1973

Det siste Rallyet i Norge ble Rally Farris i Larvik i januar. Grunnen til at det ble mulig å avvikle dette var at alle godkjenninger var gitt før rallystoppen i Norge ble innført høsten 1970.

Det norsk-svenske rallysamarbeidet innledes med løpet Snösvängen i Kil den 19. Mai med 39 norske deltagere. John Unnerud vinner den norske klassen. De norske deltagerne hadde start og mål i Oslo.

NM i Rallycross blir avviklet for første gang.

Norges Bildommerlaug blir etablert. Interimsstyret besto av Finn R. Jacobsen, Sverre Bryde og Odvar Schiøll, mens det første ordinære styre ble Einar O. Mortensen, Terje Bjerkeli og Kiss Sørvig.

Et offisielt VM i Rally for konstruktører avholdes for første gang.

I Monte carlo blir mange privatførere utesluttet etter å ha blitt hindret av store snømasser.

Svenska Rallyt kjøres uten piggdekk.

Bare tre biler fullfører Polske rally.

I Sverige kalles nå alle billøp som går på landevei med fartsetapper i skogen med fellesbetegnelsen rally.

Galway International Rally var første rally der man benyttet datamaskin i utregningen av resultatene.

Helmuth Bein ble ansatt som Sportsjef hos Opel.

I RAC-Rally starter 198 biler og 91 kommer i mål. Start og mål i York.

Henry Liddon utses til ”Co-driver of the year”.

BBC nekter å overføre bilder fra et F5000 race med mindre reklameplakater for Durex dekkes til.

Vinnerbilen i det årets svenske Volvo-Cup (Børje Thor) brenner opp i forbindelse med en utstilling i Lisebergshallen i Gøteborg.

FØDT: Mikael Dahl, Giancarlo Fisichella, Gigi Galli, Keiko Ihara, Arnd Meier, Cato Menkerud, Butch Minassian, Henning Solberg, Rocco Theunissen (5/2), Pål Try, Stephen Watson,

DEBUTANTER: Pierre-Cesar Baroni, Bernhard Beguin, Per Carlsson, Dario Cerrato, Francois Chatriot, Adolphe Choteau, Robert Droogmans, Lennart Eriksson, Holm Jacob Matheson, Mats Myrsell, Lars-Ove ”Biffen” Olsson, Giovanni Del Zoppo,

DØD: Francois Cevert, Roger Williamson,

Vinnere:

Aachen: Rommerskirchen/Lankers – Porsche Carrera

Acropolis: jean-Luc Therier/Chr. Delferrier – Alpine Renault

Alpin: Fiorentino/Gelin – Simca CG

Antibes: Saliba/Rider – Simca CG Coupe

Arctic, Finland: Timo Mäkinen/Erkki Salonen – Ford Escort

Armor: Renaudat/Lenne – Simca CG

Arvikanatta: Per Eklund – Saab V4

Aust-Agder NAF PO: Helge G. Johansen/O. Sandtveit

Baltic: Behret/Pitz – Porsche Carrera

Bandama: Herrmann/Schuller – Datsun 180 B

Barum: Hubacek/Minaøik – Renault Alpine

Bavaria: Hainbach/Biebinger – BMW 2002

Bayonne: Fiorentino/Gelin – Simca CG

Bergen NAF PO: Rolf Bruvik/Svein Paulsen

Bergslagen: Per Eklund – Saab V4

Borris: Henning Christensen/P.E. Møller – Toyota Celica

Boucles de Spa: Haxhe/Delferrier – Daf 66

Brukssvängen: Håkan Wallinder – Opel Ascona

Burmah: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Cambrian: Evan Roberts/Eurwyn Griffiths – Ford Escort TC

Caminos del Inca: Bratzo Vicich/Luis del Solar – Ford Mustang

Catalunya: Salvador Canellas/D. Ferrater – Seat 1430/1800

Cevenole: J.L. Therier - Alpine

Chatagne: Clarr/Peyroux – Opel Ascona

Circuit of Ireland: Jack Tordoff/Phil Short – Porsche Carrera

Cork 20: Ger Buckley/John Caplice – Ford Escort

Costa Brava: Munari/Mannucci – Lancia Fulvia

Cote Fleurie: Joseph Bourdon - Alpine

Criterium 83: Pellegrin/Rigaud – Alpine 1600

Criterium Alpin: Fiorentino/Gelin – Simca CG

Cyprus: Stig Blomqvist/Arne Hertz – Saab V4

D’Automne: Avril/Michaud – Alpine

Dalapokalen: Stig Abrahamsson – Saab V4

De l’Ouest: Renaudat/Lenne – Simca CG

Des Dragons: Parisy/Rousseaux – Alpine

Donau: Röhrl/Berger – Opel Ascona

Donegal: Cahal Curley/Terry Harryman – Porsche Carrera

Dukeries: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Durance: Saliba/Lagadec – Simca CG

Egersund PO: Sverre salvesen/Bjørn Sverre Egenes

Ekratten: Mats Bengtsson – Volvo 142

Elba: Warmbold/Häggbom – VW 1303 S

Elverumsløpet: Grunde Espeland/Stein Svendsen –

Esso-Cup: Kurt Malmgren – Saab V4

Falkenberg OTA: Hans M. Johansson – VW 1302 S

Falkøping T: Anders Kulläng – Opel Ascona

Farris Larvik, Norge: Erik Aaby/Bjørn Lie – Opel Ascona

Finland: Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford Escort

Firestone: Munari/Mannucci – Lancia Stratos HF

Firestonetrofeen: Kent Andersson – Opel Ascona

Follo NMK PO: Bjørn H. Christensen/Egil Ruud

Forshagarundan: Bror Danielsson – Opel Ascona

Galway: Adrian Boyd/Beatty Crawford – Ford Escort

Gästabudstrofeen: Stig Blomqvist – Saab V4

Giraglia: Manzagol/Monti – Alpine Renault

Giro d’Italia: Casoni/Minganti – DeTomaso Pantera

Goldstrand: Barbasio/Macaluso – Fiat 124 Abarth

Hanki: Stig Blomqvist/Arne Hertz – Saab V4

Heisser Schnee: Zweibäumer/Druka – BMW 2002

Hella: Oluf Vester Kristensen/E, Juul – BMW 2002

Hessen: Günther/Petersen – Opel Commodore

Hessen Winter: Hainbach/Biebinger – BMW 2002

Hubertus: Schewe/Dederichs – Porsche Carrera

Høstjakta, Norge: Kåre Kotsbakk/Tore Wavold

Infernal: Deladriere/Mahieu – Apal

Istres: Saliba/Rider – Simca CG

Jänner: Warmbold/Davenport – VW 1303 S

Jean behra: F. Rust/Marion – Porsche 911

Jeanne d’Arc: Renaudat/Lenne – Simca CG

Jim Clark: Roger Clark/Tony Mason – Ford Escort

Kesoil: Timo Mäkinen/Erkki Salonen – Ford Escort

Knäckebrødsvängen: Roger Johansson – Saab V4

Kristall: Janger/Gottlieb – Opel Ascona

Kristinehamn T: Keijo Savolainen – Saab V4

Lidarundan: Karl-Erik Grundel – Saab V4

Lille Mats: Hans M. Johansson - VW

Lindisfarne: Roger Clark/Jim Porter

Ljungby T: Søren Skanse -

Lozere: Lion/Beffera – Alpine

Ludvikarushen: Hans Peres – Saab V4

Lund OTB: Jan Wendel - VW

Lyon-Charbonnieres: Fiorentino/Gelin – Simca CG

Madeira: Gomes Preira – Opel Ascona

Marokko: Darniche/Mahe – Alpine

Martha-Goldpokal: Ballestrieri/Maiga – Lancia Fulvia HF

Midnattløpet, Norge: Grunde Espeland/Stein Svendsen – VW 1303 S

Mistral: Saliba/lagadec – Simca CG

Mont Blanc: B. Fiorentino/M. Gelin – Simca CG

Monte Carlebo, Danmark: Oluf Vester Kristensen/Hans Toudal – BMW 2002

Monte Carlo, Monaco: Andruet/”Biche” – Alpine 1800

Mospecialen, Sverige: Tord Blomster – Opel Rally Kadett

Mosseløpet, Norge: Per A. Bakke/Arild Antonsen - Opel

München-Wien-Budapest: Röhrl/Berger – Opel Ascona

NAF’s Vårløp: Hroar Kaas/Monty Karlan - Peugeot

Neige et Glace: Nicholas/Vial – Renault 12 Gordini

New Zealand: Hannu Mikkola/Jim Porter – Ford Escort

Nokia: Hannu Palin – Opel Ascona

Nordjämten: Gunnar Olsson

Nordland: Kulläng/Karlsson – Opel Ascona

Nuttevalsen: Tomas Persson – Saab V4

Paris-St.Raphael: Marianne Hoepfner/Yveline Vanoni – Alpine Renault

Petrole Provence: Saliba/Rider – Simca CG

Plains: Russell Brookes/John Brown – Ford Escort Mexico

Polen: Achim Warmbold/Jean Todt – Fiat 124 Abarth

Portugal: Therier/Jaubart – Alpine 1800

Press-on-Regardless: Boyce/Woods – Toyota Corolla

Provinz: Röhrl/Berger – Opel Ascona

RAC: Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford escort

Rimopokalen: Bjørn Waldegård – Toyota Celica

Romania: Röhrl/Berger – Opel Ascona

Romeriksløpet, Norge: Jon S. Norstad/Jan Egil Jenssen

Ronde de Lozere: Lion/Beffara - Alpine

Russian Winter: Ilia Tchoubrikov – Renault 17 Gordini

Safari: Shekhar Mehta/Lofty Drews – Datsun 240 Z

Safari Caledonien: Decaquerry/Coursin – Renault 12 Gordini

Saint Sebastian: Babler/Antolin – Seat 124 Proto

Salora: Tapio Rainio – Saab V4

San remo: Therier/Jaubert – Alpine

Scottish: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Seiberer Rally: Wittmann/Berger – VW 1303 S

Semperit: Russling/Weiss – Porsche Carrera

Silversvängen: Per-Inge Walfridsson – Volvo 142

Sista Møjligheten: Lars Erik Walfridsson – Volvo 142

Skilling 500: Ingvar Carlsson – BMW 2002 Ti

Skjærgårdsløpet, Norge: Torleif Skeivoll/Karl M. Karlsen

Skogsrundan: Per-Inge Walfridsson – Volvo 142

Skutskärsnatten: Kurt Malmgren – Saab V4

Snøsvängen: Anders Kulläng - Opel

Spania: J. Babler/Antolin – Seat 1800

Steinkjer PO, Norge: Bjørn Fische/Bjørn Lehn

Steinkjer PO, Norge: Kåre Kotsbakk/Tore Wavold

Stifinner’n: Nils Granberg/Kjell O. Aamodt - Datsun

Stångåpromenaden: Torsten Sahlin – Volvo 142

Svarta Bjørn: Stig Blomqvist – Saab V4

Svenska: Blomqvist/Hertz – Saab V4

Sør-Trøndelag NAF: Leif Kristoffersen/Ragnhild Hauge

Teknolog: Simo Lampinen – Saab V4

Telehiv Mandal: Helge G. Johansen/O. Sandtveit

Tibblinpokalen: Kai Jönsson – Saab V4

Tierpsrundan: Lasse Jansson – Saab V4

Total, Sør-Afrika: Tony Fall/Franz Boshoff

Tour d’Europe: Brundsa/Karamischev - Moskwitsch

Tour de Corse: Jean-Pierre Nicholas/Vial – Alpine Renault

Tour de France: Munari/Mannuchi – Lancia Stratos

Tour de la Nievra: carriere/Castel – Alpine 1600

Tour of Britain: Hunt/Fearnall – Chevrolet Camaro

Tourraine: Fiorentino/Gelin – Simca CG

Toyota, Danmark: Jan Glad/Peer Glad – Opel Ascona

Trandansen: Bert Gustavsson – Volvo 142

Triefels: Behret/Pitz – Porsche Carrera

Tulipan: B. Dolk/B. de Jong – Opel Ascona

Tunturi: Timo Mäkinen – Ford Escort

Uddevalla OTA: Reine carlsson – BMW 2002

Uruguay: Etchegoyen/Montequin – BMW 2002

Var: Bernard Fiorentino/Maurice Gelin – Simca CG

Viktor Special: Bertil Andreasson – VW

Vintercupen Nannestad: Erling Hagen/Terje Braathen

Vinterløpet Hamar, Norge: S. Andersen/Per I. Glomvik

Vivaraix: Fiorentino – Simca CG

Vltava: Walter Röhrl/Jochen Berger – Opel Ascona

Vorderpfalz: Röhrl/Berger – Opel Ascona

Voss PO: E. Erlandsen/A. Hansen

Vårkarusellen, Norge: Nils Granberg/Kjell Olav Aamodt

Vårløpet Kristiansand: Helge G. Johansen/Oddleiv Sandtveit

Welsh: Roger Clark/Jim Porter – Ford Escort

Westfalen-Lippe: Brink/Linzen – Porsche carrera

Ypres: „Pedro“ – „Jimmy“ – BMW Cabana

Zlatni Piassatzi: Barbasio/Macaluso – Fiat 124 Abarth

Älvdalsrundan: Per-Inge Walfridsson – Volvo 142

Østerbotten: Simo Lampinen – Saab V4

Østerriske Alperally: Warmbold/Todt – BMW 2002 Tii

Østgøtarally: Stig Blomqvist – Saab V4

Mesterskap:

VM i Rally: 1. Alpine-Renault, 2. Fiat, 3. Ford, 4. Volvo, 5. Saab

EM: Sandru Munari - Lancia

British: Roger Clark – Ford Escort

Italia: Amilcare Ballestrieri – Lancia

Motoring News: Nigel Rockey

Skotland: Drew Gallagher

Sveits: Paolo Buzi – Lancia HF

Tyskland: Gerd Behret - Porsche

USA SCCA ProRally: Scott Harvey

Østerrike: Georg Fischer – VW 1303 S

RACING:

Argentinas GP: Emerson Fittipaldi - Lotus

Belgias GP: Jackie Stewart - Tyrrell

Brasils GP: Emerson Fittipaldi - Lotus

Canadas GP: Peter Revson - McLaren

Englands GP: Peter Revson - McLaren

Frankrikes GP: Ronnie Peterson

Hollands GP: Jackie stewart - Tyrrell

Italias GP: Ronnie Peterson

Monacos GP: Jackie Stewart

Spanias GP: Emerson Fittipaldi

Sveriges GP: Denny Hulme

Sør-Afrikas GP: Jackie Stewart

Tysklands GP: Jackie Stewart

USA’s GP: Ronnie Peterson

Østerrikes GP: Ronnie Peterson

VM Formel 1: Jackie Stewart – Tyrrell

VM F1 Konstruktører: Lotus

Daytona 500: Richard Petty – Dodge Charger

MESTERSKAP:

EM i Rallycross: John Taylor – Ford Escort

Volvo Cupen Sverige: Børje Thor

1973

1973 - KNA DANBLOCK-CUPEN I RALLY SAMMENLAGT:

1). Per Odvar Nyborg – Saab V4, 2). Kai Bråthen – BMW, 3). Anders Blomberg – Opel Ascona, 4). Trine Jensen – Ford, 5). Arild Bråthen – Datsun og Valter Jensen – BMW, 7). Hans Henrik Andersen – BMW og Birger Tangeland – BMW, 9). Sverre Følid – Skoda, 10). Terje Braathen – Simca og Rune val Aksmar – Fiat 128, 12). Walter Davidsen – Opel Ascona og Ulf Egil Hansen – VW 1302 S, 14). Randi Tangeland – Fiat 128 og Per A. Bakke – Opel Ascona, 16). Kjell Håkonsen – VW og Jan Erik Tveter – Saab V4, 18). Bjørn E. Sandaas – VW 1302 S.

VW-CUPEN:

1). Per Engseth, 2). Sturla Løkken, 3). Sten Wold, 4). Grunde Espeland, 5). Bjørn Enger, 6). Arild Bjølseth og Kåre Kotzbakk, 8). Jon S. Norstad, 9). Helge Aas og Kai Berggren.

BERGENSCUPEN LØP 1:

Klasse A: 1). Aas/Svabøe – VW 1303 S, 2). Nytveit/Bentzen – Ford Cortina GT, 3). Sundt/Isaksen – Austin Mini og Førde/Herstad – Volvo, 5). Bruvik/Paulsen – Ford Taunus, 6). Aasheim/Hagen – Mazda 818.

Klasse B: 1). Eriksen/Jakobsen – mazda, 2). Eide/Stenerud – Saab V4, 3). Nilsen/Heid – Volvo 122 S, 4). Monsen/Soltveit – Fiat 850, 5). Møller/Nygård – Ford Taunus 15M.

Klasse C: 1). Vonheim/Vonheim – Vauxhall Viva, 2). Kårtvedt/Iversen – Ford Escort GT, 3). Aasen/Johanson – Morris Mini, 4). Kvalvåg/Sørli – Volvo Amazon.

1973 - ELVERUMSLØPET:

Klasse A: 1). Grunde Espeland/Stein Svendsen, 2). Tom Eliassen/Geir Fossheim, 3). Ivar Sagen/Tor Halvorsen, 4). Per Erik Flygind/Erling Hagen, 5). Tom Monsen/Arne Schei, 6). Ole M. Nore/Odd G. Ulvestad, 7). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 8). Jon S. Norstad/Jan Egil Jenssen, 9). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt.

Klasse B. 1). Per Arnt Nielsen/Svein Hansen, 2). Odd A. Eggen/Tom A. Granli, 3). Jon Fulland/Svein Teigberget, 4). Thore Berntsen/Knut Helseth.

Klasse C: 1). Morten Kjelsås/Oddbjørn Antonsen, 2). Terje Lukashaugen/Bjørn Lukashaugen, 3). Egil Nordhagen/Bjørg Tove Nordhagen, 4). Gunnar Wiker/Bjørn Wilberg, 5). Per A. Solberg/Wenche Andersen, 6). Gunnar Stenberg/Pål Asbjørnsen, 7). Tom Gulbrandsen/Terje Nyhus, 8). Erik Johansen/Tor Even Bjørnstad.

1973 - FARRIS MINI RALLY:

Farris Mini Rally 1973 ble det siste ”ordinære” rally på norsk jord før reglene som laget den norske rallystoppen trådde i kraft. Arrangør var Norsk Motor Klubb avdeling Larvik med Boye Johansen som løpsleder.

Før løpet var det bestemt at det skulle kjøres med ”husmorpigg” i et maksimum antall på 110 stykker. John Haugland hadde imidlertid valgt å kjøre helt uten pigger i dekkene, som trening før Svenska Rally, som det året ble kjørt uten pigg. Til tross for det var han ikke snauere enn at han blanda seg inn i den absolutte tetstriden. Konkurransen sto i hovedsak mot Erik Aaby/Bjørn Lie i Opel Ascona A, som tilslutt klarte å hale i land totalseieren med 1 fattig sekunds margin til Haugland. Det var utvilsomt mange som unnet Aaby denne seieren. Han hadde jo de siste 6-7 årene kjempet helt i toppen av de løpene han deltok i, men ofte havna langt ut i geografien, eller endt opp med en bil som ikke spilte på lag.

Løpet startet med at Haugland tok teten etter de første etappene, en posisjon han beholdt fram til halvtid, der han ledet med 30 sekunder på Aaby/Lie. På andre halvdel fikk imidlertid Aaby opp farta og før start på den siste hadde han opparbeidet en ledelse på 6 sekunder. Haugland satset alt for å ta igjen forspranget, noe han nesten lykkes med, slik at seiersmarginen i Aaby/Lie’s favør ble fattige 1 sekund.

Løpet ble avsluttet ved 5-tiden søndag morgen uten at det hadde vært noen uhell av noe slag. I forkant av løpet var rallysporten heftig debattert, og det var ingen tvil om at myndighetene var negative hovedsakelig med bakgrunn i at man mente at sikkerheten ikke var god nok. En holdning som av alle som fulgte løpet ble karakterisert som helt uforståelig.

Resultater Totalt: 1). Erik Aaby/Bjørn Lie – Opel Ascona, 2). John Haugland/Arild Antonsen – Skoda, 3). Ole Edvin Granberg/Kjell Paulsen – Opel, 4). Per A. Bakke/Ingar Askheim – Opel, 5). Rolf Strand Jr./Gunnar Firing – Opel, 6). Valter Chr. Jensen – BMW og Kai Bråthen/Steinar Tangen – Opel, 8). Terje Sveinsvoll/Ole Evje Olsen – Skoda, 9). Nils P. Nielsen/Bjarnulf Røsholt – Opel, 10). Øystein Haugerudbråthen – Saab.

Klasse 1: 1). Einar T. Lie/Odd E. Grimsrud – Datsun

Klasse 2: 1). Steinar Jortun/Per Nygaard – Renault 8 Gordini. 2). Egil Stenshagen/Peto Folkestad – Datsun, 3). Sverre Følid/Arne Stenshorne – Renault, 4). Jacob Sandven/Th.Zachariassen - Fiat

Klasse 3: 1). Kai Bråthen/Steinar Tangen – Opel, 2). Nils P. Nilsen/Bjarnulf Røsholt – Opel, 3). Øystein Haugerudbråthen/Per Odvar Nyborg – Saab V4, 4). Kjell Håkonsen/Terje Wåler - VW.

Klasse 4: 1). Erik Aaby/Bjørn Lie – Opel, 2). Per A. Bakke/Ingar Askheim – Opel, 3). Rolf Strand Jr./Gunnar Firing – Opel Ascona, 4). Valter Jensen/Terje Austad – BMW 2002.

Klasse 6: 1). John Haugland/Arild Antonsen – Skoda, 2). Terje Sveinsvoll/Ole Evje Olsen - Skoda.

Klasse 8: 1). Ole Edvin Granberg/Kjell Paulsen – Opel, 2). Erik Fallo/Odd S. Jordet – Saab, 3). Arne Westwang/Unni Westvang – Volvo.

1973 - FOLLO HØST:

1). Vidar Hasle/Per Thorkildsen – Ford, 2). Tone Braathen/Mette Braathen – Simca, 3). Harald Skaare/Terje Braathen – Fiat, 4). Kjell Karlsen/Odd Johannessen – Fiat, 5). Thor H. Klann/Wenche Klann – Ford, 6). Randi Høyer-Andreassen/Bjørn Høyer-Andreassen – VW, 7). Harald isdahl/Fredrik Vogt – Audi, 8). Øystein Landsgård/Kjell Arne Moen – Volvo, 9). Øistein Høimyr/Rolf J. Kalvaa – Daf, 10). Einar Bruaset/Erling Thoen – Saab, 11). Bjørn Rønning/Arne Bergsmål – Opel, 12). Terje Nilssen/Terje Hol – Renault, 13). Robert Larsen/Roy Sandmo – Opel, 14). Anne-Lise Meum/Kristoffer Meum – Skoda, 15). Olav Burås/Finn Wollebæk – Moskvitch, 16). Axel Aamodt/Erling Trømborg – Ford, 17). Arnt Hinsværk/Sven Aaserud – Volvo, 18). Ragnar Eide Andersen/Alf Kr. Ødeby – Renault, 19). Torfinn Runden/Walter Zachariassen – Renault, 20). John Juelsen/Ivar Frode Andersen – Skoda, 21). Charles Milsem/Martin Sand – Datsun, 22): Steinar Sæter/Erik Tandberg – Mazda, 23). Tom Backe/Per Bratli – Audi, 24). Per Brunovskis/E. Beck – Renault, 25). Ole Bjørknes/Håkon Krogh – Datsun.

HELLARALLY DANMARK 1973:

1). Kai Bråthen – BMW, 2). Hans H. Andersen – BMW, 3). Per Odvar Nyborg – Saab.

HØSTJAKTA:

Klasse A: 1). Kåre Kotsbakk/Tore Wavold, 2). Bjørn Fische/Bjørn Lehn, 3). Odd Aas/Asbjørn Kvernland, 4). Terje Wold/Egil Løkre.

Klasse B: 1). Arvid Flatmark/Carl J. Svanholm, 2). Arne Riaunet/Tore Langness, 3). Kjell Pettersen/Kåre J. Langberg, 4). Sverre Kr. Sørskår/Reidar Aune.

Klasse C: 1). Bjørn Øien/Roar Gjøvik, 2). Johan Kr. Arnet/Per Lund, 3). Olav Norum/Erik Ålstedt, 4). Jan Olav Gagnås/Paul Buøy, 5). Arne Gjønvik/Johan Grønbech.

1973 - MIDNATTSLØPET:

Klasse A: 1). Grunde Espeland/Stein Svendsen – VW 1303 S, 2). Kai Bråthen/Arild Antonsen – BMW 2002, 3). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen – Saab V4, 4). Jon S. Norstad/Jan Egil Jenssen – VW 1303 S, 5). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt – Datsun Cherry, 6). Jørn Ola Krog/Ole Hansen – VW, 7). Wenche Knudtzen/Geir Fossheim – Lada, 8). Kai Berggren/Øystein Landsgård, 9). Ole Nore/Odd Ulvestad – Renault, 10). Knut Bjerke/Arne Eikåsen – Opel.

Klasse B: 1). Egil Mosen/Egil Moen – Opel Kadett, 2). Per Løver/Håvard Høgbråthen – Honda Civic, 3). Per Arnt Nilssen/Svein E. Hansen – VW 1303 S, 4). Odd A. Eggen/Tom Granli – Saab V4, 5). Per F. Klippen/Paul Heyerdahl – VW 1303 S, 6). Helge Kartnes/Svein Ristvedt - VW.

Klasse C: 1). Morten Kjelsås/Oddbjørn Antonsen – VW 1302 S, 2). Harald Isdahl/Fredrik Vogt – Audi 80, 3). Gunnar Wiker/Bjørn Wilberg – Datsun 100A, 4). Robert Larsen/Roy Sandmo – Opel Ascona, 5). Willy Østvåg/Freddy Stangnes – Renault 12 Gordini, 6). Ragnar Andersen/Alf Ødeby – Renault, 7). Tore Andersen/Egil Slemdal – Volvo, 8). Jan Følkner/Karin Følkner – BMC.

1973 - MOSSELØPET:

Klasse A: 1). Per A. Bakke/Arild Antonsen – Opel Ascona, 2). Grunde Espeland/Stein Svendsen – VW, 3). Knut Sandberg/Monty Karlan – Ford Escort, 4). Tom Monsen/Arne Schei – Opel Ascona, 5). Jørn Ola Krog/Ole Hansen, 6). Nils Granberg/Kjell Olav Aamodt, 7). Ivar Sagen/Tor Halvorsen, 8). Tom Andersen/Christian Løchen, 9). Torstein Forseth/Øystein Landsgaard, 10). Birger Tangeland/Gustav Fredrik Huseby, 11). Hroar Kaas/Eidis Huseby Kvaalen, 12). Karlo Haugbro/Jan M. Haugbro, 13). Randi Tangeland/Marita Huseby.

Klasse B: 1). Egil Mosen/Egil Moen – Opel Kadett, 2). Per Løver/Håvard Høgbråthen – Honda, 3). Odd A. Eggen/Tom Granli – Saab, 4). Jan Lundeby/Svein O. Teigberget – Fiat 128, 5). Bjørn Foss/Svein Hansen – Opel Ascona, 6). Arild Hansen/Øyvind Gimmingsrud, 7). Nilsen/Klann, 8). Alf K. Bråthen/Idar Furuseth, 9). Per F. Klippen/Paul heyerdahl, 10). Steinar Riisnæs/Tor Strand, 11). Åsulv Lande/Kai Walther, 12). Rolf Ingar Schou/Jan Loland.

Klasse C: 1). Hans Giltvedt/Dag Johansen, 2). Egil Nordhagen/Bjørg Nordhagen – Volvo, 3). Robert Larsen/Roy Sandmo – Opel Ascona, 4). Torbjørn Brenna/Kai Holtet – Opel Rekord, 5). Gunnar Wiker/Bjørn Wiberg – Datsun, 6). Arne Lossius/Jan Følkner – Ford Escort, 7). Willy Østvåg/Freddy Stangnes – Renault 12 Gordini, 8). Knut Børud/Bjørn E. Aasen – VW, 9). Gunnar Stenberg/Pål Asbjørnsen, 10). Geir Vårne/Arild Ekeberg, 11). Morten Samson/Elisabeth Lund, 12). Arnt Hinsværk/Svein aaserud, 13). Arne Holmgren/Trygve Holmgren, 14). Gunnar Odderud/Rolf Lystad, 15). Morten Kristiansen/Per Ondahl, 16). Bjørn Rønning/Arne Bergmaal, 17). Harald Isdahl/Fredrik Vogt, 18). Egil Ruud/Per Dalene, 19). Kjell Lintho/Øyvind Bremer-Karlsen, 20). Håkon Krog/Henning Nyengen, 21). Par A. Svendsen/Arne Eriksen, 22). Svein Sæther/Bjørn H. Christensen, 23). Rolf Andersen/Olav Watvedt, 24). R. Stensrud/T. Pettersen.

1973 - MOTORCRAFTLØPET FOLLO:

Klasse A: 1). Knut Sandberg/Monty Karlan – Fiat, 2). Grunde Espeland/Stein Svendsen – Opel, 3). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen – Saab, 4). O. M. Nore/O.G. Ulvestad – Renault, 5). Torstein Forseth/T. Halvorsen – Saab, 6). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt – Datsun, 7). Wenche Knudtzen/Per Odvar Nyborg – Moskwitch, 8). Per A. Bakke/Ø. Furuseth – Opel, 9). Helge Wettre/Kai Kristiansen – Opel, 10). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke – Opel, 11). Øystein Haugerudbråten/Arne Schei – Saab, 12). K. Johansen/B. Eliassen – Opel, 13). Leif Sommar/Erling Hagen – Opel, 14). Olav Bonesmo/Geir Fossheim – Volvo, 15). Hroar Kaas/Eidis Huseby Kvaalen – Peugeot, 16). Kai Berggren/Øystein Landsgård – VW, 17). Karlo Haugbro/P. I. Glomvik – VW, 18). Bengt Aranger/Ulf E. Løvli – Opel, 19). Tor Andreasen/Aage Engen – VW, 20). Trine Jensen/Trond Schea.

Klasse B: 1). Egil Mosen/Egil Moen – Opel, 2). Per Løver/Håvard Høgbråthen – Citroen, 3). Helge Kartnes/Sven Ristvedt – Audi, 4). Arild Hansen/Ø. Gimmingsrud – Ford, 5). A. Kinneberg-Bråten/I. Furuseth – Volvo, 6). Åsulv Lande/Kai Walther – Fiat, 7). T. Bieltvedt/T. J. Bieltvedt – Datsun, 8). Per Arnt Nilssen/S.E. Hansen – VW, 9). Terje Braathen/Thone Braathen – Simca, 10). Odd A. Eggen/Tom Granli – Saab, 11). Jørn Ola Krog/Knut Myrhol – Opel, 12). Rolf J. Kalvaa/Thor H. Klann – Ford, 13). W. Bergseng/J. Sandberg – Volvo, 14). Ulf A. Alfsen/H.P. Fure – Volvo, 15). Gunnar O. Ruud/Hans O. Lystad – Opel, 16). Torstein Hjell/J.O. Lien – Morris, 17). Morten Kristensen/Bjørn Foss – BMW.

Klasse C: 1). E. J. Jacobsen/Oddvar Moland – Fiat, 2). Arne Lossius/Jan Følkner – Ford, 3). Harald Isdahl/Fredrik Vogt – Audi, 4). Arnt Hinsverk/Sven Aaserud – Ford, , 5). Svein Langbakk/H. Stubberud – Saab, 6). Kjell Karlsen/Odd Johannessen – Fiat, 7). B.H. Christensen/Egil Ruud – Ford, 8). Robert Larsen/Roy Sandmo – Opel, 9). F.A. Lindstrøm/O.J. Lindstrøm – Ford, 10). Torbjørn Brenna/Kai Holtet – Opel, 11). Reidar Njølner/Jan Svendsen – Ford, 12). Axel Aamodt/E. Trømborg – Ford, 13). Bjørn Lied/Chr. Meum – Skoda, 14). Lasse Johnsen/Jan Forsbøll – Moskvitch, 15). O. Gudim/P.A. Halberget – Mazda, 16). Ragnar Eide Andersen/A. Kr. Ødeby – Renault, 17). A. Svenskerud/G. Fodstad – VW, 18). Nils Bråthe/Steinar Lyby – Opel, 19). Harald Skaare/Arne Lund – Fiat, 20). Tom Joelsen/Tron Mathisen – Opel, 21). G. Hvamstad/S. Borgerød – Fiat, 22). Tom Backe/J.H. Arneberget – Ford, 23). Rune Svendsen/Arne Lystad – Fiat, 24). Gunnar Stenberg/Pål Asbjørnsen – BMW, 25). A.N. Andreassen/G. Andreassen – Opel.

1973 - NAF’S VÅRLØP:

Klasse A: 1). Hroar Kaas/Monty Karlan, 2). Eidis Huseby Kvaalen/Arne Eikåsen, 3). Anne Majorsæter/Arild Antonsen, 4). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 6). Ulf Egil Hansen/Per Oddvar Nyborg, 7). Grune Espeland/Stein Svendsen, 8). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen, 9). Tor Haugland/Jan Brynildsen, 10). Kai Berggren/Øystein Landsgård, 11). Olav Bonesmo/Geir V. Fossheim, 12). Torstein Forseth/Tor Halvorsen, 13). Leif Sommer/Erling Hagen, 14). Nils Granberg/Kjell Aamodt, 15). Karlo Haugbro/Per Ivar Glomvik, 16). Einar Andersen/Tor Treff, 17). Trine Jensen/Asbjørn Fløene.

Klasse B: 1). Egil Mosen/Egil Moen, 2). Terje Braathen/Thone Braathen, 3). John Fulland/Svein O. Teigberget, 4). Per Arnt Nilssen/Svein E. Hansen, 5). Helge Kartnes/Svein Tistvedt, 6). Alf Kinneberg-Bråten/Idar Furuseth, 7). Per Løver/Håvard Høgbråthen, 8). Ivar Bieltvedt/Tor J. Bieltvedt, 9). Steinar Riisnes/Kåre Dillevik, 10). Knut Sandberg/John Sandberg.

Klasse C: 1). Randi Høyer-Andreassen/Bjørn Høyer-Andreassen, 2). Robert Larsen/Roy Sandmo, 3). Thor Klann/Wenche Klann, 4). Svein Langbakke/Hans Stubberud, 5). Arne Lossius/Jan Følkner, 6). Morten Kjelsås/Oddbjørn Antonsen, 7). Tom Joelsen/Tron Mathisen, 8). Terje Lukashaugen/Bjørn Lukashaugen, 9). Lars Erik Martinsen/Morten Kjelland, 10). Harald Isdahl/Fredrik Vogt, 11). Torbjørn Brenna/Kai Holtet, 12). Frank Ottesen/Torild Ottesen, 13). Bjørn Lahus/Jan Erik Tveter, 14). Frank Larsen/Jan Pedersen, 15). Gunnar Ruud/Arne Lystad, 16). Ragnar Eide Andersen/Alf Kristian Ødeby, 17). Torfinn Runden/Sverre Jellum, 18). G. Olsen/L. J. Fjeld, 19). Reidar Mjønner/Jan Svendsen, 20). Arild Ekeberg/Ingar Opseth, 21). Tom Bakke/Jan H. Arneberget, 22). Geir Moland/Kurt Einar Pedersen, 23). Jan Reidar Lilleås/Trond Liveng.

NORA MINI RALLY 1973:

1). Arild Bråthen – Datsun, 2). Anders Blomberg – Opel Ascona, 3). Per Odvar Nyborg – Saab

ROMERIKSLØPET:

Klasse A: 1). Jon S. Norstad/Jan Egil Jenssen, 2). Stein Grøndal/Tor Halvorsen, 3). Nils Granberg/Kjell Olav Aamodt, 4). Torstein Forseth/Harald Bekkelund, 7). Hans Chr. Bjerke/Knut Bjerke, 9). Kai Berggren/Øystein Landsgård.

Klasse B: 1). Per Løwer/Håvard Høgbråthen, 2). Odd A. Eggen/Tom Granli, 3). Terje Bråthen/Thone Bråthen.

Klasse C:

1973 - SNÖSVÄNGEN KNA RALLYCUP LØP 1:

1). John Unnerud/Monty – Karlan – Saab, 2). Per Engseth/Tore Halbakken – VW, 3). Per A. Bakke/Ingar Askheim – Opel Ascona, 4). Jan Carlsson/Sverre Nyengen – Volvo, 5). Bjørn Flygind/B. Kulbulien – Opel Ascona, 6). Valter Jensen – BMW, 7). Stein Grøndal/Arve Herstrøm – Saab V4, 8). John Haugland/Hilding Haustreis – Skoda, 9). Kai Bråthen/Steinar Tangen – Opel Ascona, 10). Hans H. Andersen/Tom Monsen – BMW.

Trimmede biler: 1). John Unnerud/Monty Karlan – Saab, 2). Per Engseth/Tor halbakken – VW, 3). Jan Carlsson/Sverre Nyengen – Volvo, 4). Stein Grøndal/Arve Herstrøm – Saab, 5). John Haugland/Hilding Haustreis – Skoda, 6). Kjell Gudim/Kjell Aaen - Ford.

Standardbiler: 1). Per A. Bakke/Ingar Askheim – Opel, 2). Bjørn Flygind/B. Kulbulien - Opel, 3). Valter Jensen – BMW, 4). Kai Bråthen/S. Tangen – Opel, 5). Hans Henrik Andersen/Tom Monsen – BMW, 6). Richard Støen/Einar Nålby – BMW, 10). Anders Blomberg/Asbjørn Fløene – Opel, 16). Sverre Følid/Arne Eikåsen – Skoda..

Klasse 1: 1). Terje Bråthen/Tone Bråthen – Simca.

Klasse 2: 1). Arild Bråthen/Arild Antonsen – Datsun,

Klasse 3: 1). Per A. Bakke/Ingar Askheim – Opel.

Klasse 4: 1). John Haugland/Hilding Haustreis – Skoda

Klasse 5: 1). Per Engseth/Tore Halbakken – VW

Klasse 6: 1). John Unnerud/Monty Karlan – Saab V4

Klasse 7: 1). Randi Tangeland – Fiat

SOLSTANATTA 1973:

1). Valter Jensen – BMW, 2). Birger Tangeland – BMW, 3). Kai Bråthen – BMW, 5). Per Odvar Nyborg – Saab.

PO-SPIRALEN NMK DRAMMEN LØP 2:

Klasse C1: 1). Øystein Landsgård/Kjell Arne Moen, 2). Øystein Marthinsen/Knut B. Hatlen, 3). halvor Sundby/Ole Petter Skjerven, 4). Arild Ekeberg/Ingar Opseth, 5). Lars Ole Martinsen/Morten Kjelland, 6). Thor H. Klann/Wenche Klann, 7). randi Høyer-Andreassen/Bjørn Høyer-Andreassen, 8). Jan A. Hallerud/Anders Grønnerød, 9). Tor E. gausen/Lars Korsen Jr.

Klasse C2: 1). Atgeir J. Almestad/Jens Erik Nygård, 2). Frank larsen/Jan pedersen, 3). Einar larsen/Eivind Syverstad, 4). Kjell A. Hjemstad/Bjørn A. Lid, 5). Per Rune berg/Oskar Horgen, 6). Rolf Kristofersen/Johannes Beheim, 7). Einar Bruaset/E. Thoen, 8). Geir Våme/Tom Ryberg, 9). Alf Sandven/Aymar Saksrud, 10). Kåre Kristofersen/Sturla Sandsæter, 11). Charles Milsem/Martin Sand, 12). Truls Johansen/Kjell Arne Henriksen, 13). Dag Olausen/Svein Solheim, 4). Kristian Pettersen/Terje Lundhaug.

PO-SPIRALEN NMK DRAMMEN LØP 3:

Klasse C1: 1). Thor H. Klann/Wenche Klann, 2). Øystein landsgård/Kjell Arne Moen, 3). John Erik Nilsen/Martin O. Sand, 4). Tom Erik Martinsen/Oddvar Moland, 5). Nils Bråthe/Steinar Lyby, 6). jan A. hallerud/Anders Grønnerød, 7). Charles Milsem/Rolf J. Kalvaa, 8). Lars Ole Martinsen/Morten Kjelland.

Klasse C2: 1). Atgeir Almestad/Jens Erik Nygård, 2). frank larsen/Jan Pedersen, 3). Kjell Arne Hjemstad/Bjørn A. Lied, 4). Alf Sandven/Aymar Saxrud, 5). Harry olsen/Per wangen, 6). Per Kristian Sørensen/Per Otto Holmsen, 7). Einar Larsen/Eivind Syverstad, 8). Dag Olausen/Svein Solheim, 9). Finn >Aage Aardahl/John Johansen, 10). Johannes Beheim/Rolf Kristoffersen, 11). Per Gustavsen/Øystein Mørk, 12). Geir Våme/Tom Ryberg, 13). Kåre Krisroffersen/Sturla sandseter, 14). Rolf Pettersen/Terje Nordli, 15). Kristian Petersen/Terje Lundhaug.

PO-SPIRALEN NMK DRAMMEN LØP 4:

Klasse C1: 1). Øystein Landsgård/Kjell Arne Moen, 2). Thor H. Klann/Wenche Klann, 3). Arild Ekeberg/Ingar Opseth, 4). Øystein Marthinsen/Knut B. hatlen.

Klasse C2: 1). Atgeir J. Almestad/Jens Erik Nygård, 2). Alf Sandven/Aymar Saksrud, 3). Einar Larsen/Eivind Syverstad, 4). Dag Olausen/Svein Solheim, 5). Kristian Pettersen/Terje Lundhaug, 6). Frank Larsen/Jan Pedersen.

PO-SPIRALEN NMK DRAMMEN SAMMENLAGT:

Klasse C1: 1). Øystein Landsgård/Kjell Arne Moen, 2). Thor H. Klann/Wence Klann, 3). Arild Ekeberg/Ingar Opseth, 4). Øystein Marthinsen/Knut B. hatlen, 5). John Erik Nilsen/Martin O. Sand, 6). Randi Høyer-Andreassen/Bjørn Høyer Andreassen, 7). Halvor Sundby/Ole petter Skjerven, 8). lars Ole Martinsen/Morten Kjelland, 9). Tom Erik Martinsen/Oddvar Moland, 10). Nils Nråthe/Steinar Lyby, 11). Thor H. Klann/Terje Braathen, 12). Jan A. Hallerud/Anders Grønnerød.

Klasse C2: 1). Atgeir J- Almestad/Jens Erik Nygård, 2). Frank Larsen/Jan pedersen, 3). Kjell A. Hjemstad/Bjørn A. Lied, 4). Einar larsen/Eivind Syverstad, 5). Alf Sandven/Aymar Saksrud, 6). per Rune Berg/Oskar Horgen, 7). Dag Olausen/Svein Solheim, 8). Truls Johansen/Kjell Arne henriksen, 9). henry Olsen/Per Wangen, 10). Kristian Pettersen/Terje Lundhaug, 11). Rolf Kristoffersen/Johannes Beheim, 12). Per Kristian Sørensen/Per Otto Holmsen.

1973 - STIFINNER’N:

Klasse A: 1). Nils Granberg/Kjell O. Aamodt – Datsun, 2). Ole Martin Nore/Odd G. Ulvestad – Renault, 3). Hroar Kaas/Monty Karlan – Peugeot, 4). John Emilsen/Per Oddvar Nyborg – Saab, 5). Olav Bonesmo/Arne Eikåsen – Volvo, 6). Per A. Bakke/Finn P. Kristensen – Opel, 7). Finn R. Jacobsen/Willy Paulsen – Saab, 8). Kjell Johansen/Bengt Eliassen – Opel, 9). Jon Sverre Norstad/Jan Egil Jenssen – VW, 10). Vidar Hoel/Ole Hansen – VW, 11). Søren Nilsson/Bruno Berglund – Opel, 12). Leif Sommer/Erling Hagen, 13). Torstein Forseth/Harald Bekkelund – Saab, 14). Tor E. Andresen/Torbjørn Carlsen – VW, 15). Kjell Hansen/Yngve Hansen – Audi, 16). Bjørn Øien/Leif Norås – VW, 17). Kai Berggren/Øystein Landsgård – VW, 18). Einar Andresen/Tor Treff – VW, 19). Arild Løvå/Eidis Huseby Kvaalen – BMW, 20). Leif Andersen/Gunnar Solvik – Mazda, 21). Karlo Haugbro/Per I. Glomvik.

Klasse B: 1). Per Løver/Håvard Høgbråthen – Honda, 2). Terje Braathen/Tone Braathen – Simca, 3). Jon Lundbye/Svein O. Teigberget – Fiat, 4). Odd A. Eggen/Tom Granli – Saab, 5)Idar Furuseth/Tor Bieltvedt, 6). Egil Mosen/Egil Moen, 7). Helge Kartnes/Svein Ristvedt – VW, 8). Rolf Ingar Schou/Jan Loland – BMW, 9). Tor A. Foss/Thor Strand – Fiat, 10). Arild Hansen/Øivind Gimmingsrud – Ford, 11). Per F. Klippen/Paul Heyerdahl – VW.

Klasse C: 1). Helge Knutsen/Oddvar Moland – Opel, 2). Robert Larsen/Roy Sandmo – Opel, 3). Harald Isdahl/Fredrik Vogt – Audi, 4). Berge Bergesen/Bjørn Høyer-Andreassen – VW, 5). Arnt Hinsværk/Sven Aaserud – Volvo, 6). Jan A. Hallemo/Anders Grønnerød – Opel, 7). Algeir Almestad/Jens E. Nygård – Volvo, 8). Øivind Gudim/Per A. Helberget – Mazda, 9). Thor H. Klann/Wenche Klann – Ford, 10). Tor Blegen/Aage Bergerud – Datsun, 11). Svein Langbakk/Hans Stubberud – Saab, 12). Edvard Stavseth/Stein H. Hansen – Ford, 13). Øystein Marthinsen/Knut Hatlen – Ford, 14). Egil Nordhagen/Bjørg T. Nordhagen – Volvo, 15). Willy Østvåg/Freddy Stangnes – Renault, 16). Knut Halberg/Harry Eull – datsun, 17). Finn A. Lindstrøm/Ole J. Lindstrøm, 18). Bjørn Granheim/Tore Stabell – Ford, 19). Ragnar Eide Andersen/Alf Ødeby – Renault, 20). Erik Johansen/Tor E. Bjørnstad – Volvo, 21). Torbjørn Brenna/Kai Holtet – Opel, 22). Per O. Tangen/Jan E. Iversen – Skoda, 23). Geir Vame/Eivind Gyverstad – VW, 24). Thor Østlie/John E. Haug – DAF, 25). Per Ola Lien/Geir Dybvig.

TOYOTA RALLY DANMARK 1973:

1). Per Odvar Nyborg/Tom Monsen – Saab V4, 2). 2). Kai Bråthen/Oddvar Schiøll – BMW 2002 tii, 3). Anders Blomberg/Steinar Jortun – Opel Ascona, 4). Trine Jensen/Ulf Løvlie – Ford Escort Mexico, 5). Rune Val-Aksmar/Hans E. Andersen – Fiat 128, 6). Ulf E. Hansen/Thor W. Olsen – VW 1303 S

1973 - ISBANE – GOLSFJELLET:

Klasse 1: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tore Syversen – Fiat, 3). Egil Hovden – Fiat, 4). Jan Poverud – Fiat, 5). Jan Å. Andersen – Fiat, 6). Hans Kr. Heiret – Fiat.

Klasse 2: 1). Svein Hagen – Fiat, 2). Lloyd Pettersen – Fiat, 3). Arne Eng – Fiat, 4). Petter Diesen – Fiat, 5). Åge Bøckmann – Fiat, 6). Bjørn Lund – Fiat.

Klasse 3: 1). Jan Simonsen – Renault, 2). Arne Svensen – Renault, 3). Knut Rydjord – Renault, 4). Arild Schjerverud – Renault, 5). Stein Staxrud – Renault, 6). Jon Ola Johnsen – Renault.

Klasse 4: 1). Kai Bråthen – Opel Ascona, 2). Folke Engebretsen – Ford Cortina Lotus, 3). Frank Sand – Ford Cortina lotus, 4). Trond Bull Enger – Datsun 1600 SSS.

Klasse 5: 1). Iver Nederberg – Opel Rallye Kadett, 2). Ola Rustad – Volvo 142 GL, 3). Erik Brenna – BMW 2002, 4). Bjørn Enger – BMW 2002, 5). Birger Tangeland – BMW 2002, 6). Axel Gulbrandsen – Opel, 7). Helge Menkerud – Opel Ascona.

Klasse 6: 1). Arvid Rosenberg – NSU, 2). Jan Prøysmo – Fiat 128 Coupe, 3). Egil Stenshagen – BMC Cooper, 4). Geir Tørmoen – BMC Cooper.

Klasse 7: 1). Gunnar Kittilsen – Ford Escort BDA, 2). Trond Schea – Ford Escort BDA, 3). Åsgeir Engjom – Volvo Amazon.

Klasse 8: 1). Knut Wolland, 2). Per Løland, 3). Anders Berggren

1973 - ISBANE LILLESTRØM:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tore Syversen – Fiat, 3). Jan Poverud – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Svein Hagen – Fiat, 2). Arne Eng – Fiat, 3). Bjørn Berntz – Fiat, 4). Ivar Gislerud – Mini, 5). Knut Hallan – Mini, 6). Kirsten Tørmoen – Mini, 7). Nils Tore Johnsen – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault Gordini, 2). Lennart Johansen – Renault Gordini, 3). Arne Svensen – Renault Gordini.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Frank Sand – Ford Cortina Lotus, 2). Sturla Løkken – VW 1302S.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 2). Bjørn Enger – BMW, 3). Ola Rustad – Volvo 142, 4). Arne Holtet – Opel Rally Kadett, 5). Kjell Tandberg – Opel Rally Kadett, 6). Steinar Øyhagen – Volvo 142, 7). Hans Stubberud – Opel Rally Kadett, 8). Rolf Jacob Andersen – Opel Rally Kadett, 9). Tor H. Grøndahl – Opel Ascona.

Gruppe 2 inntil 1300 ccm: 1). Øyvind Hernes – NSU, 2). Egil Stenshagen – Mini, 3). John Haugland – Skoda.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Kjell Wangen – VW

1973 - ISBANE TISLEIFJORDEN:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tore Syversen – Fiat, 3). Egil Hovden – Fiat, 4). Jan Poverud – Fiat, 5). Jan A. Andersen – Fiat, 6). Hans Kr. Heiret – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Svein Hagen – Fiat, 2). Lloyd Pettersen – Fiat, 3). Arne Eng – Fiat, 4). Petter Diesen – Fiat, 5). Åge Bøckmann – Fiat, 6). Bjørn Lund – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Jan Simonsen – Renault, 2). Arne Svendsen – Renault, 3). Knut Rydjord – Renault, 4). Arild Schjerverud – Renault, 5). Stein Staxrud – Renault, 6). Jon Ola Johnsen – Renault.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Kai Bråthen – Opel Ascona, 2). Folke Engebretsen – Ford Cortina lotus, 3). Frank Sand – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 2). Ola Rustad – Volvo, 3). Erik Brenna – BMW, 4). Bjørn Enger – BMW, 5). Birger Tangeland – BMW, 6). Axel Gulbrandsen – Opel, 7). Helge Menkerud – Opel Ascona.

Formel V: 1). Knut Wollan, 2). Per Løland, 3). Anders Berggren.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arvid Rosenberg – NSU, 2). Jan Prøysmo – Fiat 128 Coupe, 3). Egil Stenshagen – Cooper, 4). Geir Tørmoen – Cooper.

Gruppe 2 1300-2000 ccm: 1). Gunnar Kittilsen – Ford Escort BDA, 2). Trond Schea – Ford Escort BDA, 3). Åsgeir Engjom – Volvo Amazon.

1973 - ISBANE SKUMSJØEN:

Formel V: 1). Anders Berggren, 2). Per Løland, 3). Arne Holmgren, 4). Bjørn Henriksen, 5). Jan C. Nordeng, 6). Harry Bøhn.

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Tore Syversen – Fiat, 2). Tore H. Bratlie – Fiat, 3). Hans Kr. Heireth – Fiat, 4). Egil Hovden – Fiat, 5). Jan Poverud – Fiat, 6). Jan Aage Andersen – Fiat, 7). Arild O. Mathisen – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Svein Hagen – Fiat, 2). Bjørn Lund, 3). Arve Opås – Fiat, 4). Loyd Pettersen – Fiat, 5). Petter Diesen – Fiat, 6). Knut Hallan – BMC Cooper, 7). Arve Buflod – BMC Cooper, 8). Roar Bergerud – Fiat, 9). Per Kristiansen – Fiat, 10). Arne Eng – Fiat, 11). Kirsten Tørmoen – Mini, 12). Bjørn Brødholt – Mini, 13). Lars Kristiansen – Fiat, 14). Gerd Rosenberg – Austin Cooper, 15). Erik Breili – Fiat Coupe.

Gruppe 1 1000-1300 ccm. 1). Jan Simonsen – Renault Cordini, 2). Terje Schie – Renault, 3). Knut Rydjord – Renault, 4). Arne Svendsen – Renault, 5). Stein Staksrud – Renault, 6). Jon Ola Johnsen – Renault, 7). Arild Schjerverud – Renault, 8). Tor Foss – Fiat 128, 9). Randi Tangeland – Fiat 128, 10). Kjell Arne Hjemstad – Renault, 11). Rolf A. Østli – Ford Escort.

Gruppe 1 1300-1600 ccm. 1). Trond Bull Enger – Datsun 1600 SSS, 2). Folke Engebretsen – Ford Cortina Lotus, 3). Frank Sand – Ford Cortina Lotus, 4). Arne Røed – BMW, 5). Nils Petter Nilsen – Opel Ascona.

Gruppe 1 1600-2000 ccm. 1). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 2). Bjørn Enger – BMW, 3). Ola Rustad – Volvo, 4). Erik Brenna – BMW, 5). Helge Menkerud – Opel Ascona, 6). Sigmund Bakstad – Opel, 7). Aksel Gulbrandsen – Opel Ascona, 8). Steinar Øyhaugen – Volvo, 9). Ole Edwin Granberg – BMW, 10). Arne Holtet – Opel Kadett, 11). Kjell Tandberg – Opel Kadett, 12). Hans Stubberud – Opel Kadett, 13). Rolf Jacob Andersen – Opel Kadett, 14). Tor H. Grøndahl – Opel, 15). Per A. Bakke – Opel Ascona, 16). Per A. Lunde – Volvo Amazon, 17). Anders Blomberg – Opel Ascona.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arvid Rosenberg – NSU, 2). Egil Stenshagen – Mini, 3). Jan Prøysmo – Fiat 128, 4). Ingar Engan – NSU, 5). Geir Tørmoen – Mini, 6). Aksel E. Busch – Mini, 7). Sverre Løchen – Mini, 8). Oddbjørn Ottosen – Mini, 9). Jan Hansen – NSU.

Gruppe 2 1300-2000 ccm: 1). Gunnar Kittilsen – Ford BDA, 2). Trond Schea – Ford BDA, 3). Einar Sande – Ford BDA.

1973 - NM PÅ ISBANE:

Klasse 1: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Tore Syversen – Fiat, 3). Hans Heireth – Fiat, 4). Egil Hovden – Fiat, 5). Jan Poverud – Fiat.

Klasse 2: 1). Svein Hagen – Fiat, 2). Bjørn Lund – Fiat, 3). Loyd Pettersen – Fiat, 4). Petter Diesen – Fiat, 5). Arve Opås – Fiat.

Klasse 3: 1). Jan Simonsen – Renault, 2). Terje Schie – Renault, 3). Arne Svensen – Renault, 4). Knut Rydjord – Renault.

Klasse 4: 1). Kai Bråthen – Opel, 2). Folke Engebretsen – Ford, 3). Frank Sand – Ford, 4). Trond Bull Enger – Datsun.

Klasse 5: 1). Iver Nederberg – Opel, 2). Bjørn Enger – BMW, 3). Erik Brenna – BMW, 4). Ola Rustad – Volvo.

Klasse 6: 1). Arvid Rosenberg – NSU, 2). Arne Stenshorne – NSU, 3). Egil Stenshagen – BLMC, 4). Jan Prøysmo – Fiat.

Formel V: 1). Anders Berggren, 2). Per Løland, 3). Harry Bøhn.

1973 - BAKKELØP HEISTADMOEN:

Gruppe 1 klasse 1: 1). Tore H. Bratlie – Fiat 850, 2). Bjørn Lund - Fiat, 3). Tore B. Syversen, 4). Arild O. Mathisen og Arve Buflod, 6). Nils Tore Johnsen, 7). Svein Hagen, 8). Jan W. Walmann og Bjørn Berntz.

Gruppe 1 klasse 2: 1). Per A. Bakke, 2). Terje Schie, 3). Dagfinn Larsen, 4). Knut Rydjord, 5). Per A. Skogstad, 6). Sverre Følid, 7). Ole J. Lindstrøm.

Gruppe 1 klasse 3: 1). Iver Nederberg, 2). Bjørn Enger, 3). Erik Aaby, 4). Ola Rustad, 5). Birger Tangeland, 6). Søren Tenggren, 7). Bjørn Haugerud, 8). Lars Henke, 9). Holm Jacob Matheson, 10). Ragnar Bertelsen.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). John Haugland, 2). Lennart Henke, 3). Hilding Haustreis.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Arild Bjølseth, 2). Åke Gustavsson, 3). Stein Grøndal, 4). Lennart Bergqvist og Jan Carlsson, 6). Rolf Jacob Andersen.

1973 - BAKKELØP HØNEFOSS:

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Svein Hagen – Fiat, 2). Bjørn Lukashaugen – Fiat, 3). Roy Sandmo – Fiat, 4). Bjørn Tore Larsen – Fiat, 5). Bjørn Berntz – Fiat, 6). Bjørn J. Farstad – Fiat, 7). Arve Buflod – Fiat, 8). Tore Syversen – Fiat, 9). Svein K. Sæther – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Stein Staxrud – Renault 8 Gordini, 2). Arild Schjerverud – Renault 8 Gordini, 3). Knut Rydjord – Renault 8 Gordini, 4). Lennart Johansen – Renault Gordini, 5). Sverre Følid – Skoda 110 LS, 6). Odd Grandre – VW, 7). Rolf A. Østlie – Ford Escort.

Gruppe 1 1300-2000 ccm: 1). Bjørn Enger – BMW 2002 Tii, 2). Kai Bråthen – BMW, 3). Ola Rustad – Volvo 142 GL, 4). Sturla Løkken – VW 1303 S, 5). Svein Erik Olsen – Volvo 142 S, 6). Arne Røed – BMW, 7). Steen Wold – VW, 8). Einar Dahl – Volvo, 9). Nils Tore Johnsen – VW, 10). Per Sjåstad – Opel Ascona 16, 11). Bjørn Erik Sandaas – VW, 12). Svein Ivar Hagen – Opel Rally Kadett, 13). Rønning Olsen – Datsun 1600 SSS, 14). Trine Jensen – Ford Escort Mexico, 15). Anders Kjos – Opel Ascona, 16). Folke Engebretsen – Ford Cortina Lotus.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). John Haugland – Skoda 120 S, 2). Ola Rustad – DAF 66.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo 142, 2). Bjørn Kjølmoen – Saab V4.

1973 - BAKKELØP FLUBERG:

Gruppe 1 Klasse 1: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Arne Eng – Fiat, 3). Ole J. Midthun, 4). Bjørn Lund, 5). Roy Sandmo – Fiat, 6). Bjørn Tore Larsen og Svein Hagen, 8). Arve Buflod, 9). Bjørn Lukashaugen, 10). Bjørn J. Farstad, 11). Svein K. Sæther, 12). Thor B. Syversen, 13). Nils Tore Johnsen, 14). Arild O. Mathisen, 15). Tom Stensrud, 16). Harald Bergh, 17). Arild Løvå.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Per A. Bakke – Renault, 2). Dagfinn Larsen – Renault, 3). Knut Rydjord, 4). Folke Engebretsen, 5). Stein Staxrud, 6). Terje Schie, 7). Per A. Skogstad, 8). Trond Bull Enger, 9). Per E. Nygård, 10). Per Sjåstad, 11). Toralf Møskeland, 12). Arne Gustavsen, 13). Sturla Løkken, 14). Steen Wold, 15). Odd Grandre.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Bjørn Enger – BMW, 2). Ola Rustad, 3). Svein I. Hagen, 4). Sigmund Bakstad, 5). Rolf Jacob Andersen, 6). Svein E. Olsen, 7). Trine Jensen, 8). Holm Jacob Matheson, 9). Bjørn H. Haugerud, 10). Ragnar Bertelsen, 11). Hans Kr. Daland.

Gruppe II 1300-2000 ccm: 1). Trond Schea – Ford og Per Engseth – VW, 3). Jan Simonsen, 4). Stein Grøndal, 5). Arild Bjølseth, 6). Jan Carlson, 7). Bjørn Flygind, 8). Hilding Haustreis.

1973 - BAKKELØP DAN-BLOCK RACET:

Gruppe 1 int. 850 ccm: 1). Svein K. Sæther – Fiat, 2). Bjørn T. Larsen – Fiat, 3). Bjørn Farstad – Fiat.

Gruppe 1 850-1000 ccm: 1). Bjørn Berntz – Fiat, 2). Roy Sandmo – Fiat, 3). Ole Jørgen Midthun – Fiat.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). Per A. Bakke – Renault, 2). Per A. Skogstad – Renault.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Torbjørn Tjørholm – Datsun 1600 SSS, 2). Folke Engebretsen – Ford Cortina Lotus, 3). Bjørn Erik Sandås – VW 1302 S.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Bjørn Enger – BMW 2002 tii, 2). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 3). Kai Bråthen – BMW 2002 tii.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). John Haugland – Skoda 120S, 2). Ola Rustad – DAF 66 Coupe.

Gruppe 2 1300-2000 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort RS, 2). Per Engseth – VW 1302S, 3). Jan Carlsson – Volvo 142, 4). Gunnar Kittilsen – Ford Escort RS.

1973 - BAKKE GJERDRUMSLØPET:

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Svein Hagen – Fiat, 2). Geir Tørmoen – BLMC Cooper, 3). Ole Jørgen Midtun – Fiat og Bjørn Lund – Fiat, 5). Jan Nordlund – Fiat, 6). Arild Løvå – Fiat.

Gruppe 1 1000-1600 ccm: 1). Per A. Bakke – Renault Gordini, 2). Sturla Løkken – VW 1303 S og Nils P. Nielsen – Opel Ascona, 4). Per Sjåstad – Opel Ascona, 5). Per A. Skogstad – Renault Gordini, 6). Knut Rydjord – Renault Gordini.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Kai Bråthen – BMW og Erik Brenna – BMW, 3). Bjørn Enger – BMW, 4). Iver Nederberg – Opel Rally kadett, 5). Kolbjørn B. Hansen – Ford Escort.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Jan Simonsen – NSU, 2). Harald Shetelig – Fiat Abarth 1000 TC, 3). Odd Moseby – Ford Escort, 4). John Haugland – Skoda 120 S, 5). Ola Rustad – Daf 66 Coupe, 6). Peto Folkestad – BLMC Cooper S.

Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Ola Rustad – Volvo 142, 2). Trond Schea – Ford Escort, 3). Svein Erik Olsen – Volvo 142, 4). Jan Carlsson – Volvo 142, 5). Per Engseth – VW, 6). Bjørn Kjølmoen – Saab V4, 7). Håkon Stamnes – Ford Escort BDA, 8). Trond Bull Enger – VW, 9). Christian Strøm – Ford Escort TC, 10). Arild Bjølseth – VW.

Formel V: 1). Stener Svartrud, 2). Arne Holmgren, 3). Rolf Ervik, 4). Ole Bjørn Jørgensen, 5). Oddmund Slåtteland.

1973 - BAKKE FESTNINGSLØPET:

Klasse 2: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Svein Hagen – Fiat, 3). Arve Buflod – Fiat, 4). Arve Opås – Fiat, 5). Per A. Skogstad – Fiat 6). Leo Malmstrøm – Sunbeam, 7). Bjørn Tore Larsen – Fiat, 8). Tore Syversen – Fiat.

Klasse 3: 1). Lennart Johansen – Renault 8 Gordini, 2). Harry Väämänen – Renault 8 Gordini, 3). Rune Val Aksmar – Fiat 128, 4). Sverre Følid – Skoda, 5). Arild Schjerverud – Renault 8 Gordini.

Klasse 4: 1). Trond Bull Enger – Datsun 1600 SSS, 2). Arne Røed – BMW 1600, 3). Søren Tenggren – BMW, 4). T. Lesikorni – Saab V4.

Klasse 5: 1). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 2). Bjørn Enger – BMW, 3). Per A. Bakke – Opel Ascona, 4). Erik Brenna – BMW, 5). Hannu Jokirinne – BMW, 6). Seppo Nittimäki – Alfa Romeo, 7). Kjell Tandberg – Opel Rally Kadett, 8). Per Leijon – Opel Ascona, 9). Tor H. Grøndahl – Opel Ascona, 10). Svein Erik Olsen – Volvo 142, 11). J. Saarinen – Opel Rally Kadett, 12). Jens Søgaard – Opel Rally Kadett, 13). Hans Stubberud – Opel Rally Kadett, 14). Johan Ekstrøm – Opel Ascona, 15). Pål Ottar Jevne – Opel Ascona.

Klasse 9: 1). Arne Stenshorne – NSU, 2). Aksel Erik Busch – BMC Cooper, 3). Jan Hansen – NSU, 4). Kåre Myrvold – BMC, 5). Egil Stenshagen – BMC Cooper, 6). Gøte Berglund – VW 1300.

Klasse 11: 1). Per Engseth – VW 1302, 2). Kjell Wangen – VW, 3). John Unnerud – Saab V4, 4). Timo Virtanen, 5). Åke Gustavsson – Saab, 6). Lennart Bergqvist – Volvo 142, 7). Claes Leijon – VW.

1973 - BAKKE ”SØLVSPRETTEN”:

Klasse 1: 1). Tore H. Bratlie – Fiat, 2). Bjørn Lund – Fiat, 3). Tor B. Syversen – Cooper, 4). Arild O. Mathisen – Fiat og Arve Buflod – Fiat, 6). Nils Tore Johnsen – Fiat, 7). Svein Hagen – Fiat, 8). Jan W. Walmann – Fiat.

Klasse 2: 1). Per A. Bakke – Renault Gordini, 2). Terje Schie – Renault Gordini, 3). Dagfinn Larsen – Renault Gordini, 4). Knut Rydjord – Renault, 5). Per Arne Skogstad – Renault Gordini, 6). Sverre Følid – Skoda, 7). Ole J. Lindstrøm – Ford Escort GT.

Klasse 3: 1). Iver Nederberg – Opel Rally Kadett, 2). Bjørn Enger – BMW, 3). Erik Aaby – Opel Ascona, 4). Ola Rustad – Volvo 142, 5). Birger Tangeland – BMW, 6). Søren Tenggren – Opel Ascona, 7). Bjørn H. Haugerud, 8). Lars Henke – Opel Kadett, 9). Holm Jacob Matheson – Ford Escort Mexico, 10). Ragnar Bertelsen – Ford Escort Mexico, 11). Sturla Løkken – VW og Per Sjåstad – Opel Ascona, 13). Hans K. Daland – Ford Escort Mexico, 14). Arne Gustavson – Datsun SSS, 15). Trine Jensen – Ford Escort Mexico, 16). Anne Røed – VW.

Klasse 4: 1). John Haugland – Skoda, 2). Lennart Henke – Renault Gordini, 3). Hilding Haustreis – Skoda 110L.

Klasse 5: 1). Arild Bjølseth – VW 1302 S, 2). Åke Gustavsson – Saab V4, 3). Stein Grøndal – Saab V4, 4). Lennart Bergqvist – Volvo 142 og Jan Carlsson – Volvo 142, 6). Rolf Jacob Andersen – Opel Rally Kadett.

1973 - RALLYCROSS HAMAR:

Finale Gruppe 1: 1). Per A. Skogstad, 2). Lennart Johansen, 3). Sten Wold, 4). Ole Jørgen Midtun, 5). Ola Rustad. Utslått: Martin Schanche, Knut Rydjord, Bjørn Berntz, Anders Blomberg, Nils Tore Johnsen, Arne Røed, Jan W. Walmann, Henning Olsen, Sturla Løkken, Odd Grande, Bjørn Tore Larsen og Iver Nederberg.

Finale Gruppe 2: 1). Per Engseth, 2). Åke Gustavsson, 3). Arild Bjølseth, 4). Bjørn Tore Emanuelsen, 5). Bjørn Enger. Utslått: Sam Bernhardsson, Svein Erik Olsen, Trond Bull Enger og Ola Rustad.

1973 - RALLYCROSS LYNGÅS:

Debutanter: 1). Sten Wold – VW, 2). Jan E. Sten – NSU, 3). Per Rune Berg – Opel, 4). Torolf Møskeland – Renault Gordini, 5). Trond O. Finsrud – Volvo, 6). Kolbjørn Bach Hansen – Ford.

Gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Per A. Bakke – Renault Gordini, 2). Dagfinn Larsen – Renault, 3). Lennart Johansen – Renault, 4). Bjørn Berntz – Fiat, 5). Oddvin Lande – Renault.

Gruppe 1 over 1300 ccm heat 1: 1). Ola Rustad – Volvo, 2). Arne Holtet – Opel, 3). Kjell Gudim – Mazda, 4). Svein Olsen – Volvo, 5). Iver Nederberg – Opel.

Gruppe 1 over 1300 ccm heat 2: 1). Martin Schanche – Opel, 2). Jan B. Kolberg – Mazda, 3). Bjørn E. Sandnes – VW, 4). Nils Tore Johnsen – VW, 5). Thorbjørn Tjørbom – Datsun, 6). Arne Rød – BMW.

Gruppe 2: 1). Arne Stenshorne – NSU, 2). Bjørn Enger – VW, 3). Svein Haglund – VW, 4). Bjørn Engen – Skoda.

Finale Gruppe 1: 1). Ola Rustad – Volvo 142 GL, 2). Per A. Bakke – Renault Gordini, 3). Martin Schanche – Opel Rallye kadett, 4). Dagfinn Larsen – Renault Gordini, 5). Arne Holtet – Opel Rally Kadett, 6). Jan B. Kolberg – Mazda RX 2.

Finale Gruppe 2: 1). Arne Stenshorne – NSU, 2). Bjørn Enger – VW, 3). Svein Haglund – VW.

Grand Finale: 1). Bjørn Enger – VW, 2). Ola Rustad – Volvo, 3). Dagfinn Larsen – Renault, 4). Per A. Bakke – Renault, 5). Svein Haglund – VW.

1973: RALLYCROSS LYNGÅS 9/9:

Klasse 1 gruppe 1 int. 1300 ccm: 1). Lennart Johansen – Renault Gordini, 2). Per A. Bakke – Renault Gordini, 3). Knut Rydjord – Renault Gordini, 4). Per Erik Nygård – NSU, 5). Per Wang – VW, 6). Rune Edland – NSU.

Klasse 2 Gruppe 1 over 1300 ccm: 1). Arne Holtet – Opel, 2). Martin Schanche – Opel, 3). Folke Engebretsen – Ford Cortina Lotus, 4). Anders Blomberg – Opel, 5). Trine Jensen – Ford Escort.

Klasse 3 Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arne Stenshorne - NSU, 2). Terje Sveinsvoll – Skoda, 3). Egil Stenshagen – BMC Cooper,

Klasse 4 Gruppe 2 over 1300 ccm: 1). Trond Schea – Ford Escort BDA, 2). Kjell Wangen – VW, 3). Bjørn Flygind – Opel, 4). Christian Strøm – Ford Escort, 5). Stein Grøndal – Saab, 6). Per Engseth – VW.

Finale Gruppe 1: 1). Per A. Bakke – Renault Gordini, 2). Lennart Johansen – Renault Gordini, 3). Knut Rydjord – Renault Gordini, 4). Martin Schanche – Opel, 5). Folke Engebretsen – Ford Cortina Lotus.

Finale Gruppe 2: 1). Kjell Wangen – VW, 2). Trond Schea – Ford Escort BDA, 3). Bjørn Flygind – Opel, 4). Terje Sveinsvoll – Skoda.

Oppsamlingsheat: 1). Christian Strøm – Ford Escort, 2). Anders Blomberg – Opel.

Finale: 1). og Lyngåsmester Trond Schea – Ford Escort BDA, 2). Per A. Bakke – Renault Gordini, 3). Lennart Johansen – Renault Gordini.

1973 - FORUS:

Debutanter: 1). R. Time, 2). T. Møskeland.

Gruppe 1 int. 1000 ccm: 1). Tore H. Bratlie, 2). Bjørn Lund, 3). Jan Poverud.

Gruppe 1 1000-1300 ccm: 1). E. Eide, 2). Henning Sjøsæter, 3). Lennart Johansen.

Gruppe 1 1300-1600 ccm: 1). Folke Engebretsen, 2). A. Røed, 3). Trond Bull Enger.

Gruppe 1 1600-2000 ccm: 1). Ola Rustad, 2). Iver Nederberg, 3). Arne Holtet.

Gruppe 2 int. 1300 ccm: 1). Arne Stenshorne, 2). Egil Johannessen, 3). Terje Sveinsvoll.

RØSSVOLL MOTORSTADION, MO I RANA (Juni):

Gruppe 1 under 1600 ccm: 1). Håvard sande, 2). Jan Andersson, 3). H. Hærnes.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Nils Wiik, 2). Sigmund Brustad, 3). Jan Moan.

Gruppe 2 under 1300 ccm: 1). Arne Stenshorne, 2). Øyvind Hærnes, 3). Fjaland Bjørklund.

Gruppe 2 1300-1600 ccm: 1). Finn Jørgen Jensen, 2). Olav Jacobsen.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Trond Schea, 2). Roland Brännstrøm, 3). Bengt Wännmann.

1973 - KLUBBMESTERSKAP FERDIGHETSKJØRING NMK DRAMMEN:

1). Stein Grøndal – Saab V4, 2). Jan Arne Reese – Morris Mini, 3). Harald Edvardsen – VW 1302, 4). Bjørn Henriksen – VW 1302, 5). Jan Hansen – VW 1200, 6). Gustav Thielemann – BMW 2002, 7). Jan Erik Steen – VW 1200, 8). Per Madsen – VW 1300, 9). Egil Hansen – Ford Escort, 10). Per Nordal – BMW 2002, 11). Terje Nilsen – Opel Kadett, 12). Jon Buxrud – Volvo, 13). Bjørn Harris Hansen – Volvo 142, 14). Per Aanrud – Datsun 1600, 15). Aage Frydenberg – VW 1300, 16). Jan Ø. Jørgensen – Datsun 1600, 17). Roar Eriksen – Volvo 142, 18). Helge Gunnar Hansen – Skoda 110, 19). Øivind Solvang – Opel Ascona, 20). Arild Bjørnerud – VW 1500, 21). Erik Halleby – Morris 850, 22). Jon Thoresen – VW 1300.

Damer: 1). Eva Reese – Morris Mini, 2). Turid Harris Hansen – Volvo 142.

1973:

ACROPOLIS RALLY: 73

Nr. 1 Jean-Luc Therier/Christian Delferrier – Alpine Renault A110

Nr. 2 Rauno Aaltonen/Robin Turvey – Fiat 124 Abarth

Nr. 3 Jean Pierre Nicholas/Michel Vial – Alpine Renault A110

Nr. 4 - Håkan Lindberg - Fiat 124 Abarth

Nr. 5 - Gerhard Fischer - VW 1303 S

Nr. 6 - Richard Bochnicek - Citroen DS 23

Nr. 7 - Chris Sclater - Ford Escort RS

Nr. 8 - H. Doppelreiten - VW 1303 S

Nr. 9 - J. Psihas - Toyota Corolla

Nr. 10 - J. Bardopoulos - Audi 80 GL

Nr. 11 - Ted Hansson - Opel Ascona

MAROKKO RALLY: 73

Nr. 1 Bernhard darniche/Alain Mahe – Alpine Renault A110

Nr. 2 Bob Neyret/Jacques Terramorsi – Citroen DS 23

Nr. 3 Richard Bochnicek/Seppe Kernmayer – Citroen DS 23

Nr. 4 - Ponelle - Citroen DS 23

Nr. 5 - Jean Pierre Nicholas - Alpine 1800

Nr. 6 - Bjørn Waldegård/Fergus Sager - Fiat 124 Abarth

Nr. 7 - Jean Luc Therier - Alpine

Nr. 8 - Jean Deschazeuax - Citroen DS 23

Nr. 9 - Merlone - Volvo 142

Nr. 10 - Claudine Trautmann - Peugeot 504

MONTE CARLO RALLY: 73

Norske deltagere: Gunnar fadum/Greta Molander – Saab, Edward Gjølberg/Arve Andersen – datsun, Richard Støen/Einar Nålby – BMW, Rune Val Aksmar/Harry Olsen – Citroen GS, Hans H. Andersen/Terje Austad – BMW, Monty Karlan/Arve herstrøm – Ford, Leif Sommer/Ole kr. Knudtzen – Opel manta, Leif Vold-Johansen – Saab, Per A. Bakke – Opel, Carsten Johansson – Porsche, Harald E. Hellum/Finn R. jacobsen – Opel, Steinar Svendsen – Renault, Erik Arne Lier – BMW, Erik Aaby – Opel, Bjørn Harris Hansen – Volvo, Per A. Skogstad/Arne B. Dahl – Mazda, Haakom Stamnes/Ole marius Stamnes – Ford escort, Wenche Knudtzen/Carl G. Knudtzen - Moskwitch.

34 lag ble belastet med prikker etter radarkontroll av fransk politi. Dette ble etterfulgt av harde diskusjoner mellom arrangør og politi som innebar at prikkantallet ble redusert. Tre lag ble imidleertid disket for å ha kjørt over 40 km gjennom tettbebyggelse og tre for å ha kjørt over 60 km. En ble disket for ikke å ha overholdt vikepliktskilt og fire fikk prikker for å ha krysset sperrelinje.

De norske lagene måtte kjøpe remmer og gummistropper til å feste over panseret.

Carsten Johansson/Nils Hagen ga opp ved Brennerpasset etter oljelekkasje.

Edward Gjølberg/Arve Andersen kjørte av veien og ødela forstillingen etter at de møtte en italiener på feil side av veien.

Greta Molander/Gunnar Fadum deltok i det såkalte ”Old fellows Rally” som hadde målgang søndag.

Håkon Stamnes/Ole Marius Stamnes brøt rett etter Innsbruck med feil på clutch og girkasse.

Richard Støen/Einar Nålby/Thielemann var beste lag fram til Monte carlo.

Nr. 1 Jean-Claude Andruet/”Biche” – Alpine Renault A 110

Nr. 2 Ove Andersson/jean Todt – Alpine Reanult A 110

Nr. 3 Jean Pierre Nicholas/Michel Vial – Alpine Renault A 110

Norske plasseringer: 1973:

Nr. 44 - Johansson/Torell – Opel Ascona

Nr. 3 (kl) – Molander/Fadum – Saab V4

POLSKE RALLY: 73

Nr. 1 Achim Warmbold/Jean Todt – Fiat 124 Abarth

Nr. 2 Culmbacher/Ernst – Wartburg

Nr. 3 Maciey Stawowiak/Czyzyk – Polski-Fiat 125P

PORTUGAL (TAP) RALLY: 73

Nr. 1 Jean Luc Therier/Jacques Jaubert – Alpine Renault A110

Nr. 2 Jean Pierre Nicholas/Michel Vial – Alpine Renault A110

Nr. 3 Francisco Romaozinho/Jose Bernardo – Citroen DS 21

PRESS ON REGARDLESS: 73

Nr. 1 Walter Boyce/Dough Woods – Toyota Corolla

Nr. 2 Jim Walker/Terry Palmer – Volvo 142

Nr. 3 John Smiskol/Carol Smiskol – Datsun 240Z

RAC RALLY: 73

1).Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford Escort RS, 2). Roger Clark/Tony Mason – Ford Escort RS, 3). Markku Alen/Ilkka Kivimäki – Ford Escort RS, 4). Per Inge Walfridsson/John Jensen – Volvo 142, 5). Jean-Pierre Nicholas/Claude Roure – Renault Alpine, 6). Gunnar Blomqvist/Ingeløv Blomqvist – Opel Ascona, 7). Bjørn Waldegård/Hans Thorszelius – BMW 2002 Ti, 8). Lars carlsson/P. Pettersson – Opel Ascona, 9). Tony Fawkes/B. Harris – Ford Escort, 10). Sergio Barbasio/G. Macaluso – Fiat Abarth 124 Rally.

SAFARI-RALLY: 73

Nr. 1 Shekhar Mehta/Lofty Drews – Datsun 240 Z

Nr. 2 Harry Källström/Claes Billstam – Datsun 1800 SSS

Nr. 3 Ove Andersson/Jean Todt – Peugeot 504

SAN REMO-RALLY: 73

Nr. 1 Jean-Luc Therier/Jacques Jaubert – Alpine Renault A110

Nr. 2 Maurizio Verini/Angelo Torriani – Fiat 124 Abarth

Nr. 3 Jean-Pierre Nicholas/Michel Vial – Alpine Renault A110

SCOTTISH RALLY: 73

Nr. 1 - Roger Clark, Ford

Nr. 2 - Hannu Mikkola, Ford

Nr. 3 - Andrew Cowan, Ford

Nr. 4 - Adrian Boyd, Ford

Nr. 5 - Mike Hibbert, Ford

Nr. 6 - Cris Sclater, Ford

Nr. 7 - A. Pond, Ford

Nr. 8 - Anthony Fowkes, Ford

Nr. 9 - W. Taylor, Ford

Nr. 10 - David Thompson, Ford

Nr. 11 - Colin Malkin - Sunbeam Avenger

Nr. 12 - Harold Morley - Porsche Carrera

Nr. 17 - Erik Aaby - Opel Ascona

Nr. 20 - Mats Andersson - Saab V4

Nr. 26 - Gunnar Johansson - Saab V4

Nr. 54 - Stig-Arne Larsson - Saab V4

SVENSKA RALLY: 73

Norske deltagere: Ole Edwin Granberg – Opel, Arild Bråthen – datsun, Arild Løvå – Moskwitch, Wenche Knudtzen – Moskwitch, Vidar Hoel – VW, Karlo Haugbro – VW, Per Engseth – VW, Bjørn Foss – VW, Knut Moberg – VW, Odd E. Grimsrud – Simca, Randi Tangeland – Fiat, John Haugland – Skoda, Egil Stenshagen – Cooper.

Nr. 1 Stig Blomqvist/Arne Hertz – Saab 96 V4

Nr. 2 Per Eklund/Rolf Carlsson – Saab 96 V4

Nr. 3 Jean Luc Therier/Marcel Callewaerts – Alpine Renault A 110

TOUR DE CORSE: 73

Nr. 1 Jean Pierre Nicholas/Michel Vial – Alpine Renault A110

Nr. 2 Jean Francois Piot/de Alexandria – Alpine Renault A110

Nr. 3 Jean-Luc Therier/Marcel Callewaerts – Alpine Renault A110

TUSEN SJØERS RALLY: 73

Nr. 1 Timo Mäkinen/Henry Liddon – Ford Escort RS

Nr. 2 Markku Alen/Juhani Toivonen – Volvo 142

Nr. 3 Leo Kinnunen/Atso Aho – Porsche 911

VLTAVA (MOLDAU): 1973

1). Walter Röhrl/Jochen berger – Opel Ascona, 2). Sandro Munari/Mario manucci – Lancia Fulvia, 3). Jan carneborn/Hans Erik Sylvan – Opel Ascona, 4). Jaroslav jelinek/Svatopluk Kvaizar – Skoda 120 S, 5). Clarence hellberg/A. Sjøberg – BMW 2002, 6). Milan Zid/Jaroslav Vylit – Skoda 120S, 7). K. larsson/L. Johansson – Opel Kadett, 8). Ruben Børjesson/Marianne Sterner – Opel Ascona, 9). Gunnar Casselsjø/L. Berlin – Ford capri, 10). Josef Smsky/Jiri Syrovatko – Skoda 110 L.

ØSTERRISKE ALPE-RALLY: 73

Nr. 1 Achim Warmbold/Jean Todt – BMW 2002 Ti

Nr. 2 Bernhard darniche/Alain Mahe – Alpine Renault A110

Nr. 3 Per Eklund/Bo Reinicke – Saab 96 V4

BERGSLAGSLOPPET:

Gruppe 2: 1). Kurt Malmgren – Saab, 2). Keijo Savolainen – Saab, 3). Gunnar Pettersson – Saab, 4). Bengt Lindqvist – Saab, 5). Karl Johan Nystrøm – Volvo 142, 6). Lennart Sjøstrand – Saab, 7). Olle Gustafsson – Saab, 8). Åke gustafsson – Saab, 9). Dick Berg – Volvo 142, 10). Håkan Svensson – Opel.

Gruppe 1: 1). Håkan Wallinder – Opel, 2). Morgan Örneus – Opel, 3). Bror Danielsson – BMW, 4). Per Leijon – Opel, 5). Tage hansson – Opel, 6). Per Olov Svanstrøm – VW, 7). Sune Danielsson – Opel, 8). Jan Erik Lundgren - VW, 9). Christer Sunner – Opel, 10). Claes Carlgren – VW.

BERGSLAGSRALLYT:

A-Førere Gruppe 2: 1). N.O. Thoresson – Saab, 2). Børje Nilsson – Volvo Amazon, 3). Alf Gøran Hagelin – Volvo Amazon, 4). Anders Oscarsson – Volvo Amazon, 5). Dick Berg – Volvo 142.

A-Førere Gruppe 1: 1). P.O. Flogner – Opel Ascona, 2). Lasse Lassesson – BMW 2002, 33). Kjell Rönnö – Opel, 4). L.E. Jaktlund – Opel Ascona, 5). Per Leijon – Opel Ascona.

A-Førere upigget: 1). Per Eklund – Saab V4, 2). Hans Skyllberg – VW, 3). S.O. Jägerstedt – Volvo Amazon, 4). Conny Haraldsson – VW, 5). Kjell Håkonsen – VW 1302 S.

B-Førere: 1). J.E. Andersson – Volvo Amazon, 2). Lars Werner – Saab V4, 3). Lennart Johansson – Volvo Amazon, 4). Carl Grevesmühl – Saab, 5). Christer Adolfsson – Volvo Amazon.

B-Førere Upigget: 1). Henrik Tumin – Volvo Amazon, 2). Leif Lindberg – Volvo Amazon, 3). Urban Siwertsson – BMW 2002, 4). Leif Ekstrøm – Saab V4, 5). Lars Svärd – Opel Rally Kadett.

C-Førere: 1). Kjell Gustavsson – Volvo Amazon, 2). B. Johansson – Volvo 142, 3). Lennart Lundberg – Volvo Amazon, 4). Anders Hallgren – Saab V4, 5). Bertil Persson – Volvo Amazon.

C-Førere Upigget: 1). P.G. Lundberg – Opel Rally Kadett, 2). Ralf Berglund – Volvo PV, 3). Bengt Wirenblad – Saab V4.

BRIDGESTONERALLY (DK):

Gruppe 1 int. 1150 ccm: 1). Pertti Ylänen/Sv. A. Nielsen – Datsun Cherry, 2). Tom Heide/Bent Johansen – Citroen GS, 3). Bent Nielsen/Arne Nielsen – BLMC Cooper.

Gruppe 1 1150-1600 ccm: 1). Tage Overgård/Arne Højgård – Toyota Corolla, 2). Ole Weywadt/Sv. E. Casparij – VW 1302 S, 3). Steen Langkilde/Palle Jørgensen – BMW 1602.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Per G. Hansen/Henrik Højlund – Volvo 142 GL, 2). Leif Poulsen/Henning Friborg – BMWE 2002, 3). Morten Spiro/Else Brun – Mazda RX2.

Gruppe 2 int. 1150 ccm: 1). Ib Ollerup/Ole Palmus – Skoda, 2). Thorvald Andersen/Poul Hansen – Saab 96, 3). Stig Andersen/Leif Thomsen – BLMC 1000.

Gruppe 2 1150-1600 ccm: 1). Poul Petersen/Max heidemann – Saab V4, 2). Johannes Sørensen/Willy Sørensen – Renault Gordini, 3). Jan Olsen/Torben Petersen – Saab V4.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Poul Chr. Olsen/Karsten Richard – BMW 2002, 2). Vagn Hansen/Hans Jensen – BMW 2002, 3). Harry Jensen/Michael Jensen – Volvo 142.

DALAPOKALEN:

A-førere: 1). Stig Abrahamsson – Saab v4, 2). Mikael Nordstrøm – VW 1500, 3). Leif Andersson – Ford escort, 4). Ingemar Frohm – Ford Escort og Robert Johansson – Saab V4, 6). Hans Eriksson – VW 1302, 7). Sven Erik svensson – VW 1302, 8). Olof dananell – Volvo Amazon, 9). Claes Lijon – VW 1302, 10). Hans Perers – Saab V4, 11). Torsten Gustafsson – Opel Rally Kadett, 12). Gøte Johansson – Volvo Amazon, 13). Bertil Andreasson – VW, 14). Bengt Persson – VW.

B-Førere: 1). Lennart Hägg – Opel Rally Kadett, 2). P.O. Gehöor – Opel Ascona, 3). Anders Näslund – Opel Rally Kadett, 4). J.O. Andersson – Volvo Amazon, 5). Håkan Gradin – Opel Rally Kadett, 6). Bo Lundkvist – Volvo PV.

DÄCKEFEJDEN:

Gruppe 1: 1). Bror Danielsson – BMW, 2). Ingvar carlsson – BMW, 3). Bengt Nilsson – Opel Ascona, 4). Ruben Børjesson – Ope4l Ascona, 5). PeO Flogner – Opel Ascona, 6). Sylvia Østerberg – Opel Ascona, 7). Hans Tolldin – Opel Ascona, 8). Roger Eriksson – Opel Ascona, 9). Leif Andersson – Ford Escort, 10). Claes Håkan Andersson – Opel Ascona.

Gruppe 2: 1). Per Eklund – Saab V4, 2). Lasse Jansson – Saab V4, 3). Ove ERiksson – Opel Ascona, 4). Curt Gøransson – BMW, 5). Anders kulläng – Opel Ascona, 6). Lillebror Nasenius – Opel Ascona, 7). Torsten Sahlin – Volvo 142, 8). Roger Johansson – Saab V4, 9). Erik Johansson – Opel Ascona, 10). Bert Gustavsson – Volvo 142,

FALKUNGALOPPET:

A-Førere Gruppe 2: 1). Torsten sahlin – Volvo 142, 2). Anders Hylen – Saab V4, 3). S.G. Johansson – Volvo Amazon, 4). Lars Wall, 5). Torbjørn Axman – Saab 96, 6). Hans Eriksson – Saab, 7). Søren Nilsson – Saab V4, 8). Jan Østberg – Saab Sport.

A-Førere Gruppe 1: 1). Gøran Andersson – Opel Ascona, 2). Bengt Erik Engwall – Saab V4, 3). Kurt Stigh – Saab V4, 4). L.O. Helmer – Opel Ascona.

B-Førere Gruppe 2: 1). Hans B. Olsson – VW, 2). Per Åke Lund – Saab V4, 4). Ola Eriksson – Volvo, 5). Arne Sturesson – Volvo Amazon.

C-Førere Gruppe 1: 1). Arne Gustavsson – Opel Rally kadett, 2). Gunder Vallgren – BMC.

C-Førere Gruppe 2: 1). Erik Andersson – Saab, 2). Stefan carlsson, 3). Bengt Bergstrøm – Volvo Amazon, 4). Christer Weisner – Volvo Amazon, 5). Conny Henrysson – Volvo Amazon.

FORSHAGARUNDAN:

A-Førere Gruppe 2: 1). Carl Johan Nystrøm – Volvo 142, 2). Bjørn Iderud – Saab, 3). Keijo Savolainen – Saab, 4). Bjørn Nilsson – Volvo Amazon, 5). Penti helminen – Saab v4.

A-Førere Gruppe 1: 1). Bror Danielsson – BMW, 2). Bengt Grahn – Opel ascona, 3). Lars brorsson – Opel Ascona.

B-Førere Gruppe 2: 1). Ingemar Aas – Opel Ascona, 2). Lars aronius – Volvo 142, 3). Arild Bjølseth – VW 1302S, 4). Svante Persson, 5). Kenneth Andersson – Opel Kadett.

B-Førere Gruppe 1: 1). Leif børjesson – Opel Ascona, 2). Jens Søgaard – Opel Kadett, 3). Lars henke – Opel Kadett, 4). Tore Petersen – Opel Kadett, 5). Bo Dahlgren – Datsun.

C-Førere Gruppe 2: 1). Jan Nässtrøm – Saab V4, 2). Tomas pettersson – Saab V4, 3). Tommy Møller – Volvo, 4). Uno Larsson – Saab V4, 5). Lars Johansson – Saab

C-Førere Gruppe 1: 1). Lennart Sundin.

FOTORUNDAN:

A-Førere: 1): Reine Carlsson – BMW 2002, 2). Jan Erik Carlsson – Opel Rally Kadett.

B-Førere: 1). Søren Tenggren – Opel Ascona, 2). Kent Johansson – Opel Ascona, 3). Rolf Winnerholm – Datsun 1600, 4). Börje Hansslon – VW 1302 S, 5). Bengt Johansson – Saab v4.

C-Førere: 1). Christer Magnusson – Volvo 142, 2). Villy Wikingsson – Opel Rally Kadett, 3). Dennis Magnusson – Volvo Amazon, 4). Lennart Ericsson – Volvo Amazon, 5). Bo Nyholm – Volvo Amazon, 6).Bjørn Johansson – Saab 96, 7). Karl Erik Svensson – Volvo Amazon, 8). Gøran Olofsson – Saab V4, 9). Claes gøran samuelsson, 10). Jan Svensson – Volvo Amazon, 11). Egon Gullberg – BMW 1800 og Jarl Schoultz – Volvo amazon.

GJØNGE-RALLYET (DK):

Gruppe 1 int. 1150 ccm: 1). Pertti Ylänen – Datsun, 2). Jens J. Dynesen – Morris, 3). Kaj Christensen – Datsun.

Gruppe 1 1150-1600 ccm: 1). Per Mygind – Datsun, 2). Søren Mikkelsen – Toyota, 3). Ove Rix – Datsun.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). Erik Berth – BMW, 2). Bjarne Kromann – BMW, 3). Per G. Hansen – Volvo.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). Jan Mortensen – Austin, 2). Henning Christensen – Toyota celica, 3). John Nordahl Jensen – Toyota

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Jan Glad – Opel Ascona, 2). Jørgen Bindner . Volvo, 3). Poul Chr. Olsen – BMW.

GÄSTEBUDSTROFEEN:

Gruppe 1: 1). Bror Danielsson – BMW, 2). Bengt Nilsson – Opel, 3). Ruben Børjesson – Opel, 4). Ernst andersson – Opel, 5). Morgan Örneus- Opel, 6). Claes-Håkan Andersson – Opel, 7). Jørgen Adolfsson – BMW, 8). Dag Ohlsson – datsun, 9). Roger Eriksson – Opel, 10).Jan Lundqvist – Opel, 11). Ingvar Carlsson – BMW, 12). Leif Sjøberg – Opel.

Gruppe 2: 1). Stig Blomqvist – Saab, 2). Per Eklund – Saab, 3). Anders Kulläng – Opel, 4). LillebrorNasenius – Opel, 5). P.I. Walfridsson – Volco, 6). Lasse Jansson – Saab, 7). Curt Gøransson – BMW, 8). Gunnar Blomqvist – Opel, 9). Per Tjerneld – Opel og Håkan Svensson – Opel.

HØSTNATTEN:

A-Førere Gruppe 2: 1). Hans Nilsson – Saab, 2). Anders Oskarsson – Volvo, 3).Gøran Jansson – Volvo, 4). Hans Karlsson – Volvo, 5). Ola Axelsson – Volvo, 6). Jan Hellman – Saab, 7). Søren Larsson – Volvo, 8). Bo Karlsson – VW.

A-Førere Gruppe 1: 1). Leif Andersson – Ford, 2). Tommie Persson – Opel, 3). Jan sellholm – Datsun, 4). Dan Ohlsson – Datsun, 5). Bertil Dahlstrøm – Opel, 6). Gøran Nykvist – Opel, 7). Tommie Sundkvist – VW, 8). Bo Eriksson – Ford.

B-Førere Gruppe 2: 1). J. Nordahl – Saab, 2). Sven Karlsson – Volvo, 3). J.H. Lindstrøm – Opel, 4). Tage Holmbom – Saab, 5). G. Sandberg – Saab.

B-Førere Gruppe 1: 1). Åke Vester – VW, 2). Lars Larsson – Opel.

C-Førere Gruppe 2: 1). Gunnar Berglund – Opel, 2). Bo Almgren – Volvo, 3). Robert Gillberg – Saab, 4). Børje Andersson – Volvo, 5). Torbjørn Andersson – VW.

C-Førere Gruppe 1: 1). S.E. Backstrøm – Saab, 2). J. Thorsen – Saab, 3). L. Hassel – Saab.

JANUARIPOKALEN:

A-Førere Gruppe 2: 1). Per Eklund – Saab, 2). Gunnar Blomqvist – Opel Ascona, 3). Lasse Jansson – Saab V4, 4). Anders Kulläng – Opel Ascona, 5). Curt Gøransson – BMW 2002, 6). Kaj Jönsson – Saab V4, 7). P.I. Walfridsson – Volvo 142, 8). Nils Olov Thoresson – Saab V4, 9). Mikael Nordstrøm – VW 1600L, 10). Kay Munther – Saab V4.

A-Førere Gruppe 1: 1). Ingvar Carlsson –BMW 2002, 2). Erik Johansson – Opel Ascona, 3).Bror Danielsson – BMW, 4). Sylvia Østerberg – Opel ascona, 5). Ruben Børjesson – Opel Ascona, 6). Sten-Erik Eriksson – Opel Rally Kadett, 7). Mats Ola Forsvik – Opel Ascona, 8). PeO Flogner – Opel ascona, 9). Morgan Örneus – Opel Ascona, 10). Per Tjerneld – Opel Ascona.

KULLING:

A-Førere: 1). Claes Leijon – VW 1302 S, 2). Bengt Thorsell – Volvo 142, 3). Claes Andersson – Saab V4, 4). Ingemar Johnzen – Volvo 142, 5). Tord Blomster – Opel, 6). Ragnar Sandelius – Volvo Amazon, 7). Ulf Pellnow – Saab V4, 8). Per Leijon – Saab V4, 9). Sten-Olof Andersson – Saab V4, 10). Lars Sivertsson – Opel Rally Kadett.

B-Førere Gruppe 2: 1). Christer Törnqvist – Volvo 142, 2). Ernst Karlsson – Saab V4, 3). Richard Nilsson – Volvo PV, 4). TageJohansson – Volvo Amazon, 5). Bo Andersson – Renault, 6). Roy Ekdahl – Saab V4, 7). Hasse Larsson – Opel Kadett, 8). Bo Johansson – Renault, 9). Henry He4nriksson – Renault, 10). Thord hallen – Saab Sport.

B-Førere Gruppe 1: 1). Matti Raivio – BMW, 2). Kennet Stirdh – Opel Kadett, 3). Tomas sand – Opel Ascona, 4). P.O. Andersson – Saab V4, 5). Jerry Norden – Saab, 6). Håkan Junfors – Saab V4.

C-Førere: 1). Gösta jacobsson – Volvo PV, 2). Anders Silberg – Saab, 3). Christer Magnusson – Volvo, 4). Göran Kuhlin – Volvo PV, 5). Kent Hallen – Saab V4, 6). Leif Karlsson, 7). Matti Alt – Saab, 8). Dennis Magnusson – Volvo Amazon, 9). Jan Rosen – Saab V4, 10). Sven-Arne Svensson – Volvo Amazon.

LUDVIKA:

A-Førere Gruppe 2: 1). Per-Inge Walfridsson – Volvo 142, 2). Erkki Temmes – Saab V4, 3). Sven Inge Neby – Volvo 142, 4). Ingemar Granqvist – Opel Rally Kadett, 5). Leif Olofsson – Saab V4, 6). Conny Månsson – Saab V4, 7). Curt Gøransson – BMW, 8). Lars erik Andersson – Volvo, 9). Lars olov Pettersson – Volvo, 10). Anders Oscarsson – Volvo, 11). Søren Larsson – Volvo, 12). Rolf Bjørk – Volvo, 13). Erik-Olov Westlin – Saab, 14). Karl Gustav Backstrøm – Volvo, 15). Gunnar Pettersson – Saab V4.

A-førere Gruppe 1: 1=). Per-Olof Flogner – Opel Ascona, 2). Arne Allansson – BMW, 3). Ernst Andersson, 4). S.H. Svensson – Opel Ascona, 5). Håkan wallinder – Opel, 6). Haldo Hansson – Opel Ascona, 7). Tage Hansson – Opel ascona, 8). Anders spjuth – Opel Ascona, 9). Ulf Larsson – Opel Rally Kadett, 10). Leif Eriksson – Opel ascona, 11). Jan Brusling – VW, 12). Arne Uhrbom – Ford Escort Mexico.

B-Førere Gruppe 2: 1). Uno Åkerlind – Volvo, 2). Karl Erik Eriksson - Volvo, 3). Lennart Källstrøm – Saab, 4). Hans gøran jakobsson – Saab, 5). Sven Karlsson – Volvo, 6). Anders Haas – Saab V4, 7). Steffan Wijkmark – Volvo, 8). Lars eriksson – Volvo, 9). L.G. Gustavsson – Saab V4, 10). Per Wallin – Ford, 11). Johnny lantz – Volvo, 12). Per Enoksson – Opel Ascona, 13). Anders EGEFALK, 14). Henrik Johansson – Volvo, 15). Ulf Karlsson – Saab.

B-Førere Gruppe 1: 1). Uno larsson – Opel Ascona, 2). Per Sahlqvist – Opel Ascona, 3). Uno Larsson – Opel Ascona, 4). Per olov Gehöör – Opel, 5). Torbjørn Nordstrøm – Opel Rally Kadett, 6). Rolf Andersson – Opel ascona, 7). Tony Åkerman- volvo,

C-førere Gruppe 2: 1). Ove Linderholm – Volvo, 2). Tapio Tiursanen – volvo, 3). Kaj eriksson – Volvo, 4). Lennart Eriksson – Volvo, 5). Christer Sandstrøm – Volvo, 6). Bengt Andersson – Volvo, 7). Jan Danielsson – Saab, 8). Benny Jansson – Opel Rally kadett, 9). Klas Börbgren – Saab, 10). Gunder Wallgren – volvo.

LUDVIKARUSHEN:

A-Førere: 1). Hans Peres – Saab V4, 2). Stig Abrahamsson – Saab V4, 3. Håkan Olstam – Saab V4, 4). Leif Andersson, 5). Åke Sjølander – Saab, 6). Leif Olofsson – VW 1302 S, 7). Tord Lindberg – Saab V4, 8). K.I. Jakobsson – Ford.

B-Førere: 1). Lennart Källstrøm – Saab V4, 2). Bernt Argårds – Saab V4, 3). Sten Eriksson – Saab, 4). Jan Ove Fix – Saab V4, 5). Christer Gøransson – Ford, 6). Gunnar Nilsson, 7). Håkan Nystedt – Saab.

C-Førere: 1). Ola Skog – Volvo Amazon, 2). Sune Lindstrøm – Saab, 3). Torbjørn Nordstrøm – Opel Rally Kadett, 4). Christer Zander – Saab, 5). Kjell Gustavsson – Volvo Amazon.

MARKNADSNATTA:

A-førere gruppe 2: 1). Torsten Sahlin – Volvo 142, 2). Nils Olov Thoresson – Saab V4, 3). Bjørn Johansson – Volvo Amazon, 4). Sven-Erik Svensson – VW 1303 S, 5). Gert Blomqvist – Volvo Amazon, 6). Tomas karlsson – Saab V4, 7). Sune Fläring – Saab V4, 8). Lennart Ekstrand – Saab V4, 10). Sven Anders Wihman – Opel Rally Kadett.

A-Førere gruppe 1: 1). Søren Käll – Opel Ascona, 2). Bengt Nilsson – Opel ascona, 3). Tonny Persson – Opel Rally Kadett, 4). Evert Harrström – Opel Ascona, 5). Kent Qvist – Opel Rally Kadert, 6). Ragnar Gyhlenius – Opel Ascona, 7). Toomas Simson – Opel Ascona, 8). Clarence Hellberg – BMW.

B-førere Gruppe 2: 1). Børje Dufva – BMW, 2). Roland Claesson – Opel Ascona, 3). Jan Pettersson – Volvo PV, 4). Bo Svensson – VW 1302 S, 5). Sven Arne Nygren – Opel Rally Kadett.

B-Førere gruppe 1: 1). Gunnar Bryggman – Fiat 124, 2). Bjørn Blomqvist – Opel Ascona, 3). Christer Pettersson – Saab V4, 4). Torbjørn Erlandsson – Opel Ascona.

C-Førere Gruppe 2: 1). Erik Andersson – Saab 96, 2). Karl Eric Samuelsson – Volvo, 3). Greger Sjøgren - Volvo Amazon, 4). Torbjørn Simonsson – Volvo Amazon, 5). Kjell Nord – Volvo Amazon.

C-Førere gruppe 1: 1). Bo Karlsson – Opel ascona, 2). Arne Gustavsson – Opel Rally Kadett.

MORA:

A-Førere: 1). Hans Peres – Saab, 2). Rolf Bjørk – Volvo, 3). Sune Danielsson – Opel, 4). Rolf Andersen/Jens Søgaard – Opel, 5). L.I. Frøderberg – Saab.

B-Førere: 1). Bo østerberg – Volvo, 2). Conny Dahlfors – Volvo, 3). Steve Olovsson – Saab, 4). P.O. gehöör – Opel, 5). Bengt Erik Fransson – Saab.

C-Førere: 1). Mats Østerberg – Volvo, 2). Nils olov Skoog – Volvo, 3). Sven Erik Lindberg – Volvo, 4). Sven Olov peres – Saab, 5). Leif Källberg – VW.

NATTVIOLEN:

A-Førere: 1). Bertil Eriksson – Volvo Amazon, 2). Thorvald Lindskog – Volvo Amazon, 3). Ulf Lundquist – Volvo Amazon og Torbjørn Larsson – Volvo Amazon, 5). Kjell Johansson – Saab, 6). Arne Eriksson – Saab, 7). Copnny Haraldsson – Opel Rally Kadett, 8). Per Fältskog – Volvo Amazon.

B-Førere: 1). Hans karlsson – VW 1500, 2). Gunnar Äleård – Opel rally Kadett, 3). Anders Lönn – BMW, 4). Bo Ericsson – Ford Escort, 5). Ulf Lundquist – Opel.

C-Førere: 1). Esbjørn Kjell – Saab Sport, 2). Leif Andersson – Volvo Amazon, 3). Mats Forsberg – BMC Cooper, 4). Kjell Andersson – Saab V4, 5). Anders Buchholtz – Saab 96.

ROSKILDE MINIRALLY (DK):

Gruppe 1 int. 1150 ccm: 1). Jens rath – Datsun 100A

Gruppe 1 1150-1600 ccm: 1). K. Ferslev- BMW 1600

Gruppe 1 opver 1600 ccm: Erik Berth/J. bergen – BMW 2002 Tii

Gruppe 2 int. 1150 ccm: 1). PalleWisby/S. hansen – NSU TTS

Gruppe 2 1150-1600 ccm: 1). Lars ViggoJensen/F. Poulsen - Austin 1275

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Poul Chr. Olsen/Karsten Richardt – Volvo

SCANDIATROFEEN:

A-førere Gruppe 2: 1). Dag pettersson – Saab V4, 2). Anders Stenstrøm – Saab V4, 3). Kenneth Nilsson – Volvo 142, 4). Kjell Johansson – Saab V4, 5). Lennart Ekstrand – Saab V4, 6). Bengt Nilsson – Opel ascona, 7). Bjørn Jaktlund – VW 1600, 8). Lars nyberg – Volvo Amazon, 9). Leif Lindberg – VW 1500, 10). Sven Erik Ohlsson – Volvo 142.

A-Førere Gruppe 1: 1). Claes carlgren – VW 1302 S, 2). Bo hedlund – VW 1303 S, 3). Ove Engman – VW 1303 S, 4). Per Olov Svanstrøm – VW, 5). Åke ohlsson – VW, 6). Sven Erik Svensson – VW, 7). Roger Eriksson – Opel Ascona, 8). Carl Olov Olmin – VW, 9). Thord Gustavsson – VW, 10). Rolf Ehn – VW.

B-Førere Gruppe 2: 1). Kjell Edelönn – Opel rally kadett, 2). Kjell Anlund – Volvo 122S, 3). Sture Frøberg – Saab V4, 4). Nils Erik Karlsson – VW, 5). Lars linsqvist – Volvo.

B-Førere Gruppe 1: 1). Bjørn Blomqvist – Opel Ascona, 2). Gøran Andersson – Opel ascona, 3). Claes Gøran Svärd – Opel Ascona, 4). Bertil Johansson – Opel ascona, 5). Leif Karlsson – Opel ascona.

C-Flørere Gruppe 2: 1). Ulf Palm – Saab V4, 2). Inge Andersson – Volvo, 3). Magnus Nilsson – Volvo, 4). Gøran Johansson – Opel rally kadett, 5). Jan Blom – Volvo.

C-Førere Gruppe 1. 1). Bo karlsson – Opel ascona, 2). Lars Pettersson – Saab V4.

STEN STURE TROFEEN:

A-Førere Gruppe 2: 1). Bjørn Johansson – Volvo Amazon, 2). Lennart Ekstrand – Saab V4, 3). Sven Simonsson – Volvo 142, 4). Johnny Lindersson – Volvo 142, 5). Børje Karlsson – Volvo Amazon, 6). Claes Nilsson – Volvo, 7). Bengt Thorsell – Volvo 142, 8). Ingemar Johnzon – Volvo 142, Olle Gustavsson og Bjørn Iderud – Saab V4, 11). Urban Stacke – Volvo amazon, 12). Håkan svensson – Opel Ascona og Alf Johnzon – Volvo Amazon, 14). Karl Erik Skoog – Volvo 142, 15). Claes Leijon – VW 1302 S.

A-førere Gruppe 1: 1). Jørgen Adolfsson – BMW 2002, 2). Bengt Nilsson – Opel Ascona, 3). Claes Håkan Andersson – Opel Ascona, 4). Per Leijon – Opel Ascona, 5). Gunnar Stenke – BMW 2002 og Tord Blomster – Opel Rally Kadett.

STÅLSVÄNGEN:

Totalt: 1). Bo Hedman, 2). Steve olofsson, 3). Rolf Bjørk, 4). Bengt Eriksson, 5). Kurt Lindberg, 6). O. westlin.

A-Førere gruppe 2: 1). Bo hedman, 2). Rolf Bjørk, 3). Bengt Eriksson.

A-Førere gruppe 1: 1). K.E. Andersson, 2). Thorleif Landin, 3). Børje Larsson.

B-Førere: 1). Steve olofsson, 2). Kurt Lindberg, 3). Tord Möller,

C-Førere: 1). Lennart Lundgren, 2). Kjell Isberg, 3). Inge hedberg, 4). Tomas Berglind.

SVARTA BJØRN:

Gruppe 2: 1). Stig Blomqvist – Saab, 2). Leif Asterhag – BMW, 3). Anders Kulläng – Opel Ascona, 4). Lillebror Nasenius – Opel Ascona, 5). Lasse Jansson – Saab, 6). Nils-Olov Thoresson – Saab, 7). Erkki Temmes – Saab, 8). Anders Severinsson – Saab, 9). Håkan Svensson – Opel Ascona, 10). Kurt Wahlberg – Volvo Amazon.

Gruppe 1: 1). Arne Allansson – BMW, 2). Bror Danielsson – BMW, 3). Bengt Nilsson – Opel Ascona, 4). Ingvar Carlsson – BMW, 5). Per-Olov Flogner – Opel Ascona, 6). Roger Ericsson – Opel Ascona, 7). Sylvia Østerberg – Opel Ascona, 8). Mars Ola Forsvik – Opel Ascona, 9). Ruben Børjesson – Opel Ascona, 10). Clarence Hellberg – BMW.

TEKNIS:

A-Førere: 1). Ingvar Carlsson – BMW, 2). Folke Egefalk – Saab, 3). Lars Ingvar Ytterbring – Datsun, 4). Keijo Savolainen – Saab V4, 5). Mats Larsson – Volvo, 6). Kjell Gustavsson.

B-Førere: 1). Jan Pettersson – Volvo, 2). Gøran Eriksson – Volvo, 3). Ingemar Johansson – Saab,

C-Førere: 1). Åke Rådstrøm – Volvo, 2). K.G. Larsson – Volvo, 3). Per Werner – Saab V4, 4). Lasse Henfors – VW.

TOYOTA-RALLYT (DK):

Gruppe 1 int. 1150 ccm: 1). Flemming Hjersted – Fiat 128 Coupe, 2). K. Kristensen – Datsun Cherry, 3). A,J. Rath – Datsun Cherry.

Gruppe 1 1150-1600 ccm: 1). T. meng – Toyota Corolla, 2). Kurt Schärfe – Opel Ascona 16, 3). Jan Warkentin – BMW 1602.

Gruppe 1 over 1600 ccm: 1). P.C.Olsen – BMW 2002, 2). Hans Kolby Hansen – Vauxhall Viva, 3). Erik Berth – BMW 2002.

Gruppe 2 int. 1600 ccm: 1). John Nordahl Jensen – Toyota Corolla, 2). J. Sørensen – Renault 16, 3).Poul weinrich – Opel Ascona 16.

Gruppe 2 over 1600 ccm: 1). Jan Glad – Opel Ascona 19, 2). Morten Spiro – Mazda RX2, 3). Aage Skov – Opel Ascona.

VÄRMLAND RUNDT:

Gruppe 1: 1). Bror Danielsson – BMW, 2). Lasse Jönsson – BMW 2002, 3). Hans Tolldin – Opel Ascona, 4). Jan Lundqvist – Opel Ascona, 5). PeO Flogner – Opel Ascona, 6). Roger Eriksson – Opel Ascona, 7). Sylvia Østerberg – Opel Ascona, 8). Claes Håkan Andersson – Opel Ascona, 9). Clarence Hellberg – Opel Ascona, 10). Lennart Wallmann – BMW 2002, 11). Erik Johansson – Opel Ascona, 12). Lars Brorsson – Opel Ascona, 13). Dag Ohlsson – Datsun, 14). Lars Gunnar Eriksson – Opel Ascona, 15). Haldo Hansson – Opel Ascona.

Gruppe 2: 1). Per Eklund – Saab V4, 2). Stig Blomqvist – Saab V4, 3). Ove Eriksson – Opel ascona, 4). Roger Johansson – Saab V4, 5). Per-Erik Sköldin – Opel Ascona, 6). Lasse Jansson – Saab V4, 7). Håkan Svensson – Opel Ascona, 8). Sten Wennerstrand – Volvo 142, 9). Kurt Malmgren – Saab V4, 10). Kjell Ivarsson – Saab V4, 11). Anders Severinsson – Saab V4, 12). Ole Edvin Granberg – Opel Rally Kadett, 13). Kalle Sahlsten- Opel Ascona, 14). Lars Magnusson – Volvo Amazon, 15). Jan Enstrøm – Volvo 142,

ÖKNÖRUNDAN:

A-Førere gruppe 2: 1). Roger Johansson – Saab V4, 2). Håkan Svensson – Opel Ascona, 3). Rune Landholm – VW 1302S, 4). Kent Rubertsson – BMW 2002, 5). Arne Krogh – Saab V4, 6). Mats Andersson – Saab V4, 7). Sven Simonsson – Volvo 142, 8). Sture Svensson – Saab V4, 9). Jan østberg – Saab Sport, 10). Stig Kristiansson – Opel Ascona, 11). Hans Inge – Saab V4, 12). Anders Neystedt – Saab V4, 13). Per Assarsson – Saab V4, 14). Gunnar Brandqvist – Volvo Amazon, 15). Lennart Holmberg – Saab V4.

A-Førere gruppe 1: 1). Dag Ohlsson – datsun, 2). Kenneth Sävstrøm – Opel Ascona, 3). Karl gunnar Hillberg – Opel Ascona, 4). Lars Brorsson – Opel Ascona, 5). Uno Josefsson – Opel Ascona, 6). Gunnar Stenke – BMW, 7). Børje Sedelius – Opel Ascona, 8). Claes håkan Andersson – Opel Ascona.

B-førere gruppe 2: 1). Børje Dufva – BMw, 2). Christer Adolfsson – Volvo Amazon, 3). Roland Karlsson – Volvo Amazon, 4). Egon Johansson – Saab V4,5). Bengt O. herlin – Saab.

B-Førere gruppe 1: 1). Ingemar Karlsson – BMW 2002, 2). Kjell hemmingsson – Opel Ascona, 3). Rolf Gustavsson – Renault, 4). Lars erik Selander.

C-Førere: 1). Tommy Elofsson – Saab v4, 2). Jan Zachrisson – Volvo Amazon, 3). Elon Nilsson – Saab V4, 4). Stig Nilsson – Saab V4, 5). Anders Källqvist – Saab V4.

ØSTGØTARALLYT:

A-førere Gruppe 2:

1). Stig Blomqvist – Saab V4, 2). Per Eklund – Saab V4, 3). Anders Stenstrøm – Saab V4, 4). Roger Johansson – Saab V4, 5). Dag Pettersson – Opel Ascona, 6). Kjell Ivarsson – Saab V4, 7). Torsten Sahlin – Volvo 142, 8). Per Erik Sköldin – Opel Ascona, 9). Lennart Ekstrand – Saab V4, 10). Håkan Svensson – Opel Ascona.

A-Førere Gruppe 1: 1). Ruben Børjesson – Opel Ascona, 2). Arne Allansson – BMW 2002, 3). Morgan Ørneus – Opel Ascona, 4). Jan Lundquist – Opel Ascona, 5). Freddy Kottulinsky – Toyota, 6). Erik Johansson – Ludvika, 7). Kenneth Nilsson – Opel Ascona, 8). L.G. Eriksson – Opel Ascona, 9). Roger Ericsson – Opel Ascona, 10). Klas-Håkan Andersson – Opel Ascona.

SM I RALLY:

Gruppe 1: 1). Bror Danielsson, 2). Ruben Børjesson, 3). Ingvar carlsson, 4). Bengt Nilsson, 5). Arne Allansson, 6). Sylvia Østerberg, 7). P-O Flogner, 8). Roger Eriksson.

Gruppe 2: 1). Stig Blomqvist, 2). Per Eklund, 3). Lasse Jansson, 4). Anders Kulläng, 5). Lillebror Nasenius, 6). Curt Gøransson, 7). Roger Johansson, 8). Ove Eriksson, 9). Gunnar Blomqvist.

VW CUPEN I RALLY:

1). Per Olov Svanstrøm, 2). Jan Erik Lundgren, 3). Claes carlgren, 4). Ove Engman, 5). Carl Olov Ölmin, 6). Bo Hedlund, 7). Sven Olof fröjd, Tord Gustavsson og Sven erik Svensson, 10). Olle Jansson, 11). Tommy Sundquist, 13). Jørgen adolfsson og Åke Olsson, 15). Bertil Søderstrøm,k 16). C.G. Andersson, Lars søderstrøm, Sture Fredholm, 19). Rolf Ehn, Lennart Børjesson og Arne Törnblom, 22). Leif Stogarth, 23). Bo Johansson.


RALLYCROSS ARVIKA:

A-Finale: 1). Bror Danielsson – VW T1, 2). Jan-Erik Lundgren – VW T3, 3). Lars Aronius – Volvo 142, 4). Sven-Inge neby – Volvo 142, 5). Lars Eklund – Saab V4.

B-Finale: 1). Hans Karlsson – Renault 8 Gordini, 2). Åke Gustavsson – Saab V4, 3). Bernt Lövgren – Volvo Amazon, 4). Thomas Peterson – Saab V4, 5). Lars Viktorsson – Volvo 544.


RALLYCROSS TRANÅS:

Semifinale B: 1). Hasse Eriksson – VW, 2). Per Eklund – Saab V4, 3). Leif Hagstrøm – Saab V4, 4). Anders bromee – Volvo Amazon.

Semifinale A: 1). Lennart Børjesson – VW 1302, 2). Stig Lindstedt – VW, 3). Jan O.Gustavsson – VW 1302, 4). Stefan Sandstrøm – Volvo PV.

Finale: 1). Hasse Eriksson – VW, 2). Stig lindqvist – VW, 3). Per Eklund – Saab v4, 4). Lennart børjesson – VW 1302.

ETC – PAUL RICHARD:

1). Quester/Hezemans – BMW 3,5 CSL, 2). Ickx/Hunt – BMW 3,5 CSL, 3). Amon/Stuck – BMW 3,5 CSL, 4). Brun/Cocher – BMW 3,5 CSL, 5). Stewart/Mass – Ford Capri RS, 6). Hanson/Hanson – Ford Escort BDA, 7). Geurie/Godard – Ford Capri RS.

DRM – HOCHENHEIM:

Divisjon 1: 1). Heyer – Ford Capri RS, 2). Schickentanz – Porsche carrera RSK, 3). Steckkönig – Porsche carrera RSR, 4). Fitzpatrick – Ford Capri RS, 5). Brun – BMW 3,3 CSL, 6). Kiemele – Porsche Carrera RSR.

Divisjon 2: 1). Stuck – BMW 2002, 2). Basche – BMW 2002, 3). Kelleners – BMW 2002, 4). Kälberer – Opel Ascona, 5). Heine – Opel Ascona.

GT-EM HOCHENHEIM:

1). Regazzoni – De Tomaso Pantera, 2). Schickentanz – Porsche carrera, 3). Haldi – Porsche carrera RSR, 4). Ballot-Lena – Porsche carrera RSR, 5). Ekberg – Porsche carrera RSR, 6). Bonomelli – Porsche Carrera RSR, 7). Simonsen – Porsche carrera RSR.

F2-EM ENNA:

1). Jarier – March-BMW, 2). V. Brambilla – March-BMW, 3). Mass – Surtees-Ford, 4). Schencken – Motul-Ford, 5). Wollek – Motul-Ford, 6). Peterson – Lotus.

CAN-AM ELKHART LAKE:

1). Donohue – Porsche 917, 2). Scheckter – Porsche 917, 3)=. Follmer – Porsche 917, 4). Patrick – McLaren M8F, 5). Brown – McLaren M8F, 6). Nagel – Lola T 260, 7). Wilson – McLaren M8F, 8). Agor – McLaren M8F, 9). Hopkins – McLaren M8F, 10). Heyser – Lola T280.

SUPER-V GOLDPOKAL – KEIMOLA:

1). Kottulinsky – Lola, 2). Person – Kaimann, 3). Brorsson – Kaimann, 4). Kozarowitzky – Veemax, 5). Nilsson – Lola.

FORMULE RENAULT – CLERMONT FERRAND:

1). Patrick tambay, 2). M. Bochet, 3). R. Arnoux, 4). C. Michy, 5). J. Cache, 6). J. Auxemery, 7). M. Sourd, 8). A. Couderc, 9). Ph. Bochet, 10). X. mathiot.

FORMULE RENAULT – ROUEN:

1). P. Tambay, 2). R. Arnoux, 3). C. Michy, 4). D. Riberolle, 5). J. Auxemery, 6). A. Couderc, 7). R. metge, 8). J. Trepier, 9). P. Yver, 10). J.L. Schlesser.

FORMULE RENAULT – PAUL RICHARD:

1). P. Tambay, 2). R. Arnoux, 3). C. Michy, 4). M. Sourd, 5). M. Bochet, 6). D. Riberolle, 7). J. Auxemery, 8). G. Pilet, 9). J. Trepier, 10). Ph. Jumelle.