§ 41. Природа і населення Апеннінського півострова

Виконайте вправу «Природа і населення давньої Італії», заповнивши пропуски.

Виконайте вправу «Географія», визначивши, які слова та словосполучення стосуються місцеположення та природно-географічних особливостей давньої Італії , а які – Давньої Греції.

Виконайте вправу «Історія Давнього Риму», уклавши таблицю.

Ви вже знаєте з курсу географії, що вулкани поділяють на діючі та згаслі. В Європі діючими вулканами є Везувій та Етна.

     У 79 р. в результаті виверження вулкана Везувій загинули давньоримські Помпеї. Розкопки міста розпочалися в середині ХVIII ст. Під кількаметровим шаром вулканічного попелу й лави вчені виявили театри, храми, громадські лазні (терми), будинки та предмети побуту. Деякі знахідки збереглися цілком неушкодженими. Уціліло чимало фресок та скульптур. В одному помешканні, наприклад, знайшли відомий вам фрагмент мозаїки ці сценою битви Александра Македонського з перським царем Дарієм ІІІ біля міста Ісс. Репродукцію цього зображення вміщено на сторінці 123 підручника. На дослідженому просторі Помпеїв облаштовано музей просто неба.

     Перегляньте відео 1, щоб пригадати матеріал з курсу географії, та відео 2 про виверження вулкана Везувій у 79 р. Поміркуйте, у чому цінність пам’яток, знайдених археологами в Помпеях та інших містах, що постраждали від виверження. Про що вони можуть розповісти? Як гадаєте, чому люди, попри небезпеку, продовжують жити неподалік вулканів?

Відео 1

Що ми знаємо про вулкани.mp4

Відео 2

Найпотужніші виверження вулканів у історії Землі. Порівняння.mp4

Виконайте вправу «Історична математика». Для цього знайдіть значення виразу, виконуючи математичні дії з роками вказаних подій. Отримавши відповідь, знатимете, на скількох пагорбах постало «вічне місто» Рим, про яке дізнаєтеся на наступному уроці.