Березень

З 11 березня по 22 березня 2024 року було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вчителів фізики й астрономії», піднапрям: «Упровадження сучасних технологій навчання». У заході в режимі онлайн взяли участь 29 вчителів фізики й астрономії закладів освіти області.

Здобувачі освіти поглибили знання та удосконалили професійні компетентності
з питань чинного законодавства України у сфері освіти; впровадження проєктного навчання; використання в освітньому процесі новітнього лабораторного, демонстраційного, мультимедійного навчального обладнання, цифрових пристроїв; використання цифрових технологій та технологій дистанційного навчання.

В роботі курсів взяв участь Олександр КОЗЯР, учитель фізики та астрономії Златопільського ліцею м. Новомиргорода Новомиргородської міської ради Кіровоградської області, який розповів про особливості підготовки учнів до Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та астрономії, а також деталями організації роботи секцій МАН.

До педагогічної практики долучилася Тетяна КОЛЕСНИЧЕНКО, вчитель фізики та астрономії комунального закладу «Голованівський професійний ліцей Кіровоградської обласної ради», яка поділилася власним досвідом роботи.

Змістовно та корисно пройшла конференція з обміну досвідом розвитку власних професійних компетентностей, під час якої педагоги ділилися своїми здобутками
в професійній діяльності.

Здобувачі освіти цікаво, креативно представили свій досвід роботи та захистили індивідуальні проєкти.

Бажаємо нашим колегам завжди зберігати позитивний настрій, виявляти старанність, відповідальність та вмотивованість, завжди бути наповненими новими ідеями! Нехай творче натхнення й успіхи в професійній діяльності супроводжують вас завжди. 

Реформування сучасної початкової освіти для педагогічних працівників Кіровоградської області стало поштовхом щодо створення ними оптимальних умов для формування всебічно розвиненого учня через безпосереднє впровадження в освітній процес початкової школи сучасних інноваційних технологій.

     Саме на ефективному впровадженні таких технологій акцентувалася увага керівника навчання з метою удосконалення умінь й навичок педагогів щодо реалізації компетентнісного підходу в процесі навчання читати молодших школярів.

     Для розкриття проблематики семінару-практикуму було розглянуто такі питання:

1.  Теоретичні основи читацької компетентності молодших школярів.

2.  Сучасні методи розвитку мовлення й навчання читанню засобами новітніх технологій.

3.  Шляхи формування читацької компетентності молодших школярів у навчальній діяльності.

4.  Розвиток читацьких умінь учнів у співпраці з батьками.

     Під час навчання здобувачі освіти мали можливість продемонструвати досвід роботи з упровадження сучасних інноваційних технологій в навчанні молодших школярів відповідно до Концепції «Нова українська школа» й удосконалити на перспективу свої вміння через виконання практичних завдань.

З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті: https://sites.google.com/d/1mHanO7hgdkSZ3ULj9rzuNxmMV8ypBpOu/p/1AYSp8DBISm4QIJ97ZwJ-YgcV6jglvW0Y/edit 

25 березня 2024 року у форматі онлайн для вчителів початкових класів, які реалізують освітню програму початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» у 1 класі закладів загальної середньої освіти, було проведено практикум за темою «Методичний супровід організації освітнього процесу у 1 класі початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України».

Під час заходу акцентувалась увага на внутрішньому оцінюванні освітньої програми початкової школи науково-педагогічного проєкту;  теоретико-методологічних та методичних основах викладання освітніх галузей у 1 класі; цілісному сприйнятті навчального матеріалу та створенню ефективного освітнього середовища для формування в учнів 1 класу ключових і предметних компетентностей в межах НПП «Інтелект України»; освітніх втратах та шляхах їх подолання, зокрема завдяки методам діяльнісного підходу; використанню  штучного інтелекту як інструменту персолізованого навчання та підвищення навчальної мотивації учнів, а також необхідності критичного оцінювання згенерованих продуктів та принципах академічної доброчесності при користуванні ними в освітньому процесі.

Висловлюємо щиру подяку Ірині ВИШНЕВСЬКІЙ та Олені ТКАЧУК, вчителям початкових класів комунального закладу «Гімназія «Інтелект» Кропивницької міської ради», які взяли активну участь у роботі практикуму та продемонстрували колегам не тільки практичні кейси, а й також надали рекомендації щодо подолання освітніх  прогалин у навчанні. Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати! Все буде Україна! 

З 11 по 22 березня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Формування вчителями початкових класів спільних для ключових компетентностей вмінь. Піднапрям: формування творчої особистості учнів початкових класів за умови використання інноваційних технологій» (керівник навчання за програмою: Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук; керівник груп: Тетяна ПАШАНОВА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти).

Світ, у якому ми сьогодні живемо, акцентує увагу на розвитку активних, креативних особистостей, які здатні адаптуватися до стрімких змін, продукувати оригінальні ідеї, приймати креативні рішення та вчитися упродовж усього життя. Саме тому під час навчання за програмою зверталася увага на актуальні питання формування в учнів здатності до саморозвитку, творчої активності, проєктно-дослідницької діяльності, озброєння їх прийомами, спрямованими на розвиток пам’яті, уваги, образного мислення, відповідно до основних засад концепції «Нова українська школа».

Зі здобувачами освіти були проведені практичні заняття зі створення інтерактивного цифрового освітнього контенту для учнів з метою його використання у практичній діяльності в умовах дистанційного та змішаного навчання. Учителі під час конференції мали можливість обмінятися досвідом роботи щодо організації та забезпечення освітнього процесу початкової школи в умовах воєнного стану, розглянути питання подолання освітніх втрат.

З метою обміну досвідом роботи здобувачі освіти розмістили результати своєї діяльності (проєкти, цифрові кейси), матеріали до яких розроблені за допомогою StoryboardThat, BookCreator, Learning Apps тощо, у спільній Google-презентації та представили їх до захисту.

    25 березня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в форматі онлайн відбулось навчання за програмою підвищення кваліфікації керівників закладів дошкільної освіти за напрямом: «Розвиток загальних і професійних компетентностей відповідно до професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти».

    Тема: Трудові функції та професійні компетентності професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти».

    Автор-розробник: Гагаріна Наталія Павлівна – старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук.

   Програмою передбачено формування компетентностей керівників (директорів) закладів дошкільної освіти щодо імплементації професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти» з урахуванням особистісно-орієнтованого, інтегрованого, компетентнісного та діяльнісного підходів.

  Використовуючи професійний стандарт, керівник (директор) може реалізовувати низку потреб, пов'язаних з виконанням трудової діяльності, та планувати власну траєкторію професійного розвитку: формувати кадрову політику та управляти персоналом, визначаючи трудові функції працівника під час складання штатного розкладу, посадових інструкцій, трудових договорів.

  Значну увагу було зосереджено на концептуальних засадах стратегічного розвитку ЗДО; питанні лідерства, партнерської взаємодії та індивідуальній траєкторії освіти в системі неперервної педагогічної освіти.

   Під час навчання керівники закладів області  опрацювали методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти, стратегічний план діяльності Міністерства освіти і науки України до 2027 року та склали власний перспективний план професійного розвитку керівника (директора) ЗДО.

   Навчання сприяло формуванню умінь визначати сильні й слабкі сторони ЗДО, можливості та ризики, проєктувати власне бачення впровадження кращих міжнародних та українських практик у роботу ЗДО.

    З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті https://sites.google.com/view/trudovifunksii?usp=sharing

25.03.2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» для всіх категорій здобувачів освіти у форматі онлайн було проведено практикум  «Мовленнєва компетентність як складова фахової компетентності здобувачів освіти».

Під час тренінгу було розкрито такі теми: «Мовленнєва компетентність як основний чинник фахового розвитку вчителя Нової української школи»,  «Лексичні норми сучасної української мови», «Антропоніміка як складова професійної компетентності вчителя Нової української школи», «Акцентуаційні норми сучасної української мови» (автор-розробник Олена ВІКТОРІНА, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти).

Матеріали тренінгу надали можливість педагогам поглибити знання про орфографічні, лексичні, акцентуаційні  норми української мови; удосконалити вміння використовувати теоретичні знання на практиці; розвивати культуру письмового й усного мовлення; поглибити вміння працювати із словниками; розвивати загальні професійні компетентності; сприяти вихованню компетентного мовця, носія духовності, культури й традицій українського народу, який свідомо сприймає мову як засіб національної ідентифікації; сприяти розвитку професійних мовленнєвих компетентностей.

Свідоцтва отримали 25 працівників освіти. Дякуємо педагогам за активну участь. Докладніше з інформацією про тренінг  можна ознайомитися за посиланням http://surl.li/rceek

Із 11 березня по 22 березня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток професійних компетентностей  педагогів, що викладають предмети мовно-літературної освітньої галузі. Піднапрям: ефективні підходи  і методики викладання української мови й літератури, інтегрованого курсу літератур, інтегрованого мовно-літературного курсу» (керівник навчання за програмою: Олена ВІКТОРІНА, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат  філологічних  наук; керівник групи: Наталія КОТЛЯРЕНКО, методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

Особливу увагу було звернено на реалізацію тематики: «Тарас Шевченко: перезавантаження» з нагоди 210-річчя від дня народження митця.

Із метою відкриття особистості та популяризації творчості Тараса Шевченка проведено лекції «Тарас Шевченко поза часом» (Сергій МИХИДА), «Тарас Шевченко в контексті досліджень Володимира Панченка: персоналістичний вимір» (Юрій МИТРОФАНЕНКО).

Наталія КОТЛЯРЕНКО презентувала кейс у рубриці «Ювіляри року»: «Тарас Шевченко: як зацікавити учнів класиком» (ідеї для Шевченківської весни). Ганна СКРИПКА показала, як використати штучний інтелект для розуміння особистості Тараса Шевченка, а Світлана ЄФІМЕНКО разом із педагогами розробила Web-квест про Кобзаря. Ірина НЕБЕЛЕНЧУК використала поезію «Розрита могила» для системного аналізу ліричних творів, а Віталій ДМИТРУК - цитати із поезій Тараса Шевченка для проведення синтаксичного розбору речення. Приклади стилістичних, лексичних, граматичних помилок Олена ВІКТОРІНА показала педагогам, використавши учнівські твори мовно-літературного конкурсу імені Т. Шевченка.

Під час педагогічної практики Ірина МЕЛЬНИК, учитель української мови й літератури комунального закладу «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради», провела майстер-клас із теми «Як зацікавити учнів Тарасом Шевченком: ідеї для уроків та позакласних заходів».

Здобувачі освіти у рамках конференції з обміну досвідом  поділилися своїми знахідками з питання «Як нове покоління наблизити до Тараса Шевченка: практичні поради».

Учасники навчання ознайомилися із питаннями щодо нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, державної мовної політики, професійного розвитку педагогів у системі освіти дорослих, актуальних підходів до навчання української мови та літератури, використання онлайнових інструментів навчальної взаємодії в очному та дистанційному навчанні, упровадження штучного інтелекту, інклюзивного навчання у закладі, основ медіаграмотності; поділилися досвідом. Разом із науковцями кафедри ТІМСО обговорили складні випадки використання  мовних одиниць фонетики, словотвору, морфології, синтаксису та дослідили використання часопростору при аналізі художнього твору.

Учасники навчання дослідили поезії Тараса Шевченка, запропоновані модельними програмами з української літератури у 5-6, 7-9 класах, та розробили робочі сторінки до них. Творимо український простір разом. Слава Україні!  

З 11 по 21 березня відповідно до наказу директора департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації від           07 березня 2024 року № 80-од «Про проведення відбірково-тренувальних зборів учнів для участі у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2023/2024 н.р.» у змішаному форматі проведено відбірково-тренувальні збори з хімії. Їх учасниками були учні– переможці ІІІ обласного етапу олімпіади з хімії, представники закладів освіти Кропивницької, Новоукраїнської міських громад та Підвисоцької сільської громади. Навчання організовано науково-методичною лабораторією природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського» спільно з викладачами кафедри природничих наук і методик їхнього навчання Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка та кафедрою біомедичних дисциплін Донецького національного медичного університету.

До підготовки учнів долучилися професор кафедри природничих наук і методик їхнього навчання, доктор педагогічних наук Валентина ПЛЮЩ; старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук Тетяна ФОРОСТОВСЬКА; асистент кафедри біометричних дисциплін Андрій КОСТІВ. Викладачі зосередили увагу учнів на знаннях фізичної, колоїдної, аналітичної, органічної хімії. Цікавими і насиченими були лекційні заняття у форматі онлайн. Здобувачі освіти могли ознайомитися та поглибити свої знання за матеріалами та завданнями, які розміщені в класрумі. Заняття проводилися у змішаному форматі, учні                                 м. Кропивницького мали змогу експериментувати, досліджувати в лабораторіях закладів вищої освіти.

Висловлюємо подяку викладачам, лаборантам, кафедри природничих наук і методик їхнього навчання Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка за допомогу в організації практичної частини відбірково-тренувальних зборів для учнів нашої області та учня з м. Харкова (Лохман Олексій, учень комунального закладу «Харківський ліцей 107 Харківської міської ради»).

Дякуємо вчителям, які підготували переможців ІІІ етапу олімпіади з хімії та протягом тренувальних зборів систематизували, узагальнювали знання своїх вихованців (Михайлова І.Г., вчитель хімії комунального закладу «Ліцей природничих наук» Кропивницької міської ради»;     Жукова О.В., вчитель хімії Новоукраїнського ліцею №8 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області; Поліщук З.М., вчитель хімії Підвисоцького ліцею ім. Т.Г. Шевченка Підвисоцької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області; Школенко Т.О., вчитель хімії комунального закладу «Ліцей «Вікторія – П» Кропивницької міської ради»).

Вдячні всім учням, учителям, батькам за активну участь та здоровий ентузіазм.Попереду напружена робота учасників, керівника команди. Маємо з гідністю та результативно представити Кіровоградську область у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Усім учасникам невичерпної енергії у навчанні, успіхів та ПЕРЕМОГИ на своєму фронті!!!!!! Разом ми зможемо все!  

20 березня 2024 року на базі КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Засоби STEM-освіти».

У роботі серфінгу взяли участь педагогічні працівники закладів освіти.

Керівник методичного серіфінгу – Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Під час методичного серфінгу Ірина Марченко ознайомила педагогічних працівників з особливостями STEM-освіти, формами та засобами її реалізації у навчальному процесі закладів загальної середньої освіти.

Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань STEM-освіти та особливостей її впровадження в інклюзивне освітнє середовище.

СКЛАДНИКИ НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ: ЗМІСТ І СТРУКТУРА, ХАРАКТЕРИСТИКА ТА АНАЛІЗ ЗАВДАНЬ

21 березня 2024 року в рамках методичного серфінгу проведено вебінар для відповідальних за проведення НМТ відділів/управлінь освіти територіальних громад, учителів, які викладають українську мову в 11-х класах з теми «Складники НМТ з української мови: зміст і структура, характеристика та аналіз завдань».

Аліна ВАРЕХА, методист навчально-методичного центру оцінювання якості освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», продемонструвала учасникам заходу результати НМТ– 2023 з української мови в розрізі України та області; детально проаналізувала  завдання НМТ 2023 року; окреслила перспективи НМТ 2024 року з української мови; презентувала цифрові ресурси для вчителів щодо ефективної підготовки учнів до НМТ – 2024 з української мови.

У вебінарі брали участь 67 учасників із 28 територіальних громад. Педагогічні працівники мали можливість завантажити презентаційні матеріали з активними покликаннями для використання в роботі.

Докладніше на сторінці навчально-методичного центру  оцінювання якості освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» https://zno-center.blogspot.com/ та платформі для консультування https://sites.google.com/view/platforma-test/main/vebinar%D1%96/provedeni-vebinar%D1%96.

20 березня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Компетентнісний потенціал громадянської та історичної освітньої галузі Державного стандарту базової середньої освіти для розвитку особистості учня через осмислення минулого, сучасного, зв’язків між ними та формування ідентичності особистості» (модератори: Наталія ЧЕРТКОВА та Інна ВІДІБОРЕНКО, НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

Спікерами були:

-          Лариса ГАЙДА, провідний науковий співробітник Педагогічного музею України з виступом: «Презентація навчальної програми з позашкільної освіти «Музеєзнавство» (методичний аспект). https://docs.google.com/presentation/d/1Ae59b-1sr9htodBP3tW7QMFM1bFU0Y2f/edit?usp=sharing&ouid=110292304741985046068&rtpof=true&sd=true

-          Сергій КОЛОМОЄЦЬ,  учитель історії Улянівського ліцею Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, який розкрив питання: «Написання науково-методичних статей ( з досвіду практичної діяльності).

ВСТУПНА КАМПАНІЯ–2024:  ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Міністерством освіти і науки України оприлюднено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-do-zakladiv-vishoyi-osviti-2024-roku/poryadok-prijomu-dlya-zdobuttya-vishoyi-osviti-v-2024-roci, що визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться заклади вищої освіти під час організації прийому вступників.

Про деякі особливості вступної кампанії у 2024 році 

на бакалаврські та магістерські програми від УЦОЯО https://testportal.gov.ua/vstupna-kampaniya-2024-oprylyudneno-poryadok-pryjomu-do-zakladiv-vyshhoyi-osvity/

 

Складники національного мультипредметного тесту-2024 https://testportal.gov.ua/skladnyky-natsionalnogo-multypredmetnogo-testu/

 

Календар проведення НМТ-2024

https://testportal.gov.ua/kalendar-provedennya-nmt-2/

 

Вступні до магістратури-2024: Календар проведення

https://testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury-2024-kalendar-provedennya/ . 

СЕРТИФІКАЦІЯ-2024:

РЕЗУЛЬТАТИ НЕЗАЛЕЖНОГО ТЕСТУВАННЯ

НА СТОРІНКАХ ВЧИТЕЛІВ

Український центр оцінювання якості освіти розмістив у кабінетах учасників сертифікації https://zno.testportal.com.ua/teachers/info/login результати незалежного тестування вчителів початкових класів, української мови і літератури та математики.

Учасники сертифікації дізнаються результати тестування, допущення чи недопущення до участі в наступному етапі та зможуть завантажити картку результатів і сканкопії своїх бланків відповідей.

Зазначимо, що учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів, не братимуть участі в наступному етапі.

Вчителі початкових класів, правильно виконавши всі завдання тесту, могли набрати 94 бали, мовно-літературної освітньої галузі – 114, математичної – 91.

Докладніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/sertyfikatsiya-2024-oprylyudneno-rezultaty-nezalezhnogo-testuvannya/ .

Методичний серфінг «Як підготуватися до НМТ з історії України. Структура, програмовий зміст та характеристика завдань національного мультипредметного тесту з історії України»

 

19 березня 2024 року в рамках методичного серфінгу відбувся вебінар для відповідальних за проведення НМТ відділів/управлінь освіти ТГ, учителів, які викладають історію України в 11 класах «Як підготуватися до НМТ з історії України. Структура, програмовий зміст та характеристика завдань національного мультипредметного тесту з історії України» (спікер Тетяна ГУЛА).

 До вебінару долучилися 71 педагог з 27 територіальних громад Кіровоградської області.   Під час вебінару проаналізовані завдання та результати з історії України, які отримали учасники НМТ у 2023 році в Кіровоградській області. Надані практичні рекомендації щодо підготовки до НМТ-2024 з історії України. 

У період з 11 по 15 березня 2024 року в онлайн-форматі на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників усіх фахів та категорій за напрямом: «Використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі».

Піднапрям: розробка та використання цифрових освітніх ресурсів (керівник навчання за програмою підвищення кваліфікації – Ганна Скрипка, керівник групи – Світлана Єфіменко).

Упродовж тижневого навчання освітяни області створювали власні цифрові освітні ресурси за допомогою різноманітних Web-інструментів, знайомилися з сервісами для роботи з аудіо-візуальною інформацією, дізнавалися про особливості реалізації дистанційного та змішаного навчання в сучасних умовах, знайомились зі шляхами використання нейромереж на заняттях з учнями. Особливу увагу було приділено стратегії захисту від зловмисного інформаційного впливу генеративного штучного інтелекту, шляхам попередження та захисту від загроз в інтернеті, ознайомленню з методами психологічної підтримки дітей, які мають особливі освітні потреби, тощо.

Під час конференції з обміну досвідом та захисту випускних робіт здобувачі освіти презентували свої професійні напрацювання, зміст яких розкривав шляхи використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності педагогів.

Бажаємо нашим колегам завжди зберігати позитивний настрій, виявляти старанність, відповідальність та вмотивованість, завжди бути наповненими новими ідеями! Нехай творче натхнення й успіхи в професійній діяльності супроводжують вас завжди. 

 11 березня 2024 року, відповідно до наказу директора департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації від 07.03.2024 р. №81-од «Про проведення відбірково-тренувальних зборів учнів для участі у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології у 2023/2024 н.р.», в очно-дистанційному форматі розпочалися відбірково-тренувальні збори з біології.

Наразі завершився перший етап зборів з учнями-переможцями ІІІ (обласного) етапу олімпіади з біології Кропивницької та Новомиргородської міських, Компаніївської та Петрівської селищних рад. Він був організований НМЛ природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» спільно з викладачами кафедри природничих наук і методик їхнього навчання факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка та тривав з 11 по 15 березня.

Традиційно до підготовки учнів долучилися доценти кафедри, кандидати біологічних наук  Аркушина Ганна Феліксівна, яка зосередила увагу учасників на питаннях ботаніки та фізіології рослин та Боброва Марія Сергіївна, яка організувала дводенні практичні заняття на базі біологічної лабораторії кафедри, під час яких учні демонстрували вміння застосовувати теоретичні знання на практиці. Зокрема,  опанували методики препарування та мікроскопії, навчилися виготовляти й досліджувати тимчасові препарати клітин і тканин, здійснили лабораторні досліди,  проаналізували отримані результати, зробили узагальнення та висновки.

Також цікавими та насиченими були заняття в дистанційному форматі з науково-педагогічними працівниками та вчителями біології інших закладів, залучених до проведення відбірково-тренувальних зборів.

Так Гулай  Віталій Володимирович, доцент кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя агротехнічного факультету Центральноукраїнського національно технічного університету, кандидат сільськогосподарських наук, занурив учнів в теоретичні особливості різних розділів екології та зоології.

Мовчан Сергій Васильович, вчитель біології Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. С.Й. Мухіна, детально зупинився на питаннях загальної біології, зокрема біосинтезу білка.

Прокопець Наталія Олексіївна, вчитель біології та хімії комунального закладу «Ліцей «Вікторія-П» Кропивницької міської ради», систематизувала теоретичні знання учнів, удосконалила їх вміння щодо розв’язку тестових завдань IV етапу олімпіади з біології різних рівнів.

Попереду напружена робота щодо індивідуальної підготовки учнів-учасників ІV етапу олімпіади з біології під керівництвом вчителів-предметників ЗЗСО, що триватиме до 29 березня.

Вислюємо щиру подяку за допомогу в організації та проведенні практичної частини відбірково-тренувальих зборів викладачам кафедри природничих наук і методик їхнього навчання факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, адміністрації, в особі в.о. завідувача кафедри, професора, доктора педагогічних наук, Сальник Ірини Володимирівни.

Вдячні всім учням, вчителям та батькам за активну участь та здоровий ентузіазм. Бажаємо кожному учаснику гідно представити нашу область на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Всім учасникам невичерпної енергії в навчанні, успіхів, нових досягнень та яскравої перемоги!!!


НМТ-2024: СТАРТ РЕЄСТРАЦІї

До уваги вступників-2024!

14 березня в Україні о 9.00 стартує реєстрація для участі у національному мультипредметному тесті (НМТ) і триватиме до 11 квітня 2024 року включно. Український центр оцінювання якості освіти забезпечує реєстрацію в безпаперовій формі. 

УЦОЯО пропонує потенційним вступникам покроковий алгоритм реєстрації. За допомогою  спеціального сервісу https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt, розміщеного на вебсайті центру, учасники мають самостійно створити персональний кабінет (зазначити особисті дані: реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу)  та виконати в ньому такі дії:

ü зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;

ü завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

ü надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

   Докладніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2024-shho-potribno-znaty-pro-reyestratsiyu/ .

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ВІД УЦОЯО:

ОСНОВНЕ ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ https://testportal.gov.ua/osnovne-pro-natsionalnyj-multypredmetnyj-test/

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ НА НМТ https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi-na-nmt/

ВИМОГИ ДО ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТІВ https://testportal.gov.ua/vymogy-do-zavantazhennya-dokumentiv-2/

ДОВІДКА ІЗ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ЗА ЗРАЗКОМ – ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ https://testportal.gov.ua/dovidka-iz-zakladu-osvity-za-zrazkom-zaporuka-uspishnoyi-reyestratsiyi/

НМТ ЗА КОРДОНОМ https://testportal.gov.ua/nmt-za-kordonom/

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ (Сервіс стане доступним з 14 березня о 9.00.) https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt

У разі потреби за консультацією та/або технічною допомогою з питань реєстрації вступник/вступниця може звернутися до пункту реєстрації.

У Кіровоградській області створено 3 пункти реєстрації: м. Кропивницький, м. Олександрія, смт Голованівськ.

УСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!! 


З 26 лютого по 08 березня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вчителів математики», піднапрям: знання фахових методик (технології діяльнісного методу навчання) (керівник навчання – Лариса ГОЛОДЮК, керівник групи – Лілія СОЛОНЬКО).

Під час навчання педагогічні працівники поглибили знання та професійні компетентності з питань чинного законодавства України у сфері освіти, професійної діяльності педагогів відповідно до впровадження та реалізації Концепції «Нова українська школа», стандартизації освіти та сертифікації вчителів, використання онлайн-ресурсів у практичній діяльності педагогів. Також було розглянуто аспекти організаційно-методичного планування змішаного навчання в закладах освіти та технологію діяльнісного методу навчання як концепт НУШ.

До педагогічної практики з теми «Застосування діяльнісного підходу для розвитку пізнавальної активності учнів на уроках математики» долучилася Ольга АРСІЄВИЧ, вчитель математики Аджамського ліцею Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Власним досвідом роботи з теми «Методичні особливості проведення дистанційного уроку з математики» поділилась Ірина САВІЦЬКА, вчитель математики Вільненського ліцею Соколівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

На конференції з обміну досвідом учасники навчання мали змогу презентувати свої професійні здобутки та напрацювання, а також обговорити сучасні підходи до викладання математики. 

СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ-2024:

МАТЕРІАЛИ НЕЗАЛЕЖНОГО ТЕСТУВАННЯ

До уваги учасників сертифікації-2024!

9 березня 2024 року відбувся перший етап сертифікації вчителів початкових класів, математики та української мови і літератури  — незалежне тестування.

Український центр оцінювання якості освіти на своїй сторінці розмістив тестові зошити із завданнями незалежного тестування фахових знань та вмінь вчителів початкових класів, математики, української мови і літератури та оприлюднив правильні відповіді.

Тестовий зошит та правильні відповіді для вчителів початкових класів https://testportal.gov.ua/nezalezhne-testuvannya-vchyteliv-pochatkovyh-klasiv/ ;

Тестовий зошит та правильні відповіді для вчителів математики https://testportal.gov.ua/nezalezhne-testuvannya-fahovyh-znan-ta-umin-uchyteliv-matematyky-2/ .

Тестовий зошит та правильні відповіді для вчителів української мови і літератури https://testportal.gov.ua/nezalezhne-testuvannya-vchyteliv-ukrayinskoyi-movy-i-literatury/ .

Прямі етери щодо правильних відповідей до тестових завдань  та відповіді на запитання від фахівців відділу сертифікації Українського центру оцінювання якості освіти будуть проведені упродовж 19-22 березня щодня о 15:00 на YouTube-каналі центру. 

Детальніше на сторінці УЦОЯО  https://testportal.gov.ua/sertyfikatsiya-2024-materialy-nezalezhnogo-testuvannya-vchyteliv-pochatkovyh-klasiv-ukrayinskoyi-movy-i-literatury-ta-matematyky/ .

У період з 26 лютого по 8 березня 2024 року в онлайн-форматі на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва закладів освіти за напрямом: «Розвиток професійних компетентностей керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва закладів освіти».

Піднапрям: сучасні техніки декоративно-прикладного мистецтва (керівник навчання за програмою підвищення кваліфікації – Світлана Єфіменко, керівник групи – Марина Журавель).

 

     Упродовж двотижневого навчання освітяни області розширювали свої знання з сучасних підходів до організації патріотичного виховання в закладах освіти, опановували поняття «тімбілдинг» як ефективний метод формування спільної роботи, підвищення взаєморозуміння та підтримки між учасниками освітнього процесу та поняття «медіаосвіта» як невід'ємну складову сучасного педагогічного процесу, спрямовану на розвиток критичного мислення, медіаграмотності та умінь використовувати медійні ресурси в освітніх цілях, дізнавалися про можливості застосування штучного інтелекту в освітньому процесі, працювали над розробкою цифрових освітніх ресурсів за допомогою онлайн-інструментів, підвищували рівень власної мовно-комунікативної компетентності як складової професійної компетентності, досліджували просторовий аспект у змісті позашкільної освіти, вивчали алгоритм та особливості надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану, дізнавались про методологічні та нормативно-правові засади освітньої діяльності педагога тощо. 

  Схвальні відгуки здобувачів освіти отримала педагогічна практика у  наступних форматах: творча майстерня «Сучасні техніки декоративно-прикладного мистецтва» (провела засновниця й керівниця арт-студії «СОВА» Тетяна Стороженко), майстер-клас «Діалог культур: художнє декорування тканини» (провела доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ЦДУ імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук Лариса Гарбузенко).

  Під час конференції з обміну досвідом та захисту випускних робіт керівники гуртків презентували свої творчі професійні напрацювання, ділились ідеями щодо інноваційних форм гурткової роботи та досвіду волонтерської діяльності.

Бажаємо нашим колегам завжди зберігати позитивний настрій, виявляти старанність, відповідальність та вмотивованість, завжди бути наповненими новими ідеями! Нехай творче натхнення й успіхи в професійній діяльності супроводжують вас завжди. 

    З 26 лютого по 08 березня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти». Піднапрям: Розвиток професійних компетентностей вихователів закладів дошкільної освіти (керівник навчання за програмою – Наталія ТАРАПАКА, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; керівник групи – Наталія ГАГАРІНА, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти).

     Мета навчання: розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, їх загальнокультурного рівня, творчого потенціалу; створення безпечного освітнього середовища, організації інклюзивного навчання; використання цифрових технологій та технологій дистанційного навчання.

     Педагоги навчалися у Google-класах. У форматі онлайн були опрацьовані актуальні питання щодо реалізації Державного стандарту дошкільної освіти. Педагоги ознайомилися із сучасними тенденціями і технологіями; оволоділи інформаційно-комунікаційними та цифровими технологіями; набули навичок розробки та використання в освітньому процесі інтерактивного навчального контенту за допомогою інтернет-сервісів: Jamboard, Padlet, Google-форм, Google-презентацій тощо; удосконалили свої уміння щодо створення STREAM-проєктів.

         Під час педагогічної практики здобувачі освіти ознайомилися із сучасними підходами до здійснення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти. Досвідом ділилися: дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 37 "Ластівка" комбінованого типу, м. Кропивницький (директор Волкожа Т. П.) та спеціальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 46 "Краплинка", м. Кропивницький (директор Сорока Л. Ю.). Широко розкриті теми проєктної діяльності в закладі дошкільної освіти (Волєгова Н.О.), ролі художньої літератури у вихованні дітей (Янталець А.В.) стимулювали педагогів до появи нових ідей у роботі з дошкільниками.

      Вихідне діагностування здобувачів окреслило актуальність складових лекцій, а саме: LEGO-конструювання, медіаграмотність, спадщина Василя Сухомлинського, українське мистецтво,  національно-патріотичне виховання, програма «Веселі Друзі», благополуччя педагогів та дітей.

СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ-2024

09 березня 2024 року проведено І етап незалежного тестування фахових знань та вмінь вчителів початкових класів, вчителів математики та вчителів української мови і літератури.

У Кіровоградській області працював 1 пункт тестування. Роботу в 5 аудиторіях забезпечували 16 осіб залученого персоналу.

Явка учасників сертифікації склала:

ü вчителі початкових класів -31 (94%);

ü вчителі математики- 13 (100%);

ü вчителі української мови і літератури – 13 (100%).

У тестуванні взяли участь вчителі з 19 громад Кіровоградської області:

ü Кропивницька міська громада -19;

ü Голованівська селищна громада -7;

ü Попельнастівська сільська громада -4;

ü Світловодська міська громада -3;

ü Кетрисанівська сільська громада -3;

ü Маловисківська міська громада -2;

ü Приютівська селищна громада -2;

ü Рівнянська сільська громада -2;

ü Соколівська сільська громада -2;

ü Первозванівська сільська громада -2;

ü Олександрійська міська громада -1;

ü Новопразька селищна громада -1;

ü Дмитрівська сільська громада -1;

ü Аджамська сільська громада -1;

ü Новоукраїнська міська громада -1;

ü Олександрівська  селищна громада -1;

ü Вільшанська селищна громада -1;

ü Благовіщенська міська громада -1;

ü Новомиргородська міська громада -1.

Проходили незалежне тестування у м. Кропивницькому вчителі з 2-х громад Донецької області:

ü Вугледарська міська громада-1;

ü Краматорська міська громада -1.

І етап сертифікації вчителів – незалежне тестування відбулося без порушень проведення та проходження процедури.

До 12 березня на сторінці Українського центру оцінювання якості освіти https://testportal.gov.ua/pidgotovka-sertyfikatsiya/ будуть розміщені правильні відповіді до завдань тестів незалежного тестування. 

Оголошення результатів незалежного тестування фахових знань та вмінь вчителів до 20 березня 2024 року у кабінеті учасника сертифікації  https://zno.testportal.com.ua/teachers/info/login .УСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!! 

Навчання за програмою підвищення кваліфікації  педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вчителів-дефектологів та інших педагогічних працівників, які надають корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами у закладі з інклюзивним навчанням (специфіка роботи вчителя-дефектолога у закладі загальної середньої освіти)»

У процесі освітньої діяльності реалізовано основні завдання програми:

-                     удосконалення уміння здійснювати діяльність відповідно до законодавчої бази у сфері інклюзивної освіти, нормативно-правових документів, що регламентують основні ролі, завдання та кваліфікаційні характеристики вчителя-дефектолога;

-                     підвищення обізнаності щодо форм, методів, засобів, способів, механізмів надання корекційно-розвиткових послуг в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами;

-                     удосконалення умінь партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу;

-                     удосконалення вмінь конструктивної та екологічної взаємодії з учасниками освітнього процесу щодо надання підтримки в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами;

-                     удосконалення здатності надавати додаткову підтримку в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами.

Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння щодо створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання в умовах закладів загальної середньої освіти, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами; використання комп’ютерних корекційно-розвиткових програм для дітей з порушеннями розвитку.

Під час навчання матеріали для здобувачів освіти розміщувались у Google Classroom.

Під час вихідного діагностування здобувачі відзначили науково-методичний та загальнокультурний рівень викладання лекційних і практичних занять.

Керівник навчання: Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.

Керівник групи: Інна ЧЕРВОНЕЦЬ, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти. 

06 березня 2024 року у комунальному закладі «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулися заходи, приуроченні вшануванню пам͗яті Тараса Григоровича Шевченка. Зокрема, «Літературно-мистецька віртуальна подорож» і «Літературні читання», які стали продовженням науково-методичного семінару «Велич постаті Тараса Шевченка для українців», що відбувався 05 березня 2024 року. Віртуальну подорож представила Вікторіна Олена Миколаївна, кандидат філологічних наук. Олена Миколаївна розповіла про втілення образу Тараса Шевченка у живопису, наголосивши, що саме автопортрет поета дав поштовх, щоб майстри пера звернулися до образу Кобзаря. Представила образ Тараса у скульптурі й архітектурі, продемонструвавши зображення пам͗ятників, які встановлені Кобзареві у різних містах світу. Більш детально Олена Миколаївна зупинилася на зображеннях тих пам͗ятників, які споруджені в Кіровоградській області. Віртуальна мандрівка завершилася відео, у якому бійці ЗСУ декламують рядки Тараса Шевченка «І вам слава, сині гори, / Кригою окуті. / І вам, лицарі великі, / Богом не забуті. / Борітеся – поборете, / Вам Бог помагає! / За вас правда, за вас слава, І воля святая», що ще раз підтверджує наскільки творчість Тараса Шевченка актуальна сьогодні. Відео демонструє сучасний образ Кобзаря.

«Літературні читання» розпочалися виконанням пісні «Край діброви вітер віє» гостею Соф͗янчук Тетяною Сергіївною, керівником гуртка «Дивоструни» комунального закладу «Гімназія «Сучасник» Кропивницької міської ради. Шевченкова поезія в супроводі бандури звучала автентично та неперевершено.

Під час заходу працівники інституту розповідали про поета, декламували його вірші, заглиблюючись у їхній зміст і обумовлюючи вибір продекламованих поезій. Літературні читання супроводжувалися розповідями працівників інституту про те, що означає постать і творчість Шевченка для кожного особисто, ділилися спогадами дитинства, як уперше «доторкнулися» до творчості нашого національного поета та як звіряли життєві позиції переконань поета із власними. У ході заходу також працівники інституту декламували поезії Шевченка. Звучали поезії Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», «Тополя», «Гомоніла Україна», «Стоїть в селі Суботові» «Холодний Яр», «Заповіт», «Лілея», «Мені однаково…», а також вірш «Кобзарю» Ліни Костенко у виконанні Юрія Митрофаненка, Світлани Єфіменко, Андрія Семеза, Жанни Федірко, Сергія Самойлова, Тетяни Ціперко, Василя Нудного, Валентини Трубіної, Ірини Марченко, Надії Плащевської.

Учасники заходу переконалися, що поезія Тараса Шевченка актуальна і нині. Вона об͗єднує людей, допомагає переосмислити минуле та сьогодення, є джерелом формування національної свідомості, духовним надбанням українського народу.

Дякуємо всім, хто долучився до заходів.Організатори заходу: НУДНИЙ Василь Михайлович, заступник директора з організаційної роботи, НЕБЕЛЕНЧУК Ірина Олександрівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, ВІКТОРІНА Олена Миколаївна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти. 

Щороку українці в березні святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості громадян нашої держави він посідає місце національного героя. Своїм життям та творчістю великий митець закликав патріотів України до боротьби за правду, свободу та щасливе майбутнє нашої країни.

У цьому році 210 річниця з дня появи на світ нашого генія. Українці масово відзначають цю дату. Не стоїть осторонь і наш освітній заклад. Сьогодні, 5 березня, відбувся в режимі онлайн обласний науково-методичний семінар «Велич постаті Тараса Шевченка для українців». Організовували захід заступник директора з навчально-організаційної діяльності Нудний Василь Михайлович та старші викладачі кафедри теорії і методики середньої освіти кандидат філологічних наук Вікторіна Олена Миколаївна, кандидат педагогічних наук Небеленчук Ірина Олександрівна.

Тему «Тарас Шевченко в житті Григорія Гусейнова» розкрив український письменник, журналіст, редактор літературного часопису «Кур’єр Кривбасу», член національної спілки письменників України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Гусейнов Григорій Джамалович.

Клочек Григорій Дмитрович, доктор філологічних наук, професор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, виступив перед учасниками з доповіддю «Євген Маланюк – Шевченкіана».

Митрофаненко Юрій Станіславович, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат історичних наук, розкрив тему «Тарас Шевченко в контексті досліджень Володимира Панченка: персоналістичний вимір».

Домаранський Андрій Олександрович, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат географічних наук, зацікавив учасників семінару темою «Просторовий вимір життя, творчості та останньої «мандрівки» Тараса Шевченка».

Мельник Ірина Петрівна, вчитель-методист української мови та літератури комунального закладу «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради», переможець обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», поділилась досвідом з учасниками, розкривши тему «Як зацікавити творчістю Тараса Григоровича Шевченка сучасних учнів».

Щербина Світлана Василівна,  вчитель-методист української мови та літератури Созонівського ліцею Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району, запропонувала учасникам доповідь «Персоніфікований образ весни у збірці Дмитра Іванова “Село в терновому вінку”».

Узяли активну участь учні комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради», вони читали поезії Кобзаря.

У семінарі взяли участь педагоги нашої та представники Дніпропетровської області, зокрема працівники 23 бібліотек м. Кривого Рогу.

Такі заходи сприяють національному єднанню, духовному відродженню українців. 

Шановні колеги!

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» повідомляє, що відповідно до плану реалізації проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси за підтримки посольств Великої Британії та США з 1 березня 2024 року оголошують про початок нового етапу набору учасників серед освітян, які викладають історію України та всесвітню історію (8-10 класи), українську мову та літературу (8-9 класи), а також мистецтво (9 клас).Запрошуємо до участі! 

PISA-2025: ПРОВЕДЕННЯ ПІЛОТНОГО ЕТАПУ

У 2025 році Україна долучиться до проведення основного етапу чергового, дев’ятого циклу міжнародного дослідження якості освіти PISA. Це вже буде третій цикл для нашої держави, вперше українське 15-річне учнівство/студентство брало участь у цьому дослідженні у 2018 році.

У квітні- травні 2024 році заплановано проведення пілотного етапу PISA-2025. Міністерством освіти і науки України затверджений наказ «Про проведення в закладах освіти України пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025» https://pisa.testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/237.pdf . Пілотування міжнародного дослідження проходитиме з 8 квітня до 6 травня, для участі в оцінюванні буде відібрано майже 2500 учнів/студентів.

Тестування й анкетування учасників відбуватиметься на комп’ютерній основі. Учасники традиційно виконуватимуть завдання з ключових галузей PISA, а саме читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Провідна галузь PISA-2025 — природничо-наукова.

У межах пілотного етапу буде апробовано інструментарій для оцінювання спроможності 15-річних використовувати цифрові інструменти для досягнення певних життєвих цілей, адже інноваційною галуззю поточного циклу є навчання в цифровому світі (Learning in the Digital World, LWD).

Під час проведення пілотного етапу заплановано апробацію тестових матеріалів додаткової опції PISA-2025 — оцінювання з іноземної мови (Foreign Language Assessment, FLA), а саме оцінювання з англійської мови.

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/pisa-2025-zatverdzheno-nakaz-pro-provedennya-pilotnogo-etapu/ 

29 лютого 2024 року відбувся очний тур ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у 2023/2024 навчальному році.

До участі у конкурсі долучилися 15 творчих талановитих педагогів закладів позашкільної освіти області.

Учасники ділилися власними професійно-творчими надбаннями та перспективами щодо пізнавальної, творчої, пошукової, науково-дослідницької роботи з вихованцями під час конкурсного завдання «Мій педагогічний досвід роботи».

За підсумками очного й заочного турів та на підставі рішення журі визначено переможців та призерів у шести напрямах позашкільної освіти, зокрема:

військово-патріотичний напрям:

І місце – ЧЕРНОЛУЦЬКИЙ Дмитро Володимирович;

ІІ місце – ГУБЛЬ Олена Володимирівна;

ІІІ місце – ЗАСЯДЬВОВК Роман Павлович

 

туристсько-краєзнавчий напрям:

І місце – ЖИВОЛУП Михайло Миколайович;

ІІ місце – ТАТАРІН Артем Вадимович

 

еколого-натуралістичний напрям:

І місце – КОЛЕСНИК Вікторія Володимирівна;

ІІ місце – ПАЦЕНКО Дмитро Андрійович

 

науково-технічний напрям:

І місце – МОРОЩУК Олександр Сергійович;

ІІ місце – ТКАЧЕНКО Олександра Сергіївна

 

художньо-естетичний напрям:

І місце – ЛЯШЕНКО Олена Григорівна;

ІІ місце – ШТУКАТУРОВА Раїса Василівна;

ІІІ місце – ЖУРАВЛЬОВА Олена Іванівна.

 

Щиро бажаємо переможцям конкурсу гідно представити нашу область на Всеукраїнському рівні!