Травень

23 травня 2023 року в рамках проведення методичного серфінгу відбувся вебінар на тему «Цифрові ресурси для розвитку і навчання». У ньому взяли участь 25 освітян нашої області. Учасники заходу дізналися про те, як використати можливості цікавих цифрових ресурсів для особистого розвитку і навчання учнів; ознайомилися з підбіркою електронних освітніх ресурсів, які можуть стати справжніми помічниками для педагога; опанували корисні онлайн-інструменти, які допоможуть зробити навчальний процес цікавішим і привабливішим для учнів (а саме: створення анімації та навчальних мультфільмів). Під час вебінару учасники отримали інструментарій, який допоможе не тільки урізноманітнити та підвищити ефективність навчального процесу, а й дасть поштовх для саморозвитку та професійного самовдосконалення.

Провела вебінар методист кафедри теорії і методики середньої освіти Ганна ЯКОВОВА.

Дякуємо всім учасникам, які долучилися до роботи! 

У Мінветеранів обговорили програму підвищення кваліфікації вчителів

предмета «Захист України» із числа ветеранів,

розроблену у КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» 

Учасниками онлайн-наради, яка відбулася 23 травня 2023 року, були представники Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства оборони України, Командування сил територіальної оборони Збройних Сил України, Міністерства освіти і науки України, комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Експертної ради при Міністерстві у справах ветеранів, Тернопільського міжшкільного ресурсного центру. Інститут на нараді представляли Віталій ДМИТРУК, директор, кандидат філологічних наук, доцент, та Олександр ЖОСАН, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук.

Представники відомств та закладів обговорили проєкт Програми підвищення кваліфікації фахівців із числа ветеранів за напрямом «Розвиток професійних компетентностей учителів предмета «Захист України» (розробник – Олександр ЖОСАН) у рамках запровадження нової моделі системи військової підготовки громадян України.

Детальніше:  Кафедра ППКО - Нарада в Міністерстві у справах ветеранів (google.com)

24 травня 2023 року проведено вебінар для педагогічних працівників закладів освіти з теми «Етапи впровадження інноваційних освітніх технологій».

Мета заходу – ознайомлення з поняттями «освітні інновації», «інноваційна освітня діяльність», етапами впровадження освітніх інновацій у практику роботи закладів освіти.

Ірина Марченко, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників з напрямами, умовами інноваційної освітньої діяльності та етапами впровадження освітніх інновацій.

Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань щодо умов інноваційної діяльності, актуальності впровадження інновацій у практику своєї роботи.

Працюємо і навчаємося для Перемоги!!!

З 15 по 19 травня 2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей вчителів початкових класів, які працюватимуть за освітньою програмою початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» у закладах загальної середньої освіти» для учителів 1 класів закладів загальної середньої освіти, які реалізують науково-педагогічний проєкт «Інтелект України» (керівники: Олена ЧЕРНЕЦЬКА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, Наталія ТІХОНОВА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук).

Уформаті онлайн педагоги опрацювали актуальні питання, а саме:

- теоретико-методологічні та методичні основи викладання освітніх галузей у 1 класі за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»;

- реалізація компетентнісного та інтегрованого підходів у науково-педагогічному проєкті «Інтелект України»;

- створення ефективного освітнього середовища для підтримки благополуччя педагогічних працівників з метою цілісного сприйняття навчального матеріалу НПП «Інтелект України»;

- методичні рекомендації для вчителів щодо основ викладання предметів у 1 класі.

З метою реалізації освітніх галузей програми НПП «Інтелект України» та організації навчальної діяльності в умовах дистанційного навчання здобувачами освіти були змодельовані уроки для учнів 1 класу. Вчителі мали можливість обмінятися своїми освітніми продуктами у спільній Google-презентації, матеріали якої будуть використовувати на уроках НПП «Інтелект України».

Дякуємо учителям за активну участь і бажання вдосконалюватись. 

17-19 травня 2023 року в режимі онлайн відбулася Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти». Традиційно організовує та проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Учасниками заходу стали заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; закордонні заклади освіти та міжнародні освітні агенції; заклади загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти, органи управління освітою; заклади професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети); виробники й постачальники засобів навчання, проєктів, програм і рішень для галузі освіти, асоціації, видавництва, освітні портали.

У рамках виставки відбулося нагородження переможців конкурсу із тематичних номінацій, в якому брав участь КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського». Цього року наш заклад виборов дві золоті медалі в таких номінаціях:

·          Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес: сучасні рішення та перспективи розвитку (авторський колектив –Скрипка Ганна Володимирівна, Єфіменко Світлана Миколаївна, Дробін Андрій Анатолійович).

·          Інтеграція освіти та науки України у європейський простір: здобутки, проблеми, перспективи (автор – Кендюхова Антоніна Анатоліївна).

Програмою виставок передбачено проведення в режимі онлайн науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, презентацій, майстер-класів, дискусійних панелей, тренінгів тощо, й, зокрема, Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інформаційна безпека та комп’ютерні технології в освіті» (18.05.2023р., https://www.youtube.com/watch?v=iZ_Jhw-5PcY), в якій взяла участь старший викладач кафедри ІКТ та безпечного освітнього середовища Єфіменко С.М

З 15 по 20 травня 2023 року працівники КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Вікторія ПАВЛЮХ, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, та Наталія ДЗЮБАС, методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, взяли участь у навчально-методичному тренінгу “Підготовка фахівців до впровадження відновного підходу, посередництва, медіації та практики функціонування служб порозуміння в закладах освіти” у м. Трускавець. Навчання організовано ГО «Ла Страда-Україна» у співпраці з Державною науковою установою “Інститут модернізації змісту освіти” Міністерства освіти і науки України з метою подальшого викладання спецкурсу в установах післядипломної педагогічної освіти України. Програма тренінгу розроблена в рамках проєкту «Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків», який упроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна».

Метою є оволодіння навичками вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом, допомога сторонам конфліктів знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, практичними навичками посередництва у вирішенні конфліктних ситуацій, розбудови миру та захисту прав людини; протидії насильству, ґендерній дискримінації, торгівлі людьми та жорстокому поводженню з дітьми тощо.

Учасники опанували програму 4 модулів:

Модуль 1. Миробудування. Відновний підхід. Базові основи конфліктології.

Модуль 2. Теорія і практика відновної комунікації.

Модуль 3. Застосування відновних практик в освітньому процесі. Практика посередництва.

Модуль 4. Роль служб порозуміння у закладах освіти в процесі забезпечення та створення безпечного освітнього середовища.

Після  закінчення учасники навчання отримали сертифікати (60 годин). Отримані навички сприятимуть впровадженню відновних практик при викладанні тематичних тренінгів та семінарів, спрямованих на розвиток у здобувачів освіти навичок відновної комунікації та застосування посередництва у розв’язанні конфліктних ситуацій.

Детальніше: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02D1hM83EMqqnLnd3WcbrtpiJEFaP1XS4TWDoiB42He7cCFR58P3uNCRMLPR4Hfv7bl&id=269875056422919 

08.05-19.05.2023 в онлайн-форматі відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вчителів хімії», піднапрям «Інновації у навчанні хімії» (керівник навчання Жанна ФЕДІРКО, керівник групи Тетяна ЦІПЕРКО). 27 педагогів нашої області успішно пройшли навчання, поглибивши знання та професійні компетентності з питань: інновацій у системі освіти України, методичних особливостей організації освітнього процесу засобами сучасних технологій на уроках хімії. В рамках курсів здобувачі освіти ознайомилися з організаційно-методичними аспектами планування змішаного навчання в закладах освіти, зі створенням, налаштуванням та подальшою оптимізацією роботи персонального YouТube-каналу. Програму реалізовано завдяки викладачам кафедр, методистам КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

На високому рівні проведено педагогічну практику з проблеми «Формування ключових компетентностей учнів шляхом впровадження елементів сучасних освітніх технологій». Вчитель хімії комунального закладу  «Ліцей «Європейська освіта» Кропивницької міської ради» Ольга ТИКУЛ представила здобувачам освіти нові програми, сервіси. Визначено лайфхаки дистанційного навчання - як провести та підготувати онлайн-урок.

Здобувачі освіти науково, креативно, цікаво представили свій педагогічний досвід (Юлія БОЖЕНКО (Кам'янська філія Новомиргородського ліцею №2 Новоукраїнського ліцею Кіровоградської області), Наталія МЕТАШОП (Ліцей №17 Олександрійської міської ради), Руслан ТКАЧЕНКО (комунальний заклад «Ліцей «Надія» Великоандрусівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області»), Марина КОБЕРНИК (комунальний заклад «Костомарівський ліцей» Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області), Алла ТАЦІЄНКО (професійно-технічне училище №38 смт. Голованівськ). Захист індивідуальних проєктів пройшов не менш цікаво. Здобувачі освіти розробляли онлайн-уроки з елементами медіаграмотності, STEAM–освіти, як напряму інтеграції предметів природничо-математичних предметів. До уроків розроблені дидактичні матеріали, презентації, онлайн-дошки. Матеріали будуть опрацьовані та розміщені на сайті НМЛ природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін.

Дякуємо нашим талановитим педагогам, які в цей складний час встигали навчатися, виконувати завдання, знайомитися з матеріалом у класрумі, розміщувати завдання,  займатися волонтерством і робити все для нашої спільної перемоги. Як завжди, наші вчителі неперевершені. Миру всім нам!!!!! 

З 8 травня по 19 травня  2023 року у форматі онлайн відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток загальних компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти». Піднапрям: «Сучасні підходи до здійснення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти» (керівник навчання за програмою: Наталія ТАРАПАКА, завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент; керівник групи: Світлана СКУРЕНКО, методист кафедри дошкільної та початкової освіти). 

Навчання здійснювалося у Google-класах. Педагоги опрацювали актуальні питання щодо реалізації Державного стандарту дошкільної освіти й ознайомилися з сучасними тенденціями та технологіями; оволоділи інформаційно-комунікаційними та цифровими технологіями; набули навичок розробки та використання в освітньому процесі інтерактивного навчального контенту за допомогою інтернет-сервісів: Jamboard, Google-форм, Google-презентацій тощо; удосконалили свої уміння щодо створення STREAM-проєктів.

Під час педагогічної практики здобувачі освіти мали змогу   ознайомитися з сучасними підходами до здійснення  освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.  

Дуже ефектно презентували напрацювання вихователь-методист Світлана Іванова з залученням педагогічних працівників закладу: вихователів, практичного психолога, музичного керівника, інструктора з фізичної культури (комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 54 "Чебурашка», керівник Злигостєва А.А.). Вони розкрили особливості запровадження інноваційних технологій в дошкільній освіті.

Творчо представила інноваційні форми розвитку дітей дошкільного віку шляхом використання коректурних таблиць вихователь Катерина ГОЦЕНКО (дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 71 "Катеринка" комбінованого типу, керівник Тетерева Н.В.).

У рамках навчання була проведена конференція, де педагоги мали можливість обмінятися досвідом та власними здобутками щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

 ТРИМАЄМО СВІЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ФРОНТ! СЛАВА УКРАЇНІ!

У період з 08 по 19 травня 2023 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання вчителів англійської мови за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток загальних компетентностей вчителів англійської мови. Піднапрям: сучасні підходи до викладання іноземної мови». Навчання за програмою здійснювалось на дистанційній платформі GoogleMeet в синхронному режимі.

Протягом двох тижнів здобувачі освіти підвищували власну професійну компетентність та отримали знання й розуміння сучасних методологічних підходів до викладання іноземної мови та організації освітнього процесу з предмета; уміння аналізувати сучасні освітні тенденції, використовувати набуті знання в професійній діяльності для практичної реалізації державної політики та освітніх ідей; оцінювати власні уміння та навички відповідно до потреб реального часу.

Зокрема, актуальними та змістовними, на думку вчителів, стали питання розвитку та інтеграції навичок 21-го століття (Ірина КОСА), сучасні підходи до організації національно-патріотичного виховання (Юрій МИТРОФАНЕНКО), використання онлайн-сервісів та WEB-інструментів в освітньому процесі (Сергій БУРТОВИЙ, Ірина ХАРЧЕНКО, Світлана ЄФІМЕНКО), навчання іноземної мови дітей з особливими освітніми потребами (Вікторія ПАВЛЮХ) тощо.

Під час конференції з обміну досвідом здобувачі освіти поділилися власними професійними напрацюваннями та знахідками, а саме: були розглянуті питання впровадження дистанційних форм навчання, особливостей навчання школярів відповідно до Концепції «Нова українська школа», використання освітніх онлайн-інструментів для підвищення ефективності уроку іноземної мови, навчання англійської мови дітей з особливими освітніми потребами,  підвищення мотивації учнів тощо.

Керівник навчання за програмою – Юлія ЗАДУБНЯК, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін; науковий супровід навчання здійснював Сергій БУРТОВИЙ, завідувач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук.

Працюємо разом, наближаємо Перемогу! 

19-21 травня 2023 року в м. Києві Українською Гельсінською спілкою з прав людини у партнерстві з Міністерством освіти і науки України було проведено очний модуль курсу навчання для тренерів із викладання міжнародного гуманітарного права в системі післядипломної педагогічної освіти.

Мета  навчання підготовка кваліфікованих фахівців до ефективного викладання окремих питань міжнародного гуманітарного права під час упровадження та забезпечення системної підготовки вчителів різних навчальних дисциплін.

Представниця Кіровоградської області старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат філологічних наук Вікторіна Олена Миколаївна. Вона репрезентувала авторську програму «Міжнародне гуманітарне право: що треба знати освітянам».

16-17 травня 2023 року  педагоги області, які у 2023/24 навчальному році будуть викладати предмети природничої та математичної освітньої галузі, брали участь у семінарі-практикумі «Методичний супровід організації освітнього процесу в 6 класі закладів загальної середньої освіти, у яких реалізують науково-педагогічний проєкт «Інтелект України».

Програма семінару включала практичні заняття з актуальних питань організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, що працюють за проєктом, а саме:

·        ключові характеристики науково-педагогічного проєкту «Інтелект України»;

·        компетентнісний підхід і його роль у реалізації постнекласичної парадигми освіти науково-педагогічного проєкту «Інтелект України»;

·        професійний стандарт вчителя;

·        особливості викладання предметів «Географія», «Природознавство» (Пізнаємо природу. Твої фізичні відкриття) в 6 класі  за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»;

·        особливості викладання предмета «Математика»  в 6 класі за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України».

Тьютерами заходу виступили: Людмила ХЛАНЬ, завідувач науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних  дисциплін; Ольга ЛИТВИНЕНКО, завідувач навчально-методичного центру дистанційного навчання;  Олена ПОЛОВЕНКО, завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань.

Навчання – це завжди оновлення знань, удосконалення, поштовх до професійного зростання, як зазначав К. Ушинський: «Учитель живе доти, доки вчиться».

Працюємо і навчаємося для Перемоги!

17 травня 2023 року відбувся методичний серфінг «Формування пізнавальних цінностей на уроках історії та суспільствознавчих дисциплін шляхом запровадження інтерактивних та інноваційних технологій».

Спікери – Мамалига Наталія Георгіївна, учитель історії Новоукраїнського ліцею №6 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області, заслужений учитель України; Дегтярьова Наталія Миколаївна, учитель історії Новоукраїнського ліцею «Лідер» Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області; Слюсаренко Ольга Миколаївна, учитель історії  Новоукраїнського ліцею №4 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області;  модератори – Наталія Сергіївна ЧЕРТКОВА та Інна Володимирівна ВІДІБОРЕНКО (НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»).

Наталія Сергіївна наголосила на тому, що пізнавальний інтерес  - це один із найважливіших мотивів навчання учнів. Тому учителям історії дуже важливо надавати перевагу тим методам навчання, що передбачають залучення учнів до активного здобування знань.

Наталія Георгіївна познайомила присутніх з досвідом роботи методичного об’єднання учителів історії Новоукраїнської міської громади.

Ольга Миколаївна розповіла про «Використання мультимедіа для активізації пізнавальної діяльності», закцентувала увагу на можливостях сучасних інструментів на уроках історії, правознавства та громадянської освіти, зокрема використанні творів музичного мистецтва та соціальних мереж (http://surl.li/hccpl).

Наталія Миколаївна презентувала досвід участі та перемог у конкурсах Малої академії наук, зокрема в обласному конкурсі наукових проєктів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини» та розповіла про дослідницьку роботу на уроках суспільствознавчих дисциплін (http://surl.li/hccpf).

Дякуємо вчителям Новоукраїнської міської громади за творчу презентацію досвіду. 

Запрошуємо 19 травня 2023 року поціновувачів історії, науковців, учителів, учнів та всіх охочих на презентацію коміксу “Ярослав Мудрий”, яка відбудеться в актовій залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського о 13.00.

Комікс презентують учні та вчителі ліцею “Максимум” Кропивницької міської ради, переможці міжнародного конкурсу "HISTOLAB Award for Innovative School Projects in History Education” в номінації “Fictional Stories (comic book)” серед закладів освіти в мережі демократичних шкіл Ради Європи в рамках European Innovation Days in History Education за підтримки Європейського Союзу. Співорганізатор заходу – КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Якщо ви ніколи не створювали та не читали комікси, однак хотіли б спробувати, то настав саме той момент, якого ви так чекали. Ви матимете нагоду отримати корисні поради щодо участі та перемоги в міжнародному конкурсі, які дозволять вам презентувати Україну в усьому світі, і зокрема в м. Брюссель.

16.05.2023 року відбувся вебінар «Шкільна навчальна література: ретроспективи і перспективи» (у межах Всеукраїнського фестивалю науки – 2023).

Під час заходу учасники дізналися про тенденції розвитку шкільної навчальної літератури, особливості науково-методичного забезпечення функціонування різних видів навчальної літератури, забезпечення її якості. Відбулася презентація термінологічного словника «Навчальна література» (Кропивницький, 2023; укладач – Олександр Жосан).

Ключовий спікер – Олександр Жосан, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, автор понад 150 публікацій, у тому числі: 3 монографій, 8 навчально-методичних посібників, 2 словників, 4 історичних нарисів.

Спікери вебінару: Наталя Петрощук та Оксана Матвійчук, кандидати педагогічних наук, доценти Інституту післядипломної освіти Київського університету Бориса Грінченка; Олександр Міхно, доктор педагогічних наук, директор Педагогічного музею України.

Організатор – Інститут післядипломної освіти Київського університету Бориса Грінченка.

 

Працюємо і навчаємося для Перемоги!

16 травня 2023 року було проведено  семінар-практикум для учителів початкових класів «Упровадження інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в освітній процес початкової школи» (керівник ‑ Тетяна ПАШАНОВА, методист кафедри дошкільної та початкової освіти, регіональний координатор  зі впровадження інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в освітній процес початкової освіти Кіровоградської області) з метою розвитку громадянської освіти та виховання в учнів початкових класів навичок успішної міжкультурної комунікації.

Під час онлайн-заходу педагогами були опрацьовані наступні теми:

1. Навчально-методичне забезпечення курсу «Культура добросусідства». Цілі, завдання, структура, основні положення та методика роботи в умовах Нової української школи. Методичний інструментарій викладання навчального предмета «Культура добросусідства»;

2. Активні та інтерактивні вправи з розвитку соціальних та громадянських компетентностей у всіх учасників освітнього процесу. Рамка громадянських компетентностей Ради Європи;

3. Методи створення ефективної комунікації та співробітництва. Ненасильницька комунікація. Основні засади конфліктології;

4. Формування медіакультури засобами курсу «Культура добросусідства». Базові методики критичного мислення або Навіщо медіаграмотність сучасній дитині.

Працюємо та навчаємось для Перемоги!

З матеріалами практикуму можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/hbldt .

10 травня 2023 року відбувся методичний серфінг «Використання ІКТ та цифрових технологій у викладанні предметів суспільствознавчого циклу». Спікер – Світлана КУШНЄРОВА, учитель історії КЗ «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»; модератори – Інна ВІДІБОРЕНКО та Наталія ЧЕРТКОВА (НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»).

Наталія Сергіївна наголосила на тому, що ефективність навчання залежить передусім від залучення учнівства до різноманітних видів діяльності, що дає змогу йому успішніше оволодівати суспільним досвідом і, як наслідок, забезпечує соціальну активність особистості, її спрямованість на творчу діяльність.

Світлана Вікторівна познайомила присутніх із досвідом використання таких ресурсів, як Canva, Mentimeter, Playposit, Mindomo, Classtime та інших; провела майстер-клас роботи з запакованими уроками та використання штучного інтелекту в освітньому процесі.

Детальніше зі вказаними матеріалами можна познайомитися за посиланням https://view.genial.ly/64552fcc6a6063001ec0286d/interactive-content-metodichnij-serfing.

Дякуємо Світлані КУШНЄРОВІЙ за змістовну презентацію досвіду, який допоможе учителям урізноманітнити освітній процес. 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.03.2023 року № 347 «Про організаційні заходи щодо підготовки й проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану», відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 09.05.2023 року № 1/6591-23 «Щодо проведення моніторингового дослідження», на базі закладів загальної середньої освіти, які є учасниками інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» було проведено пробне тестування з метематики в рамках загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти.

Координацію та спостереження здійснювали науково-педагогічні та педагогічні працівники КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Дякуємо педагогічним та учнівським колективам комунального закладу «Бобринецький ліцей № 1» Бобринецької міської ради Кіровоградської області; комунального закладу «Ліцей №7 «Перспектива» Світловодської міської ради»; комунального закладу «Ліцей «Європейська освіта» Кропивницької міської ради» та ліцею №15 Олександрійської міської ради Кіровоградської області за організацію, проведення та участь!

Цьогоріч у ІV (фінальному) етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що відбувся  24 березня 2023 року, взяли участь 36 осіб.

Визначено переможців (наказ Міністерства освіти і науки України від 09 травня 2023 року № 540 «Про результати четвертого етапу ХХІІI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»):

Диплом ІІ ступеня

- ШЕВЧЕНКО Катерина Олександрівна, учениця 7 класу комунального закладу  «Ліцей №1 Долинської міської ради» (вчитель Толмач Наталія Іванівна).

Диплом ІІІ ступеня

- ПОПОВА Марія Олександрівна, студентка Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (викладач Кирилюк Ольга Леонідівна).

 

Організаційно-методичний супровід конкурсу здійснювала обласний координатор – КОТЛЯРЕНКО Наталія Миколаївна, методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін.

Вітаємо переможців та їх наставників!

 Творимо український простір разом.

Слава Україні!  

ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ ДО МАГІСТРАТУРИ 2023 РОКУ!

РЕЄСТРАЦІЯ У ВСТУПНИХ МАГІСТЕРСЬКИХ ВИПРОБУВАННЯХ – ЄВІ, ЄФВВ

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє вступників до магістратури про реєстрацію осіб, які бажають взяти участь у єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ) та/або  єдиному вступному іспиті (ЄВІ), яка розпочалася 8 травня і триватиме до 31 травня 2023 року. Її здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти за умови особистої присутності вступника та/або дистанційно.

Консультацію можна отримати електронною поштою або телефоном, які заклади вищої освіти розміщують на сторінках приймальних комісій на своїх офіційних вебсайтах.

Детальніше про алгоритм реєстрації від УЦОЯО https://testportal.gov.ua/yak-zareyestruvatysya-dlya-uchasti-u-vstupnyh-magisterskyh-vyprobuvannyah/ .

Для кожного учасника, який отримав екзаменаційний листок, на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти створена інформаційна сторінка «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури» https://zno.testportal.com.ua/master/login  , доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому.

Нагадуємо, що у 2023 році для вступу до магістратури випробування відбуватимуться в комп’ютерному форматі.

ЄФВВ, ЄВІ: Де буде створено пункти тестування  https://testportal.gov.ua/yefvv-yevi-de-bude-stvoreno-punkty-testuvannya/ .

Відео від УЦОЯО «Вступні до магістратури у 2023 році. Ви запитуєте ー ми відповідаємо» https://www.youtube.com/watch?v=s7hT1Q4qzxQ.

До уваги вступників пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main .

Все буде Україна!!! 

З 24 квітня по 05 травня 2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Формування вчителями початкових класів спільних для ключових компетентностей вмінь. Піднапрям: формування творчої особистості учнів початкових класів шляхом використання інноваційних технологій» (керівник навчання за програмою: Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук; керівник груп: Олена ЧЕРНЕЦЬКА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти).

Навчання здобувачів освіти було спрямовано на створення творчого середовища з метою пошуку шляхів розвитку спільних для ключових компетентностей умінь учнів, зокрема формування творчої особистості учнів початкових класів шляхом використання інноваційних технологій, формування рис ініціативної, креативної особистості, здатної розв’язувати проблеми, приймати рішення, критично мислити, співпрацювати з іншими людьми.

Зі здобувачами освіти були проведені практичні заняття зі створення інтерактивних цифрових освітніх контентів для учнів з метою їх використання у практичній діяльності в умовах дистанційного та змішаного навчання. Учителі під час конференції мали можливість обмінятися досвідом роботи щодо організації та забезпечення освітнього процесу початкової школи в умовах воєнного стану.

З метою обміну досвідом роботи здобувачі освіти розмістили результати своєї діяльності, розроблені за допомогою StoryboardThat, BookCreator, Genially тощо, у спільній Google-презентації та представили їх до захисту.

Працюємо на перемогу! 

Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 105-й річниці від дня народження Василя Сухомлинського

      05 травня 2023 року відповідно до плану роботи КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 105-й річниці від дня народження Василя Сухомлинського, «Захист психічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах війни та повоєнного часу», в якій узяли участь понад 200 науковців і практиків із 20 регіонів України.

Організаторами заходу є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

Мета конференції: обговорення актуальних питань, пов’язаних із психолого-педагогічним забезпеченням освітнього процесу в екстремальних умовах, проблемами захисту психічного здоров’я учасників освітнього процесу в закладах дошкільної, загальної середньої, корекційної, професійно-технічної та вищої освіти, проблемами удосконалення психологічного супроводу освіти дорослих тощо.

Під час заходу були розглянуті різні підходи до забезпечення захисту психічного здоров'я населення. Були визначені корисні поради педагогічним працівникам закладів освіти: як опанувати себе, як допомогти учням та підтримувати здоровий психічний стан у критичних умовах.

 Працюємо і навчаємося для Перемоги!

Детальніше http://surl.li/gwqck 

ДО УВАГИ ОСВІТЯН ТА  УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ: СТАТИСТИКА РЕЄСТРАЦІЇ НМТ-2023

За оперативними даними Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, станом на 03 квітня 2003 року для участі в національному мультипредметному тесті потенційними учасниками Кіровоградської області  створено 6778 персональних кабінетів; 6591 особа вже отримала повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат НМТ – 2023. 

Обираючи предмет додаткового блоку, вступники області надають перевагу історії України (3923 особи), іноземним мовам (1394 особи) та біології (1040 осіб). Фізику обрали третім предметом 154 особи, хімію – 66. Найменшу популярність серед предметів НМТ-2023 мають німецька мова (12 осіб), французька та іспанська мови (по 1 особі).

Нагадуємо учасникам, що усунути помилки і повторно надіслати копії документів на перевірку до Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти  потрібно не пізніше ніж 7 травня.

Якщо потенційний учасник не усуне недоліки, на які за результатами оброблення вказав регіональний центр, то йому буде відмовлено в реєстрації для участі в НМТ.

У персональному кабінеті учасники матимуть можливість змінити навчальний предмет додаткового блоку,  населений пункт в Україні або за кордоном, або вказати на потребу в проходженні НМТ під час додаткової сесії.

Головна сторінка УЦОЯО https://testportal.gov.ua/ .

Персональний кабінет https://my.testportal.gov.ua/cabinet/login .

До уваги освітян та учасників НМТ пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main Усе буде Україна!!! 

03 травня 2023 року відбувся методичний серфінг «Становлення громадянської освіти у викладанні історії». Спікер – ЗАБОЛОТНА Юлія Владиславівна, учитель історії Червонокам'янського ліцею Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, модератори – Інна ВІДІБОРЕНКО та Наталія ЧЕРТКОВА (НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»). Модератори акцентували на важливості громадянської компетентності та реалізації завдань громадянської освіти, а саме на необхідності формувати: громадянську, національну та культурну ідентичність;  розуміння і повагу до прав та свобод людини, здатність їх захищати; розвивати громадянську відповідальність за суспільно-політичні процеси; критичне мислення та медіаграмотність, вчити їх практичному застосуванню;  формувати активну життєву позицію, здатність поширювати і застосовувати практики громадських ініціатив та волонтерства.

Юлія Владиславівна поділилася досвідом участі та перемоги в проєктах з громадянської освіти та історії, організації та функціонування музею села Червона Кам’янка. Щиро дякуємо їй за таку проведену роботу

Презентація Юлії Заболотної за покликанням http://surl.li/gulpk

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

#НМТ НА 200 БАЛІВ

 З метою створення електронного банка даних перспективного педагогічного досвіду вчителів, які підготували учнів-200-бальників за результатами НМТ – 2022, поширення кращих практик, розроблено  інформаційно-методичні матеріали «#НМТ на 200 балів» (укладачі: Вареха А.Г., Курілін О.М., Ципочкін А.В.), які можна переглянути на сайті за покликанням: https://sites.google.com/view/anatov-katalog/.

Матеріали допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку здобувачів освіти до зовнішнього незалежного оцінювання та національного мультипредметного тесту. У них презентовано педагогічні ідеї 79 учителів області, які підготували 124 випускники-двохсотбальники закладів загальної середньої освіти зі 151. Зокрема, саме ці здобувачі освіти одержали за результатами національного мультипредметного тесту
2022 року максимальну кількість балів із блоків: «Українська мова», «Історія України», «Математика».

Висловлюємо щиру вдячність педагогам за невтомну творчу працю. Бажаємо здійснення професійних та життєвих планів, мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя, підкорення нових вершин.

 З вірою в перемогу та світле майбутнє України! 

   01 травня 2023 року Інна ВІДІБОРЕНКО та Наталія ЧЕРТКОВА (НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського») взяли участь у підсумковій педагогічній конференції «STEM/STEAM/STREAM: від теорії до практики», яку проводив КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради.

   Конференція стала завершенням місячника STEM/STEAM/STREAM, який відбувався протягом березня 2023 року в ліцеї «Максимум».

    Під час конференції було презентовано такі проєкти:

1) «Звук, музичні інструменти, шумове забруднення» (Бонк А.В., Бузько В.Л., Фоменко Е.А.).

2) «Види транспорту» (Волощенко І.І., Іванова І.М., Михайленко І.Ю.).

3) «Стоп-фейк» (Гаркуша Г.В., Кравченко Н.С., Іванець І.А., Мірошниченко С.Л., Книшук А.В., Улічев О.С., Бойко Л.Б., Новіцька О.М., Подоляк Т.В., Турченко Н.С., Пилипишина Н.М., Кіт Л.М, Профатило І.І, Волошина Т.В.).

4) Комікс «Ярослав Мудрий» (Відіборенко І.В., Бонк А.В., Патлач Г.О.).

  За підсумками місячника STEM/STEAM/STREAM було укладено збірник технологічних карток, який розміщено за покликанням http://surl.li/gtglf

25 - 27 квітня 2023 року на базі Полтавської академії неперервної освіти імені М. В. Остроградського відбувся ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. У змаганнях узяли участь 22 команди із 21 області України та міста Києва.

136 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти України мали можливість продемонструвати свої знання з географії, талант мислити нестандартно, точно і творчо, адже географія – це предмет, який охоплює величезний спектр знань людства про себе і навколишнє середовище.

Кіровоградщину представляли:

·         МАРТИНЕНКО Валентина, учениця 8 класу комунального закладу «Михайлівський ліцей» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області;

·         ЄРУШЕВА Валерія, учениця 9 класу Петрівського ліцею Петрівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області;

·         ХЛАНЬ Артур, учень 10 класу комунального закладу «Ліцей нових технологій навчання» Кропивницької міської ради;

·         ВОЄВОДІН Владислав, учень 10 класу Олександрівської філії комунального закладу «Олександрівський ліцей №1» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області;

·         МИХАЙЛИК Владислава, учениця 11 класу Златопільського ліцею м. Новомиргорода Новомиргородської міської ради Кіровоградської області.

За рішенням журі ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії нагороджено дипломами 3 учасників команди:

ЄРУШЕВА Валерія – диплом ІІ ступеня;

ХЛАНЬ Артур  - диплом ІІІ ступеня;

МИХАЙЛИК Владислава – диплом ІІІ ступеня.

Дякуємо юним географам за волю до перемоги, чудовий виступ, гарні здобутки.

Також дякуємо Бірець Олені Анатоліївні, Єрушевій Світлані Олександрівні, Козкі Вікторії Володимирівні, Воєводіній Наталії Петрівні, Гончаровій Вікторії Анатоліївні, за високий професіоналізм, відповідальність, повну віддачу нелегкій праці.

Окрема подяка адміністрації закладів, вчителям інформатики, які створили майданчики, безпечні та комфортні умови, технічну підтримку для успішного виступу команди в олімпіаді з географії 

ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ ДО МАГІСТРАТУРИ!

ЄВІ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує вступникам до магістратури ознайомитися та спробувати свої знання і вміння, виконавши  демонстраційний варіант ЄВІ-2023.

Загальні характеристики ТЗНК (наказ УЦОЯО від 21.04.2023 р. № 57) https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/04/Nakaz-UTSOYAO-57-Zagalni-harakterystyky-YEVI_2023.pdf .

 ТЕСТ ЄВІ містить:

-30 завдань з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська на вибір вступника);

-33 завдання з тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК).

Демонстраційний варіант тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК)  https://lv.testportal.gov.ua/demotest.mtnk/ .

 Завантажити PDF-версію ТЗНК https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/YEVI_TZNK_2023_demo.pdf .

Блоки з іноземної мови:

-Демонстраційний варіант - Англійська мова  https://lv.testportal.gov.ua/testmktEnglish/, завантажити PDF-версію з англійської мови    https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/YEVI-2023_angl_mova_demo.pdf ;

-Демонстраційний варіант - Німецька мова https://lv.testportal.gov.ua/testmktGerman/ , завантажити PDF-версію з німецької мови https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/YEVI_2023_Nimetska-mova_demo.pdf ;

-Демонстраційний варіант - Французька мова https://lv.testportal.gov.ua/testmktFrench/ , завантажити PDF-версію з французької мови https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/YEVI_2023_Frantsuzka-mova_demo-1.pdf ;

-Демонстраційний варіант - Іспанська мова https://lv.testportal.gov.ua/testmktSpain/, завантажити PDF-версію з інспанської мови  https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/YEVI_2023_Ispan_mova_-demo.pdf .

Нагадуємо потенційним учасникам, що зареєструватися для проходження ЄВІ та ЄФВВ вони зможуть з 8 до 31 травня включно, звернувшись до приймальної комісії закладу вищої освіти.

     Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/yevi-2023-demonstratsijnyj-test/ 

До уваги вступників пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main Все буде Україна !!! 

Проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»

в номінації «Основи здоров’я»

   У період з 17 по 28 квітня 2023 року відбувся другий тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» в номінації «Основи здоров’я».

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є конкурсом професійної майстерності вчителів, завданнями якого є:

  ·виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників, поширення кращого педагогічного досвіду;

  ·розвиток творчого потенціалу вчителя та підвищення його професійної
майстерності;

  ·сприяння самореалізації вчителя.

   Головні принципи конкурсу – добровільність, відкритість, прозорість.

Саме в номінації «Основи здоров’я» конкурс проходить вдруге (перший був у 2019 році).

Другий тур конкурсу проводився в дистанційній формі у два етапи – відбірковий та фінальний.

  У відбірковому етапі конкурсу змагалося 25 освітян з усіх областей України, однак у фінальний потрапило 12 найкращих – і вони продовжували змагатися у випробуваннях «Майстер-клас» та «Урок».

  28 квітня завершився Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2023» у номінації «Основи здоров'я» і оголошено прізвища переможців:

   І місце  - Жадан Олена Миколаївна (Харківська область);

   ІІ місце - Густєй Тетяна Петрівна (Сумська область);

   ІІІ місце - Філоненко Сергій Васильович (Запорізька область).

Серед фіналістів представниця Кіровоградської області - Тетяна Стеблина, вчитель предмета «Основи здоров’я» комунального закладу «Олександрівський ліцей №2» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, яка посіла lV почесне місце.

    Вітаємо переможців! Вітаємо лауреатів! Вітаємо всіх учасників конкурсу!

 Вітаємо і бажаємо гідно триматися далі, бути стресостійкими та готовими до наступних випробувань, не зупинятися на досягнутому, вірити в свої сили, адже віра це те, що єднає і тримає нас, українців.

    Україні потрібні такі педагоги, як ви. Нехай участь і перемога в цьому конкурсі надихають вас на подальші творчі пошуки і звершення. Бажаю усім нам миру та якнайшвидшої перемоги!!! 

28 квітня 2023 року

Всесвітній день охорони праці

 

  Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій – у 2023 році їй виповниться 104 роки. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.

За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.

  Щороку МОП визначає тему (девіз, гасло) Всесвітнього дня охорони праці. Гасло 2023 року: «Безпечне та здорове робоче середовище - основний принцип та право на роботі».

  З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств, організацій, установ, освітніх закладів продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану — надскладне завдання, до виконання якого потрібно готуватися належним чином.

Для підготовки та проведення заходів з нагоди Тижня охорони праці під девізом «Безпечне та здорове робоче середовище - основний принцип та право на роботі» в комунальному закладі «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» старшим викладачем кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища Тетяною ЖЕЛЄЗНОВОЮ розроблено та затверджено відповідний план роботи.

  Згідно плану роботи працівники закладу пройшли навчання та ознайомилися з актуальними питаннями безпеки робочого середовища, а саме:

  -  Підготовка закладів освіти до дій у надзвичайних ситуаціях: практичні аспекти.

  -  Домедична допомога в умовах воєнного стану для цивільних осіб.

  -  Як виглядає небезпека: вибухонебезпечні знахідки.

  -  Захисні споруди: дії учасників освітнього процесу під час сигналу «Повітряна тривога».

  Щиро бажаємо усім працівникам, які безпосередньо слідкують за безпекою праці, доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, ясного мирного неба, сімейного тепла та затишку.

  З матеріалами проведення Всесвітнього дня охорони праці можна ознайомитися за покликанням:

https://drive.google.com/drive/folders/1XQBmFm00lv2_GlGY1WH5P1PBDjMLOwHP?usp=sharing