22.12.23р.

Як досліджують океани

Вчитель: Марченко Ольга Вячеславівна тел.0959017493

Молодці!

Тема нашого уроку:

Глибоководні райони Світового океану, мабуть, одні з найтаємничіших місць на нашій планеті. За весь час існування розвинених технологічних апаратів ученим так і не вдалося вивчити великі глибини. Тому океанічне дно продовжує приховувати багато секретів. Спробуємо більше дізнатися про сучасні дослідження океану.

Перед початком уроку перегляньте відео.

Сьогодні ви дізнаєтесь: про вивчення океану; хто вивчає моря та океани; чим вимірювали глибину океану; з яких частин складається океан.

Запишіть назви в скарбничку знань.

Завдання

Переглянь за QR-кодом відео і дізнайся більше про дослідження Жака-Іва Кусто. Якими рисами характеру має володіти океанолог? Для людей яких професій цінні дослідження океанологів?

Пора відпочинку, для тебе фізкультхвилинка.

Для вивчення океанів на їхньому дні, де глибина сягає 10-20 м, встановлюють підводні лабораторії, обладнують підводні човни науковою апаратурою. У дослідженнях Світового океану беруть участь спеціальні судна, літаки, супутники Землі, здійснюють фотографування та кінозйомку. Під час вивчення великих ділянок океану вчені різних країн об’єднують свої зусилля. Результати таких досліджень мають велике значення для рибальства, судноплавства, пошуків та видобутку корисних копалин.

Завдання(запиши в зошит).

Чи доводилося тобі бачити океан? Підбери і запиши прикметники, якими б ти його описав/-ла. Назви океани та покажи їх на карті.

Запиши у зошит назви.

Склади характеристику любого океану за планом.

Запиши у зошит назви.

Подивіться ,яка краса...

Уважно розгляньте малюнок, та скажіть що відбувається.

Пізнавальне відео.

Це цікаво

Чи знаєш ти, що є кольорові моря? Їхні назви пов’язані з кольором води. У Тихому океані на сході материка Євразія розташоване Жовте море. Цю назву воно дістало через жовті частинки глини, які наносять сюди води річок. Біля північних берегів Європи розташоване Біле море, яке більшу частину року вкрито білими льодами і снігом. У північно-західній частині Індійського океану є Червоне море, вода якого через велику кількість особливих водоростей буває червонуватою.

ЗАПИТАННЯ ,ЗАВДАННЯ, ДОСЛІДЖЕННЯ (усно).

1. Для чого людству потрібно досліджувати океани?

2. Чому вода в океані солона?

3. Підготуйте повідомлення або буклет про сучасні дослідження океану.

4. Користуючись картами шкільного атласу з’ясуй, які затоки і протоки є у Чорному морі. Покажи їх на карті.

5 Оціни свою діяльність на уроці. Продовж речення: я дізнався/- лася..., Було цікаво..., Мене здивувало..., Хочу дізнатися...

Як ви себе відчували на уроці?

Ви молодці!

Домашне завдання: опрацювати параграф 31 у підрачнику, дати відповіді на запитання (стор 115).