16. Відповідальність працівників за дотримання правил особистої гігієни. Медичний огляд та особиста санітарна книжка працівника

Офіціант повинен приходити на роботу в чистому та випрасуваному одязі без плям. У чоловіків повинна бути коротка стрижка, а обличчя добре виголеним. Жінки повинні бути старанно і гарно зачесані, щоб волосся щільно прилягало до голови, не падало на очі. Не слід користуватися під час роботи гребінцем (волосся може потрапити в страви) або поправляти зачіску рукою (це може забруднити руки, а отже, і прилади).

Особливу турботу офіціанти повинні проявляти про руки. Мити їх потрібно часто, особливо після туалету. Не слід відрощувати надмірно довгі нігті, стрижуть коротко, бажано робити гігієнічний манікюр. У робочий час не носити на руках кільця, перстні й т.д. Наручний годинник може бути тільки з тривким склом.

Якщо необхідно вдома виконувати грубу роботу, потрібно одягати рукавиці, щоб захистити руки від подряпин та ударів.

Особливу увагу офіціант повинен приділяти гігієні рота: рано і ввечері чистити зуби, промивати й дезінфікувати порожнину рота антисептичною пастою й щодня прополіскувати її рідиною, що усуває запах.

Перед роботою рекомендується прийняти душ і щодня голитися. Офіціанткам варто помірковано вживати косметичні засоби, не слід носити на роботі прикраси (намиста, кліпси й ін.), користуватися міцними парфумами.

Щоб попередити забруднення харчових продуктів патогенними мікроорганізмами й поширення інфекційних захворювань, що передаються через харчові продукти, фахівці санепідстанції повинні проводити контроль над станом здоров'я працівників закладів ресторанного господарства й організовувати періодичні медичні огляди лікарями-терапевтами, дерматовенерологами. Всі працівники підприємств харчування в обов'язковому порядку проходять медичне обстеження лікарем-терапевтом і дерматовенерологом при прийомі на роботу та в подальшому (1 раз на 6місяців). Крім того, працівники повинні обстежитися на бацилло- і гельмінтоносіїв, робити флюорографію легенів (1 раз у рік). Результати й дату медичних оглядів, досліджень і щеплень, відомості про перенесені захворювання, а також про здачу екзамену із санітарного мінімуму заносять в особисті санітарні книжки працівників.