75 років трагедії Бабиного Яру

Дата публікації допису: Sep 29, 2016 3:57:33 PM

Сьогодні Україна вшановує пам’ять про трагедію Бабиного Яру. Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце, що стало символом Голокосту, найбільшим інтернаціональним цвинтарем в Україні.

26 вересня 1941 р. відбулася нарада німецько-фашистської окупаційної влади, на якій розглянули заходи щодо ліквідації єврейського населення Києва. Визначили місце розстрілу — Бабин Яр, один з найбільших на території Києва яр, де можна було б заховати тисячі трупів. Було розроблено маршрут, визначено місце збору осіб єврейської національності. Великий район, що прилягав до Бабиного Яру, було надійно оточено, аби в місті не довідалися про страти. Вранці 29 вересня тисячі євреїв прийшли до зазначеного в наказі місця. До настання темряви німці встигли розстріляти лише дві третини з тих, хто прийшов, майже 22 тисячі.

Протягом 1941-43 років у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена Організації українських націоналістів, 100 матросів Дніпровського загону Пінської воєнної флотилії, знищено 5 циганських таборів. За оцінками, за три роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 чоловік.

Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає національних ознак чи терміну давності, і наш обов’язок – не лише з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, але й не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.

29 вересня в школі відбулася лінійка-реквієм, яку підготувала та провела Оленчук Оксана Володимирівна, яка розповіла учням про криваві сторінки нашої історії та вшанували пам'ять про жертв розстрілу в Бабиному Яру хвилиною мовчання.