Тестові завдання

   

     Система передвищої фахової освіти розвивається в даний час в контексті ринкових перетворень, що вимагає від здобувачів освіти засвоєння не лише теоретичних знань, а також формування спеціальних професійних умінь та навичок щодо роботи в управлінській структурі сільськогосподарських підприємств та підприємств у галузі ветеринарної медицини.

    Важливою складовою освітнього процесу у навчальному закладі є контроль за навчально – пізнавальною діяльністю здобувачів освіти. Без нього неможливо правильно і чітко організувати навчальний процес, забезпечити його ефективність. Перевірка і оцінювання знань здобувачів освіти сприяють активізації їх пізнавальної діяльності, ґрунтовному засвоєнню знань, формуванню професійних умінь і навичок. Для ефективної перевірки рівня засвоєння знань, умінь та навичок з навчальної дисципліни використовують різні методи і форми контролю.

    Контроль – це виявлення, вимірювання й оцінювання знань та умінь тих, що навчаються. Під педагогічним контролем розуміють систему перевірки результатів навчання і виховання здобувачів освіти.

    У світовій практиці найпоширенішим методом контролю навчальних досягнень здобувачів освіти вважають тестовий контроль, який розуміють як набір стандартизованих завдань, які дають змогу визначити ступінь засвоєння навчального матеріалу здобувачами освіти. Сучасна методика викладання пропонує тест (від англ. «test» - іспит, випробування, критерій, екзамен) як інструмент визначення рівня знань, умінь, за допомогою якого можна не лише виявити якість навчання, але й одержати інформацію для прийняття рішення щодо вдосконалення цього процесу.

          Використання тестових завдань з вивчення курсу навчальної дисципліни у навчальному процесі дає змогу поглибити знання з основ історії менеджменту та маркетингу, сформувати уявлення щодо закономірностей і тенденцій розвитку економічної думки, підвищити зацікавленість здобувачів освіти у вивченні дисципліни, ефективно здійснювати самоконтроль знань, а також дозволяє викладачу швидко та ефективно визначити рівень підготовки кожного здобувача освіти з тієї чи іншої теми, сформувати блоки завдань для проведення семінарів та різних форм підсумкового контролю. 

    Тестові методи перевірки знань, умінь і навичок можуть бути використані під час звичайних форм організації навчального процесу (лекцій, семінарських,практичних і лабораторних занять) і на спеціальних заняттях (колоквіумах, заліках, іспитах).

    Після тестування, яке охоплює матеріал окремої теми, обов’язково аналізуються його результати з метою, щоб здобувач освіти зміг перевірити, наскільки адекватно він оцінює свої знання. Викладач фіксує факт помилок, називає правильні відповіді, докладно пояснює здобувачам освіти причини помилкових дій.

    Відмінністю даної роботи є те, що вона являє собою методичний комплекс, мета якого – спрямування здобувачів освіти до самостійного, творчого засвоєння фундаментального курсу з основних розділів, сприяти розви­тку логічного мислення, позитивно стимулювати здобувачів освіти на пізнавальну діяльність, розви­вати уяву, інтерес до навчання. Адже навчальна дисципліна «Менеджмент та маркетинг у ветеринарній медицині» - наука, яка закладає основи фаху будь – якого спеціаліста, а також підприємницькій діяльності у галузі ветеринарної медицини.

    Зазначеній меті відповідає структура творчої роботи. ЇЇ зміст охоплює всі

теми типової навчальної програми з навчальної дисципліни «Менеджмент та маркетинг у ветеринарній медицині». Досить доступно сформульовані основні питання тестів, які пов’язані з категоріями, поняттями і закономірностями навчальної дисципліни.

    Тести підібрані та складені на основі підручників, рекомендованих нормативною програмою, дають можливість здобувачам освіти розвивати навички самостійного творчого підходу до вивченя конкретних тем, стимулюють пізнавальну діяльність, а наведення правильних відповідей до тестів дає змогу самостійно перевірити глибину своїх знань.