Компетентнісноорієнтовані завдання

ЗАВДАННЯ НА РОЗВИТОК ХРОНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

1. До дат доберіть події.

  1. 1926 рік
  2. 1936 рік
  3. 1938 рік
  4. 1943 рік

а) Початок винищення ромів в концтаборах.

б) Закон "Про боротьбу з циганською загрозою."

в) Створення першого табору для тимчасового перебування циган в Баренфельді.

г) "Закон про боротьбу з циганами, волоцюгами і дармоїдами."

2. Визначте принцип утворення хронологічного ланцюжка й викресліть зайву дату. Свою думку обгрунтуйте.

1922, 1926, 1936, 1928

завдання на розвиток просторової компетентності

1. Визначте, які події позначено на карті.

2. Коли зазначені події надули найбільшого розмаху?

3. Визначте регіони, де зазначені події набули найбільших масштабів.

Завдання на розвиток логічної компетентності

1. Визначте спільне і відмінне в Голокості та Параймосі. Свої міркування запишіть у таблицю.

2. Висловіть власні міркування з приводу цитати Бренди Д. Лутц і Джеймса М. Лутца з монографії "Цигани, як жертви Голокосту":

"Доля циган під нацистською владою під час Другої світової війни викликала серйозні дискусії з приводу того, чи їх слід визнавати жертвами Голокосту, чи просто однією з багатьох груп, котрі стали жертвами пов'язаних із війною й окупацією арміями Осі конфліктів і руйнувань."

Завдання на розвиток інформаційно-мовленєвої компетентності

1. Прочитайте уривок з праці дослідників Бренди Д. Лутц і Джеймса М. Лутца "Цигани, як жертви Голокосту" і дайте відповідь на запитання.

"Цигани були групою, до якої нацистський режим з самого початку планував застосувати переслідування. Згідно з нацистськими расовими теоретиками цигани були радше об'єктами або паразитами суспільства, а не людьми. Погане ставлення до них та їх фізичне знищення вважалося виправданим, оскільки воно мало своїм результатом знищення "небажаного" й "нечистого" елементу в Європі. Звісно, цигани стикалися з законодавчою дискримінацією й негативним ставленням іще від Середньовіччя, багато європейських держав видавали закони, спрямовані на дискримінацію циган; погане ставлення до них часто санкціонувалося владою. У Німеччині після приходу нацистів до влади цигани, як і євреї, підпали під дію "спеціальних законів", спрямованих на їх відокремлення від "арійського" населення і запобігання міжрасовому змішуванню. Циган, як і євреїв, німецькі расові закони перед Другою світовою війною класифікували як громадян другого сорту, вони розглядалися як чужинці. Крім того, як ми вже знаємо, після початку війни цигани ставали жертвами звірств, масових убивств, використання рабської праці і депортацій до таборів смерті. Під час депортації циган бюрократичні паралелі між класифікуванням їх та євреїв були надзвичайно схожими. Дійсно, незначну кількість німецьких циган було помилувано. Тим, хто мав чисту циганську кров, дозволялося існувати в межах їхніх громад. Коли циган почали депортувати до таборів смерті, ці відмінності втрачали значення."

ЗАПИТАННЯ

  1. Які методи використовували нацисти для "вирішення циганського питання"?
  2. Чим спричинено запровадження подібних методів?
  3. Яку мету переслідували нацисти, впроваджуючи подібні заходи?
  4. В чому полягала різниця в ставленні до ромів до приходу нацистів до влади і після?


2. Складіть розгорнутий план “Особливості геноциду ромів в Україні”.


Завдання на розвиток аксіологічної компетентності

1. Професор Брукс вважає важливим проведення урочистих меморіальних церемоній і виділення місць для створення пам'ятників, присвячених тим, хто загинув під час Голокосту. Чи погоджуєтесь ви з думкою професора? Висловіть власне ставлення та аргументуйте його.

2. Як Ви вважаєте, які заходи може вжити молодь, щоб протистояти злочинам на грунті ненависті, ксенофобії, расизму та дискримінації сьогодні? У чому ви вбачаєте власний внесок в справі запобігання зазначеним злочинам?