Березень

   20.03-31.03 2023 р. у дистанційному форматі на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» для всіх категорій здобувачів освіти було проведено тренінг «Український правопис: основний зміст та доповнення» (автор-розробник Олена ВІКТОРІНА, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти).

   Під час навчання було розкрито такі теми: «Основний зміст українського правопису», «Історія “Українського правопису”», «Обов’язкові зміни в “Українському правописі”», «Варіативні зміни в “Українському правописі”».

   Матеріали тренінгу надали можливість педагогам зрозуміти важливість та необхідність правопису, його роль в житті нації; удосконалити знання норм літературної мови; використовувати її для духовного, культурного та національного самовираження й міжкультурного діалогу, збагачення емоційно-чуттєвого досвіду, творчої самореалізації; формувати ціннісні орієнтації і ставлення; розвивати загальні професійні компетентності; сприяти вихованню компетентного мовця, носія духовності, культури й традицій українського народу, який свідомо сприймає мову як засіб національної ідентифікації; сприяти розвитку професійних мовленнєвих компетентностей.

   Свідоцтва отримали більше 30 працівників освіти. Дякуємо педагогам за активну участь. 

   З 27 по 31 березня відбулося навчання  за  програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей учителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням. Піднапрям: сучасні технології організації інклюзивного навчання» (керівник навчання: Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук; керівник групи: Інна ЧЕРВОНЕЦЬ, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти).

У процесі освітньої діяльності реалізовано основні завдання програми:

   - удосконалення уміння здійснювати діяльність відповідно до законодавчої бази у сфері інклюзивної освіти, нормативно-правових документів, що регламентують основні ролі, завдання та кваліфікаційні характеристики вчителя;

   - підвищення обізнаності щодо форм, методів, засобів, способів, механізмів педагогічної підтримки в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами;

      - удосконалення умінь партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу;

   - удосконалення вмінь конструктивної та екологічної взаємодії з учасниками освітнього процесу щодо надання підтримки в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами;

   - удосконалення здатності надавати додаткову підтримку в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами.

  Здобувачі освіти підвищили професійні компетентності та отримали знання й розуміння щодо створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання в умовах закладів загальної середньої освіти, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

  У період навчання матеріали для здобувачів освіти розміщувались у Google Classroom.

  Під час вихідного діагностування здобувачі відзначили науково-методичний та загальнокультурний рівень викладання лекційних і практичних занять.

   29 березня 2023 року методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін Олена РЕВНИВЦЕВА взяла участь у презентації STEAM-проєкту «Людина: золотий перетин», яка відбулася у комунальному закладі «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького» (https://www.facebook.com/nauklitcey). За ініціативою директора ліцею, доктора педагогічних наук Наталії ЧЕРЕДНІЧЕНКО, над проєктами STEAM-освіти навчальний заклад працює вже п’ятий рік. Цього року в центрі уваги педагогів та учнів була Людина. На пленарному засіданні були представлені проєкти, підготовлені учнями та вчителями з історії та фізичної культури. Далі робота продовжилася по секціях.  Особливістю дослідницьких розвідок  колективу є інтеграція предметів, які вивчаються в 5-11 класах, наприклад учителів української мови та предметів природничого циклу, вчителів української мови, технологій та викладачів ЦДЮТ, вчителів зарубіжної літератури, предметів естетичного циклу та викладачів ЦДЮТ.

    Методичне об’єднання  вчителів зарубіжної літератури (керівник Леся ЛИТОВЧЕНКО) разом з учнями 8-11 класів презентувало  проєкти під загальною темою «Золота пропорція: пошук гармонії та краси».  Учні     11-х класів представили дослідження «Вічні образи», учні 10-х класів -  «Образ Гамлета в поезії», учні 8-9 класів -  «Золотий перетин у літературі доби Відродження: пошук мірила гармонії і краси у творах Ф.Петрарки та В. Шекспіра», переглянути який можна на Youtube-каналі вчителя Лесі ЛИТОВЧЕНКО : https://www.youtube.com/watch?v=R_i9919sBKM.

       Доведено, що STEAM-освіта посилює природничо-науковий компонент і інноваційність мислення учнів, це запорука не тільки розвитку критичного мислення та засвоєння базових навичок і методів наукового дослідження, а й закріплення у дітей природного інтересу до пізнання світу.  

29 березня 2023 року в рамках проведення методичного серфінгу відбувся вебінар на тему «Онлайн-інструменти для вчителя». У ньому взяли участь близько 20 педагогічних працівників нашої області. Учасники заходу дізналися про нові освітні тренди; ознайомилися з підбіркою електронних освітніх ресурсів, які можуть стати справжніми помічниками для педагога; опанували корисні онлайн-інструменти, які допоможуть зробити навчальний процес цікавішим і привабливішим для учнів.

Провела вебінар методист кафедри теорії і методики середньої освіти Ганна ЯКОВОВА.

Дякуємо всім учасникам, які долучилися до роботи! 

   29 березня 2023 року у форматі відкритої дискусії відбувся методичний серфінг з участю авторів підручників з історії Наталії Власової (директор відокремленого структурного підрозділу «Науковий ліцей міжнародних відносин ІІ-ІІІ ступенів» Університету митної справи) та Владислава Кронгауза (учитель історії Харківської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів №3), (модератори – Наталія Черткова та Інна Відіборенко з НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»).

   Одним із ключових аспектів успішного впровадження Нової української школи є якісні модельні навчальні програми та підручники, які відповідають сучасним вимогам до змісту освіти. Тому зустрічі освітян з їхніми підручників є дуже важливими.

   Учителі історії Кіровоградської області ознайомилися зі структурою та методичним апаратом підручника «Україна і світ: вступ до історії України та громадянської освіти» для 6 класу НУШ. Також мали можливість обговорити модельну програму з інтегрованого курсу історії та громадянської освіти для 7 класу.

   Під час зустрічі педагоги мали можливість поставити запитання Наталії Власовій та Владиславу Кронгаузу та дізнатися більше про зміст і форму підручника, висловити власні думки щодо цього, звернути увагу на особливості викладання певних тем.

   Дякуємо авторам підручника за цікаву та корисну презентацію, нові підходи до навчання історії, методи та прийоми роботи з учнями, а учасникам – за інтерес до проблеми. 

29 березня 2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» проведено семінар «Інституційний аудит та розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти». Співорганізаторами заходу є управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області.

Обговорили актуальні питання проведення аудиту в закладах освіти:

  Громадська акредитація шкіл (Лілія СИНЧУК, начальник управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області);
Зовнішня система забезпечення якості освіти. Інституційний аудит як інструмент забезпечення якості освітньої діяльності ЗЗСО (Майя  ТУТАЄВА, заступник начальника управління - начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області);

  Самооцінювання в закладах дошкільної освіти (Оксана БІЛОКІНЬ, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області);
Створення якісної та управлінської системи ЗЗСО (Олена ПОЛОВЕНКО, завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань);

 Інформаційно-аналітична система EvaluEd (Майя  ТУТАЄВА);

 Ознайомлення з практиками позитивних змін у закладах освіти:

- за результатом самооцінювання, інституційного аудиту (Світлана ТАБАЛЬЧУК, заступник директора комунального закладу «Гімназія «Інтелект» Кропивницької міської ради», Світлана СЕРГАТА, директор Златопільського ліцею Новомиргородської міської ради);

 - апробації інформаційно-аналітичної системи EvaluEd (Тарас БАБАК, директор гімназії ім. Д. І. Чижевського Олександрійської міської ради Кіровоградської області,

Людмила ЧЕРВОНЕНКО, директор Новокраїнського ліцею №4 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області).

Спікери та учасники заходу прийшли до спільної думки, що для успішного проходження аудиту необхідні такі чинники: знання нормативної бази, мети школи під час аудиту, які результати школа бажає отримати; командна робота; розбудова внутрішньої системи якості освіти, чесність перед собою; усвідомлення результатів внутрішнього оцінювання; бачення стратегії, яка дає  можливість визначити напрями руху закладу освіти для досягнення основної мети — забезпечення якості освіти.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за покликанням: http://surl.li/fxjun

    З вірою в Перемогу та світле майбутнє України!

29 березня 2023 року в рамках методичного серфінгу було проведено вебінар для вчителів етики з теми «Оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках етики».

Під час заходу Ольга ВОЛОШИНА, доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогів з особливостями оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках етики та методичними рекомендаціями міністерства освіти і науки України щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів Нової української школи.

Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань стосовно вибору модельних навчальних програм та підручників.

Для забезпечення системного консультування зустрічі з учителями етики в межах методичного серфінгу будуть продовжені.

Працюємо і навчаємося для Перемоги!!!

28 березня 2023 року у форматі онлайн відбувся практикум для вчителів початкових класів (3 клас), які реалізують освітню програму початкової школи НПП «Інтелект України» у закладах загальної середньої освіти з проблеми «Методичний супровід організації освітнього процесу в 3 класі початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» (керівник: Олена ЧЕРНЕЦЬКА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти).

Педагоги опрацювали актуальні питання, а саме:

- теоретико-методологічні та методичні основи викладання освітніх галузей у 3 класі за НПП «Інтелект України» та методичні рекомендації для вчителів щодо основ викладання предметів у 3 класі (Олена ЧЕРНЕЦЬКА);

- реалізація компетентнісного та інтегрованого підходів у науково-педагогічному проєкті «Інтелект України» (Олена ПОЛОВЕНКО, завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань);

- наступність у реалізації освітніх галузей програми НПП «Інтелект України» (Світлана ТАБАЛЬЧУК, заступник директора комунального закладу «Гімназія «Інтелект» Кропивницької міської ради»);

- створення ефективного освітнього середовища для підтримки благополуччя педагогічних працівників з метою цілісного сприйняття навчального матеріалу НПП «Інтелект України» (Оксана ПОБЕРЕЖЕЦЬ, методист обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань);

З метою організації навчальної діяльності та реалізації освітніх галузей програми НПП «Інтелект України» в умовах дистанційного навчання здобувачами освіти були розроблені інтерактивні завдання для учнів 3 класу. Створені колегами освітні продукти, що розміщені у спільній Google-презентації у Google-класі, учасники заходу мають можливість використовувати на своїх уроках.

Дякуємо спікерам практикуму за професіоналізм та співпрацю, учителям - за відкритість до обміну досвідом, творчий підхід до виконання практичного завдання. Бажаємо учасникам заходу натхнення у реалізації нових педагогічних ідей! 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

НМТ–2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

Український центр оцінювання якості освіти продовжує готувати демонстраційні варіанти тестів НМТ з іноземних мов та пропонує потенційним учасникам демонстраційний тест з німецької мови https://lv.testportal.gov.ua/german/ .

Завантажити файл із демонстраційним варіантом тесту з німецької мови https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Nimetska-mova_demo.pdf .

Зауважуємо, що в тестах з іноземних мов на реальному тестуванні не буде завдань з відкритою формою відповіді та завдань з аудіювання.

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-demonstratsijnyj-test-z-nimetskoyi-movy/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

НМТ–2023: ХІМІЯ. ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує потенційним учасникам демонстраційний тест із хімії https://lv.testportal.gov.ua/chemistryTest/ в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Завантажити файл із демонстраційним варіантом тесту з хімії https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Himiya_demo.pdf .

Довідкові матеріали, якими можна буде користуватися на реальному тестуванні https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/02/Hmiya_dovidkovi-materialy.pdf

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-demonstratsijnyj-test-iz-himiyi/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main

Продовжуємо започатковані минулого тижня #педагогічні_сторіз. Цього разу наш випуск присвячений педагогам, які були відзначені обласною педагогічною премією імені Василя Сухомлинського у 2003 році.

 Нагадуємо, що посади, місця роботи лауреатів та назви закладів освіти наведені такими, якими вони були на момент присудження премії.

#Сухомлинському105, #Кіровоградська_область, #Педагогічна_премія_Сухомлинського.

23 березня 2023 року у форматі онлайн було проведено семінар-практикум «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності вчителя початкових класів» (керівник Наталія ТІХОНОВА).

З метою розкриття проблематики семінару-практикуму було розглянуто такі питання: інноваційна спрямованість педагогічної діяльності вчителя початкових класів  як умова розвитку молодших школярів для їх успішного  навчання; формування ключових і предметних компетентностей молодших школярів у розвивальному середовищі Нової української школи; використання сучасних інноваційних методів навчання в освітньому процесі початкової школи, зокрема, в умовах дистанційного навчання.

Відкриваючи засідання, керівник наголосила на актуальності представленої теми, важливості надання педагогам науково-методичного супроводу, який ґрунтується на професійній педагогічній взаємодії суб’єктів освітньої діяльності, необхідними умовами якої є формування в учнів низки компетентностей, і з-поміж них особливе місце посідають комунікативна та  читацька.

У ході онлайн-зустрічі учасники отримали належний навчально-методичний супровід із питань впровадження в освітній процес початкової школи сучасних інноваційних технологій, що підвищують їхню професійну майстерність. Акцентували увагу на тому, що інноваційний підхід до викладання в початковій школі освітніх галузей сприяє оволодінню знаннями та розвиненню вмінь молодших школярів, зокрема і з питань розвитку мовлення на уроках мовно-літературної галузі в умовах очного, змішаного та дистанційного навчання. Педагоги зазначили, що особливе місце у створенні позитивного ставлення до мови й читання книги належить батькам учнів, які безпосередньо підтримують та поглиблюють інтерес до читацької діяльності дітей.

Детальніше за покликанням: https://sites.google.com/d/1mHanO7hgdkSZ3ULj9rzuNxmMV8ypBpOu/

p/1AYSp8DBISm4QIJ97ZwJ-YgcV6jglvW0Y/edit. 

З 20 березня 2023  року  розпочалась імплементація модулів спецкурсу «Діяльнісний підхід у початковій школі», який проводиться в межах проєкту, організованого The LEGO Foundation з метою  впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес початкової школи.

Зокрема, 24 березня 2023 року було проведено  практикум для учителів початкових класів «Діяльнісний підхід у початковій школі» (керівник - Тетяна ПАШАНОВА, методист кафедри дошкільної та початкової освіти, регіональний координатор із впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в Кіровоградській області). До проведення практикуму долучилась  Наталія ГАГАРІНА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук.

       Під час онлайн-заходу педагогами були опрацьовані наступні теми:

       1) діяльнісний підхід у контексті сьогодення;

   2) діяльнісний підхід як наскрізний в освітньому процесі початкової школи, його характеристики;

     3) дієві інструменти і кейси реалізації діяльнісного підходу в початковій школі;

   4) роль педагога в освітньому процесі Нової української початкової школи. Вчитель як дизайнер.

       З матеріалами практикуму можна ознайомитися за покликанням: https://sites.google.com/view/d-pidhid/

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

НМТ–2023: ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТНИХ ТЕСТІВ

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів https://drive.google.com/.../107x5IFsMjrbcg72KEzM.../view... основного та додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2023 року. Наказом визначено кількість завдань з кожного предмета, форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів.

Тести  з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької  або французької) – 32 завдання.

Нагадаємо, що усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Про зміст, структуру кожного предмета НМТ й оцінювання з нього  у відповідних розділах:

Українська мова https://testportal.gov.ua/ukrayinska-mova-2023/ ;

Математика https://testportal.gov.ua/matematyka-2023/ ;

Історія України https://testportal.gov.ua/istoriya-ukrayiny-2023/ ;

Біологія https://testportal.gov.ua/biologiya-2023/ ;

Іноземні мови https://testportal.gov.ua/inozemni-movy-2023/ ;

Фізика https://testportal.gov.ua/fizyka-2/ ;

Хімія https://testportal.gov.ua/himiya-2023/ .

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-zatverdzheno-harakterystyky-predmetnyh-testiv/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main

23 березня 2023 року ОНМЦ освітнього менеджменту та координації методичних формувань КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» проведено методичний серфінг для керівників та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти на тему «Організаційно-правове поле відносин та взаємодії в системі внутрішнього контролю закладу освіти».

Керівники та педагогічні працівники закладів освіти області разом із методистом центру Валентиною Трубіною розглянули:

- сучасні тенденції в системі управління закладом, освіти;

- питання нормативно-правового регулювання у здійсненні внутрішнього шкільного контролю;

- особливості побудови системи внутрішнього контролю на основі вимог чинного законодавства та нормативно-правового поля діяльності;

обговорили:

- змістову, структурну складові,  сучасні підходи до системи внутрішнього контролю  у закладі загальної середньої освіти;

- рівень вагомості та доцільності традиційних видів контролю за станом здійснення освітнього процесу;

- особливості формування сучасних навчальних програм і необхідність встановлення чіткого алгоритму дій для реалізації мети загальної середньої освіти та належної організації освітнього процесу.

Учасники методичного серфінгу отримали відповіді на запитання, поставлені під час попереднього опитування та у процесі заходу. Висловили думки, що захід був цікавим, актуальним, корисним для їх практичної діяльності.

Презентаційні матеріали можна знайти за покликанням.

Запрошуємо до наступної зустрічі  зі спікерами методичного серфінгу 27 квітня 2024 року та  пропонуємо зазначити теми, питання, які є актуальними і необхідними у вашій роботі, для  наступних розмов у межах заходу.

Пропозиції можна надсилати за електронною адресою koippo412@gmail.com 

23.03.2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Педагогіка гри в закладах дошкільної освіти: особливості реалізації», автор-розробник – Наталія ГАГАРІНА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук. До проведення практикуму долучилась Тетяна ПАШАНОВА, методист кафедри дошкільної та початкової освіти, регіональний координатор зі впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в Кіровоградській області.

У заході взяли участь вихователі, вихователі-методисти, музичні керівники закладів дошкільної освіти області.

Програма «Педагогіка гри в закладах дошкільної освіти» є складовою підвищення кваліфікації педагогічних працівників, відповідає головним принципам сучасної державної освітньої політики, стратегії забезпечення якості дошкільної освіти та спрямована на розвиток цілісної готовності педагогів закладів дошкільної освіти до впровадження гри як наскрізного підходу в освітньому процесі закладу дошкільної освіти. Вона реалізується з метою забезпечення всебічного розвитку дітей та наступності між дошкільною та початковою освітою. Програму розроблено з урахуванням оновлення законодавчої та нормативної бази в галузі освіти, тенденцій розвитку освіти в Україні, сучасних наукових досліджень у галузях педагогіки, психології, освіти дорослих, менеджменту, цифрових технологій, які становлять основу професійної компетентності сучасного педагога, а також європейських стандартів підготовки педагогів до використання ігрових та діяльнісних методів навчання, досвіду, здобутого в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між МОН та The LEGO Foundation, і дослідницьких проєктів на теренах України щодо визначення готовності педагогів закладів дошкільної освіти до впровадження гри як наскрізного підходу в освітньому процесі.

Під час практикуму педагоги

  - ознайомились із концептуальними засадами реалізації гри як наскрізного підходу в освітньому процесі закладу дошкільної освіти;

    - здійснювали розвиток системоутворювальних професійних умінь щодо наскрізного впровадження ігрового підходу в умовах освітнього процесу закладу  дошкільної освіти;

   -   працювали над формуванням професійних якостей, зокрема гнучкості поведінки та мислення, проактивності, рефлексивності, саморегуляції, емоційної чуйності та стійкості, уміння навчатися впродовж життя тощо.

   -  вчились оцінювати рівень набуття досвіду агентності та здійснювати рефлексивне ставлення до власної професійної діяльності.

   Результати діяльності та методичні напрацювання можна знайти на сайті https://sites.google.com/view/pedagogikagru/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

 Тримаємо свій освітянський фронт! 

22 березня 2023 року відбувся онлайн-вебінар «Освітня програма «Світ чекає крилатих» – для українських вчителів», який проводився КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» спільно з Інститутом педагогіки НАПН України та ТОВ «Освітній проєкт «Світ чекає крилатих» від Анжеліки Цимбалару».

На заході педагоги дізналися про особливості організації освітнього процесу на засадах 3D-інтеграції, авторську систему вербального оцінювання, сучасне навчально-методичне забезпечення (у тому числі для організації дистанційного навчання) та інші новації, які були висвітлені у наступних виступах:

- «Інноваційні засади організації освітнього процесу в початковій школі в освітньому проєкті «Світ чекає крилатих»» (Анжеліка ЦИМБАЛАРУ, науковий керівник освітнього проєкту «Світ чекає крилатих», доктор педагогічних наук);

- «Особливості організації освітнього процесу з інтегрованого предмета «Арт-технології та інформатика» в початкових класах за освітньою програмою «Світ чекає крилатих»» (Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук);

- «Освітній проєкт «Світ чекає крилатих» – глибока повага до праці вчителя та велика любов до дитини» (Світлана ПАХОМОВА, директор комунального закладу «Навчально-виховне обʼєднання ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області», кандидат педагогічних наук).

З відеозаписом проведеного онлайн-вебінару можна ознайомитися за покликанням: https://youtu.be/IzAPmGLlxg0.

Працюємо на Перемогу! Слава Україні! 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

БІОЛОГІЯ. ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує потенційним учасникам НМТ виконати у спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти демонстраційний тест із біології https://lv.testportal.gov.ua/bioTest/ .

Завантажити файл із  демонстраційним варіантом тесту з біології https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Biologiya_demo-1.pdf .

Нагадуємо, що УЦОЯО вже оприлюднив демонстраційні тести з:

·        української мови: https://lv.testportal.gov.ua/demotest.ukrainian/  ;

·        математики: https://lv.testportal.gov.ua/demotest.math/  ;

·        історії України: https://lv.testportal.gov.ua/test.hist/  ;

·        фізики: https://lv.testportal.gov.ua/physics/ ;

·        англійської мови https://lv.testportal.gov.ua/englishTest/ .

Детальніше на сторінці УЦОЯО  https://testportal.gov.ua/nmt-2023-demonstratsijnyj-test-iz-biologiyi/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main . 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

ЩО ПОТРІБНО УЧАСНИКАМ ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ? Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті 2023 року триватиме з 3 квітня до 3 травня.

Форма реєстрації – безпаперова. Для створення  персонального кабінету потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті УЦОЯО https://testportal.gov.ua/ . Функція активується одночасно з початком реєстрації.

Алгоритм створення персонального кабінету (вебсайт УЦОЯО https://testportal.gov.ua/ ):

- унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;

-  завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

-  підтвердити бажання взяти участь у НМТ;

-  надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;

-  сформувати Сертифікат НМТ 2023 року

Перелік копій документів для реєстрації:

-  паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;

-  документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

-  документ, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Учасник зможе сформувати його у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-shho-potribno-znaty-pro-reyestratsiyu/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main

  23.03.2023  року на базі обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Як зберегти емоційне здоров’я: профілактика синдрому хронічної втоми працівників психологічної служби».

  Ольга ЗАБОЛОТНЯ, методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти розглянула актуальні питання:

  1. Методи та прийоми  гармонізації психофізичного стану.

  2.Подолання наслідків «Синдрому хронічної втоми» або «Вікарної травми»  працівників психологічної служби при роботі з дітьми, які мають симптоми психотравм.

  Мета заходу - засвоєння базових знань та умінь з актуальних питань профілактики професійного вигорання та оволодіння сучасними  засобами, методами  збереження і зміцнення емоційного здоров’я.

  Учасники взяли активну участь в обговоренні щодо ефективних методів збереження емоційного здоров’я.

  Щиро дякуємо за участь у заході! 

   22 березня 2023 року відбувся практикум для педагогічних працівників, які працюють на посаді бібліотекаря закладу освіти, з проблеми: «Національно-патріотична складова в системі роботи бібліотеки закладу освіти»  (керівник – Надія ДЯЧЕНКО).

   Захід відбувся в онлайн-форматі у синхронному режимі з використанням сервісу для відеоконференцій Google Meet.

Відкрив практикум Юрій МИТРОФАНЕНКО, старший викладач кафедри теорії і  методики середньої освіти, кандидат історичних наук, окресливши сучасні аспекти національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

  Упродовж заходу було акцентовано на системному підході та пріоритетних напрямках реалізації бібліотеками питань національно-патріотичного виховання.  Креативні бібліотекарі закладів загальної середньої освіти Тетяна Ружанська (Помічнянський ліцей № 3 «Гармонія»), Надія Пудова (Бобринецький ліцей № 2), Ніна Бебих (Капітанівський ліцей), Тетяна Маслій (Благоговіщенський академічний ліцей «Лідер») та Світлана Полтавець (Компаніївський ліцей), презентували свої професійні родзинки та особливості використання інноваційних прийомів, інтернет-сервісів у створенні та популяризації сучасних інтерактивних форм для виховання громадянина-патріота.

  Учасники заходу долучилися до виконання творчого завдання  у рамках майстерні бібліотекарів, презентувавши власні сучасні бібліотечні форми патріотичного спрямування.

  Матеріали для перегляду виступів, відеопрезентацій, творчих робіт учасників заходу розміщено  на сайті практикуму за покликанням:  https://sites.google.com/view/praktikum-22-03-23/

  Учителі історії відіграють важливу роль у формуванні розуміння минулого, нашого сучасного світу та майбутнього. Вони дають учням можливість розвивати критичне мислення, аналітичні та дослідницькі навички, а також не тільки навчають історії, а й допомагають розуміти сучасні проблеми та виклики, з якими стикається людство.

  Тому гарною традицією стали зустрічі вчителів історії, правознавства та громадянської освіти на методичних серфінгах, які проводять Наталія Черткова та Інна Відіборенко (НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»). Темою нової зустрічі була: «Компетентнісний потенціал громадянської та історичної освітньої галузі в НУШ».  На ній тьютори висвітлили актуальні питання з методики викладання предметів громадянської та історичної освітньої галузі, а вчителі поділилися своїми успішними практиками впровадження сучасних  методик, знаннями, цінними порадами, які можуть бути корисними для освітян.

  Свій досвід роботи в 5 класах НУШ презентували: Ольга Кобильська (Світловодська міська громада) та Аліна Врадій (Добровеличківська селищна громада).

  Ольга Юріївна Кобильська висвітлила проблему щодо формування ключових компетентностей на уроках громадянської та історичної освітньої галузі у 5-х класах на основі модельної програми «Досліджуємо історію і суспільство. 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (автори Васильків І.Д., Димій І.С., Шеремета Р.В.).

  Аліна Валеріївна Врадій поділилася досвідом роботи на тему «Використання цифрових інструментів на уроках історії як засіб формування ключових компетентностей учнів».

     Дякуємо учителям за активність у такий складний час, адже такі зустрічі та обмін досвідом допомагають покращити якість освіти й підвищити професійний рівень педагогів. 

ДО УВАГИ ОСВІТЯН!

СЕРТИФІКАЦІЯ-2023: ЯКИМИ БУДУТЬ ТЕСТИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує потенційним учасникам сертифікації ознайомитися з  матеріалами для підготовки до незалежного  тестування -  першого етапу пілотної сертифікації вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної та математичної освітніх галузей.

Програма незалежного тестування https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/02/Nakaz-208-vid-27.02.2023-PROGRAMA-NTMOVMAO.pdf .

 Розподіл завдань https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/nakaz-vid-21.03.2023-32.pdf .

Схема нарахування балів https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/Nakaz-UTSOYAO-31-NTBO_2023-Shema-narahuvannya-baliv.pdf .

  Тест для вчителів математичної освітньої галузі міститиме 90 завдань трьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (75 завдань), на встановлення відповідності (5 завдань) та відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань), час виконання 180 хвилин.

    Тест для вчителів мовно-літературної освітньої галузі також міститиме 90 завдань  двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (82 завдання) та на встановлення відповідності (8 завдань), час виконання 180 хвилин.

     Нагадуємо, що реєстрація вчителів математики та української мови і літератури для проходження сертифікації триватиме з 01 до 11 серпня. Незалежне тестування відбудеться 9 вересня.

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/sertyfikatsiya-2023-yakymy-budut-testy-dlya-vchyteliv-matematyky-ta-ukrayinskoyi-movy-i-literatury/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main

 20  березня 2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся семінар-практикум для вчителів музичного мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» на тему: «Оновлення змістового контексту мистецької освітньої галузі» (керівник: Сергій ЧЕРНЕНКО, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

У навчанні у форматі онлайн взяв участь 21 педагогічний працівник закладів загальної середньої освіти області.

 Вчителі опрацювали актуальні питання щодо реалізації мистецької освітньої галузі в ЗЗСО під час війни; оновлення змістового контексту мистецької освітньої галузі; націленості мистецької освіти на національну ідентичність і патріотичне виховання; вилучення творів російських авторів з освітнього процесу як «брендів» культури держави-агресора; труднощів мистецької освіти онлайн, яка спричинила нівелювання принципово притаманної мистецтву міжособистісної художньої комунікації; вирішення психологічних  проблем, спричинених війною, у дітей і, відповідно, – розроблення заходів із застосуванням мистецтва для подолання психотравм.

До участі в роботі семінару-практикуму долучилася Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, завдяки якій педагоги ознайомилися: з сучасними тенденціями мистецької освіти, сутністю основних механізмів функціонування і реалізації інтегрованого навчання, способами реалізації інтегративного та діяльнісного підходів до навчання школярів мистецтву; оволоділи новими інформаційно-комунікаційними та цифровими технологіями; набули навичок розробки та використання в освітньому процесі інтерактивного навчального контенту за допомогою інтернет-сервісів: Storyboard That, Book Creator, Genially, Jamboard, Google-форм тощо; удосконалили свої уміння з конструювання уроків мистецтва.

У 2023 році педагогічна громадськість відзначатиме 105-річчя видатного педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Вшановуючи пам'ять про нашого земляка, у 2002 році Кіровоградська обласна рада започаткувала вручення обласної педагогічної премії імені Василя Сухомлинського, відзначаючи педагогів за значні досягнення у розвитку освіти, у творчій реалізації і розвитку педагогічних ідей В.О. Сухомлинського, впровадження досягнень психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду, за вагомі успіхи у професійній діяльності.

 

З цієї нагоди КЗ “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського” розпочинає публікувати #педагогічні_сторіз, які щотижнево нагадуватимуть імена тих, кого удостоєно цієї відзнаки протягом двадцяти років. Розпочинаємо з 2002 року, коли було визначено перших лауреатів.

 

З моменту присудження премії багато чого змінилося, тому звертаємо увагу, що посади, місця роботи лауреатів та назви закладів освіти наведені такими, якими вони були на момент присудження премії.

 

#Сухомлинському105, #Кіровоградська_область, #Педагогічна_премія_Сухомлинського

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

НМТ–2023: АНГЛІЙСЬКА МОВА. ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує потенційним учасникам тестування виконати завдання з англійської мови https://lv.testportal.gov.ua/englishTest/ .

Завантажити файл із демонстраційним варіантом тесту з англійської мови  https://testportal.gov.ua//wp-content/uploadи/2023/03/NMT_2023_Anglmova_demo.pdf

Зауважуємо, що в тестах з іноземних мов на реальному тестуванні не буде завдань з відкритою формою відповіді та завдань з аудіювання.

Нагадуємо, що УЦОЯО вже оприлюднив демонстраційні тести з:

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-demonstratsijnyj-test-z-anglijskoyi-movy/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ НМТ–2023: ОСНОВНІ ДАТИ

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що наказом Міністерства освіти і науки України  https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/Nakaz-MON-318-Kalendarnyj-plan-NMT_2023.pdf затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

РЕЄСТРАЦІЯ. ОСНОВНІ ДАТИ:

КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2023

Внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном)  - до 7 травня 2023 року.

Результати за шкалою 100–200 балів на персональних сторінках учасників тестування основної сесії НМТ - до 28 червня, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-kalendar-provedennya/ .

До уваги освітян пропонуємо:

Сторінку навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ .

Платформу для консультацій online:  https://sites.google.com/view/platforma-test/main

З 06.03 по 17.03.2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників: «Розвиток професійних компетентностей вчителів математики», піднапрям: знання фахових методик (технології діяльнісного методу навчання), (керівник навчання – Лариса ГОЛОДЮК, керівник групи: Людмила ХЛАНЬ).

У навчанні в режимі онлайн взяли участь 28 здобувачів освіти закладів освіти області.

Педагогічні працівники поглибили знання та професійні компетентності

з питань: чинного законодавства України у сфері освіти; професійної діяльності педагогів відповідно до впровадження та реалізації Концепції «Нова українська школа»; стандартизації освіти та сертифікації вчителів; викладання математики у процесі організації циклу адаптаційного навчання; використання онлайн-ресурсів у практичній діяльності вчителів. Також було розглянуто аспекти організаційно-методичного планування змішаного навчання в закладах освіти та технологію діяльнісного методу навчання як концепт НУШ.

До педагогічної практики з теми: «Використання елементів STEM-освіти на уроках математики» долучилася Оксана СТРЕКАЛОВСЬКА, вчитель математики комунального закладу «Ліцей імені Тараса Шевченка Кропивницької міської ради».

Власним досвідом роботи поділились:  Павло КОСТЮКЕВИЧ, вчитель математики комунального закладу «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького», з теми: «Аналітичні способи розв’язання задач з алгебри та геометрії під час підготовки до НМТ» та Ірина САВІЦЬКА, вчитель математики Вільненського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Соколівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, з теми: «Методичні особливості проведення дистанційного уроку з математики».

   Цікаво і змістовно пройшла конференція з обміну досвідом розвитку власних професійних компетентностей, під час якої слухачі ділилися своїми напрацюваннями. 

16.03.2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся семінар-практикум для вчителів географії, хімії, біології, фізики з теми: «Дослідницька діяльність на уроках природничих дисциплін».

В навчанні у режимі онлайн взяли участь 19 педагогічних працівників закладів освіти області.

Здобувачі освіти поглибили знання та професійні компетентності за напрямами:

- знання і розуміння чинного законодавства України у сфері освіти;

- впровадження дослідницьких технологій та методик особистісно зорієнтованого, компетентнісного та інтегрованого навчання, виховання і розвитку учнів;

- застосування різних видів і форм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів щодо розвитку та формування у них ключових компетентностей, зокрема, природничої;

- реалізація міжпредметних зв’язків та інтеграція змісту природничих дисциплін під час підготовки та проведення досліджень.

Семінар-практикум провели Людмила ХЛАНЬ, завідувач  науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін, та методисти зазначеної вище лабораторії Оксана БОГДАНОВА, Сергій САМОЙЛОВ і Тетяна ЦІПЕРКО.

Під час практичної роботи здобувачі освіти поділись досвідом проведення досліджень на своїх уроках. Матеріали було узагальнено у вигляді спільного проєкту на сервісі Google-презентації. 

З 06 березня по 17 березня 2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти». Піднапрям: розвиток професійних компетентностей вихователів закладів дошкільної освіти (керівник навчання за програмою – Наталія ТАРАПАКА, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; керівник групи – Наталія ГАГАРІНА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти). Участь взяли 59 вихователів закладів дошкільної освіти області.

Навчання здійснювалося у Google-класах. У форматі онлайн педагоги опрацювали актуальні питання щодо реалізації Державного стандарту дошкільної освіти й ознайомилися з сучасними тенденціями та технологіями, сутністю основних механізмів функціонування і реалізації інтегрованого навчання, способами реалізації інтегративного та діяльнісного підходів в дошкільній освіті; оволоділи інформаційно-комунікаційними та цифровими технологіями; набули навичок розробки та використання в освітньому процесі інтерактивного навчального контенту за допомогою інтернет-сервісів: Jamboard, Google-форм, Google-презентацій тощо; удосконалили свої уміння щодо створення STREAM-проєктів.

Під час педагогічної практики здобувачі освіти мали змогу переглянути приклад здійснення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти. 

Дуже ефектно презентували напрацювання вихователь-методист Колоколова Алла, вихователі Артеменко Наталія, Арапова Тетяна (дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 70 «Оленка» комбінованого типу (керівник Зайцева С. К.)). Вони розкрили особливості формування STEM-середовища, дослідницьких лабораторій та мистецьких осередків.

Творчо представили інноваційні форми роботи вихователь-методист Коневец Ольга, вихователі Руденко Лариса («Фіолетовий ліс» В. Воскобович), Стаднік Оксана (дидактична гра «Доббль») з дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 27 «Вишенька» комбінованого типу (керівник Дрига В. А.).

У рамках навчання була проведена конференція, де педагоги мали можливість обмінятися досвідом та власними здобутками щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Тримаємо свій освітянський фронт! Слава Україні!

          Детальніше за покликанням: https://sites.google.com/view/kafedra-dpo 

 Із 06 по 17 березня 2023 року відбулося навчання за програмами підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток професійних компетентностей  педагогів, що викладають предмети мовно-літературної освітньої галузі. Піднапрям: ефективні підходи  і методики викладання української мови й літератури, інтегрованого курсу літератур, інтегрованого мовно-літературного курсу» (керівник навчання за програмою: Олена ВІКТОРІНА, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат  філологічних  наук; керівник групи: Наталія КОТЛЯРЕНКО, методист науково-методичної лабораторії гуманітарно-естетичних дисциплін).

   Учасники навчання ознайомилися із питаннями щодо нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, державної мовної політики та сучасних реалій, професійного розвитку педагогів  у системі освіти  дорослих, актуальних підходів до навчання української мови та літератури, інформаційної безпеки дітей під час війни, упровадження змішаного навчання, інклюзивного навчання у закладі, основ медіаграмотності, обговорили, як педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського реалізуються в Новій українській школі, поділилися досвідом.    

    У рамках навчання педагоги області разом із науковцями кафедри ТІМСО обговорили складні випадки використання  мовних одиниць фонетики, словотвору, морфології, синтаксису та дослідили використання часопростору при аналізі художнього твору.

     Під час педагогічної практики Ольга ГАРКУША, учитель української мови й літератури комунального закладу "Ліцей "Європейська освіта" Кропивницької міської ради", презентувала  телеграм-канал «Рідна мова».

Учасники навчання за програмами розробили для дистанційного навчання робочі сторінки з української літератури, 6 клас.

      Працюємо й навчаємося для Перемоги! 

Навчання за програмами підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей педагогів, які викладають предмети соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі».

У період з 06 по 17 березня 2023 року відбулося навчання для педагогів, які викладають предмети соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей педагогів, що викладають предмети соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі».  Піднапрям: «Методологія викладання предметів на основі розвитку життєвих навичок як освітня технологія навчання за двокомпонентною моделлю»

(керівник навчання за програмою – Тетяна ЖЕЛЄЗНОВА, старший викладач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища; керівник групи – Світлана БАРСУКОВА, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища).

Навчання здійснювалося у форматі онлайн. Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з низкою лекційно-практичних занять педагогічних та науково-педагогічних працівників закладу щодо законодавства в галузі освіти (нормативно-правове забезпечення освіти, підвищення кваліфікації, атестація та сертифікація педагогічних працівників); стратегії розбудови безпечного освітнього середовища, надання першої домедичної допомоги; специфіки роботи з дітьми з особливими потребами; медіаграмотності та медіаосвіти; педагогічної інноватики,  інноваційних  методів  навчання; сучасного стану розвитку науки; формування соціальної та здоров’язбережувальної  компетентностей  шляхом навчання на засадах розвитку життєвих навичок; використання освітніх онлайн-інструментів у професійній діяльності педагога тощо.

Для підвищення кваліфікації освітян залучалися фахівці НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Були розглянуті питання  щодо виконання правил пожежної безпеки, заходів з евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації; основні вимоги до захисних споруд, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.

Практична частина навчання передбачала конференцію з обміну досвідом, педагогічну практику та захист індивідуальних проєктів й випускних творчих робіт.

Незважаючи на умови сьогодення, запити здобувачів освіти були виконані, програмний матеріал наданий у повному обсязі. Зворотний зв'язок з учасниками засвідчив позитивний та оптимістичний настрій щодо проведеного навчання. Разом до Перемоги і наступної зустрічі під мирним небом!!!

Для підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти створено онлайн-ресурс за покликанням: https://classroom.google.com/c/NDExNjQ3NzIzNDI1?cjc=gfme3dt

ДО УВАГИ ОСВІТЯН ТА УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

КОМЕНТАР ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ  ВАРІАНТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ 2023 РОКУ

Український центр оцінювання якості освіти  уже оприлюднив демонстраційні варіанти тестів з 4 предметів: українська мова, математика, історія України, фізика.

Телеканал Суспільне Кропивницький зняв сюжет про підготовку до НМТ-2023 «Оприлюднили демонстраційні варіанти мультитесту-2023. Як готуються кропивницькі школярі».

Про особливості проведення НМТ у 2023 році повідомила завідувач навчально-методичного центру оцінювання якості освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Любов КОРЖ. Методисти центру прокоментували складники демонстраційних варіантів НМТ-2023: з української мови (Аліна ВАРЕХА), математики (Андрій ЦИПОЧКІН) та історії України (Тетяна ГУЛА).

Переглянути сюжет https://www.youtube.com/watch?v=5Czm7PcxCO0

До уваги освітян та учасників НМТ-2023:

Сторінка навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/

Платформа для консультацій online навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://sites.google.com/view/platforma-test/main 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З ФІЗИКИ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує потенційним учасникам НМТ, які планують обрати третім предметом фізику https://testportal.gov.ua/fizyka-2/ , виконати 20 завдань демонстраційного варіанта тесту з фізики https://lv.testportal.gov.ua/physics/ у спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Завантажити файл демонстраційного варіанта тесту з фізики https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Fizyka_demo_.pdf .

До уваги учасників довідкові матеріали (формули) https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/02/Fizyka_dovidkovi-materialy.pdf , якими можна користуватися під час реального тестування.

Зазначаємо, що УЦОЯО вже оприлюднив демонстраційні тести з:

-української мови https://lv.testportal.gov.ua/demotest.ukrainian/ ;

-математики https://lv.testportal.gov.ua/demotest.math/ ;

- історії України https://lv.testportal.gov.ua/test.hist/ .

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-demonstratsijnyj-test-z-fizyky/ .

До уваги освітян: сторінка навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/

  15 березня 2023 року Наталія Черткова та Інна Відіборенко (НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського») провели методичний серфінг для учителів історії, правознавства та громадянської освіти на тему «Компетентнісний потенціал громадянської та історичної освітньої галузі в НУШ». 

  Наталія ЧЕРТКОВА акцентувала увагу  на формуванні громадянської компетентності,   геопросторового мислення, наскрізних умінь, розвитку навичок медіаграмотності, роботі з інформацією історичного змісту.

  Складовою ефективного впровадження Концепції «Нової української школи» є досвід учителів, які вже успішно викладають за новою методикою. Оксана КОВАЛЕНКО (Новоархангельська селищна громада), Світлана КОЛЯДА, Інна НІКІТІНА (Кропивницька міська громада), Ірина ЩЕРБАНСЬКА (Олександрівська селищна громада) активно використовують нові підходи та методики на уроках з учнями 5 класів НУШ та радо поділилися своїм досвідом роботи з іншими вчителями, зокрема у таких сферах: реалізація учнівських міні-проєктів, використання методу «усної історії», робота з візуальними джерелами, впровадження технологій дистанційного навчання, застосування формувального оцінювання. 

  Інна Нікітіна презентувала досвід роботи за освітньою системою «Ліга крилатих». 

15 березня 2023 року відбулося засідання семінару-практикуму «Весняні методичні студії (спільне засідання творчої лабораторії «Креативний словесник», літературно-методичного клубу вчителів зарубіжної літератури та авторської творчої майстерні О.О.Гузь)» з проблеми: «НУШ: візуалізація методичного забезпечення зарубіжної літератури». До участі у роботі долучилася Ольга ЛИТВИНЕНКО, завідувач навчально-методичного центру дистанційного навчання. Останнім часом проблема візуалізації навчального матеріалу привертає значну увагу освітян. Дослідники відзначають, що сучасні учні належать до іншої інформаційної культури, по-іншому ставляться до процесу пізнання світу. Знати для них – це дедалі частіше означає «бачити». Тому учасники семінару поділилися досвідом використання сервісів для створення інфографіки та постерів, продемонстрували свої роботи і роботи учнів, обговорили методичні прийоми використання матеріалів візуалізації на уроках літератури. Учителі познайомилися з сервісом Venngage, створили  свої постери та розмістили на дошці Padlet.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Виховання громадянина-патріота в умовах реалізації завдань концепції “Нова українська школа”»

15 березня 2023 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Виховання громадянина-патріота в умовах реалізації завдань концепції “Нова українська школа”», присвячена 145-й річниці від дня народження Григорія Ващенка. Співорганізаторами конференції були Міністерство освіти і науки України та Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти». У роботі конференції взяли участь більше 67 науковців, науково-педагогічних та педагогічних працівників, представників громадських організацій із 15 регіонів України.

Детальніше: http://surl.li/fncaf

   14 березня 2023 року Наталія Черткова та Інна Відіборенко (НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського) взяли участь у презентації книги «Археологія України за роки незалежності» на базі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. Ірина Козир, проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України; Кирило Панченко, викладач кафедри історії України (ЦДУ ім. Володимира Винниченка);  Микола Тупчієнко,  кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук та документознавства (ЦНТУ) презентували матеріали книги, присвячені дослідженням на Кіровоградщині.

   «Археологія України за роки незалежності» розповідає про здобутки української археологічної науки часів незалежності нашої держави. Книга складається з кількох основних частин, що відповідають окремим хронологічним періодам, до яких увійшло майже 50 нарисів.

Видання супроводжується численними кольоровими ілюстраціями (світлинами, кресленнями, малюнками); до кожного розділу додається список рекомендованої літератури; деякі статті супроводжуються QR-кодом  за яким за допомогою смартфона можна отримати більше інформації.

«Археологія України за роки незалежності» вийшла у світ завдяки спільними зусиллями Інституту археології НАН України та ВГО «Спілка археологів України» за підтримки Німецького археологічного інституту (Deutsches Archäologisches Institut, DAI).

Електронна версія видання доступна за покликанням http://vgosau.kiev.ua/load_books/30-arh.pdf 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує потенційним учасникам НМТ-2023 ознайомитися з демонстраційним варіантом завдань з історії України.

Тест містить 30 завдань, час виконання - 60 хвилин. Зміст завдань відповідає програмі ЗНО з історії України (розділи 6–32) й охоплює теми, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Пройти тест в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за покликанням https://lv.testportal.gov.ua/test.hist/  .

Завантажити файл демонстраційним варіантом тесту з історії України https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Istoriya-Ukrayiny_demo.pdf  .

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти додатково пропонує до уваги вступників в рубриці «Підготовка до тестів» тренажер з історії України https://lv.testportal.gov.ua/traneeHistory/edusite/index.html .

Зазначимо, що УЦОЯО вже підготував демонстраційні варіанти завдань з обох предметів обов’язкового блоку НМТ:

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-demonstratsijnyj-test-z-istoriyi-ukrayiny/ .

До уваги освітян: сторінка навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/ . 

СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ

ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ 2023: ЕТАП ПЕРШИЙ

Незалежне тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів - перший етап сертифікації педагогічних працівників відбувся 11 березня 2023 року на базі комунального закладу «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради».

У тестуванні взяли участь 42 вчителі початкових класів:

Явка учасників склала 97,7%.

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що 15 і 16 березня о 15:00 на YouTube-каналі УЦОЯО відбудуться вебінари, під час яких фахівці прокоментують усі завдання тесту й відповіді до них.

Детальніше на сторінці навчально-методичного центру оцінювання якості освіти: https://zno-center.blogspot.com/2023/03/2023_13.html#more . 

  09.03.2023  року на базі обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся тренінг «Сучасні підходи профілактики професійного вигорання працівників психологічної служби у воєнний та повоєнний час» (автор-розробник: Ольга ЗАБОЛОТНЯ, методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»).

   Під час навчання було розкрито такі теми:

  1. Сутність та умови виникнення професійного вигорання працівників психологічної служби у воєнний та повоєнний час.

  2. Основні методики виявлення професійного вигорання педагогічних працівників.

  У тренінгу брала участь практичний психолог КЗ «Новомиколаївська гімназія Кропивницької міської ради» Олена ДЮРОВА, яка розкрила такі питання:

    1. Методи та прийоми гармонізації психофізичного стану.

 2. Профілактика синдрому «професійного вигорання» працівників психологічної служби у воєнний та повоєнний час.

  Свідоцтва отримали 27 працівників психологічної служби, вчителів, методистів.  Дякуємо за активну участь! 

ЗАХОДИ З НАГОДИ 209-Ї РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ 

ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

09 березня 2023 року старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти. Небеленчук Ірина Олександрівна взяла участь у заході, приуроченому 209 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, разом із викладачами, вчителями, учнями, студентами вишів. Захід спрямований на вшанування пам᾽яті Кобзаря. Учасники заходу декламували вірші поета. Слово Шевченка живе нині. У ньому – любов до рідного краю, матері, Батьківщини, України.

03 березня 2023 року завершилось навчання за напрямом: «Розвиток професійних компетентностей керівників хореографічних гуртків, колективів та вчителів хореографії закладів освіти». Піднапрям: методика роботи з дитячим хореографічним колективом (керівник навчання за програмою – Юлія ФЕДОРОВА; керівник групи – Сергій ПЛЯКА).

У ході насиченої двотижневої роботи до уваги здобувачів освіти презентовано лекційно-практичні заняття, зміст яких забезпечує: ознайомлення з сучасними тенденціями розвитку хореографічного мистецтва та особливостями дитячої хореографії в області; розвиток професійних компетентностей педагогів та ефективну організацію освітнього процесу в дитячому хореографічному колективі.

Методика роботи з дитячим хореографічним колективом представлена в ході майстер-класу на базі Народного художнього колективу України театру танцю «В гостях у казки» (керівники: Микола РУСУЛ, Ірина РУСУЛ, Аліна РУСУЛ).

Схвальні відгуки здобувачів освіти отримала педагогічна практика на базі зразкового хореографічного ансамблю «Надія» КЗ «Гімназія «Інтелект» Кіровоградської міської ради, яка проходила у форматі творчої лабораторії «Сучасні підходи до формування ціннісних орієнтацій школярів засобами хореографічного мистецтва» (керівники: Тетяна МУТНОВА, Андрій ГЕРАСИМЕНКО).

Під час конференції з обміну досвідом педагоги мали можливість поділитись успішними практиками роботи з дитячим хореографічним колективом. Свої професійні здобутки та оригінальні форми роботи з дитячим хореографічним колективом (гуртком) презентували Олександра ТКАЧЕНКО, Вікторія КОХНО, Вероніка ГЛАДУН, Світлана ЮР’ЄВА, Микола БІЛЯЄВ, Світлана ЧЕХУН, Марина РУДЕНКО, Ірина ГРИЩЕНКО, Олеся ІЛЮЧЕК.

Усього підвищили кваліфікацію 32 керівника хореографічного колективу/гуртка.

Дякуємо учасникам за активне навчання, презентовані індивідуальні проєкти, творчі ідеї.

Працюємо і навчаємось для Перемоги! 

З 20 лютого по 03 березня 2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації учителів музичного мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» за напрямом «Розвиток професійних компетентностей учителів музичного мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» ЗЗСО». Піднапрям: ефективні підходи та методики викладання предметів освітньої галузі «Мистецтво» (керівник навчання за програмою: Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук; керівник групи: Сергій ЧЕРНЕНКО, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

Навчання здійснювалося у Google-класах. У форматі онлайн педагоги опрацювали актуальні питання щодо реалізації мистецької освітньої галузі в ЗЗСО відповідно до концепції «Нова українська школа», Державного стандарту початкової освіти, Державного стандарту базової середньої освіти та ознайомилися з сучасними тенденціями мистецької освіти; сутності основних механізмів функціонування і реалізації інтегрованого навчання; способів реалізації інтегративного та діяльнісного підходів до навчання школярів мистецтву, оволоділи інформаційно-комунікаційними та цифровими технологіями, набули навичок розробки та використання в освітньому процесі інтерактивного навчального контенту за допомогою інтернет-сервісів: Storyboard That, Book Creator, Genially, Jamboard, Google- форм тощо; удосконалили свої уміння з конструювання уроків мистецтва.

Під час педагогічної практики учителі мали змогу переглянути приклад проведення онлайн-уроку в 6 класі НУШ в умовах дистанційного навчання, який продемонструвала вчитель музичного мистецтва ліцею №15 Олександрійської міської ради Кіровоградської області Долусова Олена Миколаївна, та обговорити нові методичні підходи до викладання інтегрованого курсу «Мистецтво».

У рамках навчання була проведена конференція, де педагоги мали можливість обмінятися досвідом роботи щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ-2023!

НМТ-2023: МАТЕМАТИКА. ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ

 Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти пропонують потенційним учасникам тестування демонстраційний варіант з другого обов’язкового предмета ー математики https://lv.testportal.gov.ua/demotest.math/ .

До уваги учасників - довідкові матеріали (формули) з математики https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2022/04/ZNO_Math_dovidkovy-materialy.pdf, якими можна скористатися як під час підготовки, так і в реальному тестуванні.

Завантажити файл демонстраційного варіанту тесту з математики https://testportal.gov.ua//wp content/uploads/2023/03/NMT_2023_Matematyka_demo-1.pdf .

Нагадуємо, що демонстраційний варіант завдань з української мови  https://lv.testportal.gov.ua/demotest.ukrainian/ на сайті УЦОЯО. 

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/nmt-2023-demonstratsijnyj-test-iz-matematyky/ .

До уваги освітян: сторінка навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/

Кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти Юрій Митрофаненко став співавтором колективної монографії — «Заборонити рашизм» презентація якої відбулася 28 лютого 2023 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка. Видання складається із 15 розділів, у яких розглядається історія української й «російської» цивілізацій від найдавніших часів до сьогодення, джерела формування російського месіанства та експансіонізму, ідеологічне протистояння українського національно-визвольного руху та імперської ідеології "русского мира". 

26 лютого 2023 року в дистанційній формі було проведено

ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики,  який передбачав участь учнів закладів загальної середньої освіти

8-11-х класів.

Цього року перевірити свої навчальні досягнення, а також творчі здібності з фізики, відповідно до квоти, могли 200 учасників. Але безпосередньо виконували завдання 128 учнів, а саме:

– 34 з 8 класів;

– 35 з 9 класів;

– 30 з 10 класів;

– 29 з 11 класів.

Активну участь в організації та проведенні заходу взяли: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО та співробітники – Андрій ДРОБІН, Ольга ЛИТВИНЕНКО, Іван ЗАДОРОЖКО, Артур ЧАСТАКОВ, Людмила ХЛАНЬ, Сергій САМОЙЛОВ.

Щиро вітаємо переможців та учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики та бажаємо подальших успіхів у розв'язуванні нестандартних фізичних задач і вдалих виступів на олімпіадах, турнірах і конкурсах! 

   25 лютого 2023 року на Кіровоградщині відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської та іспанської мов, у яких взяли участь відповідно 108 та 7 учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти області. З них призові місця отримали 58 школярів.

   Обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов пройшов на належному організаційному рівні. Відповідно до вимог МОН України щодо структури змагань, регламенту їх проведення, змісту та характеру завдань, критеріїв і норм оцінки їх виконання, олімпіади з іноземних мов проходили за чотирма турами: творча письмова робота, аудіювання, читання й говоріння. Учасники виконували завдання дистанційно в асинхронному (творча письмова робота, аудіювання, читання) та синхронному (говоріння на платформі GoogleMeet) режимах. До кожного туру були розроблені та надані чіткі інструкції щодо алгоритму виконання завдань.

   Активну участь в організації та проведенні заходу взяли: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО і співробітники – Ірина КОСА, Юлія ЗАДУБНЯК, Ольга ЛИТВИНЕНКО.

  Щиро вітаємо переможців та учасників ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської та іспанської мов, бажаємо й надалі зростати інтелектуально і творчо, відкриваючи світ через вивчення іноземних мов! Висловлюємо щиру вдячність всім учителям, які готували учнів до змагань, зичимо, щоб супутниками усіх починань були успіх та удача! 

  З 20.02 по 03.03.2023 року пройшло навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей учителів історії, правознавства та громадянської освіти». Піднапрям: методика викладання історії, правознавства та громадянської освіти. Науковий керівник – Юрій МИТРОФАНЕНКО, керівник групи Інна ВІДІБОРЕНКО.

  Учителі історії, основ правознавства та громадянської освіти Кіровоградської області мали змогу презентувати власний педагогічний досвід та отримати фідбек від керівника навчання за програмою Юрія МИТРОФАНЕНКА, старшого викладача кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидата історичних наук,  завідувача НМЛ суспільно-гуманітарних дисциплін Наталії ЧЕРТКОВОЇ.

Учителі історії та суспільствозначих дисциплін Оксана БИРЗУЛ та Ірина ФІЛІП провели майстер-класи для учителів:

-         «Проблемне навчання на уроках суспільствознавчих дисциплін»;

- «Дайджест методичних ідей, методів на уроках правознавства».

Інна ВІДІБОРЕНКО провела практичне заняття «Методика викладання громадянської освіти в закладах загальної середньої освіти» у співпраці з програмою USAID «Мріємо та діємо», IREX in Ukraine та Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба».

Юрій МИТРОФАНЕНКО 28.02.2023 р. презентував книгу «Заборонити рашизм» та виступив із темою «Українське питання в ідеології  «русского мира» в умовах Великої війни (1914 - 1918 рр.)» в Київському Університеті імені Бориса Грінченка.

Презентація книги «Заборонити рашизм» планується і в Кропивницькому. Першими про неї почули вчителі історії під час навчання за програмами підвищення кваліфікації в КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»!


  Дякуємо учителям історії, основ правознавства та громадянської освіти за співпрацю, за активну участь та фаховість! 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ СЕРТИФІКАЦІЇ!

ЯК УЧАСНИКАМ СЕРТИФІКАЦІЇ ДІЗНАТИСЯ АДРЕСУ ПУНКТУ ТЕСТУВАННЯ?

Український центр оцінювання якості повідомляє учасникам сертифікації – вчителям початкових класів, що 3 березня у «Кабінеті учасника сертифікації» https://zno.testportal.com.ua/teachers/info/login розміщено листи-виклики з адресами пунктів проведення незалежного тестування.

11 березня 2023 року відбудеться перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи.

Нагадуємо, що цьогоріч успішно пройшли реєстрацію для участі в сертифікації 39 учителів початкових класів Кіровоградської області.

Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/pisa-2025-pidpysannya-ugody-pro-uchast/ .

Застерігаємо учасників сертифікації не поширювати інформацію про місця проведення тестування з питань безпеки.

 До уваги освітян: сторінка навчально-методичного центру оцінювання якості освіти https://zno-center.blogspot.com/2023/03/2023.html#more

25 лютого 2023 року у дистанційній формі пройшов ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки.

Цього року перевірити свої знання з економіки, відповідно до квоти, могли 150 учасників, але фактично було 9 (2 - 9 класів, 3 – 10 класів, 4 - 11 класів), що становить 6 % від запланованої кількості учнів.

В організації та проведенні заходу взяли участь: адміністрація КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в особі заступника директора з навчально-організаційної діяльності Василя НУДНОГО та працівники закладу - Оксана БОГДАНОВА, Людмила ХЛАНЬ, Олена ТАТАРЕНКО, Ольга ЛИТВИНЕНКО, Іван ЗАДОРОЖКО.

Роботи учасників оцінювало фахове журі, до якого увійшли досвідчені вчителі економіки міста Кропивницького і ТГ Кіровоградської області. Голова журі - ПАСІЧНИК Наталя Олексіївна, професор кафедри математики та методики її навчання Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор історичних наук.

За колегіальними висновками журі найкращі результати показали учні Кропивницької та Олександрійської міських громад.

Дякуємо педагогам за підготовку учнів до випробувань олімпіади, а учасникам бажаємо подальших навчальних досягнень та нових перемог. 

ДО УВАГИ ОСВІТЯН!

PISA-2025: УКРАЇНІ БУТИ УЧАСНИЦЕЮ ДОСЛІДЖЕННЯ!


28 лютого 2023 року Міністерством освіти і науки України, Українським центром оцінювання якості освіти та Організацією економічного співробітництва та розвитку підписана угода про участь України в міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2025 (Programme for International Student Assessment).

PISA – дієвий інструмент освітніх реформ, що дає можливість аналітикам врахувати результати освітніх вимірювань для коригування державної політики у відповідній сфері з урахуванням потреб післявоєнного відновлення України.

Нагадуємо, що Україною успішно проведено два цикли дослідження – 2018 і 2022 років. Результати PISA-2018 представлені у національному звіті https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2019/12/PISA_2018_Report_UKR.pdf, звіт за підсумками PISA-2022 буде опублікований у грудні цього року.Детальніше на сторінці УЦОЯО https://testportal.gov.ua/pisa-2025-pidpysannya-ugody-pro-uchast/ . 

   Команда проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спільно з Академією Української преси запрошують активних вчителів долучитися до великої медіаграмотної спільноти! Запрошуємо до реєстрації у проєкті  http://surl.li/fdioa та заохочуємо поширювати інформацію про набір серед колег

   Детальніша інформація на сторінці набору: https://l2d.in.ua/

   28 лютого 2023 року в режимі онлайн було проведено методичний серфінг  з теми «Дії учасників освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану».

   Під час заходу Світланою БАРСУКОВОЮ, методистом науково-методичної лабораторії виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, висвітлено такі питання:

  - алгоритм дій для закладів освіти щодо організації укриття дітей у захисних спорудах;

  - загальні правила евакуації;

  - алгоритм дій адміністрації закладу, учителя, дітей, їх батьків під час повітряної тривоги;

  - функції учителя чи особи, відповідальної за переміщення учнів до/з укриття;

  - як взаємодіяти з дітьми під час тривоги тощо.

 Було надано рекомендації щодо взаємодії адміністрації закладу з учителями, батьками, дітьми під час повітряної тривоги.

 З метою забезпечення системного педагогічного консультування зустрічі з учасниками освітнього процесу в межах методичного серфінгу будуть продовжені.

   Разом до Перемоги! Віримо в ЗСУ! Усе буде УКРАЇНА!