Розвиток творчого потенціалу педагога шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій на уроках історії та суспільствознавчих дисциплін (з досвіду роботи вчителів історії, правознавства та громадянської освіти Кіровоградщини): методичний посібник для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти / уклад.: Наталія Черткова, Інна Відіборенко. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 100 с.

У посібнику висвітлено питання практичного впровадження інноваційних освітніх технологій на уроках суспільствознавчих дисциплін з досвіду роботи вчителів Кіровоградщини. У виданні наведено короткі теоретичні відомості про інноваційні освітні технології, розміщено розробки уроків, які можна використати в роботі вчителів історії України, всесвітньої історії, основ правознавства та курсу «Громадянська освіта».

Видання розраховане на вчителів, які викладають історію, основи правознавства та громадянську освіту.

Компетентнісна спрямованість розвивального навчання в початковій школі: збірник матеріалів учителів початкових класів, які працюють за системою розвивального навчання ДРіМ (В. В. Давидова, В. В. Рєпкіна,  С. Д. Максименка та ін.) / упорядник Наталія ТІХОНОВА. – Кропивницький, 2021. – 68 с.

У збірнику представлено матеріали вчителів початкових класів, які працюють за системою розвивального навчання ДРіМ (В. В. Давидова, В. В. Рєпкіна, С. Д. Максименка та ін.). Видання проілюстровано педагогічними розробками учителів-практиків Кіровоградської області – учасників семінару-практикуму з проблеми: «Компетентнісна спрямованість розвивального навчання ДРіМ в сучасній школі».

Матеріали можуть стати у нагоді керівникам та усім учасникам освітнього процесу, хто цікавиться впровадженням системи розвивального навчання в освітній процес сучасної початкової школи.

Босько В.М. Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2022 рік. Нариси та розвідки з історії художнього життя краю: Земська рисувальна школа, митці, колекціонери, виставки,  картини, ікони / В.М. Босько. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2021. – 350 с.

17-й випуск альманаху – тематичний. Крім біографічних відомостей про ювілеї близько 300 визначних особистостей як минулих часів, так і сьогодення (від середини XVIII століття і до наших часів), пов’язаних з Єлисаветградським й Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю, альманах містить 32 історико-краєзнавчі нариси й розвідки з історії художнього життя

Єлисавеграда, починаючи з 1754 року. Єлисаветград величають театральною, музичною, танцювальною столицями України, називають архітектурною перлиною. Автор доводить, що є не менше підстав вважати місто столицею образотворчого мистецтва країни.

Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

ВІКТОРІНА О. М. Словник іншомовних слів у картинках: [навчальнопрактичний довідник для вчителів української мови і літератури] / О.М. Вікторіна. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 172 с.

Словник об’єднує близько 600 статей. Усі одиниці, залучені до аналізу, розташовано в алфавітному порядку.

Матеріали можна використовувати як на уроках, так і в позаурочній роботі під час підготовки лінгвістичних та краєзнавчих інтелектуальних конкурсів, обласних олімпіад.

Посібник адресовано вчителям української мови і літератури; учителям молодших класів; студентам; усім, хто цікавиться українською мовою.

Формування в учнівської молоді життєво необхідних компетентностей щодо захисту України (з досвіду роботи вчителів Кіровоградської області) / автори-упорядники: Микола КОРОБОВ, Сергій САВЕНКО. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського, 2021. – 100 с.

У збірнику матеріалів подаються витяги з нормативно-правових документів щодо викладання предмета «Захист України» та військово-патріотичного виховання учнівської молоді, підготовки до військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, методичні поради для викладання.

На основі досвіду педагогів розкривається система організації та проведення уроків предмета, позакласних заходів з військово-патріотичного виховання в закладах загальної середньої освіти.

Рекомендується для вчителів предмета «Захист України, а також усіх, хто причетний до військово-патріотичного виховання та підготовки учнівської молоді до захисту України.

Сергій КАРЯВКА. Мотивація як засіб саморозвитку й самореалізації: з досвіду роботи вчителя [навчально-методичний посібник]. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 100 с.

 У навчально-методичному посібнику висвітлено спектр питань з досвіду роботи вчителя інформатики Сергія КАРЯВКИ. Представлено підходи до організації навчальної діяльності з акцентом на розвиток мотивації навчання. Посібник містить ігри та вправи з формування команди, ідеї щодо пробудження внутрішньої мотивації учнів, приклади успішних учнівських проєктів і багато іншого.

Посібник призначено для вчителів інформатики, керівників науково-технічних гуртків та усіх зацікавлених осіб.

Організація освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання (з досвіду роботи педагогів Кіровоградської області) [методичні рекомендації] / за заг. ред. Ольги ЛИТВИНЕНКО — Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 72 с.

У методичному посібнику представлені рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти із застосуванням технологій дистанційного навчання  та ефективного застосування Інтернет ресурсів у освітньому процесі як складової дистанційного навчання, наголошено про вплив на зміст і методику викладання предмета, висвітлено форми та методи використання різноманітних мультимедійних технологій як інноваційного методу при вивченні дисципліни, зазначено важливість порталів та Інтернет освітніх сайтів.

Видання рекомендовано для педагогічних працівників освітніх закладів.

Розвивальні програми (з досвіду роботи працівників психологічної служби системи освіти Кіровоградської області). Збірник матеріалів / уклад. Валентина ЧЕБОНЕНКО, Наталія ДЗЮБАС, Ольга ЗАБОЛОТНЯ. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 44 с.

У збірнику викладено розвивальні програми з досвіду роботи працівників психологічної служби області, спрямованість яких відображає пріоритетні напрями роботи фахівців психологічної служби з учасниками освітнього процесу щодо розвитку пізнавальної, емоційно-вольової та комунікативної сфер; формування відповідального ставлення та мотивації до збереження сімейних цінностей; закладання основ відповідального батьківства; розвиток соціальних компетентностей та життєвих навичок у підлітків.

Для практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти.

Видання є підсумком роботи вчителів німецької мови – учасників творчої групи, яка здійснювала дослідження технології «змішане навчання» протягом 2019–2020 рр. У матеріалах представлені теоретичний та практичний аспекти, зокрема: перший розділ описує сутність технології «змішане навчання»; другий – шляхи упровадження одного з її компонентів – «перевернутого класу».

Пропоноване видання буде цікавим для всіх педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які вирішили впроваджувати технологію «змішане навчання» та її різновиди.

Авторський досвід учителів – учасників творчої групи – може стати основою для проведення перших уроків іноземної мови з елементами технології «змішане навчання» у закладах загальної середньої освіти як у початковій, так і профільній школі.

У виданні містяться методичні рекомендації щодо проведення реекспозиції музеїв та музейних кімнат закладів освіти, а також творчі розробки педагогів з інноваційними практиками роботи музеїв закладів освіти.

Запропоновані матеріали можуть слугувати орієнтиром для переосмислення діяльності музеїв та музейних кімнат закладів освіти з консервативного на інноваційний вектор, приведення музейної експозиції у відповідність з нормами чинного законодавства, перетворення музею в центр дослідницької, проєктної та інноваційної діяльності.

Методичні рекомендації адресовані керівникам закладів освіти, їх заступникам, керівникам музеїв та музейних кімнат закладів освіти, педагогам закладів загальної середньої та позашкільної освіти, усім хто цікавиться музеєзнавством та вихованням учнівської молоді.

Видання містить матеріали щодо організації й проведення процедури зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році, статистичні дані за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації випускників закладів загальної середньої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти області в розрізі територіальних громад на підставі офіційного звіту Українського центру оцінювання якості освіти про проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти України.

Посібник рекомендований керівникам органів управління освітою міських, селищних, сільських рад, керівникам закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування, керівникам закладів фахової передвищої, вищої професійної (професійно-технічної) освіти, керівникам закладів загальної середньої освіти, учителям.

Під час підготовки посібника використовувалися статистичні дані УЦОЯО та ОРЦОЯО.

Самооцінювання: як скласти пазли? [методичні рекомендації] / укладачі: Олена ПОЛОВЕНКО, Оксана ПОБЕРЕЖЕЦЬ. – Кропивницький: КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2021. – 40 с.

Методичні рекомендації містять поради щодо розбудови в закладах освіти внутрішньої системи забезпечення якості освіти, розроблені з метою надання методичної допомоги в організації роботи з визначення політики забезпечення якості освітньої діяльності, розробленні моделі самооцінювання закладу освіти, інструментарію для її аналізу та оцінювання.

Рекомендації адресовані працівникам центрів професійного розвитку, керівникам закладів освіти, педагогам.

Шляхи оптимізації підготовки до ДПА з англійської мови (з досвіду роботи творчої групи вчителів англійської мови) : навчально-методичний збірник / укладачі – Ірина КОСА, Юлія ЗАДУБНЯК. Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського, 2021. – 108 с.

Матеріали збірника для державної підсумкової атестації з англійської мови в 9-х та 11-х класах закладів загальної середньої освіти укладено відповідно до чинних Програм з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов, затверджених Міністерством освіти і науки України, що дозволить використовувати їх у процесі підготовки здобувачів освіти до проходження ДПА.

Видання призначене для підготовки учнів 9-11-х класів до державної підсумкової атестаціії з англійської мови.

30 років – 30 уроків : Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 навчальному році / авт.-уклад. : Федорова Ю. В., Качуровська О. М., Колісніченко С. В., Коломоєць С. Д., Пляка С. М., Сіланть‘єва Є. Е.; за заг. ред. Федорової Ю. В. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 116 с.

Розроблені інформаційно-методичні матеріали «30 років – 30 уроків» допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2021/2022 н.р. та сприятимуть формуванню патріотичних почуттів учнів. Запропоновані розробки доповнені елементами візуалізації – відеонарисами про Україну та українців, виконаними у техніці пісочної анімації, що забезпечить їх творче використання. Інформаційно-методичні матеріали стануть у нагоді для подальшого використання в закладах освіти у процесі формування патріотичних почуттів та ціннісно орієнтованого навчання і виховання учнів.

Путівник «Серпнева педрада – 2021: основні акценти» [методичні рекомендації щодо успішного старту нового навчального 2021/2022 року] / укладачі: Олена ПОЛОВЕНКО, Валентина ТРУБІНА, Оксана ПОБЕРЕЖЕЦЬ – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 96 с.

Методичні рекомендації містять поради кафедр, науково-методичних лабораторій, центрів, відділів комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» щодо визначення змісту, орієнтовних форм проведення засідань серпневих педагогічних рад та засідань методичних формувань педагогічних працівників у 2021 році.

Рекомендації адресовані працівникам центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівникам закладів освіти, педагогам.

Сучасні підходи до розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у контексті оновлення змісту початкової освіти [навчально-методичний посібник] / Наталія ТІХОНОВА, Тетяна ПАШАНОВА. Кропивницький, 2021. - 76 с.

У навчально-методичному посібнику розкрито питання педагогічного професіоналізму та педагогічної компетентності у контексті безперервної педагогічної освіти й педагогічної діяльності, вимог до вчителя та його професійного розвитку. На думку авторів, педагогічний професіоналізм та педагогічна компетентність матиме позитивний вплив на навчання та виховання обізнаних та компетентних випускників Нової української школи.

Висвітлена проблематика продиктована потребами сьогоднішнього дня з урахуванням високого рівня вимог до освіти учнів початкових класів, який буде реалізованим тільки тоді, коли вчитель початкової школи буде високопрофесійним, компетентним фахівцем у своїй сфері діяльності.

Видання буде корисним для всіх учасників освітнього процесу та небайдужих, хто цікавиться організацією безперервного розвитку педагогічного працівника.

Сторінками боротьби та звершень. [Інформаційно-методичні матеріали до 30-річчя Незалежності України] / укладач Надія ДЯЧЕНКО. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. - 44 с.

Видання містить огляд ресурсів, що можуть стати в нагоді вчителям під час організації роботи для відзначення 30-річчя Незалежності України.

У подальшій педагогічній діяльності запропоновані джерела можуть слугувати орієнтиром та інформаційним підґрунтям для залучення юних громадян України до процесу відновлення історичної пам’яті про минуле країни та її сучасність, а також сприяти вихованню українців, здатних любити свою країну та дбати про її майбутнє.

Інформаційно-методичні матеріали адресовані класним керівникам, учителям-предметникам, бібліотекарям, учнівській молоді, всім, кому не байдужа історія становлення незалежної держави України.

Гринюкова Р. А. Казки та оповідання Василя Сухомлинського: «Читаємо німецькою!» [посібник] /
Р. А. Гринюкова. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 32 с.

Посібник містить добірку літературних творів Василя Сухомлинського, перекладених німецькою мовою. Вони охоплюють різні аспекти життя дитини: родину, шкільне життя, стосунки з друзями, ставлення до природи та тварин. Казки педагога насамперед звернені до дітей початкового та середнього шкільного віку. Багатий виховний потенціал літературних перлин Василя Сухомлинського сприятиме формуванню творчого і критичного мислення, уявлень про добро і зло, усвідомленого сприйняття моральних правил та зразків духовної культури, чуйності, доброти, відповідальності та найголовніше – людяності.

Історичний календар Кіровоградщини на 2021 рік. Етюди у червоному, чорному та синьо-жовтому кольорах про участь єлисаветградців у революції 1917-1921 рр. / В.М. Босько. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2020. – 340 с.

16-й випуск альманаху – тематичний. Крім біографічних відомостей про ювілеї понад 300 визначних особистостей як минулих часів, так і сьогодення (від середини 18-го століття до наших часів), пов’язаних з Єлисаветградським і Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю, він містить 35 історико-краєзнавчих нарисів та розвідок з історії революційного руху на території Єлисаветградщини, починаючи з 1869 року. Тематична збірка статей присвячена 100-річчю української та російської революцій і громадянської війни (1917-1921), в яких уродженці краю відіграли визначну роль, а саме місто опинилося в епіцентрі тих трагічних подій.

Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

Гринюкова Р. А. Комунікативні завдання та ігри на уроці німецької мови: [навчально-методичний посібник] /  Р. А. Гринюкова. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 48 с.

Посібник містить всебічне дослідження та розкриття сутності поняття «комунікативна компетентність». Автор пропонує сучасні методичні поради щодо організації навчання і комунікації на уроці, а також підбірку ефективних завдань та ігор (групових, рухливих, рольових та ін.), які вчитель може використовувати на уроках німецької мови як у початковій, так і в профільній школах. Частину ігрових та комунікативних завдань вибрано з підручників видавництв Hueber та Ernst Klett Sprachen. Поєднання на уроці гри та комунікації допоможе учням відчути емоційне задоволення не тільки від досягнення результатів, але й у процесі мовленнєвої діяльності. Під час відтворення автентичних ситуацій значно акцентовано увагу на використанні сценічної гри.

Комунікативні завдання та ігрові прийоми, представлені в посібнику, мають універсальний характер та можуть використовуватися для вивчення інших іноземних мов.

Застосування педагогічної технології «Щоденні 5» у роботі над текстом у початковій школі (1–2 класи) : [навчально-методичний посібник] / упорядник: Наталія ТІХОНОВА. Кропивницький, 2021. 100 с.

У навчально-методичному посібнику розкрито педагогічну технологію «Щоденні 5», яка спрямована на формування і розвиток навичок читання та письма у молодших школярів. Технологія включає 5 основних видів діяльності: читання для себе, читання разом з другом, письмо для себе, робота зі словами, слухання.

Видання містить педагогічні розробки вчителів початкових класів Кіровоградської області – учасників семінару-практикуму з проблеми: «Розвиток компетентностей як вимога сьогодення щодо соціалізації та успішної навчальної діяльності молодших школярів».

Вміщені у посібнику матеріали спрямовані на дотримання та розкриття основних компонентів (етапів, видів діяльності) ротаційної моделі «Щоденні 5» та зорієнтовані на власне втілення педагогічного досвіду педагогами основної ідеї забезпечення активної участі в читанні та письмі учнів початкової школи.

Посібник адресований учасникам освітнього процесу та небайдужим, хто цікавиться різноманітними видами діяльності з читання та письма з метою підвищення інтересу пізнання сучасної дитячої літератури здобувачем освіти.

Єфіменко С.М. Інтелектуально-творчий потенціал педагога: структура, зміст, шляхи діагностики та розвитку: [навчально-методичний посібник] / С.М. Єфіменко. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 104 с.

У посібнику розглядається проблема розвитку інтелектуально-творчого потенціалу педагога як специфічного інструменту творчої педагогічної дільності, актуальність якої викликана, передусім, затребуваністю творчих фахівців освітньої галузі в умовах освітніх реформацій. Здійснено аналіз наукових праць з проблеми інтелекту, творчості та їх співвідношення.

Узагальнено результати наукових пошуків змістових складових професійної компетентності педагога. На основі узагальнення результатів дослідження визначено сутність поняття «інтелектуально-творчий потенціал педагога», його змістові показники, компоненти та рівні розвитку. Окреслено структуру даного особистісного утворення, розроблено методику його діагностики, визначено шляхи розвитку в умовах післядипломної педагогічної освіти.

Для керівників закладів освіти і їх заступників, педагогів різних фахів, педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів післядипломної педагогічної освіти.

ГАГАРІНА Наталія. Дивовижний світ МИСТЕЦТВА: [навчальний посібник-альбом] / Наталія ГАГАРІНА. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 72 с.

Навчальний посібник-альбом спрямований на інтеграцію розвитку мовлення та живопису, пізнання навколишнього світу дітьми дошкільного віку, формування ціннісного ставлення до мистецтва, уміння критично мислити та робити умовисновки.

Посібник-альбом містить репродукції картин, орієнтовні запитання та завдання для дітей з метою розвитку комунікативних навичок та емоційних суджень дошкільників.

Видання адресоване педагогам закладів дошкільної освіти, батькам, гувернерам, студентам, усім тим, хто причетний до виховання дітей дошкільного віку.

Інноваційний аспект організаційно-методичного супроводу роботи з розвитку ключових компетентностей учнів: [матеріали перспективного педагогічного досвіду роботи педагогічного колективу комунального закладу «Петрівське навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Петрівської районної ради Кіровоградської області»] / укладач Ірина МАРЧЕНКО. – Кропивницький: комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2021. – 36 с. 

В.В. Войтко. Корекційно-розвиткова робота з учнями з порушеннями  опорно-рухового апарату в умовах інклюзивної освіти : [навчально-методичний посібник] / за заг. ред. О.Е. Жосана. Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 96 с.

 

Навчально-методичний посібник містить наукову інформацію щодо фізіологічних та психологічних особливостей розвитку дітей з порушеннями  опорно-рухового апарату.

Вміщено характеристики нозології, вікову динаміку її перебіг,  працездатність нервової системи дітей цієї нозології, характеристики психічних процесів, навчальної та ігрової діяльності.

Безперечна цінність  навчально-методичного посібника полягає в тому, що  його інформація є основою особистісно-орієнтованого підходу до роботи з дітьми вказаної категорії, покращує та полегшує роботу педагога у навчально-виховній взаємодії з дітьми  такої нозології.


Войтко В.В. Корекційно-розвиткова робота з учнями з порушеннями зору в умовах інклюзивної освіти : [навчально-методичний посібник] / за заг. ред. О.Е. Жосана. Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. –104 с.

У навчально-методичному посібнику подано рекомендації щодо попередження, усунення та корекції порушень розвитку дітей з вадами зору.

Методичні рекомендації адресовані вчителям, батькам, вихователям, психологам, соціальним педагогам, тифлопедагогам.

Збірник містить методичні рекомендації зі здійснення корекційної роботи з дітьми, які мають вади зору. Подані форми та методи роботи, напрямки та типи корегуючої діяльності з такими дітьми.

Безперечна цінність збірника полягає в тому, що його інформація є основою особистісно орієнтованого підходу в плануванні та здійсненні корекційної роботи з дітьми з вадами зору. 

Вікторіна О. М. Топоніми України в ребусах : [навчально-методичний посібник]. Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 120 с.

Зміст навчально-методичного посібника ґрунтується на топонімічному матеріалі України. У виданні міститься більше 500 завдань. Це назви населених пунктів, зашифровані в ребусах. Використання цих матеріалів сприятиме розвитку логічного мислення.

Посібник можна використовувати як на уроках, так і в позаурочній роботі під час підготовки лінгвістичних та краєзнавчих інтелектуальних конкурсів, обласних олімпіад.

Матеріал адресовано учителям української мови та літератури, географії, учителям молодших класів, студентам.

Матеріали містять методичні рекомендації щодо проведення олімпіад з географії, біології, екології, економіки, математики, хімії, фізики та астрономії. У збірнику представлені завдання ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, проведених у Кіровоградській області в 2019-2020 навчальному році, а також їх розв`язки.Рекомендовано для використання вчителям, учням, студентам та іншим зацікавленим особам під час підготовки до олімпіад, турнірів, конкурсів, інших інтелектуальних змагань. 

Продуктивне навчання математики: з досвіду роботи педагогів Кіровоградщини: метод. посіб. / Упоряд. Любов Ткаченко. – Кропивницький: комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2021. – 84 с.

У посібнику висвітлені питання, що стосуються особливостей організації навчально-пізнавальної діяльності учнів у процесі навчання математики, роботи з обдарованими та здібними до вивчення математики дітьми. Також запропоновані матеріали щодо підвищення зацікавленості предметом, розширення загальної культури і світогляду школярів.

Посібником можуть скористатися педагоги для удосконалення предметно-методичної компетентності та організації освітнього процесу урочної та позаурочної роботи з математики.

Створюємо позитивний імідж бібліотеки та бібліотекаря (з досвіду роботи Світлани ПОЛТАВЕЦЬ, бібліотекаря комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської селищної ради, та Тетяни РУЖАНСЬКОЇ, провідного бібліотекаря Помічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3» Помічнянської міської ради). Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. 52 с.

У матеріалах представлено досвід роботи бібліотекарів Світлани ПОЛТАВЕЦЬ та Тетяни РУЖАНСЬКОЇ, розкрито їхній професіоналізм, креативність та інноваційні підходи у підвищенні статусу бібліотек як інформаційно-ресурсних центрів закладу, цілеспрямовану діяльність щодо підвищення якості й ефективності бібліотечно-ресурсного супроводу освітнього процесу і задоволення інформаційних потреб усіх його учасників розширенням бібліотечного простору віртуальною складовою. Серед пріоритетних напрямків діяльності бібліотекарів – акцент на мотивацію ціннісних установок усіх користувачів на особистісний розвиток і самовиховання та формування громадської думки щодо позитивного іміджу власного і бібліотек.

Видання адресоване бібліотекарям, педагогічним працівникам, усім, хто зацікавлений у підтримці креативних бібліотечних працівників та іміджу бібліотек закладів загальної середньої освіти.