Географія

Вітаю!!!

2022/2023 н.р.

Шановні дев*ятикласники ось ми з Вами наблизились до ІІ семестру 2022/2023 н.р.

Продовжуємо працювати в Google Classroom tuk7kdb та проводити уроки в Google Meet




17.11.2022 року

Тема: Лісове господарство. Основні лісові пояси світу. Лісозабезпеченість. Лісове господарство в Україні.

  1. Вивчити матеріал підручника

  2. Перегляньте відео до уроку www.youtube.com/watch?v=T1OdwdZOU90&ab_channel=%D0%A0%D1%96%D1%88%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%94%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D0%B4%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9

  3. Записати та вивчити терміни

Лісові ресурси — це продукти лісових природних комплексів (деревні, лікарські, земельні тощо), що використовують для задоволення потреб населення і виробництва. Є вичерпними відновлюваними ресурсами.


Лісове господарство — галузь матеріального виробництва, завдання якої — вивчення, облік, відтворення, охорона, регулювання використання лісових ресурсів.


06.10.2022 року

Тема: БАГАТОРІВНЕВІСТЬ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА, ЙОГО ПРОСТОРОВА СТРУКТУРА ЗА КОНЦЕПЦІЄЮ «ЦЕНТР — ПЕРИФЕРІЯ». ПРАКТИЧНА РОБОТА 2 «ПОЗНАЧЕННЯ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ КРАЇН

ВЕЛИКОЇ ДВАДЦЯТКИ(G-20) І ВИЗНАЧЕННЯ ЇХ МІСЦЯ В СУЧАСНІЙ ТИПІЗАЦІЇ КРАЇН ЗА РІВНЕМ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ»

· Опрацюйте матеріал підручника

· Підготуйте повідомлення (країна походження, штаб-квартира, поширення, напрям економічної діяльності, обсяги виробництва, прибутки) про великі ТНК світу: Walmart (США), State Grid Corporation of China (Китай), Royal Dutch Shell (Нідерланди–Велика Британія), Volkswagen (Німеччина), Toyota Motor (Японія), Apple (США) тощо за вибором учнів.

15.09.2022 року

Тема: Світове господарство (світова економіка), світовий ринок. Поняття «спеціалізація території», «міжнародний поділ праці».


14.09.2022 року

Тема:Форми просторової організації національної економіки. Форми суспільної організації виробництва.


08.09.2022 року

Тема: НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІКА (НАЦІОНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО). ПОНЯТТЯ «ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК» ТА ЙОГО ПОКАЗНИКИ: ВАЛОВИЙ ВНУТРІШНІЙ ПРОДУКТ (ВВП), СТРУКТУРА ВВП, ІНДЕКС ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ (ІЛР)


Навчальна мета: сформувати поняття «національна економіка», «економічний розвиток», ВВП, ВНП, ІЛР; ознайомити з принципами підрахунку показників розвитку економік світу; порівняти показники економічного розвитку України з аналогічними для інших країн світу; навчити аналізувати економічні показники; поглибити міжпредметні зв’язки з історією, економікою;

розвивальна мета: розвивати логічне та аналітичне мислення, зацікавленість в отриманні найсучаснішої інформації, уміння робити власні судження; формувати відповідальне ставлення до здобуття нових знань як основи для подальшого особистісного зростання;

виховна мета: виховувати відповідальність, повагу до думки інших, взаєморозуміння.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, атлас, роздавальні картки.

Опорні та базові поняття: національна економіка, економічне зростання, економічний розвиток, ВВП, ВНП, ІЛР, базисний рік, співставні ціни.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Ø Прийом «Бесіда»

· Чим відрізняється економічна географія від економіки?

· Що очікуєте від вивчення курсу?

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Людство поступово самоорганізувалося в окремі територіальні утворення — країни. Кожна з них веде певну господарську діяльність. Хтось живе добре, хтось — гірше. Така оцінка ґрунтується на порівнянні умов мешкання, кількості та сучасності предметів споживання. Як перетворити ці, доволі суб’єктивні оцінки, на єдину систему порівнянь?

ІV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ

Ø Прийом «Бесіда»

· Що ви розумієте під поняттям «господарська діяльність»?

· Що використовує людина для створення матеріальних та духовних благ?

· Чи всі люди господарюють за однаковими напрямами та в однакові способи? Від чого це може залежати? Чи є в ній закономірності?

Ø Прийом «Павутинка»

Зазначте всі чинники (вони можуть розподілятися на конкретизованіші, тобто формувати розгалужену «павутинку»), що, на вашу думку, впливатимуть на господарську діяльність окремих країн.

Ø Прийом «Мозковий штурм»

Частина населення певної країни може працювати за її межами, наприклад, заробітчани-українці в Португалії, Італії та ін. Водночас у країні працюють іноземні підприємства, наприклад, іноземні банки, підприємства, що належать приватним закордонним власникам.

Чи впливають ці факти на загальне багатство країни? Яким чином? Спробуйте оцінити — це добре чи погано.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Національна економіка

Ø Прийом «Робота з підручником»

З’ясуйте поняття «національна економіка».

Ø Пояснення вчителя з елементами бесіди

На прикладі України ми бачимо, якщо виникає одна проблема, вона спричиняє низку інших. Тож національна економіка — це єдина система, що має певні ознаки (аналогічно ми розглядали природно-територіальні системи):

· загальне економічне середовище (законодавство, єдина грошова одиниця, фінансова система);

· економічні зв’язки між усіма ланками;

· територіальна визначеність (у межах держави).

Національна економіка склалася не за раз. Вона є продуктом історичного розвитку господарської діяльності людини — від натурального до товарного господарства.

Ø Пригадайте з історії: чим вони різняться?

У результаті такого розвитку склалися державний, приватний та змішаний сектори.

Ø Наведіть приклади кожного з секторів в Україні.

Національну економіку становлять: матеріальне виробництво (виготовляє засоби виробництва та предмети споживання); нематеріальне виробництво («виробляє» послуги, знання, інформацію тощо); невиробнича сфера (армія, юстиція, громадські організації).

Ø Чому останню сферу долучають до національної економіки, адже вона нічого не виробляє?

Суб’єктами національної економіки є підприємства, фірми, організації, установи.

Ø Чи належать до цього переліку домашні господарства?

2. Поняття «економічний розвиток»

Ø Прийом «Мозковий штурм»

· Чим різняться поняття «економічне зростання» та «економічний розвиток»?

Ø Пояснення вчителя з елементами бесіди

Саме цими поняттями часто маніпулюють чиновники, політики. У першому випадку констатують збільшення обсягів економіки (виробленої продукції, накопичення золотовалютних запасів тощо). У другому — може не бути значних обсягів виробництва, але виробляють найсучасніше, технологічне, якість товарів та послуг на найвищому рівні, соціальні показники життя зростають (гарне житло, дороги, доступ до послуг тощо). Прикладом може слугувати подальша доля Німеччини та СРСР після Другої світової війни. У СРСР виробляли багато електрики, верстатів та обладнання, добували багато ресурсів, але жили погано, вироблена продукція була несучасною, послуги примітивними та неякісними. Водночас ФРН, не маючи такої сировинної бази як у СРСР, роблячи ставку на технологічність, сучасність, якість, поступово переходила на якісно новий рівень економіки, почала лідирувати в Європі.

У СРСР ставка була зроблена на накопичення, а в ФРН — на споживання. Чим більше споживають, тим більша потреба в нових якісніших товарах та послугах, а для їхнього виробництва потрібно постійно модернізувати виробництво. У країнах з ринковою економікою співвідношення між споживанням та накопиченням 65–70 % та 30–35 %, у жорстко керованих економіках ці пропорції порушені в бік збільшення накопичення (а нащо вкладати, і так працює!). Наочно ми це побачимо, вивчаючи окремі галузі виробництва.

Ø Прийом «Формуємо поняття»

Сформулюйте поняття «економічний розвиток».

3. Показники економічного розвитку національних економік

Ø Пояснення вчителя з елементами бесіди

Ми характеризували національну економіку суб’єктивними оцінками — «добре», «погано». Для оцінювання рівня розвитку національних економік було розроблено та прийнято ООН систему національних рахунків — статистичний облік різних видів економічної діяльності. Розгляньмо основні показники.

ВВП — сумарна вартість товарів та послуг, вироблених за рік у межах держави (чи іншої територіальної одиниці) усіма суб’єктами господарської діяльності незалежно від їхньої громадянської приналежності. Наприклад, металургійна компанія «АрселорМіталл Кривий Ріг» частково належить індійському бізнесменові. Різновидом ВВП є ВНП.

ВНП — сумарна вартість товарів та послуг, вироблених за рік національними суб’єктами, незалежно — в межах країни чи поза нею.

· Чи має значення громадянство для розвитку держави?

Іноземні інвестиції — благо для економічного зростання (податки надходять, робочі місця є).

Існує кілька методик підрахунку ВВП, тому в міжнародній статистиці значення можуть не збігатися, але вони є співставними.

Для того щоб порівняти ВВП різних країн, простежити динаміку ВВП країни протягом якогось періоду, його розраховують у співставних цінах базисного року.

· Як ви вважаєте, що означає співставні ціни? Наприклад, як порівняти ціну молока в ЄС, Україні, Росії, США?

Так, можна обчислити за валютним курсом, а чи завжди він є реальним? В Україні на один долар можна купити 2 л молока, в Росії — 1 л, в Європі й того менше. Таке порівняння називають паритетом купівельної спроможності. Тому ВВП обчислюють у цінах США (найбільша економіка світу, на ринку якої представлено понад 90 % товарів світу). Тобто кількість виробленого в Україні молока ми помножуємо на його ціну в США і додаємо до вартості іншої продукції. За базисний рік приймають 0-й чи 5-й рік десятиріччя, таким чином, можна зіставляти ВВП, незважаючи на інфляцію, стрибки курсів валют тощо.

Ø Прийом «Хвилинка інтернету»

На сайті ЦРУ https://www. cia. gov/ оберіть закладку Library/The World Factbook/References/guide to country comparisons. Далі оберіть категорію Economy. Визначте країни-лідери та країни-аутсайдери за показником ВВП за паритетом купівельної спроможності (GDP (Purchasing power parity)); з’ясуйте місце України в рейтингу.

· За цим рейтингом Китай та Індія опинилися попереду Німеччини. Чи справді якість життя в цих країнах краща?

· Який фактор потрібно врахувати?

Перегляньте рейтинг ВВП з розрахунку на одну особу (GDP — per capita (PPP)). Як змінилася ситуація? На якому місці Україна?

Ø Пояснення вчителя з елементами бесіди

· Чи справді ми живемо на рівні Бутану, гірше за Свазіленд, Монголію? Яку особливість національної економіки не враховано?

На тіньову економіку в Україні, за оцінками окремих експертів, припадає понад 40 % господарської діяльності. Виведення з такого положення дасть нам змогу не тільки збільшити прибутки, але й на рівних співпрацювати з реальними економіками передових країн.

Для визначення ступеня економічного розвитку держави, що ми будемо вивчати пізніше, важливою є структура ВВП, тобто з’ясування, які виробництва яку частку приносять у загальний обсяг. Про це поговоримо на наступному уроці.

Важливим показником є національний дохід (НД) — це чистий прибуток. Його розраховують як ВНП без відрахувань на зношення основних засобів виробництва. НД є більш наочним для відображення реального рівня життя громадян країни в певний час. З точки зору країни важливими є амортизаційні відрахування, оскільки вони є фондом для ремонту старих та закупівлі нових знарядь праці, що в майбутньому дадуть прибуток. Тобто ВВП, ВНП — більш показні для країни в цілому.

Ø Прийом «Підказка»

НД відображає середній рівень матеріального життя людини — і мільярдерів, і жебраків. Чи достатньо цього, щоб робити висновок про якість життя всіх громадян? Які ще показники (тобто статистичні, а не оцінно-суб’єктивні) можна було б використати? Використайте наведені підказки для відповіді:

1) Екваторіальна Гвінея усього на два пункти відстає від Японії за рівнем доходів на душу населення (за рахунок нафти та лісоматеріалів), при цьому тривалість життя в першій країні — 64 роки, у другій — 85 років.

2) Білорусь та Ботсвана (за рахунок видобування алмазів) мають приблизно однакові показники за рівнем доходів на душу населення, хоча рівень урбанізації у першій — близько 78 %, у другій — 56 %.

3) Україна та Бутан за рівнем доходів на душу населення йдуть одна за одною, проте в Україні рівень писемності становить майже 100 %, а в Бутані — лише 65 %.

Ø Пояснення вчителя з елементами бесіди

ООН уведений показник індекс людського розвитку (ІЛР) — показник досягнень країни в розвитку людського потенціалу. Його обчислюють за трьома показниками: середньою тривалістю життя; індексом освіти (середня тривалість навчання дітей та дорослих); НД на душу населення.

Індекс ІЛР: 0–0,54 балів — низький рівень розвитку країни; 0,55–0,69 балів — середній; 0,7–0,79 балів — високий; 0,8–1 балів — дуже високий.

Ø Прийом «Хвилинка інтернету»

На сайті Програми розвитку ООН (http://hdr.undp.org/) перейдіть на закладку Publications/Global reports. Перегляньте у «Доповіді про людський розвиток 2016 року» дані про показник ІЛР. Визначте країни-лідери та місце України (с. 198–201). Також у доповіді можна побачити тенденцію зміни індексів та інші показники розвитку населення.

VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Ø Прийом «Фізкультхвилинка»

Учитель роздає учням великі картки з написами: «дохід українця» (2 шт.); «дохід іноземця в Україні» (2 шт.); «амортизаційні відшкодування»; «ВВП»; «ВНП»; «НД»; «ІЛР»; «тривалість життя»; «співставна ціна»; «рівень освіти»; «кількість населення»; знаки множення, ділення, додавання, рівняння. Учні, групуючись відповідним чином, повинні скласти основні поняття уроку.

VІI. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Ø Прийом «Незакінчене речення»

· Національна економіка синонімічна до поняття….

· Містить матеріальне, ….

· Економічне зростання відображує…

· Головним показником економічного розвитку є…

· Для оцінювання рівня життя людей у певній країні розраховують…

Ø Пояснення вчителя з елементами бесіди

Щороку дослідницький центр «Інститут Землі» при Колумбійському університеті під егідою ООН проводить дослідження про рівень «щастя населення» в окремих країнах світу. Ці показники не збігаються з ІЛР. Окрім економічних показників, ураховують дані опитувань про почуття безпеки громадянами, упевненості в завтрашньому дні, щедрість, великодушність, загальне почуття щастя. 2016 року найщасливішими визнані данці, українці — на 123 місці. А ось костариканці, які, за ВВП на душу населення, посідають 102 місце, посіли 14, обігнавши німців, бельгійців, люксембуржців, жителів Великої Британії. Можливо, не все вимірюється гаманцем? Посміхніться!

VІIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

· Опрацюйте §____

· Підготуйте есе «Україна на 84 місці (2016 року) за розвитком ІЛР» (будь-які роздуми — причини, шляхи виходу, важливість чи неважливість тощо).

· Підготуйте коротке повідомлення про Стіва Джобса та Марка Цукерберга, акцентуючи увагу на способі заробляння статків та відсутності маніакального накопичення, притаманного окремим надзвичайно багатим людям.





19 квітня 2021 року

Тема: Транспорт України. Залізничний транспорт-основний вид транспорту України.

Опрацювати параграф підручника

Письмово дайте відповідь на питання:

· · Які види транспорту розвинені в Україні?

Підготувати повідомлення за темою «Проблеми розробки екологічно чистих видів транспорту»

15 квітня 2021 року.

Тема: Транспорт, його роль у національній економіці та формуванні світового господарства. Види транспорту, їхні переваги й недоліки.

  1. Опрацювати параграф підручника

  2. Розкажіть, які переваги та недоліки мають окремі види транспорту.

– автомобільний;

– залізничний;

– водний;

– повітряний

– трубопровідний.

  1. - Назвіть ознаки понять «обсяг перевезень» і «вантажообіг». Що між ними спільного, а що відмінного?

Як ви розумієте перевезення в режимі «від дверей до дверей»? Для якого виду транспорту це характерно?

Назвіть сучасні види транспорту в Україні.

З якою метою створюють транспортні магістралі?

Поясніть, чому м. Київ є головним транспортним вузлом України.

Поміркуйте, чому трубопровідний транспорт не набув поширення в океанах.

Чому космічний транспорт є найменш поширеним у світі?

08 квітня 2021 року. Чекаю на ваші виконанні завдання на пошту barankotv@ukr.net або вайбер 098505236

Контрольна робота. :Виробництво машин та устаткування. Виробництво тканини, одягу та взуття. Виробництво харчових продуктів.

Контрольна робота

«Виробництво машин та устаткування. Виробництво тканин, одягу та взуття.

Виробництво харчових продуктів, напоїв.»

І рівень

1. Країна, яка є найбільшим експортером оливкової олії:

а) Іспанія, б) Болгарія, в) Португалія, Албанія.

2. Найважливіша галузь машинобудування м. Миколаєва:

а) суднобудування, б) автомобілебудування, в) авіабудування, г) вагонобудування.

3. Країна, яка є найбільшим експортером вовняних тканин і взуття:

а) Польща, б) Велика Британія, в) Італія, г) Франція.

4. Найважливіший чинник, який впливає на виробництво комп’ютерів:

а) транспортний, б) сировинний, в) науковий, г) споживчий.

5. Країна, яка є найбільшим експортером цукру з цукрової тростини:

а) Китай, б) Бразилія, в) Китай, США.

6. «Молочною фермою» Європи називають країну:

а) Норвегія; б) Нідерланди; в) Данія; г) Австрія.

ІІ рівень

7. Назвіть «три хліби світу»:

а) пшениця; б) жито; в) ячмінь; г) кукурудза; д) рис.

8. Які три країни виробляють найбільше суден у світі:

а) США; б) Китай; в) Республіка Корея; г) Великобританія; г) Японія.

9. Розташуйте у порядку збільшення світове виробництво автомобілів:

А Німеччина, Б США, В Японія, Г Китай.

ІІІ рівень

10. Розташуйте у порядку зменшення світове виробництво м’яса:

А яловичина, Б баранина, В птиця, Г свинина.

11. Встановіть відповідність між продукцією та центрами машинобудування:

1 Київ А турбіни для ТЕС, ГЕС, АЕС

2 Кременчук Б комбайни

3 Тернопіль В вантажівки

4 Харків Г літаки

ІV рівень

12. Дайте коротку характеристику кондитерській промисловості України.


05 квітня 2021 року. Чекаю на ваші виконанні завдання на пошту barankotv@ukr.net або вайбер 098505236

Тема: Виробництво продуктів харчування в світі. Традиційні виробництва харчових продуктів окремих країн світу.

Дослідження . Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах.

  1. Опрацювати параграф підручника

  2. Переглянути відеоурок

Дослідження.

Тема: Традиційні продукти харчування в України та країнах-сусідах.

Мета: навчатися розпізнавати традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах; формувати загальнокультурну компетентність.

Обладнання: етикетки й упаковки продуктів харчування.

Хід дослідження

Кожна країна світу має особливі умови для розвитку різних галузей харчової промисловості, що обумовлює відмінності традицій харчування та багатство національних кухонь. Водночас вплив глобалізації на всі сфери господарської діяльності сприяє формування потужних ТНК, що спеціалізуються на виробництві продуктів харчування, виробляють та поширюють свою продукцію в багатьох країнах.

Завдання 1. Установіть відповідність між стовпцями:

А) кава; 1) Японія;

Б) плов; 2) Грузія;

В) гамбургер; 3) Італія;

Г) борщ, вареники,голубці; 4) Узбекистан;

Д) карпаччо, піца; 5) Швейцарія;

Є) фондю; 6) США;

Ж) шашлик; 7) Україна;

З) суші. 8) Індія.

Кожна країна має своє унікальне географічне положення на нашій планеті та своєрідну природу. Вони значною мірою визначають її історію, впливають на формування звичаїв і традицій. Їхньою невід’ємною складовою є харчові продукти, рецептура та технологія приготування яких зберігаються впродовж багатьох десятиліть. Із часом вони стають своєрідною «візитною карткою» певної місцевості й навіть цілої країни.

Так, усім відома італійська національна страва — піца. Улюбленою їжею іспанців вважається хамон.

Окремі традиційні харчові продукти визнаються унікальними об’єктами інтелектуальної власності, виготовлення яких пов’язано з конкретною місцевістю (наприклад король сирів — пармезан) (мал.1).

Мал. 1. Сир пармезан багатий на вітаміни й мінеральні речовини, добре засвоюється організмом та є джерелом білка. свою назву (парміджано-ре-джано) він отримав за двома основними провінціями, де його виробляють: Парми і Реджо-нель-Емілії.


Завдання 2. Розпізнайте особливості національної кухні народів світу. Вставте пропущені слова:

1. Характерна риса німецької національної кухні різномаїття…………, які наявні в найширшому асортименті.

2. Більшість населення Індії в загалі не їсть ……....

3. Національний китайський напій………………….

4. Основу харчування корейців становить …………

5. Основний харчовий продукт у Мексиці - …………

6. Одним із продуктів харчування народів Данії,Норвегії, Швеції є …………

7. Основу монгольської кухні становить ………………………. рідше……………

8. Єгиптяни та інші північно-африканські народи надають перевагу перед іншими продуктами харчування……………

9. Важливими продуктами в сучасній національній грецької кухні є ……………….

10. Серед основних турецьких страв………

11. Французькі кулінари винайшли …….. та довели їх до досконалості.

12. Американці найбільше полюбляють ……………

Для відповіді можна використовувати слова: чай, кукурудза, соуси, м'ясо, рис, баранина, сосиски, риба та інші море продукти, яловичина та птиця, оливки, йогурт, сарма, долма, гамбурги.

У процесі глобалізації світової економіки дедалі більший сектор світового ринку стає підконтрольним ТНК (мал. 2). Вони є дуже потужними виробниками харчових продуктів, які контролюють окремі сегменти світового ринку продовольства. Найбільшими компаніями є:

■ «Бунге» із США (виробництво рослинної олії, маргарину, майонезу та цукру);

■ «ЗнБев» з Бельгії (виробництво пива);

■ «Кока-Кола» із США (виробництво сокових концентратів, сиропів і безалкогольних напоїв);

■ «Крафт Фудс» із США (виробництво виробів із шоколаду, кави, солоних снеків і печива);

■ «Нестле» зі Швейцарії (виробництво розчинної кави, мінеральної води, морозива, бульйонів, молочних продуктів, кондитерських виробів, дитячого харчування);

■ «САБМіллер» з Великої Британії (виробництво пива);

■ «Юнілевер» з Великої Британії (виробництво морозива, сирів і чаю).


Рисунок 2

Завдання 3. Користуючись інтернет-сайтами ТНК, що зазначені в таблиці, дізнайтеся, виробництва яких з них представлені в Україні. Яку продукцію вони виробляють і де розташовані?

Таблиця 1

ТНК світу з виробництва харчових продуктів

Завдання 4. Дослідить, які продукти харчування імпортного виробництва вживають жителі Вашого регіону. Зберіть етикетки та упаковки від таких товарів. Ознайомте своїх однокласників із результатами дослідження.



01 квітня 2021 року. Чекаю на ваші виконанні завдання на пошту barankotv@ukr.net або вайбер 098505236

Тема: Чинники розміщення підприємств, що виробляють харчові продукти. Харчова промисловість в Україні. Особливості технологій та чинники розміщення підприємств. Виробництво харчових продуктів у своєму регіоні.

Дослідження . українські та імпортні продукти у споживчому кошику вашої родини.

  1. Опрацювати параграф підручника

  2. Конспект уроку для дистанційного навчання додається


Географія 9 клас.doc

18 березня 2021 року

Тема: Народні промисли України

  1. Опрацювати п. 33

  2. Підготуйте презентацію про народні промисли України





05.11

Тема: Сільське господарство світу. Географія основних зернових і технічних культур та виробництва продукції тваринництва. Найбільші країни - виробники та країни експортери сільськогоспоарської продукції.


Опрацювати .§13-14 завд. 5 стор.68 і 3 стор.72 (заповнити таблиці)