5. Практична робота «Уявна екскурсія етнографічними регіонами України»

Оберіть спільно з учителем один із варіантів проведення практичної роботи.

І варіант. Працюємо в групах! Уявіть, що вам доручили провести рекламну компанію з історичного туризму. Підготуйте рекламну листівку чи презентацію про один з етнографічних регіонів України.

Додатковий матеріал.

ІІ варіант. Працюємо в групах!

1. Уважно проаналізуйте карту «Етнографічні регіони України». Визначте межі етнографічного регіону, де ви живете. Позначте на контурній карті його розташування.

2. Вкажіть (запишіть у зошиті) регіони розташовані в Центральній, Західній, Східній Південній, Північній Україні. Які з регіонів ви відвідували?

3. Позначте на контурній карті обраний вами (або за вказівкою вчителя) регіон. Опишіть його місцерозташування та природні умови.

4. Що означає назва регіону?

5. Підготуйте коротеньку інформацію про особливості цього регіону. Скористайтеся інформацією, розміщеною на сайті інтернет-підтримки підручника.

Довідатися про особливості розвитку кожного регіону можна в музеях народної архітектури та побуту, музеях і центрах народного мистецтва, етнографічних музеях, музеях стародавнього побуту і народних ремесл тощо. Подібні музеї є в кожній області й кожному районі України. Відвідавши їх, ви зможете побачити типи жител, хатнє начиння, знаряддя праці, одяг, твори народного мистецтва певного регіону в різні часи.

Найбільше пам’яток про життя та побут населення України зберігається в Національному музеї народної архітектури та побуту України (розташований у селі Пирогові на південній околиці Києва) та Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» (м. Переяслав-Хмельницький, Київська обл.).

Тож радимо подорожувати Україною, відвідувати музеї, де співробітники дадуть вичерпну інформацію про свій край, його історію та особливості.

Гуцульська ґражда (замкнутий двір для захисту від небезпеки) на два двори із смт Верховина (ХІХ – початок ХХ ст.) та її інтер’єр. Національний музей народної архітектури та побуту України. Джерело: https://www.pyrogiv.kiev.ua/