Заняття 27-28

ТЕМА УРОКУ.

Тема. Алгоритми з повтореннями для опрацювання величин. Цикл з лічильником.

Цілі:

    • навчальна: сформувати уявлення про синтаксис і семантику циклу з лічильником; сформувати вміння складати алгоритми з повтореннями для розв'язування задач;

    • розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;

    • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: Середовище програмування Lazarus,браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

· привітання

· перевірка присутніх

· перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне обговорення понять: правила створення і налаштування властивостей елементів керування перемикач і прапорець; програмування обробки події вмикання перемикача і встановлення прапорця.

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Слово вчителя. Під час розв'язування багатьох задач обчислювальний процес має циклічний характер, тобто частина операторів багаторазово виконується при різних значеннях змінних. Для організації повторення дій (циклів) під час запису алгоритмів мовою Lasurus використовуються три різновиди операторів циклу з параметром, з передумовою і з післяумовою.

На уроці ми ознайомимось із синтаксисом і правилами виконання оператору циклу з лічильником.

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

8 клас Урок 47-48.pptx

Робота з підручником: § 6.6

V. Фізкультхвилинка

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2) Інструктаж учителя.

Підручник ст. 216. Рубрика «Виконайте завдання»

3) Практична робота за комп’ютерами.

Розробити проект FOR, в якому

  1. обчислити лише за введеним числом N:

    1. суму N перших чисел

    2. суму N перших парних чисел

    3. суму N перших непарних чисел

    4. добуток N перших чисел

  2. використовуючи цикл з параметром for, розв'язати наступну задачу: "Людина поклала в банк певну суму грошей (suma) під відомий відсоток річних(%). Яка сума буде на рахунку через визначену кількість років (N)?"

  3. Розмістити на формі необхідну кількість полів введення (Edit) та текстових міток (Label) та кнопок (Button).

  4. Виводити результат у форматі "Сума(добуток) перших парних (непарних) чисел = ..."

4) Вправи для очей.

VIІ. Підсумки уроку

Рефлексія

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

2. Чого навчилися?

3. Чи виникали труднощі?

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 6.6 ст. 213-216

ІХ Оцінювання роботи учнів