Заняття 15-16

Вказівка розгалуження.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. сформувати уявлення про логічний тип даних і операції, які можна виконувати над даними логічного типу; уявлення про синтаксис і семантику скороченої і повної форм операторів розгалуження; сформувати вміння обирати дії залежно від виконання умови, складати, виконувати, змінювати алгоритми з розгалуженнями;

Розвиваюча. розвивати логічне мислення та креативність

Виховна. виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: Середовище програмування Lazarus,браузер.

ТИП УРОКУ: комбінований.

ХІД УРОКУ.

Хід уроку

І. Організаційний етап

· привітання

· перевірка присутніх

· перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне обговорення понять: величини дійсного типу, операції, які можна виконувати над даними дійсного типу.

ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя. Ви вже знаєте, що наука інформатика тримається на трьох основних китах: логіка/алгоритми й програми.

Згадаємо етапи розвитку логіки як науки. Основи формальної логіки, науки про закони і форми людського мислення, були закладені давньогрецьким філософом Арістотелем (384-322 pp. до д. е.). Ґ. В. Лейбніц (1646-1716) вказав шляхи для перекладу логіки «зі словесного царства, повного невизначеностей, до царства математики, де відносини між об'єктами або висловлюваннями визначаються абсолютно точно». Засновником математичної логіки (булевої алгебри) є Дж. Буль (1815-1864). У XX ст. вчені об'єднали створений Дж. Булем математичний апарат з двійковою системою числення, заклавши тим самим основи для розробки цифрового електронного комп'ютера.

На цьому уроці ми розглянемо логічний тип даних, який має велике значення в програмуванні.

IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

lazarus IF 2018

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

  1. Розробити проект “bilshe2”,
    1. що визначає більше з двох дійсних чисел, або вони рівні.
    2. що перевіряє чи є задане число парним. (Ділиться на 2 без остачі)
  2. Розробити програму “Klaptik”,
    1. що допоможе Петрику, який під час туристичного походу зачепив палатку гілкою и порвав її. В результаті утворився отвір квадратної форми з довжиною сторони а. Щоб зашити отвір знайшовся лише клаптик тканини для палатки круглої форми радіусом R. Чи вистачить цього клаптика щоб заклеїти отвір, що утворився.
    2. Іван Петрович одягнув нові штани і сів на щойно пофарбовану табуретку. На його штанях з’явилася квадратна пляма зеленого кольору, довжина сторони якої становила a см. Виявилося, що у хімчистку беруть одяг, плями на якому не більші за S см2. Визначити чи вдалося Іванові Петровичу врятувати свої штани.

VIІ. Підбиття підсумків уроку

VІІI. Домашнє завдання

ІХ Оцінювання роботи учнів