Травень

З 13 травня по 24 травня 2024 року було проведено дистанційний тренінг «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки» для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (керівник Наталія ГАГАРІНА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук).

Психосоціальна підтримка розвитку та навчання дітей, забезпечення їхнього благополуччя в закладі освіти в умовах надзвичайних ситуацій є одним із провідних завдань педагогічної діяльності, вирішення якого потребує практико зорієнтованої підготовки педагогів.

Під час курсу учасники опрацювали актуальні питання:

1. Благополуччя й навчання дітей в умовах надзвичайних ситуацій.

2. Психосоціальна підтримка та гра.

3. Вплив стресу на благополуччя та навчання дітей.

4. Роль педагога у підтримці благополуччя дітей: шість ключових стратегій.

5. Благополуччя педагога. Ефективні стратегії професійної самоорганізації, самоменеджменту.

Щоденні рутини, які впроваджувалися на початку та наприкінці практикуму, налаштовували на позитивну роботу та дарували емоційний заряд, адже взаємодія з колегами допомагала не тільки розвивати соціально-емоційні навички, а й приносила насолоду та задоволення від спільної діяльності та спілкування. Складений здобувачами план турботи про себе (власне тіло, відносини, діяльність та душу) дає можливість подолати стрес та бути на високому рівні благополуччя.

У період з 13 по 24 травня 2024 року було здійснено навчання учителів початкових класів за програмою: «Формування учителями початкових класів спільних для ключових компетентностей вмінь. Піднапрям: діяльнісний підхід у початковій школі» (керівники Вікторія КОНДРАТОВА, Наталія ТІХОНОВА).

Навчання спрямоване на висвітлення та вирішення актуальних освітніх проблем сучасної педагогічної освіти з метою підвищення рівня знань, умінь і навичок здобувачів освіти щодо формування спільних для ключових компетентностей вмінь в умовах онлайн-навчання та активного впровадження діяльнісного підходу в освітньому процесі початкової школи. 

З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті кафедри: https://sites.google.com/view/kafedra-dpo

У період з 13 по 24 березня 2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» у форматі онлайн було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників ««Використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі», піднапрям: формування цифрової компетентності вчителів математики (керівник навчання – Андрій ДРОБІН, керівник групи – Лілія СОЛОНЬКО).

Під час навчання педагогічні працівники поглибили знання та професійні компетентності з питань чинного законодавства України у сфері освіти, професійної діяльності педагогів відповідно до впровадження та реалізації Концепції «Нова українська школа», стандартизації освіти та сертифікації вчителів, вдосконалили навички використання інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій в освітньому процесі, набули практичних умінь у розробці інтерактивного навчального контенту.

До педагогічної практики з теми «Застосування діяльнісного підходу для розвитку пізнавальної активності учнів на уроках математики» долучилася Ольга АРСІЄВИЧ, вчитель математики Аджамського ліцею Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Власним досвідом роботи з проблеми «Методичні підходи до розв’язування олімпіадних задач з математики» поділився Олег МАКАРЧУК, доцент кафедри математики та цифрових технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, кандидат фізико-математичних наук.

У період з 13 по 24 травня 2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання вчителів іноземних мов за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток загальних компетентностей учителів іноземних мов (англійська, німецька, французька) Піднапрям: сучасні підходи до викладання іноземної мови». Навчання за програмою здійснювалось на дистанційній платформі GoogleMeet у синхронному режимі.

Протягом двох тижнів здобувачі освіти підвищували власну професійну компетентність та отримали знання й розуміння сучасних методологічних підходів до викладання іноземної мови та організації освітнього процесу з предмета; уміння аналізувати сучасні освітні тенденції, використовувати набуті знання в професійній діяльності для практичної реалізації державної політики та освітніх ідей; оцінювати власні уміння та навички відповідно до потреб реального часу.

Зокрема, актуальними та змістовними, на думку вчителів, стали питання розвитку та інтеграції в освітній процес навичок 21-го століття (Валентина КОВАЛЬЧУК), сучасна методика викладання іноземної мови (Вікторія КОЧУБЕЙ), використання онлайн-сервісів та штучного інтелекту в освітньому процесі (Сергій БУРТОВИЙ, Світлана ЄФІМЕНКО, Ганна СРИПКА), психологічна підтримка учасників освітнього процесу (Тетяна МІРОШНИЧЕНКО) тощо.

Під час конференції з обміну досвідом та педагогічної практики здобувачі освіти поділилися власними професійними напрацюваннями та знахідками, а саме: були розглянуті питання ефективної застосування дистанційної та змішаної форм навчання (Лариса КІТ), особливостей навчання школярів відповідно до Концепції «Нова українська школа» (Ірина ПРОФІТИЛО, Ірина ПЕТРЕНКО), використання освітніх онлайн-інструментів для підвищення ефективності уроку іноземної мови, підвищення мотивації учнів через навчально-ігрову діяльність (Людмила ЧЕРНОБРИВЕЦЬ, Світлана МАРЧУК) тощо.

Керівник навчання за програмою – Юлія ЗАДУБНЯК, методист з іноземних мов; науковий супровід навчання здійснював Сергій БУРТОВИЙ, заступник директора з науково-дослідної діяльності та міжнародного співробітництва 

22 травня 2024 року відбувся методичний серфінг «Штучний інтелект: можливості та перспективи використання у бібліотеці» для бібліотечних працівників закладів освіти, мета якого зосередити увагу здобувачів освіти на можливостях та інструментах використання штучного інтелекту в бібліотечній діяльності.

На початку вебінару Надія Дяченко, методист НМЛ виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, акцентувала увагу на важливості теми, питанні використання штучного інтелекту в сферу освіти (зокрема, додатку «Мрія»), активізувала інтерактивне обговорення серед здобувачів освіти щодо використання ШІ у повсякденному житті.

Запрошена спікер Олена Гончаренко, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського, зосередилась на особливостях використання штучного інтелекту в роботі бібліотекаря, презентувала добірку корисних ШІ щодо генерації звуку, відео, тексту. Бібліотекарі разом зі спікером створювали зображення та моделювали обкладинки до художніх творів, які завантажили на дошку спільного доступу.

Учасники серфінгу поділилися враженнями від власних та робіт своїх колег, відзначивши можливості ШІ, які можуть сприяти цифровізації бібліотечного процесу та розширенню віртуальної складової бібліотечного простору. 

06.05 - 17.05.2024 р. у дистанційному форматі на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для учителів фізичної культури  відбувся  тренінг «Проведення уроків фізичної культури із застосуванням інформаційно-комунікаційних техологій» за напрямом: «Використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку» (модератор заходу Надія ПЛАЩЕВСЬКА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища).

  Навчання для слухачів було подано в модулях, під час яких учасники розглянули питання  організаційно-освітнього процесу на заняттях з фізичної культури НУШ з використанням  цифрових інструментів та компетентнісного підходу.

    Матеріали тренінгу надали можливість педагогам поглибити знання здобувачів освіти про формування компетентностей учителів фізичної культури щодо організації освітнього процесу з використанням цифрових технологій. 

З 13 по 17 травня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулось навчання для педагогічних  працівників всіх фахів і категорій за програмою підвищення кваліфікації «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу».

Підвищили кваліфікацію 30 педагогічних працівників області. Під час проведення лекційних та практичних занять відбулось обговорення нормативно-правового забезпечення щодо збереження ментального здоров’я та створення безпечного середовища.

Педагогічна практика проходила на базі комунальної установи  «Міський центр професійного розвитку педагогічних  працівників Кропивницької міської ради». Консультант центру, Сосновська Марина Володимирівна, презентувала вправу «Вікно толерантності» та власноруч створені відеоматеріали із застосування практик «заземлення».

На конференції з обміну досвідом учасники презентували власні інструменти підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни, наповнюючи «Валізу інструментів психологічної підтримки».  

Випускні творчі робіти та розробки колективних (індивідуальних) проєктів здобувачів освіти  розміщено у спільній презентації у Google Classroom.

Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/view/kafedra-ppko/   

Керівник навчання: Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.

Керівник групи: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти. 

16 травня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в форматі онлайн відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти за напрямом: «Розвиток загальних і професійних компетентностей відповідно до професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти».

     Тема: «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».

Автор-розробник:  Гагаріна Наталія Павлівна – старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук.

Програмою передбачено удосконалення знань, умінь та навичок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні.

Завдання програми полягає в необхідності напрацювання єдиних підходів щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах воєнного стан в Україні, через розвиток педагогів та надання консультацій батькам; сприянню наданню дошкільних послуг у змішаному форматі дітям, інформуванню та навчанню з метою забезпечення безперервності розвитку, навчання дітей вдома.

 Значну увагу було зосереджено на нормативно-правовому  забезпеченні діяльності закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану, застосуванні цифрових інструментів та інструментів психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу.

Під час навчання педагогічні працівники закладів області  напрацювали методичні рекомендації для педагогів та батьків щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні.

  

З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті https://sites.google.com/view/zabezpechenna/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

15 травня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг "Розвиток креативної особистості на уроках історії". Спікер - СЕВАСТЯНЕНКО Світлана Олександрівна, учитель історії Мультипрофільного ліцею Олександрійської міської ради Кіровоградської області; модератори – Наталія ЧЕРТКОВА, завідувач НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін; Інна ВІДІБОРЕНКО, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін.  

СЕВАСТЯНЕНКО Світлана Олександрівна поділилася досвідом участі учнів ліцею у Міжнародній освітній програмі розвитку креативності  «Destination Imagination». Ця програма започаткована в США, її метою є підготовка учнів до професійних викликів ХХІ століття і виховання покоління лідерів та інноваторів.

Також Світлана Олександрівна презентувала вправи, які можна використовувати на уроках історії для формування креативності учнів. Презентацію можна переглянути за посиланням http://surl.li/trmsi

10 травня 2024 ​ року ​ відбувся семінар-практикум «Обдаровані діти: мотивація, напрями роботи, результати» (спікер: Наталія КОТЛЯРЕНКО, методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

Разом із педагогами області, чиї учні є переможцями всеукраїнських та обласних олімпіад та конкурсів,  визначили потреби і можливості вчителів в організації ефективної роботи із філологічно обдарованими дітьми, говорили про успіхи, позитивну мотивацію,  системний підхід до навчання.   

Особливості виконання завдань всеукраїнських етапів олімпіади з української мови й літератури прокоментували експерти заходу:

-   Віталій ДМИТРУК, директор закладу, доцент кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат філологічних  наук;

- Наталія БУГАЙОВА, учитель Новопразького ліцею №1 Новопразької селищної ради, член журі всеукраїнського етапу олімпіади з української мови й літератури;

- Ірина МЕЛЬНИК, учитель комунального закладу «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради», член журі всеукраїнського етапу олімпіади з української мови й літератури;

-   Наталія КОТЛЯРЕНКО, методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін.

Учасники семінару обговорили шляхи створення творчого середовища, його роль у підготовці філологічно обдарованих дітей, ураховуючи сучасні ідеї.

09 травня 2024 року відбувся тренінг учителів фізичної культури «Особливості організації освітнього процесу з фізичної культури в Новій українській школі»

Модератор Надія Дяченко, методист НМЛ виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, акцентувала увагу на питаннях щодо використання модельних програм освітньої галузі «Фізична культура» та проєктуванні сучасного уроку фізичної культури, які були розкриті в ході тренінгу вчителями-практиками.

Галина Коломоєць, начальник відділу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат  педагогічних наук, старший дослідник, Заслужений працівник освіти України, окреслила деякі особливості процесу організації навчання фізичній культурі в НУШ.

Спікери Тетяна Кривошея (КЗ «Боківський ліцей Гурівської сільської ради») та Володимир Малик (КЗ «Бобринецький ліцей № 1») розкрили питання «Аналіз модельної навчальної програми освітньої галузі «Фізична культура» й розробка на її основі робочої навчальної програми» та «Інноваційні підходи щодо реалізації компетентнісного потенціалу освітньої галузі «Фізична культура».

Спікери Анатолій Зибін (Білозернівська філія Ліцею Новородківської СР), Лариса Алєксєєнко (КЗ «Преображенська гімназія Кропивницької МР») та Ігор Роман (КЗ «Голубієвицький ліцей») зосередили увагу на моделюванні сучасних уроків з фізичної культури на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та з використанням інноваційних технологій.

Запрошена спікерка Марія Павлічук, виконавча директорка ГО «ДжуніорС», презентувала результати всеукраїнського опитування U-Report щодо взаємозв’язку ментального здоров’я та фізичної активності.

Учасники тренінгу поділилися враженнями від матеріалів колег, розміщених на сайті тренінгу, відзначивши їхню професійність, креативні ідеї, які можуть використовувати у подальшій практичній діяльності щодо проєктування сучасних уроків фізичної культури з розподілом модулів. 

У 2024  році стипендію Президента України призначено переможниці ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика з Кіровоградщини (наказ Міністерства освіти і науки України від 29.04.2024 року № 592 «Про призначення стипендій Президента України переможцям ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика).

Катерина Шевченко, учениця 8 класу комунального закладу «Ліцей №1 Долинської міської ради», - надзвичайно талановита, допитлива, наполеглива та ініціативна дівчина. Із 6 класу бере участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. У минулому році вона посіла 2 місце, а в цьому – стала переможницею.

Це не перша нагорода Катерини. Два роки поспіль є призеркою всеукраїнського етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У 2023 році здобула 1 місце в Конкурсі та вже отримує стипендію Президента України.

Своїми  успіхами завдячує Толмач Наталії Іванівні, учительці української мови й літератури, яка підтримує, надихає, заохочує.

Дівчина захоплюється танцями, малюванням, літературою. Уже 4 роки відвідує художню студію, виступає в складі зразкового хореографічного ансамблю «Веселка». Брала участь у конкурсах танцювального колективу “Kyiv Kids time” у Києві та “DKDance” у Львові.

 Катерина Шевченко переконана: «Щоб стати успішною людиною, потрібно впевнено йти до своєї мети, а отже, удосконалюватися, розвиватися». 

НМТ-2024: ПРО ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УЧАСНИКІВ.

ЗАПРОШЕННЯ В ПЕРСОНАЛЬНИХ КАБІНЕТАХ

Сьогодні, 8 травня, зареєстровані учасники основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) мають можливість завантажити та роздрукували зі своїх персональних кабінетів запрошення, у яких міститься інформація про дату, час і місце проведення НМТ.

Вхід до персонального кабінету https://my.testportal.gov.ua/cabinet/login

Нагадуємо: уся актуальна інформація щодо НМТ розміщена в захищених персональних кабінетах учасників, на вебсайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Застерігаємо учасників: не поширюйте інформацію про місце проведення НМТ, безпека у ваших руках.

НМТ-2024: про важливе для учасників від Тетяни ВАКУЛЕНКО https://www.youtube.com/watch?v=OkgHaXoJ1ZE:

ü  які документи потрібно взяти із собою на тестування; 

ü  як відбуватиметься допуск учасників до тимчасового екзаменаційного центру; 

ü  чому важливо під час проходження тесту уважно слухати промову інструктора; 

ü  який функціонал є в тестувальнику та  з чого розпочати роботу із сервісом; 

ü  де шукати довідкові матеріали під час тестування; 

ü  як позначати ті чи ті завдання, щоб їх було зараховано; 

ü  у якій послідовності їх виконувати та як змінити відповідь; 

ü  яких правил потрібно дотримуватися під час тестування;

ü  як діяти в окремих нестандартних ситуаціях.

ЄВІ/ЄФВВ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ВСТУПНИКАМ

ДО МАГІСТРАТУРИ ТА АСПІРАНТУРИ

07 травня 2024 року розпочинається реєстрація для участі у випробуваннях до магістратури та аспірантури і триватиме до 29 травня включно. 

Реєстрацію осіб здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти за умови особистої присутності вступника/вступниці або дистанційно. Реєстрація відбувається за допомогою взаємодії двох сервісів, роботу яких забезпечують Державне підприємство «Інфоресурс» та Український центр оцінювання якості освіти.

Для успішної дистанційної реєстрації необхідно діяти за таким алгоритмом. Докладніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/yevi-yefvv-shho-potribno-znaty-pro-reyestratsiyu/

ВСТУПНІ ДО МАГІСТРАТУРИ: ЯКІ ВИПРОБУВАННЯ ВИБИРАТИ https://testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury-yaki-vyprobuvannya-vybyraty/ .

ЄВІ/ЄФВВ: ДЕ БУДЕ СТВОРЕНО ПУНКТИ ТЕСТУВАННЯ https://testportal.gov.ua/yevi-yefvv-de-bude-stvoreno-punkty-testuvannya/ .

ВСТУПНІ ДО МАГІСТРАТУРИ – 2024 https://testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury-2024-2/

ЄДИНИЙ ВСТУПНИЙ ІСПИТ ДЛЯ ВСТУПУ ДО АСПІРАНТУРИ https://testportal.gov.ua/yedynyj-vstupnyj-ispyt-dlya-vstupu-do-aspirantury/

7 травня 2024  року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся онлайн-семінар вчителів географії «Цифрова компетентність учителя географії в умовах Нової української школи».

Людмила ХЛАНЬ,  завідувач науково-методичної лабораторії природничо-математичних  та інформатично-технологічних дисциплін, звернула увагу на важливість розвитку цифрової компетентності серед вчителів географії в контексті впровадження Нової української школи та  розглянула ключові аспекти цифрової компетентності педагогів у навчальному процесі.

Жанна ФЕДІРКО, завідувач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук, висвітлила проблему використання медіаосвітніх технологій на уроках географії.

Тетяна ФУРСИКОВА, доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища, доктор педагогічних наук, познайомила здобувачів освіти з практичними вправами та інструментами для інтерактивного навчання географії з використанням цифрових ресурсів. Учасники активно брали участь у практичних вправах, де використовувалися різноманітні цифрові інструменти та ресурси для підвищення ефективності навчання географії.

Ольга ЛИТВИНЕНКО, завідувач навчально-методичного центру дистанційного навчання, акцентувала увагу на створенні інтерактивного навчального контенту на платформі Genially до курсу "Географія материків та океанів" за новою модельною програмою.

Учасники активно брали участь у заході та виявили зацікавленість у подальшому розвитку своєї цифрової компетентності. Обмін досвідом та практичні вправи сприяли поглибленню знань учасників та стимулювали їх до впровадження нових підходів у викладанні географії.

Третій цикл загальнодержавного зовнішнього

моніторингу якості початкової освіти

З 22 квітня  по 07 травня 2024 р. в закладах освіти Кіровоградської області проведено основний етап третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти (ЗЗМЯПО).  

Учасниками й учасницями дослідження стали 206 четвертокласників/-ниць із 12 закладів освіти Кіровоградщини, що становить 84,8% від загальної кількості заявлених учасників.

Учні та учениці, які взяли участь у цьогорічному ЗЗМЯПО, виконували тестові завдання із читання, математики та природничо-наукових дисциплін (курс «Я досліджую світ»), а також відповідали на запитання анкети. Крім цього, анкети заповнювали також учителі, які навчають цих учнів. У сукупності всі отримані за підсумками ЗЗМЯПО дані дадуть змогу визначити рівень сформованості читацької, математичної та природничо-наукової компетентностей учнівства, яке завершує здобуття початкової освіти, а також визначити зв’язок успішності четвертокласників і четвертокласниць із різноманітними чинниками шкільного та позашкільного середовища. 

Нагадаємо, що цьогорічний цикл ЗЗМЯПО є вже третім. Перші два цикли було проведено у 2018 та 2021 рр. відповідно. 

Ми вдячні всім закладам — учнівству, педагогічним колективам, які взяти участь у цьому циклі ЗЗМЯПО. 

Більше дізнатися про особливості ЗЗМЯПО, зокрема ознайомитися зі зразками тестових зошитів, можна на сайті УЦОЯО за посиланням.

2 травня 2024 року відбулася перша зустріч творчої групи вчителів інформатики Кіровоградської області «Універсальний дизайн навчання інформатики».

Тетяна ФУРСИКОВА, доцент кафедри ІКТ та безпечного освітнього середовища «КОІППО імені Василя Сухомлинського» розкрила сім принципів універсального дизайну, проаналізувала можливості технологій універсального дизайну навчання інформатики та важливості створення доступних цифрових навчальних матеріалів.

Влада ГРИГОРЕНКО, Full stack - розробниця у компанії Gotoinc розкрила тему «Вебдоступність як один з ключових аспектів веброзробки в сучасному світі». Учасники мали можливість обговорити методичні рекомендації WCAG 2.1 та принципи POUR, протестувати сайти закладів освіти та власні навчальні сайти на вебдоступність.

В групах учасники порівнювали традиційний та гнучкий підходи до цілепокладання, визначали навчальні цілі уроку інформатики за обраною тематикою з використанням принципів гнучкого навчання та універсального дизайну, прогнозувати можливі навчальні втрати та бар’єри в навчанні теми «3D моделювання та друк», моделювали навчальні матеріали з цієї теми за стратегіями універсального дизайну навчання.

Модерувала зустріч Марина ЧАЛА, методист науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін.

Дякуємо усім учасникам за творчість, професійну майстерність, бажання зробити навчання інформатики максимально привабливим та доступним.

02 травня 2024 року  відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації з напряму «Розвиток професійних компетентностей (фахові методики, технології)» за темою «Ціннісні орієнтири при викладанні курсу «Культура добросусідства» в умовах Нової української школи».

У процесі освітньої діяльності опрацьовано основні теми програми:

-нормативно-правове та навчально-методичне забезпечення курсу «Культура добросусідства» (Валентина ТРУБІНА, методист ОНМЦ освітнього менеджменту та координації методичних формувань);

-активні та інтерактивні форми й методи у викладанні курсу «Культура добросусідства» (Тетяна Желєзнова, старший викладач кафедри ІКТ та безпечного освітнього середовища);

-аксіологічний і компетентнісний підходи у викладанні курсу «Культура добросусідства» (Валентина ТРУБІНА,  Алла ШАХНАЗАРОВА, заступник директора КЗ Компаніївський ліцей Компаніївської селищної ради Кропивницького району);

- реалізація ціннісно-етичного компонента в освітньому процесі. (Валентина ТРУБІНА);

- майстерка «35 хвилин любові до КД» (Надія НІКІТЧУК, заступник директора, учитель культури добросусідства Миколаївського ліцею Шевченківської сільської ради Миколаївської області).

02 травня 2024 року відбувся практикум «Сучасні технології як інструменти розширення інформаційно-освітнього простору бібліотеки» для бібліотечних працівників закладів освіти. 

Модератор Надія Дяченко, методист НМЛ виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, акцентувала увагуна можливостях розширення та складових інформаційно-освітнього простору бібліотек Кіровоградщини.

Спікери Ольга Курінна (КЗ «Нечаївський ліцей ім. Ю.І. Яновського») та Ірина Атаманенко (Первозванівський ліцей) розкрили питання «Цифрові інструменти в роботі шкільного бібліотекаря» та «Використання онлайн-сервісів для моделювання вебквестів».

Спікери Ніна Бебих (Капітанівський ліцей) та Надія Пудова (КЗ «Бобринецький ліцей №1») зосередили увагу на використання інновацій у розширенні активного читацького середовища та проєктах як ефективній формі мотивації читацької активності учнів.

У рамках модуля «Панорама цифрових (електронних) контентів блогів, сайтів бібліотек» було презентовано ресурси блогів/сайтів бібліотекарями Людмилою Гайдай (Новоукраїнський ліцей № 6), Тетяною Бойчук (КЗ «Компаніївська гімназія»), Галиною Коновал (КЗ «Ліцей «Європейська освіти»), Світланою Цебою (КУ «Міський ЦПРПП Кропивницької МР»).

Учасники практикуму спільно розробили тематичну сторінку для власного ресурсу «Пам’ятаємо героїв, шануємо їх подвиг!».

Учасники заходу поділилися враженнями від матеріалів колег, відзначивши їхнюКЗ «Ліцей «Європейська освіт творчість, креативні ідеї, які можуть слугувати прикладом у подальшій практичній діяльності щодо створення та поширення інформаційно-освітнього простору бібліотеки.   

З 15 по 26 квітня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей керівників гуртків музично-естетичного профілю, концертмейстерів, акомпаніаторів закладів освіти. Піднапрям: зміст позашкільної мистецької освіти у вимірі сьогодення» (керівник навчання за програмою: Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук; керівник групи: Сергій ЧЕРНЕНКО, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

Учасники навчання ознайомилися зі станом та перспективами розвитку позашкільної музично-естетичної освіти в Україні; опрацювали актуальні питання щодо реалізації сучасних підходів до підготовки та проведення занять гуртків музично-естетичного профілю; розширили знання з сучасних підходів до організації патріотичного виховання в закладах освіти; ознайомилися із питаннями інклюзивного навчання у закладі освіти, основ медіаграмотності; підвищили рівень мовно-комунікативної компетентності як складової професійної компетентності; ознайомилися з методикою організації й проведення віртуальної екскурсії як засобу STREAM-освіти; опанували технології розвитку емоційного інтелекту й креативності вихованців; вивчили алгоритм та особливості надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану; оволоділи інформаційно-комунікаційними та цифровими технологіями, набули навичок розробки та використання в освітньому процесі інтерактивного навчального контенту за допомогою інтернет-сервісів; удосконалили свої уміння з конструювання занять музичного гуртка та організації практичної діяльності концертмейстера, акомпаніатора.

Під час педагогічної практики та практичного заняття здобувачі освіти ознайомилися з ключовими аспектами роботи та сучасними підходами до здійснення освітнього процесу в провідних художніх колективах  КПНЗ «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості». Досвідом ділилися: МАТРОС Софія Володимирівна, художній керівник Народного художнього колективу оркестру народних інструментів «Орія» та ЧАНКОВСЬКА Алевтина Миколаївна, керівник Народного художнього колективу ансамбля бандуристів «Орія».

На конференції з обміну досвідом та захисту випускних робіт керівники гуртків презентували свої творчі професійні напрацювання за допомогою онлайн-ресурсу зі створення інтерактивних книг Book Creator, ділились ідеями щодо інноваційних форм гурткової роботи, організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

01 травня 2024 року було проведено практикум «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки» для вчителів початкових класів (керівник Тетяна ПАШАНОВА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти).

Психосоціальна підтримка розвитку та навчання дітей, забезпечення їхнього благополуччя в закладі освіти в умовах надзвичайних ситуацій є одним з провідних завдань педагогічної діяльності, вирішення якого потребує практико зорієнтованої підготовки педагогів.

Під час зустрічі учасники опрацювали актуальні питання:

1. Благополуччя і навчання дітей в умовах надзвичайних ситуацій.

2.    Психосоціальна підтримка та гра.

3.    Вплив стресу на благополуччя та навчання дітей.

4. Роль педагога у підтримці благополуччя дітей: шість ключових стратегій.

5. Благополуччя педагога. Ефективні стратегії професійної самоорганізації, самоменеджменту.

Щоденні рутини, які впроваджувалися на початку та наприкінці практикуму, налаштовували на позитивну роботу та дарували емоційний заряд, адже взаємодія з колегами допомагала не тільки розвивати соціально-емоційні навички, а й приносила насолоду та задоволення від спільної діяльності та спілкування.