Виконання навчальних проєктів.
Мета:
формування предметних компетентностей: сформувати вміння працювати з інформацією, поданою в різній формі; сприяти оволодінню інформаційними технологіями та формуванню навичок їх використання під час розв’язування практичних задач;
формування ключових компетентностей:
спілкування державною мовою: уміння ставити запитання і розпізнавати проблему, обговорювати проблемні питання;
математична грамотність: вміння використовувати та будувати прості математичні моделі для розв’язування завдань, встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності;
ініціативність і підприємливість: уміння самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність;
екологічна грамотність і здорове життя: знання правил техніки безпеки, адекватна оцінка користі й шкоди від роботи за комп’ютером, вміння організувати свій робочий час.
Очікувані результати: учень працює з інформацією, поданою в різній формі; сприяти оволодінню інформаційними технологіями та формуванню навичок їх використання під час розв’язування практичних задач.
Обладнання: комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, навчальна презентація, мультимедійний проектор.
Програмне забезпечення: середовище програмування (Python, Thonny, PyCharm), браузер, пакет офісних програм.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
Початок роботи над проектом
Слово вчителя. У сучасному інформаційному суспільстві особливого значення для людини набувають уміння знаходити необхідну інформацію, робити висновки й умовиводи, використовувати для роботи з інформацією нові інформаційні технології. Успіх у сучасному світі багато в чому визначається здатністю людини проектувати своє життя: визначити далеку і найближчу перспективи, знайти і залучити необхідні ресурси, намітити план дій і оцінити досягнення поставлених цілей.
В інформатиці проект являє собою самостійне доскональне вивчення будь-якої проблеми з презентацією результатів роботи.
Пропоную вам попрацювати над проектом «Підготовка публікації».
Учитель формулює і пояснює цілі та завдання проекту.
Учні обговорюють тему, мету і завдання проекту. Висувають (з подачі вчителя) проблеми («мозкова атака» з подальшим колективним обговоренням). Уточнюють інформацію.
IV. Організація діяльності
Аналіз проблеми. Створення інформаційної моделі проекту у вигляді карти знань.
Визначення джерел необхідної інформації.
Об’єднання в групи, розподіл ролей у групі.
V. Здійснення діяльності. Пошук інформації
Робота за комп’ютером. Реалізація комп’ютерної моделі.
Учитель здійснює проміжне оцінювання, маючи за мету насамперед проконтролювати, чи правильно уявляють учні мету та хід виконання проекту. На цьому етапі учні оцінюють роботу одне одного, працюючи в групах.
VІ. Підготовка до презентації результатів
Підготовка доповіді, пояснення отриманих результатів. Самооцінка результатів діяльності.
VII. Презентація проекту
Учитель бере участь у колективному аналізі та оцінюванні роботи над проектом.
Узагальнює отримані результати. Підбиває підсумки роботи.
Учні демонструють розуміння проблеми, цілей і завдань проекту, вміння планувати і здійснювати діяльність, застосовувати знайдений спосіб розв’язання проблеми, вміння аргументувати свою думку. Беруть участь у колективному аналізі та оцінюванні результатів проекту.
Вихідне оцінювання повинне перш за все виявити рівень подання та оформлення результатів дослідження, тобто оцінюється насамперед презентація. Для оцінювання використовується оціночний лист із чітко прописаними критеріями та балами.
Оціночний лист публікації
Усі елементи публікації пов’язані з ключовим питанням проекту.
Усе місце на сторінках публікації використовується ефективно.
Інформаційний бюлетень легкий для сприйняття.
Зміст публікації доповнюють графіка/діаграми/таблиці/малюнки/опитування.
Деякі статті написані в публіцистичному стилі, використовуючи питання: що? хто? де? коли? як?
Використані ще деякі елементи публіцистичного стилю (редагування, реклама, стислий зміст випуску).
Тексти не мають орфографічних помилок.
Тексти не мають граматичних помилок.
Наявні списки учасників роботи, використаних джерел.
Примітка. Кожна публікація має бути переглянута й оцінена іншими учнями і вчителем. На окремих етапах роботи над проектом варто залучати вчителів інших предметів (малювання, української мови). Це можна зробити, запланувавши, наприклад, проведення інтерактивних уроків.
Робота за комп’ютером
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Інструктаж учителя.
Практична робота за комп’ютерами.
Обрати та виконати проєкт з папки «Проєкти Python»
Вправи для очей.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
VIІІ. Домашнє завдання
Завершити роботу над проєктом
ІХ. Оцінювання роботи учнів
Х. Рефлексія
1. Під час уроку я
дізнався…
зрозумів…
навчився…
2. Найбільше мені сподобалося…
3. На уроках найкраще в мене виходило…
4. Я мав (-ла) труднощі з…
5. Я хотів би ще дізнатися про…