Птах року - 2016

Дата публікації допису: Nov 10, 2016 6:17:53 PM

З метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної роботи в Забузькій школі з 14.10-09.11.2016 р. проходила акція «Птах року 2016 - повзик».

У рамках акції було проведено конкурс малюнків,в якому взяли участь учні 2-4 класів.

Переможці конкурсу:

1 місце:

учень 3 класу Ващишин Олександр

учень 3 класу Коменда Ілля

учениця 4 класу Тимчук Діана

учениця 4 класу Коновалець Катерина

учениця 4 класу Кононова Вікторія

2 місце:

учениця 2 класу Костюк Олеся

учениця 2 класу Ксенюк Вікторія

учениця 2 класу Цюзик Софія

учень 4 класу Цюзик Назар

Усі учасники конкурси були нагороджені Грамотами.

Також, учні 9 класу взяли участь у написанні міні-проектів та підготовці презентацій.

Криштоф Надія – «Повзик – наглядач зимового лісу»

Хохонь Оксана – «Повзик-вправний штукатур»

Криштоф Надія була нагороджена грамотою, за зайняте 1 місце у номінації "Найкраща презентація".

Варто знати !

Повзик звичайний Sitta europaea, це рухлива пташка, що за розміром схожа на горобця, загальнопоширений вид, який належить до лісових птахів, практично весь рік населяє лісове середовище існування — парки, сквери, лісопарки й ліси. Через те що птах тримається в деревному покриві, він і не надто примітний. Повзики мають привабливе забарвлення оперення: сіро-блакитна спинка, біле воло, груди й черево та злегка каштаново-рожеве підхвістя. На тлі білих щік та сірої голови яскраво контрастує чорна смуга, що проходить через око до плеча. В оперенні самки відсутні лише каштанові відтінки в забарвленні підхвістя. Ці невеликі співочі птахи надзвичайно добре пристосовані до життя на дереві: міцне тіло, яке своєю формою нагадує веретено, з короткими, але широкими крильми і довгим долотоподібним дзьобом. У порівнянні з іншими птахами, в повзиків набагато міцніші ноги й гострі кігті, що дозволяє птахам бігати по стовбуру дерева згори донизу не опираючись на хвоста, напротивагу дятлам, які можуть пересуватися лише вгору. Птах має один із найширших серед лісових птахів наборів посвистів, трелей і позивок, серед яких, напевне, найбільш знайоме нам «тві-тві-тві-тві». Взимку повзики часто тримаються в зграях синиць, але й у інші пори року їх рідко зустрінеш поодинці, зазвичай — парою. Класичною рисою поведінки повзиків є запасання корму, який вони затискують чи буквально забивають у щілини й зморшки кори (вміють розколювати й пробивати кору дерев). Загалом повзики всеїдні: у весняно-літній сезон живляться комахами, восени ласують ягодами, взимку, а також і пізно восени харчуються жолудями, насінням ялин та сосен і горішками ліщина чи бука. Улюблена страва цих птахів - лісові горіхи та горішки буку.

Повзики утворюють пари й займають придатні для них гніздові ділянки вже в березні - на початку квітня. Птахи гніздуються в покинутих дуплах дятлів, в природних заглибленнях у стовбурах дерев або в шпаківнях. Таке дупло, зазвичай, може знаходиться на висоті 3-10 метрів від землі. Птахи ретельно „штукатурять" отвір, що веде до дупла, залишаючи дуже вузький льоток. Це необхідно для того, щоб захистити своє гніздо не тільки від конкурентів - інших птахів, що гніздуються у дуплах, але й від хижаків, наприклад, куниць.

Вчитель біології Савчук Т.В.