014.03 Середня освіта (Історія та громадянська освіта)

перший (бакалаврський) рівень

Освітня програма

Мета програми: Кваліфікована підготовка учителів історії та громадянської освіти, які володіють теоретичними знаннями з організації освітнього процесу з історії та громадянської освіти, здатні вирішувати складні спеціалізовані задачі в галузі освіти та реалізовувати професійну діяльність у закладах загальної середньої освіти, мають необхідні для подальшого навчання й особистісного розвитку компетентності.

Теоретичний зміст предметної області: наукові теорії, концепції, які використовуються під час історичного пізнання, психолого-педагогічні та дидактичні засади організації, здійснення освітнього процесу в закладів загальної середньої освіти.

Методи і засоби: загальнонаукові методи (абстрагування та конкретизація, аналіз та синтез, індукція та дедукція, формалізація, алгоритмізація та моделювання, порівняння, оцінка тощо), методи навчання у вищій школі (розповідь, бесіда, дискусія, ілюстрування та демонстрування, практична робота, тренінг, кооперативні та колективно-групові технології, технології ситуативного моделювання, технології опрацювання дискусійних питань, інформаційні та комунікаційні технології тощо), методи історичних досліджень (зовнішня та внутрішня критика джерел інформації; лінгвістична, контекстуальна та квантитативна інтерпретація фактів історичної дійсності; історична реконструкція та моделювання тощо).

Інструменти та обладнання: навчальна, наукова, довідкова, методична література, підручники та навчальні посібники ЗЗСО та ЗВО, пам’ятки історії, хрестоматії і збірники документів, картографічний матеріал, бази даних, спеціалізоване програмне забезпечення та комп’ютерні засоби.

Особливості програми: Освітньо-професійна програма є практично орієнтованою. Практична складова ОП долучає здобувачів вищої освіти до реальних наукових археологічних експедицій, проведення досліджень в архівах та/або музеях, дозволяє брати безпосередню участь в організації дитячого дозвілля дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, в освітньому процесі ЗЗСО. Педагогічна практика має безперервний характер і дає можливість послідовно формувати компетентності, забезпечує професійне становлення майбутнього учителя.

Гарант освітньої програми: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри політології, права та філософії  Желіба Олександр Володимирович

Силабуси обов’язкових освітніх компонентів

Навчальний план 2020-21

Для здобувачів ІV-го курсу

Навчальний план 2022-24

Для здобувачів І-ІІІ-го курсу

Практична підготовка

Вибіркові компоненти освітньої програми

Атестація

Анкетування щодо якості освітньої програми

Проект редакції освітньої програми

Просимо вносити зауваження за допомогою коментарів через виділення окремих сегментів програми.

Пропозиції щодо вдосконалення освітньої програми приймаються на електронну  адресу:  zhelibao@ndu.edu.ua