Серпень

30 серпня 2023 року проведено вебінар для педагогічних працівників закладів освіти з теми «Особливості створення STEM-проєктів».

Мета заходу – ознайомлення з особливостями структури, етапами навчальних STEM-проєктів.

Ірина Марченко, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників з основними етапами STEM-проєктів.

Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань щодо умов інноваційної діяльності, актуальності впровадження інновацій у практику своєї роботи, форм і засобів STEM-освіти, особливостей STEM-проєктів.

Працюємо і навчаємося для Перемоги!!! 

29 серпня 2023 року відбувся методичний серфінг "Нові виклики, нові програми і підручники з історії та суспільствознавчих дисциплін у 2023/2024 н.р.". Наталія Сергіївна ЧЕРТКОВА, завідувач НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» ознайомила учасників заходу з особливостями організації нового навчального року в умовах правового режиму воєнного стану. Презентацію виступу можна завантажити за посиланням https://www.canva.com/design/DAFszjjFhMQ/6HS56VERFdNmSyVvUW_plg/view?utm_content=DAFszjjFhMQ&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

ТАБОРІВКА МОЛОДИХ ПЕДАГОГІВ КІРОВОГРАДЩИНИ

29 серпня 2023 року відбулося відкриття таборівки молодих педагогів Кіровоградщини з нагоди 105-ої річниці від дня народження Василя Сухомлинського.

Організаторами заходу виступили: Кіровоградська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» та комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Цьогоріч захід об’єднав понад 30 молодих педагогів області.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Із вітальним словом до учасників звернувся Віталій Дмитрук, директор КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», який наголосив на ролі інституту в напрямі підвищення кваліфікації педагогів, системної науково-методичної їх підтримки та професійного зростання.

Працівники інституту (Сергій Пляка, Вікторія Кондратова, Людмила Хлань та Наталія Черткова) зазначили категорії педагогічних працівників, якими опікуються кафедри та відповідні науково-методичні лабораторії, окреслили напрями співпраці з педагогами та побажали всім присутнім творчого натхнення, успіхів на педагогічній ниві.

Сергій Петров, голова Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, акцентував на традиції проведення обласного зльоту молодих педагогів, ініціатором та організатором якого свого часу виступив Василь Сухомлинський. Цьогорічний, 49 зліт, проходить у новому форматі – таборівка.

Молоді педагоги поклали квіти до пам’ятної дошки В.О. Сухомлинського. Для учасників заходу було організовано екскурсії до музейної кімнати комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» та визначними місцями м. Кропивницького.

Продовження таборівки заплановано на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», де передбачено облаштування наметового містечка з організацією туристичних локацій 29 та 30 серпня 2023 року.

4 квітня 2023 року відбувся майстер-клас «Компетентнісний та діяльнісний підходи у гуртковій роботі» (керівники: Юлія Федорова та Сергій Пляка). У ході заходу керівники гуртків поглибили свої знання щодо компетентнісного та діяльнісного підходів в освітньому процесі; ознайомилися з особливостями оновлення програмного забезпечення діяльності гуртка на основі компетентнісного підходу; виробили навички створення вправ для розвитку критичного мислення та творчості.

Педагоги взяли участь у майстер-класі з об’ємного друку із використанням 3D-принтера (Віталій Циртій,  Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ»), ознайомилися із досвідом упровадження компетентнісного та діяльнісного підходів у роботу гуртків «Художня вишивка» (Тетяна Краснощеченко, НВО І-ІІІ ступенів «Мрія» м. Кропивницького) та «Сувенір» (Світлана Соловйова, Добровеличківський ЦДЮТ).

Додатковий кейс матеріалів для учасників тренінгу доступний на спеціальному інтернет-ресурсі https://sites.google.com/koippo.in.ua/04-04-2023/ 

Навчання упродовж життя

Упродовж червня - липня 2023 року п’ятеро представниць Кіровоградської області, а саме:

- Тетяна Желєзнова, старший викладач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук;

- Оксана Лисенко, вчитель початкових класів комунального закладу «Маловисківська гімназія №3 імені Григорія Перебийноса» Маловисківської міської ради Кіровоградської області;

- Аліна Морозова, вихователь ліцею «Гармонія» Знам'янської міської ради Кіровоградської області;

- Наталія Морозова, вчитель початкових класів ліцею «Інтелект» Знам'янської міської ради Кіровоградської області;

- Світлана Шепель, директор комунального закладу «Верблюзький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад - центр позашкільної освіти» Новгородківської селищної ради Кіровоградської області,

стали учасниками науково-педагогічного стажування «Розвиток м'яких навичок у професійній підготовці викладачів», спільно організованого Науково-методичним центром дослідження та викладання літератури Львівського національного університету імені Івана Франка й освітньою українсько-польською фундацією «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» (IIASC).

Програма стажування складалася з трьох модулів: «Комунікативні навички», «Навчання протягом усього життя та навички управління інформацією», «Управлінські навички» та двох блоків: віддалений лекційний формат з актуальної тематики та виїзна літня школа, локація якої проходила у період з 21 по 29 липня 2023 року на узбережжі Тірренського моря у місті Baia Domizia (Італія).

Протягом навчання освітянам були запропоновані різні форми роботи:

- професорка Лідія Мацевко-Бекерська, завідувачка кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, зацікавила учасників темою «Професійні вершини освітянського простору: крізь терни до зірок»;

- докторка політичної економіки, співзасновниця та керівниця українсько-польської фундації IIASC Оксана Цмоць у темі «Розробка проєктної ідеї та постановка завдання в освітніх організаціях» організувала майстер-клас із побудови нетворкінгу, надавши можливість учасникам стажування обмінятися досвідом реалізації освітніх проєктів різної тематики;

- менеджерка проєктів психосоціальної підтримки Благодійного фонду IsraAid Ukraine, кандидат психологічних наук Юлія Бреус провела тренінг «Про комунікацію: що таке ефективне спілкування?»;

- професорка, завідувачка кафедри початкової та дошкільної освіти Наталка Мачинська організувала практичне заняття «Згоріла за власним бажанням...», яке сприяло індивідуально-особистісному та професійному самовдосконаленню сучасних викладачів.

Крім навчальної складової освітяни мали нагоду відвідати місто, повне стародавніх легенд і нерозгаданих таємниць, доторкнутися до яких можна тільки тут, на березі  Гаетанської затоки – місто Гаета, а також провести день у Римі на екскурсії «Між небом та землею: Рим та Ватикан».

Саме тут, в єдиному бажанні схилили голови та подякували за можливість жити, працювати, розвиватися. Сповнені сил, ідей, бажання працювати, ділитися досвідом повернулися додому.