyrt Saab V4 til sin 80-års dag.

Roar Vannebo avholder ”rallykurs” på Lyngås for skøyteeliten med Ådne Søndreål i spissen.

Thor Strandrud tildeles KNA’s Fortjenstmedlaje i gull.

Åke Thambert blir valgt til første æresmedlem i Svenske Rallyførerforeningen.

FØDT: Mats Lysen,

DEBUTANTER: Atle Bjørklund, Carina Hermansson, Joacim Kristiansson,

DØDE: Per Fossum,

Vinnere:

ADAC: Pierro Liatti/Luciano Tedeschini – Lancia Delta

Akropolis: Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta

Argentina: Miki Biasion/Tiziano Siviero – Lancia delta

Audi Sport: David Llewellin/Mike Corner – Nissan Sunny

Aurskog-Høland Sprinten, Norge: Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT-4

Australia: Juha kankkunen/Juha pironen – Lancia Delta

Barkston Forest: Colin McRae/Graham Scott – Subaru Legacy

Barum: Snijers/Colebunders – Ford Sierra Cosworth

Bettega Memorial: Colin McRae

Britannia, UK: Åke Andersson/Carina Andersson – Porsche 911

Cambrian: Richie Holfeld/Ednyfed Morgan – MG Metro 6R4

Caminos del Inca: Ricardo Flores/Ricardo Alayza – Toyota Celica

Catalunya: Armin Schwarz/Arne Hertz – Toyota Celica

Charlevoix: Frank Sprongl/Dan Sprongl – Audi Quattro S2

Circuit of Ireland: Colin McRae/Derek Ringer – Subaru legacy

Classic Marathon: Ronnie McCartney - Mini

Cork 20: Kenny McKinstry/Robbie Philpott – Subaru Legacy

Costa Smeralda: Juha kankkunen/Juha piironen – Lancia Delta

Cumbria: Jimmy McRae/Keith Oswin – Ford Sierra Cosworth

Cyprus: A. Jeropoulos/N. Michael – Mitsubishi Galant

Donegal: James Cullen/Ellen Moprgan – Ford Sierra Cosworth

Drammen, Norge: Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323

Drammensløpet: Monty Karlan/Svein Hansen

Dukeries: Pete Doughty/Jeremy Freeman – Ford Sierra Sapphire

Elfenbenskysten: Kenjiro Shinozuka/John Meadows – Mitsubishi Galant

Elmot: Marian Bublewicz/Ryszard Zyszkowaki – Ford Sierra Cosworth

Finland: Juha Kankkunen/Juha Pironen – Lancia Delta

Finnskog Vinter: Kalle Grundel/Ulf Nordin – Mazda 323

Flesberg, Norge: Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323

Galway: Austin Mchale/Dermot O’Gorman – BMW M3

Garrigues, Frankrike: Fabrizio Tabaton/Maurizio Imerito – lancia Delta

Granite City: Trevor Smith/Roger Jones – Ford Sierra Cosworth

Grusspruten, Norge: Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT4

Hedmark, Norge: Ove Olofsson/Berit M. Tanbjør – Ford Sierra cosworth

Indonesia: Ross Dunkerton/Fred Gocentas – Mitsubishi Galant VR-4

Jim Clark Memorial: Murray Grierson/Stewart Merry – MG Metro 6R4

Kayel Graphics: Trevor Smith/Roger Jones – Ford Sierra Cosworth

Kerridge Stages: Hideaki Miyoshi/John Meadows – Mitsubishi Galant

Killarney: Bertie Fisher/Rory Kennedy – Ford Sierra Cosworth

Lille Mats: John Nilsson – Opel

Lygnasprinten, Norge: Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323

Lyon-Charbonnieres: Pignard/Berruyer – BMW M3

Madeira: Fabrizio Tabaton/Maurizio Imertio – Lancia Delta

Malaysia: Ross Dunkerton – Mitsubishi Galant VR-4

Manx: Colin Mcrae/Derek Ringer – Subaru Legacy

Manx National: Graham Middleton/Douglas Patterson – Ford Sierra Cosworth

Mazda Winter: Trevor Smith/Roger Jones – Ford Sierra Cosworth

Monte Carlo: Carlos sainz/Luis Moya – Toyota Celica

Monte carlo Challenge: Gammons/Easter – MG MGA

Mossesprinten, Norge: Kjetil Hebnes/Erik Orkelbog – Ford Escort

Neglespretten, Norge: Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323

New Zealand: Carlos sainz/Luis Moya – Toyota Celica

Numedalsrally, Norge: Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323

Paris-Dakar: Ari Vatanen/Bruno Berglund – Citroen ZX Rally Raid

Pirelli Classic Marathon: McCartney/Crawford – BMC Mini Cooper S

Plains: Richie Holfeld/Ed Morgan – MG Metro 6R4

Polar, Norge: Arne Stenshorne/H. Horgen - Mazda

Portugal: Carlos sainz/Luis Moya – Toyota Celica

RAC: Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta HF

Race of Champions: Juha Kankkunen

Safari: Juha kankkunen/Juha piironen – Lancia Delta

San Remo, Italia: Didier Auriol/Bernard Occelli – Lancia Delta Integrale 16V

Scottish: Colin McRae/Derek Ringer – Subaru Legacy

Snøfreser’n: Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Ford Cosworth

Svenska: Kenneth Eriksson/Staffan parmander – Mitsubishi Galant

Talkland: Colin McRae/derek Ringer – Subaru Legacy

Tour de Corse: Carlos sainz/Luis Moya – Toyota Celica

Trossachs: Murray Grierson/Stewart Merry – MG metro

Ulster: Bertie Fisher/Rory Kennedy – Ford Sierra Cosworth

Vauxhall Sport, UK: Hideaki Miyoshi/Andy Moss – Mitsubishi Galant

Wales: Russel Brookes/Neil Wilson – Ford Sierra Cosworth

Weldex: Donald Milne/Bob Wilson – MG Metro 6R4

Ypres: Patrick Snyers/Danny Colebunder – Ford Sierra Cosworth

Østfold, Norge: Kenneth Bäcklund/Tord Andersson – Mitsubishi Galant

MESTERSKAP:

EM: Piero Liatti - Lancia

VM Førere: Juha Kankkunen - Lancia

VM Gruppe N: Gregoire de Mevius – Mazda 323

Ladies Cup: Minna Sillankorva – Mazda 323/Lancia Delta

VM Konstruktører: Lancia

FIA Afrika: Satwant Singh – VW Golf GTI

FIA Asia Pacific: Ross Dunkerton – Mitsubishi Galant VR-4

FIA Middle-East: Mohammed Ben Sulayem – Toyota Celica

British: Colin McRae – Subaru Legacy

Italia: Dario Cerrato - Lancia

Norge: Ove Olofsson, Arne stenshorne, Trond Lyseng

Skottland: Donald Milne

Suzuki Sverige: Joakim Qvarnström

Sveits: Olivier Burri – Ford Sierra Cosworth

Tyskland: Erwin Weber – VW Rallye Golf

Australias GP: Ayrton Senna

Belgias GP: Ayrton Senna

Brasils GP: Ayrton Senna

Canadas GP: Nelson Piquet

Englands GP: Nigel Mansell

Frankrikes GP: Nigel Mansell

Italias GP: Nigel Mansell

Japans GP: G. Berger

Mexicos GP: Ricardo Patrese

Monacos GP: Ayrton Senna

Portugals GP: Ricardo patrese

San Marinos GP: Ayrton Senna

Spanias GP: Nigel Mansell

Tysklands GP: Nigel mansell

Ungarns GP: Ayrton Senna

USA’s GP: Ayrton Senna

VM Formel 1: Ayrton Senna – McLaren

VM F1 Konstruktører: McLaren

MESTERSKAP:

NM i Rally: Trond Lyseng – Opel Ascona, Arne Stenshorne – Mazda 323, Ove Olofsson – Lancia

EM i Rallycross: : Kenneth Hansen – Ford Sierra, Matti Alamäki – Peugeot 205

NOEN RESULTATER:

1991:

KLASSISKA RALLYCUPEN:

Nr. 1 - Uno Josefsson – Ford Cortina

RALLYE DES ALPES HISTORIQUE:

Nr. 1 - Van Romaey/Maertens – Mercedes 280 SL 1969

RALLY BRITANNIA:

Nr. 1 – Åke Andersson/Carina Andersson – Porsche 911, 2). Jerry Larsson/Lars Lundblad – Porsche 911, 3). Timo Mäkinen/paul Easter – BMC Cooper S, 4). Mats Adolfsson/Ulf Hakansson – Volvo Amazon, 5). Monty Karlan/Åke Gustavsson – Porsche 911, 6). Geoff Crabtree/Roger Bateman – Porsche 911, 7). Lars Ingvar Ytterbring/Lars Erik Ohlsson – BMC Cooper S, 8). Tony Dron/Mike Beales – MG B, 9). Ola Larsson/Lotta Lundqvist – Porsche 911, 10). Francis Tuthill/Anthony Showell – Porsche 911

1991 - MONTE CARLO CHALLENGE:

Startsteder var Oslo og Edinburgh. Løypa gikk fra Oslo til Gøteborg, der man tok ferja til Kiel, for så å møte deltagerne fra Edinburg i Baden Baden, for deretter å fortsette på legendariske Monte Carlo-veier. Løpets lengde var ca. 3000 km, og rundt 110 deltagere. Norske deltagere var: Greta Molander – Plymouth 1936, Gunnar Fadum/Harald Fadum – Sunbeam Talbot 1955, Harald Hellum/Finn R. Jacobsen – Volvo PV, Kjell Gudim/Arild Antonsen – Volvo Amazon, Tord Ulleberg/Paul Hotvedt – DKW AU 1000, Dag Johannessen/Kjell Solhaug – Ford V8, Petter Kure/Toril Kure – MG TD.

Mye vanskelig kartlesing. Beste nordmann ble Kjell Gudim/Arild Antonsen som ikke hadde noen problemer, bortsett fra med tripptelleren en av dagene. Hellum/Jacobsen måtte bryte rett før målgang da de lå på en femte plass. Tord Ulleberg/Paul Hotvedt ble nummer 29. Dag Johannesen ble premiert for flotteste bil fra før 1950. Petter Kure fikk premie for mest tidsriktige bil.

1). Gammons/Easter – MG A, 2). Pither/Pither – Austin A40, 3). Kjell Gudim/Arild Antonsen – Volvo Amazon, 4). Porter/Porter – Mercedes, 5). Handley/Shapland – Volvo PV, 6). Summer/Morris – Morgan +4, 7). Shakespeare/Shakespeare – Austin Healey 3000, 8). Banham/Banham – Riley, 9). Barrow/Barrow – Humber Super Snipe, 10). Astle/Bennett – Sunbeam Rapier.

PIRELLI CLASSIC MARATHON:

1). McCartney/crawford – Mini Cooper S, 2). Coulter/Howcroft – Mini Cooper S, 3). McBride/Frazer – Austin Healey 3000, 4). Andersson/Elvin – Jaguar E, 5). Van Thiel/van Thiel – Mini Cooper, 6). Wignall/Wignall – Sunbeam Tiger, 7). Harrison/Jenkins – Sunbeam Tiger, 8). Bruce/Tucker – triumph TR3A, 9). Martin-Hurst/Bilton – Mini Cooper S, 10). Richardson/Matheson – Reliant Sabre.

SANREMO RALLY STORICO:

Nr. 1 - Zanchi/Belotti – Lotus Elan

COPPA DEI FIORI:

Nr. 1 - Agnelli/Cavallari – Ford Cortina Lotus

1991 - DEBUTANTEN NAF OSLO:

Klasse A: 1). Roy Vidar Furuseth/Truls Furuseth, 2). Monty Karlan/Oddvar Moland, 3). Kiss Sørvig/Tom A. Granli, 4). Morten Eliassen/Hans carl Andersen, 5). Danette Engebretsen/Harald Gulbrandsen.

Klasse B: 1). Steinar Løken/Ole Einar Løken, 2). John Erik Nilsen/Svein E. Hansen, 3). Thor Inge Tollehaug/Petter Løe, 4). Terje Stensrud/Øyvind Beckstrøm, 5). Kari E. Løken/Turid Grenaker, 6). Terje Nilsen/Reidar Solum, 7). Øyvind Grenaker/Herbjørn Hermansen.

Klasse C: 1). Lars Elvekrok/Jarle Bye, 2). Nils O. Nilsen/Lars G.T. Thorhaug, 3). Sissel Hansen/Elisabeth Boucher, 4). Christian Mosgaard/Gjermund Lier, 5). Håkon Isdahl/Gunnar Eriksen.

Klasse C1: 1). Frode Haugland/Anne Karin Meiland.

ROMERIKSLØPET:

Klasse A: 1). Frank Arne Jåtten/Ingvar Braaten, 2). Lars B. Rosseland/Tore fredriksen, 3). Øyvind Grenaker/Jan Ihlang, 4). Erik Ingebrigtsen/Thor Inge Tollehaug, 5). Danette Engebretsen/harald Gulbrandsen, 6). Erik Johannesen/Ola brennhovd, 7). Odd Jerpstad/Magne jerpstad, 8). Morten Eliassen/Hans C. Andersen, 9). Monty karlan/Oddvar Moland, 10). John Olav Aamodt/Egil Solbergseter, 11). Per Syvaldsen Øren/Leif Norås, 12). Martin Raa/Bjørn Inge Skage.

Klasse B: 1). John Erik Nilsen/Svein E. Hansen, 2). Steinar Løken/Ole einar Løken, 3). Lars Løe/Petter Løe, 4). Siri Christiansen/Tor Arne linnerud, 5). Kari Løken/Turid Grenaker.

Klasse C: 1). Øyvind Lier/Stein Røed, 2). Per Arne Olaussen/Kjetil Helgerud, 3). Christian Mosgaard/Gjermund Lien, 4). Lars Elvekrok/Jarle Bye, 5). Lena Syversen/Herbjørn Hermansen, 6). Laila Nilsen/Jane Stenberg.

VINTERCUPEN NAF ØVRE ROMERIKE:

Klasse A Fører: 1). Danette Engebretsen og Morten Eliassen, 3). Roy Vidar Furuseth, 4). Ove Tuku, 5). Øystein Furuseth, 6). Frank A. Jåtten, 7). Erik Johannessen og Roy Sandmo.

Klasse A kartleser: 1). Harald Gulbrandsen og Hans Carl Andersen, 3). Truls Furuseth, 4). Ingvar Braaten, 5). Ola Brennhovd og Oddvar Moland.

Klasse B fører: 1). Steinar Løken, 2). Thor Tollehaug, 3). Terje Nilsen, 4). Terje Stensrud, 5). Jan Grenaker, 6). Kari Løken.

Klasse B kartleser: 1). Ole E. Løken, 2). Petter Løe, 3). Reidar Solum, 4). Øyvind Beckstrøm, 5). Turid H. Grenaker, 6). Hermod Svensen.

Klasse C1 fører: 1). Lars Elvekrok, 2). Per Arne Olaussen, 3). Sissel hansen, 4). Lena Syversen, 5). Nils O. Nilsen, 6). Tor Arne Linnerud, 7). Lillian Ziener og Christian Mosgaard.

Klasse C1 kartleser: 1). Jarle Bye, 2). Ketil Helgerud, 3). Elisabeth Boucher, 4). Lars G.T. Thorshaug, 5). Herbjørn Hermansen og Siri Christiansen, 7). Gjermund Lien, 8). Ole Vidar Syversen.

Klasse C2 fører: 1). Ingar Fagerhøi, 2). Laila Nilsen, 3). Bent R.B. Finsbråten, 4). Per Ole Stenberg.

Klasse C2 kartleser: 1). Bjørn E.A. fagerhøi, 2). Jane Stenberg, 3). Erik Bunes, 4). Arne Sundby.

1991 - FLESBERGRALLY:

Arrangert av KNA Eiker under vinterlige forhold.

Arne Stenshorne startet løpet med ikke å få startet bilen, deretter røyk det en slange, og på siste etappe måtte han låne olje på en gard, og i kjent inneholdt løpet også et turbohavari. Han slo likevel Vannebo med 1,53 minutter.

1). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT4, 3). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett GSi, 4). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Mazda 323, 5). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 6). Svein Lauvlid/Arne Sandem – Ford Escort, 7). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf GTI, 8). Holm Jacob Matheson/Gulbrand Gjellerud – Ford Escort, 9). Tor Larsen/Ivar Løkken – Ford Escort, 10). Monty Karlan/Åke Gustavsson – Ford Sierra Cosworth 4x4.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Tore Magnussen/Svend Madsen – Peugeot 205, 2). Jan S. Børsheim/Elisabeth Dreyer – Citroen AX.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Helge Kolbær/Paul Heyerdahl – Alfa Romeo 33, 2). Jan Petter Schøyen/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 3). Trond Murstad/Kato Risberg – Toyota Corolla, 4). Bjørn Erik Aasen/Peder Unum – Toyota Corolla, 5). Roar Kjøniksen/Ragnar Johnsrød – Toyota Corolla.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 2). Monty Karlan/Åke Gustavsson – Ford Cosworth 4x4, 3). Rudy Henriksson/Kent Kneppen – Mazda 323, 4). Birger Gundersen/Tom Monsen – Toyota Celica GT4, 5). Olaf Hassel/Gaute Taarnbeby- Mazda 323.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Kim Sønes/Truls Bjørneby – Peugeot 205 GTI.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett GSi, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf GTI, 3). Helmer Raaen/Roar Orvedal – VW Golf GTI, 4). Knut Boberg/Henning Isdal – VW Golf GTI, 5). Tom J. Myrvang/Lasse Olsen – Volvo 360.

Gruppe A over 2000 ccm; 1). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT-4, 3). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Mazda 323.

Nasjonal int. 1600 ccm A og B-førere: 1). Lasse Boberg/Åge Raa – VW Golf, 2). Arne Ingier/Rolf Hammer – Saab V4, 3). Arild M. Bråthen/Roy Bjørndal – Datsun 1200.

Nasjonal over 1600 ccm A og B-førere: 1). Svein Lauvlid/Arne Sandem – Ford Escort, 2). Holm Jacob Matheson/Gulbrand Gjellerud – Ford Escort, 3). Tor Larsen/Ivar Løken – Ford Escort, 4). Lars Å. Richardsen/Arne Østbye – Opel Ascona, 5). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Ole G. Holth/Anders Skirbekk – Toyota, 2). Frode Haugland/Unni Kari Johansen – Skoda, 3). Svenn H. Kjær/Tor E. Rismyhr – VW Golf, 4). Reidar Foss/Inga Venås – Saab, 5). Terje Farnes/Mona Farnes – Toyota.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Roger Bakken/Eirik Fjulsrud – Ford Escort, 2). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 3). Ketil Hebnes/Bjørn T. Almlid – Ford Escort, 4). Hellik Aas/Erik Stenshorne – VW Golf, 5). Karl R. Rolfstad/Ole Resell – Ford Escort.

RALLY FINNSKOG NORWAY: 91

Selges mellom 4000 og 5000 biletter, noe arrangøren er skuffet over.

1991 – RALLY FINNSKOG NORWAY:

1). Kalle Grundel/Ulf Nordin – Mazda 323, 2). Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323, 3). Ove Olofsson/Jan Olov Forsberg – Lancia, 4). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda, 5). Runar Pedersen/Henning Solberg – Lancia, 6). Ole V. Såtvedt/Anders Dawidsson – Mitsubishi Galant, 7). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT4, 8). Kjetil Bråthen/Jo Erik Wolden – Mazda 323, 9). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 10). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett GSi.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Citroen AX Sport, 2). Tore Magnussen/Svend Madsen – Peugeot 205, 3). Jan S. Børsheim/Elisabeth Dreyer – Citroen AX, 4). Atle Bjørklund/Henning Olsen – Citroen AX, 5). John Jacobsen/Bjørn A. Kittilsen – Citroen AX.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Trond Murstad/Kato Risberg – Toyota Corolla, 2). Roy Espeland/Roar Johnsen – Ford Fiesta, 3). Bernt Moe/Stig Rune Kjernsli – Toyota Corolla, 4). Bjørn E. Aasen/Peder Unum – Toyota Corolla, 5). Petter F. Stenseng/ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, 6). Geir Mosteid/Per B. Olsen – Opel Corsa, 7). Jan Petter Schøyen/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 8). Geir Gjertsen/Wenche I. Andersen – Ford Fiesta, 9). Lars A. Hodnungseth/Morten Solerud – Ford Fiesta.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Ove Olofsson/Jan O. Forsberg – Lancia Integrale, 2). Runar Pedersen/Henning Solberg – Lancia Integrale, 3). Ole V. Såtvedt/Anders Dawidson – Mitsubishi Galant, 4). KJetil Bråthen/Jo Erik Wolden – Mazda 323, 5). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 6). Birger Gundersen/Tom Monsen – Toyota Celica, 7). Trond Sveinsvoll/Arvid Øgland – Mazda 323, 8). Odd Liengen/Henning Øvre – Mazda 323, 9). Kenneth Ljunggren/Anders Østberg – Ford Cosworth, 10). John T. Kristiansen/Bjørn T. Kristiansen – Mazda 323.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Raimo Nasanen/Harri Kononen – Opel Corsa, 2). Roy Stubberud/Sverre Røss – Suzuki Swift.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Rune Thornstrøm/Geir Christiansen – Togliatti Samara, 2). Thomas Nielsen/Jens T. Nordahl – Opel Corsa, 3). Paul Wiik/Thomas Valter – Lada Samara, 4). Jens Søgaard/John Skar – Opel Corsa, 5). Anders Pastlane/Toomas Sildmae – Lada Samara, 6). Arild Staavi/Terje Staavi – Peugeot 205.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Vidar Vissebråthen/Jan E. Gulbrandsen – Opel Kadett, 4). Knut Boberg/Henning Isdal – VW Golf GTI, 5). Stein A. Østgaard/Lars Sønsteby – Fiat Ritmo, 6). Roy Eriksen/Johnny Eriksen – Opel Manta, 7). Arne Røyneberg/Espen Thoresen – VW Golf, 8). Tom J. Myrvang/Hugo Haverstad – Volvo 360.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Kalle Grundel/Ulf T.G. Nordin – Mazda 323, 2). Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323, 3). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 4). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica, 5). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Ford Cosworth 4x4, 6). Kjetil Bolneset/Kjell Frantsbråten – Mazda 323, 7). Arild Rognstad/Trond Bråthen – Lancia Integrale, 8). Oliver Hugla/Roar Kvarud – Mitsubishi Lancer.

1991 - RALLY FINNSKOG NASJONAL:

1). Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, 2). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, 3). Svein Lauvlid/Arne Olav Sandum – Ford Escort, 4). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 5). Sigbjørn Fossum/Thore W. Solberg – Opel Kadett, 6). Tor Larsen/Ivar Løkken – Ford Escort, 7). Erik Stenshorne/Hellik Aas – VW Golf, 8). Wiking Fallgren/Ulf Strømberg – Opel Ascona, 9). Kjetil Hebnes/Erik Orkelbog – Ford Escort, 10). Rolf Ingar Schou/Einar Staff Jr. – Ford Escort.

Nasjonal int. 1600 A og B-førere: 1). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, 2). Arild Sundeng/Kjell Bekkebråten – VW Golf, 3). Steinar Nygård/Knut Bakken – Toyota Starlet.

Nasjonal over 1600 ccm A og B-førere: 1). Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, 2). Svein Lauvlid/Arne Olav Sandum – Ford Escort, 3). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 4). Sigbjørn Fossum/Thore W. Solberg – Opel Kadett GTE, 5). Wiking Fallgren/Ulf Strømberg – Opel Ascona.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Frode Haugland/Unn Kari Johansen – Skoda, 2). Svenn H. Kjær/Tor E. Rismyr – VW Golf, 3). Per Morten Løberg/Finn E. Løberg – Toyota Starlet, 4). Terje Svare/Marianne Øen – Lada 1600.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Erik Stenshorne/Hellik Aas – VW Golf, 2). Ketil Hebnes/Erik Orkelbog – Ford Escort, 3). Tore Haldammen/Per H. Jacobsen – Opel Ascona, 4). Dagfinn Rosseland/Jan T. Weire – Ford Escort, 5). Stian Sveen/Kai Chr. Johansen – Opel Ascona.

Veteran int. 1965 modell: 1). Werner Snipen/Oddbjørn Moen – Volvo PV,

Veteran 1965-1970 modell: 1). Harald Hellum/Jan O. Bråthen – Saab V4.

1991 - LYGNASPRINTEN:

1). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota celica GT4, 3). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 4). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett GSi, 5). Runar Pedersen/Henning Solberg – Lancia Integrale, 6). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 7). Odd Liengen/Henning Øvre – Mazda 323, 8). Birger Gundersen/Tom Monsen – Toyota Celica, 9). Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, 10). Ole Vincent Såtvedt/Anders Davidsson – Mitsubishi Galant VR4.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Ole Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Citroen AX, 2). Stig Gjestrum Larsen/Rolf Moe – Suzuki Swift, 3). Laila Halvorsen/Trond Olav Kojedahl – Citroen AX.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Jan Petter Schøyen/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 2). Eldar Vågan/Ole Kr. Gjestrum – Ford Fiesta.

Gruppe N 1600-2000 ccm: 1). Per Ellingsen/Arne S. Andersen – Peugeot 309.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 2). Runar Pedersen/Henning Solberg – Lancia Integrale, 3). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 4). Odd Liengen/Henning Øvre – Mazda 323, 5). Birger Gundersen/Tom Monsen – Toyota Celica, 6). Ole Vincent Såtvedt/Anders Davidsson – Mitsubishi Galant, 7). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 9). Peter Warren/Henning Jørstad – Mazda 323, 9). Trond Sveinsvoll/Torulf Østrått – Mazda 323, 10). Asbjørn Grande/Erling Fossum – Mazda 323.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Frode Øyhus/Bjørn Lekve – Citroen AX.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Kim Sønes/Stener Ruud – Peugeot 205, 2). Roy Stubberud/Sverre J. Røss – Suzuki Swift.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, 2). Helmer Raaen/Roar Orvedal – VW Golf, 3). Knut Boberg/Morten Boberg – VW Golf, 4). Vidar Vissebråten/Jan E. Gulbrandsen – Opel Kadett, 5). Tom J. Myrvang/Lasse Olsen – Volvo 360.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica, 3). Torfinn Heller/Jan Barkerud – Subaru 1800 4WD, 4). Gunnar Stenberg/Håkons Stamnes – Mazda 323, 5). Tor Slemdal/Kjetil Østnes – Lancia Integrale.

Nasjonal over 1600 ccm A og B-førere: 1). Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, 2). Sigbjørn Fossum/Thore W- Solberg – Opel Kadett GTE, 3). Svein Lauvlid/Leif Kristiansen – Ford Escort, 4). Øyvind Furustad/Nils P. Nielsen – Opel Ascona, 5). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Ketil Hebnes/Erik Orkelbog – Ford Escort, 2). Rune Gjestrum Larsen/Kristian Haugeberg – Saab V4, 3). Stian Sveen/Kai Chr. Johansen – Opel Ascona, 4). Lars M. Berntsen/Arne Ingar Stulen – Ford Escort, 5). Leif Moseby/Finn A. Tellesholmen – Opel Manta.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Bjørn T. Teigen/Trond Karlsen – Lada 1600, 2). Jan A. Johansen/Jan Johansen, 3). Per Morten Løberg/Jan Erik Holm – Toyota Starlet, 4). Terje Farnes/Egil Iversen – Toyota.

Veteraner opp til 1965 modell: 1). Kjell Gudim/Lars Askersrud – VW.

Veteraner 1965-1970 modell: 1). Arild M. Bråthen/Roy Bjørndal – Datsun 1200, 2). Harald Hellum/Jan Bråthen – Saab V4, 3). Jan B. Kolstad/Tom Stensrud – Volvo Amazon.

SNØFRESER’N:

1). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Ford Cosworth 4x4, 2). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 3). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica, 4). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, 5). Odd Liengen/Henning Øvre – Mazda 323, 5). Runar Pedersen/Henning Solberg – Lancia Integrale, 7). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi galant, 8). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Mazda 323, 9). Kjetil Bråthen/Jo-Erik Wolden – Mazda 323, 10)- Ole V. Såtvedt/Anders Dawidsson – Mitsubishi Galant.

Veteran opp til 1965: 1). Helge Menkerud/Gunnar Solvik – Volvo PV.

Veteran 1965-70: 1). Trond schea/Ingar engan – Volvo Amazon, 2). Arild m. Bråthen/Herman Tærud – Datsun 510, 3). Øystein Haugerudbråthen/Øyvind Andersen – Saab V4, 4). Jan B. Kolstad/Tom Stensrud – Volvo Amazon.

Klassevinnere: Ole-Henry Olsen/Tor Arne Olsen – Citroen AX, Petter Stenseng/Ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, Per Ellingsen/Arne S. Andersen – Peugeot 309, Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, Frode Øyhus/Bjørn Lehre – Citroen AX, Thomas Nielsen/Jens Tore Nordahl – Opel Corsa, Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Ford Cosworth 4x4, Geir nymoen/Even Wiger – VW Golf, Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, Svenn H. Kjær/Tor E. Rismyhr – VW Golf, Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, Helge Menkerud/Gunnar Solvik – Volvo PV, Trond Schea/Ingar engan – Volvo Amazon.

POLAR-RALLY:

Gruppe N/A: 1). Arne Stenshorne/H. Horgen – Mazda 323, 2). Odd Liengen/A. Grande – Mazda 323.

Nasjonal: 1). Lasse Boberg/A. Ra – VW Golf, 2). M. Lundberg – Saab 96, 3). H. Ellingsen – VW Golf, 4). J.A. Nielsen – Ford Escort, 5). E. Haugen – VW Golf, 6). D. Normo – Volvo 142, 7). K. Albrigtsen – VW Golf, 8). T.A. Olsen – Ford Escort, 9). D.E. Sørensen – Volvo, 10). I. Helstrup – Opel.

NUMEDALSRALLY:

1). Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323 4WD, 2). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT4, 3). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323 GTX, 4). Odd Liengen/Grete Knappkøien – Mazda 323 4WD, 5). Torfinn Heller/Jan Barkerud – Subaru RX Turbo, 6). Trond Larsen/Helge Martin Uteng – Mazda 323 4WD, 7). Birger Gundersen/Sven Olof Kvarnløf – Toyota Celica GT4, 8). Bruno Arntsen/Berit M. Tanbjør – Opel Kadett GSi, 9). Ole Vincent Såtvedt/Anders Dawidson – Mitsubishi Galant, 10). Trond Sveinsvoll/Torolf Østrått – Mazda 323.

Veteran inntil 1965: 1). Helge menkerud/Gjermund Svendsen – Volvo PV, 2). Tor A. Foss/Truls Langerud – Volvo Amazon.

Veteran 1965-72: 1). Arne Ingier/Rolf Hammer – Saab V4,2). Jan B. Kolstad/Tom Stensrud – Volvo Amazon, 3). Harald Hellum/Jan B. Bråthen – Saab V4.

Klassevinnere: Stig Gjestrum Larsen/Rolf Moe – Suzuki, Helge Kollbær/Paul Heyerdahl – Alfa Romeo, Per Ellingsen/Arne S. Andersen – Peugeot 309, Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, Roy Stubberud/Sverre Røss – Suzuki Swift, Erik Aaby/Kjell Paulsen – Ford Fiesta, Bruno Arntsen/Berit M. Tanbjør – Opel Kadett, Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323, Lasse Boberg/Åge Ra – VW Golf, Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, Svenn H. Kjær/Tor E. Rismyhr – VW Golf, Magnar Røren/Geir L. Andersen – VW Golf.

1991 - RALLY DRAMMEN:

1). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda, 2). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica, 3). Valter Jensen/Håkon Stamnes – Ford Cosworth, 4). Trond Larsen/Vegard Nedberg – Mazda, 5). Runar Pedersen/Henning Solberg – Lancia, 6). Thomas Tiedemann/Sven O. Danielsson – Lancia Delta Integrale, 7). Per Gulbrandsen/Jan Høgmoen – Lancia HF Integrale, 8). Gøran Gustavsson/Bo Pedersen – Mazda 323, 9). Jens Søgaard/John Skar – Opel Corsa, 10). Kjell Kaasa/Aksel Johannessen – VW Golf GTI.

Gruppe N int. 1300 ccm. 1). Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX, 2). Atle Bjørklund/Henning Olsen – Citroen AX, 3). Trygg Arild Hayden/Rolf Crook – Citroen AX, 4). John Jacobsen/Bjørn A. Kittelsen – Citroen AX.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Petter Stenseng/Ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, 2). Helge Kollbær/Paul H. Heyerdahl – Alfa Romeo 33, 3). Odd Erik Lundem/Lars Erik Aasen – Toyota Corolla, 4). Bjørn Erik Aasen/Knut Børud – Toyota Corolla, 5). Jan Petter Schøyen/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Trond Larsen/Vegard Nedberg – Mazda 323, 2). Runar Pedersen/Henning Solberg – Lancia Integrale, 3). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 4). Trond Sveinsvoll/Torolf Østrått – Mazda 323, 5). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 6). Odd Liengen/Grethe Knapkølen – Mazda 323, 7). Monty Karlan/Åke Gustavsson – Ford Cosworth, 8). Per Arne Skogstad/Per Erik Helgesen – Mazda 323, 9). Peter Warren/Kristin Moe – Mazda 323, 10). Yvonne Hultgren/Børje Nilsson – Ford Cosworth 4x4.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Stefan Bryntesson/Lene Heller – Toyota Starlet, 2). Roy Stubberud/Sverre Røss – Suzuki Swift.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Jens Søgaard/John Skar – Opel Corsa, 2). Erik Aaby/Berit Poverud – Ford Fiesta, 3). Åke Andersson/Tommy Lysen – Alfa Romeo 33, 4). Arild Staavi/Terje Staavi – Peugeot 205.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Kjell Kaasa/Aksel Johnnessen – VW Golf, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Bernt Kollevold/Bjørn Lie – Fiat Ritmo, 4). Vidar Vissebråten/Jan E. Gulbrandsen – Opel kadett GSi, 5). Helmer Raaen/Gullik Støvern – VW Golf.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 2). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT-4, 3). Valter Chr. Jensen/Håkon Stamnes – Ford Cosworth, 4). Thomas Tidemand/Sven Olof Danielsson – Lancia Integrale, 5). Per Gulbrandsen/Jan Høgmoen – Lancia Delta HF.

Nasjonal int. 1600 A+B-førere: 1). Eivind Skjolden/Kjell Hakkebo – NSU, 2). Geir Nymoen/Oddbjørn Fosseidengen – VW Golf, 3). Lasse Boberg/Åge Ra – VW Golf, 4). Steinar Nygaard/Knut Bakken – Toyota Starlet, 5). Jan Terje Eide/Arild Aske – Ford Fiesta.

Nasjonal over 1600 A+B-førere: 1). Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, 2). Rolf Ingar Schou/Einar Staff – Ford Escort, 3). Sigbjørn Fossum/Thore W. Solberg – Opel Kadett GTE, 4). Erik Stenshorne/Hellika Aas – VW Golf, 5). Svein Lauvlid/Leif Kristiansen – Ford Escort.

Nasjonal int. 1600 C-førere: 1). Per M. Løberg/Finn E. Løberg – Toyota Starlet, 2). Terje Svare/Marianne Øen – Lada, 3). Espen Løvstad/Frode Hellerud – VW Golf, 4). Per W. Fosseidengen/John H. Vestby – Mazda 323, 5). Anders Lundhaug/Tommy Slåstad – Ford Escort.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Ketil Hebnes/Erik Orkelbog – Ford Escort, 2). Kjetil Grøterud/Gjermund Grøterud – Ford Escort, 3). Ole Ø. Tveiten/Kenneth Fredheim – Opel Ascona, 4). Magnar Røren/Geir L. Andersen – VW Golf og Roger Bakken/Eirik Fjulsrud – Ford Escort.

Veteraner 1965-modell og eldre: 1). Kjell Gudim/Lars Askersrud – VW 1500 S, 2). Helge Menkerud/Gunnar Solvik – Volvo PV, 3). Trond Bjørgan/Erik Johansen – Volvo PV.

Veteran 1965-1970: 1). Arne Ingier/Rolf Hammer – Saab V4, 2). Trond Schea/Ingar Engan – Ford Escort, 3). Jan B. Kolstad/Tom Stensrud – Volvo Amazon.

AURSKOG HØLAND SPRINTEN:

1). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT4, 2). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel kadett GSi, 3). Frode haugland/Anne K. metland – Skoda, 4). Thomas Nielsen/Jens T. Nordahl – Opel Corsa, 5). Roger Åmot/Rune Nilsen – Ford Escort, 6). Kjetil Grøterud/Gjermund Grøterud – Ford Escort, 7). Kristian Kolberg/Thomas Kolberg – Mazda 323, 8). Stein A. østgaard/Jan Egil Østgaard – Fiat Ritmo, 9). Kjetil Hebnes/Frode hebnes – Ford Escort, 10). Øyvind Furustad/Nils petter Nielsen – Opel Ascona.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Jan Petter Schøyen/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta,

Gruppe N 1600-2000 ccm: 1). Tom Erik Lystad/Ragnar Engen – VW Golf,

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Kristian Kolberg/Thomas Kolberg – Mazda 323,

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Thomas Nielsen/Jens T. Nordahl – Opel Corsa,

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett GSi,

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica,

Nasjonal int. 1600 ccm A+B-førere: 1). Frode Haugland/Anne K. Melland – Skoda,

Nasjonal over 1600 ccm A+B-førere: 1). Øyvind Furustad/Nils Petter Nielsen – Opel Ascona,

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Terje Svare/Jan E. Øynebråten – Lada,

Nasjonal over 1600 C-førere: 1). Roger Åmot/Rune Nilsen – Ford Escort.

ØSTFOLDRALLY:

1). Roar Vannebo/Jan Svanstrøm – Toyota Celica, 2). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 3). Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323, 4). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn, 5). Thomas Mattsson/Johan Magnusson – VW Golf, 6). Rune Thornstrøm/Olav Bodilsen – Opel Kadett, 7). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 8). Torfinn Heller/Jan Barkerud – Subaru, 9). Børje Mathiasson/Sunne Elofsson – Ford Escort, 10). Rolf Ingar Schou/Monty Karlan – Ford Escort.

Klassevinnere: Kenneth Bäcklund/Tord Andersson – Mitsubishi Galant VR4, Herulf Bjerg/Preben Nielsen – Opel Kadett, Ole-Kr. Gjestrum/Anne Berit Johansen – Ford Fiesta, Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX, Roy Stubberud/Sverre Røss – Suzuki Swift, Jens Søgaard/John Skaar – Opel Corsa, Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, Roar Vannebo/Jan Svanstrøm – Toyota, Stefan Bryntesson/Lene Heller – Toyota Starlet, Børje Mathiasson/Sunne Elofsson, Per Morten Løberg/Finn E. Løberg – Toyota Starlet, Svein Ove Utsogn/Ragnhild Utsogn – Opel Ascona, Werner Snipen/Oddbjørn Moen – Volvo PV, Arne Ingier/Rolf Hammer – Saab V4.

1991 - RALLY HEDEMARKEN:

Rolf Ingar Schou ledet lenge nasjonalklassen, men fikk problemer med bremsene og falt nedover på resultatlisten.

1.Ove Olofsson/Berit M. Tanbjør – Ford Sierra Cosworth, 2). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 3). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323 , 4). Ole Vincent Såtvedt/Anders Dawidsson – Mitsubishi Galant, 5). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant. 6). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant 7). Birger Gundersen/Sven Olof Kvarnlöv – Toyota Celica, 8). Odd Liengen/Henning Øwre – Mazda 323, 9). Jens Søgaard/Rolf Jacob Andersen – Opel Corsa, 10). Trond Sveinsvoll/Torulf Østrått – Mazda 323.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Ole H. Olsen/Tor A. Olsen – Citroen AX, 2). Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX, 3). Trygg Arild Hayden/Rolf Crook – Citroen AX, 4). Jan S. Børsheim/Kim A. Sogstad – Citroen AX, 5). Tony M. Caspersen/Erik Frogndahl – Suzuki Swift.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Trond Murstad/Kato Risberg – Toyota Corolla, 2). Ole Kr. Gjestrum/Anne Berit Johansen – Ford Fiesta, 3). Jan Petter Schøyen/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 4). Petter Stenseng/Ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, 5). Helge Kollbær/Paul H. Heyerdahl – Alfa Romeo 33.

Gruppe N 1600-2000 ccm: 1). Edvard Haug/Eddi C. Nygren – Peugeot 309, 2). Tore Magnussen/Svend Madsen – Peugeot 309, 3). Tom Erik Lystad/Jan Tore Nes – VW Golf.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Ove Olofsson/Berit M. Tanbjør – Ford Cosworth 4x4, 2). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 3). Ole Vincent Såtvedt/Anders Dawidsson – Mitsubishi Galant, 4). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 5). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 6). Birger Gundersen/Sven Olof Kvarnlöv – Toyota Celica GT-4, 7). Odd Liengen/Henning Øwre – Mazda 323, 8). Trond Sveinsvoll/Torulf Østrått – Mazda 323, 9). John T. Kristiansen/Bjørn T. Kristiansen – Mazda 323, 10). Asbjørn Grande/Erling Fossum – Mazda 323.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Roy Stubberud/Sverre Røss – Suzuki Swift, 2). Vidar Hansen/Anne Eriksen – Togliatti.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Jens Søgaard/Rolf Jacob Andersen – Opel Corsa.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett GSi, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Stein A. Østgaard/Lars Sønsteby – Fiat Ritmo, 4). Odd W. Larsen/Sturla Holtan – Fiat Ritmo.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 2). Torfinn Heller/Jan Barkerud – Subaru 1800, 3). Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323, 4). Bernt Kollevold/Bjørn Lie – Ford Cosworth.

Nasjonal int. 1600 A+B-førere: 1). Lasse Boberg/Anita Korsnes – VW Golf, 2). Geir Nymoen/Oddbjørn Fosseidengen – VW Golf, 3). Eivind Skjolden/Kjell Hakkebo – NSU, 4). Frode Haugland/Anne K. Meiland – Skoda.

Nasjonal over 1600 ccm A+B-førere: 1). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 2). Børje Mathiasson/Lars Å. Richardsen – Ford Escort, 3). Dag M. Bakken/Stein J. Jerdal – Mazda RX7, 4). Trond Lyseng/Bjørn Gulbrandsen – Opel Ascona, 5). Anders Hedstrøm/Lasse Ekstrøm – Opel Ascona, 6). Sigbjørn Fossum/Thore W. Solberg – Opel Kadett GTE, 7). Rolf Ingar Schou/Erik Pedersen – Ford Escort, 8). Stein Ulltveit Moe/Roger Engen – Opel Ascona, 9). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 10). Svein Frustøl/Knut H. Hofstad – Ford Escort.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Ole G. Holth/Stig Rune Kjernsli – Toyota Starlet, 2). Anders Lundhaug/Ole K. Såheim – Ford Escort, 3). Per M. Løberg/Finn E. Løberg – Toyota Starlet, 4). Terje Farnes/Egil Iversen – Toyota, 5). Svenn H. Kjær/Tor E. Rismyr – Skoda.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Johnny Paulsen/Knut Paulsen – Ford Escort, 2). Dagfinn Rosseland/Jan T. Weire – Ford Escort, 3). Ketil Hebnes/Erik Orkelbog – Ford Escort, 4). Lars Kristiansen/Kjell E. Aulie – Ford Escort, 5). Svein Kopland/Wenche Gulbrandsen – Opel Ascona, 6). Stian Sveen/Kai Chr. Johansen – Opel Ascona, 7). Jarle Granum/Tore Paulsen – VW Golf, 8). Simen Østlie/Per Inge Eikåsen – Opel Ascona, 9). Svein Ove Utsogn/Ragnhild Utsogn – Opel Ascona, 10). Uno Rybråten/Gunnar Kongsrud – Opel Ascona.

Veteraner: 1). Hilding Haustreis/Nina Merete Dahl – Ford Escort, 2). Arild M. Bråthen/Herman Tærud – Datsun L510, 3). Jan B. Kolstad/Tom Stensrud – Volvo Amazon, 4). Jarle H. Røren/Runar Berthelsen – Saab, 5). Werner Snipen/Tom E. Kristensen – Volvo PV, 6). Harald Hellum/Jan Bråthen – Saab V4.

1991 - GRUSSPRUTEN SPRINTRALLY:

1). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica GT-4, 2). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323 4WD, 3). Ove Olofsson/Berit Tanbjør – Ford Sierra Cosworth, 4). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 5). Erik Aaby/Jan Olof Forsberg – Ford Sierra Cosworth, 6). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi, 7). Ole Vincent Såtvedt/Anders Davidsson – Mitsubishi, 8). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 9). Torfinn Heller/Jan Barkerud – Subaru, 10). Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Ole H. Olsen/Tor A. Olsen – Citroen AX, 2). Trygg A. Hayden/Rolf Crook – Citroen AX, 3). Jan Børsheim/Kim Sogstad – Citroen AX, 4). Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Trond Murstad/Kato Risberg – Toyota, 2). Ole Kr. Gjestrum/Anne B. Johansen – Ford Fiesta, 3). Jan P. Schøyen/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 4). Petter Stenseng/Ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, 5). Lars A. Hodnungseth/Morten Solrud – Ford Fiesta, 6). Svein E. Syversen/Olav Bakke – Peugeot 205.

Gruppe N 1600-2000 ccm: 1). Edvard Haug/Eddie C. Nygren – Peugeot 309, 2). Tore Magnussen/Svend Madsen – Peugeot 309, 3). Tom E. Lystad/Jan Tore Nes – VW Golf GTI.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Ove Olofsson/Berit M. Tanbjør – Ford Cosworth 4x4, 2). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant VR4, 3). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 4). Ole Vincent Såtvedt/Anders Davidsson – Mitsubishi Galant, 5). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 6). Runar Pedersen/Egil Solstad – Lancia Integrale, 7). Trond Sveinsvoll/Torulf Østrått – Mazda 323, 8). Odd Liengen/Henning Øwre – Mazda 323, 9). Monty Karlan/Kurt Bodd – Ford Cosworth 4x4, 10). Asbjørn Grande/Stine Majorsæter – Mazda 323.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Camilla Antonsen/Merete Antonsen – Opel Corsa.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Jens Søgaard/Jon Skar – Opel Corsa, 2). Thomas Nielsen/Jens T. Nordahl – Opel Corsa.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett GSi, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Knut Boberg/Roar Kvarud – VW Golf, 4). Arne Røyneberg/Espen Thoresen – VW Golf, 5). Stein A. Østgaard/Lars Sønsteby – Fiat Ritmo, 6). Bjørn Riise/Ronny Eriksen – Fiat 130 TC.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Roar Vannebo/Bent R. Jacobsen – Toyota Celica, 2). Arne Stenshorne/Egil Stenshorne – Mazda 323, 3). Erik Aaby/Jan O. Forsberg – Ford Cosworth 4x4, 4). Torfinn Heller/Jan Barkerud – Subaru, 5). Bengt Thorsell/Petter Vegel – Mazda 323, 6). Arild Rognstad/Trond Bråthen – Lancia Integrale.

Nasjonal int. 1600 A+B-førere: 1). Øyvind Knudsen/Tom Knudsen – Toyota, 2). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, 3). Lasse Boberg/Anita Korsnes – VW Golf, 4). Eivind Skjolden/Kjell Hakkebo – NSU, 5). Frode Haugland/Anne K. Meiland – Skoda.

Nasjonal over 1600 ccm A+B-førere: 1). Rolf Ingar Schou/Bjørn Foss – Ford Escort, 2). Trond Lyseng/Bjørn A. Gulbrandsen – Opel Ascona, 3). Sigbjørn Fossum/Thore W. Solberg – Opel Kadett GTE, 4). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 5). Sverre Følid/Arne Sandum – Vauxhall Chevette, 6). Tore Ovesen/May Britt Ovesen – Ford, 7). Roger Stensøy//Ronny H. Hansen – Ford Escort.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Ole G. Holth/Stig R. Kjernsli – Toyota Starlet, 2). Jon G. Skaar/Cai Johansen – Ford Escort, 3). Brede R. Nordahl/Terje Vikøren – Saab V4, 4). Ole P. Strand/Lars Engen – Ford Escort, 5). Terje Svare/Jan E. Gulbrandsen – Lada, 6). Terje Farnes/Mona Farnes – Toyota.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Stian Sveen/Kai Chr. Johansen – Opel Ascona, 2). Roger Bakken/Tom Bakken – Ford Escort, 3). Jarle Granum/Finn G. Philips – VW Golf, 4). Hellik Aas/Knut Bråten – VW Golf, 5). Odd Johansen/Hugo Haverstad – Opel Ascona, 6). Ketil Grøterud/Gjermund Grøterud – Ford Escort, 7). Tore Haldammen/Tommy Slåstad – Opel Ascona, 8). Simen Østlie/Frank Grimsrud – Opel Ascona, 9). Roger Åmot/Rune Nilsen – Ford Escort, 10). Tom J. Myrvang/Lasse Olsen – Volvo 340.

Veteraner: 1). Arne Ingier/Rolf Hammer – Saab V4, 2). Arild M. Bråthen/Herman Tærud – Datsun, 3). Hilding Haustreis/Nina Dahl – Ford Escort.

1991 - NM I RALLY:

Nasjonal: 1). Trond Lyseng – Opel, 2). Rolf Ingar Schou – Ford, 3). Geir Nymoen – VW, 4). Lasse Boberg – VW, 5). Sigbjørn Fossum – Opel, 6). Jørn Ola Krog – Opel, 7). Frode Haugland – Skoda, 8). Eivind Skjolden – NSU, 9). Bjørn A. Viko – Ford, 10). Arild Sundeng – VW.

Gruppe A: 1). Arne Stenshorne – Mazda, 2). Roar Vannebo – Toyota, 3). Bruno Arntsen – Opel, 4). Bengt Thorsell – Mazda, 5). Jens Søgaard – Opel, 6). Morten Ellingsen – VW Golf, 7). Torfinn Heller – Subaru, 8). Roy Stubberud – Suzuki, 9). Erik Aaby – Ford Fiesta, 10). Rune Thornstrøm – Lada.

Gruppe N: 1). Ove Olofsson – Lancia/Ford, 2). Runar Pedersen – Lancia, 3). Ole V. Såtvedt – Mitsubishi, 4). Per Engseth – Mazda, 5). Trond Murstad – Toyota, 6). Ole Henry Olsen – Citroen, 7). Tommy Jahnsrud – Mitsubishi, 8). Frode Øyhus – Citroen, 9). Petter Stenseng – Ford Fiesta, 10). Helge Kollbær – Alfa.

1991 - BAKKE-NM BERGEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Tom Svendsen – Simca 1000, 2). Richard Paulsen – Simca 1000.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Svein Jacobsen – Talbot R3, 2). Tore Kristiansen – VW 1303, 3). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 4). Jan Egil Hammer – Renault 8, 5). Rolf Erik Narvestad – Renault 8, 6). Knut Bjørkli – VW 1303, 7). Stein Danielsen – VW Golf, 8). Ib Morten Brøchner – VW Golf, 9). Finn Endre Skår – VW 1302, 10). Tor Brynjelsen – Audi 80.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 2). Ståle Johansen – Ford Escort, 3). Harald Lauritzen – Ford Escort, 4). Svein Lauvlid – Ford Escort, 5). Raymond Pettersen – Porsche, 6). Bjørn A. Viko – Ford Escort, 7). Rune Ørke – Ford Escort, 8). Herald Sachweh – Ford Escort, 9). Svein B. Holten, 10). Kjetil Grøterud – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 3). Tor Anton Hassel – Volvo 343, 4). Morten Bermingrud – Volvo 240, 5). Morten Hagen – VW 1303 S, 6). Jan Rongved – VW 1303, 7). Thor Hansen – VW 1303, 8). Haavard Saasand – VW 1303, 9). Vidar Standahl – VW 1302, 10). Ernst Amundsen – VW 1302.

Gruppe A/N: 1). Steinar Jøranli, 2). Ole E. Aarvik – Ford, 3). Haavard Dalland – Saab 900 Turbo, 4). Arne Røyneberg – VW Golf, 5). Morten Ellingsen – VW Golf, 6). Svein Johnsen – Saab 900 Turbo, 7). Geir Ravnanger – Opel Corsa, 8). Bjørn Vidar Sandnes – Opel Corsa.

Gjesteklasse: 1). Arnfinn Haldorsen – Porsche 911, 2). Sverre Følid – Vauxhall Chevette.

1991 - BAKKELØP – MESTERMØTE BJØRKELANGEN*:

Tohjuls-trekk: 1). Morten Bermingrud – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 340, 3). Raymond Pettersen – Porsche 911, 4). Steinar Jøranli – Opel Kadett GSi, 5). Rolf Erik Narvestad – Renault 8 Gordini, 6). Bruno Arntsen – Opel Kadett GSi, 7). Svein Lauvlid – Ford Escort og Kjell Aaen – VW 1303 S, 9). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 10). Rune Thornstrøm – Opel Kadett GSI, 11). Rolf Ingar Schou – Ford Escort, 12). Knut Boberg – VW Golf GTI, 13). Frode Haugland – Skoda, 14). Roger Bunes – Crosskart, 15). Bjørn Skogstad – Ford RS500.

Firehjuls-trekk: 1). Thor Holm – Ford RS 200, 2). Andreas Nærby – MG Metro, 3). Roar Vannebo – Toyota Celica GT-4, 4). Arne Stenshorne – Mazda 323, 5). Valter Chr. Jensen – Ford Cosworth 4x4, 6). Torfinn Heller – Subaru 1800, 7). Ole Vincent Såtvedt – Mitsubishi Galant, 8). Tommy Jahnsrud – Mitsubishi Galant, 9). Bengt Thorsell – Mazda, 10). Morten Østberg – Mitsubishi Galant.

1991 - BAKKELØP FESTNINGSLØPET/KONGSVINGER:

Veteraner: 1). Hilding Haustreis – Ford Escort, 2). Arild M. Bråthen – Datsun L510, 3). Werner Snipen – Volvo PV.

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Tom Svendsen – Simca Rally 3.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 2). Roy Sandmo – VW Golf, 3). Torfinn Brenna – VW Golf, 4). Arild Sundeng – VW Golf, 5). Ole G. Holth – Toyota Starlet.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Svein Lund – Ford Escort, 2). Torstein Øiseth – Ford Escort, 3). Rolf Ingar Schou – Ford Escort, 4). Wiking Fällgren – Ford Escort, 5). Raymond Pettersen – Porsche 911.

Supernasjonal: 1). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 2). Tommy Rustad – Volvo 240, 3). Knut H. Lundeby – VW 1303, 4). Børre Rønning – NSU, 5). Leif Widmark – Volvo 343.

Gruppe B: 1). Per Engseth – Mazda 323, 2). Ove Olofsson – Lancia, 3). Hans Dølerud – Mazda 323.

Gruppe A: 1). Roar Vannebo – Toyota Celica GT4, 2). Knut Boberg – VW Golf GTI, 3). Arne Røyneberg – VW Golf.

Divisjon 2: 1). Thomas Tiedemand – Audi Quattro, 2). Per Eklund – MG Metro.

BAKKELØP FREDRIKSTAD:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Karlo Haugbro – VW Polo, 2). Trygve Steinsholt – Simca, 3). Richard Paulsen – Simca 1000, 4). Per Rygge – Ford Fiesta, 5). Hans A. Kristensen – Skoda 110 R.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Rolf E. Narvestad – Renault 8, 2). Tore Kristiansen – VW 1303, 3). Svein Jacobsen – Talbot Rally 3, 4). Stein Danielsen – VW Golf, 5). Ivar Sandnes – VW 1303, 6). Jan Egil Hammer – VW 1303, 7). Johnny Torp – VW Golf, 8). Torfinn Brenna – VW Golf, 9). Pål Blåsmo – Simca R3, 10). Øyvind Sørhaug – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Kjetil Grøterud – Ford Escort, 2). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 3). Raymond Pettersen – Porsche 911, 4). Svein Lauvlid – Ford Escort, 5). Martin Iversen – Porsche 911, 6). Roger Bakken – Ford Escort, 7). Svein Lund – Ford Escort, 8). Harald Sachweh – Ford Escort, 9). Jarle Granum – VW Golf, 10). Cato Brynildsen – Opel Ascona, 11). Arne Åbråten – Opel Ascona B, 12). Tomm Vestli – Ford RS2000, 13). Bjørn A. Viko – Ford RS2000, 14). Ole Krogstad – Opel Kadett GTE, 15). Tom Johnsen – Volvo 142, 16). Ketil Hebnes – Ford RS2000, 17). Kjell Runar Bakken – Ford Escort, 18). Morten Thomte – Opel Kadett, 19). Knut Erik Dahlen – Volvo 240, 20). Ståle Johansen – Ford RS2000, 21). Rolf Ingar Schou – Ford RS2000, 22). Stian Sveen – Opel Ascona, 23). Svein Løvaas – Saab 99, 24). Thore Berntsen – Ford RS2000, 25). Ole Mellegaard – Opel Manta, 26). Lars Eriksen – Ford RS2000, 27). Trond Opsahl – Ford Escort, 28). Knut Høistad – Ford RS2000. 29). Per Jørgensveen – Ford RS2000, 30). Erling Høyberget – Volvo 142, 31). Øystein Belsby – Opel Kadett GTE og Terje Weggersen – Volvo 142, 33). Thor Pettersen – Volvo Amazon, 24). Lars M. Berntsen – Ford RS2000, 35). Kjell Bjørnstad – Ford RS2000, 36). Stig Aa – Ford Escort, 37). Terje Tofthugen – Opel Ascona, 38). Yngvar Sørensen – Ford RS2000, 39). Terje H. Sannerud – Opel Ascona B.

Supernasjonal: 1). Tor Anton Hassel – Volvo 343, 2). Tommy Rustad – Volvo 240, 3). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 4). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 5). Axel Aamodt – Ford Escort, 6). Morten Bermingrud – Volvo 242, 7). Kjell Aaen – VW 1303, 8). Åke Holtet – Volvo 340, 9). Morten Hagen – VW 1303, 10). Knut Gulliksen – Volvo PV.

Gruppe A/N, RC Divisjon 1: 1). Roar Vannebo – Toyota Celica GT-4, 2). Arne Stenshorne – Mazda 323, 3). Morten Ellingsen – VW Golf, 4). Jan Fredrik Ørmen – VW Golf, 5). Svein Johnsen – Saab 900 Turbo, 6). Jan Simonsen – Opel Manta, 7). Arne Røyneberg – VW Golf, 8). Ove Olofsson – Ford Cosworth 4x4.

1991 - BAKKELØP GEITERYGGEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Rune Engh – Toyota Corolla, 2). Ivar Frydenlund – Simca 1000, 3). Jostein Soknes – Simca 1000, 4). Ove Skifjeld – Skoda, 5). Tom Svendsen – Simca 1000.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Roy Sandmo – VW Golf, 2). Jarle Granum – VW Golf, 3). Tore Kristiansen – VW 1303, 4). Johnny Torp – VW Golf, 5). Kent Inge Dahl.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Clas Esbjug – Ford Escort, 2). Henning Solberg – Ford Escort, 3). Svein Frustøl – Ford Escort, 4). Vidar Arnesen – Ford Escort, 5). Åge Einar Setra – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Morten Bermingrud – Volvo 240, 3). Geir Ove Moe – Ford Escort, 4). Tore Grønn – VW 1302, 5). Bjørn Helgesen – Mazda RX7.

Divisjon 1: 1). Jan fr. Ørmen – VW Golf, 2). Svein G. Nielsen – BMW M3, 3). Arne Røyneberg – VW Golf.

BAKKELØP HOVLAND:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Jostein Soknes, 2). Ove Skifjeld, 3). Ivar Frydenlund, 4). Håvard Sande.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Johnny Torp, 2). Roy Sandmo, 3). Lasse Andresen, 4). Sindre Berg, 5). Sben H. Kjær.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Henning Solberg, 2). Per henriksen, 3). Vidar Arnesen, 4). Andreas Åkre, 5). Richard Weydahl.

Supernasjonal: 1). Arne Christian Flåtnes, 2). Børre Rønning, 3). Per Jørgensveen, 4). Geir Ove Moe, 5). Ole mellegård, 6). Svem’Åge Mailund, 7). Nils Ole Rønning.

Rallyklasse: 1). Roger Stenshøy, 2). Stig Gjestrum Larsen, 3). Eivind Skjolden.

1991 - BAKKELØP HØNEFOSS:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Tom Svendsen – Simca 1000, 2). Ove Skifjeld – Skoda.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 2). Johnny Torp – VW Golf, 3). Lasse Boberg – VW Golf, 4). Tore Kristiansen – VW 1303, 5). Terje Vestli – Sunbeam Avenger, 6). Ib Morten Brøchner – VW Golf, 7). Erik Chr. Flaten – VW Golf, 8). Roy Sandmo – VW Golf, 9). Odd A. Karlsen – VW 1303, 10). Jon E. Martiniussen – Ford Escort.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche, 2). Henning Solberg – Ford Escort, 3). Jarle Granum – VW Golf, 4). Morten Mæhlum – Volvo 240, 5). Ståle Johansen – Ford Escort, 6). Roger Bakken – Ford Escort, 7). Harald sachweh – Ford Escort, 8). Åge E. Setra – Ford Escort, 9). Clas Esbjug – Ford Escort, 10). Morten Hansen – Ford Escort.

Rally Nasjonal: 1). Svein Lauvlid – Ford Escort, 2). Rolf Ingar Schou – Ford Escort, 3). Kjetil Grøterud – Ford Escort, 4). Trond Lyseng – Opel Ascona, 5). Dagfinn Rosseland – Ford Escort, 6). Roar Thorrud – Opel Ascona, 7). Tore Ovesen – Ford Escort, 8). Kjell Runar Bakken – Ford Escort, 9). Svein Frustøl – Ford Escort, 10). Per Henriksen – Opel Ascona.

Supernasjonal/Divisjon 1: 1). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 2). Tommy Rustad – Volvo 240, 3). Åke Holtet – Volvo 340, 4). Morten Bermingrud – Volvo 240, 5). Martin Lyng – Chevrolet Monza, 6). Arild Grøteig – Saab 900 Turbo, 7). Øyvind Melsom – VW 1303, 8). Jan-Ole Linnerud – Volvo 240, 9). Arne Holtet – Volvo 340, 10). Runar Thon – VW 1302.

Gruppe A/N: 1). Roar Vannebo – Toyota Celica, 2). Bruno Arntsen – Opel Kadett, 3). Knut Boberg – VW Golf GTI, 4). Arne Røyneberg – VW Golf, 5). Jan Fredrik Ørmen – VW Golf, 6). Jan Simonsen – Opel Manta.

Gjesteklasse: 1). Jan Hroar Bjørklund – Audi Quattro, 2). Tommy Jahnsrud – Mitsubishi Galant, 3). Ole Vincent Såtvedt – Mitsubishi Galant, 4). Bjørn Avdal – Ford Escort 4x4, 5). Kjetil Bolneset – Ford Escort.

Veteraner: 1). Kjell Gudim – VW 1500 S, 2). Hilding Haustreis – Ford Escort, 3). Arild Bråthen – Datsun L510, 4). Harald E. Hellum – Saab V4.

1991 - BAKKELØP ORKANGER:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Karlo Haugbro – VW Polo, 2). Richard Paulsen – Simca 1000, 3). Tom Svendsen – Simca 1000.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Svein Jacobsen – Simca R3, 2). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 3). Knut Bjørkeli – VW 1303, 4). Tore Kristiansen – VW 1303, 5). Stein Danielsen – VW Golf, 6). Rolf Erik Narvestad – Renault 8, 7). Jan Egil Hammer – Renault 8, 8). Pål Blåsmo – Simca R3, 9). Borger Strand – Simca R3, 10). Ivar Sandnes – VW.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche 911, 2). Svein Lauvlid – Ford Escort, 3). Bjørn A. Viko – Ford Escort, 4). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 5). Ståle Johansen – Ford Escort, 6). Kjetil Grøterud – Ford Escort, 7). Svein Lund – Ford Escort, 8). Stian Engh – Ford Escort, 9). Roger Bakken – Ford Escort, 10). Tomm Vestli – Volvo 240.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 3). Tor Anton Hassel – Volvo 340, 4). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 5). Stein Trondseth – Ford Escort, 6). Rolf Selvli – VW 1303, 7). Helge Jacobsen – VW 411, 8). Morten Bermingrud – Volvo 240, 9). Jan Nordstad.

Gruppe A/Gruppe N: 1). Roar Vannebo – Toyota Celica, 2). Håvard Dalland – Saab 900 Turbo, 3). Arne Røyneberg – VW Golf.

1991 - BAKKELØP STEINKJER (NM)*:

Nasjonal int. 1150 ccm (Pioneer-Cup): 1). Richard Paulsen – Simca 1000, 2). Tom Svendsen – Simca 1000, 3). Karlo Haugbro – VW Polo, 4). Ivar Frydenlund – Simca 1000.

Nasjonal under 1600 ccm: 1). Jan Egil Hammer – Renault 8, 2). Rolf Erik Narvestad – Renault 8, 3). Stein Danielsen – VW Golf, 4). Svein Jacobsen – Talbot R3, 5). Knut Bjørkli – VW 1303, 6). Tore Kristiansen – VW 1303, 7). Borger Strand – Simca R3, 8). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 9). Pål I. Blåsmo – Simca R3, 10). Bjørn Dalbakk – NSU.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Svein Lauvlid – Ford Escort, 2). Ståle Johansen – Ford Escort, 3). Bjørn A. Viko – Ford Escort, 4). Kjetil Grøterud – Ford Escort, 5). Åsmund Kviseth – Ford Escort, 6). Raymond Pettersen – Porsche 911, 7). Stig Aa – Ford Escort, 8). Knut Erik Dahlen – Volvo 240, 9). Roger Bakken – Ford Escort, 10). Rune Moe – Opel Ascona.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Tor Anton Hassel – Volvo 343, 3). Stein Trondseth – Ford Escort, 4). Knut Helge Lundeby – VW 1302, 5). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 6). Morten Bermingrud – Volvo 240, 7). Lars Anders Opøien, 8). Sverre Wærness – Volvo 142, 9). Per Arne Nilsen, 10). Jan Norstad – Volvo 343.

Gruppe A/N: 1). Roar Vannebo – Toyota Celica, 2). Håvard Dalland – Saab 900 Turbo, 3). Morten Ellingsen – VW Golf, 4). Arne Røyneberg – VW Golf.

NM I BAKKELØP:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Svein jacobsen, 2). Rolf E. narvestad, 3). Tore kristiansen, 4). Jan Egil Hammer, 5). Øyvind sørhaug, 6). Knut Bjørkli, 7). Stein Danielsen, 8). Borger Strand, 9). Pål I. Blåsmo, 10). Ivar sandnes.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Svein lauvlid, 2). Raymond pettersen, 3). Holm Jacob matheson, 4). Ståle Johansen, 5). Kjetil Grøterud, 6). Bjørn A. Viko, 7). Harald lauritzen, 8). Roger Bakken, 9). Martin Iversen og åsmund Kviseth.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad, 2). Tor Anton Hassel, 3). Arnfinn Bergseng, 4). Stein Trondseth, 5). Morten bermingrud, 6). Knut Helge lundeby, 7). Morten hagen, 8). Sverre Wærnes, 9). Axel Aamodt, 10). Jan Norstad.

Gruppe a/N: 1). Roar Vannebo, 2). Håvard dalland, 3). Morten Ellingsen, 4). Arne røyneberg, 5). Steinar jørandli, 6). Arne Stenshorne og Ole Elling Aarvik, 8). Svein Johnsen, 9). Jan Fr. Ørmen, 10). Jan Simonsen.

PIONEER-CUP BAKKELØP:

1). Karlo Haugbro, 2). Tom Svendsen, 3). Richard Paulsen, 4). Trygve Steinsholt, 5). Ivar Frydenlund.

RALLYCROSS BOLLANDSMOEN:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Tore Kristiansen – VW 1303, 2). Stein Danielsen – VW Golf, 3). Pål Blåsmo – Simca R3, 4). Tore Oldertrøen, 5). Bjørn Dalbakk – NSU.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond pettersen – Porsche, 2). Ståle Johansen – Ford escort, 3). Terje Tofthagen, 4). Åsmund Kviseth – Ford escort, 5). Rune Moe.

Supernasjonal: 1). Knut helge Lundeby – VW 1303, 2). Stein Trondseth – Ford escort, 3). Morten bermingrud – Volvo 240, 4). Tor Anton Hassel – Volvo 343, 5). Tore Grønn – VW.

RALLYCROSS FORUS:

Supernasjonal/Divisjon 1: 1). Audun Ove Olsen – VW, 2). Dag bakken – Mazda RX3, 3). Jan Rognved – VW, 4). Svein G. Nielsen – BMW M3, 5). Jan dambo – VW, 6). Gunnar kasin – Mazda RX7, 7). Morten Hagen – VW, 8). Odd Byberg – Opel manta, 9). Audun Lie – Volvo, 10). Geir Ravnanger, 10). Svein Johnsen – Saab 900 Turbo.

Divisjon 2: 1). Arnfinn Haldorsen – Porsche 911.

Nasjonal: 1). Stein Jarl Jerdal – Mazda RX 7, 2). Rune ørke – Ford escort, 3). Gunnar Søvold – Volvo PV, 4). Cato Orre – BMW, 5). Dagfinn Rosseland – Ford escort, 6). Jan Endresen – Ford escort.

1991 - RALLYCROSS HOVLAND:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Ove A. Skifjeld, 2). Tom R. Johansen, 3). Hans A. Kristiansen, 4). Jostein Soknes, 5). Ivar Frydenlund.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Tore Kristiansen, 2). Morten Brøchner, 3). Arild Nordby, 4). Henning Knigge, 5). Geir Haustreis.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Martin Iversen, 2). Arnfinn Bergseng, 3). Eivind Lloyd Pettersen, 4). Per Jørgensveen, 5). Åge Foldvik, 6). Terje Slåttsveen, 7). Arne Åbråthen, 8). Jon Erik Haug, 9). Ole Mellegaard, 10). Geir Hagadokken.

Supernasjonal: 1). Knut Gulliksen, 2). Morten Bermingrud, 3). Eivind Røsnæs, 4). Bjørn Helgesen, 5). Arne kr. Flaatnes, 6). Einar Tanggård, 7). Øyvind Melsom, 8). Åke Holtet, 9). Ole M. Aasgrav, 10). Kai Røed.

Divisjon 1: 1). Arild Grøteig, 2). Øyvind Rønning, 3). Torbjørn Hovland, 4). May Poverud, 5). Frode Stubberud.

Divisjon 2: 1). Jan Arthur Iversen, 2). Martin Iversen, 3). Jan Hroar Bjørklund.

1991 - RALLYCROSS KRABYSKOGEN:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Stein Danielsen – VW Golf, 2). Torfinn Brenna – VW Golf, 3). Tore Kristiansen – VW 1303, 4). Terje Vestli – Sunbeam Avenger, 6). Knut Bjørkli – VW 1303, 7). Johnny Sandmo – VW Golf, 8). Odd A. Karlsen – VW 1303, 9). Erik Chr. Flaten – VW 1303, 10). Johnny Torp – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Martin Iversen – Porsche 911, 2). Tomm Vestli – Volvo 240, 3). Harald Lauritzen – Ford Escort, 4). Morten Mæhlum – Volvo 240, 5). Tom Johnsen – Volvo 142, 6). Ståle Hagadokken - Ford Escort, 7). Håvard Hveem – Volvo 142, 8). Ole Krogstad – Opel Kadett, 9). Ståle Johansen - Ford Escort, 10). Jarle Ødegårdstuen – Ford Escort.

RALLYCROSS NM KRABYSKOGEN:

Divisjon 1: 1). Eivind Opland – Ford Cosworth, 2). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 3). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth RS500, 4). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth RS500, 5). Gunnar Kittilsen – Ford Cosworth RS500, 6). Steinar Jøranli – Opel Kadett GSI, 7). Oddbjørn Ottosen – Saab 900, 8). Svein G. Nielsen – BMW M3, 9). Jan Fredrik Ørmen – VW Golf, 10). Kjetil Sørlie – VW Golf.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Thor Holm – Ford RS200, 3). Kjetil Bolneset – Ford Escort, 4). Andreas Nærby – MG Metro, 5). Rob Gibson – MG Metro, 6). Terje Morstad – Ford Escort, 7). Tommy Rustad – Volvo 240, 8). Egil Alver – Citroen Visa, 9). Bjørn Avdal – Ford Escort, 10). Morten Bermingrud – Volvo 240.

RALLYCROSS LYNGÅS:

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad, 2). Kjell Aaen, 3). Jørn Gjersøe, 4). Arnfinn Bergseng.

RALLYCROSS MO I RANA:

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Tore Kristiansen – VW 1303, 3). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 4). Jan Arild Nielsen – BMW 320, 5). Morten Bermingrud – Volvo 240, 6). Trond Pedersen – VW 1302, 7). Morten Hagen – VW 1303, 8). Per Jørgensveen – Ford Escort, 9). Kjell Aaen – VW 1303, 10). Hans Otto Johansen – Ford Escort, 11). Axel Aamodt – Ford Escort, 12). Arnfinn Haldorsen – VW 1303, 13). Svein Åeng – Volvo 240, 14). Frode Nilsen – Opel Ascona, 15). Klaus Albrigtsen – VW 1303, 16). Kurt Bohlin – Opel Ascona.

RALLYCROSS MOMARKEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Karlo Haugbro – VW Polo, 2). Tom Svendsen – Simca 1000, 3). Toralf Brådland – Simca 1000, 4). Per Rygge – Ford Fiesta, 5). Per Aage Andreassen – Ford Fiesta.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Johnny Torp – VW Golf, 2). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 3). Arild Nordby – VW 1302, 4). Borger Strand – Talbot R3, 5). Odd A. Karlsen – VW 1303.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Per Ivar Rudlang – Ford Escort, 2). Ole Krogstad – Opel Kadett GTE, 3). Ståle Hagadokken – Ford Escort, 4). Andreas M. Akre – Opel Ascona, 5). Ole Mellegaard – Opel Manta.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 3). Eivind Røsnæs – Chevrolet Monza, 4). Tor Anton Hassel – Volvo 340, 5). Åke Holtet – Volvo 340, 6). Tore Kristiansen – VW 1303, 7). Kjell Aaen – VW, 8). Axel Aamodt – Ford Escort, 9). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 10). Morten Hagen – VW 1303.

RALLYCROSS MESTERMØTE MOMARKEN:

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 3). Kjell Aaen – VW 1303, 4). Åke Holtet – Volvo 340, 5). Knut Gulliksen – Volvo PV, 6). Jørn Gjersøe – Ford Escort, 7). Eivind Røsnæs – Chevrolet Monza, 8). Raymond Pettersen – Porsche 911, 9). Morten Bermingrud – Volvo 240, 10). Steinar Larsen – Volvo 242.

Divisjon 1: 1). Kenneth Hansen – Ford Cosworth RS500, 2). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 3). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 4). Johnny Ellenius – Saab 900, 5). Kjell A. Smedsrud – VW Golf, 6). Christer Bohlin – Ford Cosworth RS500, 7). Oddbjørn Ottosen – Saab 900, 8). Jan Ole Linnerud – Volvo 240, 9). Lars M. Berntsen – Volvo 240.

Divisjon 2: 1). Olle Arnesson – Audi Quattro, 2). Tommy Kristoffersen – Audi Quattro, 3). Mark Flaherty – MG Metro 6R4, 4). Will Gollop – MG Metro 6R4, 5). Bertil Persson – Audi Quattro, 6). Rob Gibson – MG Metro 6R4.

RALLYCROSS RUGLANDSBANEN:

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1).Svein Jacobsen – Talbot, 2). Erik Hansen – VW Golf, 3). Øyvind Sørhaug – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Martin Iversen – Porsche, 2). Raymond Pettersen – Porsche, 3). Ole Krogstad – Opel Kadett GTE, 4). Tom Johnsen – Volvo, 5). Per Ivar Rudlang – Ford Escort.

RALLYCROSS SIGDAL:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Knut Bjørkli – VW 1303, 2). Øyvind sørhaug, 3). Terje Vestli.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Martin Iversen – Porsche 911, 2). Per Ivar Rudlang, 3). Tomm Vestli.

RALLYCROSS MESTERMØTE TYNSET:

Supernasjonal: 1). Kjell Aaen – VW 1303, 2). Tommy Rustad – Volvo 240, 3). Knut Gulliksen – Volvo PV, 4). Angeir Ruud – VW 1302, 5). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 6). Jørn Gjersøe – Ford Escort, 7). Helge Jacobsen – VW 411, 8). Jan Rongved – VW, 9). Tore Grøn – Volvo 343, 10). Morten Bermingrud – Volvo 240.

Divisjon 1: 1). Eivind Opland – Ford Escort RS500, 2). Kenneth Hansen – Ford Cosworth RS500, 3). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 4). Christer Bohlin – Ford Cosworth, 5). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 6). Oddbjørn Ottosen – Saab 900.

Divisjon 2: 1). Olle Arnesson – Audi Quattro, 2). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro, 3). Bengt Wiklund – MG Metro, 4). Rob Gibson – MG Metro, 5). Will Gollop – MG Metro 6R4, 6). Mark Flaherty – MG Metro.

RALLYCROSS TYNSET:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Tore Kristiansen – VW 1303, 2). Pål I. Bklåsmo – Talbot R3, 3). Borger Strand – Talbot R3, 4). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 5). Terje Vestli – Sunbeam, 6). Ivar Sandnes – VW 1303.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche 911, 2). Martin Iversen – Porsche 911, 3). Ståle Johansen – Ford Escort, 4). Per Ivar Rudlang – Ford Escort, 5). Per Jørgensveen – Ford Escort, 6). Knut Erik Dalen – Volvo 240, 7). Tom Johnsen – Volvo 142, 8). Cato Brynildsen – Opel Ascona, 9). Arne Åbråthen – Opel SCONA, 10). Andreas M. Akre – Opel Ascona.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Kjell Aaen – VW 1303, 3). Knut Gulliksen – Volvo PV, 4). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 5). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 6). Arne Kr. Flaatnes – Volvo 242, 7). Stein Trondseth – Ford Escort, 8). Åke Holtet – Volvo 343, 9). Jørn Gjersøe – Ford Escort, 10). Morten Bermingrud – Volvo 242.

RALLYCROSS TYNSET:

Inntil 1150 ccm: 1). Tom Svendsen – Simca 1000, 2). Karlo Haugbro – VW Polo, 3). Jostein Soknes.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 3). Kjell Aaen – VW 1303, 4). Åke Holtet – Volvo 340, 5). Knut Gulliksen – Volvo PV, 6). Steinar Larsen – Volvo 240, 7). Morten Bermingrud – Volvo 240, 8). Jørn Gjersøe – Ford Escort, 9). Tore Kristiansen – VW 1303, 10). Arne Kr. Flaatnes – Volvo 240.

RALLYCROSS VIKEDAL (NM):

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Tore Kristiansen, 2). Terje Vestli, 3). Magne Svardal.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raympnd Pettersen, 2). Tomm Vestli, 3). Rune Ørke, 4). Per Jørgensveen.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 3). Kjell Aaen – VW 1303, 4). Jan Rongved, 5). Jørn Gjersøe – Ford escort, 6). Morten hagen – VW 1303, 7). Tore Kristiansen – VW 1303, 8). Åke holtet – Volvo 343, 9). Morten bermingrud – Volvo 240, 10). Arne kr. Flåtnes – Volvo.

RALLYCROSS VINJARMOEN/DOKKA:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Richard Paulsen – Simca 1000, 2). Jostein Soknes – Simca 1000, 3). Hans A. Kristensen – Skoda 110R, 4). Ove Skifjeld – Skoda, 5). Ivar Frydenlund – Simca 1000.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Erik Chr. Flaten – VW Golf, 2). Terje Vestli – Sunbeam Avenger, 3). Jøran Fallet – VW 1303, 4). Odd Martinsen – VW 1303 S, 5). Lasse Andresen – Simca R3, 6). Nils Østby – VW 1303 S.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche 911, 2). Per Ivar Rudlang – Ford Escort, 3). Rune Ørke – Ford Escort, 4). Per Jørgensveen – Ford Escort, 5). Geir Helge Frøslid – Ford Escort, 6). Ståle Hagadokken – Ford Escort, 7). Jarle Ødegårdstuen – Ford Escort, 8). Arne Åbråten – Opel Ascona, 9). Ståle Johansen – Ford Escort, 10). Morten Thomte – Opel Kadett GTE.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Arnfinn Bergseng – Volvo 240, 3). Tore Grøn – VW 1303, 4). Morten Bermingrud – Volvo 240, 5). Steinar Larsen – Volvo 343, 6). Helge Jacobsen – VW 411.

RALLYCROSS-NM VINJARMOEN:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Erik Chr. Flaten – VW Golf, 2). Tore Kristiansen – VW 1303, 3). Stein Danielsen – VW Golf, 4). Magne Svardal – VW 1303, 5). Terje Vestli – Sunbeam Avenger, 6). Jan Egil Hammer – Renault 8, 7). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 8). Torfinn Brenna – VW Golf, 9). Odd A. Karlsøen – VW 1303, 10). Knut Bjørkli – VW 1303.

Nasjonal over 1600 ccm; 1). Martin Iversen – Porsche 911, 2). Per Jørgensveen – Ford Escort, 3). Ole Krogstad – Opel Kadett, 4). Ståle Johansen – Ford Escort, 5). Geir Helge Frøslid – Ford Escort, 6). Raymond Pettersen – Porsche 911, 7). Per Ivar Rudlang – Ford Escort, 8). Tomm Vestli – Volvo 240, 9). Knut Erik Dahlen – Volvo 240, 10). Åsmund Kviseth – Ford Escort.

Gjesteklasse Divisjon 1: 1). Kjell Arne Smedsrud – VW Golf, 2). Lars Morten Berntsen – Volvo 240 Turbo, 3). Frode Røed – Nissan Cherry Turbo, 4). Frode Stubberud – Ford Escort RS Turbo.

NM I RALLYCROSS:

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad, 2). Arnfinn Bergseng, 3). Kjell Aaen, 4). Tore Kristiansen, 5). Jørn Gjersøe, 6). Morten Bermingrud, 7). Åke Holtet, 8). Knut Helge Lundeby, 9). Tor Anton Hassel, 10). Eivind Røsnæs.

Divisjon 1: 1). Eivind Opland – Ford Cosworth, 2). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 3). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth RS500, 4). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth RS500, 5). Gunnar Kittilsen – Ford Cosworth RS500, 6). Steinar Jøranli – Opel Kadett GSI, 7). Oddbjørn Ottosen – Saab 900, 8). Svein G. Nielsen – BMW M3, 9). Jan Fredrik Ørmen – VW Golf, 10). Kjetil Sørlie – VW Golf.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Thor Holm – Ford RS200, 3). Kjetil Bolneset – Ford Escort, 4). Andreas Nærby – MG Metro, 5). Rob Gibson – MG Metro, 6). Terje Morstad – Ford Escort, 7). Tommy Rustad – Volvo 240, 8). Egil Alver – Citroen Visa, 9). Bjørn Avdal – Ford Escort, 10). Morten Bermingrud – Volvo 240.

PIONEER-CUP RALLYCROSS: 1). Karlo Haugbro, 2). Jostein Soknes, 3). Tom Svendsen, 4). Rune Engh, 5). Per Rygge.

BJERKERACE:

Nasjonal: 1). Raymond Pettersen – Porsche 911, 2). Arne Åbråten – Opel Ascona, 3). Rolf Ingar Schou – Ford Escort, 4). Eivind Loyd Pettersen – Porsche 911, 5). Tomm Vestli – Volvo, 6). Håkon Kristiansen – Opel Ascona.

Supernasjonal: 1). Kjell Aaen – VW 1303 S, 2). Tore Kristiansen – VW 1303 S, 3). Arnfinn Bergseng – Volvo, 4). Arne Kr. Flaatnes – Volvo 240, 5). Stein Staxrud – Volvo 340, 6). Knut Gulliksen – Volvo PV.

Divisjon 1: 1). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth RS500, 2). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth RS500, 3). Steinar Jøranli – Opel kadett GSI, 4). Knut Boberg – VW Golf, 5). Oddbjørn Ottosen – Saab 900 Turbo, 6). Gunnar Kittilsen – Ford Cosworth RS500.

Divisjon 2: 1). Roger Sandberg – Ford RS200, 2). Andreas Nærby – MG metro, 3). Kjetil Bolneset – Ford escort, 4). Bjørn Avdal – Ford Escort, 5). Martin Iversen – MG metro, 6). Martin Schanche – Ford RS200.

Veteraner: 1). Kjell Gudim – VW 1500, 2). Hilding Haustreis – Ford Escort, 3). Arild Bråthen – Datsun, 4). Svein Hagen – Volvo Amazon, 5). Werner Snipen – Volvo PV, 6). Harald Hellum – Saab V4.

HAUGALAND MOTORBANE:

Opel Corsa Cup: 1). Ove Persson, 2). Sten Erik Nilsen, 3). Kent Inge Dahl, 4). Petter Bodin, 5). Lars Åge Thorvaldsen, 6). Nils Ole Rønning, 7). Inge Bekkelund, 8). Terje Sørby, 9). Henning Isdal, 10). Stein cato Holth, 11). Tom Rune Haverstad, 12). Sonja Svinndal Granås, 13). Ernst Linnerud, 14). Bruno Skogmann, 15). Svein Eng, 16). Bjørn Vidar Sandnes.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Jon E. Martiniussen – Ford escort, 2). Mikael Quistgaard – Toyota Corolla, 3). Leif M. Haaland – Ford Escort, 4). Tor H. Brynjelsen – Audi 80, 5). Audun Lie – VW Polo, 6). Brede Nordahl – Saab 96.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 2). Rune Ørke – Ford Escort, 3). Per M. Kolbeinsen – VW Scirocco, 5). Jan Endresen, 6). Jan N. Endresen – BMW, 7). Gunnar Søvold – Volvo PV, 8). Svein Bjarte Holten – Ford Escort, 9). Svein Orre – BMW.

Gruppe N int. 2000 ccm: 1). Øystein Borgen – Honda, 2). Thor Ebbesvik – Honda Civic, 3). Ove A. Persson – Opel Corsa, 4). Rune Roland – Peugeot, 5). Henning Isdal – Opel Corsa.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Roger Sandberg – Ford Cosworth, 2). Ole Elling Aarvik – Ford cosworth.

KLEPP KART RING “MINI LE MANS”:

1). Øystein Borgen/Henning Isdal – Honda Civic, 2). Bjørn Lundem/Ragnar Johnsrød – Toyota Corolla, 3). Jan Håkon Sølvberg/Åge Hestengen – Toyota Corolla, 4). Odd Erik Lundem/Morten Ellingsen – Toyota Corolla, 5). Per M. Kolbeinsen/Gunnar Søvold – Volvo 142, 6). Rune Helland/Odd Byberg – Ford Fiesta.

LÅNKE (august):

Opel Corsa Cup: 1). Sten Erik Nilsen, 2). Ove A. persson, 3). Kent Inge Dahl, 4). Roger Moen, 5). Nils-Ole Rønning, 6). Rolf E. Narvestad, 7). Terje Sørby, 8). Svein Hagen, 9). Stein Cato Holth, 10). Ole Brænden, 11). Inge Bekkelund, 12). Henning Isdal, 13). Svein Eng, 14). Lars Åge Thorvaldsen, 15). Ernst Linnerud, 16). Sonja Svindal Granås.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Atle Granås – VW Golf, 2). Jon E. Martiniussen – Ford Escort, 3). Thorbjørn Larsen – Ford Escort.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Vidar Sæther – Opel Kadett, 2). Geir Sundt – Ford Escort, 3). Per M. Kolbeinsen – Volvo 142.

Gruppe N int. 2000 ccm: 1). Øystein Borgen – Honda Civic, 2). Erik Fische – Honda Civic, 3). Ståle Johansen – Citroen AX Sport.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Ole Elling Aarvik – Ford Cosworth, 2). Roger Sandberg – Ford Cosworth.

RUDSKOGEN (mai):

Nasjonal: 1). Harald Lauritzen – Ford Escort, 2). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 3). Vidar Sæther – Opel Kadett, 4). Svein Lund – Ford Escort, 5). Thorbjørn Larsen – Ford Escort, 6). Atle Granås – VW Golf.

Gruppe N: 1). Roger Sandberg – Ford Cosworth, 2). Jens Andersen – Ford Cosworth, 3). Ole Elling Aarvik – Ford Cosworth 4x4, 4). Klaus Werner – BMW M3, 5). Niels Carl Nielsen – BMW M3,

12). Øystein Borgen – Honda Civic, 13). Rune Edland – Peugeot 205, 17). Tore Magnussen – Peugeot 309, 20). Bjørn Lundem – Toyota Corolla.

Corsa Cup: 1). Per Gulbrandsen, 2). Lasse Paulsen, 3). Roger Moen, 4). Petter Bodin, 5). Kent Inge Dahl, 6). Lars A. Thorvaldsen, 7). Øyvind Andersen, 8). Nils Ole Rønning, 9). Jan Dahlen.

Formel Ford 1600: 1). Hans Göran Frisk, 2). Sverre Smemo, 3). Yngve Sällqvist, 4). Keld Jensen, 5). Eivin Nielsen,

14). Imre Strandli, 16). Petter Huse, 17). Rolf Røsberg.

Formel Ford 2000: 1). Leif Jørgensen, 2). Claus Henning, 3). Carsten Boye.

Formel 4: 1). Ulrik Gustavsson, 2). Ole Martin Lindum, 3). Peter Bergsland, 4). Roger Abrantes.

RØSSVOLL:

Gruppe N: 1). Ole Elling Aarvik – Ford Sierra, 2). Roger Sandberg – Ford Sierra, 3). Øystein Borgen – Honda Civic.

Nasjonal klasse: 1). Vidar Sæther – Opel Kadett, 2). Harald Lauritzen – Ford Escort.

Opel Corsa Cup: 1). Lars Åge Thorvaldsen, 2). Ove A. Persson, 3). Nils Ole Rønning, 4). Ole Brænden, 5). Petter Bodin, 6). Stein Erik Nilsen, 7). Per Gulbrandsen, 8). Henning Isdal.

NORGESCUP RACING:

Opel Corsa Cup: 1). Sten Erik Nilsen, 2). Lars Åge Thorvaldsen, 3). Kent Inge dahl, 4). Ove A. Persson, 5). Petter Bodin, 6). Nils Ole Rønning, 7). Stein cato Holth, 8). Ine Bekkelund, 9). Henning Isdal, 10). Roger Moen.

Inntil 2000 ccm: 1). Øystein Borgen, 2). Thor Ebbesvik, 3). Tore magnussen, 4). Rune Edland, 5). Ove A. Persson.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Roger Sandberg, 2). Ole Elling Aarvik.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Atle Granås, 2). Jon E. Martiniussen, 3). Thorbjørn Larsen, 4). Tor H. Brynjelsen, 5). Mikael Qvistgaard.

Nasjonal over 2000 ccm: 1). Vidar Sæther, 2). Holm Jacob Matgheson, 3). Harald lauritzen, 4). Per M. Kolbeinsen, 5). Geir Sundt, 6). Gaute Edland, 7). Rune ørke, 8). Svein Lund og Bjørn A. Viko, 10). Bo Arnesen og Jan Endresen.

BILCROSS AREMARK:

1). Terje Solberg, 2). Morten A. Lie, 3). Leif Erik Haga, 4). Tore Bjørn Andersen, 5). Henning Solberg, 6). Tom V. Lervik, 7). Flemming Andersen, 8). Even Frøshaug, 9). Vegard Bratlie, 10). Marlow Hjørnerud.

BILCROSS AURSKOG-HØLAND:

1). Endre Lie, 2). Rolf Erik Narvestad, 3). Jan W. Rensmoen, 4). Terje Andersen, 5). Roar Kristiansen, 6). William bakke, 7). Elisabeth Mailund, 8). Ola Graastein, 9). Terje Sundby, 10). Bjørn Berg.

BILCROSS BOLLANDSMOEN:

1). Mindor Lien, 2). Stig Hulsund, 3). Edvin Hammersås, 4). Odd Aune, 5). Kjetil Hårberg, 6). Åsmund Lien, 7). Jon Bones, 8). Henrik Hårberg, 9). Oddmund Aunemo, 10). Knut Sandnes.

BILCROSS BOLLANDSMOEN:

1). Mindor Lien, 2). Trond Nesbakken, 3). Egil Haugen, 4). Rune Rye, 5). Ola Hustad, 6). Torben Naas, 7). Kjell Ekli, 8). John Olav Snøan, 9). Rolf Tiller, 10). Edvin Hammerås.

BILCROSS BREKKA GRUSTAK:

Damer: 1). Grethe Ruud, 2). Mette Eklund, 3). Laila halvorsen, 4). Else Britt Krogstad, 5). Unni jensen.

Herrer: 1). Henning Solberg, 2). Terje Andersen, 3). Petter Chr. Løken, 4). Geir Holen, 5). Bengt Ruud, 6). Vidar Berge, 7). Svein Andersen, 8). Marlow Hjørnerud, 9). Even Frøshaug, 10). Jon R. Vestby.

BICROSS EGERSUND MOTORBANE:

1). Kennet Helland, 2). Johannes Rafoss, 3). Asbjørn Ydstebø, 4). Stein Johnny Nevland, 5). Tommy Nodland, 6). Guttorm Lindefjell, 7). Jan K. Pedersen, 8). Lars Arild Nilsen, 9). Frank Selebø, 10). Johnny Myklebust.

BILCROSS EKSISMOEN:

1). Terje Andersen, 2). Magne Lundteigen, 3). Sten Jørgensen, 4). Gunnar Strand, 5). Ole R. Granum, 6). Even Hvaal, 7). Øyvind Brathaug, 6). Marlow Bjørnerud, 9). Terje Holtmoen, 10). Vidar Granlund.

BILCROSS ENGERDAL:

1). Jan Ivar Kørra, 2). Otto Posaasen, 3). Harry Hansen, 4). Ole G. dalbakk, 5). Tore Oldertrøen, 6). Rolf bergersen, 7). Jan Storbæk, 8). Kjell Tråstadkjølen, 9). Erik Kørra, 10). Jan W. Rensmoen.

BILCROSS EVERTMOEN:

Damer: 1). Bente Espeland, 2). Bente Hansen.

Herrer: 1). Einar Viggo Jusnes, 2). Bjørn Espeland, 3). Morten Lundberg, 4). Tom Ingebrigtsen.

BILCROSS FINNSKOGBANEN:

Damer: 1). Anne Korntorp, 2). Unni A. Rønningen – VW, 3). Aina Flatlie, 4). Unni B. Trønnes, 5). Laila halvorsen, 6). Ellinor Bakke.

Herrer: 1). Harry Hansen, 2). Terje Lunde, 3). Per Ivar Kristiansen, 4). Herbjørn Haug, 5). Vidar Granlund, 6). Roy Hanneren, 7). Erik Svensberget, 8). Tor W. Skybakkmoen, 9). Vidar Halvorsen, 10). Erik Thunem.

BILCROSS FORUS:

1). Fred Ove Vetle, 2). Tommy Helland, 3). Bjørn Axelsen, 4). Tom Hansen, 5). Stein Johnny Nevland, 6). Nils Inge Tjelta, 7). Kenneth Helland, 8). Tommy Nordland, 9). Hugo Johansen, 10). Svein G. Riise.

BILCROSS FUGLEHAUGEN:

Herrer: 1). Ragnar Løstegård, 2). Lars Slettemoen, 3). Torbjørn Engene, 4). Per Biksrud, 5). Jan Norhaug, 6). Terje Svare, 7). Geir Brennhovd, 8). Bjørn Roger Svanheid, 9). Ole Johnny Setra, 10). Espen Slevikmoen.

Damer: 1). Åse Skredderberget, 2). Janne Lokrheim, 3). Aud Berit Berg, 4). Mariann Øen, 5). Torill Karlsrud, 6). Gunn Merethe Møllerplass.

BILCROSS GEITERYGGEN:

1). Jørn R. Olsen, 2). Terje Buer, 3). Bjørn Steinar Andersen, 4). Gunnar espedal, 5). Frank Saga, 6). Olav Galteland, 7). Jan Buer, 8). Borgar Hobekk, 10). Torbjørn Espedal.

BILCROSS GOL:

Damer: 1). Marianne Lie, 2). Åse Skredderberget, 3). Elisabeth Mailund, 4). Lisbeth Jørgensveen, 5). Mariann øen, 6). Janne Lokrheim.

Herrer: 1). Ragnar Løstegård, 2). Terje Solberg, 3). Ole Johan Smerud, 4). Iver Snare, 5). Marlow Hjørnerud, 6). Jan Erik Øynebråten, 7). Morten A. Lie, 8). Henning Solberg, 9). Torkjell Bergheim, 10). Sten Jørgensen.

BILCROSS GOL:

1). Terje Svare, 2). Torgeir Østro, 3). Kjetil Gjellerud, 4). Per Biksrud, 5). Torbjørn Engene, 6). Jan Erik Øynebråten, 7). Per Ivar Søndrol, 8). Hans Olav Skjoldhornet, 9). Vegard Bratlie, 10). Ole Rumohr Granum.

BILCROSS HADELAND:

1). Steinar Lindskog, 2). Vidar Haugen, 3). Ole Johan Smerud, 4). Johan Andre Holen, 5). Olav Sletmoen, 6). Per Ole Kolterud, 7). Jan Tore Halsrud, 9). Ådne Tofthagen, 10). Tor Rune Berg.

BILCROSS HANNEVOLD:

Herrer: 1). Tom Hvaal, 2). Endre Lie, 3). Even Hvaal, 4). Ivar Heum, 5). Nils Olav Høiseth, 6). Morten A. Lie, 7). Kjell Buer, 8). Steinar Johannesen, 9). Vidar Mejren, 10). Johan Haslestad.

Damer: 1). Torunn Larsen, 2). Turid Skjeggerød, 3). Wenche J. Rognlien, 4). Torild Tutvedt, 5). Gerda Svendsen, 6). Sølvi Steinsholt.

BILCROSS JOMÅSBANEN/ARENDAL:

Damer: 1). Torunn Larsen, 2). Aina Walle, 3). Marion Holmesland, 4). Kirsten Steinsvann, 5). May Hodne.

Herrer: 1). Ivar meland, 2). Odd Wilhelmsen, 3). Jørn Larsen, 4). Alf Buksholt, 5). Jan Arild Andersen, 6). Vidar Heim, 7). Guttorm Lindefjell, 8). Kåre Svendsen.

BILCROSS KONGSBERG:

Herrer: Arnfinn Gåsholt, 2). Morten A. Lie, 3). Trond Lauvlid, 4). Kjetil Gjellerud, 5). Roar Lauvlid, 6). Knut Hellevik, 7). Inge Ravnås, 8). Ole helleberg, 9). Geir Bakken, 10). Rune Flaglien.

Damer: Marianne Lie, 2). Grethe Weierud, 3). Ingunn Eknes, 4). Wivi Edvardsen.

BILCROSS KRABY:

1). Ole Johan Smerud, 2). Steinar Lindskog, 3). Johan Molander, 4). Arne reiremo, 5). Johan Holen, 6). Jan Tore Haldsrud, 7). Ture Haugen, 8). Terje Nygård, 9). Harald J. Aaslund, 10). Jon Røisli.

BILCROSS KRABY:

1). Olav Groven, 2). Hans O. Paulsrud, 3). Jan W. Rensmoen, 4). Odd Olderløkken, 5). Torkjell Bergheim, 6). Bjørn Danielsen, 7). Per Arne Ruud, 8). Ole Graasten, 9). Terje Nygård, 10). Bjørn Berg, 11). Tøger Danielsberg, 12). Bjørn Erik Wangen, 13). Knut Atle Tråseth, 14). Roar Askim, 15). Vidar Haugen, 15). Asbjørn Hermansen.

BILCROSS LARVIK:

Damer: 1). Sølvi Steinholt, 2). Wenche J. Rognlien, 3). Tove Kilen, 4). Anne Gro Weholt, 6). Laila Kjerran, 6). Eva Pettersen.

Herrer: 1). Kjell Buer, 2). Arne Moe, 3). Knut G. Hellevik, 4). Frank Saga, 5). Tom Hvaal, 6). Svenn Erik Lie.

BILCROSS LYNGÅS:

Damer: 1). Marianne Lie, 2). Ellinor Bakke, 3). Marit bakken, 4). Wenche Fønnebø, 5). Elisabeth Pettersen, 6). Wenche Rognlien.

Herrer: 1). Frank Saga, 2). Sven Hansen, 3). Tor Vidar Bakke, 4). Nils O. Lundteigen, 5). Steinar Johannessen, 6). Morten A. Lie, 7). Tor W. haug, 8). Kjetil Grøterud, 9). Arvid Lian, 10). Anders Lie Nilsen.

BILCROSS MOLDE:

1). Ola Hustad, 2). Mindor Lien, 3). Egil Haugen, 4). Nils Botnan, 5). Nils Sigerseth, 6). Tore Nakken, 7). Stig Hulsund, 8). Jon Snøan, 9). Åsmund Lien, 10). Trond Nesbakken.

BILCROSS MOMARKEN:

Damer: 1). Camilla Antonsen, 2). Laila Halvorsen, 3). Suzanne Mellegaard, 4). Camilla Aamodt, 5). Elisabeth Maulund, 6). Berit Lohne.

Herrer: 1). Geir Ove Moe, 2). Henning Solberg, 3). Terje Solberg, 4). Bjørn Solberg, 5). Glenn Mellegaard, 6). Petter Chr. Løken, 7). Richard Bakke – VW, 8). Arne Nafstad – VW, 9). Tore Sand, 10). Øyvind Martiniussen.

BILCROSS MOMARKEN:

Damer: 1). Elisabeth Mailund, 2). Dyvecke Frøshaug, 3). Mette Ekelund, 4). Camilla Aamodt, 5). Laila Halvorsen, 6). Eva Petersen.

Herrer: 1). Henning Solberg, 2). Petter Christian Løken, 3). Jarle Mellemsether, 4). Ole Krogstad, 5). Ola Frøshaug, 6). Kai Atle Rensmoen, 7). Sven Hansen, 8). Geir Ove Moe, 9). Glenn Mellegaard, 10). Kjell Erik Aulie.

BILCROSS OLSVIKA/ÅLESUND:

1). Ola Hustad, 2). Åsmund Lien, 3). Mindor Lien, 4). Rolf Tiller, 5). Harald Ødegård, 6). Jan Hugo Sunde.

BILCROSS ORKLA:

1). Ola Hustad, 2). Jan Arve Gustafson, 3). Erik Fiskvik, 4). Jan Arve Stølhaug, 5). Arne Støholen, 6). Roar Aune, 7). Mindor Lien, 8). Bjørn Støholen, 9). Rolf Tiller, 10). Magne Male.

BILCROSS RUGLANDSMOEN:

Damer: 1). Trine Hauge, 2). Torunn Larsen, 3). Aina walle, 4). Marion Holmesland, 5). Kirsten Stensvand, 6). Inger Britt Bryggeså.

Herrer: 1). Kjell Olsen, 2). Kjetil Stien, 3). Alf Buksholt, 4). Jørgen paulsen, 5). Ivar Meland, 6). Johannes rafoss, 7). Jørn larsen, 8). Alf Reidar Meland, 9). Tore Holtebu, 10). Ole Gunnar berget.

BILCROSS SIGDAL:

Damer: 1). Aud Berit Berg, 2). Hilde Amundsen, 3). Marianne Lie, 4). Mona Bratvold, 5). Mariann Øen, 6). Åse Skredderberget.

Herrer: 1). Tom V. Lervik, 2). Ragnar Løstegård, 3). Jens K. Mehren, 4). Torbjørn Martinsen, 5). Kjell Erik Kopseng, 6). Runar Bjørhovden, 7). Stein Olav Bråthen, 8). Terje Andersen, 9). Trond Kåre Hofton, 10). Leif Erik Haga.

BILCROSS STARMOEN:

Damer: 1). Tone E. Kørra, 2). Britt Brovold, 3). Unni A. Rønningen, 4). Tove Aurland, 5). Åse Karin G. Hansen, 6). Marit Brennodden.

Herrer: 1). Ole Johan Smerud, 2). Kjell Tråstadkjølen, 3). Terje Solberg, 4). Johnny Nilsen, 5). Per Holtmoen, 6). Tore Finstad, 7). Ole Vermundsdammen, 8). Frank Konttorp, 9). Roy Hammeren, 10). Terje Notøy.

BILCROSS STARMOEN:

Damer: 1). Elisabeth Mailund, 2). Laila Halvorsen, 3). Unni Trønnes, 4). Siv Tandberg, 5). Berit Lone, 6). Tone E. Kørra.

Herrer: 1). Frank Jevne, 2). Bjørn Solberg, 3). Terje Solberg, 4). Arne Roger Grandahl, 5). Tore Finstad, 6). Per Ivar Kristiansen, 7). Henning Solberg, 8). Terje Notøy, 9). Arvid Aasen, 10). Kjell TRåstadkjølen.

BILCROSS STARMOEN:

Damer: 1). Anne Chr. Winness, 2). Tone E. Kørra, 3). Unni A. Rønningen, 4). Marianne Linnerud.

Herrer: 1). Arvid Aasen, 2). Egil Søby, 3). Arne Solbakken, 4). Tore Finstad, 5). Hans Einar Mørkhagen, 6). Ove Jordmoen, 7). Per Engseth, 8). Kai Frank Bagsjøberget, 9). Stein Haglund, 10). Jan Ivar Kørra.

BILCROSS SUNDVOLDEN MOTORBANE:

1). Frank A. Dahl, 2). Lars Slettemoen, 3). Steinar lindskog, 4). Frode leirhol, 5). Ole Johan Smerud, 6). Ragnar Løstegård, 7). Ole Nygård, 8). Per Ole Kolterud, 9). Ture haugen, 10). Harald strand, 11). Jan Johnsen, 12). Iver Svare, 13). Gunnar Skredderberget, 14). Vegard bratlie, 15). Ådne Tofthagen, 16). Frode Pedersen.

BILCROSS TROLLHEIMEN MOTORSENTER:

1). Harald Rognskog, 2). Egil haugen, 3). Rolf tiller, 4). Edvin Hammerås, 5). Odd Aune, 6). Mindor Lien, 7). Kjell Hulsund, 8). Åsmund Lien, 9). Stig Hulsund, 10). Roar Aune.

Damer: 1). Gunn Pedersborg.

BILCROSS TRYSIL:

1). Geir Håkon Brattås, 2). Jan W. Rensmoen, 3). Ivar Kørra, 4). Jan Storbæk, 5). Terje Holtmoen, 6). Per Sollien.

BILCROSS TYNSET:

1). Jan Ivar Kørra, 2). Ole G. Dalbakk, 3). Kåre Andersen, 4). Jan Lillegrend, 5). Torgunn Hugubakken, 6). Frank jevne, 7). Erik Kørra, 8). Nils J. Botnan, 9). Arne O. Solbakken, 10). Tor Øverby.

BILCROSS TYNSET:

1). Kåre Andersen, 2). Kjell jevne, 3). Arne Støholen, 4). Arne Særnmo, 5). Torgunn Hugubakken, 6). Angeir Ruud, 7). Tøger Danielsberg, 8). Per Olav Eggen, 9). Arve Morken, 10). Tor Øverby.

BILCROSS TYNSET:

1). Ola Hustad, 2). Vidar Gustavsen, 3). Arne M. Gustu, 4). Kjell Tråstadkjølen, 5). Tore Finstad, 6). Trond Nesbakken, 7). Terje Holtmoen, 8). Tore Oldertrøen, 9). Rune Rye, 10). Dag Stensløkken.

BILCROSS ULSTUHAUGEN:

1). Ola Hustad, 2). Knut Sandnes, 3). Frank Løhre, 4). Egil Haugen, 5). Trond Sæthereng, 6). Jon Olav Snøan, 7). Arve Morken, 8). Per Bjørn Soknes, 9). Kjell Sundli, 10). Arve Solberg.

BILCROSS ULSTUHAUGEN:

1). Stig Hulsund, 2). Edvin Hammersås, 3). Egil Haugen, 4). Arne Johansson, 5). Åsmund Lien, 6). Per Bjørn Soknes, 7). Jon I. Bones, 8). Kjell Hulsund, 9). Rolf Tiller, 10). Nils Jarle Botnam.

BILCROSS VENDKVERN (2,5 timer):

Heat 1: 1). Stein Evjen/Jan Gulbrandsen, 2). Stein Myhre/Roger Tangen, 3). Morten Lybekk/Rolf Lybekk, 4). Frank Grimsrud/Tore Berntsen, 5). Henning Solberg/Kai Atle Rensmoen.

Heat 2: 1). Bruse Kaurin/Syver Teigen og Geir Tålesen/Kjell Rasen, 3). Odd Ellefsen/Siv Ellefsen, 4). Helge Stenseth/Jan E. Stenseth, 5). Arne Solsrud/Berit Solsrud.

BILCROSS VENDKVERN:

Herrer: 1). Bjørn Vidar Støen, 2). Henning Solberg, 3). Tom Terje Løken, 4). Jan W. Renamoen, 5). Øyvind Marthiniussen, 6). Johnny Nilsen, 7). Thore Berntsen, 8). Bjørn Solberg, 9). Geir Kristoffersen, 10). Geir Ove Moe.

Damer: 1). Camilla Aamodt, 2). Unni A. Rønningen, 3). Laila Halvorsen, 4). Aini Flatlie, 5). Camilla Antonsen, 6). Britt Brovold.

BILCROSS VINJARMOEN:

1). Per Biksrud, 2). Asbjørn Hermansen, 3). Ole Johan Smerud, 4). Steinar Lindskog, 5). Ragnar Løstegård, 6). Ole Graasten, 7). Sigbjørn Fossum, 8). Annar Simensen, 9). Kåre Einstulen, 10). Bjørn Bergsengstuen.

BILCROSS ÅLESUND:

1). Tore Nakken, 2). Ola Hustad, 3). Asmund Lien, 4). Jan Hugo Sunde, 5). Mindor Lien, 6). Steinar Løseth, 7). Harald Ødegård, 8). Arne Dybvik, 9). Otto Jarle Lid, 10). Lars Magnar Sæter.

1991 - LANDSFINALE BILCROSS:

1). Henning Solberg, 2). Even Frøshaug, 3). Nils Lobsgaard, 4). Endre Lie, 5). Kjell Buer, 6). Per Biksrud, 7). Stein Svardal, 8). Tor S. Lauvdal, 9). Jørn R. Olsen, 10). Frode Leirhol, 11). Terje Buer, 12). Terje Solberg, 13). Tore B. Andersen, 14). Ragnar Løstegård, 15). Frank Saga, 16). Odd Majormoen, 17). Asbjørn Hermansen, 18). Stein Jørgensen, 19). Geir Henriksen, 20). Rune Teigen, 21). Steinar Lindskog, 22). Roar Askim, 23). Bjørn Danielsen, 24). Morten A. Lie, 25). Frank A. Dahl.

LANDSFINALE BILCROSS DAMER:

1). Lisbeth Jørgensveen, 2). Marianne Lie, 3). Judy Horgen, 4). Aud Lundteigen, 5). Janne Lokrheim, 6). Anne Frøshaug, 7). Mariann Øen, 8). Elisabeth Mailund, 9). Wenche Fønnebø, 10). Anne Christine Winnes.

KNA KLUBBMESTERSKAP BILCROSS:

Damer: 1). Marianne Lie, 2). Tone E. Kørra, 3). Anne kontorp, 4). Laila halvorsen, 5). Frøydis Moen.

Herrer: 1). Terje Notøy, 2). Jarle mellemsæther, 3). Jørgen Andersen, 4). Petter Chr. Løken, 5). Jens K. Mehren.

OPPLANDSCUP BILCROSS:

1). Steinar Lindskog, 2). Ole Johan Smerud, 3). Ådne Tofthagen, 4). Arne Reiremo, 5). Lisbeth Jørgensveen, 6). Vidar Haugen og Harald Strand, 8). Johan A. Holen, 9). Svein G. Strand, 10). Torstein Berget.

1991:

ACROPOLIS RALLY: 91

Sønnen til Argentinas stasminister Carlos Menem Jr. Debuterer i europeisk rallysammenheng.

Nr. 1 - Juha kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta Integrale

Nr. 2 - Carlos Sainz/Luis Moya – Toyota Celica GT-4

Nr. 3 - Miki Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta Integrale

ARGENTINA RALLY: 91

Nr. 1 - Massimo Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta Integrale

Nr. 2 - Carlos Sainz/Luis Moya – Toyota Celica GT-4lta Integrale

Nr. 3 - Didier Auriol/Bernard Occelli – Lancia Delta Integrale

AUSTRALIA RALLY: 91

Nr. 1). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta Integrale, 2). Kenneth Eriksson/Staffan Parmander – Mitsubishi Galant, 3). Armin Schwarz/Arne Hertz – Toyota Celica GT-4, 4). Markku Alen/Ilka Kivimäki – Subaru, 5). Salonen/Silander – Mitsubishi, 6). Millen/Sircombe – Mazda.

CATALUNYA RALLY: 91

Armin Schwarz tok sin første VM-seier. Han tok ledelsen i løpet av den første dagen, men var nok nervøs i perioder, noe som blant annet resulterte i en rulling. <han var utvilsomt en av de lykkeligste vinnerne i en VM-runde på lenge.

Carlos Sainz nektet å starte på etappe 4, da han anså at det var helt livsfarlig med tanke på publikumssikkerheten. Han fikk medhold i dette slik at etappen ble strøket.

Nr. 1 - Armin Schwarz/Arne Hertz – Toyota Celica GT-4

Nr. 2 - Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta Integrale

Nr. 3 - Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Sierra Cosworth

IVORY COAST RALLY: 91

Toyota og lancia ble på forhånd enig om å droppe starten på Elfenbenskysten for å spare mannskapene for den lange reisen til Afrika, da lancia allerede var vinner av merkesmesterskapet.

9 av 46 startende kom i mål.

Kenjiro Shinozuka ledet fra start til mål og ble første japaner til å vinne et VM-rally.

1). Kenjiro Shinozuka/John Meadows – Mitsubishi Galant VR-4, 2). Patrick Tauziac/Claude Papin – Mitsubishi Galant VR-4, 3). Rudi Stohl/Reinhard Kaufmann – Audi 90 Quattro, 4). Patrice Servant – Audi, 5). Adolphe Choteau – Toyota, 6). Philippe Doue – Renault.

RALLY MONTE CARLO: 91

Før start var det lenge uklart om fransk politi kunne unnvære de 1200 politifolkene som var nødvendig for å gjennomføre løpet, men det hele ordnet seg.

Leif Vold Johansen/Bjarte vevle brøt etter en avkjøring der de ødela en bærebro.

Vidar Christensen brøt etter avkjøring.

1). Carlos Sainz/Luis Moya – Toyota Celica GT-4, 2). Miki Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta Integrale, 3). Francois Delecour/Anne Pauwells – Ford Sierra Cosworth, 4). Armin Schwarz/Arne Hertz – Toyota Celica, 5). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Integrale, 6). Bruno Saby/Daniel Grataloup – Lancia Integrale, 7). Malcolm Wilson/Nicky Griest – Ford Cosworth 4x4, 8). Timo salonen/Voitto Silander – Mitsubishi Galant, 9). Yves Loubet/Jean Paul Chiaroni – Lancia Integrale, 10). Alessandro Fiorio/Luigi Pirollo – Ford Cosworth 4x4.

44). Kjetil Tveit.

NEW ZEALAND RALLY: 91 ???????

Nr. 1 - Carlos sainz/Luis Moya – Toyota Celica GT-4

Nr. 2 - Ingvar carlsson/Per carlsson – Mazda 323 4WD

Nr. 3 - Erwin Weber/Mattias Feltz – VW Golf G60

RALLY PORTUGAL: 91

Norge var representert med Bruno Arntsen/Tom Monsen I en Opel Kadett GSI. De kom desverre bare til den 5. etappen der de måtte si takk for seg med ødelagt drivaksel.

Francois Delecour havnet på sykehus etter å ha kjørt av veien.

1). Carlos Sainz/Luis Moya – Toyota Celica GT-4, 2). Didier Auriol/Bernard Occelli – Lancia Delta Integrale, 3). Miki Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta Integrale, 4). Juha Kankkunen – Lancia, 5). Markku Alen – Subaru, 6). Francois Chatriot – Subaru, 7). Jesus puras – mazda, 8). Gregoire de Meuvius – Mazda.

RAC-RALLY: 91

1). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta HF Integrale, 2). Kenneth Eriksson/Staffan Parmander – Mitsubishi Galant, 3). Carlos Sainz/Luis Moya – Toyota Celica GT-4, 4). Timo Salonen/Voitto Silander – Mitsubishi, 5). Ari Vatanen/Bruno Berglund – Subaru, 6). Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford, 7). Hannu Mikkola/Johnny Johansson – Mazda, 8). Marc Duez/Klaus Wicha – Toyota, 9). Bruno Saby/Jacques Fauchille – Lancia, 10). Luise Aitken-Walker/Christina Thörner – Ford.

SAFARI RALLY: 91

1). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta Integrale, 2). Mikael Ericsson/Claes Billstam – Toyota Celica GT-4, 3). Jorge Recalde/Martin Christie – Lancia Delta Integrale, 4). Bjørn Waldegård – Toyota, 5). Stig Blomqvist – Nissan, 6). Ian Duncan – Subaru, 7). Mike Kirkland

RALLY SAN REMO: 91

1). Didier Auriol/Bernard Occelli – Lancia Delta Integrale, 2). Miki Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta Integrale, 3). Dario Cerrato/Giuseppe Cerrio – Lancia Delta Integrale, 4). Francois Delecour/Anne Pauwels – Ford escort, 5). Andrea Aghini/Sauro Fernocchia – Lancia Delta, 6). Carlos sainz/Luis Moya – Toyota.

SVENSKA RALLY: 91

Nr. 1 - Kenneth Eriksson/Staffan Parmander – Mitsubishi Galant

Nr. 2 - Mats Jonsson/Lars Backmann – Toyota Celica GT-4

Nr. 3 - Markku Alen/Ilkka Kivimaki – Subaru Legacy Turbo

TOUR DE CORSE: 91

1). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta Integrale

Nr. 2 - Carlos Sainz/Luis Moya – Toyota Celica GT-4

Nr. 3 - Miki Biasion/Tiziano Siviero – Lancia Delta Integrale

TUSEN SJØERS RALLY: 91

Nr. 1 - Juha Kankkunen/Juha Piironen – Lancia Delta Integrale

Nr. 2 - Didier Auriol/Bernhard Occelli – Lancia Delta Integrale

Nr. 3 - Kenneth Eriksson/Staffan parmander – Mitsubishi Galant

VM I RALLY:

1). Juha Kankkunen, 2). Carlos sainz, 3). Didier Auriol, 4). Miki Biasion, 5). Kenneth Eriksson, 6). Armin Schwarz, 7). Markku Ale nog Francois Delecour, 9). Jorge Recalde, 10). Michael Ericsson.

GRANITE CITY RALLY:

1). Trevor Smith – Ford Cosworth RS, 2). Hideaki Miyoshi – Mitsubishi Galant, 3). Steve Hill – Ford Sierra, 4). David Gillanders – Ford Sierra, 5). David mann – Toyota celica, 6). Dominic Buckley – Mazda 323, 7). Jeremy Easson – Ford Sierra, 8). Raymond Munro – Ford Sierra Cosworth, 9). George Gauld – Mazda 323, 10). Richard Mawson – Toyota Celica GT-4

MANX NATIONAL:

1). Graham Middleton – Ford Cosworth RS, 2). Trevor Smith – Ford Cosworth RS, 3). Johnny Milner – Peugeot 205, 4). Gary leece – Ford Sierra RS, 5). Kevin Furber – Peugeot 205, 6). Mike Rimmer – BMW M3, 7). Don bailey – Ford Sierra, 8). Martyn Harrison – Ford Sierra, 9). Greg Mills – Ford Sierra, 10). Mike Price – Ford Sierra.

MINTEX:

1). Trevor Smith – Ford Cosworth RS, 2). Steve Hill – Ford Cosworth, 3). Andy Sharam – Toyota celica GT4, 4). Glyn Jones – Toyota celica, 5). Hideaki Miyoshi – Mitsubishi gallant, 6). Steve Smith – Lancia Delta, 7). Steve davies – Ford Sierra, 8). Martyn Harrison – Ford Sierra, 9). Richard Mawson – Toyota Celica, 10). Tim Hall – Ford Sierra

VAUXHALL SPORT RALLY:

1). Hideaki Myoshi – Mitsubishi Galant, 2). David mann – Toyota celica, 3). Kevin Furber – Peugeot 205, 4). Jeremy Easson – Ford Sierra, 5). David Metcalfe – Vauxhall Nova, 6). Dominic Buckley – Mazda 323, 7). Johnny Milner – Peugeot 205, 8). Jim Bothwell – Toyota celica, 9). Steve Davis – Ford Sierra, 10). Steve Hill – Ford Sierra

AFRICAN CONTINENT RALLY CHAMPIONSHIP:

1). Satwant Singh, 2). Willy Rautenbach, 3). Aldo Riva, 4). Abe Smith, 5). Ian Duncan og Shinozuka, 7). Muna Singh, 8). Patrick Tauziac, 9). Eduardo Argazzi og Rudolf Stohl, 11). Brose, 12). Nick Holm, John Hellier og Servant, 15). Patrick Njiru, Jonathan Toroilich og Choteau, 18). Steve Anthony og Doue, 20). Guy Jack.

ASIAN PACIFIC RALLY CHAMPIONSHIP:

1). Ross Dunkerton, 2). Juha Kankkunen, 3). Rod Millen, 4). Carlos Sainz, 5). Markku Alen, 6). Kenjiro Shinozuka og Kennerth Ericsson, 8). Chepot Haniwiano, Geoff Portman, Didier Auriol, Armin Scgwarz, 12<). Dolly Nasution, Mei Willian, 14). Andy Jackmoon, Dean Nixon, Neil Allport, Timo Salonen, 18). Tony Hardiamto, Russell Palmer, 20). Benny Kurnadi.

RALLYCROSS:

EM Holland: Kenneth Hansen – Ford Cosworth RS500, Martin Schanche – Ford RS 200.

EM RALLYCROSS BELGIA:

Divisjon 1: 1). Kenneth Hansen – Ford Cosworth, 2). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth, 3). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 4). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 5). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 6).Michael Jernberg – Ford Cosworth, 7). Eddy Colanbeen – Opel Kadett, 8). Christer Bohlin – Ford Cosworth, 9). Svein G. Nilsen – BMW M3, 10). Gunnar Kittilsen – Ford Cosworth, 11). Jussi Rasku – Ford Cosworth, 12). Lazzio Maruzsi – Ford Cosworth, 13). Johnny Ellenius – Saab 900 Turbo, 14). Jaak Franssen – Holden Commodore, 15). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth, 16). John Skogen – Ford Cosworth.

Divisjon 2: 1). Will Gollop – MG Metro, 2). Steve Palmer – MG Metro, 3). Thor Holm – Ford RS200, 4). Rob Gibson – MG Metro, 5). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro, 6). Martin Schanche – Ford RS200, 7). Dermot Carnegie – MG Metro, 8). Pekka Rantanen – Ford RS200, 9). Pauli Silvennoinen – MG Metro, 10). Pat Doran – Ford RS200, 11). Bengt Wiklund – MG Metro, 12). Jorma Kovanen – MG Metro, 13). Eddy Guffens – MG Metro, 14). Mark ver Eecke – Audi Quattro, 15). Bertil Persson – Audi Quattro, 16). John Moloney – MG Metro.

EM RALLYCROSS ENGLAND:

Divisjon 1: 1). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth RS500, 2). Kenneth Hansen – Ford RS500, 3). Michael jernberg – Ford Rs500, 4). Bjørn Skogstad – Ford Rs500, 5). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 6). Gunnar Kittilsen – Ford RS500, 7). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 8). Steinar jøranli – Opel kadett GSI, 9). Svein G. Nielsen – BMW, 10). Jacques Fransen – Holden Commodore, 11). Peter Kramer – Ford RS500, 12). Etienne van Branden – VW Golf, 13). Fons Picavet – VW Golf, 14). Kamiel Vereeken – Saab 900, 15). Jaap van Tol – Ford Rs500, 16). Laslo Maruzsi – Ford RS500.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Pat Doran – Ford Rs200, 3). Steve Palmer – MG Metro, 4). Rob Gibson – MG Metro, 5). Will Gollop – MG Metro, 6). Gary Baker – Ford RS200, 7). Pauli Silvennoinen – MG Metro, 8). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro, 9). Barry Squibb – Ford Escort, 10). Trevor Hopkins – Ford Rs200, 11). Mark Flaherty – MG Metro, 12). Guy Williams – MG Metro, 13). Mortyen Andersen – MG Metro, 14). Hans W. Te Pas – MG Metro, 15). John Moloney – MG Metro, 16). Bengt Wiklund – MG Metro.

EM I RALLYCROSS FINLAND (Hämeenlinna):

Divisjon 1: 1). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth, 2). Kenneth Hansen – Ford Cosworth, 3). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 4). Jussi Rasku – Ford Cosworth, 5). Michael Jernberg – Ford Cosworth, 6). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 7). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 8). Eivind Opland – Ford Cosworth, 9). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth RS500, 10). Martti Simonen – Ford Cosworth RS500, 11). Jorma Vilander – Ford Cosworth RS500, 12). Svein Nielsen – BMW M3, 13). Esko Mäkinen – Ford Cosworth, 14). Kari Lassila – VW Golf, 15). Johnny Ellenius – Saab 900 Turbo, 16). Antero Miikkulainen – Peugeot 205.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Thor Holm – Ford RS200, 3). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro, 4). Bengt Wiklund – MG Metro, 5). Matti Alamäki – Ford RS200, 6). Antero Nikkinen – Porsche 911, 7). Bert Brodin – Audi Quattro, 8). Mauno Jokinen – MG Metro, 9). Christer Lindborg – VW Golf, 10). Juoko Hollo – VW Golf, 11). Tapani Holm – Ford Escort, 12). Arto Mylläri – Volvo 240, 13). Anna Hane – Audi Quattro.

EM I RALLYCROSS IRLAND:

Divisjon 1: 1). Kenneth Hansen – Ford Cosworth RS500, 2). Michael Jernberg – Ford Cosworth RS500, 3). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 4). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 5). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth, 6). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 7). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth RS500, 8). Christer Bohlin – Ford Cosworth, 9). Jussi Rasku – Ford Cosworth RS500, 10). John Skogen – Ford Cosworth RS500, 11). Svein G. Nielsen – BMW M3, 12). Fons Picavet – VW Golf GTI, 13). Neel Farrell – Peugeot 205, 14). Ed Colton – Ford Escort, 15). Kevin Sherry – VW Golf, 16). Peter Kramer – Ford Cosworth RS500.

Divisjon 2: 1). Will Gollop – MG Metro, 2). Martin Schanche – Ford RS200, 3). Thor Holm – Ford RS200, 4). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro, 5). Rob Gibson – MG Metro, 6). Pekka Rantanen – Ford RS200, 7). Bengt Wiklund – MG Metro, 8). Dermot Carnegie – MG Metro, 9). Dennis Biggerstaff – MG Metro, 10). Kjetil Bolneset – Ford Escort, 11). John Moloney – MG Metro, 12). Hans W Te Pas – MG Metro, 13). John Farrell – Ford Escort, 14). Tommy Graham – Ford Fiesta, 15). Ivan Thompson – Audi Quattro, 16). David Francis – Ford Escort.

EM RALLYCROSS NORGE (LYNGÅS):

Divisjon 1: 1). Kenneth Hansen – Ford RS500, 2). Bjørn Skogstad – Ford Rs500, 3). Tom Einar Aaserud – Ford Rs500, 4). Eivind Oppland – Ford Cosworth RS500, 5). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 6). Gunnar Kittilsen – Ford Cosworth RS500, 7). Jussi Rasku – Ford Cosworth RS500, 8). Michael Jernberg – Ford RS500, 9). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 10). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 11). Johnny Ellenius – Saab 900 Turbo, 12). Svein G. Nielsen – BMW M3, 13). Knut Boberg – VW Golf GTI, 14). Laszlo Maruzzi – Ford Cosworth RS500, 15). Oddbjørn Ottosen – Saab 900 Turbo, 16). Kjetil Sørli – VW Golf GTI.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Tommy Rustad – Ford RS200, 3). Tommy Kristoffertsson – Audi Quattro, 4). Will Gollop – MG Metro, 5). Thor Holm – Ford RS200, 6). Pat Doran – Ford RS200, 7). Kjetil Bolneset – Ford Escort 4x4, 8). Pekka rantanen – Ford RS200, 9). Andreas Nærby – MG Metro, 10). Antero Nikkinen – Porsche 911, 11). Pauli Silvennoinen – MG Metro, 12). Bengt Wiklund – MG Metro, 13). Martin Iversen – MG Metro, 14). Jan Arthur Iversen – Ford RS200, 15). Olle Arnesson – Audi Quattro, 16). Jorma Kovanen – MG Metro.

EM I RALLYCROSS PORTUGAL:

Divisjon 1: 1). Kenneth Hansen – Ford Cosworth RS500, 2). Eivind Opland – Ford Cosworth RS500, 3). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 4). Michael Jernberg – Ford Cosworth RS500, 5). Christer Bohlin – Ford Cosworth RS500, 6). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth RS500, 7). Laszlo Marussi – Ford Cosworth RS500, 8). Matti Tiainen – Saab 900 Turbo, 9). A. Mikkualainen – Peugeot 205, 10). John Skogen – Ford Cosworth RS500, 11). Kamiel Vereeken – Saab 900 Turbo, 12). Vergilio Almeida – Opel Kadett, 13). Antonio Oliveira – Peugeot 205, 14). Jorge Silvia – Toyota Corolla, 15). Jose Osorio – Audi Coupe, 16). Jose Borges – Citroen AX.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Steve Palmer – MG Metro, 3). Thor Holm – Ford RS200, 4). Rob Gibson – MG Metro, 5). Pekka Rantanen – Ford RS200, 6). Will Gollopp – MG Metro, 7). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro, 6). Pauli Silvennoinen – MG Metro, 9). Mark Vereeke – Audi Quattro, 10). Hans W Te Pas – MG Metro, 11). Herbert Eigenbauer – Audi Quattro, 12). Erich Geiselmofer – Audi Quattro, 13). Fernando Santos – Mazda 323, 14). Marino Masalhaes .- Renayult 5 Turbo, 15). Jose Gomes – Citroen Visa, 16). Joaquim Abreu – Porsche 911.

EM I RALLYCROSS TYSKLAND:

Divisjon 1: 1), Bjørn Skogstad – Ford Cosworth, 2). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 3). Eivind Opland – Ford Cosworth, 4). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth, 5). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 6). Kenneth Hansen – Ford Cosworth, 7). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 8). Gunnar Kittilsen – Ford RS500, 9). Michael Jernberg – Ford Cosworth RS500, 10). Svein G. Nielsen – BMW M3, 11). Lars Eriksson – Ford Cosworth, 12). Johnny Ellenius – Saab 900 Turbo, 13). Friedrich Leinemann – Opel Kadett, 14). Bernt Schuman – BMW M3, 15). Vagn Schack – Opel Kadett, 16). Oddbjørn Ottosen – Saab 900 Turbo.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Tommy Rustad – Ford RS200, 3). Rob Gibson – MG metro, 4). Steve Palmer – MG Metro, 5). Kjetil Bolneset – Ford Escort 4x4, 6). Pekka Rantanen – Ford RS200, 7). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro, 8). Jorma Kovanen – MG Metro, 9). Bertil Persson – Audi Quattro, 10). Jos Sterkens – Ford Fiesta, 11). Marc ver Eecke – Audi Quattro, 12). Hans W. Te Plas – MG Metro, 13). Antero Nikkinen – Porsche 911, 14). Hans Kirchhof, 15). Mike Dresser, 16). Christer Lindborg – VW Golf.

EM I RALLYCROSS ØSTERRIKE:

Divisjon 1: 1). Ludvig Hunsbedt – BMW M3, 2). Kenneth Hansen – Ford RS500, 3). Manfred Kubik – Opel Kadett GSi, 4). Ludvig Hofer – VW Golf, 5). Michael Jernberg – Ford Cosworth RS500, 6). Bjørn Skogstad – Ford Cosworth RS500, 7). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 8). Bengt Ekstrøm – BMW M3, 9). Eivind Oppland – Ford Rs500, 10). R.T. Akrikkala – VW Golf, 11). Martti Simonen – Ford Cosworth RS500, 12). O. Buffler – VW Golf, 13). J. Böhler – Saab 900 Turbo, 14). O. Jacubowics – VW Golf, 15). Antieri Mikkolainen – Peugeot 205, 16). Christer Bohlin – Ford Cosworth RS500.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche – Ford RS200, 2). Will Gollopp – MG Metro, 3). Thor Holm – Ford RS200, 4). Bengt Wiklund – MG Metro, 5). Pekka Rantanen – Ford RS200, 6). Rob Gibson – MG Metro, 7). Tommy Kristoffersson – Audi Quatrro, 8). Erich Geiselhofer – Audi Quattro, 9). Pauli Silvennoinen – MG Metro, 10). Dan Andersson – Ford Fiesta, 11). Gerry Pfeifer – MG Metro, 12). Jos Sterkens – Ford Fiesta, 13). Herberg Eigenbauer – Audi Quattro, 14). Hans W Te Pas – MG Metro, 15). Wilhelm Macher – Porsche 911, 16). M. Kalkhofer – Audi Quattro.

EM I RALLYCROSS:

Divisjon 1: 1). Kenneth Hansen, 2). Bjørn Skogstad, 3). Steinar Jøranli, 4). Ludvig Hunsbedt, 5). Michael Jernberg, 6). Tom Einar aaserud, 7). Bengt Ekstrøm, 8). Eivind Opland, 9). Christer Bohlin, 10). Jussi Rasku, 11). Gunnar Kittelsen, 12). Svein Nielsen, 13). Johnny Elenius, 14). John Skogen, 15). Lazlo Maruzzi, 16). Jaak Franssen, 17). Lasse Eriksson, 18). M. Kubik, 19). Ludwig Hofer, 20). Martti Simonen.

Divisjon 2: 1). Martin Schanche, 2). Will Gollopp, 3). Thor Holm, 4). Tommy Kristoffersson, 5). Rob Gibson, 6). Pekka Rantanen, 7). Bengt Wiklund, 8). Steve Palmer, 9). Pauli Silvenoinen, 10). Kjetil Bolneset, 11). Pat Doran, 12). Hans Te Pas, 13). Tommy Rustad, 14). Jorma Kovanen, 15). Antero Nikkinen, 16). Dermot Carnegie, 17). Mark Ver Eecke, 18). Gary Baker, 19). Jos Sterkens, 20). Per Eklund.

F1 – AUSTRALIAS GRAND PRIX:

1). Ayrton Senna – Mclaren, 2). Nigel Mansell – Williams, 3). Gerhard Berger – Ferrari, 4). Nelson Piquet – Benetton, 5). Riccardo Patrese – Williams, 6). Gianni Morbidelli – Ferrari, 7). Emanuele Pirro – Dallara, 8). Andrea de Cesaris – Jordan.

F1 – ITALIAS GRAND PRIX:

1). Nigel Mansell – Williams, 2). Ayrton Senna – McLaren, 3). Alain Prost – Ferrari, 4). Gerhard Berger – McLaren, 5). Michael Schuhmacher – Benetton, 6). Nelson Piquet – Benetton, 7). Andrea de Cesaris – Jordan, 8). Ivan Capelli – Leyton House Judd, 9). Gianni Morbidelli - Minardi, 10). Emanuelle Pirro, 11). Eric Comas, 12). Mark Blundell, 13). Martin Brundle, 14). Mika Häkkinen, 15). Mauricio Gugelmin, 16). Nicola Larini


F1 – JAPANS GRAND PRIX:

1). Gerhard Berger – McLaren, 2). Ayrton Senna – McLaren, 3). Riccardo Patrese – Williams, 4). Alain Prost – Ferrari, 5). Martin Brundle, 6). Stefano Modena – Tyrrell, 7). Nelson Piquet – Benetton, 8). Mauricio Gugelmin – Leyton, 9). Thierry Boutsen – Ligier, 10). Alex Caffi – Footwork.

F1 – MEXICOS GRAND PRIX:

1). Riccardo Patrese – Williams, 2). Nigel Mansell – Williams, 3). Ayrton Senna – McLaren, 4). Andrea de Cesaris – Jordan, 5). Roberto Moreno – Benetton, 6). Eric Bernard – Lola, 7). Morbidelli - Minardi, 8). Thierry Boutsen - Ligier, 9). Mika Hakkinen - Lotus, 10). Herbert - Lotus, 11). Modena - Tyrrell, 12). Nakajima - Tyrrell..

F1 – MONACOS GRAND PRIX:

1). Ayrton Senna – McLaren, 2). Nigel Mansell – Williams, 3). Jean Alesi – Ferrari, 4). Roberto Moreno – Benetton, 5). Alain Prost – Ferrari, 6). Emanuele Pirro – Dallara, 7). Thierry Boutsen, 8). Bertrand Gachot - Jordan, 9). Eric Bernard - Lola, 10). Eric Comas - Ligier, J.J. Lehto - Dallara, 12). Pierluigi Martini - Minardi.

F1 – PORTUGALS GRAND PRIX:

1). Riccardo Patrese – Williams, 2). Ayrton Senna – McLaren, 3). Jean Alesi – Ferrari, 4). Pierlugi Martini – Minardi, 5). Nelsoon Piquet – Benetton, 6). Michael Schuhmacher – Benetton, 7). Mauricio Gugelmin – Ilmor, 8). Andrea de Cesaris – Jordan, 9). Gianni Morbidelli - Minardi-Ferrari, 10). Roberto Moreno - Jordan-Ford, 11). Eric Comas - Ligier-Lamborghini, 12). Martin Brundle - Brabham-Yamaha, 13). Saturo Nakajima - Tyrrell-Honda, 14). Mika Hakkinen - Lotus-Judd, 15). Michele Alboreto - Footwork-Ford, 16). Thierry Boutsen - Ligier, 17). Ivan Capelli - March.

F1 – SAN MARINOS GRAND PRIX:

1). Ayrton Senna – McLaren, 2). Gerhard Berger – McLaren, 3). JJ Lehto – Dallara, 4). Pierlugi Martini – Minardi, 5). Mika Häkkinen – Lotus, 6). Julian Bailey – Lotus.

F1 – SPANIAS GRAND PRIX:

1). Nigel Mansell - Williams-Renault, 2). Alain Prost - Ferrari, 3). Riccardo Patrese - Williams, 4). Jean Alesi - Ferrari, 5). Ayrton Senna - McLaren, 6). Mikael Schumacher - Benetton, 7). Mauricio Gugelmin - Leyton-House-Ilmor, 8). JJ lehto - Dallara-Judd, 9). Alessandro Zanardi - Jordan, 10). Martin Brundle - Brabham, 11). Nelson Piquet - Benetton, 12). Gabriele Tarquini - Fondmetal-Ford, 13). Pierluigi Martini - Minardi, 15). Emanuele Pirro - Dallara, 16). Stefano Modena - Tyrrell, 17). Saturo Nakajima - Tyrrell.

F1 – UNGARNS GRAND PRIX:

1). Ayrton Senna – McLaren, 2). Nigel Mansell – Williams, 3). Riccardo Patrese – Williams, 4). Gerhard Berger – McLaren, 5). Jean Alesi – Ferrari, 6). Ivan Capelli – Leyton House, 7). Andrea de Cesaris – Jordan, 8). Roberto Moreno – Benetton.


F1 - USA GRAND PRIX:

Ayrton Senna - McLaren, 2). Alain Prost - Ferrari, 3). Nelson Piquet - Benetton, 4). Stefano Modena - Tyrrell, 5). Nakajima - Tyrrell, 6). Suzuki - Larousse, 7). Larini - Lamborghini, 8). Tarquini - AGS, 9). Martini - Minardi, 10). Gachot - Jordan, 11). Brundle - Brabham, 12). Alesi - Ferrari.

VM FORMEL 1 FØRERE:

1). Ayrton Senna, 2). Nigel Mansell, 3). Riccardo Patrese, 4). Gerhard berger, 5). Alain Prost, 6). Nelson Piquet, 7). Jean Alesi, 8). Stefano Modena.

F3 - NÜRBURGRING

1). Frank Krämer - Reynard, 2). Marc Hessel - Ralt, 3). Klaus Panchyrz - Ralt, 4). Jörg Müller - Reynard, 5). Tom Kristensen - Ralt.


CART - DENVER:

1). Al Unser Jr., 2). Emerson Fittipaldi, 3). Michael Andretti, 4). Eddie Cheever, 5). Scott Pruett, 6). Willy T. Ribbs.


CART - VANCOUVER:

1). Michael Andretti, 2). Bobby Rahal, 3). Al Unser Jr., 4). Marto Andretti, 5). Scott Pruett, 6). Rick Mears.


CART - MID OHIO:

1). Michael Andretti, 2). Emerson Fittipaldi, 3). Bobby Rahal, 4). Scott Pruett, 5). Al Unser Jr., 6). Rick Mears.


IMSA - ROAD AMERICA:

1). Davy Jones - Jaguar XJR, 2). Chip Robinson - Nissan, 3). Wayne Taylor - Chevrolet, 4). Raul Boesel - Jaguar XJR, 5). Bob Earl - Nissan.