Заняття 29-30

ТЕМА УРОКУ.

Тема. Цикл із передумовою та післяумовою.

Цілі:

    • навчальна: повторити уявлення про синтаксис і семантику циклу з передумовою, відмінності між циклами з після- та передумовою; сформувати вміння складати алгоритми з повтореннями для розв'язування задач;
    • розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;
    • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: Середовище програмування Lazarus,браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

· привітання

· перевірка присутніх

· перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне обговорення понять: синтаксис і семантика циклу з передумовою; виконання алгоритмів із повтореннями.

Тестування.

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Слово вчителя.

Під час складання циклічної програми важливо правильно вибрати варіант оператора циклу.

Якщо цикл продовжує роботу, поки значення змінних, що використовуються в тілі циклу, є допустимими для обчислень, то можна використовувати тільки цикл з передумовою.

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

8 клас Урок 43 2018.pptx

Робота з підручником: § 6.7

V. Фізкультхвилинка

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2) Інструктаж учителя.

Підручник ст. 216. Рубрика «Виконайте завдання»

3) Практична робота за комп’ютерами.

Розробити проект while, в якому

  1. обчислити лише за введеним числом S:
    1. кількість K - перших чисел, сума яких не перевищує задане число S.
    2. кількість K - непарних чисел, добуток яких не перевищує задане число S.
  2. розв'язати наступну задачу: "Людина поклала в банк відому початкову суму грошей (suma) під відомий відсоток річних(%). Визначити через яку кількість років сума буде перевищувати введену (бажану SumaN) суму грошей?"
  3. Розмістити на формі необхідну кількість полів введення (Edit) та текстових міток (Label) та кнопок (Button).

4) Вправи для очей.

VIІ. Підсумки уроку

Рефлексія

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

2. Чого навчилися?

3. Чи виникали труднощі?

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 6.7 ст. 213-216

ІХ Оцінювання роботи учнів