Комунальний заклад "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського"

КАФЕДРА ПЕДАГОГІКИ, ПСИХОЛОГІЇ І

КОРЕКЦІЙНОЇ ОСВІТИ



м. Кропивницький


Міністерство освіти і науки України

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» 

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної

педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»


Всеукраїнська науково-практична конференція,

присвячена 106-й річниці від дня народження 

Василя Сухомлинського, 

«Соціально-психологічна підтримка учасників освітнього процесу»

 

Конференція відбудеться 25–26 квітня 2024 року у м. Кропивницькому

Навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вихователів закладів спеціальної освіти, гуртожитків, пансіонів»

З 04 по 12 квітня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вихователів закладів спеціальної освіти, гуртожитків, пансіонів. Піднапрям: розвиток психологічної, емоційно-етичної, здоров’язбережувальної компетентностей, педагогіки партнерства». Підвищили кваліфікацію                        32 педагогічних працівники області. Під час проведення лекційних та практичних занять були обговорені актуальні питання запровадження спеціальної освіти, основні індивідуально-психологічні закономірності розвитку особистості дитини на різних вікових етапах, концептуальні засади та нормативно-правові аспекти впровадження ідей  та принципів педагогіки партнерства.

Для здобувачів освіти було організовано педагогічну практику на базі Піщанобрідської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради Учасники ознайомилися із сучасними підходами до здійснення виховної роботи у закладі спеціальної освіти. 

На конференції з обміну досвідом здобувачі освіти презентували власні напрацювання з питань виховання, адаптації, соціалізації дітей у закладі спеціальної освіти, використання казкотерапії, арттерапії, у роботі з дітьми з порушеннями психофізичного розладу. Значну увагу було приділено адаптації та модифікації навчальних програм, дидактичних матеріалів та освітнього середовища.

Під час проведення вихідного діагностування здобувачі відзначили актуальність тематики навчання, практичну насиченість роботи викладачів.

У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим та орієнтованим на виклики сучасної освіти.

Під час навчання матеріали для здобувачів освіти було розміщено у Google Classroom, створена Рadlet-дошка для творчих робіт, матеріалів досвіду роботи, проєктів, авторських блогів здобувачів освіти за посиланням: https://padlet.com/vi4irko1/08-12-04-2024-5m01bfw7aquo.

Керівник навчання: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.

Керівник групи: Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.

Навчання за програмою підвищення кваліфікації «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами»

18-22 березня 2024 року на базі КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» для педагогічних працівники закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами».

До навчання було залучено 31 педагогічний працівник області. Керівники навчання - доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Антоніна КЕНДЮХОВА та старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Вікторія ПАВЛЮХ. На початку проведення навчання для здобувачів освіти було проведено вхідне діагностування, інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності, сфокусовано увагу на актуальних питаннях психолого-педагогічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії..

У ході проведення лекційних та практичних занять відбулось обговорення нормативно-правового забезпечення Під час проведення лекційних та практичних занять були обговорені актуальні питання нормативно-правового забезпечення і запровадження інклюзивного навчання, здійснення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.  Акцентовано увагу на особливостях набуття травматичного досвіду дітьми з ООП та дорослими в умовах воєнного часу, базових ресурсах стресостійкості.

Для здобувачів освіти було організовано педагогічну практику на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 3» Кропивницької міської ради» (директор - Воронов Ю.М.). Учасники ознайомились з діяльністю центру, було презентовано роботу фахівців ІРЦ у напряму здійснення корекційно-розвиткових послуг, обговорено питання співпраці учасників команди психолого-педагогічного супроводу та додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами. 

На конференції з обміну досвідом учасники презентували власний досвід роботи, обговорювали можливість застосування сучасних технологій для дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії,  зібрали «Кейс цікавих ідей для інклюзії», який застосовуватимуть у власній практиці після завершення навчання, акцентували увагу на формах спільного викладання в умовах інклюзії, взаємодії вчителя й асистента вчителя. Значну увагу було приділено запровадженню STEM-освіти в умовах інклюзії, застосуванню сучасних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, зокрема арттерапії  тощо.

Для учасників навчання було проведено тренінгове заняття «Базові ресурси стресостійкості для дітей в умовах інклюзії».

Під час захисту проєктів та випускних творчих робіт здобувачі освіти долучились до створення спільної презентації «Сучасні технології у підтримці дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії», в розміщених матеріалах акцентували увагу на сучасних методах психолого-педагогічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами.

Усі учасники виконали передбачені навчальною програмою завдання.

У вихідному діагностуванні здобувачі відзначили високий професійний рівень викладачів, практичну насиченість змісту роботи та зосередженості на питаннях створення інклюзивного середовища. Серед пропозицій – залишити доступ до матеріалів у Google Classroom учасникам навчання за програмою підвищення кваліфікації для практичного застосування у власній практичній діяльності, збільшення тривалості навчання.

У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим і плідним та орієнтованим на виклики сучасної освіти.

 Інформацію підготувала старший викладач кафедри Вікторія ПАВЛЮХ

Всеукраїнський круглий стіл, присвячений 105-й річниці від дня народження 

Івана Ткаченка 


«Трудове виховання учнів 

у контексті реалізації ідей концепції “Нова українська школа”»


6 лютого 2024 року

Навчання  за  програмою підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів (сурдопедагогів, тифлопедагогів, олігофренопедагогів, логопедів) «Розвиток професійних компентностей вчителів-дефектологів»

З 02 жовтня по 13 жовтня 2023 року відповідно до наказу КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»  для педагогічних працівників закладів освіти проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів (логопедів, тифлопедагогів, сурдопедагогів, олігофренопедагогів) за напрямом: «Розвиток професійних компентностей вчителів-дефектологів. Піднапрям: розвиток психологічної, емоційно-етичної, здоров’язбережувальної компетентності, педагогічного партнерства».

Підвищив кваліфікацію 31 педагогічний працівник області. На початку проведення навчання для здобувачів освіти було проведено вхідне діагностування, інструктаж із техніки безпеки життєдіяльності, сфокусовано увагу на актуальних питаннях корекційної освіти.

28 вересня – день народження 

Василя Сухомлинського

Запрошуємо до участі у конференції!

V Всеукраїнська науково-практична конференція 

«АРТТЕРАПІЯ В РОБОТІ ПСИХОЛОГА:

ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ» 

23–27 жовтня 2023 року

м. Кропивницький

Круглий стіл 

«Педагогіка партнерства: партнерська взаємодія та компетентісний підхід у роботі методиста закладу післядипломної освіти в умовах НУШ»

13 вересня 2023 року в рамках співпраці з Вінницькою академією неперервної освіти відбувся круглий стіл з проблеми «Педагогіка партнерства: партнерська взаємодія та компетентісний підхід у роботі методиста закладу післядипломної освіти в умовах НУШ».

Питання для обговорення:

1. Педагогіка партнерства – ключовий компонент НУШ.

2. Ефективні форми налагодження партнерських взаємин.

3. Форми взаємодії між методистами та вчителями в рамках реалізації педагогіки партнерства.

На запрошення Надії Василенко, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри управління та адміністрування, у роботі круглого столу взяли участь працівники інституту: Олександр Жосан, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти; Олена Половенко, завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань; Людмила Хлань, завідувач науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін.

Детальніше

8 червня директор КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Віталій Дмитрук вручив сертифікат Антоніні Кендюховій, доценту кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидату педагогічних наук, доценту, що засвідчує перемогу в конкурсі на Чотирнадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти».

Детальніше

5 травня 2023 року відбулася

Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 105-й річниці 

від дня народження Василя Сухомлинського

«Захист психічного здоров’я 

учасників освітнього процесу 

в умовах війни та повоєнного часу»


Всеукраїнська науково-практична конференція,

 присвячена 145-й річниці від дня народження Григорія Ващенка

«Виховання громадянина-патріота 

в умовах реалізації завдань концепції 

“Нова українська школа”»

15 березня 2023 року

Вебінар для педагогічних працівників з теми «Інноваційні освітні технології під час дистанційного навчання»

Детальніше

НАВЧАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА:

 ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК


Вийшло друком видання: Навчальна література : термінологічний словник / уклад. О.Е. Жосан. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2023. – 64 с. 

Пропонований словник, який видано в Україні вперше, містить визначення і тлумачення основних  понять, що використовуються у теорії навчальної літератури, навчального словникарства, практиці підручникотворення та видавничій справі.

У цьому словнику подано 225 термінів, які стосуються різних напрямів розробки, рецензування, форматування, редагування та виготовлення навчальної літератури в Україні. Видання має науковий характер та певну методичну цінність: містить статті, у яких подано унормовані та сформульовані тлумачення як відомих термінів, так і тих, що виникли протягом останнього часу.

Матеріали словника знайомлять читачів як із новітніми дослідженнями проблем навчальної літератури, так і з основоположними досягненнями науки, які мають вагоме значення для системи освіти в сучасних умовах. За функціональним призначенням і характером інформації це видання відноситься до галузевих словників.

Для наукових, науково-педагогічних працівників, студентів закладів вищої освіти, вчителів, авторів різних видів навчальної літератури.

Тел. для довідок: 096 9011311.

Детальніше

Обласний круглий стіл,

присвячений 70-річчю від дня народження Андрія Іванка,

«Педагог, науковець, громадський діяч»


18 cічня 2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся обласний круглий стіл, організований кафедрою педагогіки, психології і корекційної освіти, «Педагог, науковець, громадський діяч», присвячений 70-річчю від дня народження Андрія ІВАНКА (1953–2014), колишнього заступника директора з науково-методичної роботи та доцента кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», колишнього вчителя історії та заступника директора з навчально-виховної роботи Созонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, активіста товариства «Просвіта» та інших громадських організацій.

Детальніше

ПРЕЗЕНТАЦІЯ БІБЛІОТЕКИ АНДРІЯ ІВАНКА

11 січня 2023 року у відділі рідкісних та цінних видань обласної наукової універсальної бібліотеки імені Д.І.Чижевського відбулася презентація зібрання книг Андрія ІВАНКА (1953-2014), заслуженого працівника освіти, кандидата педагогічних наук, заступника директора та доцента кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти комунального закладу "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського", активіста товариства "Просвіта".

Це спільний захід відділу рідкісних та цінних видань комунального закладу «ОУНБ ім. Д.І.Чижевського» та кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» до 70-річного ювілею педагога, який вбачав своє покликання у відновленні нашої історичної пам’яті. Свою бібліотеку, як зазначила завідувач відділу Наталія ЗЕЛЕНСЬКА, Андрій Борисович збирав все життя. Серед видань – класики української та зарубіжної літератури, історичні монографії, енциклопедичні довідники та ін. Кожна книга прочитана, деякі декілька разів, про що свідчать записи на титульних сторінках, помітки та підкреслення в тексті.

 Своїми спогадами про колегу та друга поділились завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук Олександр ЖОСАН; старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат історичних наук Юрій МИТРОФАНЕНКО; старший викладач кафедри педагогіки, психології ікорекційної освіти, кандидат педагогічний наук Валентина ВОЙТКО; методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища Надія ДЯЧЕНКО; колеги та учні з Созонівського ліцею: Наталія ГРИШИНА, заступник директора з виховної роботи, Лілія КЛИМЕНКО, педагог-організатор. Усі з теплотою згадували Андрія Борисовича, його високий професіоналізм, ерудованість та людяність.

  Співробітники відділу рідкісних та цінних видань підготували виставку «Вчитель і Просвітитель», на якій, крім наукових досліджень та статей у центральній та обласній пресі, експонуються рідкісні видання з бібліотеки Андрія Борисовича. Серед раритетів, зокрема, заборонені за радянських часів книги Джорджа Орвелла, Івана Дзюби, Любомира Винара та ін. Виставка буде експонуватися протягом місяця.

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Вийшов із друку збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогіка партнерства: реалії та перспективи», яка відбулася 11-12 жовтня 2022 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

У виданні обсягом 378 сторінок опубліковані тези доповідей учасників конференції із 16 регіонів України. Укладачі: Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук; Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук. Видання адресоване науковим, науково-педагогічним, педагогічним працівникам.

Електронний варіант збірника

Вивчення та узагальнення педагогічного досвіду

Інноваційні підходи до викладання християнської етики у закладі загальної середньої освіти: з досвіду роботи Михайла Царука / уклад. О. Жосан. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 28 с.


Вчитель трудового навчання та християнської етики Михайло Анатолійович Царук сприяв протягом п’ятнадцяти років роботи створенню у Петрівському ліцеї неповторного психологічного клімату, значною мірю завдяки якому учні з сімей різних конфесій виховуються у дусі патріотизму та залучаються до добровільного пізнання моральних християнських традицій нашого народу. Це є важливим для формування особистого світогляду, оскільки традиція – це не просто формальне повторення того, що стверджувалося в минулому, а нове переживання вічних християнських моральних чеснот у сучасності.

Практикум «Корекційно-розвиткова складова інклюзивного навчання»

 

8-9 грудня 2022 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся практикум учителів закладів загальної середньої освіти з проблеми «Корекційно-розвиткова складова інклюзивного навчання», відповідальним за проведення якого був Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.

Перед учасниками практикуму виступили Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри, олігофренопедагог, практичний психолог; Юрій ВОРОНОВ, директор Інклюзивно-ресурсного центру №3 Кропивницької міської ради; консультант вчитель-дефектолог центру Валентина ВОРОНОВА.

На заняттях практикуму розглядалися питання: «Теоретичні засади інклюзивної  освіти», «Діти з особливими освітніми потребами: класифікація та характеристика», «Умови впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти: організаційно-методичний аспект», «Інклюзивно-ресурсний центр у системі інклюзивної освіти», «Зміст та форми корекційно-розвиткових занять».

У роботі практикуму взяло участь 20 педагогів із закладів освіти області.

Детальніше: Практикум 08-09.12.2022 (google.com)

 


Інформацію підготувала Надія ПЛАЩЕВСЬКА

ІV Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція




21–28 листопада 2022 року

м. Кропивницький 

Всеукраїнська науково-практична конференція, присвяченої 104-й річниці 

від дня народження Василя Сухомлинського

«ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА: 

РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

11-12 жовтня 2022 року

м. Кропивницький

До 95-річчя від дня народження 

Віталія Войтка (1927-1989), 

засновника особистісно-рольового підходу до організації навчального процесу в освіті дорослих, автора-укладача першого вітчизняного психологічного словника 

 Рижак Л. «Оптиміст завжди перемагає». На пошану професора Віталія Войтка 

Психологічний словник / за ред. В.І. Войтка. – К.: Вища шк., 1982. – 214 c.

У словнику представлено широке коло понять психологічної науки, подано різнобічний довідковий матеріал, що відбиває сучасний стан психології: основні терміни, які стосуються психічних функцій і психічних станів людини, нові психологічні категорії, які виникли в останні роки під впливом соціалістичного способу життя і науково-технічної революції. Розрахований на науковців, аспірантів і студентів вузів, учителів і вихователів, пропагандистів і всіх, хто самостійно вивчає питання психології.


ОНЛАЙН-СЕМІНАР З ПРОБЛЕМИ "СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ"

 07-08.09.2022 року відбувся онлайн-семінар з проблеми «Сучасні підходи до соціального партнерства в умовах інклюзивного навчання» для педагогічних працівників закладів освіти. До роботи семінару долучилися 23 педагогічні працівники закладів освіти області. Програмою охоплено 4 змістові лінії, що спрямовані на опрацювання сутності філософії партнерської педагогіки та її складової - соціального партнерства, сучасних технологій партнерства у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, розвиток навичок  партнерської взаємодії. Особливу увагу приділено створенню методичного кейсу для роботи педагогів в умовах воєнного стану.

Керівники навчання за програмою:

Антоніна КЕНДЮХОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти;

Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри.

Детальніше за посиланням:https://sites.google.com/view/07-08092022pavlyukh07080922/

Укладачі: Юлія ФЕДОРОВА, Сергій ПЛЯКА. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 184 с.

Інформаційно-методичні матеріали допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2022/2023 н.р. та сприятимуть формуванню в учнівської молоді патріотизму та гуманізму, поваги до історико-культурного надбання і традицій українського народу, свободи та готовності до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Запропоновані інформаційно-методичні матеріали доповнено значною кількістю інтернет-ресурсів, що сприяє подальшому їх використанню у системі виховної роботи закладів освіти.

23.05.2022 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» було проведено семінар з проблеми «Використання тестових технологій в роботі з учнями з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

У роботі семінару взяли участь 22 педагогічних працівника закладів освіти області.

По закінченню семінару слухачі досягнули таких результатів навчання:

Удосконалення знань з питань основних механізмів функціонування і реалізації компетентнісної парадигми навчання, ролі інформаційно-комунікаційних технологій у підтримці інклюзивного навчання. Розуміння специфіки використання тестових технологій в роботі з учнями з особливими освітніми потребами. Набуття навичок застосування інформаційно-комунікаційних технологій при навчанні та вихованні дітей із особливими потребами.

Детальніше за покликанням https://sites.google.com/d/10NIcZytRYptEkQ_8uC2LD7M_wfV4Ip8r/p/1Myl6cHdf8oCu8q9QSE8tud87eCZ85gtq/edit

Тренінг «Психолого-педагогічна характеристика учнів з особливими освітніми потребами та особливості супроводу в напрямі формування ключових компетентностей» 

4 травня 2022 року відбувся онлайн-тренінг для педагогічних працівників  закладів дошкільної та загальної середньої  освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, практичних психологів, соціальних педагогів «Психолого-педагогічна характеристика учнів з особливими освітніми потребами та особливості супроводу в напрямі формування ключових компетентностей». У заході взяли участь 37 педагогічних працівників закладів освіти області.

Здобувачі освіти поглибили знання з питань компетентнісного підходу у роботі з учнями, опрацювали нормативні документи щодо організації педагогічної підтримки та психологічного супроводу учнів з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальної парадигми розвитку, долучились до практичної роботи з моделювання роботи команди психолого-педагогічного супроводу. На запити здобувачів матеріали сайту будо доповнено інформацією про організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Детальніше за покликанням:

https://sites.google.com/view/04-05-2022pavlyukh/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

Керівник навчання за програмою підвищення кваліфікації - Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри 

ОНЛАЙН-ПРАКТИКУМ «ОЦІНЮЄМО ПІЗНАВАЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ»

27-28.04.2022 року відбувся онлайн-практикум з проблеми «Оцінюємо пізнавальну діяльність учнів в умовах інклюзивного навчання» для всіх категорій здобувачів освіти. Підвищували кваліфікацію 22 педагогічні працівники закладів освіти області. Програмою було охоплено два модулі, що включали теоретичні знання з питань сутності  змісту інклюзивного навчання та нової філософії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.

Детальніше за покликанням:

ОНЛАЙН-ПРАКТИКУМ

Керівники навчання за програмою підвищення кваліфікації:

Антоніна КЕНДЮХОВА, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент;

Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри

11.04-27.04.2022 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» було проведено дистанційний семінар-практикум Проблема «Електронні засоби навчання учнів з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників, які працюють або готуються до роботи в умовах дистанційного навчання. У роботі семінару взяли участь 50 педагогічних працівників закладів освіти області. В ході роботи семінару-практикуму розглядались такі питання, як: «Теоретичні засади інформатизації процесів інклюзивного навчання», «Технології підтримки персоніфікованого навчального середовища», «Інформаційно-комунікаційні технології підтримки інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти», «Мультимедійні технології підтримки інклюзивного навчання в закладах освіти».

По закінченню семінару-практикуму учасники отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації обсягом 15 годин та додосягнули таких результатів:

-               Уміння аналізувати сучасні освітні тенденції; використовувати набуті знання у професійній діяльності для практичної реалізації державної політики та освітніх ідей;

-             Оцінювання власних умінь та навичок відповідно до потреб реального часу;

-                     Організація освітньої діяльності в умовах розвитку інформаційного суспільства з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій.

29.08.2022 відбувся онлайн-семінар з проблеми «Арт-терапевтичний підхід в наданні корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими потребами, асистентів вчителів, практичних психологів, соціальних педагогів закладів дошкільної та загальної освіти, за програмою,  розробленою Оксаною МОЛЧАНОВОЮ, старшим викладачем кафедри педагогіки. психології і корекційної освіти, кандидатом психологічних наук. Керівник семінару – Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти.

Підвищували кваліфікацію 22 педагогічні працівники закладів освіти області. Програмою було охоплено  модулі, що містять арт-терапевтичні методики для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. Під час обміну досвідом роботи акцентовано увагу на корекційно-розвитковому супроводі здобувачів засобами арт-терапії в умовах воєнного стану.

Детальніше за гіперпосиланням:

https://sites.google.com/view/pavlyukh29082022/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

Кафедрою педагогіки, психології і корекційної освіти                                 04 жовтня 2022 року проведено обласний семінар для всіх категорій здобувачів освіти з проблеми «Інноваційний потенціал компетентного педагога в умовах впровадження інклюзивного навчання».

Під час семінару були розглянуті такі питання: визначення понять інноваційної освітньої діяльності, готовності педагога до інноваційної діяльності, загальні компетентності педагога, інноваційні форми, методи та засоби в освітньому процесі; розвиток загальних компетентностей учителя, необхідних для роботи в умовах інклюзивного навчання; умови розвитку інноваційного потенціалу компетентного педагога.

Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/d/1KBaXzDbgDBdzuCS-MtdXu_XCqXmiXFbC/p/1LGXSG6XIRGPhlrOj9IgG2eEwn2yrN4Rs/edit.