Місячник бібліотек 2018

Дата публікації допису: Nov 05, 2018 5:35:39 PM

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» - під таким гаслом проходив цьогорічний місячник шкільних бібліотек. Особлива увага була приділена святкуванню 100-річчя з дня народження українського педагога - гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського. Адже він приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські цінності, дбав про забезпечення морально-духовного і культурного

формування особистості.

Розпочався місячник урочистою лінійкою «Великий педагог, великий «Добротворець». Підготували матеріал і зачитали виступ учні 7 класу.

«Вчитель добра і краси» - під такою назвою експонувалась розгорнута виставка присвячена видатному педагогові: скарбничка мудрості Василя Сухомлинського, 10 правил для учнів, добірка видань його творів, цікаві ілюстрації.

Дуже сподобались учням молодших класів голосні читання казок і оповідань Василя Сухомлинського, адже його твори завжди цікаві і повчальні.

А учні першого класу організовано відвідали шкільну бібліотеку, де познайомилися з правилами користування книгами, розглядали цікаві ілюстрації, послухали казочки, відгадували загадки і отримали пам’ятку читача.

Старшокласники 9-11 класів ознайомилися з презентацією про життєвий і творчий шлях Василя Олександровича Сухомлинського. Учням було цікаво дізнатися про невідомі факти з життя учителя, які вони жваво обговорювали. Такий перегляд підготувала і провела організатор учнівської молоді Бобровська Ірина Іванівна

. Кульмінацією місячника став загальношкільний захід «Всі добрі люди – одна сім’я». Розпочали виступ бібліотечні активісти: Дацишин Яна, Демчук Таня, Збираль Аліна і Ленів Софія. Дівчата продекламували вірші про Василя Сухомлинського, нагадали його 10 правил з «Азбуки моральної культури» (за В.О.Сухомлинським). Бібліотекар школи Кобринець Оксана Мирославівна провела з глядачами вікторину знавців творчості Сухомлинського. Найактивнішими книголюбами виявилися учні 4 класу.

Далі учні 3 класу на чолі з класним керівником Смілкою Ганною Петрівною представили інсценізації творів Сухомлинського : «Сьома дочка», «Лисячий хвіст» та «Акація і бджола». Діти у барвистих костюмах відтворили сюжети відомих творів педагога.

Проявили свої акторські здібності у інсценізації і батьки учнів: Свідерська Світлана Олександрівна та Гнатюк Ганна Василівна.

З кожним сюжетом твору вдало перепліталися мелодійні пісні, які підготувала музичний керівник школи Бокало Надія Зіновіївна: «Рідна серцю Україна», «Бджілка-чарівниця», пісня Лисички, «На Землі живе добро». Після задушевної пісні «Мамине серце» всі діти полинули в зал, щоб обійняти своїх матусь і подарувати їм символічне сердечко.

На завершення взяла слово заступник керівника закладу освіти Ракобовчук Ірина Миколаївна, яка підкреслила важливу роль виховання творчої особистості школярів, особливо в умовах Нової української школи та наголосила, що слід використовувати невичерпну спадщину Василя Сухомлинського у повсякденному житті.

Загалом місячник шкільних бібліотек посприяв створенню умов для розвитку й самореалізації кожної особистості, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.

Р.S. Дякую за змістовний бібліотечний місячник, чудову атмосферу.