§ 49. Родина та освіта в Давньому Римі

Виконайте вправу «Вікторина», давши відповіді на запитання за темою уроку.

Виконайте вправу «Становище жінки в Давньому Римі», заповнивши пропуски в тексті.

Ви вже знаєте, як жилося в Давньому Римі вашим одноліткам. І могли переконатися: хоч відтоді й минуло не одне століття, а маєте з ними багато спільного. А чи підозрювали, що за тих часів діти мріяли про домашніх улюбленців так само, як і сучасні хлопці та дівчата? Залежно від статків батьків це могли бути собаки, маленькі мавпи, тхори, солов’ї, папуги. 

       Прочитавши замітку про дитячі розваги в Давньому Римі, ви напевно зауважили, що тогочасні ігри так чи так збереглися до нашого часу. Розгляньте дитячі іграшки 

І–IV ст. з різних куточків Римської імперії. Чи подібні вони до сучасних іграшок? Чи цікаво було б сучасним дітям ними гратися? Свою відповідь арґументуйте. Поміркуйте, як змінювалися дитячі забави та іграшки від давньоримських часів до сьогодення. Що на це впливало?

Проведіть дослідження про поширені в українській мові імена іншомовного походження. Розподіліть поміж собою літери, оберіть зі словника «Власні імена людей» два-три імені, які походять з грецької або латинської мов. Підготуйте повідомлення про їхні значення, видатних особистостей, які мали ці імена, та варіанти імені в українській мові. Чи багато серед ваших однокласників та однокласниць «греків» і «римлян»? 

Розгадайте головоломку. Для цього складіть з букв, написаних на однаковому полі, слова, а з них – речення. Кому належить цей вислів? Як ви його розумієте? Чи вважаєте слушним?