Листопад

29 листопада 2023 року відбувся семінар-практикум для учителів, які викладають інтегрований курс «Мистецтво» в закладах загальної середньої освіти з проблеми: «Інфомедійна грамотність як спосіб критичного сприймання інформації вчителями мистецьких (образотворче та музичне мистецтво) дисциплін» (керівник: Вікторія КОНДРАТОВА).

Мета заходу – оволодіння педагогами теоретико-методичними та практичними основами інфомедійної грамотності, забезпечення імплементації інфомедійної грамотності в освітній процес закладів загальної середньої освіти.

На семінарі-практикумі розглянуто такі питання:

1.                  Медіаосвіта як чинник підвищення якості освіти (Жанна ФЕДІРКО, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук).

2.                  Медіаманіпуляція: аудіовізуальні джерела та їх вплив на особистість (Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук).

3.                  Вплив медіаманіпуляції та дезінформації на особистість (Ірина НЕБЕЛЕНЧУК, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук).

На завершення навчання учасники обласного заходу відзначили актуальність висвітленої проблематики та обговорили питання інтеграції інфомедійної грамотності в освітній процес закладів загальної середньої освіти.

З матеріалами тренінгу можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/nsrvz

29 листопада 2023 року відбувся методичний серфінг «Штучний інтелект у роботі бібліотеки»  для бібліотечних працівників закладів освіти.

У ході вебінару Надія Дяченко, методист НМЛ виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, акцентувала на терміні «штучний інтелект» та концепції розвитку штучного інтелекту до 2030 року, затвердженій Кабінетом Міністрів України (2020 рік), охарактеризувала 9 галузей застосування штучного інтелекту  за концепцією, серед яких освіта і наука.

Основне завдання освіти в розвитку штучного інтелекту – підготовка кваліфікованих кадрів та розвиток цифрової грамотності серед школярів (застосування цифрових інструментів для виконання прикладних завдань, пошук інформації в інтернеті, захист персональних даних, медіаграмотність тощо).

Здобувачі освіти стали учасниками тренінгу «Штучний інтелект у шкільній бібліотеці», який провела Олена Гончаренко, завідувачка відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності, науковий співробітник  відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського, де зробили перші кроки у використанні ШІ.

На сайті вебінару https://sites.google.com/view/vebinaru/вебінар-10-штучний-інтелект-у-бібліотеці розміщено додаткові матеріали, які доступні у будь-який час.

Використовуємо сучасні технології, наближаємо ПЕРЕМОГУ!

Проєкт «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках «Спільно» – програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яскраво продовжує свою діяльність в Кіровоградській області.

З 28.11.2023 по 30.11.2023 року з метою удосконалення загальних та фахових компетентностей педагогічних працівників щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в Кіровоградській області відбулось навчання в рамках реалізації цього проєкту (тренер Ірина Грузинська, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки та психології професійної освіти факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету; регіональний координатор, тренер Наталія Гагаріна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»).

33 педагогічних працівники Новоукраїнської та Кропивницької територіальних громад упродовж трьох днів підвищували свій фаховий рівень освіти з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу.

Одне із завдань тренінгу – навчити педагога піклуватись про себе – це перша і вихідна умова його здатності працювати з дітьми, які зазнали впливу травмуючих подій. І з цими сформованими знаннями педагогічні працівники закладів дошкільної освіти розпочнуть успішне впровадження в практику технік гри для самовираження, зцілення та зростання.

Щира подяка за організацію, координацію та безпосередню підтримку процесу Наталії Яковець (головному спеціалісту департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації) та Віталію Дмитруку (директору комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»).

 #UNICEF

#Асоціація працівників дошкільної освіти

#дошкілля 

З 22 по 25 листопада 2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації вчителів географії «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти (6 клас)» (природнича освітня галузь). Географія. Навчання проходило в змішаному форматі.

Сучасний вчитель географії – це носій ідей і креативний лідер, що спонукає учнів діяти, неординарно мислити, приймати виважені рішення, бути відповідальними за свої вчинки; це той, який формує особистість учня, володіє певними вміннями досліджувати, експериментувати, моделювати; усвідомлює цілісність природо-наукової картини світу.

У рамках навчальних занять Людмила ХЛАНЬ, завідувач науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», спільно з учасниками заходу опрацювала нормативні документи: модельні програми, навчальні програми, календарно-тематичне планування; усі разом моделювали структуру сучасного уроку географії, ознайомилися з особливостями діяльнісного підходу у викладанні географії.

 Під час проведення тренінгу Жанна ФЕДІРКО, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук, познайомила здобувачів освіти з техніками формувального оцінювання.

Значну зацікавленість в учасників навчання викликав досвід колег, які в рамках роботи обласної творчої групи вчителів географії розробляли конспекти уроків для 6 класу з елементами медіаграмотності. Тетяна ТОТОК, вчитель географії комунального закладу «Інноваційна гімназія Кропивницької міської ради», Антоніна МЕЛЬНИК, вчитель географії Аджамського ліцею Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, розкрили своє бачення щодо актуальності та ефективності використання діяльнісного  підходу в освіті.

Важливою складовою навчання стала рефлексія щодо власної навчальної діяльності.

Такий формат проведення навчання допомагає вчителям географії адаптувати свою педагогічну практику до вимог Нової української школи та сприяють покращенню якості навчання та розвитку учнів.

Дякуємо учасникам за бажання експериментувати та обмінюватись педагогічними знахідками.

Дякуємо захисникам України за можливість провести навчання! Переможемо! 

22-23 листопада 2023 р. Інна ВІДІБОРЕНКО, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін, взяла участь у вступному тренінгу з прав людини для вчителів «ПРАВА ЛЮДИНИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ», який відбувався за підтримки ОБСЄ та Міністерства освіти і науки України у м. Києві. На заході було піднято питання:

-          Вступ до прав людини;

-          Сучасна концепція прав людини;

-          Права дитини. Порушення прав дитини в умовах збройного конфлікту;

-          Діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо захисту прав дитини;

-          Права людини в освітньому просторі: ключові положення.

23 листопада 2023 року науково-методичною лабораторією суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін (методист – Олена РЕВНИВЦЕВА) проведено тренінг для  вчителів зарубіжної літератури, інтегрованого курсу літератур (українська та зарубіжна) з проблеми: «Як навчати ефективно і радісно?». Учасниками заходу стали 18 педагогів. 

  В рамках тренінгу були обговорені питання: «Інновації в законодавчому, методичному та цифровому середовищі 2023/2024 навчального року» (Олена РЕВНИВЦЕВА, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних  дисциплін); «Національно-патріотичне виховання: методичний аспект» (Юлія ФЕДОРОВА, старший викладач кафедри ІКТ та безпечного освітнього середовища, кандидат педагогічних наук, ресурс для роботи: https://sites.google.com/view/patriot-kr-ua/); «Освітні виклики на сучасному етапі: від стратегії закладу освіти до уроку зарубіжної літератури» (Наталія ПОТЄХІНА, директор КЗ «Компаніївський ліцей» Компаніївської селищної ради Кропивницького району, вчитель зарубіжної літератури).  

Для самостійного опрацювання учасникам тренінгу було запропоновано матеріали ІСАЄВОЇ Олени Олександрівни, доктора педагогічних наук, професора, завідувача  кафедри методики викладання світової літератури факультету іноземної філології НПУ ім. М.П. Драгоманова «Особливості вивчення літератури під час війни і поствійни»; Ксенії ФУКС, письменниці, громадської активістки, художниці, головної редакторки україно-німецького журналу «Gelblau» «Топ-5 найкращих книг про російсько-українську війну»; вебінар БОГОСВЯТСЬКОЇ Анни-Марії, доцента,  кандидата філологічних наук завідувача кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «7 способів використання штучного інтелекту на уроках».

Педагогам було запропоновано за допомогою цифрових генераторів створити листівку для учнів до дня Святого Миколая (режим доступу: vseosvita.ua/lp/new-year-letterfbclid=IwAR3_DRtF5VekFKz5pOi_ZDuh6injel-HUgFx7KmJOW7AywIpD649-SdxMS8) та власну казку (режим доступу: kazka.fun/).  

22 листопада 2023 року відбулася презентація видання «Творча спадщина Василя Сухомлинського та Нова українська школа : атлас науково-педагогічного туризму в Кіровоградській області». Укладачі: Жосан О.Е., Кендюхова А.А., Войтко В.В., Павлюх В.В., Волошина О.С., Марченко І.А. / за заг. ред. Жосана О.Е. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2023. – 80 с.

   У заході взяло участь понад 80 представників закладів та установ освіти, науки, культури, громадських організацій області та України.

  Презентацію розпочав заступник директора департаменту – начальник управління професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти та кадрового забезпечення департаменту освіти і науки Кіровоградської облвійськадміністрації Таборанський Володимир, який розповів про роботу, що було здійснено в області для відзначення 105-ї річниці від дня народження нашого видатного земляка, звернув увагу на важливість та актуальність атласу науково-педагогічного туризму.

Директор КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Дмитрук Віталій, кандидат філологічних наук, доцент, подякував усім, хто працював над виданням, зокрема працівникам  кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, та повідомив про досягнення колективу інституту у справі популяризації ідей Василя Сухомлинського.

Заступник директора інституту з науково-педагогічної діяльності, питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук Федорова Юлія наголосила на ролі колективу інституту в популяризації ідей Василя Сухомлинського та їх значення для НУШ,  розповіла про значення самодостатності педагогічної системи Василя Сухомлинського та змістові і структурні особливості атласу.

Директор Педагогічного музею України Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук Міхно Олександр надав високу оцінку атласу, підкреслив важливість і актуальність популяризації творчої спадщини Василя Сухомлинського засобами науково-педагогічного туризму та музейної педагогіки.

Професор кафедри природничих наук та методик їхнього навчання ЦДУ імені В. Винниченка, доктор педагогічних наук, професор, заслужений вчитель України Калініченко Надія, яка всю свою педагогічну діяльність пов’язала з дослідженням і популяризацією педагогічної спадщини Василя Сухомлинського, розповіла про актуальність його ідей у період реалізації концепції «Нова українська школа».

Директор Павлиського ліцею імені В.О. Сухомлинського Онуфріївської селищної ради Кіровоградської області Деркач Валентина подякувала інституту за велику роботу з поширення ідей видатного педагога, проаналізувала змістові напрями атласу та запросила учасників заходу до ліцею та педагогічно-меморіального музею.

Консультант міського центру професійного розвитку педагогічних працівників  Кропивницької міської ради Бабіч Наталія поділилася досвідом роботи центру та закладів освіти міста щодо впровадження творчої спадщини Василя Сухомлинського в освітній процес.

Завідувач кафедри педагогіки. психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук Жосан Олександр  висвітлив концептуальні засади науково-педагогічного туризму, розроблені кафедрою, розповів про змістові особливості атласу та повідомив, що кожен за бажанням може собі безкоштовно за посиланням завантажити атлас і користуватися у своїй діяльності.

Електронний варіант атласу. http://surl.li/nlsub 

З 18 жовтня по 18 листопада 2023 року було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників:

-         природнича освітня галузь із проблеми: «Нова українська школа:  адаптаційний цикл базової середньої освіти (5 клас)». У заходах в режимі онлайн взяв участь 51 здобувач освіти області;

-         природнича освітня галузь з проблеми: «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти (6 клас)».
У заходах в режимі онлайн взяв участь 131 здобувач освіти області.

В рамках навчання педагоги:

-    поглибили знання та професійні компетентності
з питань чинного законодавства України у сфері освіти;

- ознайомилися із завданнями, принципами, функціями, формами оцінювання навчальних досягнень учнів, а також із методикою викладання хімічного, географічного, біологічного, фізичного складника інтегрованих курсів «Пізнаємо природу», «Довкілля», «Природничі науки» в 5-му та 6-му класах;

-         проаналізували модельні навчальні програми природничої освітньої галузі та спробували розробити власні навчальні програми.

З метою розвитку та вдосконалення вмінь і навичок педагоги долучились до тренінгів:

-  організація освітньої діяльності здобувача освіти засобами проблемного навчання, дослідницької та проєктної технології;

- діяльнісний підхід. Технологія для розвитку критичного мислення. Освітній потенціал навчання через гру, технологія інтерактивного навчання.

Цікаво і змістовно пройшли тематичні дискусії з тем:

-        Нова українська школа: крок в майбутнє;

-       викладання природничої освітньої галузі в умовах Нової української школи (6 клас).

Дякуємо нашим талановитим  педагогам, які в такий нелегкий та непростий для всіх час встигали навчатися і навчати інших. 

У період з 06.11 по 20.11 відбувся дистанційний тренінг Vista Create – ресурс візуалізації контенту (автор-розробник Сергій Буртовий). В рамках тренінгу учасники попрацювали з безкоштовними інструментами графічного дизайну та мали можливість ознайомитися з тисячами безкоштовних шаблонів ресурсу. Одним із завдань тренінгу була самостійна робота з візуальним контентом ресурсу та подальшим створенням свого  зображення для постів у соцмережах, презентації, інфографіки, редагування відео. Усі учасники підійшли до виконання завдання творчо, креативно та відповідально! 

З 06 по 17 листопада 2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Формування вчителями початкових класів спільних для ключових компетентностей вмінь. Піднапрям: формування творчої особистості учнів початкових класів шляхом використання інноваційних технологій» (керівник навчання за програмою: Тетяна ПАШАНОВА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти; керівник груп: Наталія ТІХОНОВА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук).

На заняттях здобувачі освіти набували знань з питань нормативно-правового забезпечення початкової освіти, сертифікації учителів початкових класів, окреслювали шляхи формування спільних для ключових компетентностей умінь в учнів початкових класів у контексті оновлення змісту початкової освіти, розвитку в них критичного мислення, практики та інструментів оцінювання у початкових класах закладів загальної середньої освіти, інклюзивної освіти, інфомедійної грамотності, дієвих інструментів та практик психосоціальної підтримки благополуччя дітей та педагогів, проєктно-дослідницької діяльності тощо.

Також були проведені практичні заняття зі створення інтерактивного цифрового освітнього контенту для учнів з метою його використання у практичній діяльності в умовах дистанційного та змішаного навчання. Учителі під час конференції мали можливість обмінятися досвідом роботи щодо організації та забезпечення освітнього процесу початкової школи в умовах воєнного стану.

З метою обміну досвідом роботи здобувачі освіти розмістили результати своєї діяльності, розроблені за допомогою StoryboardThat, BookCreator, Learning Apps тощо, у спільній Google-презентації та представили їх до захисту.

Працюємо на перемогу! 

З 06  по 17 листопада 2023 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» в форматі онлайн проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей вчителів біології й екології» піднапрям: сучасний урок біології й екології у контексті реалізації компетентнісного підходу до навчання.

Здобувачі освіти підвищили свої професійні компетентності з таких питань: нормативно-правове забезпечення організації освітнього процесу; особливості проведення скаффолдингу як стратегія підтримки учнів з особливими освітніми потребами; цифровізація в системі освіти; антропоніміка як складова професійної компетентності вчителя НУШ; технологія розвитку креативності; тімбілдинг як сучасний метод ефективного розвитку колективу; організаційно-методичні аспекти планування змішаного навчання і т.д.

Цікаво та змістовно пройшли заняття з питань

сучасного уроку біології й екології у контексті реалізації компетентнісного підходу, використання наочних засобів навчання, медіаосвіти як чинника підвищення якості освіти, розвитку і формування медіаграмотності на заняттях із біології.

Практичними та креативними для здобувачів освіти були заняття щодо використання онлайн-сервісів для роботи з медіафайлами (фото/відео/аудіо), інтерактивного викладу домашнього завдання, методики організації і проведення віртуальної екскурсії, практичного застосування штучного інтелеку.

Під час педагогічної практики вчитель біології КЗ «Олександрівський ліцей №2» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області Ставенко Олена Петрівна презентувала власний досвід роботи щодо застосування онлайн-сервісів для активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках біології.

Продуктивними були конференція з обміну досвідом розвитку власних професійних компетентностей та захист індивідуальних  проєктів. Науковий супровід організувала керівник навчання за програмою Жанна ФЕДІРКО, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук.

Дякуємо всім за співпрацю. 

   З 06 по 17 листопада 2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти з напряму: «Розвиток управлінської компетентності керівників, заступників керівників, керівників філій закладів загальної середньої освіти. Піднапрям: розвиток загальних і професійних компетентностей відповідно до професійного стандарту «Керівник (директор) закладу загальної середньої освіти» (керівник групи – Людмила КІРІШКО, методист навчально-методичного центру менеджменту та координації методичних формувань; керівник навчання за програмою – Віталій ДМИТРУК, доцент кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат філологічних наук, доцент).

   Упродовж двох тижнів навчання за програмою підвищення кваліфікації здобувачі освіти ознайомилися з особливостями організації освітнього процесу за державними освітніми стандартами в контексті реформування системи освіти, набули готовності до управління закладом освіти на засадах інноваційного менеджменту, розвинули вміння щодо ефективного управління закладом загальної середньої освіти відповідно до основних напрямів державної політики, її європейського вектора розвитку.

   Педагогічну практику провела директор Первозванівського ліцею Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області Оксана КУРЛОВА, яка ознайомила із особливостями інноваційного освітнього менеджменту як важливого напряму управлінської діяльності у своєму закладі освіти.

   Під час конференції з обміну досвідом роботи найкращі практики закладів загальної середньої освіти та індивідуальні і колективні проєкти презентували Світлана Михайлова, Андрій Нелень, Віталія Сьоміна, Катерина Демешко, Алла Колос, Лілія Шевелєва, Тетяна Федієнко, Оксана Спиридонова, Марина Варакута, Наталія Король, Юлія Григор’єва, Жанна Василюк, Валентина Дехтяренко, Вікторія Лозова, Світлана Максимова, Світлана Покотило.

   Наближаємо Перемогу разом! 

15 листопада 2023 року відбувся методичний серфінг «Формуємо україномовний простір. Підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на Кіровоградщині» для бібліотечних працівників закладів освіти.

У ході вебінару Надія Дяченко, методист НМЛ виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, акцентувала на створенні, утвердженні й підтримці якісного україномовного середовища, яке в умовах військового протистояння є не тільки важливим складником плекання культурної ідентичності, але й необхідним чинником зміцнення національної безпеки країниБуло окреслено основні підходи щодо системної   інформаційної підтримки україномовного простору в закладах освіти.

Було проаналізовано матеріали бібліотек, представлених на дошці спільного доступу Padlet «ВІРЮ В МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНА!» Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек Кіровоградщини_2023», які розкрили основні напрями їх діяльності щодо формування громадянина-патріота своєї Батьківщини, відзначено актуальність, різноплановість форм роботи з читачами та контент, представлений на дошці та власних блогах/сайтах.

Найбільш активно і творчо презентували результати місячника бібліотечні працівники, серед яких: 

  Ніна Бебих (Капітанівський ліцей), Надія Пудова (КЗ «Бобринецький ліцей №1»), Людмила Гайдай (Новоукраїнський ліцей № 6),  Лариса Петрова  (ліцей НТН, м. Кропивницький), Тетяна Ружанська (Ліцей № 3 «Гармонія», м. Помічна),  Раїса Запорожець (Помічнянський ліцей «Універсум»),  Ірина Рудова (КЗ «Ліцей № 2 Долинської міської ради»). 

Учасники вебінару поділилися враженнями від матеріалів своїх колег, відзначивши творчість, креативні ідеї, які можуть слугувати прикладом у подальшій практичній діяльності щодо виховання українця-патріота.

 

Матеріали вебінару доступні за посиланням: https://sites.google.com/view/vebinaru/вебінар-9-формуємо-україномовний-простір-підсумки-всеукраїнського-місяч

Працюємо творчо, наближаємо ПЕРЕМОГУ! 

Проєкт «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках «Спільно» – програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), активно продовжує свою діяльність у Кіровоградській області.

З 13.11.2023 по 15.11.2023 року з метою удосконалення загальних та фахових компетентностей педагогічних працівників щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку, а саме  з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу в Кіровоградській області, відбулось навчання  у рамках реалізації проєкту (тренер Ольга Байєр, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти комунального закладу «Запорізький обласний інституту післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;  регіональний координатор, тренер Наталія Гагаріна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»). 34 педагогічних працівники Олександрійської та Кропивницької територіальних громад розвинули уміння:

-розрізняти основні принципи підтримки дітей і дорослих в умовах надзвичайних ситуацій;

-застосовувати психологічні інструменти та практики супроводу і підтримки дітей дошкільного віку;

-організовувати супровід і підтримку дорослих суб’єктів  освітнього процесу в різних формах із використанням електронних застосунків.

Щира подяка за  слова підтримки, організацію та безпосередню координацію процесу Наталії Яковець (головному спеціалісту департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації) та Віталію Дмитруку (директору комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»).

#UNICEF

#Асоціація працівників дошкільної освіти

#дошкілля #unicef_spilno #UNICEF #Асоціація_працівників_дошкільної_освіти #дошкілля#дошкільна_освіта #дошкілля

  15.11.2023 року на базі КЗ «КОІППО  імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг «Розвиток інноваційної компетентності педагога в інноваційному освітньому середовищі».

  У роботі серфінгу взяли участь здобувачі освіти різних категорій.

Керівник методичного серфінгу Ірина МАРЧЕНКО, методист кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», ознайомила педагогічних працівників із поняттями «освітні інновації», «інноваційна діяльність у сфері освіти», «інноваційна компетентність», «інноваційне середовище», чинниками, які сприяють формуванню інноваційної компетентності.

   Педагоги взяли активну участь в обговоренні актуальних питань розвитку інноваційної компетентності педагога, умов створення інноваційного середовища в закладі освіти.

   Працюємо і навчаємося для Перемоги!!! 

15 листопада 2023 року відбувся обласний семінар для вчителів англійської мови  «Розвиток предметно-методичної компетентності педагога в підготовці учнів до ЗНО (НМТ) з англійської мови» під керівництвом Юлії ЗАДУБНЯК, методиста з іноземних мов НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін.

Реалізуючи основну мету методичного заходу  - показати учасникам семінару ефективні стратегії впровадження екзаменаційних технологій в освітній процес, - здобувачі освіти отримали актуальну інформацію щодо організації й проведення національного мультипредметного тесту, ефективних стратегій  підготовки до тестування з англійської мови (Юлія ЗАДУБНЯК); підвищили професійну компетентність із питань  психологічної підтримки учасників НМТ (Наталія ДЗЮБАС) та використання онлайн-ресурсів у педагогічній діяльності (Ольга ЛИТВИНЕНКО).

Під час професійного спілкування вчителі отримали практичні поради щодо планування уроків з елементами розвитку екзаменаційних стратегій для виконання тестових завдань.

На допомогу педагогам підготовлено матеріали, з якими можна ознайомитися за покликанням: http://surl.li/nfgke.

Працюємо разом – наближаємо Перемогу! 

  15 листопада на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбувся методичний серфінг "Павлиський Песталоцці або маловідомі факти з життя Василя Сухомлинського" (спікери – Наталія ЧЕРТКОВА, завідувач НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін; Інна ВІДІБОРЕНКО, методист НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін, та Юрій КОЛІСНИК, учитель історії гімназії «Сузір’я – 19» Олександрійської міської ради Кіровоградської області).

  Наталія Сергіївна наголосила на важливості переосмислення педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського та презентувала Педагогічний вісник №1-2 (59-60) 2023 року, присвячений 105 річниці з дня народження В.О. Сухомлинського https://drive.google.com/file/d/1G-2Fg6Ni4bRTbokpO9VIA48llOR4_4Xw/view

  Юрій Володимирович представив власні дослідження життя та педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського. Презентацію можна переглянути за посиланням https://docs.google.com/presentation/d/12Z9Y6zwk-uXVTxPmCjGVdYdoLH1Rep8y/present?slide=id.p1.  

7 листопада 2023 року в онлайн-форматі відбувся семінар для відповідальних за проведення моніторингових досліджень органів управління освітою міських, селищних, сільських рад з проблеми «Науково-методична підготовка вчителя Нової української школи з питань організації та проведення моніторингових досліджень якості освіти».

Під час заходу розглянуто такі актуальні питання:

Нормативно-правові та науково-методичні аспекти забезпечення якості освіти (Юлія ФЕДОРОВА, заступник директора з науково-педагогічної діяльності, питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук).

Освітній моніторинг. Нормативні документи. Анкета: структура та основні вимоги до її створення (Любов КОРЖ, завідувач навчально-методичного центру оцінювання якості освіти).

Педагоги мали можливість ознайомитися із досвідом впровадження моніторингових досліджень в  Новій українській школі. Зокрема:

НУШ. Особливості моделі Нової української школи (Тетяна КОЗАР, заступник директора з навчально-виховної роботи  гімназії № 6 Олександрійської міської ради).

Моніторинговий супровід управлінської діяльності керівника закладу загальної середньої освіти в НУШ (Людмила ГУЛА, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «Ліцей «Перспектива» Світловодської міської ради»).

Організація та проведення моніторингового дослідження в Новій українській школі (Світлана ЧУБОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії № 15 Олександрійської міської ради Кіровоградської області).

У семінарі взяли участь 63 педагогічних працівники.

Здобувачі освіти  сформували свій меседж освіти, який презентували на дошці Jamboard. Рефлексія чітко окреслила результативність та ефективність проведеного заходу. У кінці семінару всі учасники заповнили вихідну анкету.

Щиро дякуємо учасникам семінару, колегам за цікаву та змістовну співпрацю!!! Бажаємо всім творчої наснаги, міцного здоров'я та мирного неба над головою.

Докладніше на сторінці навчально-методичного центру  оцінювання якості освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» https://zno-center.blogspot.com/

У період із 23 жовтня по 3 листопада 2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей директорів, завідувачів центрів, філій, заступників директорів, методистів, завідувачів відділів закладів позашкільної освіти» (керівник навчання за програмою підвищення кваліфікації – Юлія Федорова, керівник групи – Сергій Пляка).

Упродовж двох тижнів навчання з сучасними педагогічними підходами та ефективними технологіями організації дистанційного та змішаного навчання здобувачів освіти знайомили науково-педагогічні та педагогічні працівники інституту, зокрема Сергій Буртовий, Андрій Дробін, Світлана Єфіменко, Тетяна Желєзнова, Олександр Жосан, Антоніна Кендюхова, Ольга Литвиненко, Юрій Митрофаненко, Ірина Небеленчук, Олена Половенко, Жанна Федірко.

Педагогічну практику провела заступник директора КЗ «Петрівський центр дитячої та юнацької творчості» Петрівської селищної ради Наталія Дементьєва, яка ознайомила з особливостями впровадження дистанційних форм взаємодії у своєму закладі позашкільної освіти.

Під час конференції з обміну досвідом та круглого столу успішні інновації та найкращі практики у позашкільній освіті презентували Тетяна Аксьонова, Світлана Голяга, Оксана Жданова, Марина Журавель, Ірина Завражна, Олександра Іщак, Інна Леонтьєва, Костянтин Лісовенко, Ольга Луньова, Вікторія Мартинюк, Юліана Масюк, Василь Опря, Станіслав Остапенко, Антоніна Островська, Світлана Робул, Ірина та Микола Русули, Оксана Сергєєва, Павло Чорний, Михайло Шульга.

Наближаємо Перемогу разом! 

У період з 23 жовтня по 03 листопада 2023 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання вчителів англійської мови за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток загальних компетентностей вчителів англійської мови. Піднапрям: сучасні підходи до викладання іноземної мови». Навчання за програмою здійснювалось на дистанційній платформі GoogleMeet у синхронному режимі.

Протягом двох тижнів здобувачі освіти підвищували власну професійну компетентність та отримали знання й розуміння сучасних методологічних підходів до викладання іноземної мови та організації освітнього процесу з предмета; уміння аналізувати сучасні освітні тенденції, використовувати набуті знання в професійній діяльності для практичної реалізації державної політики та освітніх ідей; оцінювати власні уміння та навички відповідно до потреб реального часу.

Зокрема, актуальними та змістовними, на думку вчителів, стали питання розвитку та інтеграції в освітній процес навичок 21-го століття (Валентина КОВАЛЬЧУК), сучасні підходи до організації національно-патріотичного виховання (Юрій МИТРОФАНЕНКО), використання онлайн-сервісів та WEB-інструментів в освітньому процесі (Сергій БУРТОВИЙ, Ірина ХАРЧЕНКО, Ганна СРИПКА), навчання іноземної мови дітей з особливими освітніми потребами (Вікторія ПАВЛЮХ) тощо.

Під час конференції з обміну досвідом здобувачі освіти поділилися власними професійними напрацюваннями та знахідками, а саме: були розглянуті питання впровадження дистанційних форм навчання, особливостей навчання школярів відповідно до Концепції «Нова українська школа», використання освітніх онлайн-інструментів для підвищення ефективності уроку іноземної мови, навчання англійської мови дітей з особливими освітніми потребами,  підвищення мотивації учнів тощо.

Керівник навчання за програмою – Юлія ЗАДУБНЯК, методист з іноземних мов; науковий супровід навчання здійснював Сергій БУРТОВИЙ, завідувач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук.

Працюємо разом, наближаємо Перемогу! 

23.10-3.11.2023 р. у дистанційному форматі на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» для всіх категорій здобувачів освіти було проведено тренінг «Орфографічні норми сучасної української літературної мови» (автор-розробник Олена ВІКТОРІНА, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти).

Під час навчання було розкрито такі теми: «Основні орфограми української мови», «Правопис літер, що позначають ненаголошені голосні е, и, о», «Правопис префіксів», «Уживання м’якого знака», «Апостроф», «Спрощення в групах приголосних», «Зміни приголосних при творенні слів», «Велика літера та лапки у власних назвах», «Подвоєння букв», «Написання слів іншомовного походження», «Складні слова», «Правопис не з різними частинами мови», «Основні випадки чергування у–в, і–й».

 Матеріали тренінгу надали можливість педагогам поглибити знання слухачів про орфографічні норми української мови; удосконалювати вміння використовувати теоретичні знання на практиці; розвивати культуру письмового мовлення; поглибити вміння працювати з «Українським правописом» та  словниками; розвивати загальні професійні компетентності; сприяти вихованню компетентного мовця, носія духовності, культури й традицій українського народу, який свідомо сприймає мову як засіб національної ідентифікації; сприяти розвитку професійних мовленнєвих компетентностей.

Свідоцтва отримали більше 20 працівників освіти. Дякуємо педагогам за активну участь. 

Із 23 жовтня по 03 листопада 2023 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток професійних компетентностей  педагогів, що викладають предмети мовно-літературної освітньої галузі. Піднапрям: ефективні підходи  і методики викладання української мови й літератури, інтегрованого курсу літератур, інтегрованого мовно-літературного курсу» (керівник навчання за програмою: Олена ВІКТОРІНА, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат  філологічних  наук; керівник групи: Наталія КОТЛЯРЕНКО, методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін).

Учасники навчання ознайомилися із питаннями щодо нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, державної мовної політики, професійного розвитку педагогів у системі освіти дорослих, актуальних підходів до навчання української мови та літератури, використання онлайнових інструментів навчальної взаємодії в очному та дистанційному навчанні, упровадження штучного інтелекту, інклюзивного навчання у закладі, основ медіаграмотності; обговорили, як педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського реалізуються в Новій українській школі; поділилися досвідом.    

У рамках навчання педагоги області разом із науковцями кафедри ТІМСО обговорили складні випадки використання  мовних одиниць фонетики, словотвору, морфології, синтаксису та дослідили використання часопростору при аналізі художнього твору.

27.10.2023 року здобувачі освіти взяли участь у всеукраїнському флешмобі та написали диктант національної єдності.

Під час педагогічної практики Ірина МЕЛЬНИК, учитель української мови й літератури комунального закладу «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради», презентувала  сучасні ідеї та застосунки, що сприяють організації якісного освітнього процесу.

Учасники навчання за модельними програмами розробили робочі сторінки з української літератури для 7 класу.

Творимо український простір разом. Слава Україні!  

Протягом 23.10-03.11.2023 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток професійних компетентностей вчителів історії, правознавства та громадянської освіти». Піднапрям: методика викладання історії, правознавства та громадянської освіти» (керівник групи – Наталія ЧЕРТКОВА, завідувач НМЛ суспільно-гуманітарних та естетичних дисциплін; керівник навчання за програмою – Юрій МИТРОФАНЕНКО, старший викладач кафедри ТІМСО КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат історичних наук).

Під час навчання за програмою підвищення кваліфікації учителі Кіровоградської області в рамках педагогічної практики взяли участь у роботі майстер-класу Кирила ПАНЧЕНКА, учителя історії комунального закладу «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького» з теми «Археологія в Новій українській школі».

Також учителі історії, правознавства та громадянської освіти мали змогу презентувати свої професійні здобутки на конференції з обміну досвідом, та представити індивідуальні та колективні проєкти під керівництвом Наталії ЧЕРТКОВОЇ та Юрія МИТРОФАНЕНКА.

Дякуємо усім за співпрацю. 

З вересня по листопад 2023 року проводився II Всеукраїнський челендж «Інтегративний підхід в освіті: актуальність, сутність, досвід впровадження» (організатори: Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»).

Мета челенджу: обмін досвідом між освітянами, які підтримують розбудову та становлення якісної освіти України, скеровують свою професійну педагогічну майстерність на можливі шляхи підвищення якості освітньої діяльності шляхом імплементації інтегративного підходу у закладах дошкільної та загальної середньої освіти у процесі ефективної реалізації Державного стандарту дошкільної, початкової та базової середньої освіти задля успіху кожної дитини та країни в цілому.

З 18 вересня по 1 листопада 2023 року челендж проходив асинхронно: шляхом перегляду відеоматеріалів, тез, поданих учасниками на онлайн-платформі (http://surl.li/msuhi).

01 листопада 2023 року відбулася онлайнова панельна дискусія
ІІ Всеукраїнського челенджу «Інтегративний підхід в освіті: актуальність, сутність, досвід впровадження».

З програмою панельної дискусії можна познайомитися за покликанням: http://surl.li/msuov.

З вітальним словом виступили: Олена ДУБОВИК, заступник директора з навчально-методичного забезпечення змісту освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Василь НУДНИЙ, заступник директора з навчально-організаційної діяльності комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського», Наталія ТАРАПАКА, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти «КОІППО імені Василя Сухомлинського» та Оксана РОМА, керівниця освітніх ініціатив The LEGO Foundation В Україні.

Свої бачення щодо актуальності та ефективності використання інтегративного підходу в освіті представили наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники Кіровоградської, Рівненської, Дніпропетровської, Запорізької, Хмельницької, Чернівецької, Сумської, Донецької, Черкаської, Херсонської, Одеської, Харківської, Полтавської областей та м. Києва.

Працюємо на Перемогу! Слава Україні!