Січень

З 22 по 26 січня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Формування практичними психологами спільних для ключових компетентностей вмінь (Піднапрям: організація психологічного супроводу освітнього процесу в умовах компетентнісного підходу)».

Особлива увага приділялась розвитку спільних для ключових компетентностей вмінь щодо впровадження компетентнісного підходу до психологічного супроводу освітнього процесу, нових підходів до організації роботи в закладі освіти із дітьми з особливими освітніми потребами, нових знань про створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану; застосування арттерапевтичних підходів у роботі з дітьми, які переживають травматичні події тощо.

На конференції з обміну досвідом та захисті індивідуальних, колективних робіт практичні психологи ділилися власним досвідом щодо:

-  збереження ментального здоров’я;

-  використання арттерапевтичних технік у роботі практичного психолога щодо подолання стресів та в роботі з дітьми, які мають тривожні стани.

Цікаво та змістовно було проведено практичне заняття, на якому консультант Центру професійного розвитку Кіровоградської міської ради Марина СОСНОВСЬКА поділилася методами та технологіями профілактики психоемоційних порушень у дітей дошкільного та шкільного віку у воєнний/післявоєнний час.

Під час вихідного діагностування здобувачі відзначили науково-методичний та загальнокультурний рівень викладання лекційних і практичних занять.

Керівник навчання: Анатолій СЕМЕЗ, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти кандидат педагогічних наук, доцент.

Керівник групи: Валентина ЧЕБОНЕНКО, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти.

Дякуємо усім за співпрацю! 

30 січня 2024 року відбувся методичний серфінг «Пріоритетні напрямки розширення інформаційного простору бібліотеки» для бібліотечних працівників закладів освіти, мета якого зосередити увагу здобувачів освіти на можливостях та інструментах розширення інформаційного простору бібліотеки та представлення її в глобальній мережі.

У ході вебінару Надія Дяченко, методист НМЛ виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, акцентувала на важливості та пріоритетних напрямках розширення інформаційного простору бібліотеки, зокрема його віртуальної складової. Було окреслено основні підходи щодо реалізації проблеми та інтеграції бібліотеки в інформаційний простір закладу освіти.

Активно і творчо презентували власний досвід розширення інформаційного простору Світлана Полтавець (бібліотекар КЗ «Компаніївський ліцей») та Тетяна Ружанська (провідний бібліотекар ліцею № «Гармонія» Помічнянської міської ради), які зосередили увагу на пріоритетних напрямках та використанні цифрових інструментів у впорядкуванні бібліотечного фонду та його доступності користувачам через блоги, сайти для спілкування та зацікавленості школярів в онлайн-проєктах.

Учасники серфінгу поділилися враженнями від матеріалів своїх колег, відзначивши творчість, креативні ідеї, які можуть слугувати прикладом у подальшій практичній діяльності щодо розширення віртуальної складової бібліотечного простору.

Працюємо творчо, наближаємо ПЕРЕМОГУ! 

З 22.01.2024 року по 26.01.2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя   Сухомлинського» відбулося навчання за програмою: «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників усіх фахів та категорій. Підвищували кваліфікацію понад 30 педагогічних працівників закладів освіти області. У проведенні навчання взяли участь викладачі кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти: Олександр ЖОСАН, Валентина ВОЙТКО, Антоніна КЕНДЮХОВА, Андрій СЕМЕЗ; кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища: Тетяна ЖЕЛЄЗНОВА, кафедри теорії і методики середньої освіти: Юрій МИТРОФАНЕНКО. Здобувачі освіти ознайомилися з поняттям «інклюзія» як форми соціалізації дітей з ООП (викладач Валентина ВОЙТКО), впровадженням STEAM-освіти в інклюзивне середовище Нової української школи (викладач Ірина МАРЧЕНКО), організацією безпечного освітнього середовища в умовах воєнного часу (викладач Тетяна ЖЕЛЄЗНОВА), визначили форми та шляхи подолання дискримінації у закладі освіти (викладач Олександр ЖОСАН). Для здобувачів освіти було організовано педагогічну практику на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 3 Кропивницької міської ради» (директор - Воронов Ю.М.). Учасники ознайомилися з діяльністю центру, було презентовано блок освітніх проєктів «Гайд компетентних батьків», «ІРЦинка – коворкінг простір для розвитку і відпочинку» та ін., обговорено питання співпраці учасників команди психолого-педагогічного супроводу та додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами. 

Під час конференції з обміну досвідом учасники навчання обмінялись досвідом роботи з питань інклюзії, акцентували увагу на різних аспектах підтримки учнів з особливими освітніми потребами, презентували ІК технології, STEAM-технології та інтернетні ресурси, які використовують у роботі з дітьми, зокрема в умовах дистанційного навчання.

Матеріали та творчі роботи зі специфіки інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами представлені на Рadlet-дошці. З матеріалами можна ознайомитися за посиланням: https://padlet.com/vi4irko1/22-01-26-01-24-old6et2nz16u

Під час проведення вихідного діагностування здобувачі відзначили актуальність тематики навчання, практичну насиченість роботи викладачів.

Із 15 січня по 26 січня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток професійних компетентностей  педагогів, що викладають предмети мовно-літературної освітньої галузі. Піднапрям: ефективні підходи  і методики викладання української мови й літератури, інтегрованого курсу літератур, інтегрованого мовно-літературного курсу» (керівник навчання за програмою: Олена ВІКТОРІНА, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат  філологічних  наук; керівник групи: Наталія КОТЛЯРЕНКО, методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

Учасники навчання ознайомилися із питаннями щодо нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, державної мовної політики, професійного розвитку педагогів у системі освіти дорослих, актуальних підходів до навчання української мови та літератури, використання онлайнових інструментів навчальної взаємодії в очному та дистанційному навчанні, упровадження штучного інтелекту, інклюзивного навчання у закладі, основ медіаграмотності; поділилися досвідом.       

У рамках навчання педагоги області разом із науковцями кафедри ТІМСО обговорили складні випадки використання  мовних одиниць фонетики, словотвору, морфології, синтаксису та дослідили використання часопростору при аналізі художнього твору.

Під час педагогічної практики Ірина МЕЛЬНИК, учитель української мови й літератури комунального закладу «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради», презентувала  сучасні ідеї та застосунки, що зацікавлюють учнів вивчати українську мову й літературу, сприяють  організації якісного освітнього процесу.

Учасники навчання за модельними програмами розробили робочі сторінки з української літератури для 8 класу.

Творимо український простір разом. Слава Україні!  

У період з 22 по 26 січня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» у форматі онлайн відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом: «Розвиток професійних компетентностей заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти».

Керівник навчання: Желєзнова Тетяна Петрівна – старший викладач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища, кандидат педагогічних наук.

Керівник групи: Дяченко Надія Іванівна – методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища.

За час навчання освітяни області поглибили знання з питань ціннісних орієнтирів Нової української школи та стратегії розбудови безпечного і здорового середовища, ознайомилися з перспективами цифровізації як ключового тренду науково-технічної революції та організаційно-методичними аспектами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. 

Значну увагу було зосереджено на відпрацюванні вправ з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу; питаннях інформаційної безпеки дітей в умовах воєнного стану та інфомедійної грамотності як невід’ємної складової освітнього процесу.

Протягом навчання розглянуто особливості розвитку виховного середовища закладу освіти через систему ціннісно орієнтованих проєктів та нормативно-правове забезпечення організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти.

Під час конференції з обміну досвідом та захисту випускних робіт здобувачі освіти презентували свої творчі професійні напрацювання, ділились ідеями та лайфхаками щодо розвитку виховного середовища, патріотичного виховання, ініціювання соціальних проєктів, стимулювання волонтерських ініціатив, використання потенціалу музеїв у системі виховної роботи тощо.

Бажаємо колегам завжди залишатись такими ж позитивними, старанними, відповідальними, умотивованими, сповненими ідей! Творчого усім натхнення й успіхів у професійній діяльності!

Працюємо творчо, наближаємо ПЕРЕМОГУ! 

27 січня 2024 року в дистанційній формі було проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, який передбачав участь учнів закладів загальної середньої освіти області 8-11 класів. Цього року перевірити свої навчальні досягнення, а також творчі здібності з історії, відповідно до квоти, могли 204 учасників. Але безпосередню участь в олімпіаді взяли 153 учні, а саме:

– 38 учнів 8 класу;

– 36 учнів 9 класу;

– 41 учень 10 класу;

– 38 учнів 11 класу.

Активну участь в організації та проведенні заходу взяли: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО та співробітники – Наталія ЧЕРТКОВА, Інна ВІДІБОРЕНКО, Ольга ЛИТВИНЕНКО, Артур ЧАСТАКОВ, Іван ЗАДОРОЖКО, Наталія КОТЛЯРЕНКО, Ганна СКРИПКА, Наталія ЧУЙ, а також голова журі – Ірина КОЗИР, проректор з науково-педагогічної роботи Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України.

До складу журі обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади  увійшли викладачі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, завідувач науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних і естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», учителі закладів загальної середньої освіти області.

Учасникам олімпіади бажаємо успіхів у вивченні та дослідженні історії, здоров’я, сили, наснаги та прагнення не зупинятись на досягнутому.  Переможцям олімпіади побажаємо гідно представити команду Кіровоградської області на ІV етапі інтелектуальних змагань.

У період з 22 по 26 січня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в дистанційному форматі відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників за напрямом: «Використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі» (піднапрям «Безперервний професійний розвиток в цифровому світі»).

Керівник навчання: Буртовий Сергій Вікторович – старший викладач кафедри  інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища, кандидат педагогічних наук.

Керівник групи: Скрипка Ганна Володимирівна – завідувач кафедри  інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища, кандидат педагогічних наук.

Програмою було передбачене підвищення цифрової компетентності слухачів, підготовка їх до подальшої роботи в сучасних умовах організації освітнього процесу в закладах освіти з урахуванням основних напрямів державної політики в галузі освіти, зокрема її цифровізації та європейського вектору розвитку.

Значну увагу було зосереджено на цифрову трансформацію суспільства; відповідальне та безпечне використання здобувачами освіти цифрових технологій і сервісів; рефлексію та планування розвитку власної цифрової компетентності; професійну комунікацію та співпрацю з використанням цифрових технологій.

Під час навчання також розглядалися такі питання: психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час війни, стратегія розбудови безпечного освітнього середовища та організація роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

Під час конференції з обміну досвідом та захисту випускних робіт педагогічні працівники презентували свої роботи, ділились ідеями та лайфхаками щодо впровадження цифрових технологій в освітній процес.

Бажаємо, щоб наші колеги завжди залишались такими ж позитивними, старанними, відповідальними, мотивованими та сповненими ідей! Нехай вас супроводжує творче натхнення та успіх у вашій професійній діяльності! 

НМТ-2024: ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ

До уваги потенційних учасників НМТ-2024!

Наказом Міністерства освіти і науки України https://ips.ligazakon.net/document/RE41423?an=1 заплановано провести національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році упродовж 14 травня - 19 липня та затверджено перелік навчальних предметів.

НМТ-2024 включатиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір.

Обов’язкові предмети — українська мова, математика та історія України, предмети на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

Тестування для учасника проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2024-deyaki-pytannya-provedennya/ . 

НМТ-2024: ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТНИХ ТЕСТІВ

До уваги потенційних учасників НМТ-2024!

Український центр оцінювання якості освіти затвердив та оприлюднив загальні характеристики https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2024/01/nakaz-vid-24.01.2024-5.pdf предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2024/01/nakaz-vid-24.01.2024-4.pdf за виконання їх завдань.

Зазначимо, що визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання. Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів.

Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32.

Про зміст та структуру тестів предметів НМТ детальніше від УЦОЯО:

Українська мова https://testportal.gov.ua/ukrayinska-mova/

Математика https://testportal.gov.ua/matematyka/

Історія України https://testportal.gov.ua/istoriya-ukrayiny/

Українська література https://testportal.gov.ua/ukrayinska-literatura/

Біологія https://testportal.gov.ua/biologiya/

Географія https://testportal.gov.ua/geografiya/

Іноземні мови https://testportal.gov.ua/inozemni-movy/

Фізика https://testportal.gov.ua/fizyka-3/

На Кіровоградщині завершився обласний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2024»

23-24 січня 2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» та закладів загальної середньої освіти Кіровоградської області  відбувся фінальний етап обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у чотирьох номінаціях: «Географія», «Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика».

На цьому етапі учасники продемонстрували уміння розробляти дистанційні уроки та організовувати онлайн навчання, аналізувати поетичні твори та  твори мистецтва, проводити фізичні експерименти та проєктувати географічні дослідження. Під час виконання завдань конкурсних випробувань учасники презентували оригінальні ідеї та креативні рішення.

 

Рішеннями фахових журі були визначені:

Переможці обласного туру

всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2024»:

Номінація «Географія»

Самойленко Аліса Олександрівна, вчитель географії комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради» – 1 місце.

Номінація «Образотворче мистецтво»

Орлова Анна Вікторівна, вчитель образотворчого мистецтва комунального закладу «Бобринецький ліцей № 1» Бобринецької міської ради Кіровоградської області – 1 місце.

Номінація «Українська мова та література»

Мусянович Тетяна Валеріївна, вчитель української мови та літератури комунального закладу «Ліцей «Європейська освіта» Кропивницької міської ради» – 1 місце.

Номінація «Фізика»

Бурага Сергій Миколайович, вчитель фізики комунального закладу «Фортечна гімназія Кропивницької міської ради» – 1 місце.

Лауреати обласного туру

всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2024»:

Номінація «Географія»

Голинська Наталія Олександрівна, вчитель географії комунального закладу «Олександрівський ліцей № 1» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області – 2 місце;

Грабенко Наталія Михайлівна,  вчитель географії комунального закладу «Ліцей природничих наук» Кропивницької міської ради» – 3 місце.

Номінація «Образотворче мистецтво»

Маслюк Дарія Анатоліївна, вчитель образотворчого мистецтва комунального закладу «Ліцей «Центральний» Кропивницької міської ради» – 2 місце;

Бондаренко Ірина Володимирівна, вчитель мистецтва та трудового навчання Ліцею Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області – 3 місце.

Номінація «Українська мова та література»

Коцупера Альона Віталіївна, вчитель української мови та літератури комунального закладу «Михайлівський ліцей» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області – 2 місце;

Смоленська Віта Василівна, вчитель української мови та літератури Голованівського ліцею ім. Т. Г. Шевченка Голованівської селищної ради Кіровоградської області – 3 місце.

Номінація «Фізика»

Швець Анна Олегівна, вчитель фізики комунального закладу «Ліцей природничих наук» Кропивницької міської ради» –  2 місце;

Бургаз Світлана Юріївна, вчитель фізики та математики Гімназії імені Т. Г. Шевченка Олександрійської міської ради Кіровоградської області – 3 місце.

 

Церемонія нагородження переможців та лауреатів відбулася у актовій залі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

Захід відкрив народний художній колектив ансамбль бандуристів «Орія» комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» з музичною композицією «Хай буде так» (керівник – Відмінник освіти України Чанковська Алевтина).

 

З вітальними словами до освітян області звернулися:

Лещенко Ельза Володимирівна, голова оргкомітету обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2024», директор департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації, кандидат педагогічних наук;

Петров Сергій Юрійович, голова Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Нагородження переможців і лауреатів конкурсу проводили: Семенюк Юрій Анатолійович, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради та Колтунова Катерина Сергіївна, заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації.

Переможцям та лауреатам (за зайняті І, ІІ та ІІІ місця) обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» виплатять грошові премії, відповідно до Положення про преміювання педагогічних працівників – переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року», затвердженого рішенням Кіровоградської обласної ради від 10 листопада 2017 року № 395.

У концертній програмі заходу брали участь дитячі творчі колективи і педагоги комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої творчості»:

Народний художній колектив шоу-театру молодіжного клубу «Імідж» з літературною композицією «Жили собі люди…», керівник Заслужений працівник освіти України Долгополова Наталія;

Вихованка народного художнього колективу студiї сучасної естрадної дитячої пісні «Вікторія» – Хорошайлова Катерина з вокальною композицією «Сила роду», керівник – Відмінник освіти України Гаваза Вікторія;

Тріо народного художнього колективу студiї вокальної мистецтва «Антарес» з вокальною композицією «Країна вільних людей», керівник – Дороганич Олена.

Оргкомітет обласного туру висловлює щиру вдячність фаховим журі, керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, територіальних громад, центрам професійного розвитку педагогічних працівників, завідувачам і методистам науково-методичних лабораторій і центрів, науково-педагогічним працівникам кафедр комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», керівникам закладів освіти, головам районних (міських) методичних об’єднань, які активно сприяли формуванню індивідуальної творчої лабораторії учасників конкурсу, постійно стимулювали їх творчі пошуки, підтримували в конкурсній боротьбі.


21 січня 2024 року у дистанційній формі відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій (трудового навчання). Загальна кількість учасників – 72 (24 – з 9 класів, обслуговуючі види праці, 16 – з 9 класів, технічні види праці, 17 – з 11 класів, обслуговуючі види праці, 15 – з 11 класів, технічні види праці).

У проведенні ІІІ (обласного) етапу олімпіади з технологій (трудового навчання) науково-методичною лабораторією природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» здійснена значна організаційно-методична робота. Активну участь в організації та проведенні заходу взяли: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО та співробітників – Олени ТАТАРЕНКО, Людмили ХЛАНЬ, Ольги ЛИТВИНЕНКО, Івана ЗАДОРОЖКО, Артура ЧАСТАКОВА , Сергія САМОЙЛОВА.

Традиційно олімпіада з технологій (трудового навчання) складалася з теоретичного та практичного турів. Над оцінюванням робіт учасників працює фахове журі, до якого увійшли викладачі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» та досвідчені вчителі трудового навчання міста Кропивницького та області.

Дякуємо педагогам за підготовку учнів до випробувань олімпіади, а учасникам бажаємо подальших успіхів у творчих звершеннях. 

20 січня 2024 року у дистанційній формі відбувся  ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.      

Цього року участь в олімпіаді з біології взяли 149 учнів 8-11 класів (35 - 8 класів, 41 - 9 класів, 38 - 10 класів, 35 - 11 класів), що становить 73%  від запланованої кількості за квотою.

В організації та проведенні заходу взяли участь: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО та працівників закладу - Людмили ХЛАНЬ, Тетяни ЦІПЕРКО, Сергія САМОЙЛОВА, Ольги ЛИТВИНЕНКО, Івана ЗАДОРОЖКО, Артура ЧАСТАКОВА.

Традиційно олімпіада з біології складалася з теоретичного та практичного турів. Над оцінюванням робіт учасників олімпіади працювало фахове журі, до якого увійшли викладачі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка та вчителі біології Кіровоградської області.

Дякуємо педагогам за ретельну підготовку учнів до випробувань олімпіади, а учасникам бажаємо подальших навчальних досягнень та успіхів у творчих звершеннях. 

З 15 по 19 січня  відбулося навчання  за  програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вихователів груп подовженого дня».                         

У процесі освітньої діяльності реалізовано основні завдання програми:

-                     удосконалення уміння здійснювати діяльність відповідно до законодавчої бази у сфері виховної роботи, нормативно-правових документів, що регламентують основні ролі, завдання та кваліфікаційні характеристики вихователя групи подовженого дня;

-                     підвищення обізнаності щодо форм, методів, засобів, способів, механізмів реалізації індивідуально-особистісного підходу при організації діяльності груп подовженого дня;

-                     удосконалення умінь партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу;

-                     удосконалення вмінь конструктивної та екологічної взаємодії з учасниками освітнього процесу щодо надання підтримки в освітньому процесі вихованцям;

-                     удосконалення здатності надавати додаткову підтримку в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами.

Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння щодо основних механізмів навчальної, виховної та пізнавальної діяльності учнів; способів реалізації індивідуально-особистісного підходу при  організації діяльності групи подовженого дня; уміння складати індивідуальні (групові) виховні маршрути для розвитку учня як особистості, громадянина.

Під час навчання матеріали для здобувачів освіти розміщувались у Google Classroom.

Під час вихідного діагностування здобувачі відзначили науково-методичний та загальнокультурний рівень викладання лекційних і практичних занять.

Керівник навчання: Андрій СЕМЕЗ, доцент кафедри педагогіки, психології  і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.

Керівник групи: Інна ЧЕРВОНЕЦЬ, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти. 

З 15 по 19 січня  відбулося навчання  за  програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей асистентів вихователів закладів дошкільної освіти».                         

У процесі освітньої діяльності реалізовано основні завдання програми:

формування професійних компетентностей, необхідних для реалізації державної освітньої політики щодо інклюзивної освіти в закладі освіти;

підвищення обізнаності щодо форм, методів, засобів, способів, механізмів педагогічної підтримки в освітньому процесі здобувачів дошкільної освіти;

удосконалення умінь партнерської взаємодії з командою психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами;

систематизація знань і умінь щодо діяльності асистента вихователя (роль, завдання, кваліфікаційні характеристики) для підвищення ефективності та якості інклюзивного навчання;

ознайомлення із допоміжними засобами для навчання, виховання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Педагоги навчалися у форматі онлайн, додаткові матеріали для опрацювання розміщувалися у Google Classroom. Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння щодо створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіку) інклюзивного навчання в умовах закладів дошкільної освіти, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

Цікаво і змістовно пройшла конференція з обміну досвідом, під час якої здобувачі ділилися своїми напрацюваннями у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Під час вихідного діагностування здобувачі відзначили науково-методичний та загальнокультурний рівень викладання лекційних і практичних занять.

Керівник навчання: Наталія ТАРАПАКА, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент.

Керівник групи: Тетяна БРАЖНІКОВА, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти. 

У період з 15 по 19 січня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в дистанційному форматі відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників за напрямом: «Розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників, які працюють на посаді бібліотекаря закладу освіти».

Керівник навчання: Єфіменко Світлана Миколаївна – старший викладач кафедри  інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища, кандидат педагогічних наук.

Керівник групи: Дяченко Надія Іванівна – методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища.

У період навчання освітяни області ознайомлювалися з пріоритетними напрямами цифровізації бібліотечного простору; знайомились з поняттям «скаффолдингу» як стратегії підтримки дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії; обговорювали ознаки та принципи безпечного освітнього середовища.

Значну увагу було зосереджено на відпрацюванні вправ з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу; попередженні та захисті від загроз в інтернеті в умовах воєнного стану;

У рамках навчання розглянуто читацьку компетентність як результат формування грамотного читача; опрацьовано розробку цифрових освітніх ресурсів за допомогою онлайнових інструментів.

Під час конференції з обміну досвідом та захисту випускних робіт бібліотекарі презентували свої творчі професійні напрацювання, ділились ідеями та лайфхаками щодо інноваційних форм бібліотечної роботи.

Бажаємо колегам завжди залишатись такими ж позитивними, старанними, відповідальними, умотивованими, сповненими ідей! Творчого вам натхнення й успіхів у професійній діяльності! 

З 15 по 19 січня 2024 року відбулося навчання  за  програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти. Напрям: «Специфіка інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами».

Підвищили кваліфікацію 35 педагогічних працівників області. У ході проведення лекційних та практичних занять були обговорені актуальні питання запровадження інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

Для здобувачів освіти було організовано педагогічну практику на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 3 Кропивницької міської ради» (директор - Воронов Ю.М.). Учасники ознайомилися з діяльністю центру, було презентовано блок освітніх проєктів «Гайд компетентних батьків», «ІРЦинка – коворкінг простір для розвитку і відпочинку» та ін., обговорено питання співпраці учасників команди психолого-педагогічного супроводу та додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами.  

На конференції з обміну досвідом всі учасники презентували власні напрацювання, зібрали «Кейс ідей для інклюзії», який будуть застосовувати у власній практиці після завершення навчання, наголосили на формах спільного викладання в умовах інклюзії, взаємодії вчителя й асистента вчителя. Значну увагу було приділено адаптації та модифікації навчальних програм, дидактичних матеріалів та освітнього середовища.

Під час проведення вихідного діагностування здобувачі відзначили актуальність тематики навчання, практичну насиченість роботи викладачів.

Серед побажань – збільшення терміну навчання за програмою підвищення кваліфікації та годин на педагогічну практику та практичні заняття, бажання навчатися в очному форматі.

У цілому навчання за програмою підвищення кваліфікації було змістовним, насиченим, цікавим та орієнтованим на виклики сучасної освіти.

Під час навчання матеріали для здобувачів освіти було розміщено у Google Classroom.

Керівник навчання: Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.

Керівник групи: Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти. 

З 15.01.-19.01.2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників із проблеми «Формування спільних для ключових компетентностей вмінь здобувачів освіти». Піднапрям: використання мовних засобів в усному та писемному мовленні для формування мовнокомунікативної компетентності як складової професійної компетентності (автори-розробники Вікторіна О.М., Небеленчук І.О.).

Мета навчання - формування та розвиток професійних компетентностей педагогів; створення освітнього, методичного, інформаційного, мовнокомунікативного та полікультурного середовища для ідентифікації громадян як нації завдяки мові; аналіз власного мовлення на основі компетентнісного, діяльнісного й особистісно орієнтованого підходів до навчання з метою отримання якісних результатів із володіння державною мовою.

Курси проходили у дружній атмосфері підтримки й обміну думками, здобувачі презентували цікаві матеріали різних форм: інтерактивна презентація, тренажер, історична довідка тощо.

Свідоцтва отримали  працівників освіти. Дякуємо педагогам за активну участь.

Відгуки здобувачів освіти щодо навчання позитивні.

Бажаємо всім натхнення, творчості й довгоочікуваної ПЕРЕМОГИ!

 

Усі матеріали навчання розташовано в класрумі. Докладніше з інформацією можна ознайомитися за посиланням http://surl.li/pldfz 

13 січня 2024 року в дистанційній формі було проведено
ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії,  який передбачав участь учнів 10-х та 11-х класів закладів загальної середньої освіти області.

Цього року перевірити свої навчальні досягнення, а також творчі здібності з астрономії, відповідно до квоти, могли 102 учасника. Але безпосередню участь в олімпіаді взяли 34 учня, а саме:

– 8 учнів 10 класу;

– 26 учнів 11 класу. 

Активну участь в організації та проведенні заходу взяли: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО та працівники – Ольга ЛИТВИНЕНКО, Іван ЗАДОРОЖКО, Людмила ХЛАНЬ та Сергій САМОЙЛОВ.

Високі результати, за оцінками фахового журі, показали учні комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»,  Кропивницької, Долинської, Новомиргородської міських громад, а також Петрівської селищної громади. Щиро вітаємо переможців та учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії та зичимо всім учням успіхів, нових відкриттів і незгасного бажання пізнання глибин наук. 

14 січня 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з німецької та французької мов.

В обласній олімпіаді  з німецької мови взяли участь 22 учні 9-11-х класів з одинадцяти територіальних громад (Долинської, Знам’янської, Кропивницької, Маловисківської, Новомиргородської, Олександрійської, Світловодської, Кетрисанівської, Компаніївської, Новгородківської, Онуфріївської) та КЗ «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»: 9 клас – 12 учнів, 10 клас – 5 учнів, 11 клас – 5 учнів. Із них переможцями стали 11 учнів (І місце – 3 учні, ІІ місце – 4 учні, ІІІ місце – 4 учні).

В олімпіаді з французької мови змагалися команди учнів Кропивницької та Знам’янської міських громад. Загальна кількість школярів, які взяли участь у змаганнях, – 10 осіб: 9 клас – 5 учнів, 10 клас – 3 учні, 11 клас – 2 учні. Призові місця вибороли 6 учнів (І місце – 3 учні, ІІ місце – 3 учні).

Учасники виконували завдання дистанційно в синхронному режимі. Організаційним комітетом було надано чіткі інструкції щодо проведення олімпіади й алгоритму виконання завдань; здійснювалось постійне відеоспостереження з метою забезпечення прозорого проведення олімпіад.

Активну участь в організації та проведенні заходу взяли: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО та співробітники – Юлія ЗАДУБНЯК, Ольга ЛИТВИНЕНКО, Артур ЧАСТАКОВ, Наталія КОТЛЯРЕНКО.

Щиро вітаємо переможців та учасників ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з німецької та французької мов та бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи світ через вивчення іноземної мови! Висловлюємо щиру вдячність всім учителям, які готували учнів до змагань, та зичимо, щоб супутниками усіх починань були успіх та удача! 

12 січня 2024 року у форматі онлайн для вчителів початкових класів, які реалізують освітню програму початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» у 4 класі закладів загальної середньої освіти, було проведено практикум за темою «Методичний супровід організації освітнього процесу у 4 класі початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України».

Питання визначення освітніх втрат та їхнього подолання є чи не найактуальнішими серед освітянської спільноти. Підтверджують це  результати Загальнодержавного моніторингу дослідження якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану. Розуміючи актуальність проблеми освітніх втрат, переймаючись шляхами її вирішення, своїми пропозиціями та практичними порадами з цього питання поділилися Ірина ВИШНЕВСЬКА та Олена ТКАЧУК, вчителі початкових класів комунального закладу «Гімназія «Інтелект» Кропивницької міської ради».

Під час заходу здобувачі освіти дізналися, чим відрізняються освітні втрати від освітніх розривів, що саме належить до освітніх втрат, ознайомилися з діагностикою та механізмами подолання втрат у  навчанні молодших школярів, мали змогу зануритися у діяльнісний підхід,  дотримання принципів і характеристик якого допоможуть долати зазначені перешкоди та сприяти всебічному розвитку дитини, зокрема. Також педагогам були представлені інструменти штучного інтелекту та акцентовано на необхідності критичного оцінювання згенерованих продуктів та принципах академічної доброчесності при користуванні ними в освітньому процесі.

Учасники практикуму дійшли висновку, що вмотивовані педагоги, які прагнуть до професійного зростання та забезпечення якості освіти, спроможні навчати й навчатися в умовах, що склалися, шукати шляхи для забезпечення якісного освітнього процесу, мінімізувати й долати освітні втрати. 

11 січня 2024 року у форматі онлайн для вчителів початкових класів, які реалізують освітню програму початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» у 3 класі закладів загальної середньої освіти, було проведено практикум за темою «Методичний супровід організації освітнього процесу у 3 класі початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України».

Під час заходу здобувачі освіти дізналися, чим відрізняються освітні втрати від освітніх розривів, що саме належить до освітніх втрат, ознайомилися з діагностикою та механізмами подолання втрат у  навчанні молодших школярів, мали змогу зануритися у діяльнісний підхід,  дотримання принципів і характеристик якого допоможуть долати зазначені перешкоди та сприяти всебічному розвитку дитини, зокрема. Також педагогам були представлені інструменти штучного інтелекту та акцентовано на необхідності критичного оцінювання згенерованих продуктів та принципах академічної доброчесності при користуванні ними в освітньому процесі.

До практикуму долучилися Ірина ВИШНЕВСЬКА та Олена ТКАЧУК, вчителі початкових класів комунального закладу «Гімназія «Інтелект» Кропивницької міської ради», які представили не тільки практичні кейси, а й надали рекомендації щодо подолання освітніх  прогалин у навчанні.

Безсумнівно, сьогодні українська освіта перебуває у складних умовах. Педагоги роблять усе можливе й неможливе, аби забезпечити учням початкової школи якісну освіту. Найбільшим викликом для освітянської спільноти стало питання, яким чином надолужувати втрати в навчанні учнів, як створити такі умови, щоб молодші школярі змогли опанувати не тільки базовий матеріал, а й могли розвиватися, вчитися самостійності та набувати досвіду агентності.

Як підсумок практикуму, варто процитувати учасницю заходу Ірину ТКАЧУК, що «лампа і та може перегоріти. А педагоги - ні! Бо ми є світлом серед темряви й війни. То ж якщо відчуваємо професійне вигорання - релаксуймо, медитуймо. І продовжуймо навчати, долати освітні втрати, самим навчатися». 

Цьогоріч підготовлено вже другий випуск інформаційно-методичних матеріалів «#НМТ на 200 балів» (укладач –  Вареха А.Г.), у яких представлено не лише професійну діяльність освітян як висококваліфікованих фахівців, відкритих до змін і нових ідей, а й їхні особисті якості, хобі, волонтерську діяльність.

«#НМТ на 200 балів» допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку здобувачів освіти до національного мультипредметного тесту. У них презентовано педагогічні ідеї 47 учителів області, які підготували 51 випускника закладів загальної середньої освіти. Зокрема, саме ці здобувачі освіти одержали за результатами національного мультипредметного тесту 2023 року максимальну кількість балів із субтестів: «Українська мова», «Історія України», «Математика», «Англійська мова», «Біологія», «Хімія».

Висловлюємо щиру вдячність освітянам за невтомну творчу й сумлінну працю, волонтерську діяльність, яка наближає Перемогу. Бажаємо здійснення професійних та життєвих планів, мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя, піднесення й окрилення для підкорення нових вершин та здобутків.

Матеріали можна переглянути на однойменному сайті за покликанням: https://sites.google.com/view/nmt200balls/main.

СЕРТИФІКАЦІЯ-2024: СТАРТ РЕЄСТРАЦІЇ

15 січня 2024 року розпочалася реєстрація для проходження сертифікації учителів початкових класів, учителів математики та вчителів української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової середньої освіти, а також учителів історії та дисциплін громадянської освіти, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи, мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.
Реєстрація триватиме 

з 15 до 30 січня 2024 року включно й проходитиме у два етапи:

·         основний (15–25 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

·         додатковий (26–30 січня) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрацію вчителів кожної з категорій для проходження сертифікації у 2024 році буде припинено достроково в разі, якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно з квотою учасників сертифікації, установленою МОН України.

Для успішної реєстрації слід дотримуватися алгоритму дій від УЦОЯО https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi/ .

Нагадуємо, що гранична кількість реєстрації педагогів Кіровоградської області становить:

·                     учителі початкових класів – 40;

·                     учителі математики – 26;

·                     учителі української мови і літератури – 24;

·                     учителі історії та дисциплін громадянської освіти - 14.

Докладніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/sertyfikatsiya-2024-start-reyestratsiyi/ . 

Протягом 08-12 січня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації учителів історії «Розвиток предметно-методичної компетентності педагога в підготовці учнів до ЗНО (НМТ) з історії України» (керівник групи – Наталія ЧЕРТКОВА, завідувач НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін; керівник навчання за програмою – Юрій МИТРОФАНЕНКО, старший викладач кафедри ТІМСО КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат історичних наук).

Успішним досвідом підготовки учнів до ЗНО (НМТ) з історії України поділилися педагоги-практики, учителі-методисти: Світлана КОЛЯДА, Валерія ПІНЧУК, Олександр ЯКИМЧУК. Валентина ВОЙТКО розповіла про психологічну підтримку учасників освітнього процесу. Інна ВІДІБОРЕНКО ознайомила з можливостями використання інтернет-ресурсу для підготовки учнів до ЗНО (НМТ) з історії України. Юрій МИТРОФАНЕНКО прочитав актуальні лекції про війни росії проти України ХІІ-ХХІ ст., релігійне питання та міжнаціональні та міждержавні відносини в програмі ЗНО (НМТ) з історії України.

Учителі історії, правознавства та громадянської освіти мали змогу презентувати свої професійні здобутки на конференції з обміну досвідом під керівництвом Наталії ЧЕРТКОВОЇ та Інни ВІДІБОРЕНКО.

Дякуємо усім за співпрацю та активність. 

08.01-12.01.2024 р. на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» для учителів української мови та літератури було проведено навчання за програмою «Розвиток професійних компетентностей вчителів української мови і літератури», піднапрям: знання і використання фахових методик та ефективних методів  викладання української мови при підготовці до ЗНО (автори-розробники Вікторіна О.М., Котляренко Н.М.).

Дякуємо науковим і методичним працівникам нашого інституту, учителям-практикам, які поділилися своїми педагогічними наробками під час лекційних і практичних занять.

Цікавими та корисними були матеріали  Олени ВІКТОРІНОЇ, старшого викладача кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидата філологічних наук;

Наталії КОТЛЯРЕНКО, методиста науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін інституту, лауреата заключного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 1999»;

Валентини Яцейко, методиста обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань, переможця обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2011»;

Наталії БУГАЙОВОЇ, учителя української мови і літератури Новопразького ліцею № 1 Новопразької селищної ради Олександрійського р-ну Кіровоградської обл., переможця обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»;

Ірини Мельник, учитель української мови і літератури комунального закладу «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького», переможця обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»;

Ольги ГАРКУШІ, учителя-методиста, учителя української мови та літератури КЗ «Ліцей «Європейська освіта» Кропивницької міської ради».

Усі представлені матеріали практичного характеру, стосувалися саме ефективних методів викладання української мови, а також організаційних питань НМТ.

Але не менш цінними були і матеріали, з якими ознайомила здобувачів освіти Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти,,кандидат педагогічних наук. Вона розповідала про психологічну підтримку учасників освітнього процесу; про методи, які допоможуть пережити стресові ситуації.

Мета навчання – поглибити знання педагогів щодо використання фахових методик та ефективних методів викладання української мови при підготовці  до ЗНО.

Свідоцтва отримали 125 працівників освіти. Дякуємо педагогам за активну участь.

Усі матеріали навчання розташовано в класрумі. Докладніше з інформацією можна ознайомитися за посиланнями http://surl.li/oxoxa, http://surl.li/oxoxa   

Маємо за честь привітати з нагородою справжнього воїна, мужнього захисника, нашого колегу - Колісніченка Сергія Володимировича, якому була днями вручена медаль «За хоробрість в бою».

Нагороду Сергію Володимировичу вручили за сумлінне виконання поставлених завдань, проявлені мужність, героїзм, патріотизм та бойові заслуги під час захисту України від ворога. Такі досягнення підтверджують силу характеру, відвагу та самопожертву у великій справі.

Дякуємо Вам, Сергію, за можливість вільно жити на рідній землі. Нехай береже Вас Господь і всі Янголи Всесвіту.

Пишаємося кожним нашим захисником! Завдяки відважності таких самовідданих патріотів довгоочікувана перемога неодмінно буде нашою!

ДО УВАГИ ОСВІТЯН, А ТАКОЖ ВСІХ, ХТО ЦІКАВИТЬСЯ ПРОБЛЕМОЮ ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ!!!

05-09 лютого кафедрою ІКТ та безпечного освітнього середовища на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» буде проведена ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Безпека дітей в інтернеті: попередження, освіта, взаємодія». Інтернет-режим обговорення матеріалів конференції – 05-09 лютого 2024 року; пленарне засідання в онлайн-режимі – 08 лютого 2024 року з 13.00.

Метою цієї конференції є об’єднання зусиль освітян, правоохоронців, представників громадських організацій та державних органів різних областей України щодо осмислення, виявлення та поширення ефективних практик, які сприяють безпеці дітей в інтернеті, а також розвитку кіберграмотності педагогічної спільноти.

 

У рамках проведення конференції передбачається розглянути ряд питань за такими напрямами:

1. Соціально-педагогічний вимір поняття «права дитини в інтернеті».

2. Інформаційна безпека дітей в умовах воєнного стану.

3. Організаційно-педагогічні умови формування безпечної поведінки здобувачів освіти в

інтернеті.

4. Соціально-педагогічний вимір понять «цифрові сліди», «цифрові тіні».

5. Створення якісного безпечного україномовного контенту в мережі «Інтернет»: тренди, ролі, можливості.

6. Небезпечне спілкування онлайн: ризики, правила, механізми звернення про допомогу й

захист.

7. Технологічні інструменти та рішення формування безпечного інтернет-простору дитини.

8. Розвиток кіберграмотності педагога.

9. Соціальна профілактика правопорушень дітей у кіберпросторі.

10. Особливості виявлення, фіксації та розкриття правопорушень, вчинених відносно дітей з використанням мережі «Інтернет».

 

Участь у конфереції є безкоштовною!

Учасники отримають відеозапис синхронного режиму конференції, електронний збірник матеріалів та сертифікат учасника конференції.

Реєстрація для участі за посиланням: https://forms.gle/ieVCdxLq3UUQdEyF8 .

Телефон для довідок: +380993122269.

До конференції можна приєднатися як у ролі слухача, так і в ролі спікера.

Інформаційний лист конференції можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/SwDws0YW .