Урок № 24

ТЕЛЕБАЧЕННЯ: ПОГЛЯД У СВІТ 

ВІТАЮ ТЕБЕ, МІЙ ДРУЖЕ!

ПЕРШ, НІЖ ПОЧАТИ НОВУ ТЕМУ, ПРОПОНУЮ ТОБІ ПОГРАТИ В ГРУ "КРОСВОРД" (натисни на посилання).  РОЗГАДАЙ УСІ СЛОВА, ЗНАЙДИ КЛЮЧОВЕ СЛОВО. ЗРОБИ СКРІН ВИКОНАНОГО ЗАВДАННЯ.

Ми живемо в епоху глобального панування медіа. Чи

завжди ми усвідомлюємо значення таких поширених

слів, як медіа-культура, медіа-простір, медіа-

освіта, медіа-технології? Медіа всебічно впливають

на всі сфери діяльності людини — від пізнання до

дозвілля. 

Уважно переглянь навчальне відео від Всеукраїнської школи онлайн.

Отже, кожній людині потрібна медіа-

грамотність, щоб критично сприймати

інформацію. 

До медіа зараховують друковані видання,

фотографію, пресу, кінематограф, відео,

радіо, телебачення, звукозапис та Інтернет. 

Медіа (від лат. media — засіб) — синонім засобів масової комунікації та інформації, до яких належать друковані видання, фотографія, преса, кінематограф, відео, радіо, телебачення, звукозапис та Інтернет. 

З-поміж усіх них найпотужніший вплив має

телебачення.

 Телебачення — виробництво аудіовізуальних програм і передач або комплектування придбаних аудіовізуальних продуктів та їх поширення незалежно від технічних засобів. 

основні функції:


— хронікальна (оперативне подання інформації — соціально-політичної, економічної, культурної, спортивної тощо); 

просвітницька та освітньо-виховна (поширення знань із різних галузей науки, культури; залучення до загальнолюдських цінностей); 

розважальна (забезпечення змістовного і цікавого дозвілля, отримання насолоди від інформації, що сприймають); 

рекламна (повідомлення, оголошення, довідки, інформація). 

У наш час супутником телебачення став ІНТЕРНЕТ 

Проте саме телебачення є одним із основних джерел пізнання художніх цінностей та інструментом популяризації мистецтва в різних регіонах. Не виходячи з дому, ми можемо віртуально відвідати музей і театр, послухати музику, переглянути улюблений кінофільм. 

Наведи приклади телепередач і телепрограм. Яким з них ти надаєш перевагу? Чому? 

Програма на телебаченні — це об’єднана творчою ідеєю сукупність передач, яка має постійну назву і транслюється в ефірі з певною періодичністю. 

Передачею називають змістовно завершену частину телепрограми, що має відповідну назву, обсяг трансляції, авторський знак і може бути використана незалежно від інших частин програми. 

Телебачення разом з кіно і відео належать до так званих екранних мистецтв, яким притаманні спільні засоби художнього вираження. Телебачення як вид художньої творчості має специфічну мову: зображально-виражальні засоби і сукупність технічних прийомів, за допомогою яких автор втілює свій задум. 

Успіх телепередач залежить від естетичного оформлення телестудії. Для кожної програми, проекту створюють відповідний дизайн. Щоб оформити інтер’єр, застосовують сучасне обладнання, цифрові технології, також враховують телевізійні особливості. Це потребує від дизайнерів знання художніх і технічних аспектів телемистецтва. 

Звукове оформлення на телебаченні, як і в

кіно, є дуже важливим елементом

художньої мови. 

Звуковий ряд на телеекрані існує у трьох формах: слово, музика і шуми, які можуть звучати в кадрі і поза ним. 

За допомогою музики — вокальної чи інструментальної, камерної чи симфонічної тощо — виражаються почуття та емоції героїв або самих авторів.

Іноді музика стає «першою скрипкою» телепроектів.

Потужним виразним засобом у відтворенні навколишнього світу стають шуми: спів птахів,  завивання вітру, гул літака, ревіння сирен...

На телебаченні працюють люди різних професій. Тут створюють суто телевізійні художні продукти: телемости, відеокліпи, телепередачі, телешоу, телесеріали тощо, над якими працюють сценаристи, режисери, актори, звукорежисери, освітлювачі та інші фахівці кіно і телебачення.

Невід’ємною складовою сучасного телебачення є телевізійне кіно: анімаційні, неігрові та ігрові короткометражні фільми, телевізійні фільми, серіали. 

Ці екранні твори знімають спеціально для телебачення, а не для прокату в кінотеатрах, тому у процесі їх створення враховуються технічні можливості телемистецтва і особливості його сприймання телеглядачами. 

І все це ми зможемо побачити, якщо ввімкнемо ТЕЛЕВІЗОР.

З моменту виникнення телевізор активно використовують для поширення відомостей і фактів, формування ідей і цінностей в суспільстві. Уже кілька поколінь людей не уявляють собі життя без блакитних екранів. Телевізор – це засіб розваги, ретранслятор новин і різноманітної інформації. Складно повірити, але історія цього воістину найбільшого винаходу налічує трохи більше століття.

21 грудня визнаний днем телебачення. Знаменна дата відзначається у всьому світі.

Телевізор – це втілення давньої мрії людства про передачу інформації на великі відстані. У казках і переказах кожного народу можна знайти згадки про золотих тарілочках, за якими катається яблучко, чарівних кулях, дзеркалах. Людська фантазія знову і знову поверталася до ідеї передачі інформації на далекі відстані.

Як виглядали телевізори 100 років назад? Переглянь відео.

Історія телевізора

МУЛЬТИК

Цікаво і пізнавально про телевізори для дітей розповідають Фіксики

1.Розгадай кросворд (на початку уроку), зроби скріншот виконаного завдання, надішли

 2. Робота з підручником – (с.140-149)

 3. Для закріплення матеріалу виконай тестову роботу по темі, натиснувши на посилання ТЕСТ

 4. Завдання для креативних: Створи рейтинг сучасних розважальних та інформаційних телепередач.

БАЖАЮ УСПІХУ!