Підвищення кваліфікації 

вчителів-дефектологів 

Навчання  за  програмою підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів (сурдопедагогів, тифлопедагогів, олігофренопедагогів, логопедів) «Розвиток професійних компентностей вчителів-дефектологів»

З 02 жовтня по 13 жовтня 2023 року відповідно до наказу КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»  для педагогічних працівників закладів освіти проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації вчителів-дефектологів (логопедів, тифлопедагогів, сурдопедагогів, олігофренопедагогів) за напрямом: «Розвиток професійних компентностей вчителів-дефектологів. Піднапрям: розвиток психологічної, емоційно-етичної, здоров’язбережувальної компетентності, педагогічного партнерства».

Підвищив кваліфікацію 31 педагогічний працівник області. На початку проведення навчання для здобувачів освіти було проведено вхідне діагностування, інструктаж із техніки безпеки життєдіяльності, сфокусовано увагу на актуальних питаннях корекційної освіти.

У ході проведення лекційних та практичних занять було обговорено актуальні питання модернізації корекційної освіти. Для здобувачів освіти було організовано педагогічну практику на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 61 «Гніздечко» комбінованого типу Кіровоградської міської ради», під час якої обговорили питання розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку. Здобувачі освіти ознайомилися з актуальними питаннями  корекційно-розвиткового супроводу дітей з особливими освітніми потребами на базі  комунального закладу № 1 Кропивницької міської ради», комунального закладу «Новопразька спеціальна школа» Кіровоградської обласної ради, де стали учасниками майстер-класів з питань застосування арттерапії у роботі вчителя-дефектолога та корекційно-компенсаторного супроводу уроків у спеціальному закладі. Також здобувачі освіти ознайомились з матеріально-технічною базою закладів та самі долучилися до практичної роботи з організаторами практичної роботи.

На конференції з обміну досвідом всі учасники презентували власний досвід роботи, зібрали «Валізу цікавих ідей», яку будуть застосовувати у власній практиці після повернення з навчання.

Під час проведення вихідного діагностування здобувачі відмітили високий професійний рівень викладачів, сучасні та цікаві форми здійснення дефектологічного, логопедичного та реабілітаційного супроводу, акценти на застосування сучасних технологій, орієнтири на соціалізацію. Серед побажань – збільшення терміну навчання за програмою підвищення кваліфікації, збільшення годин на педагогічну практику та практичні заняття, бажання навчатися в очному форматі. Здобувачі також відзначили урізноманітнення форм навчальної діяльності та застосування сучасних технологій.

У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим та плідним/

Керівник навчання за програмою - Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук. Керівник групи - Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри.