Методична робота

Методична робота як система цілеспрямованої, теоретичної, практичної, колективної та індивідуальної діяльності педагогів спрямована на підвищення педагогічної мобільності та професійної майстерності вчителів в усіх аспектах дає можливість виділити традиційно притаманні їй основні функції:

діагностичну, яка дає можливість виявити розрив між рівнем компетентності та вимогами    до професійної діяльності вчителя на рівні встановлених державних стандартів;

відновлюючу, яка передбачає поповнення та поглиблення знань відповідно до змін у змісті освіти;

коригуючу, яка передбачає внесення змін до науково-методичної інформації  з урахуванням нових психолого-педагогічних теорій  до потреб кожного вчителя; 

компенсаційну, яка сприяє оновленню знань і вмінь педагогів відповідно до потреб життя, формуванню професійної мобільності педагогів;

прогностичну (випереджуючу), яка вимагає визначення знань та вмінь, необхідних педагогам  у майбутньому;

моделюючу, яка забезпечує розроблення перспективи та орієнтирів педагогічної діяльності;

 

Методична тема закладу освіти: 

«Реалізація сучасних педагогічних технологій освіти на засадах компетентнісного підходу в контексті положень «Нової української школи»»

Мета: реалізація актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок, формування в них готовності до самовдосконалення, самоосвіти.

ЗАВДАННЯ

1.                  Продовжувати підвищувати фаховий рівень педагогів, зосередити увагу на організації методичної роботи з молодими педагогами .   2.                  Забезпечити ефективність діяльності шкільних методичних формувань.

3.                  Вивчати та впроваджувати досягнення психолого-педагогічної науки, педагогічного досвіду, інноваційних технологій навчання.

4.                  Вивчати і аналізувати результативність роботи вчителів, ефективно використовуючи методи спостереження і анкетування. Пропагувати  передовий педагогічний досвід, висвітлювати діяльність вчителів на сайті закладу освіти.

5.                  Активізувати діяльність членів методичної ради з питань організації методичної роботи з вивчення та впровадження інноваційних технологій, використання у роботі педагогічних програмних засобів.

6.                  Покращити роботу з обдарованими дітьми.

7.                  Розвивати професійну компетентність педагогів шляхом використання нових інноваційно-комунікаційних технологій.

8.                   Систематично підвищувати кваліфікацію педагогів у міжатестаційний період шляхом використання різних форм роботи.

9.                  Створювати умови для саморозвитку та самоосвіти педагога.

10.              Удосконалювати структуру, зміст і форми організації методичної роботи з педагогічними працівниками на основі моніторингу, діагностування та диференціації.

11.              Реалізувати завдання, визначені Державним стандартом початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

12.              Забезпечити кожній дитині рівний доступ до якісної освіти.

Забезпечити належні умови для поступової адаптації учнів 1-х, 5-х 10-х класів до навчання в закладі освіти, цілеспрямовано скоординувавши дії вчителів, їхній професіоналізм, досвідченість. З метою удосконалення особистісно орієнтованого спрямування усіх аспектів освітнього процесу, підвищення рівня педагогічної майстерності визначити, як основні, наступні форми   методичної  роботи: 

Колективні  форми  роботи:

·         педагогічна рада;

·         методична рада;

·         методична оперативна нарада;

·         методичне об’єднання;

·         творчі групи  по впровадженню інноваційних технологій;

·         школа педагогічної майстерності; 

·         психолого - педагогічні семінари;

·         педагогічні виставки тощо.

                                          Індивідуальні  форми  роботи:

·         методичні консультації;

·         співбесіди;

·         наставництво;

·         робота над методичною темою;

·         атестація;

·         курси підвищення кваліфікації;

·         творчі звіти;

·         самоосвіта вчителів;

·         участь у професійних конкурсах;

·         аналіз уроків; участь у методичних івентах.