Сторінка Ірини Марченко

Марченко Ірина Анатоліївна,

методист кафедри, здобувач наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04

детальніше

Семінари, практикуми, тренінги

МЕТОДИЧНИЙ СЕРФІНГ

Вебінар для педагогічних працівників з теми «Інноваційні освітні технології під час дистанційного навчання»

Відповідно до плану роботи КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» на 2023 рік та в рамках методичного серфінгу 04 квітня 2023 року проведено вебінар для педагогічних працівників з теми «Інноваційні освітні технології під час дистанційного навчання».

Мета заходу - ознайомлення з інноваційними освітніми технологіями, які використовуються педагогами під час дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Ірина Марченко, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників з особливостями освітніх інновацій, переліком інноваційних освітніх технологій, їх формами та напрямами впровадження.

Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань щодо впровадження інноваційних освітніх технологій у практику роботи закладів загальної середньої освіти під час дистанційного навчання.

Працюємо і навчаємося для Перемоги!!!

Обласний семінар для педагогічних працівників закладів освіти «Інноваційні засоби та форми STEM-освіти»

Стрімке утвердження інформаційної цивілізації ставить перед сучасною освітою завдання забезпечити формування та розвиток інтелектуальної, творчої, ініціативної та успішної особистості, здатної мислити нестандартно, швидко та гнучко вирішувати проблеми, здатну до мобільності, швидкої зміни соціальних ролей.

Останнім часом у освітньому просторі України набирає обертів тренд STEAM-освіти. Вона охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics).

У всьому світі спостерігається дефіцит фахівців з технічних напрямків, попит на них росте набагато швидше, ніж на інші спеціальності, саме тому, у відповідь на виклики часу, такий тип освіти виходить на перший план.

Однак, важливо розуміти, що STEАM – це не просто технічна освіта. Вона охоплює значно ширше поняття, а саме вдале поєднання креативності та технічних знань.

Наприклад, при завданні комплексно спроектувати «розумний будинок», крім технічних аспектів, школярі мусять залучити свою уяву і спроектувати будинок так, щоб він виглядав привабливо і був зручним для життя.

Розвинені країни вчасно зрозуміли цей тренд. Австралія, Китай, Великобританія, Ізраїль, Корея, Сінгапур та США вже давно впроваджують державні програми в галузі STEАM-освіти.

Робототехніка – це прикладна наука, в якій вивчається проектування, розробка, конструювання, експлуатація та використання роботів.

Навчання робототехніки надає учням і студентам практичного досвіду для розуміння технологічних складових функціонування автоматизованих систем; пристосування до постійних змін під час управління складними системами; використання попередньо набутих знань у реальних ситуаціях. 

Освітня робототехніка (educational robotics) – міжпредметний напрям навчання учнів, у процесі якого інтегруються знання зі STEM-предметів (фізики, технологій, математики), кібернетики, мехатроніки та інформатики. Навчання освітньої робототехніки відповідає ідеям випереджального навчання (навчання технологій, які будуть потрібні в майбутньому) і дозволяє залучити учнів різного віку до процесу інноваційної та наукового-технічної творчості.

З метою ознайомлення з особливостями інноваційних форм впровадження STEM-освіти у закладах загальної середньої освіти 19 квітня 2023 року відбувся обласний семінар для педагогічних працівників закладів освіти з проблеми «Інноваційні засоби та форми STEM-освіти».

Під час семінару були розглянуті:

- визначення понять STEM-освіта, засоби STEM-освіти (Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти);

- Інтегроване навчання як основа STEM- і STEАM-освіти (Ольга ВОЛОШИНА, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук);

- Освітня робототехніка як перспективний напрям щодо впровадження STEM-освіти (Ярослав СКОРИК, директор філії Комп`ютерної Академії IT STEP);

- Особливості STEM-проєктів (Аброскіна Олена Віталївна, учитель зарубіжної літератури КЗ «Ліцей «Європейська освіти» Кропивницької міської ради», Бузько Вікторія Леонідівна, учитель фізики КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»).

    З докладною інформацією про зміст та результати роботи учасників семінару можна буде ознайомитися на сайті кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти з 20 квітня 2023 року або за посиланням: