Heat Sheets as of March 24, 2013
RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Athletics' Scoring P
CItrus County Middle School Track and Field Championships
Panther Stadium, Lecanto, FL
Event #1 - Middle School Girls Discus Throw
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 Morgan Eden 0 8 Seven Rivers
2 Amanda Maidlow 0 7 Seven Rivers
3 Breanna Towne 0 7 CSMS
4 Jordan Coatney 0 7 LMS
5 Caitlyn Hill 0 8 CSMS
6 Michelle Gonzalez 0 8 Crystal River M
7 Harrison Mancke 0 8 LMS
Flight 2
1 Morgan Gillman 0 7 CSMS
2 Kaitlynn Behnen 0 6 CSMS
3 Dana O'Shall 0 7 LMS
4 Maddie Kaufman 0 8 LMS
5 Savannah Bostic 0 8 Crystal River M
6 Shawnee Murphy 0 8 Crystal River M
7 Michelle Bilby 0 8 Crystal River M
8 Maloni Lewis 0 8 Seven Rivers
Event #2 - Middle School Girls Shot Put
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 Maloni Lewis 0 8 Seven Rivers
2 Bryar Kryger 0 8 Seven Rivers
3 Kylie Wells 0 8 CSMS
4 Coatney Jordan 0 6 LMS
5 Amanda Maidlow 0 7 Seven Rivers
6 Kaitlynn Behnen 0 6 CSMS
7 Largay Largay 0 7 Inverness Middl
8 Regan Elson 0 8 Inverness Middl
9 Haile Becker 0 7 CSMS
Flight 2
1 Michelle Bilby 0 8 Crystal River M
2 Sabrina Sineus 0 6 LMS
3 Belle Gardner 462 8 Seven Rivers
4 Dana O'Shall 0 7 LMS
5 Katie Eichler 0 8 CSMS
6 Michelle Gonzalez 0 8 Crystal River M
7 Harrison Mancke 0 8 LMS
8 Savannah Bostic 0 8 Crystal River M
9 Shawnee Murphy 0 8 Crystal River M
Event #3 - Middle School Girls Long Jump
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 Makenzie Barnett 0 8 Inverness Middl
2 Abby Ensing 458 6 Seven Rivers
3 Lauren Philipps 0 8 Inverness Middl
4 Gabby Vissicio 463 8 Seven Rivers
5 Caitlyn Hill 0 8 CSMS
6 Jacasia Wilcox 0 8 Inverness Middl
7 Abby Rector 0 8 CSMS
8 Hailey Holm 0 8 Inverness Middl
9 Ashley Southey 0 7 CSMS
Flight 2
1 Claire Rederick 0 8 Crystal River M
2 Beyonce Scriven 0 6 Crystal River M
3 Elly Huecker 0 6 LMS
4 Alexis Banda 0 8 LMS
5 sarah Spivey 0 6 Crystal River M
6 Paige Eckart 0 8 Seven Rivers
7 Dana O'Shall 0 7 LMS
8 Abby Epstein 0 8 Crystal River M
9 Ami Culli 0 8 Seven Rivers
10 Jordyn Huecker 0 8 LMS
Event #4 - Middle School Girls High Jump
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 Ayshra Martin 270 6 CSMS
2 Madison Depualt 0 6 CSMS
3 Katelyn Cunningham 0 6 CSMS
4 Jacasia Wilcox 0 8 Inverness Middl
5 Regan Elson 0 8 Inverness Middl
6 Madison Holm 0 8 Inverness Middl
7 Riece Majewski 0 8 CSMS
8 Belle Gardner 462 8 Seven Rivers
9 Paige Eckart 0 8 Seven Rivers
10 Dana Houpt 0 7 LMS
11 Andrea Javier 0 7 LMS
12 Angie Sineus 0 8 LMS
13 Michelle Bilby 0 8 Crystal River M
14 Lydia Royalty 0 8 LMS
15 Taylor Ivory 0 8 Crystal River M
16 Madison Winship 0 8 Crystal River M
17 Ally Thomasson 0 8 Inverness Middl
18 Sherry Dourum 0 8 Crystal River M
Event #5 - Middle School Boys Discus Throw
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 Brandon Browne 0 7 Seven Rivers
2 Dom Speech 0 8 LMS
3 James Wright 0 8 Inverness Middl
4 Jacob Reichenba 0 7 Seven Rivers
5 Trenton Mann 0 8 Crystal River M
6 Hunter Pitts 0 6 LMS
7 Destin Cali 0 8 Inverness Middl
8 Anthony Humanik 0 8 LMS
9 Kristian Neitz 0 8 Crystal River M
10 Scott Sawyer 0 8 LMS
Flight 2
1 Frank Sherrill 0 8 Crystal River M
2 Nathan Windsted 0 7 Seven Rivers
3 Dustin Cook 0 8 CSMS
4 Joe Morris 0 7 Inverness Middl
5 Justice Woods 0 8 CSMS
6 Jake Salute 0 8 Crystal River M
7 Rylen Garlitz 0 7 CSMS
8 Curby Bodden 0 7 Seven Rivers
9 Randal Swanson 0 8 CSMS
Event #6 - Middle School Boys Shot Put
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 Brandon Browne 0 7 Seven Rivers
2 Joe Morris 0 7 Inverness Middl
3 Scott Sawyer 0 8 LMS
4 Jacob Reichenba 0 7 Seven Rivers
5 Hunter Pitts 0 6 LMS
6 Hunter Helton 0 8 Inverness Middl
7 Byron Foster 0 6 Crystal River M
8 Brent Dill 0 8 CSMS
9 Troy Compeau 0 8 Inverness Middl
10 Michael Frechette 291 7 LMS
Flight 2
1 Jake Salute 0 8 Crystal River M
2 Anthony Humanik 0 8 LMS
3 Randal Swanson 0 8 CSMS
4 Josh Iwaniec 0 8 Seven Rivers
5 Travis Carpenter 0 8 Inverness Middl
6 Jason Graham 0 8 CSMS
7 Kristian Neitz 0 8 Crystal River M
8 Curby Bodden 0 7 Seven Rivers
9 Noah Carmon 0 8 CSMS
10 Frank Sherrill 0 8 Crystal River M
Event #7 - Middle School Boys Long Jump
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 William Ellis 0 7 Seven Rivers
2 Glen Gardner 453 6 Seven Rivers
3 Jeremiah Andrews 0 8 Inverness Middl
4 Jason Davis 0 6 Inverness Middl
5 Brian Usury 0 8 LMS
6 Hunter Spurlock 0 8 Seven Rivers
7 Jonathon Brasliano 263 8 CSMS
8 lane Martin 0 7 Crystal River M
9 Noah Carmon 0 8 CSMS
Flight 2
1 Matthew Maine 0 6 LMS
2 Brian Fowler 0 7 LMS
3 Nathan Windsted 0 7 Seven Rivers
4 Mike Bass 0 8 CSMS
5 Tori McPhee 0 8 Inverness Middl
6 Austin Annis 0 8 CSMS
7 Dalton Wisnewski 0 8 Crystal River M
8 Gunner Consol 0 8 Crystal River M
9 Dakota Pace 0 8 Crystal River M
10 Nick Sineus 0 8 LMS
Event #8 - Middle School Boys High Jump
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Flight 1
1 David King 458 7 Seven Rivers
2 William Pinder 0 8 CSMS
3 Caleb Clark 0 8 Inverness Middl
4 Grant Griffin 0 8 CSMS
5 Cole Baldner 0 7 Crystal River M
6 Mac Woods 293 8 LMS
7 Troy Singh 0 8 CSMS
8 Tori McPhee 0 8 Inverness Middl
9 Travis Carpenter 0 8 Inverness Middl
10 Brett Iwaneic 0 8 Crystal River M
11 Josh Hibner 0 8 LMS
12 Austin Quandt 0 8 Inverness Middl
13 Matt Thompson 0 8 LMS
14 Keenan Wright 292 8 LMS
15 Mike Bass 0 8 CSMS
16 Tyler Pollard 0 8 Crystal River M
17 Jarrett Johnson 0 7 Crystal River M
Event #9 - Middle School Girls 55 Meter Hurdles
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
2 Gabby Vissicio 463 8 Seven Rivers
3 Riece Majewski 0 8 CSMS
4 Emily Plumb 0 8 LMS
5 Catie Smolensky 0 7 Inverness Middl
6 Christelle Helton 0 8 CSMS
Heat 2
2 Tate Townsend 0 7 CSMS
3 Hailey Barber 296 8 LMS
4 Grace Tyler 0 7 Inverness Middl
5 Rachel Cummins 0 8 Crystal River M
6 Abby Rector 0 8 CSMS
7 Aaraiol Stevens 0 6 Inverness Middl
Heat 3
2 Danielle VanQuelef 0 8 LMS
3 Rachel Halleen 0 8 Crystal River M
4 Sherry Dourum 0 8 Crystal River M
5 kylia Morrison 0 8 Crystal River M
6 Ally Thomasson 0 8 Inverness Middl
7 Brenna Young 0 6 LMS
Event #10 - Middle School Boys 110 Meter Hurdles
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
1 Cameron Frampton 0 6 LMS
2 Stephen Lane 0 6 LMS
3 Jason Davis 0 6 Inverness Middl
4 Troy Singh 0 8 CSMS
5 Grant Griffin 0 8 CSMS
6 Austin Juse 0 8 CSMS
7 Scott Sawyer 0 8 LMS
8 Zyrksix Macatol 0 6 LMS
Heat 2
1 Caleb Clark 0 8 Inverness Middl
2 Tyler Pollard 0 8 Crystal River M
3 Jake Salute 0 8 Crystal River M
4 Jarrett Johnson 0 7 Crystal River M
5 Steven Brooks 0 6 Crystal River M
6 Nick Martin 0 8 Inverness Middl
7 Quinton Hickey 0 8 CSMS
8 Jeremiah Andrews 0 8 Inverness Middl
Event #11 - Middle School Girls 100 Meter Dash
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
2 Rachel Tracy 0 7 Inverness Middl
3 Sophia Everts 0 6 Seven Rivers
4 Madison Carmon 0 6 CSMS
5 Emma Bresson 0 7 Seven Rivers
6 Lindsey Probst 0 6 CSMS
7 Sophia Hymans 0 Seven Rivers
Heat 2
1 Shelby Burd 0 8 CSMS
2 Alexis Banda 0 8 LMS
3 Madison Holm 0 8 Inverness Middl
4 Katie Eichler 0 8 CSMS
5 Ana Mueller 0 6 Seven Rivers
6 Alexa Mack 0 8 Crystal River M
7 Claire Rederick 0 8 Crystal River M
Heat 3
1 Andrea Javier 0 7 LMS
2 ChiChi Nkwocha 0 8 Inverness Middl
3 Hillary Schmidt 0 7 Inverness Middl
4 Madison Winship 0 8 Crystal River M
5 Angie Sineus 0 8 LMS
6 Madison Fox 0 6 Crystal River M
7 Lydia Royalty 0 8 LMS
Event #12 - Middle School Boys 100 Meter Dash
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
2 Nathan Windsted 0 7 Seven Rivers
3 Jason Davis 0 6 Inverness Middl
4 William Ellis 0 7 Seven Rivers
5 Jarell Acosta 0 7 Inverness Middl
6 Ty Hicks 0 6 Inverness Middl
7 Jacob Reichenba 0 7 Seven Rivers
Heat 2
1 Josh Iwaniec 0 8 Seven Rivers
2 Austin Annis 0 8 CSMS
3 Matthew Maine 0 6 LMS
4 Troy Singh 0 8 CSMS
5 Mike Bass 0 8 CSMS
6 Salvador Gonzalez 0 7 CSMS
7 Josh Brundon 0 8 LMS
Heat 3
1 Mardrice Parker 0 6 Crystal River M
2 Tori McPhee 0 8 Inverness Middl
3 Nick Sineus 0 8 LMS
4 Dalton Wisnewski 0 8 Crystal River M
5 Dakota Pace 0 8 Crystal River M
6 Gunner Consol 0 8 Crystal River M
7 Matt Thompson 0 8 LMS
Event #13 - Middle School Girls 1600 Meter Run
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
1 Jillian Felton 285 7 Inverness Middl
2 Kaitlynn Thompson 271 8 CSMS
3 Payton Burdette 272 6 CSMS
4 Gabby Vissicio 463 8 Seven Rivers
5 Savannah Bass 286 6 Inverness Middl
6 Cheyenne Dohner 256 7 Crystal River M
7 Sydney Roessler 297 7 LMS
8 Ellen Farnsworth 298 6 LMS
9 Kelly Sullivan 299 6 LMS
10 Courtney Dye 300 6 LMS
11 Paige Bunch 257 6 Crystal River M
12 Raeven Stoess 287 8 Inverness Middl
13 Mckenna Mcabe 258 7 Crystal River M
14 Brooke Discher 259 8 Crystal River M
15 Victoria Wood 273 8 CSMS
16 Ayshra Martin 270 6 CSMS
17 Bryanna Largay 288 7 Inverness Middl
Event #14 - Middle School Boys 1600 Meter Run
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
1 Adam Bennett 249 8 Crystal River M
2 Israel Diaz 277 7 Inverness Middl
3 Mac Woods 293 8 LMS
4 Keenan Wright 292 8 LMS
5 Jessen Hendrix 264 8 CSMS
6 Mauro Mondragon 278 8 Inverness Middl
7 Jonathon Brasliano 263 8 CSMS
8 Trent Stukes 250 6 Crystal River M
9 Michael Morrow 265 6 CSMS
10 Darin Haag 251 7 Crystal River M
11 Jacob Hensley 279 6 Inverness Middl
12 Jacob Davis 252 8 Crystal River M
13 Clayton Spafford 294 7 LMS
14 Nathan Rosendale 459 7 Seven Rivers
15 Thomas Wassink 266 6 CSMS
16 David King 458 7 Seven Rivers
17 Jordan Saslo 280 7 Inverness Middl
18 Nanaule Koko 295 7 LMS
Event #15 - Middle School Girls 4x100 Meter R
=============================================
Team
=============================================
Heat 1
2 Seven Rivers A
3 Inverness Middle School A
4 Crystal River Middle A
5 LMS A
6 CSMS A
Event #16 - Middle School Boys 4x100 Meter Re
=============================================
Team
=============================================
Heat 1
2 Seven Rivers A
3 Inverness Middle School A
4 Crystal River Middle A
5 LMS A
6 CSMS A
Event #17 - Middle School Girls 400 Meter Dash
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
2 Maya Edgerton 0 6 Inverness Middl
3 Abby Ensing 458 6 Seven Rivers
4 Ashley Southey 0 7 CSMS
5 Sophia Everts 0 6 Seven Rivers
6 Sohpia Hymans 0 6 Seven Rivers
7 Taylor Grant 0 8 Inverness Middl
Heat 2
1 Madison Carmon 0 6 CSMS
2 Madison Sedienstucker 0 6 Inverness Middl
3 Shelby Burd 0 8 CSMS
4 Zahria Jenkins 0 8 Crystal River M
5 Madison ruble 0 8 Crystal River M
6 Ana Mueller 0 6 Seven Rivers
7 Andrea Javier 0 7 LMS
Heat 3
1 Emily Plumb 0 8 LMS
2 Tate Townsend 0 7 CSMS
3 Abby Epstein 0 8 Crystal River M
4 Jordyn Huecker 0 8 LMS
5 Elly Huecker 0 6 LMS
6 Ally Thomasson 0 8 Inverness Middl
7 kylia Morrison 0 8 Crystal River M
Event #18 - Middle School Boys 400 Meter Dash
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
2 Okey Nkwocha 0 6 Inverness Middl
3 Nick Martin 0 8 Inverness Middl
4 Hunter Bowman 0 7 Seven Rivers
5 Austin Quandt 0 8 Inverness Middl
6 Daniel Provost 0 7 Inverness Middl
7 Nathan Windsted 0 7 Seven Rivers
Heat 2
1 David King 458 7 Seven Rivers
2 Logan Wiggins 0 7 LMS
3 TJ Harness 0 8 CSMS
4 Brian Fowler 0 7 LMS
5 Noah Carmon 0 8 CSMS
6 Josh Hibner 0 8 LMS
7 Glen Gardner 453 6 Seven Rivers
Heat 3
1 Grant Griffin 0 8 CSMS
2 Cole Baldner 0 7 Crystal River M
3 Jacob Pollard 0 8 Crystal River M
4 Austin Juse 0 8 CSMS
5 Brian Usury 0 8 LMS
6 Tim tyson 0 7 Crystal River M
7 Steven Brooks 0 6 Crystal River M
Event #19 - Middle School Girls 800 Meter Run
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
1 Payton Burdette 272 6 CSMS
2 Hannah Shewbart 260 7 Crystal River M
3 Hailey Barber 296 8 LMS
4 Sydney Roessler 297 7 LMS
5 Maureen Gillespie 450 8 LMS
6 Kylie Rice 452 7 LMS
7 Jillian Felton 285 7 Inverness Middl
8 Cheyenne Dohner 256 7 Crystal River M
9 haley Coleman 262 8 Crystal River M
10 Kyeyana Edwards 274 6 CSMS
11 Braylee Spiddle 261 6 Crystal River M
12 Savannah Bass 286 6 Inverness Middl
13 Gabby Vissicio 463 8 Seven Rivers
14 Abby Ensing 458 6 Seven Rivers
15 Rachel Ramm 289 8 Inverness Middl
16 Grace Johnson 290 6 Inverness Middl
17 Belle Gardner 462 8 Seven Rivers
18 Autumn Valentino 275 6 CSMS
19 Kelly Jones 276 6 CSMS
Event #20 - Middle School Boys 800 Meter Run
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
1 Adam Bennett 249 8 Crystal River M
2 Jacob Eno 267 6 CSMS
3 Mac Woods 293 8 LMS
4 Keenan Wright 292 8 LMS
5 Matt Dunn 281 8 Inverness Middl
6 Jessen Hendrix 264 8 CSMS
7 John Bacevic 269 7 CSMS
8 Daniel Patrick 253 8 Crystal River M
9 Michael Frechette 291 7 LMS
10 Brandon Dodson 255 8 Crystal River M
11 Micha Powell 254 7 Crystal River M
12 Gavin Greer 282 7 Inverness Middl
13 Sean Murray 268 6 CSMS
14 Clayton Spafford 294 7 LMS
15 Nathan Rosendale 459 7 Seven Rivers
16 Cayden Gunter 283 6 Inverness Middl
17 Glen Gardner 453 6 Seven Rivers
18 Cody Faircloth 284 8 Inverness Middl
Event #21 - Middle School Girls 200 Meter Dash
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
2 Amanda Maidlow 0 7 Seven Rivers
3 Morgan Eden 0 8 Seven Rivers
4 Morgan Wayman 0 8 Inverness Middl
5 Maloni Lewis 0 8 Seven Rivers
6 Bryar Kryger 0 8 Seven Rivers
7 Makenzie Barnett 0 8 Inverness Middl
Heat 2
1 Alexis Banda 0 8 LMS
2 Rachel Halleen 0 8 Crystal River M
3 Abby Rector 0 8 CSMS
4 Rachel Cummins 0 8 Crystal River M
5 Caitlyn Hill 0 8 CSMS
6 Shelby Burd 0 8 CSMS
7 Ellen Farnsworth 298 6 LMS
Heat 3
1 Taylor Ivory 0 8 Crystal River M
2 Angie Sineus 0 8 LMS
3 Hillary Schmidt 0 7 Inverness Middl
4 Madison Winship 0 8 Crystal River M
5 Katie Eichler 0 8 CSMS
6 Hailey Holm 0 8 Inverness Middl
7 Danielle VanQuelef 0 8 LMS
Event #22 - Middle School Boys 200 Meter Dash
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
2 Matthew Maine 0 6 LMS
3 Zane Zacke 0 6 Inverness Middl
4 James Armstrong 0 8 Inverness Middl
5 Jacob Reichenba 0 7 Seven Rivers
6 Cayden Gunter 283 6 Inverness Middl
7 Brandon Browne 0 7 Seven Rivers
Heat 2
1 Hunter Spurlock 0 8 Seven Rivers
2 Jeremiah Andrews 0 8 Inverness Middl
3 Josh Brundon 0 8 LMS
4 Troy Singh 0 8 CSMS
5 Mike Bass 0 8 CSMS
6 Robert Blyth 0 6 CSMS
7 Bryan Andrews 0 8 CSMS
Heat 3
1 Nathan Windsted 0 7 Seven Rivers
2 Mardrice Parker 0 6 Crystal River M
3 Dakota Pace 0 8 Crystal River M
4 Nick Sineus 0 8 LMS
5 Dalton Wisnewski 0 8 Crystal River M
6 Gunner Consol 0 8 Crystal River M
7 Matt Thompson 0 8 LMS
Event #23 - Middle School Girls 4x400 Meter R
=============================================
Team
=============================================
Heat 1
2 CSMS A
3 Inverness Middle School A
4 LMS A
5 Crystal River Middle A
6 Seven Rivers A
Event #24 - Middle School Boys 4x400 Meter Re
=============================================
Team
=============================================
Heat 1
2 CSMS A
3 LMS A
4 Crystal River Middle A
5 Seven Rivers A
6 Inverness Middle School A
Event #25 - Open Boys 800 Meter Run
===========================================================
Name Bib Yr Team
===========================================================
Heat 1
-- Geo Ferrer 0 7 CSMS
-- Matt Hill 0 6 CSMS
-- Sean O'Neil 0 6 CSMS
-- Harley Richmond 0 6 CSMS
-- Jay Siebel 0 7 CSMS
-- Charles Smoot 0 8 CSMS
-- Josh Widener 0 6 CSMS
-- Yoander Ferrer 0 7 CSMS
-- Vincent Ciaccio 0 6 CSMS
-- Colby Houser 0 6 Inverness Middl
-- Michael Humphries 0 7 Inverness Middl
-- Brantlee Rainey 0 7 Inverness Middl
-- Dylan Ryan 0 7 Inverness Middl
-- Zane Zacke 0 6 Inverness Middl
-- James Armstrong 0 8 Inverness Middl
Event #26 - Open Girls 800 Meter Run
==========================================================
Name Bib Yr Team
==========================================================
Heat 1
-- Autumn Hisey 0 8 CSMS
-- Bailey Thompson 0 6 CSMS
-- Ayshra Martin 270 6 CSMS
-- Lauren Alvardado 0 6 Inverness Middl
-- Emily Anderson 0 6 Inverness Middl
-- Alexis Dosal 0 7 Inverness Middl