Тіхонова Наталія. Застосування педагогічної технології «Щоденні 5» у роботі над текстами (за творами Василя Сухомлинського): [навчально-методичний посібник] / Наталія Тіхонова. Кропивницький, 2022. – 84 с.

  

   Навчально-методичний посібник зорієнтований на висвітлення основних ідей забезпечення активної участі в читанні та письмі учнів початкової школи, які навчаються відповідно до концепції «Нова українська школа».

   У виданні розкрито теоретичні аспекти впровадження в освітній процес початкової школи основних компонентів (етапів, видів діяльності) ротаційної моделі «Щоденні 5» та вміщено тексти Василя Сухомлинського, опрацьовані за названою педагогічною технологією.

   Призначено для всіх учасників освітнього процесу та небайдужих, хто цікавиться різноманітними видами діяльності з читання та письма з метою підвищення інтересу пізнання сучасної дитячої літератури.

  Сучасні педагогічні технології в навчанні молодших школярів (з досвіду роботи вчителів початкових класів Кіровоградщини) / уклад.: Наталія ТІХОНОВА. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 96 с.

 

 

   У розробках висвітлено питання практичного впровадження сучасних педагогічних технологій в освітньому процесі початкової школи як засобу реалізації освітньої парадигми Нової української школи. У виданні наведено короткі теоретичні відомості про інноваційні освітні технології, розміщено розробки уроків з досвіду роботи вчителів Кіровоградщини, які можна використати вчителям початкових класів.

    Матеріал розрахований для педагогів, які викладають у початкових класах закладів загальної середньої освіти.

  Проблеми унормування сучасної української мови. Лексика [навчально-методичний посібник для вчителів української мови і літератури] / за наук. ред. Олени ВІКТОРІНОЇ. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 104 с.

   У посібнику зібрано результати роботи творчої групи. Їх використання у практичній діяльності педагогів сприятиме розширенню знань учнів про лексику, унормуванню усного мовлення школярів, активізуватиме інтерес до вивчення рідної мови.

  Посібник містить теоретичні матеріали, конспекти уроків, дидактичні матеріали, словники. Запропонований матеріал доцільно використовувати як на уроках української мови, так і в процесі позаурочної діяльності з предмета.

 Посібник адресовано вчителям української мови і літератури; магістрантам; студентам філологічних факультетів; усім, хто цікавиться українською мовою.

   Європейський вектор розвитку здоров’язбережувальної освітньої галузі в Кіровоградській області: досвід, проблеми, перспективи (з досвіду роботи творчої групи вчителів закладів освіти Кіровоградської області, які викладають основи здоров’я та впроваджують здоров’язбережувальні превентивні проєкти): [посібник] / укладачі: Тетяна ЖЕЛЄЗНОВА, Світлана БАРСУКОВА. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» 2022. – 128 с.

   В основу посібника покладено матеріали з досвіду роботи творчої групи вчителів закладів освіти Кіровоградської області, які викладають основи здоров’я та впроваджують здоров’язбережувальні превентивні проєкти, що функціонує на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» з 2006 року. Запропоновані матеріали спрямовані на формування теоретичних і практичних навичок здорового способу життя в молодого покоління, виховання творчої особистості, здатної до саморозвитку, самоосвіти, самоактуалізації. У посібнику акцентовано увагу на тому, що процес модернізації освіти покликаний забезпечувати умови для якісної освіти шляхом виховання покоління, здатного до толерантного сприйняття світу, безконфліктної взаємодії у ньому, готового навчатися протягом життя, вести здоровий спосіб життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства.

  Специфікою видання є те, що в ньому містяться оригінальні вчительські знахідки, професійні секрети, поради від колег, які зорієнтовані не тільки на учнів, а й на педагогів.

  Зокрема, представлено розробки тренінгових занять, які покликані актуалізувати знання педагогів з питання професійного вигорання та допомогти оволодіти елементарними прийомами управління емоційною напруженістю ділового спілкування й навчитися позитивно сприймати відмінності та ефективно взаємодіяти.

  Посібник рекомендовано педагогічним працівникам соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі закладів освіти, психологам, педагогам організаторам та заступникам директорів з виховної роботи.

   Педагогіка партнерства: реалії та перспективи : зб. матер. Всеукр. наук.-практ. конференції, присвяченої 104-й річниці від дня народження В. Сухомлинського, 11-12.10.2022 / уклад. О.Е. Жосан, В.В. Войтко. – Кропивницький, 2022. – 378 с.

  Збірник тез доповідей учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогіка партнерства: реалії та перспективи», яка відбулася 11-12 жовтня 2022 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

  Науковим, науково-педагогічним, педагогічним працівникам.

  Національний мультипредметний тест у Кіровоградській області 2022 року (узагальнені результати). Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 64 с.

  Посібник містить інформацію щодо підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) у регіоні в 2021/2022 навчальному році, а також статистичні дані за результатами його проведення на підставі офіційного звіту Українського центру оцінювання якості освіти в межах категорій учасників (випускники закладів загальної середньої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти області) та в розрізі територіальних громад.

  Посібник рекомендований керівникам органів управління освітою міських, селищних, сільських рад, працівникам органів фахової передвищої та закладів професійної (професійно-технічної) освіти, територіальних громад, консультаційних центрів, керівникам закладів загальної середньої освіти, учителям-предметникам.

  Під час підготовки посібника використовувалися статистичні дані УЦОЯО.

Інноваційні підходи до викладання християнської етики у закладі загальної середньої освіти: з досвіду роботи Михайла Царука / уклад. О. Жосан. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 28 с. 

Тетяна ЦІПЕРКО, Надія СІЛЬВЕЙСТРУК. Впровадження інноваційних технологій у викладанні хімії у закладах професійної (професійно-технічної) освіти : [методичний посібник] / ЦІПЕРКО Тетяна, СІЛЬВЕЙСТРУК Надія. –  Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 100 с.

  Посібник укладений на основі чинної програми з хімії для 10 класу (рівень стандарту) закладів загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 року № 1407. У поданих матеріалах описано значимість інноваційних технологій, застосування їх в системі професійної (професійно-технічної) освіти. Методичний посібник містить теоретичний і дидактичний матеріал до уроків, приклади використання інновацій, цифрових інструментів для навчання онлайн і офлайн, розробки уроків з хімії.

  Рекомендовано для викладачів хімії закладів професійної (професійно-технічної) освіти, учителів хімії закладів загальної середньої освіти.

  Шляхи підготовки учнів до участі в інтелектуальних змаганнях суспільствознавчого циклу (з досвіду роботи вчителів суспільствознавчих дисциплін) / укладачі: Наталія ЧЕРТКОВА, Інна ВІДІБОРЕНКО. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 76 с.

  У методичних розробках висвітлено питання підготовки учнів до участі в інтелектуальних змаганнях суспільствознавчих дисциплін з досвіду роботи вчителів Кіровоградщини. У виданні наведено зразки олімпіадних завдань з історії та основ правознавства, турнірів юних істориків, розміщено досвід роботи учителів підготовки учнів до інтелектуальних змагань з історії України, всесвітньої історії, основ правознавства та курсу «Громадянська освіта».

   Видання розраховане на вчителів, які викладають історію, основи правознавства та громадянську освіту.

Небеленчук І. О. Особливості поетичного стилю та мотиви творчості сучасних поетів (на прикладі поезії Ліни Ланської, Л. Юферової, Е. Дуброва, М. Чевелюка та інших): науково-методичний посібник. Кн. ІІ. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського». 2022. 105 с.

  У посібнику подано матеріали, що спрямовані на розгляд поетичного доробку сучасних поетів, розглянуто й проаналізовано їхні окремі твори, зосереджено увагу на значущих моментах у процесі роботи над ліричними творами та на основних мотивах поезії, досліджено особливості поетичного стилю сучасних поетів Ліни Ланської (м. Чернігів), Людмили Юферової (Київська обл.), Еміля Дуброва (Миколаївська обл.), Миколи Чевелюка (м. Хмельницький), І. Герасименка, І. Залюбовської, Л. Снітко, О. Самохліб (Полтавська обл.), Галини Брич (Львівська обл.), Галини Гопак (Кіровоградська обл.).

  Посібник стане вагомим внеском у збагаченні курсу «Українська література» та дасть можливість педагогічним працівникам не лише області, а й України використовувати матеріал на уроках у процесі вивчення розділу «Література рідного краю».

  Посібник адресовано науковцям, учителям-словесникам, а також усім, хто цікавиться питаннями літератури.

Просвітницькі програми (з досвіду роботи): [збірник матеріалів] / упорядн. Валентина ЧЕБОНЕНКО, Наталія ДЗЮБАС, Ольга ЗАБОЛОТНЯ. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 60 с.

  У збірнику представлено просвітницькі програми з досвіду роботи працівників психологічної служби області, спрямовані на підвищення професійного рівня і розвитку творчого потенціалу фахівців психологічної служби у системі освіти Кіровоградської області.

  Рекомендовано для практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти.

Незламне прагнення до волі. Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2022/2023 навчальному році / укладачі: Юлія ФЕДОРОВА, Сергій ПЛЯКА. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 184 с.

  Розроблені інформаційно-методичні матеріали допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2022/2023 н.р. та сприятимуть формуванню в учнівської молоді патріотизму та гуманізму, поваги до історико-культурного надбання і традицій українського народу, свободи та готовності до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

  Запропоновані інформаційно-методичні матеріали доповнено значною кількістю інтернет-ресурсів, що сприяє подальшому їх використанню у системі виховної роботи закладів освіти.

Путівник «Освітній навігатор: перехід від початкової до базової освіти» [методичні рекомендації щодо проведення серпневих педагогічних рад – 2022] / укладачі Олена ПОЛОВЕНКО, Оксана ПОБЕРЕЖЕЦЬ, Валентина ТРУБІНА – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022.

  Методичні рекомендації містять поради кафедр, науково-методичних лабораторій, центрів, відділів комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» щодо визначення змісту, орієнтовних форм проведення засідань серпневих педагогічних рад та засідань методичних формувань педагогічних працівників у 2022 році.

  Рекомендації адресовані працівникам центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівникам закладів освіти, педагогам.

Мотивація школярів до творчої діяльності засобами образотворчого мистецтва. Інформаційно-методичні матеріали з досвіду роботи ОРЛОВОЇ Анни Вікторівни, вчителя образотворчого мистецтва комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Бобринецької міської ради Кіровоградської області / Упорядник Вікторія КОНДРАТОВА. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 48 с.

Інформаційно-методичні матеріали створено відповідно до Концепції «Нова українська школа», Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 688), Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 898, Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом Олександри САВЧЕНКО (1-2, 3-4 класи), Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом Романа ШИЯНА (1-2, 3-4 класи), Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої наказом МОН України від 19.02.2021 року № 235.

У посібнику висвітлено досвід роботи Анни ОРЛОВОЇ, вчителя образотворчого мистецтва комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Бобринецької міської ради Кіровоградської області щодо використання на уроках образотворчого мистецтва інтерактивної та рухливої наочності, туторіалів, вебквестів, відеоквестів, мистецького матеріалу, створеного у формі коміксів, інтерактивних книг за допомогою інтернет-сервісів, що дають можливість в цікавій ігровій формі розкрити складні поняття, теми.

Інформаційно-методичні матеріали укладені на допомогу вчителям початкових класів, образотворчого мистецтва, які викладають інтегрований курс «Мистецтво» в закладах загальної середньої освіти відповідно до концептуальних засад Нової української школи.

STEAM – середовище, яке виховує дослідників… Реалізація міжпредметних навчально-дослідницьких проєктів (з досвіду роботи) : [посібник] / укладачі – Жанна ФЕДІРКО, Лілія ТИТАРЕНКО, Наталія ДУНЯШЕНКО. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 68 с.

У посібнику викладено теоретичні та практичні основи використання елементів STEAM-технологій в освітньому процесі сучасного закладу. Це авторська спроба довести необхідність запровадження міжпредметної декади, як перспективної складової освітнього простору. У виданні представлено розробки уроків (заходів) педагогічних працівників гімназії № 9 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області в рамках роботи над проєктами та педагогічних працівників КЗ «НВО I-III ст. “Мрія” Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» в рамках конкурсів: #SuperUrok2021#STEAM, «Кращий ґендерно чутливий STEM-урок».

Матеріали посібника розкривають особливості запровадження елементів STEAM-технологій в освітньому процесі, специфіку системи роботи зі створення активного навчально-дослідницького середовища, як напрямку інноваційної діяльності вчителя.

Посібник рекомендовано керівникам та педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти тощо.

Учитель-учителю: уроки зарубіжної літератури в 5 класах Нової української школи (з досвіду роботи вчителів зарубіжної літератури) / уклад. Олена РЕВНИВЦЕВА. – Кропивницький : комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2022. – 48 с.

  У посібнику представлені вправи, креативні завдання, інноваційні за формою конспекти (інтерактивний конспект-таблиця, медіаконспект, зміст якого наповнений інтерактивними покликаннями) для уроків зарубіжної літератури. Автори матеріалів – вчителі-учасники творчих об’єднань «Літературно-методичний клуб вчителів зарубіжної літератури», «Авторської творчої майстерні О.О. Гузь» та «Творчої лабораторії “Креативний словесник”». Матеріали стануть у нагоді вчителям зарубіжної літератури, які викладатимуть зарубіжну літературу в 5 класі НУШ.

Математичні родзинки вчителю початкових класів (з досвіду роботи вчителів Кіровоградської області) : [навчальний посібник] / упорядник Олена ЧЕРНЕЦЬКА. – Кропивницький, 2022. – 60 с.

Збірка презентує різнорівневі інтерактивні завдання з математики для учнів 4 класу, створені за допомогою інтернет-сервісів вчителями Кіровоградської області.

Виконання подібних тренувальних вправ є узагальненням і систематизацією навчального матеріалу, актуалізацією їх знань та вмінь щодо формування уявлень та застосування досвіду математичної діяльності для пізнання навколишнього світу, слугує мотивацією учнів до навчально-пізнавальної діяльності.

За результатами виконання навчальних завдань на певному етапі опанування програмовим матеріалом із теми, що закріплюється, вчитель може отримати об’єктивну інформацію про досягнення групи взаємопов’язаних очікуваних результатів навчання та надати учневі можливість у підвищенні рівня реалізації навчальної діяльності.

Розроблений матеріал охоплює більшість змістових ліній курсу та може бути використаний для закріплювального повторення під час організації освітнього процесу вчителями та під час самостійної роботи учнями 4 класу.

Безпека дітей в Інтернеті: попередження, освіта, взаємодія : збірник матеріалів І Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Кропивницький, 07-10 лютого 2022 року / уклад. С.М. Єфіменко; за заг. ред. Г.В.Скрипки. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 36 с.

Збірник матеріалів конференції містить основні результати науково-практичних пошуків освітян, правоохоронців, представників громадських організацій та державних органів різних областей України щодо осмислення, виявлення та поширення ефективних практик, які сприяють забезпеченню безпеки дітей в Інтернеті, а також розвитку кіберграмотності педагогічної спільноти.

Матеріали опубліковані в авторській редакції.

Тетяна Желєзнова. Модернізація змісту проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності: [навчально-методичний посібник] / Желєзнова Тетяна. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені  Василя Сухомлинського», 2022. – 44 с.

Навчально-методичний посібник спрямовано на допомогу в реалізації безперервного навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності учнів, вихованців, працівників закладів освіти з метою забезпечення належних, безпечних і здорових умов навчання та праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням. Рекомендації містять основні нормативні документи державної, галузевої чинності, що є обов’язковими для виконання керівниками закладів освіти, завідувачами кабінетів (лабораторій) підвищеної небезпеки, учителями, іншими педагогічними працівниками, які несуть особисту відповідальність за їх порушення, а також зразки локальних нормативних актів, інструкції тощо. Ці матеріали мають значно полегшити організацію безпечного навчально-виховного процесу в структурних підрозділах закладу, кабінетах підвищеної небезпеки та під час проведення позакласних, позашкільних заходів.

Видання адресоване керівникам (фахівцям) органів управління освітою міських, селищних, сільських рад, директорам закладів освіти, працівникам, відповідальним за охорону праці та безпеку життєдіяльності, завідувачам кабінетів (лабораторій) підвищеної небезпеки.

Аналітичні матеріали за підсумками участі школярів області у  Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів, турнірах юних географів, юних інформатиків (2021/2022 н. р.) / укладач Наталія ЧУЙ –Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 84 с.

У виданні містяться аналітичні матеріали про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, турнірів юних географів, юних інформатиків у 2021/2022 навчальному році.

Матеріали адресовані керівникам органів управління освітою міських, селищних, сільських рад, завідувачам ЦПРПП, методистам, керівникам закладів освіти, учителям.

Регіональна школа новаторства як інноваційна форма підвищення професійної компетентності педагогів (досвід роботи) / уклад. Людмила КІРІШКО, Олена ПОЛОВЕНКО. – Кропивницький: комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2022. – 56 с.

У посібнику висвітлено основну діяльність регіональної школи новаторства як інноваційної форми підвищення професійної компетентності і педагогічної майстерності вчителів. Відображено досвід, проблеми і перспективи методичної роботи такого виду в період реформаційних змін в освіті.

Матеріал стане у нагоді науково-педагогічним, педагогічним працівникам, керівникам закладів загальної середньої освіти, центрам професійного розвитку педагогічних працівників.

Застосування педагогічної технології «Щоденні 5» під час роботи над текстом у початковій школі (3-4 класи) : [навчально-методичний  посібник] / Упорядник Наталія ТІХОНОВА. – Кропивницький, 2022. – 96 с.

У навчально-методичному посібнику представлено розробки вчителів практиків Кіровоградської області – учасників семінару-практикуму з проблеми: «Розвиток компетентностей як вимога сьогодення щодо соціалізації та успішної навчальної діяльності молодших школярів». Це творчі розробки вчителів початкових класів, спрямовані на дотримання та розкриття основних компонентів (етапів, видів діяльності) ротаційної моделі «Щоденні 5» та зорієнтовані на власне втілення педагогічного досвіду з метою забезпечення активної участі в читанні та письмі учнів початкової школи.

Це видання є продовженням роботи над темою «Застосування  педагогічної технології «Щоденні 5» у роботі над текстом у початковій школі (1-2 класи)» і включає частину текстів, що використовуються на уроках у 3-4 класах за підручником «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах серії “Шкільна бібліотека”. Укладання Тетяни Стус. Львів, “Видавництво Старого Лева”, 2016».

Для всіх учасників освітнього процесу та небайдужих, хто цікавиться  різноманітними видами діяльності з читання та письма для підвищення інтересу пізнання сучасної дитячої літератури.

STREAM-проєкти в роботі з дошкільниками: [навчально-методичний посібник] / авт.-уклад.: Ганна Скрипка, Наталія Гагаріна; за заг. ред. Наталії Тарапаки. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. –   92 с.

Навчально-методичний посібник спрямований на ознайомлення з альтернативною програмою «STREAM – освіта, або Стежинки у Всесвіт», її завданнями, напрямами роботи, структурою.  Розкрите програмово-методичне забезпечення шляхів формування культури інженерного мислення в дошкільників, висвітлені навчальні ресурси та інструменти реалізації STREAM в закладах дошкільної освіти.

Видання містить методичні рекомендації науковців з означеної проблеми, а також приклади STREAM-проєктів, які створені на основі інтеграції, що розуміється як взаємопроникнення, взаємодія різних наук. Авторами-упорядниками пропонується широке коло тем, які належать до різних складових: математики, інженерії, технологій, мистецтва та ін.

Посібник рекомендовано для творчого використання педагогами в роботі з дітьми дошкільного віку, початкової школи, гувернерам, студентам, які навчаються за напрямом «Дошкільна освіта».

Ганна ПАРФЕНТЬЄВА. Методика розв’язання генетичних задач. Задачі з розв’язком : [методичний посібник] / Парфентьєва Ганна. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 36 с.

У методичному посібнику визначені основні розділи генетики з коротким теоретичним матеріалом та задачі до кожного розділу. Усього 49 задач відповідно до вимог навчальної програми з біології.

Розв’язок супроводжується доступним поясненням. Переважна більшість задач супроводжуються тематичними фотографіями або малюнками.

Посібник допоможе учням, які прагнуть стати студентами вищих навчальних закладів, якісно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

Рекомендовано для вчителів біології, учнів закладів загальної середньої освіти, гімназій, ліцеїв, училищ.

Тетяна ПАШАНОВА. Шість цеглинок – сходинки успішного вивчення математики у початковій школі: [методичні рекомендації] / ПАШАНОВА Тетяна. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 44 с.

У виданні містяться методичні рекомендації щодо використання методики компетентнісного навчання «Шість цеглинок» в освітньому просторі початкової школи, зокрема на уроках математики.

Запропоновані матеріали містять добірки вправ та розробки проєктів, які спрямовані на формування ключових компетентностей учнів початкових класів відповідно до Державного стандарту початкової освіти, а саме математичної компетентності. Теоретична інформація та приклади практичних завдань можуть легко інтегруватися в освітній процес початкової школі, оскільки орієнтовані на діяльнісний та ігровий підходи.

Методичні рекомендації адресовані учасникам освітнього процесу та усім небайдужим, хто цікавиться різноманітними новітніми технологіями та методиками на уроках математики.