Aktualności

REKOLEKCJE

opublikowane: 12 mar 2019, 01:27 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 12 mar 2019, 01:30 ]

REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE
 05 - 07 kwietnia  2019 r.
                                          dla dziewczyn od 16 do 35 lat 
      

Czas Wielkiego Postu to czas pustyni, modlitwy, osobistego spotkania z Jezusem, który ukochał nas do samego końca. To czas nawrócenia, wybrania Boga jako Pana naszego życia. T

o moment otwarcia serca na Obecność Boga w naszym życiu, na Jego zbawczą moc płynącą z Krzyża. To czas, aby zamienić słowa w czyn, miłość w uczynki miłosierdzia.

Jeśli pragniesz przygotować twoje serce na rozpoznanie w twoim życiu Zmartwychwstałego...         

j

eśli pragniesz spotkać się z Bogiem

 na pustyni twojego życia… 

                                                                                              jeśli pragniesz nauczyć się od niego Miłości i oddania... PRZYJDŹ! 


Może On właśnie czeka tutaj na Ciebie.


 

Drzwi naszego domu są dla ciebie otwarte na oścież. Jak się zapisać? Najlepiej po prostu wysyłając maila, lub dzwoniąc. Na dole strony jest podany nasz adres u numer telefonu.

Informacje ogólne dotyczące rekolekcji:

*  Zaczynamy pierwszego dnia o godz. 18.00.  Zakończenie ostatniego dnia o godz. 10.00.

*  Rekolekcje przeżywamy w atmosferze wyciszenia i modlitwy.

*  W programie dnia: Eucharystia, konferencje, różaniec, Adoracja, lectio divina.

* To okazja do poznania sióstr, ich życia we wspólnocie... do przyjrzenia się im z bliska.

Prosimy zabrać ze sobą: otwarte serce, Pismo Święte, zeszyt do notowania, śpiwór, ciepłe ubranie i kapcie.

Dobrowolna ofiara za pobyt - według możliwości uczestniczki. 


Jutro startujemy!

opublikowane: 29 lis 2018, 04:37 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:43 ]

Ostatnia szansa na zapisanie sie na rekolekcje Adwentowe w naszym domu.

Bierz i dzwoń: 58 551 76 32

Czekamy!!!

Rekolekcje powołaniowe

opublikowane: 29 lis 2018, 04:33 przez Ela Strach   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:32 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki ]

Rekolekcje powołaniowe - sierpień 2018W dniach 24-26 sierpnia 2018 gościłyśmy w naszym domu 6 młodych dziewczyn, które pragnęły doświadczyć bliskości Boga w modlitewnej ciszy i siostrzanej wspólnocie. 

Czas spedzony na modlitwie, rozmowach... z Bogiem i siostrami. Czas radosci odkrywanej w ciszy.

Warto!


Kongres palautiański w Rzymie

opublikowane: 5 lis 2018, 14:27 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 15 gru 2018, 01:12 ]

Moi drodzy!

W dniach 26-28 listopada odbył się na wydziale Teresianum, w Rzymie, Kongres dotyczący postaci i nauczania bł. Franciszka Palau Quer. Wszystko to dla uczczenia 30-lecia beatyfikacji. 

Chętnych do obejrzenia fotografii, odsyłam tutaj, oraz na Twitterze - tutaj :) 
Je'sli chcesz zapoznać się z wygłoszonymi konferencjami, w języku hiszpańskim i włoskim, zapraszamy na Youtube:

Congresso Palau 26-28 novembre 2018Rekolekcje

opublikowane: 5 lis 2018, 14:15 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:39 ]REKOLEKCJE ADWENTOWE

Od 30 listopada 
do 2 grudnia 2018 r.


- dla dziewczyn od 16 do 35 lat -

u Sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjanek


Czas adwentu to czas radosnego oczekiwania, moment otwarcia serca na Obecność Boga w naszym życiu. Jeśli pragniesz przygotować twoje serce na Obecność Bożej Dzieciny... przyjdź.

Jeśli pragniesz spotkać się z Bogiem 

 i sobą samą… przyjdź


Jeśli w natłoku różnych spraw potrzebujesz zatrzymać się na chwilę i posłuchać swego serca… przyjdź

Jeśli czujesz potrzebę, aby pochylić się nad zaniedbanymi obszarami Twej osoby…

pomodlić,

 pomilczeć, porozmawiać... nie wahaj się i przyjdź. To czas dla ciebie. 


Drzwi naszego domu są dla ciebie otwarte na oścież. 

Jak się zapisać? Najlepiej po prostu wysyłając maila, lub dzwoniąc. Na dole strony jest podany nasz adres i numer telefonu.


Informacje ogólne dotyczące rekolekcji:

*  Zaczynamy pierwszego dnia o godz. 18.00.  Zakończenie ostatniego dnia o godz. 10.00.

*  Rekolekcje przeżywamy w atmosferze wyciszenia i modlitwy.

*  W programie dnia: Eucharystia, konferencje, różaniec, Adoracja, lectio divina.

* To okazja do poznania sióstr, ich życia we wspólnocie... do przyjrzenia się im z bliska.

Prosimy zabrać ze sobą: otwarte serce, Pismo Święte, zeszyt do notowania, śpiwór, ciepłe ubranie i kapcie.

Dobrowolna ofiara za pobyt - według możliwości uczestniczki.


zapisy i bliższe informacje o rekolekcjach:

cmt_sopot@wp.pl 

tel. 58 551 76 32

25 lecie obecności w Polsce - świadectwa sióstr

opublikowane: 13 wrz 2018, 13:42 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:53 ]

Świadectwo siostry Aleksandry Nawrockiej:


Jesteśmy siewcami, inni zbiorą plony”

Szczęść Boże!

To było 26 września 2004 roku kiedy przekroczyłam progi naszego zakonnego domu w Tarnowcu. Spędziłam w nim prawie rok. Potem wyjechałam do Hiszpanii. Teraz od kilka lat służę na Filipinach... To był tylko rok, ale każde doświadczenie tam przeżyte na swój sposób ukształtowały mnie na całe moje życie zakonne.

Najcieplej wspominam czas wspólnotowy. Minuty, w których dzieliłyśmy się tym wszystkim, czego doświadczyłyśmy w ciągu dnia. Radości, trudności, wszystko stawało się jakby przeistoczone kiedy cała wspólnota w nich uczestniczyła.

Była i modlitwa, ta cicha, sam na sam z Jezusem ukrytym w Tabernaculum, który niepokoi trudnym pytaniami, daje czasem niezrozumiałe wskazówki, który po prostu trwa. Jest wielka siła w tym, że cała wspólnota trwa na modlitwie. Dla mnie, nowo przybyłej postulantki, był to znak, że ważne jest wytrwać. Wielokrotnie nie rozumiem wszystkiego, co się dzieje w moim życiu, wielokrotnie trudności zaciemniają drogę, są sytuacje, z których po prostu nie ma wyjścia... ale trzeba trwać, trzeba przeczekać... Dokładnie podczas jednych z rekolekcji, w kwietniu 2005 roku, podczas cichej adoracji Najświętszego Sakramentu, dowiedziałyśmy się o śmierci papieża Jana Pawła II. Była cisza. Były łzy. I była pieśń Te Deum Laudamus... Trzeba przetrwać wiele, aby na koniec móc wychwalać Boga za cuda, które nieustannie czyni w naszym życiu.

Był też czas nauki. Lekcje na temat naszego Założyciela, Zgromadzenia, życia zakonnego. No i hiszpański. Były we wspólnocie siostry, które dopiero uczyły się polskiego, więc wzajemnie się uczyłyśmy. Była to dla mnie ważna lekcja, że we wspólnocie jesteśmy po to, aby sobie wzajemnie pomagać, wzajemnie się wspierać, aby życie, które samo z siebie nie należy do najłatwiejszych, nie było aż takie trudne. Mogę tylko powiedzieć muchas gracias do Was wszystkich, sióstr, które tworzyłyście wtedy wspólnotę w Tarnowcu. Między Wami stawiałam pierwsze kroki jako Karmelitanka Misjonarka Terezjanka. Dzięki Wam doceniam teraz wartość wspólnoty i modlitwy, wartość naszej misji jako przemieniania i upiększania twarzy Kościoła. Zawsze będę ten czas nieść w moim sercu, gdziekolwiek chwała Pana mnie wezwie.


Siostra Aleksandra Nawrocka, cmt

Kapituły dzień drugi

opublikowane: 3 lip 2018, 11:45 przez Ela Strach   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:48 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki ]


W tym drugim dniu naszej Kapituły zostałyśmy zaproszone do chwili refleksji i przemyślenia. W towarzystwie jezuity, o. Vicente Marcuello, zgłębiałyśmy temat rozeznawania woli Bożej i odpowiadania na zaproszenia Boga w naszym życiu, biorąc zawsze pod uwagę naszą życiową sytuację i potrzeby innych, tak by nasze działania przekształciły się w pomaganie innym. Ojciec Vicente zaprosił nas do rozpoznawania, jakie rzeczy czy sytuacje powodują, że oszukujemy siebie same i nie podejmujemy decyzji z jasnością.

Pierwszy dzień Kapituły Prowincjalnej

opublikowane: 2 lip 2018, 06:55 przez Ela Strach   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:49 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki ]

Dzisiaj, 1-go lipca 2018 r., wszystkie siostry biorące udział w Kapitule, zgromadziłyśmy się w Madrycie, aby rozpocząć to wydarzenie. Nie zabrakło uścisków i radości ze spotkania. Na rozpoczęcie wezwałyśmy pomocy Ducha św. Abyśmy potrafiły dobrze rozpoznać cokolwiek Bóg ma dla nas przygotowane na nadchodzące dni.

Nasza siostra Prowincjalna, Olga Olano, przywitała nas słowami zachęcającymi do tego, by patrzeć na rzeczywistość przez pryzmat wiary. Także siostra Generalna, Maria Jose Gay, skierowała do nas swoje zaproszenie, aby przyjąć gorącym sercem Boga jako nieustannie zaskakującego nas swoimi planami, odkrywając także na nowo znaczenie wspólnoty jako daru, o który należy dbać.

Na zakończenie dnia, wspólnie uczestniczyłyśmy we Mszy św. sprawowanej przez O. Miguel Marquez. W swojej homilii podkreślił, że śmierć jest drzwiami do życia, i że my także jesteśmy powołane do dawania świadectwa w świecie, aby wszyscy mogli mieć życie w pełni.

Przyjdź i zobacz!

opublikowane: 3 cze 2018, 08:56 przez Ela Strach


Zaczynamy przygotowywać 
sierpniowe 
rekolekcje powołaniowe 
dla młodzieży żeńskiej 
między 16 i 35 rokiem życia. 
Przyglądając się Maryi i Jej relacji z Jezusem, w wigilię uroczystego wspomnienia Matki Boskiej Częstochowskiej, odkrywać będziemy tajemnicę własnego życia, kobiecości i powołania do miłości - relacji z Bogiem i braćmi.

Zapraszamy w ostatni weekend sierpnia, 24-26. 

Startujemy wieczorem w piątek o 18.00. 
Sopot, Kujawska 44.

Więcej informacji w zakładce Rekolekcje.

Jubilate Deo - 25 lat Zgromadzenia w Polsce

opublikowane: 16 kwi 2018, 01:53 przez Ela Strach   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:15 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki ]

Chwalmy Pana! Świętujemy w tym roku rocznicę erygowania pierwszej w Polsce wspólnoty Karmelitanek Misjonarek Terezjanek i ćwierć wieku obfitości Bożej łaski wobec posługi w Jego winnicy.

W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. o godz. 12.oo, zapraszamy na Eucharystię w kościele parafialnym p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie: wspólne dziękczynienie za niezliczone Boże łaski.

Tymczasem zapraszamy do lektury historii Zgromadzenia w Polsce widzianej oczami Siostry Marii Luisy, która pamięta pierwsze kroki Wspólnoty i Zgromadzenia na tej polskiej ziemi. Dzieli się z nami wdzięcznym - pełnym wdzięczności Bogu i ludziom - słowem:


Nie ufaj sobie, powierz się rękom Opatrzności, a Ona cię poprowadzi.

(bł. Franciszek Palau, List 54) 

   

    Nasz pierwszy kontakt z Polską miał miejsce w 1988 r., kiedy poznałyśmy młodą Polkę z Sopotu, która przyjechała do Rzymu na Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Św. Janem Pawłem II. Także tego samego roku, w październiku, przybył do Rzymu biskup pomocniczy diecezji gdańskiej ks. Zygmunt Pawłowicz. To on, goszcząc w naszym Domu Generalnym, zachęcał nas do założenia domu w Polsce, a dokładniej w młodej Diecezji Gdańskiej. 

    czerwcu 1989 r., wykorzystując zaproszenie wspomnianej dziewczyny z Sopotu, przyjechałam do Polski. Przed samym wylotem miłym zaskoczeniem było dla mnie opatrznościowe spotkanie z Matką Teresą z Kalkuty. 

    W Polsce, mimo pustych półek sklepowych i niestabilności politycznej, zobaczyłam serdeczność i gościnność Polaków, a szczególne autentyczność ich wiary. Początkowo zatrzymałyśmy się u sióstr Pallotynek w Gdańsku, poszukując miejsca na tę nową misję.

    Do Sopotu na stałe przyjechałyśmy w marcu 1993 r. Była nas czwórka: dwie siostry z Hiszpanii, jedna z Chile i ja - z Malty. Od początku naszej obecności w parafii Zesłania Ducha Świętego poczułyśmy się bardzo dobrze: akceptowane i kochane zarówno przez Księży Misjonarzy, jak i przez osoby świeckie. Wszyscy przyjęli nas z otwartymi ramionami, okazując wielką troskliwość, życzliwość i wyrozumiałość. Wiedząc, że jesteśmy z zagranicy bardzo nam pomagali, chcieli, żebyśmy czuły się jak u siebie w domu. 

    Przez te 25 lat, zawsze mogłyśmy liczyć na serdeczność wielu przyjaciół i dobroczyńców, którzy dodawali nam otuchy, by iść do przodu. 

    Daje mi wiele radości możliwość odwiedzania osób starszych i chorych w ich domach albo w DPS-ie. Z wdzięcznością wspominam te osoby, które dzieliły się i dzielą ze mną swymi przeżyciami, zarówno tymi smutnymi jak i radosnymi. 

    Bardzo lubię uczestniczyć razem z naszymi kochanymi parafianami w Mszach Świętych oraz nabożeństwach adwentowych i wielkopostnych, jak również w naszym domu organizować comiesięczne spotkania modlitewne dla dorosłych. Ich pobożność buduje i ubogaca moje życie duchowe. 

    Wszyscy wiedzą, że zawsze można przyjść do naszego domu na modlitwie lub na rozmowę indywidualną. 

    Wielką radość sprawił i sprawia mi nasz dom otwarty dla tylu ludzi, szczególne dla dziewcząt, które w ciągu tych lat przybywały do nas w poszukiwaniu modlitewnej ciszy, na rekolekcje grupowe albo indywidualne dni skupienia. 

    Jak nie cieszyć się i nie dziękować Panu widząc, że wiele z nich stworzyło już własne rodziny albo konsekrowało się Panu Bogu! Szczególnie te, które wstąpiły do naszego Zgromadzenia i są teraz na misjach, tu w naszej wspólnocie w Sopocie, w Wenezueli czy na Filipinach! Odpowiadając na Boże wezwanie w naszym Zgromadzeniu, wcielają w życie charyzmat palautiański, posługując chorym, bezdomnym, poszukującym, osobom starszym, dzieciom, młodzieży… 

    Niezmiernie pragnę podziękować Panu Bogu za wszelką dobroć nam wyświadczoną przez te 25 lat przez tyle osób; poczynając od Śp. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, Ojców Karmelitów Bosych, Księży Misjonarzy, Siostry Pallotynki oraz wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób okazały nam troskę i bezinteresowną pomoc.

    Zawsze będę pamiętać o nich wszystkich z wdzięcznością, szczególne wdzięczna mojemu Zgromadzeniu i mojej wspólnocie za to, że jestem w Polsce i że spełniło się moje marzenie, którym było i jest dzielić się moją wiarą w Jezusa.

Za to wszystko: Bogu niech będą dzięki!

1-10 of 58