Комунальний заклад "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського"
КАФЕДРА ПЕДАГОГІКИ, ПСИХОЛОГІЇ І
КОРЕКЦІЙНОЇ ОСВІТИ
м. Кропивницький
МОЛИМОСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ ТА МИРНЕ НЕБО НАД НАШОЮ КРАЇНОЮ
м. Кропивницький
16 травня 2025 року, напередодні Міжнародного дня музеїв, у Кіровоградській обласній раді визначили лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова. Визначення лауреатів обласної відзнаки відбувалось шляхом таємного голосування.
Олександр Едуардович Жосан, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», став лауреатом премії у номінації «Краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл області».
Книга «Пасажирський громадський транспорт Єлисаветграда-Зінов’євська-Кірово-Кіровограда в кінці ХІХ-ХХ століття: історичний нарис» - отримала позитивні відгуки від членів конкурсної комісії.
Детальніше за посиланням: Кіровоградська обласна рада та Сторінка Олександра Жосана
Вітаємо колегу з перемогою у номінації! Бажаємо Олександру Едуардовичу продовжувати натхненно займатися науковими історичними дослідженнями та популяризувати історію Кіровоградщини, не зупинятися на досягнутому, завжди рухатися вперед, підкорювати будь-які вершини та неодноразових перемог у будь-яких починаннях і своїх прагненнях.
22.04 - 25.04.2025 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації «Формування та розвиток лідерських якостей сучасних учнів». Напрям: Розвиток професійних компетентностей педагогів-організаторів і культорганізаторів закладів освіти.
Керівник навчання – Антоніна КЕНДЮХОВА, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; керівник групи – Надія ПЛАЩЕВСЬКА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища. Програмою передбачено професійний розвиток педагогів-організаторів і культорганізаторів закладів освіти шляхом поглиблення та розширення професійних знань, зокрема формування лідерських якостей в цілісній структурі особистості здобувача освіти, вдосконалення умінь і навичок застосування методів, прийомів і технік, які сприятимуть максимальному розвитку лідерського потенціалу в учнів; набуття досвіду виконання педагогічних завдань та обов’язків у межах професійної діяльності в закладі освіти; здійснення організації життєдіяльності дитячого колективу відповідно до визначених завдань у сфері освіти та виховання професійних компетентностей.
Змістовно і креативно відбулась конференція з обміну досвідом, на якій педагоги поділилися технологіями, формами, методами роботи та впровадження нових підходів, технологій, окремих прийомів, здатності до прийняття ефективних рішень у професійній діяльності, та відповідального ставлення до обов’язків, мотивування до досягнення спільної мети що сприяють продуктивній діяльності педагогів-організаторів і культорганізаторів закладів освіти, які можна застосовувати у подальшій практичній діяльності.
24 квітня 2025 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Інноваційна педагогічна діяльність як складова професійної компетентності вчителя». У роботі серфінгу взяли участь здобувачі освіти різних категорій.
Керівник методичного серфінгу Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників із нормативно-правовим забезпеченням щодо порядку здійснення інноваційної діяльності у сфері освіти.
Педагоги взяли активну участь в обговоренні питань інноваційної діяльності педагога та складових компонентів професійної компетентності вчителя.
З 22 по 25 квітня 2025 року тривало навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Забезпечення освіти осіб з особливими освітніми потребами у воєнний та повоєнний періоди».
Педагоги, які навчалися за програмою підвищення кваліфікації, отримали важливі навички для роботи в сучасних умовах, поглибили знання щодо особливостей розвитку осіб з особливими освітніми потребами з урахуванням категорій (типів) особливих освітніх потреб, рівнів підтримки під час інклюзивного навчання. Здобувачі освіти дізналися як організувати роботу з дітьми, чий стан загострився внаслідок психологічного впливу, пов’язаного з дією психотравмуючих подій, зокрема бойових дій; здійснювати комплексну оцінку розвитку та впроваджувати універсальний дизайн навчання.
Крім того, педагоги поглибили знання про нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти, а практичні заняття допомогли вдосконалити використання сучасних інструментів для роботи з дітьми у воєнний та повоєнний період. Завдяки цій програмі освітяни суттєво підвищили свій рівень професійної компетентності та готові створювати безпечне, інноваційне та підтримуюче освітнє середовище.
Керівник навчання: Андрій СЕМЕЗ, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.
Керівник групи: Інна ЧЕРВОНЕЦЬ, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.
З 14 по 17 квітня 2025 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Компетентнісний підхід в освіті та діяльність вихователя». Напрям: розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників.
Вихователі отримали знання й розуміння основних ідей компетентнісного підходу в освіті; умов розвитку професійної компетентності педагога, шляхів впровадження сучасних навчальних, виховних, розвивальних технологій в освітньому процесі; особливостей роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.
Педагогічна практика пройшла на базі комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради» з проблеми «Розвиток професійних компетентностей вихователів закладів спеціалізованої освіти», під час якої Малявкіна Тетяна Володимирівна, вчитель зарубіжної літератури, вихователь, поділилася досвідом організації виховного процесу в умовах спеціалізованого закладу освіти.
Цікаво і змістовно відбулась конференція з обміну досвідом, під час якої здобувачі освіти ділилися технологіями, формами, методами виховної роботи, які використовують у своїй практичній діяльності, з різних тем: «Булінг- прояв агресії чи слабкості. Профілактика булінгу», «Дискримінація та її види. Особливості проявів дискримінації в закладі освіти», «Гра як метод навчання. Її пізнавальне і виховне значення», «Психолого-педагогічна підтримка дітей в умовах воєнного стану» тощо.
Керівник навчання: Анатолій ТУРЧАК, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, професор.
Керівник групи: Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
14 квітня 2025 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Як створити STEM-лабораторію в закладі освіти». У роботі серфінгу взяли участь здобувачі освіти різних категорій.
Керівник методичного серфінгу Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників із нормативно-правовим забезпеченням щодо створення STEM-лабораторії в закладі освіти, роллю і місцем STEM-освіти в реалізації завдань концепції «Нова українська школа».
Педагоги взяли активну участь в обговоренні питань щодо обладнання і особливостей приміщення STEM-лабораторій в закладах освіти.
31.03 - 10.04.2025 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації «Освітні технології для цікавого та ефективного навчання: створюємо кейс творчих завдань». Напрям: Розвиток професійних компетентностей керівників гуртків соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямів закладів освіти.
Керівник навчання – Антоніна КЕНДЮХОВА, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; керівник групи – Надія ПЛАЩЕВСЬКА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища. Програмою передбачено формування розвитку професійних компетентностей керівників гуртків соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямів закладів освіти шляхом удосконалення раніше набутих та формування нових компетентностей для здійснення професійної та творчої діяльності; забезпечення запитів освітніх потреб та потреб особистості у творчій самореалізації, інтелектуальному, духовному і фізичному розвитку, підготовці до активної професійної та громадської діяльності здобувачів освітніх послуг; здійснення соціалізації особистості в умовах гуртка .
Цікаво і змістовно відбулась конференція з обміну досвідом, на якій керівники гуртків поділилися технологіями, формами, методами роботи, впровадження нових підходів, технологій, окремих прийомів, що сприяють продуктивній діяльності гуртків соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямів закладів освіти, які можна застосовувати у подальшій практичній діяльності.
31.03-10.04.2025 р. для педагогічних працівників було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Ціннісно орієнтований підхід у викладанні фізичної культури», розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників (для вчителів (викладачів) фізичної культури закладів загальної середньої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) і фахової передвищої освіти) (керівник навчання – Анатолій ТУРЧАК, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, професор; керівник групи – Наталья КЛІМКІНА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища).
Здобувачі освіти підвищили рівень професійної компетентності щодо змісту предмета «Фізична культура» і послідовності його опрацювання з урахуванням вимог Державного стандарту базової середньої освіти, типової освітньої програми.
Під час навчання відбувся обмін досвідом з проблеми впровадження нових підходів, окремих прийомів, які сприяють продуктивній діяльності, підвищенню рівня професійної компетентності упровадження технології та методики особистісно зорієнтованого, компетентнісного та інтегрованого навчання, виховання й розвитку учнів у процесі викладання фізичної культури, посилення ролі виховання в освітньому процесі; оволоділи ефективними засобами пізнавальної та практичної діяльності вчителів, які забезпечуватимуть реалізацію освітньої галузі «Фізична культура» Державного стандарту базової середньої освіти щодо застосування сучасних технологій організації діяльності учнівського колективу.
20 березня 2025 року відбувся семінар для педагогічних працівників закладів освіти «Інноваційні форми і методи STEM-освіти».
Учасники семінару ознайомилися із наскрізними навичками в умовах реалізації STEM-освіти, модельними програмами з робототехніки, сучасними підходами до організації освітнього процесу в умовах STEM-лабораторії, досвідом з питань реалізації навчальних STEM-проєктів.
Під час семінару було організовано обговорення форм і засобів STEM-освіти в практику роботи закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, закладів професійно-технічної освіти. Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань щодо впровадження технологій STEM-освіти та участі в організації та проведенні інноваційних проєктів.
Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/view/innovaziiniformustem/головна-сторінка
Керівник тренінгу: Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
З 10 по 13 березня 2025 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами».
Педагоги навчалися у форматі онлайн, додаткові матеріали для опрацювання розміщувалися у Google Classroom. Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння про створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіку) інклюзивного навчання в умовах закладу освіти, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.
Під час проведення педагогічної практики Єлизавета Костянтинівна Уца, вчитель початкових класів ліцею «Інтелект» Знам’янської міської ради Кіровоградської області, ознайомила здобувачів із особливостями забезпечення додаткової підтримки дітей з розладами аутистичного спектру в умовах класу з інклюзивним навчанням.
Цікаво і змістовно відбулась конференція з обміну досвідом, під час якої здобувачі ділилися технологіями, методами, інструментами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, які використовують у своїй практичній діяльності.
Упродовж захисту проєктів та випускних творчих робіт здобувачі освіти долучилися до створення спільної презентації в якій об’єднали форми, методи, засоби, способи, механізми педагогічної підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.
Керівник навчання: Олександр ЖОСАН, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.
Керівник групи: Тетяна БРАЖНІКОВА, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
07 березня 2025 року відбулось навчання для педагогічних працівників закладів освіти за програмою тренінгу «Медіація як стратегія попередження та розв’язання конфліктних ситуацій».
Навчання було організовано за програмою Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Громадської організації «Ла Страда-Україна», Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» (базові навички медіації).
Учасники поглибили знання щодо застосування медіації (посередництва) для попередження та розв’язання конфліктних ситуацій в умовах воєнного та повоєнного часу; особливостей відновного підходу для будування міжособистісних стосунків; ознайомились з інформацією щодо сутності та завдань медіації (рівень посередництва), алгоритму проведення процедури медіації. У практичній роботі здобувачі долучились до обговорення ситуацій щодо розв’язання конфліктних ситуацій за стратегією посередництва.
Під час тренінгу було організовано обговорення шляхів розв’язання конфліктних ситуацій, роботи колег розміщено у спільній презентації.
Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/view/07-03-2025pavlyukh?usp=sharing
Керівник тренінгу: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
03.03 - 06.03.2025 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації «Діяльність бібліотек закладів освіти у викликах сучасності: НУШ та стратегічні вектори розвитку». Напрям: Розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників, які працюють на посаді бібліотекаря закладу освіти.
Керівник навчання – Олександр ЖОСАН, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук; керівник групи – Надія ПЛАЩЕВСЬКА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища. Програмою передбачено формування та розвиток професійних компетентностей, знань, умінь і навичок, спрямованих на опрацювання сучасних технологій, бібліотечних інновацій, цифрових інструментів та закріплення навичок їх практичного використання під час моделювання сучасного бібліотечного процесу в НУШ; розширення віртуального бібліотечного простору та його інтеграції в інформаційно-освітній простір закладу освіти; розуміння можливостей цифрових технологій, інструментів та їх використання для розширення бібліотечного фонду електронними (цифровими) ресурсами, здатного на ефективну інформаційну підтримку НУШ; створення активного читацького середовища та оптимальних умов для особистісного розвитку читачів.
Здобувачі освіти позитивно оцінили лекційні та практичні заняття, проведені викладачами інституту .
Схвальні відгуки здобувачів освіти отримала педагогічна практика, яка була проведена в форматі онлайн завідувачем бібліотеки Аллою МАЛЬЦЕВОЮ на базі комунального закладу «Преображенська гімназія» Кропивницької міської ради» .
Цікаво і змістовно відбулась конференція з обміну досвідом, на якій здобувачі освіти поділилися технологіями, формами, методами роботи в шкільній бібліотеці у викликах сучасності НУШ, які можна використовувати у подальшій практичній діяльності.
26 лютого 2025 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «STEM - популярний освітній тренд чи наскрізний елемент освітнього процесу?». У роботі серфінгу взяли участь здобувачі освіти різних категорій.
Керівник методичного серфінгу Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників з формами і засобами впровадження STEM-освіти, представила роль і місце STEM-освіти в реалізації завдань концепції «Нова українська школа».
Педагоги взяли активну участь в обговоренні питань щодо впровадження STEM-технологій в освітній процес та форм впровадження STEM-освіти на різних етапах вивчення тем шкільних предметів.
З 17 по 20 лютого відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Компетентнісний підхід в освіті та професійний розвиток вихователя». Напрям: розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників.
Вихователі отримали знання й розуміння основних ідей компетентнісного підходу в освіті; шляхів впровадження сучасних навчальних, виховних, розвивальних технологій в освітньому процесі; особливостей роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.
Педагогічна практика пройшла на базі комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради» з проблеми «Розвиток професійних компетентностей вихователів закладів загальної середньої освіти», під час якої Малявкіна Тетяна Володимирівна, вчитель зарубіжної літератури, вихователь, поділилася досвідом організації виховного процесу в умовах спеціалізованого закладу освіти.
Цікаво і змістовно відбулась конференція з обміну досвідом, на якій здобувачі освіти ділилися технологіями, формами, методами виховної роботи з дітьми, які використовують у своїй практичній діяльності.
Керівник навчання: Анатолій ТУРЧАК, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, професор.
Керівник групи: Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
03-13.02.2025 року для педагогічних працівників було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Ціннісно орієнтований підхід у викладанні фізичної культури», розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників (для вчителів (викладачів) фізичної культури закладів загальної середньої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) і фахової передвищої освіти) (керівник навчання – Анатолій ТУРЧАК, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, професор; керівник групи – Наталья КЛІМКІНА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища).
Здобувачі освіти підвищили рівень професійної компетентності щодо змісту предмета «Фізична культура» і послідовності його опрацювання з урахуванням вимог Державного стандарту базової середньої освіти, типової освітньої програми.
Під час навчання відбувся обмін досвідом з проблеми впровадження нових підходів, окремих прийомів, які сприяють продуктивній діяльності, підвищенню рівня професійної компетентності упровадження технології та методики особистісно зорієнтованого, компетентнісного та інтегрованого навчання, виховання й розвитку учнів у процесі викладання фізичної культури, посилення ролі виховання в освітньому процесі; оволоділи ефективними засобами пізнавальної та практичної діяльності вчителів, які забезпечуватимуть реалізацію освітньої галузі «Фізична культура» Державного стандарту базової середньої освіти щодо застосування сучасних технологій організації діяльності учнівського колективу.
5 лютого 2025 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Проблеми сучасного словникарства».
Захід відкрили директор комунального закладу «Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Дмитрук Віталій Іванович та завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Семез Андрій Анатолійович.
Турчак Анатолій Леонідович, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, професор, кандидат педагогічних наук, представив кафедру та відзначився цікавою доповіддю. Також участь узяли наукові та науково-педагогічні працівники з різних міст України.
На семінарі були обговорені такі теми:
1. Традиції та інновації у вітчизняному словникарстві.
3. Методологічні засади лексикографічних досліджень.
3. Тенденції розвитку навчального словникарства.
20.01 - 30.01.2025 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Шляхи удосконалення роботи з утвердження української національної та громадянської ідентичності». Напрям: розвиток професійних компетентностей керівників гуртків туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів закладів освіти.
Керівник навчання за програмою – Олександр ЖОСАН, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук; керівник групи – Олександр МОРОЩУК, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища.
Здобувачі освіти підвищили рівень професійної компетентності щодо посилення ролі виховання в освітньому процесі; оволоділи необхідними знаннями та вміннями для їхньої подальшої професійної діяльності в умовах реформування системи освіти України.
У процесі роботи відбувся обмін досвідом щодо використання сучасних освітніх технологій у професійній діяльності, забезпечення оптимальних умов для формування національно-патріотичної життєвої позиції здобувачів освіти, утвердження їхньої української національної та громадянської ідентичності, технологій, що сприяють діяльності гуртків туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів закладів освіти.
З 20 по 30 січня відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Професійний розвиток вчителя-дефектолога в умовах реформування освіти».
Вчителі-дефектологи навчалися у форматі онлайн, додаткові матеріали для опрацювання розміщувалися у Google Classroom. Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння основних ідей компетентнісного підходу в освіті; шляхів впровадження сучасних навчальних, виховних, розвивальних технологій в освітньому процесі; особливостей сучасних форм і методів корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.
Під час проведення майстер-класу Вікторія Вікторівна Лукавенко, директор комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 28 «Гніздечко» Кропивницької міської ради, ознайомила здобувачів із особливостями застосування арттерапії із дітьми з особливими освітніми потребами в умовах закладу дошкільної освіти.
Лілія Валеріївна Місюня, директор комунального закладу «Кропивницький міський центр комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю» Кропивницької міської ради, ознайомила з діяльністю закладу та особливостями логопедичного супроводу дітей із загальним та фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення.
Педагогічна практика пройшла на базі комунального закладу «Спеціальна школа № 1» Кропивницької міської ради, де Наталія Василівна Станкевич поділилася досвідом організації корекційно-розвиткового супроводу учнів в умовах спеціального закладу освіти.
Проводячи тренінг, Вікторія Вікторівна Павлюх, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти та Ніна Андріївна Мантуліна, вчитель початкових класів, корекційний педагог комунального закладу «Кущівська гімназія Кропивницької міської ради», ознайомили та опрацювали з педагогами базові ресурси стресостійкості у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
Цікаво і змістовно відбулась конференція з обміну досвідом, на якій здобувачі ділилися технологіями, методами, інструментами роботи з дітьми, які використовують у своїй практичній діяльності.
Упродовж захисту проєктів та випускних творчих робіт здобувачі освіти долучилися до створення спільної презентації в якій об’єднали форми, методи, засоби, способи, механізми педагогічної підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.
Керівник навчання: Тетяна БРАЖНІКОВА, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Керівник групи: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
23 січня 2025 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя
Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Особливості STEM-екскурсії». У роботі серфінгу взяли участь здобувачі освіти різних категорій.
Керівник методичного серфінгу Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників з особливостями вибору локацій і визначення маршруту STEM-екскурсії, представила досвід організації і проведення STEM- екскурсій в закладах освіти Кіровоградської області і міста Кропивницького.
STEM-екскурсія – особливий вид інтегрованих навчальних занять, який проводиться за межами освітнього закладу в умовах природного ландшафту, виробництва, музею, виставки з метою спостереження та вивчення учнями різних об’єктів і явищ навколишнього середовища з метою розвитку знань, умінь та компетентностей, встановлених Державним стандартом освіти України.
Педагоги взяли активну участь в обговоренні питань щодо впровадження STEM-технологій в освітній процес та використання STEM-екскурсій на різних етапах вивчення тем шкільних предметів.
"Захисники Кропивницького": презентація методичного посібника та навчальних програми з позашкільної освіти
Під час навчання на курсах з підвищення кваліфікації в КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» за програмою «Шляхи вдосконалення роботи з утвердження української національної та громадянської ідентичності» заступник директора з методичної роботи КЗ Інгульська Січ, кандидат геолого-мінералогічних наук Валентин Михайлович Вовк презентував кафедрі педагогіки, психології і корекційної освіти в особі завідувача кафедри, кандидата педагогічних наук, доцента Семеза А.А., та доцента кафедри, кандидат педагогічних наук, професора Турчака А.Л. (рецензент методичного посібника) методичні доробки колективу «Січі» — навчальні програми з позашкільної освіти та методичний посібник в межах розвитку міського освітньо-культурологічного проєкту «Захисники Кропивницького».
17 грудня 2024 року відбувся семінар для педагогічних працівників закладів освіти «Управління інноваційною діяльністю у закладах освіти». Учасники семінару ознайомилися із змінами до Положення про порядок здійснення інноваційної діяльності у сфері освіти» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.05.2003 року № 552), сучасними підходами до планування інноваційної освітньої діяльності, досвідом з питань реалізації всеукраїнського проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті. Посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій» (2022-2025)», поглибили знання щодо етапів упровадження інноваційних технологій в освітній процес.
Під час семінару було організовано обговорення умов здійснення інноваційної діяльності в закладах освіти, роботи колег розміщено у спільній презентації. Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес та участі в організації та проведенні інноваційних проєктів.
Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/.../19GRghSfawyHio1jz0.../edit
Керівник тренінгу: Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
16 грудня 2024 року відбулось навчання для педагогічних працівників закладів освіти за програмою тренінгу «Медіація як стратегія попередження та розв’язання конфліктних ситуацій».
Навчання було організовано за програмою Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Громадської організації «Ла Страда-Україна», Дитячиого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» (базові навички медіації).
Учасники поглибили знання щодо застосування медіації (посередництва) для попередження та розв’язання конфліктних ситуацій в умовах воєнного та повоєнного часу; особливостей відновного підходу для будування міжособистісних стосунків; ознайомились з інформацією щодо сутності та завдань медіації (рівень посередництва), алгоритму проведення процедури медіації. У практичній роботі здобувачі долучились до обговорення ситуацій за стратегією посередництва щодо розв’язання конфліктних ситуацій.
Під час тренінгу було організовано обговорення шляхів розв’язання конфліктних ситуацій, роботи колег розміщено у спільній презентації.
Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/view/16-12-2024pavlyukh-mediaz...
Керівник тренінгу: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
З 25 по 29 листопада відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами».
Педагоги навчалися у форматі онлайн, додаткові матеріали для опрацювання розміщувалися у Google Classroom. Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння про створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіку) інклюзивного навчання в умовах закладу освіти, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.
Під час проведення майстер-класу Вікторія Вікторівна Лукавенко, директор комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 28 «Гніздечко» Кропивницької міської ради, ознайомила здобувачі із особливостями забезпечення корекційно-розвиткової спрямованості занять в умовах закладу дошкільної освіти.
Під час проведення тренінгу Павлюх Вікторія Вікторівна, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти та Мантуліна Ніна Андріївна, вчитель початкових класів, корекційний педагог комунального закладу «Кущівська гімназія Кропивницької міської ради», ознайомили та опрацювали з педагогами базові ресурси стресостійкості для дітей в умовах інклюзії.
Цікаво і змістовно відбулась конференція з обміну досвідом, під час якої здобувачі ділилися технологіями, методами, інструментами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, які використовують у своїй практичній діяльності.
Упродовж захисту проєктів та випускних творчих робіт здобувачі освіти долучилися до створення спільної презентації в якій об’єднали форми, методи, засоби, способи, механізми педагогічної підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.
Керівник навчання: Тетяна БРАЖНІКОВА, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Керівник групи: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
З 25 по 29 листопада відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вихователів груп подовженого дня».
У процесі освітньої діяльності реалізовано основні завдання програми:
удосконалення уміння здійснювати діяльність відповідно до законодавчої бази у сфері виховної роботи, нормативно-правових документів, що регламентують основні ролі, завдання та кваліфікаційні характеристики вихователя групи подовженого дня;
підвищення обізнаності щодо форм, методів, засобів, способів, механізмів реалізації індивідуально-особистісного підходу при організації діяльності груп подовженого дня;
удосконалення умінь партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу;
удосконалення вмінь конструктивної та екологічної взаємодії з учасниками освітнього процесу щодо надання підтримки в освітньому процесі вихованцям;
удосконалення здатності надавати додаткову підтримку в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами.
Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння щодо основних механізмів навчальної, виховної та пізнавальної діяльності учнів; способів реалізації індивідуально-особистісного підходу при організації діяльності групи подовженого дня; уміння складати індивідуальні (групові) виховні маршрути для розвитку учня як особистості, громадянина.
Під час навчання матеріали для здобувачів освіти розміщувались у Google Classroom.
Під час вихідного діагностування здобувачі відзначили науково-методичний та загальнокультурний рівень викладання лекційних і практичних занять.
Керівник навчання: Андрій СЕМЕЗ, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.
Керівник групи: Інна ЧЕРВОНЕЦЬ, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.
У період з 18 по 22 листопада 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей практичних психологів закладів освіти. Піднапрям: навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу».
Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали нові знання про створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану, особливості роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, психолого-педагогічну підтримку здобувачів освіти у воєнний та повоєнний час, технології психологічної допомоги дітям, що пережили психотравмуючі події тощо.
Цікаво та змістовно було проведено практичне заняття, на якому практичний психолог Інгульського ліцею Устинівської селищної ради Надія ГРИДЖУК поділилася методами та технологіями психологічної підтримки здобувачів освіти у кризових станах, та ознайомила педагогів зі своєю профілактичною програмою «Мозаїка ідей».
На конференції з обміну досвідом та захисті індивідуальних, колективних робіт практичні психологи ділилися власними методами та технологіями щодо збереження ментального здоров’я, психологічної підтримки здобувачів освіти у воєнний та повоєнний час.
Під час вихідного діагностування здобувачі відзначили науково-методичний та загальнокультурний рівень викладання лекційних і практичних занять.
Керівник навчання: Андрій СЕМЕЗ, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент.
Керівник групи: Ольга ЗАБОЛОТНЯ, методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти.
З 18 по 22 листопада відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу».
Педагоги навчалися у форматі онлайн, додаткові матеріали для опрацювання розміщувалися у Google Classroom. Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння про особливості здійснення психологічної підтримки під час війни та розвитку стресостійкості учнів; психоемоційну безпеку у професійній діяльності. Під час тренінгу опрацювали інструменти психологічної допомоги в умовах війни та повоєнного часу, які можна використовувати у педагогічній практиці.
Під час проведення педагогічної практики Сосновська Марина Володимирівна, консультант комунальної установи «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради», ознайомила педагогів з базовими ресурсами стресостійкості у дітей, формами та методами психологічної підтримки, подолання стресів.
Цікаво і змістовно пройшла конференція з обміну досвідом, під час якої здобувачі ділилися технологіями, методами, інструментами психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни, які використовують у своїй практичній діяльності.
Упродовж захисту проєктів та випускних творчих робіт здобувачі освіти долучилися до створення спільної презентації «Валіза інструментів психологічної підтримки учасників освітнього процесу», де акцентували на практиках подолання стресових та травматичних ситуаціях, ресурсах стресостійкості, практиках щодо регуляції емоційних станів та підтримки ментального здоров’я учасників освітнього процесу.
Керівник навчання: Олександр ЖОСАН, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.
Керівник групи: Тетяна БРАЖНІКОВА, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Всеукраїнський круглий стіл,
присвячений 125-й річниці
від дня народження Григорія Костюка
21 листопада 2024 року за підтримки співорганізатора – Педагогічний музей України НАПН України, відбувся Всеукраїнський круглий стіл, присвячений 125-й річниці від дня народження Григорія Костюка, «Індивідуальний підхід до учнів як одна з головних засад концепції “Нова українська школа”».
Багатою та різноманітною є наукова спадщина Григорія Силовича Костюка, яка відображається у тематичних напрямах круглого столу: гуманістичні ідеї Григорія Костюка в контексті реалізації концепції «Нова українська школа»; наукова спадщина Григорія Костюка і сучасні проблеми особистісно орієнтованої освіти; педагогічні ідеї Григорія Костюка та інструменти сучасного вчителя в індивідуальному підході до учнів; індивідуальний підхід до навчання і виховання учнів з особливими освітніми потребами.
Розпочав роботу круглого столу Андрій Семез, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», який наголосив на важливості вивчення історії педагогіки та творчого використання ідей видатних педагогів.
Модераторами заходу були: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти; Тетяна БРАЖНІКОВА, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Маємо надію, що матеріали круглого столу зможуть використати науковці і практики для удосконалення освітнього процесу в різних ланках освіти.
Дякуємо співорганізаторам, доповідачам, авторам матеріалів, усім учасникам за активність та організованість.
04.11 - 15.11.2024 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей керівників гуртків туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів закладів освіти (ефективні технології організації національно-патріотичного виховання)» керівник навчання за програмою – Андрій СЕМЕЗ, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; керівник групи – Олександр МОРОЩУК, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища.
Здобувачі освіти підвищили рівень професійної компетентності щодо посилення ролі виховання в освітньому процесі; оволоділи ефективними засобами пізнавальної та практичної діяльності.
У процесі роботи відбувся обмін досвідом з проблеми впровадження нових підходів, технологій, окремих прийомів, що сприяють продуктивній діяльності гуртків туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів закладів освіти.
13 листопада 2024 року у форматі онлайн відбувся тренінг «Психосоціальна допомога військовослужбовцям та їхнім сім`ям» для працівників психологічної служби закладів освіти (керівник: Ольга ЗАБОЛОТНЯ, методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти). Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння щодо теорії та практики психологічної підтримки військових та їхніх сімей; уміння добирати ефективні форми, методи та практики відновлення та самодопомоги при травматичних стресах.
Під час проведення заходу було зосереджено увагу на наступних проблемах:
«Особливості комунікаційної роботи з сім`ями військовослужбовців»; «Сучасні методи та техніки роботи з військовими та їхніми сім`ями» (Ольга ЗАБОЛОТНЯ, методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти).
«Психосоціальна адаптація та відновлення психотравмованих військовослужбовців, їхніх взаємин в родині» (Андрій СЕМЕЗ, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент).
«Професіоналізм, особливості комунікації практичного психолога. Відновлення психолога після роботи з військовими та їхніми родинами, які проживають складні етапи життя» (Наталія ДЗЮБАС, методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти).
Протягом роботи семінару реалізовано основні завдання програми:
-поглиблення теоретичних та практичних знань з кризової психології щодо роботи з травматичним досвідом військових та членів їх сімей;
-удосконалення умінь застосовувати техніки відновлення та самодопомоги після травматичного стресу;
-активізація професійних компетентностей практичних психологів для здійснення психологічної підтримки та допомоги військовим та членам їх сімей.
Детальніше...
Інформація про відзначення закладів освіти
Працівники кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти здійснюють організаційно-методичне забезпечення щодо впровадження STEM-технологій у практику роботи закладів освіти. На сайті кафедри створений розділ «STEM-освіта», який висвітлює основні нормативно-правові документи, Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2024/2025 навчальному році, інформаційні матеріали про досвід закладів освіти Кіровоградської області з питань впровадження STEM-освіти. Під час методичного серфінгу здійснюється консультування педагогічних працівників з питань впровадження STEM-освіти в закладах загальної середньої освіти, закладах позашкільної освіти і закладах дошкільної освіти: особливості STEM-уроків і STEM-проєктів, STEM-технології, форми впровадження STEM-освіти, STEM-засоби тощо.
Відповідно до наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 12.08.2024 року № 21/03-34 «Про відзначення закладів освіти» за системний підхід у розвитку STEM-освіти, вагомі досягнення в інноваційній педагогічній, науковій діяльності Гуманітарний ліцей Олександрійської міської ради Кіровоградської області (директор Малишева Тетяна Анатоліївна) нагороджено відзнакою «Ми розвиваємо STEM».
Методичний серфінг
«Цифрові уроки в Мозабук»
05 листопада 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Цифрові уроки в Мозабук». У роботі серфінгу взяли участь здобувачі освіти різних категорій.
Керівник методичного серфінгу Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників з особливостями цифрових уроків, як отримати доступ до цифрових уроків на Мозабук, як працювати на електронній освітній платформі MOZAIK education.
Педагоги взяли активну участь в обговоренні питань щодо впровадження STEM-технологій в освітній процес та використання цифрових уроків.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
25 жовтня 2024 року працівники кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти разом з іншими працівниками КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, щоб відчути себе єдиною потужною спільнотою через належність до нашого об’єднувального духовного скарбу – рідної мови.
Напередодні Дня української писемності та мови наукові та педагогічні працівники обговорили сучасні тенденції щодо змін, які відбуваються в мові, зокрема закцентували увагу на найпопулярніших нових словах, які народжені війною.
16.09 – 27.09.2024 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників у форматі онлайн було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей вчителів предмета «Захист України» (піднапрям: «Знання і використання фахових методик та ефективних методів викладання»), керівник навчання – Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук; керівник групи – Світлана БОЙКО, завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища.
Здобувачі освіти підвищили рівень професійної компетентності щодо посилення ролі військово-патріотичного виховання в освітньому процесі; актуалізували та поглибили знання щодо сучасного стану воєнної справи, нових принципів військового управління та планування, військових технологій.
Під час педагогічної практики здобувачі освіти ознайомилися із досвідом роботи Сергія Кондратьєва, вчителя предмета «Захист України» Новоукраїнського ліцею «Лідер» Новоукраїнської міської ради, переможця обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023». Здобувачі освіти активно працювали, ділилися досвідом, що сприяло підвищенню фахового рівня та їх професійної майстерності. Матеріали з досвіду роботи педагогів можна переглянути за посиланням: https://defense-ua.blogspot.com/p/blog-page_19.html
16.09 - 27.09.2024 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників у форматі онлайн було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей педагогів-організаторів, культорганізаторів закладів освіти (сучасні технології організації життєдіяльності учнівського колективу)» керівник навчання – Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти; керівник групи – Надія ПЛАЩЕВСЬКА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища.
Здобувачі освіти підвищили рівень професійної компетентності щодо посилення ролі виховання в освітньому процесі; оволоділи ефективними засобами пізнавальної та практичної діяльності.
Під час навчання відбувся обмін досвідом з проблеми впровадження нових підходів, окремих прийомів, які сприяють продуктивній діяльності, підвищенню рівня професійної компетентності педагогів-організаторів і культорганізаторів закладів освіти щодо застосування сучасних технологій організації діяльності учнівського колективу.
Підручникознавство : словник-довідник
Вийшов друком словник-довідник з підручникознавства - перший в Україні. Книга є результатом багаторічної роботи Олександра Жосана.
Пропонований словник-довідник містить визначення і тлумачення основних понять, що використовуються у теорії навчальної літератури, навчального словникарства, практиці підручникотворення та видавничій справі.
Для наукових, науково-педагогічних працівників, студентів закладів вищої освіти, вчителів, авторів різних видів навчальної літератури.
Вручення грамот працівникам кафедри
18 червня 2024 року на засіданні вченої ради КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» директором інституту В. Дмитруком групі працівників кафедри були вручені грамоти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток освіти і науки України, плідну співпрацю та особистий вклад у розбудову діалогу між науковою спільнотою і суспільством. Грамоти отримали Олександр ЖОСАН, Валентина ВОЙТКО, Андрій СЕМЕЗ та Вікторія ПАВЛЮХ. Інші працівники кафедри, які не змогли бути присутніми на заході, отримають грамоти пізніше.
Навчання за програмою підвищення кваліфікації
«Розвиток професійних компетентностей
учителів-дефектологів»
У період з 27 травня до 7 червня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання вчителів-дефектологів (логопедів, сурдопедагогів, тифлопедагогів, олігофренопедагогів) за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей учителів-дефектологів», метою якого є забезпечення якісного освітнього процесу засобами сучасних технологій.
Учасниками навчання стали 34 педагогічних працівники області.
Передусім, керівником групи було проведено опитування здобувачів, визначено питання дефектологічного супроводу, з яких слухачі потребують додаткової інформації та складено тематику проведення консультацій.
Під час лекцій та практичних занять відбулось обговорення сучасних тенденцій розвитку спеціальної освіти, інноваційних технологій корекційно-розвиткової роботи. Особливу увагу було приділено обговоренню методичного забезпечення діяльності вчителя-дефектолога в парадигмі освітніх змін.
Родзинкою групи було те, що навчання об’єднало працівників різних закладів: вчителів-логопедів дошкільної освіти, вчителів-дефектологів спеціальних шкіл, вчителів-дефектологів, що здійснюють корекційно-розвиткову роботу з учнями різного віку.
Педагогічна практика відбулась на базі Піщанобрідської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради. Заступник директора Олена КОЗАК ознайомила здобувачів освіти з роботою вчителів-дефектологів закладу, показала відеоматеріали із застосуванням сучасних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
Працівники дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 61 «Гніздечко» комбінованого типу Кропивницької міської ради провели майстер-клас «Застосування арттерапії у роботі з дітьми з психофізичними порушеннями». Директор закладу Вікторія ЛУКАВЕНКО ознайомила із системою роботи закладу, Ірина СЄНЧІНА та Олена ПОРХУН презентували методичні новинки, продемонстрували відеоматеріали спільної роботи вчителя-логопеда та вихователя.
Юрій ВОРОНОВ, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 3» Кропивницької міської ради разом із колегами наголосили на особливостях корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
На конференції з обміну досвідом учасники презентували сучасні технології роботи з дітьми різного віку, методики корекційно-розвиткового супроводу, техніки підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни, наголошували на важливих аспектах корекційної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, наповнюючи «Торбинку сучасних технік корекційної роботи». Жеребцова Н.В. презентувала авторські логопедичні зошити, Каліновська О.В. представила інструменти скаффолдингу у роботі з дітьми з особливими потребами. Також були висвітлені питання застосування арттерапії, логоритміки, корекції й постановки звуків тощо.
Випускні творчі робіти та розробки колективних (індивідуальних) проєктів здобувачів освіти розміщено у спільній презентації у Google Classroom, учасники мали змогу ознайомитись з представленими матеріалами у зручний час та залишити коментарі колегам.
Протягом навчання матеріали лекцій та практичних занять, рекомендовані відеоресурси та джерела для самостійного опрацювання для здобувачів освіти розміщувались у Google Classroom.
Усі учасники виконали завдання, передбачені програмою, та показали результати позитивної динаміки навчання. У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим, плідним та орієнтованим на виклики сучасної освіти.
Керівник навчання: Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.
Керівник групи: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти.
Навчання педагогічних працівників за програмою підвищення кваліфікації «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу»
13-17 травня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання педагогічних працівників усіх фахів і категорій за програмою підвищення кваліфікації «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу».
Підвищили кваліфікацію 30 педагогічних працівників області. Під час проведення лекцій та практичних занять відбулось обговорення нормативно-правового забезпечення роботи щодо збереження ментального здоров’я та створення безпечного середовища, інструментів дистанційної підтримки в умовах воєнного та повоєнного станів. Особливу увагу було зосереджено на різних аспектах набуття травматичного досвіду дітьми різного віку та дорослими, базових ресурсах стресостійкості, факторах розвитку резилієнс в учасників освітнього процесу: дітей, батьків, педагогічних працівників.
Педагогічну практику було проведено на базі комунальної установи «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради». Консультант центру Сосновська Марина Володимирівна ознайомила здобувачів з інструментами психологічної підтримки та подолання стресів, зокрема презентувала вправу «Вікно толерантності» та власноруч створені відеоматеріали із застосування практик «заземлення».
На конференції з обміну досвідом учасники презентували техніки підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни, наголошували на важливих аспектах психолого-педагогічної допомоги дітям та дорослим, наповнюючи «Валізу інструментів психологічної підтримки», також акцентували увагу на підтримці сімей ВПО, сімей, що переживають психотравму, пов’язану із загибеллю членів родини та ін. Під час обговорення було зосереджено увагу на вікових особливостях переживання травматичних ситуацій в учасників освітнього процесу, виходу з процесу горювання, адаптації до нових умов життя, подолання емоційного виснаження та застосування відновних практик. Родзинкою групи було те, що навчання об’єднало працівників різних закладів: дошкільних, закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що сприяло деталізації переживання психотравм дітьми різного віку і дорослими.
Випускні творчі роботи та розробки колективних (індивідуальних) проєктів здобувачів освіти розміщено у спільній презентації у Google Classroom, учасники мали змогу ознайомитись з представленими матеріалами у зручний час та залишити коментарі колегам. Особливу увагу приділено різним аспектам подолання стресових та травматичних ситуацій, підтримці ресурсів стресостійкості, mindfulness практикам, що сприяють регуляції емоційних станів та підтримки ментального здоров’я дітей та дорослих.
Під час навчання матеріали лекцій та практичних занять, рекомендовані відеоресурси та джерела для самостійного опрацювання слухачами були розміщені у Google Classroom.
Усі учасники виконали завдання, передбачені навчальною програмою, та показали результати позитивної динаміки навчання. У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим, плідним та орієнтованим на виклики сучасної освіти.
Керівник навчання: Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.
Керівник групи: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Міністерство освіти і науки України
Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»
Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної
педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»
Всеукраїнська науково-практична конференція,
присвячена 106-й річниці від дня народження
«Соціально-психологічна підтримка учасників освітнього процесу»
Конференція відбудеться 25–26 квітня 2024 року у м. Кропивницькому
Навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вихователів закладів спеціальної освіти, гуртожитків, пансіонів»
З 04 по 12 квітня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вихователів закладів спеціальної освіти, гуртожитків, пансіонів. Піднапрям: розвиток психологічної, емоційно-етичної, здоров’язбережувальної компетентностей, педагогіки партнерства». Підвищили кваліфікацію 32 педагогічних працівники області. Під час проведення лекційних та практичних занять були обговорені актуальні питання запровадження спеціальної освіти, основні індивідуально-психологічні закономірності розвитку особистості дитини на різних вікових етапах, концептуальні засади та нормативно-правові аспекти впровадження ідей та принципів педагогіки партнерства.
Для здобувачів освіти було організовано педагогічну практику на базі Піщанобрідської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради Учасники ознайомилися із сучасними підходами до здійснення виховної роботи у закладі спеціальної освіти.
На конференції з обміну досвідом здобувачі освіти презентували власні напрацювання з питань виховання, адаптації, соціалізації дітей у закладі спеціальної освіти, використання казкотерапії, арттерапії, у роботі з дітьми з порушеннями психофізичного розладу. Значну увагу було приділено адаптації та модифікації навчальних програм, дидактичних матеріалів та освітнього середовища.
Під час проведення вихідного діагностування здобувачі відзначили актуальність тематики навчання, практичну насиченість роботи викладачів.
У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим та орієнтованим на виклики сучасної освіти.
Під час навчання матеріали для здобувачів освіти було розміщено у Google Classroom, створена Рadlet-дошка для творчих робіт, матеріалів досвіду роботи, проєктів, авторських блогів здобувачів освіти за посиланням: https://padlet.com/vi4irko1/08-12-04-2024-5m01bfw7aquo.
Керівник навчання: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Керівник групи: Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Навчання за програмою підвищення кваліфікації «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами»
18-22 березня 2024 року на базі КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівники закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами».
До навчання було залучено 31 педагогічний працівник області. Керівники навчання - доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Антоніна КЕНДЮХОВА та старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Вікторія ПАВЛЮХ. На початку проведення навчання для здобувачів освіти було проведено вхідне діагностування, інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності, сфокусовано увагу на актуальних питаннях психолого-педагогічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії..
У ході проведення лекційних та практичних занять відбулось обговорення нормативно-правового забезпечення Під час проведення лекційних та практичних занять були обговорені актуальні питання нормативно-правового забезпечення і запровадження інклюзивного навчання, здійснення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами. Акцентовано увагу на особливостях набуття травматичного досвіду дітьми з ООП та дорослими в умовах воєнного часу, базових ресурсах стресостійкості.
Для здобувачів освіти було організовано педагогічну практику на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 3» Кропивницької міської ради» (директор - Воронов Ю.М.). Учасники ознайомились з діяльністю центру, було презентовано роботу фахівців ІРЦ у напряму здійснення корекційно-розвиткових послуг, обговорено питання співпраці учасників команди психолого-педагогічного супроводу та додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами.
На конференції з обміну досвідом учасники презентували власний досвід роботи, обговорювали можливість застосування сучасних технологій для дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії, зібрали «Кейс цікавих ідей для інклюзії», який застосовуватимуть у власній практиці після завершення навчання, акцентували увагу на формах спільного викладання в умовах інклюзії, взаємодії вчителя й асистента вчителя. Значну увагу було приділено запровадженню STEM-освіти в умовах інклюзії, застосуванню сучасних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, зокрема арттерапії тощо.
Для учасників навчання було проведено тренінгове заняття «Базові ресурси стресостійкості для дітей в умовах інклюзії».
Під час захисту проєктів та випускних творчих робіт здобувачі освіти долучились до створення спільної презентації «Сучасні технології у підтримці дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії», в розміщених матеріалах акцентували увагу на сучасних методах психолого-педагогічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами.
Усі учасники виконали передбачені навчальною програмою завдання.
У вихідному діагностуванні здобувачі відзначили високий професійний рівень викладачів, практичну насиченість змісту роботи та зосередженості на питаннях створення інклюзивного середовища. Серед пропозицій – залишити доступ до матеріалів у Google Classroom учасникам навчання за програмою підвищення кваліфікації для практичного застосування у власній практичній діяльності, збільшення тривалості навчання.
У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим і плідним та орієнтованим на виклики сучасної освіти.
Інформацію підготувала старший викладач кафедри Вікторія ПАВЛЮХ
Всеукраїнський круглий стіл, присвячений 105-й річниці від дня народження
Івана Ткаченка
у контексті реалізації ідей концепції “Нова українська школа”»
6 лютого 2024 року
V Всеукраїнська науково-практична конференція
«АРТТЕРАПІЯ В РОБОТІ ПСИХОЛОГА:
23–27 жовтня 2023 року
м. Кропивницький
Навчання за програмою підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів (сурдопедагогів, тифлопедагогів, олігофренопедагогів, логопедів) «Розвиток професійних компентностей вчителів-дефектологів»
З 02 жовтня по 13 жовтня 2023 року відповідно до наказу КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівників закладів освіти проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів (логопедів, тифлопедагогів, сурдопедагогів, олігофренопедагогів) за напрямом: «Розвиток професійних компентностей вчителів-дефектологів. Піднапрям: розвиток психологічної, емоційно-етичної, здоров’язбережувальної компетентності, педагогічного партнерства».
Підвищив кваліфікацію 31 педагогічний працівник області. На початку проведення навчання для здобувачів освіти було проведено вхідне діагностування, інструктаж із техніки безпеки життєдіяльності, сфокусовано увагу на актуальних питаннях корекційної освіти.
28 вересня – день народження
Василя Сухомлинського
Запрошуємо до участі у конференції!
V Всеукраїнська науково-практична конференція
«АРТТЕРАПІЯ В РОБОТІ ПСИХОЛОГА:
23–27 жовтня 2023 року
м. Кропивницький
Круглий стіл
«Педагогіка партнерства: партнерська взаємодія та компетентісний підхід у роботі методиста закладу післядипломної освіти в умовах НУШ»
13 вересня 2023 року в рамках співпраці з Вінницькою академією неперервної освіти відбувся круглий стіл з проблеми «Педагогіка партнерства: партнерська взаємодія та компетентісний підхід у роботі методиста закладу післядипломної освіти в умовах НУШ».
Питання для обговорення:
1. Педагогіка партнерства – ключовий компонент НУШ.
2. Ефективні форми налагодження партнерських взаємин.
3. Форми взаємодії між методистами та вчителями в рамках реалізації педагогіки партнерства.
На запрошення Надії Василенко, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри управління та адміністрування, у роботі круглого столу взяли участь працівники інституту: Олександр Жосан, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти; Олена Половенко, завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань; Людмила Хлань, завідувач науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін.
8 червня директор КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Віталій Дмитрук вручив сертифікат Антоніні Кендюховій, доценту кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидату педагогічних наук, доценту, що засвідчує перемогу в конкурсі на Чотирнадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти».
5 травня 2023 року відбулася
Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 105-й річниці
від дня народження Василя Сухомлинського
в умовах війни та повоєнного часу»
Всеукраїнська науково-практична конференція,
присвячена 145-й річниці від дня народження Григорія Ващенка
«Виховання громадянина-патріота
в умовах реалізації завдань концепції
15 березня 2023 року
Вебінар для педагогічних працівників з теми «Інноваційні освітні технології під час дистанційного навчання»
НАВЧАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА:
ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК
Вийшло друком видання: Навчальна література : термінологічний словник / уклад. О.Е. Жосан. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2023. – 64 с.
Пропонований словник, який видано в Україні вперше, містить визначення і тлумачення основних понять, що використовуються у теорії навчальної літератури, навчального словникарства, практиці підручникотворення та видавничій справі.
У цьому словнику подано 225 термінів, які стосуються різних напрямів розробки, рецензування, форматування, редагування та виготовлення навчальної літератури в Україні. Видання має науковий характер та певну методичну цінність: містить статті, у яких подано унормовані та сформульовані тлумачення як відомих термінів, так і тих, що виникли протягом останнього часу.
Матеріали словника знайомлять читачів як із новітніми дослідженнями проблем навчальної літератури, так і з основоположними досягненнями науки, які мають вагоме значення для системи освіти в сучасних умовах. За функціональним призначенням і характером інформації це видання відноситься до галузевих словників.
Для наукових, науково-педагогічних працівників, студентів закладів вищої освіти, вчителів, авторів різних видів навчальної літератури.
Тел. для довідок: 096 9011311.
Обласний круглий стіл,
присвячений 70-річчю від дня народження Андрія Іванка,
«Педагог, науковець, громадський діяч»
18 cічня 2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся обласний круглий стіл, організований кафедрою педагогіки, психології і корекційної освіти, «Педагог, науковець, громадський діяч», присвячений 70-річчю від дня народження Андрія ІВАНКА (1953–2014), колишнього заступника директора з науково-методичної роботи та доцента кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», колишнього вчителя історії та заступника директора з навчально-виховної роботи Созонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, активіста товариства «Просвіта» та інших громадських організацій.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ БІБЛІОТЕКИ АНДРІЯ ІВАНКА
11 січня 2023 року у відділі рідкісних та цінних видань обласної наукової універсальної бібліотеки імені Д.І.Чижевського відбулася презентація зібрання книг Андрія ІВАНКА (1953-2014), заслуженого працівника освіти, кандидата педагогічних наук, заступника директора та доцента кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти комунального закладу "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського", активіста товариства "Просвіта".
Це спільний захід відділу рідкісних та цінних видань комунального закладу «ОУНБ ім. Д.І.Чижевського» та кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» до 70-річного ювілею педагога, який вбачав своє покликання у відновленні нашої історичної пам’яті. Свою бібліотеку, як зазначила завідувач відділу Наталія ЗЕЛЕНСЬКА, Андрій Борисович збирав все життя. Серед видань – класики української та зарубіжної літератури, історичні монографії, енциклопедичні довідники та ін. Кожна книга прочитана, деякі декілька разів, про що свідчать записи на титульних сторінках, помітки та підкреслення в тексті.
Своїми спогадами про колегу та друга поділились завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук Олександр ЖОСАН; старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат історичних наук Юрій МИТРОФАНЕНКО; старший викладач кафедри педагогіки, психології ікорекційної освіти, кандидат педагогічний наук Валентина ВОЙТКО; методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища Надія ДЯЧЕНКО; колеги та учні з Созонівського ліцею: Наталія ГРИШИНА, заступник директора з виховної роботи, Лілія КЛИМЕНКО, педагог-організатор. Усі з теплотою згадували Андрія Борисовича, його високий професіоналізм, ерудованість та людяність.
Співробітники відділу рідкісних та цінних видань підготували виставку «Вчитель і Просвітитель», на якій, крім наукових досліджень та статей у центральній та обласній пресі, експонуються рідкісні видання з бібліотеки Андрія Борисовича. Серед раритетів, зокрема, заборонені за радянських часів книги Джорджа Орвелла, Івана Дзюби, Любомира Винара та ін. Виставка буде експонуватися протягом місяця.
ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ
НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Вийшов із друку збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогіка партнерства: реалії та перспективи», яка відбулася 11-12 жовтня 2022 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».
У виданні обсягом 378 сторінок опубліковані тези доповідей учасників конференції із 16 регіонів України. Укладачі: Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук; Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук. Видання адресоване науковим, науково-педагогічним, педагогічним працівникам.
Вивчення та узагальнення педагогічного досвіду
Вчитель трудового навчання та християнської етики Михайло Анатолійович Царук сприяв протягом п’ятнадцяти років роботи створенню у Петрівському ліцеї неповторного психологічного клімату, значною мірю завдяки якому учні з сімей різних конфесій виховуються у дусі патріотизму та залучаються до добровільного пізнання моральних християнських традицій нашого народу. Це є важливим для формування особистого світогляду, оскільки традиція – це не просто формальне повторення того, що стверджувалося в минулому, а нове переживання вічних християнських моральних чеснот у сучасності.
Практикум «Корекційно-розвиткова складова інклюзивного навчання»
8-9 грудня 2022 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся практикум учителів закладів загальної середньої освіти з проблеми «Корекційно-розвиткова складова інклюзивного навчання», відповідальним за проведення якого був Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Перед учасниками практикуму виступили Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри, олігофренопедагог, практичний психолог; Юрій ВОРОНОВ, директор Інклюзивно-ресурсного центру №3 Кропивницької міської ради; консультант вчитель-дефектолог центру Валентина ВОРОНОВА.
На заняттях практикуму розглядалися питання: «Теоретичні засади інклюзивної освіти», «Діти з особливими освітніми потребами: класифікація та характеристика», «Умови впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти: організаційно-методичний аспект», «Інклюзивно-ресурсний центр у системі інклюзивної освіти», «Зміст та форми корекційно-розвиткових занять».
У роботі практикуму взяло участь 20 педагогів із закладів освіти області.
Детальніше: Практикум 08-09.12.2022 (google.com)
Інформацію підготувала Надія ПЛАЩЕВСЬКА
21–28 листопада 2022 року
м. Кропивницький
Всеукраїнська науково-практична конференція, присвяченої 104-й річниці
від дня народження Василя Сухомлинського
11-12 жовтня 2022 року
м. Кропивницький
До 95-річчя від дня народження
Віталія Войтка (1927-1989),
засновника особистісно-рольового підходу до організації навчального процесу в освіті дорослих, автора-укладача першого вітчизняного психологічного словника
Рижак Л. «Оптиміст завжди перемагає». На пошану професора Віталія Войтка
Психологічний словник / за ред. В.І. Войтка. – К.: Вища шк., 1982. – 214 c.
У словнику представлено широке коло понять психологічної науки, подано різнобічний довідковий матеріал, що відбиває сучасний стан психології: основні терміни, які стосуються психічних функцій і психічних станів людини, нові психологічні категорії, які виникли в останні роки під впливом соціалістичного способу життя і науково-технічної революції. Розрахований на науковців, аспірантів і студентів вузів, учителів і вихователів, пропагандистів і всіх, хто самостійно вивчає питання психології.
ОНЛАЙН-СЕМІНАР З ПРОБЛЕМИ "СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ"
07-08.09.2022 року відбувся онлайн-семінар з проблеми «Сучасні підходи до соціального партнерства в умовах інклюзивного навчання» для педагогічних працівників закладів освіти. До роботи семінару долучилися 23 педагогічні працівники закладів освіти області. Програмою охоплено 4 змістові лінії, що спрямовані на опрацювання сутності філософії партнерської педагогіки та її складової - соціального партнерства, сучасних технологій партнерства у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, розвиток навичок партнерської взаємодії. Особливу увагу приділено створенню методичного кейсу для роботи педагогів в умовах воєнного стану.
Керівники навчання за програмою:
Антоніна КЕНДЮХОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти;
Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри.
Детальніше за посиланням:https://sites.google.com/view/07-08092022pavlyukh07080922/
НЕЗЛАМНЕ ПРАГНЕННЯ ДО ВОЛІ
Укладачі: Юлія ФЕДОРОВА, Сергій ПЛЯКА. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 184 с.
Інформаційно-методичні матеріали допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2022/2023 н.р. та сприятимуть формуванню в учнівської молоді патріотизму та гуманізму, поваги до історико-культурного надбання і традицій українського народу, свободи та готовності до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Запропоновані інформаційно-методичні матеріали доповнено значною кількістю інтернет-ресурсів, що сприяє подальшому їх використанню у системі виховної роботи закладів освіти.
23.05.2022 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» було проведено семінар з проблеми «Використання тестових технологій в роботі з учнями з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.
У роботі семінару взяли участь 22 педагогічних працівника закладів освіти області.
По закінченню семінару слухачі досягнули таких результатів навчання:
Удосконалення знань з питань основних механізмів функціонування і реалізації компетентнісної парадигми навчання, ролі інформаційно-комунікаційних технологій у підтримці інклюзивного навчання. Розуміння специфіки використання тестових технологій в роботі з учнями з особливими освітніми потребами. Набуття навичок застосування інформаційно-комунікаційних технологій при навчанні та вихованні дітей із особливими потребами.
Детальніше за покликанням https://sites.google.com/d/10NIcZytRYptEkQ_8uC2LD7M_wfV4Ip8r/p/1Myl6cHdf8oCu8q9QSE8tud87eCZ85gtq/edit
Тренінг «Психолого-педагогічна характеристика учнів з особливими освітніми потребами та особливості супроводу в напрямі формування ключових компетентностей»
4 травня 2022 року відбувся онлайн-тренінг для педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, практичних психологів, соціальних педагогів «Психолого-педагогічна характеристика учнів з особливими освітніми потребами та особливості супроводу в напрямі формування ключових компетентностей». У заході взяли участь 37 педагогічних працівників закладів освіти області.
Здобувачі освіти поглибили знання з питань компетентнісного підходу у роботі з учнями, опрацювали нормативні документи щодо організації педагогічної підтримки та психологічного супроводу учнів з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальної парадигми розвитку, долучились до практичної роботи з моделювання роботи команди психолого-педагогічного супроводу. На запити здобувачів матеріали сайту будо доповнено інформацією про організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Детальніше за покликанням:
Керівник навчання за програмою підвищення кваліфікації - Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри
ОНЛАЙН-ПРАКТИКУМ «ОЦІНЮЄМО ПІЗНАВАЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ»
27-28.04.2022 року відбувся онлайн-практикум з проблеми «Оцінюємо пізнавальну діяльність учнів в умовах інклюзивного навчання» для всіх категорій здобувачів освіти. Підвищували кваліфікацію 22 педагогічні працівники закладів освіти області. Програмою було охоплено два модулі, що включали теоретичні знання з питань сутності змісту інклюзивного навчання та нової філософії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.
Детальніше за покликанням:
Керівники навчання за програмою підвищення кваліфікації:
Антоніна КЕНДЮХОВА, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент;
Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри
11.04-27.04.2022 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» було проведено дистанційний семінар-практикум Проблема «Електронні засоби навчання учнів з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників, які працюють або готуються до роботи в умовах дистанційного навчання. У роботі семінару взяли участь 50 педагогічних працівників закладів освіти області. В ході роботи семінару-практикуму розглядались такі питання, як: «Теоретичні засади інформатизації процесів інклюзивного навчання», «Технології підтримки персоніфікованого навчального середовища», «Інформаційно-комунікаційні технології підтримки інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти», «Мультимедійні технології підтримки інклюзивного навчання в закладах освіти».
По закінченню семінару-практикуму учасники отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації обсягом 15 годин та додосягнули таких результатів:
- Уміння аналізувати сучасні освітні тенденції; використовувати набуті знання у професійній діяльності для практичної реалізації державної політики та освітніх ідей;
- Оцінювання власних умінь та навичок відповідно до потреб реального часу;
- Організація освітньої діяльності в умовах розвитку інформаційного суспільства з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій.
29.08.2022 відбувся онлайн-семінар з проблеми «Арт-терапевтичний підхід в наданні корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими потребами, асистентів вчителів, практичних психологів, соціальних педагогів закладів дошкільної та загальної освіти, за програмою, розробленою Оксаною МОЛЧАНОВОЮ, старшим викладачем кафедри педагогіки. психології і корекційної освіти, кандидатом психологічних наук. Керівник семінару – Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.
Підвищували кваліфікацію 22 педагогічні працівники закладів освіти області. Програмою було охоплено модулі, що містять арт-терапевтичні методики для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. Під час обміну досвідом роботи акцентовано увагу на корекційно-розвитковому супроводі здобувачів засобами арт-терапії в умовах воєнного стану.
Детальніше за гіперпосиланням:
Кафедрою педагогіки, психології і корекційної освіти 04 жовтня 2022 року проведено обласний семінар для всіх категорій здобувачів освіти з проблеми «Інноваційний потенціал компетентного педагога в умовах впровадження інклюзивного навчання».
Під час семінару були розглянуті такі питання: визначення понять інноваційної освітньої діяльності, готовності педагога до інноваційної діяльності, загальні компетентності педагога, інноваційні форми, методи та засоби в освітньому процесі; розвиток загальних компетентностей учителя, необхідних для роботи в умовах інклюзивного навчання; умови розвитку інноваційного потенціалу компетентного педагога.
Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/d/1KBaXzDbgDBdzuCS-MtdXu_XCqXmiXFbC/p/1LGXSG6XIRGPhlrOj9IgG2eEwn2yrN4Rs/edit.