16.01.24р.

 РОЗПОДІЛ ТЕПЛА НА ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ

Вчитель: Марченко Ольга Вячеславівна тел. 0959017493

Доброго ранку, мої любі учні! Вітаю вас на уроці географії.Сьогодні у нас незвичайний урок, ми зробимо ще один крок в країну географії ,та розглянемо розподіл тепла на поверхні Землі.

Тема нашого уроку:

Для початку перегляньте відео .

Записати у зошит.

лозівська руханка онлайн

Перегляньте відео.

ОЦІНЮЄМО СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ • усього 12 балів

1 бал • 1. Які паралелі називаються тропіками та полярними

колами? 2. Для чого на картах проводять лінії тропіків та поляр-

них кіл?

 2 бали • 3. Поясніть, чому кількість сонячного тепла,що надходить на Землю, закономірно зменшується від екватора до полюсів.

4. Які дати року називають днями сонцестояння та рівнодення? Порівняйте закономірності освітлення Землі в дні літнього та зимового сонцестояння.

3 бали • 5. Поміркуйте, чому межами теплових поясів є лінії тропіків та полярних кіл? Порівняйте температурний режим різних теплових поясів. 6. Як ви поясните той факт, що великі народні свята припадають на дні сонцестояння та рівнодення? Чому люди по-особливу відзначають ці дні?

Домашнє завдання: опрацювати параграф 28

ПОДОРОЖ У СЛОВО

Екваторіальні широти — це смуга земної поверхні обабіч екватора, тропічні широти — смуга поверхні обабіч тропіків, помірні широти лежать приблизно між тропіками й полярними колами, полярні широти — в районі полярних кіл.

Домашнє завдання для учнів ,які знаходяться на інклюзивному навчанні:розгляньте які розрізняють дні сонцестояння.Намалюйте рівнодення.

• Протягом року розрізняють дні сонцестояння: зимового (22 грудня) і літнього (22 червня), дні рівнодення: весняного (21 березня) і осіннього (23 вересня) (для Північної півкулі, в Південній — навпаки).

 Теплові пояси — смуги з певними температурами повітря, які різняться між собою за кількістю тепла; їх на Землі сім: жаркий, два помірних, два холодних, два вічного холоду.