035.01 Українська мова та література

перший (бакалаврський) рівень

Освітня програма

Мета освітньої програми: надати освіту в галузі української філології (українська мова та література) із широким доступом до працевлаштування, підготувати студентів для подальшого навчання; сформувати комунікативну, лінгвістичну і соціокультурну компетенції студентів – майбутніх учителів української мови і літератури з урахуванням їхніх майбутніх професійних потреб.  

Освітня програма  базується на достовірних наукових результатах з урахуванням актуального стану східнословʼянської філології; вищезазначене полягає у формуванні навичок і вмінь опанування українською мовою  як засобом спілкування фахівців на всіх рівнях підвищеного володіння нею в побутовій, загальноосвітній, науковій та професійній сферах; у набутті таких мовленнєвих знань та вмінь, якими повинен володіти бакалавр у результаті вивчення фахових дисциплін. Програма є багатовимірною, модульною за своєю структурою та організацією; забезпечує стандартизовану базу для розробки університетських курсів і планів з української мови та літератури відповідно до професійних потреб студентів-філологів; сприяє мобільності студентів-філологів та конкурентоcпроможності на ринку праці. У більш широкому контексті програма спрямована не лише на розвиток прагматичної компетенції, але й ураховує соціокультурні особливості спільноти, у якій житимуть й працюватимуть майбутні фахівці-філологи. 

Програма передбачає акцент на широкому огляді та глибоких знаннях у галузі української філології, психології, педагогіки, методики навчання української мови та літератури; на вмінні розвʼязувати поставлені завдання на основі досягнень сучасної філологічної науки з використанням новітніх технологій; на забезпеченні проведення високоефективного освітнього процесу з української мови та літератури в старшій школі. 

Програма ґрунтується на сучасних наукових знаннях про цілі загальної освіти в галузі філології й поєднанні традиційних та інноваційних методів її викладання в загальноосвітніх навчальних закладах. Програма передбачає підготовку випускників до впровадження нових педагогічних технологій у професійній діяльності .

Гарант освітньої програми: кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання Пасік Надія Михайлівна

Силабуси обов’язкових освітніх компонентів

Практична підготовка

Вибіркові компоненти освітньої програми

Атестація

Атестаційний екзамен

Анкетування щодо якості освітньої програми

Пропозиції щодо вдосконалення освітньої програми приймаються на електронну  адресу:  kafmovu@ndu.edu.ua