Підсумки виховної роботи

Підсумки виховної роботи

в 2020-2021 навчальному році

Відповідно до плану роботи Забузької ЗШ І-ІІІ ступенів та наказу по закладі освіти від 03.09.2020 р. №157-ОД «Про організацію виховного процесу в Забузькій ЗШ І-ІІІ ст.» здійснювався виховний процес у Забузькій ЗШ І-ІІІ ст. у 2020-2021 н.р.

Виховний процес у 2020-2021 н.р. був направлений на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

Протягом навчального року питання виховної роботи розглядалися на нарадах при керівнику закладу освіти, при заступнику керівника закладу освіти, засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичного об’єднання класних керівників, батьківських зборах, засідання учнівського самоврядування, проводилися оперативні бесіди із класними керівниками.

Реалізація завдань виховного процесу закладу освіти відбувався за рахунок злагодженої співпраці адміністрації, педагогічного, учнівського та батьківських колективів, спланованої роботи класних керівників.

Виховний процес в закладі освіти у 2020-2021 н.р. здійснювався за такими виховними орієнтирами:

▪ Формування ціннісного ставлення учнів до себе і людей.

▪ Формування ціннісного ставлення учнів до суспільства і держави.

▪ Формування ціннісного ставлення учнів до природи.

▪ Фізичний розвиток особистості і збереження здоров’я.

▪ Формування ціннісного ставлення учнів до праці та професійна орієнтація.

▪ Формування ціннісного ставлення учнів до мистецтва.

▪ Військово-патріотичне виховання

▪ Соціалізація особистості та сприяння творчому розвитку.

▪ Превентивне виховання

Виховні заходи протягом 2020-2021 н.р., що проводилися класними керівниками, педагогом-організатором, учнівським самоврядуванням, вчителями-предметниками відповідали основним завданням виховного процесу та виховним орієнтирам, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативності школярів.

«Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» та військово-патріотичне виховання. У закладі освіти організовано опанування здобувачами освіти основ Конституції України, Законів України. Класними керівниками, вчителем правознавства, педагогом-організатором, заступником керівника закладу освіти проводилися інформаційні хвилинки, тематичні години спілкування, позакласні виховні заходи, які були спрямовані на виховання патріотичних почуттів, поваги до державних символів України, до рідної землі, свого народу, до історичної спадщини, прищеплення шанобливого ставлення до культури, традицій, звичаїв усіх народів, що населяють Україну.

Протягом 2020-2021 навчального року проведено:

· традиційно перший урок («Розкажи Європі про себе» (6 кл.), «Україна у нас єдина» (5 кл.), «Я люблю свою країну» (1 кл.) ін. теми за вибором класного керівника);

· відзначення свят християнського календаря, відзначення свят національного календаря та відзначення пам’ятних, ювілейних дат;

· екскурсія в музей «Людина. Земля. Космос» м.Сокаль (2-4 кл.);

· День української писемності та мови (наказ від 11.11.2020 р. №202-ОД);

· тиждень історії (наказ від 01.12.2020р №221);

· тиждень правових знань (наказ від 19.10.2020р. №191);

· тиждень «Захисту України» (наказ від 07.12.2020р. № 224-ОД);

· учні 10 класу брали участь у районній грі «Сокіл-Джура» (Стрільба з ПГ (ІІІ м.), Лазертаг (Ім.) та індивідуальна перемога зі стрільби Хомика Руслана (ІІм.));

· Уроки мужності;

· челенджі «Одягни вишиванку», «Українська хустка»;

· свято Героїв.

«Ціннісне ставлення до себе й людей» та «Фізичний розвиток особистості і збереження здоров’я» - гармонійний всебічний розвиток дитини, підготовка її до життя, формування моральних цінностей. Успіх спільної діяльності великою мірою залежить від глибокого знання вчителями здобувачів освіти та їх родин. Традиційними є родинні виховні заходи: свята Першого й Останнього дзвоників, спортивне свято «Мама, тато і я – спортивна сім’я» (у зв’язку з карантином не всі заходи вдалося реалізувати).

Протягом 2020-2021 навчального року проведено:

· місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» (наказ від 05.10.2020 р. № 180-ОД)

· День Святого Миколая;

· тиждень толерантності (наказ від 23.11.2020р. № 214-ОД);

· тиждень духовності (наказ від 05.05.2021р. №75-ОД);

· бесіда «Безпечний Інтернет»

· Всесвітнього дня дитини (наказ від 23.11.2020 р. №212-ОД);

· Олімпійський тиждень та тиждень фізичної культури (наказ від 21.09.2020р. №173-ОД);

· конкурс-змагання «Безпечне колесо» для 6-7 кл. (14.05.2021 р.)

· тиждень основ здоров’я (наказ від 28.04.2021р.№71-ОД)

· тиждень молодшого школяра (наказ від 05.10.2020 р. №178-ОД);

· благодійна акція «Я - Волонтер» в рамках спільної співпраці з Сокальською Асоціацією Людей з інвалідністю благодійний ярмарок "Моя підтримка" (15-19.03.2021 р.);

«Ціннісне ставлення до мистецтва». Педагоги проводили заходи естетичного спрямування, надання учням елементарних мистецьких знань, вміння сприймати художні твори та виражати власне ставлення до мистецтва, формували прагнення здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері.

Протягом 2020-2021 навчального року проведено:

· тиждень музики та мистецтва (наказ від 05.10.2020 р. №177-ОД);

· тиждень образотворчого мистецтва та трудового навчання (наказ від 26.04.2021р. №68-ОД);

· відзначення Шевченківські дні та заходи щодо відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки;

· онлайн-конкурс «Різдвяні канікули»;

· конкурс малюнків на асфальті до Дня Захисту дітей та ін.

«Ціннісне ставлення до праці та професійна орієнтація» - спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, проводяться трудові десанти, акція «Земля-наш спільний дім».

У рамках тижня охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки, та безпеки життєдіяльності підготовлено та випущено стінні газети з матеріалами про вимоги охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та безпеки життєдіяльності.

«Ціннісне ставлення до природи» покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Форми організації діяльності здобувачів освіти: створення зелених куточків у класах; догляд за клумбами.

Протягом 2020/2021 навчального року проведено :

· тиждень біології та екології (наказ від 22.04.2021 р. № 65-ОД);

· акції «Щедра годівничка», «Первоцвіти просять захисту», «Посади дерево» ін.;

· тиждень географії та день Туризму;

· День Землі;

· тиждень енергозбереження (наказ від 16.11.2020р №206-ОД) тощо.

Пріоритетним напрямком розвитку закладу освіти в 2020-2021 н.р. - еколого-натуралістичний напрям. Реалізовувалися проекти «Сортуємо сміття разом!», «Батарейки, здавайтеся!» та «Озеленення закладу освіти»; проведено виставки «Квітковий вернісаж», «Природа і фантазія»; акції: «Посади дерево», «Щедра годівничка», «ЕКОдень», «Первоцвіти просять захисту», «Збережи ялинку», «Новорічна композиція»; конкурс фотографій «Неповторність кімнатних рослин», проведено тиждень біології та екології та ін.

У вересні 2020 р. класними керівниками проведено анкетування серед батьків та оформлено соціальний паспорт закладу освіти. Станом на 21 вересня 2020 року у закладі освіти налічувалося:

- діти-сироти- 1 дитина;

- діти з ООП – 1 дитина;

- діти з багатодітних сімей – 26 дітей;

- малозабезпечені – 16 дітей;

- діти військовослужбовців, які приймали участь в АТО – 6 дітей;

- діти ЧАЕС – 3 дітей;

- діти напівсироти – 7 дітей;

- діти з неповних сімей – 22 дітей;

- дітей –інвалідів – 1 дитина;

- діти, які знаходяться на диспансерному обліку – 41 дитина.

З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На постійному контролі перебуває шкільна документація (книга обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено аналіз стану відвідування учнями закладу освіти, у кінці І та ІІ семестрів видано відповідний наказ по закладі освіти.

Протягом 2020-2021 н.р. у закладі освіти активно продовжувала роботу Рада профілактики правопорушень. Всі засідання ради профілактики в закладі освіти були спрямованіна врегулювання роботи педагогічного та учнівського колективів із попередження та профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Станом на 01.06.2021 р. в закладі освіти немає учнів, які б стояли на внутрішкільному обліку та на обліку в районній службі у справах неповнолітніх.

Заклад освіти підтримує тісний зв'язок з правоохоронними органами, представники яких проводять профілактичні бесіди зі школярами. Про підсумки роботи в закладі освіти щодо профілактики правопорушень у 2020-2021 н.р. видано наказ по закладі освіти.

Проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Протягом навчального року зареєстровано 13 випадків травматизму. Основні травми були через особисту необережність дітей. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх проведено рейди «Урок», місячник «Увага! Діти – на дорозі!» та Тиждень безпеки дорожнього руху.

З метою створення сприятливих умов для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, сприяння професійній орієнтації, формування моральних якостей в учнів, розвитку творчих здібностей, виявлення та підтримки талановитих та обдарованих учнів, організації їх змістовного дозвілля здійснено заходи щодо охоплення позашкільною освітою кожного учня закладу освіти. Для реалізації цих завдань в закладі освіти організовано:

- для учнів випускних класів зустрічі з представниками професійних коледжів;

- шкільні гуртки: «Танцювальна мозаїка» (керівник Матіюк О.М.), «Хореографія» (керівник Бобровська І.І.), «Радіотеатр» (керівник Бокало Н.З.), «Географічне краєзнавство» (керівник Куліш Г.Б.), «Сокіл-Джура» (керівник Кушнір І.О.), «Юні скаути» (керівник Голінка І.Ф.). У гуртках залучено 90 учнів закладу освіти, що становить 59% від загальної кількості учнів. Учні-гуртківці показують свої досягнення у виховних справах класу, закладу освіти та районних конкурсах.

Багато дітей відвідують позашкільні заклади: спортивну школу, школу мистецтв, будинок учнівської творчості ін.

Успішно реалізовувалася програма «Обдарована дитина». В рамках реалізації програми було заплановано та здійснено ряд заходів:

- поновлено шкільний банк даних про обдарованих учнів;

- велась індивідуальна підготовка учнів до участі в шкільних олімпіадах;

- забезпечувалась робота гуртків та факультативів;

- забезпечувались умови реалізації потреб учнів у спортивних заняттях.

Робота педагогічного колективу, яка велась з метою виявлення і підтримки талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів закладу має свої позитивні результати.

Протягом 2020-2021 навчального року учні стали учасниками та призерами:

- конкурсу "Первоцвіти просять захисту"(Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді): І місце - колектив учнів 8 класу у номінації "Кращий плакат, стінгазета"; ІІ місце- колектив учнів 7 класу у номінації "Кращий плакат, стінгазета"; ІІ місце- Ракобовчук Олеся, учениця 8 класу у номінації "Краща агітаційна листівка" (керівник Куліш Г.Б.);

- конкурсу Львівського обласного управління Держпраці «Охорона праці очима дітей» - І місце, Джур Христина, учениця 10 класу;

- Міжнародного фестивалю «Майбутнє України» учень 3 класу Стасюк Андрій (лауреат І премії);

- Міжнародного фестивалю «Україна єднає світ» учениця 11 кл. Костюк Юлія (ІІ м);

- Сокальської МАН учнівської молоді Конкурс «Мій родовід» учениця 11 кл. Костюк Юлія (І м.) (кер. Куліш Г.Б.);

- претендент на нагородження «Лідер року 2021» в рамках програми «Обдарована дитина» Костюк Юлія, учениця 11 класу;

- міської Всеукраїнської дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл-Джура» команда учнів 10 класу: Стрільба з ПГ (ІІІ м.), Лазертаг (Ім.) та індивідуальна перемога зі стрільби Хомика Руслана (ІІм.) (кер. Кушнір І.О., Матвійчук О.П.);

- Всеукраїнського конкурсу юних музикантів «Франкове підгір'я» учениця 11 кл. Костюк Юлія (лауреат ІІІ премії);

- Всеукраїнського конкурсу «150 імен Лесі Українки» - 14 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «Колосок Весняний 2021» - 50 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «Як це працює?» - 24 учасника;

-Всеукраїнської олімпіади з української мови «Всеосвіта Осінь 2020» - 152 учасника;

- Всеукраїнської олімпіади з мистецтва – 16 учасників;

- Всеукраїнської олімпіади з географії – 10 учасників;

- Всеукраїнської олімпіади з математики – 7 учасників;

- Всеукраїнської олімпіади з предметів початкової школи – 6 учасників;

-Всеукраїнського конкурсу до дня писемності та мови «Слово до слова» - 22 учасника;

- Всеукраїнського конкурсу «Безпечний Інтернет» - 15 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу до Дня Гідності та Свободи – 7 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «Стоп COVІD-19»– 13 учасників

- Всеукраїнського конкурсу з англійської мови «Гринвіч» - 47 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «Захисники України» -11 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «Від бандури до цимбал» - 6 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «Зимові свята в традиціях нашого народу»-15 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «#ТГШ207: Таємниця генія Шевченка» - 25 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу «Година Землі»- 20 учасників

- Всеукраїнського конкурсу «Наука – це цікаво!»- 5 учасників;

- Всеукраїнського конкурсу з хімії «Вода є життя» - 5 учасників;

-Всеукраїнського заочного колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» - ІІІ м., Коновалець Катерина, учениця 8 класу;

-учасники челенджу «Здорове харчування» в рамках програми “Healthy Schools-2021”;

- учасники Міжнародного уроку доброти (учні 1-4 класів).

Проте слід зазначити, що вчителі недостатньо приділяють увагу мотивації розвитку учнівських обдарувань. Підготовка до конкурсів, олімпіад має стихійний характер, що негативно впливає на результативність (наприклад, відсутні учасники в районних олімпіадах).

Учнівське самоврядування працювало відповідно до плану роботи закладу освіти шляхом залучення школярів до проведення загальношкільних заходів та свят, в тому числі й дистанційно. Члени шкільного парламенту брали участь у всіх запропонованих шкільних заходах, а також організатори різноманітних заходів благодійницького, розважального та пізнавального характеру, залучає учнів до активної участі у громадському житті навчального закладу, регулює деякі аспекти шкільного життя (благодійна акція «Я - Волонтер», проєкт «Сортуємо сміття разом!», реаліті шоу «Ніч у школі», шкільний міні-кіноклуб).

Проведені заходи за 2020-2021 навчальний рік висвітлено на сайті закладу освіти у рубриці «Літопис» та на сторінці Забузька ЗШ І-ІІІст. у Facebook.