Як вшановується пам'ять про події Революції Гідності та Небесну сотню?
На основі тексту та ілюстрацій дайте відповіді на запитання: Які почуття викликають у вас експонати музею Небесної сотні в Івано-Франківську? Чому важливо вшановувати пам'ять про події Революції Гідності та Небесну сотню?
У пам'ять про події Революції Гідності та Небесну сотню названо низку вулиць і площ в містах і селах України, написано чимало праць, знято фільми, відкрито пам'ятники. На місці трагічних подій в Києві встановлені пам’ятні знаки. Головним місцем вшанування пам’яті подій Революції гідності, учасників боротьби за свободу, права та гідність людини буде Меморіал Героям Небесної Сотні. В 2017 році оголошено конкурс по його проекту.
Алея Героїв Небесної Сотні 2014 рік
«Дорога Небесної сотні» — меморіал на бруківці алеї. 24 лютого 2014 року
У вересні 2015 року було відкрито Музей Небесної Сотні у Івано-Франківську. Ідея створення такого музею належить місцевому художнику Роману Бончуку. До цієї роботи долучилися також художники, студенти, громадські активісти, майданівці, родичі загиблих під час Революції Гідності.
У музеї представлені близько 600 експонатів. Це і мистецькі роботи, присвячені Революції Гідності, особисті речі учасників тих подій, інсталяція з шин і каміння, саморобна зброя, щити, бочки, каски, стріляні гільзи, скульптури скорботних янголів та портрети загиблих майданівців. На стінах є уривки віршів, цитати, майданівські плакати і гасла.
Центральний об’єкт Музею – це 30-ти метрове панно із зображенням тогочасних подій, яке доповнюють своєрідні барикади з шин і щитів. Над ним – портрети загиблих героїв Небесної Сотні. В музеї є також декілька тематичних зон про Самооборону, мистецький Майдан, медичну Сотню, молитовний Майдан.
Експонати музею Небесної сотні у Івано-Франківську