Фільтри в електронних таблицях 

Крім упорядкування даних, для швидкого пошуку в таблиці даних, що відповідають деяким умовам, використовують фільтри.

Після застосування фільтра залишаються відображеними на екрані тільки записи, що відповідають заданим умовам, інші рядки приховуються. Фільтрування — процес застосування до електронної таблиці правил добору даних для відображення на екрані. 

Умови фільтрування можуть бути простими та складеними. Після опрацювання результатів фільтрування можна відобразити на екрані усі дані вихідної таблиці.

Під час роботи з табличним процесором для фільтрування даних можна скористатися засобами Автофільтр і Розширений фільтр.

Автофільтр використовують у випадках, коли необхідно вибрати зі списку дані за певними значеннями клітинок або сформувати умови, які підтримує цей засіб. Автофільтр можна застосувати послідовно до кількох полів, проте умови, що створюються за різними полями, будуть пов’язуватися лише логічною операцією І. 

Розширений фільтр використовується за необхідності сформувати складні умови пошуку, які не підтримуються засобом Автофільтр. Це може бути у випадках, якщо умови за різними полями слід поєднати логічною операцією АБО, чи якщо для одного поля слід скласти складену умову, яка містить більше простих умов, ніж підтримує Користувацький автофільтр (дві для Microsoft Excel та чотири для LibreOffice Calc).

Практичне завдання

Фільтри_Google таблиці.pdf

Читати підручник