19.03.24р.

Чим ми завдячуємо тваринам.

Вчитель: Марченко Ольга Вячеславівна тел.0959017493

Доброго ранку, мої любі учні! Вітаю вас на самому загадковому уроці "Пізнаємо природу".Нехай вам буде спокійно і затишно на нашому уроці!

Урок наш починається, ми граючись,навчаємось Завзято всі стараємось, щоб вийшов результат.

Тема уроку:

Спочатку давайте відгадаємо загадки:

«Тварини знають набагато більше, ніж люди. Собаки можуть заздалегідь відчути землетрус. Птахи пролітають половину земної кулі, щоб відшукати своє гніздо. Якби люди частіше слухали тварин, вони б не робили стільки помилок.»

Гелен Браун, американська письменниця

Розглянь відеоматеріал до уроку.

 Тварини оточують нас всюди і відіграють дуже важливу роль у природі та житті людини. Ми не можемо уявити цей світ без тварин. Кожен жучок, ящірка чи пташка потрібні нашій планеті. Вивчаючи значення тварин, ми краще розуміємо природу і взаємозв’язки у ній.

Давайте пригадаємо:

                   Дощові черв’яки та утворення ґрунту.

 Дощові черв’яки та утворення ґрунту

Дослідження №1(попрацюй разом з батьками).

Тобі знадобиться: скляна посудина чи банка, ґрунт, пісок, органічні відходи (залишки овочів, фруктів, папір подрібнений (але не глянцевий чи журнальний), кавовий розчин, зелень, листя та ін.), вода, дощові черв’яки.

Що треба робити:

1. У високу банку чи скляну посудину насип шар чорнозему (приблизно 5 см), на нього шар вологого піску (приблизно 2-3 см). Потім чергуй шар ґрунту, шар піску, а зверху насип шар органічних відходів. Полий невеликою кількістю води.

2. Помісти у банку кілька дощових черв’яків.

3. Закрий банку склом або тканиною і залиш у затіненому місці.

4. Через кожні 3-4 дні розглядай структуру вмісту посудини. Коли вміст підсихає, злегка поливай. Зволоження має бути таким, щоб органічні відходи не пліснявіли. Якщо є зміни, записуй у таблицю в зошиті та фотографуй.

5. Зроби висновок про роль дощових черв’яків в утворенні родючого ґрунту.

Дослідження №2(попрацюй разом з батьками).

Зменшуймо кількість сміття. Не спалюймо листя. Органічне сміття вдома і на присадибній ділянці можна компостувати. Один зі способів - просто закопувати. Можна також змайструвати компостер. Але найкращим способом є отримання біогумусу - цінного добрива для рослин за допомогою гнойових (компостних) черв’яків - так званих червоних каліфорнійських. Їхнє розведення на спеціальних фермах для отримання органічного добрива має назву вермікультура.

                 Яке значення тварин у житті людини.

Це цікаво.

А ось неймовірна історія рятівників з дикої природи:

У 2005 році в Кенії зловмисники викрали 12-річну дівчинку, однак здійснити свої плани викрадачі не встигли - на них напала зграя левів. Від страху злочинці розбіглися, залишивши дівчинку левам, щоб затримати цим хижаків. План злочинців спрацював, але дикі звірі оточили дівчинку і охороняли її поки не прибув пошуковий загін. При його наближенні леви просто відійшли на безпечну відстань, переконавшись, що дитина в безпеці.

 Як зберегти різноманіття тварин. Для збереження різноманіття надзвичайного світу тварин природодослідники вживають різноманітних заходів. Червона книга основний документ, у якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних видів тварин і рослин й таких, що перебувають під загрозою зникнення. На підставі цього документа розробляють наукові та практичні заходи, спрямовані на охорону, відтворення і раціональне використання цих тварин і рослин.

Природоохоронні території - заповідники, національні парки, заказники, пам’ятки природи тощо. На цих територіях можна здійснювати спостереження і дослідження, а будь-яка діяльність людини керується законами.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

Тварини відіграють дуже важливу роль у природі та житті людини.

• Для збереження різноманіття світу тварин дослідники вживають різноманітні заходи. Дуже важливим є раціональне природокористування. Кожен з нас може долучитись до цієї важливої справи.

Запам'ятай!

Домашнє завдання: опрацювати разом з батьками параграф 51 на стор.195. 

Запишіть у зошит.