Заняття 7-8

Тема: Алгоритми пошуку. Пошук елементів з заданою властивістю.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. сформувати уявлення про класифікацію задач опрацювання одновимірних масивів; знання стандартних алгоритмів опрацювання одновимірних масивів, вміння використовувати стандартні алгоритми для розв’язування задач ;

Розвиваюча. розвивати здібності до формалізації; виховувати дослідницький підхід у пізнанні нового, формувати вміння застосовувати отримані знання для розв’язування прикладних задач;

Виховна. виховувати інформаційну культуру та сприяти розширенню кругозору учнів .

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.

ТИП УРОКУ: комбінований.

ХІД УРОКУ.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання

  • перевірка присутніх

  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне обговорення понять: опис змінних типу одновимірний масив, задавання значень елементам масиву, введення і виведення значень елементів масиву.

ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя. Уявіть себе головним бухгалтером підприємства, який аналізує масив значень заробітної платні співробітників за місяць. Які задачі ви можете поставити при такому аналізі? (Загальна сума виплат; середнє значення; кількість нарахувань із сумою, більшою за певне значення; найбільше значення.) Розв’язування багатьох прикладних задач, що потребують опрацювання сукупності однотипних значень, базується на типових алгоритмах опрацювання масивів. Користуючись типовими алгоритмами опрацювання масивів, ви зможете створювати ефективні алгоритми розв’язування більш складних прикладних задач.

IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

2 курс Заняття 7-8

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2) Інструктаж учителя.

Практична робота

    1. Розробити проект FindMas

  1. Розмістити на формі кнопки Кількість заданих чисел, Кількість від'ємних чисел, Числа більше 10, 2 багаторядкових текстових поля, необхідну кількість текстових міток, текстове поле Edit, Головне Меню, що містить пункт Файл та підменю Зберегти як… та Відкрити як...

    1. При натисканні на кнопці підменю Відкрити як… - Викликається Діалог відкриття файлу для заповнення поля Memo1

  2. При натисканні на кнопці підменю Зберегти як… - Викликається Діалог збереження файлу для збереження тексту з поля Memo2 до текстового файлу.

  3. При натискані на кнопці Кількість заданих чисел,

    1. вводяться значення елементів масиву з багаторядкового текстового поля до масиву

    2. та виводяться ці значення в текстову мітку.

    3. з текстового поля Edit1 зчитується число, що буде шукатись

    4. визначається кількість шуканих чисел

    5. результат обчислення виводится в мітку у форматі "Кількість чисел <конкретне число> = <кількість чисел>"

    6. додає цей текст текстове поле Memo2

  1. При натискані на кнопці Кількість від'ємних чисел,

    1. вводяться значення елементів масиву з багаторядкового текстового поля до масиву

    2. та виводяться ці значення в текстову мітку.

    3. визначається кількість від'ємних чисел

    4. результат обчислення виводится в мітку у форматі "Кількість від'ємних чисел = <кількість чисел>"

    5. додає цей текст текстове поле Memo2

  1. При натискані на кнопці Числа більше 10,

    1. вводяться значення елементів масиву з багаторядкового текстового поля до масиву,

    2. та виводяться ці значення в текстову мітку.

    3. визначається чи є поточний елемент масиву більше 10, якщо так, то поточний елемент масиву виводиться в текстове поле Memo2

3) Практична робота за комп’ютерами.

4) Вправи для очей.

VIІ. Підбиття підсумків уроку

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 6.2 ст. 165-167

ІХ Оцінювання роботи учнів