29.03.24р

Як кисень потрапляє у наш організм

Вчитель: Марченко Ольга Вячеславівна тел.0959017493

Любі учні, добрий день! Сил, натхнення на весь день! А ще праці і старання! Тож вперед -  всі до навчання! Нехай вам буде спокійно, затишно та цікаво на нашому уроці!


Тема уроку:

Доросла людина без їжі може обійтися близько десяти тижнів, без води - дві доби і лише кілька хвилин без повітря. Тому німецький лікар-пульмонолог Кай-Міхаель Бе писав «Чи варто придивлятися до органа, якого не відчуваєш, не бачиш і за роботою якого взагалі не слідкуєш? Відповідь однозначна: так! Бо легені дихають для нас. А ми - дихаємо ними».

Перегляньте відеоурок.

Наш організм не може обійтись без кисню. Тому людина дихає постійно. Для чого потрібен нам кисень? Як ти знаєш, для злагодженої роботи всіх органів нашого організму потрібно багато енергії. Отримуємо ми її з поживних речовин, які надходять з їжею і перетворюються в травній системі.

Киснем організм людини забезпечує дихальна система. Саме в органах дихання кисень з повітря потрапляє в кров, яка його розносить до кожної клітини. Використовуючи кисень у процесах обміну речовин, клітини можуть отримувати значно більше енергії. Тому вони і потребують кисню для підтримання життєдіяльності. Унаслідок перетворень речовин у клітинах утворюються непотрібні речовини для організму, зокрема вуглекислий газ. Тож ще одна роль дихальної системи - видаляти такі непотрібні газуваті речовини з організму.

Уважно розглянь.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

• Використовуючи кисень у процесах обміну речовин, клітини отримують енергію.

• Дихальна система складається з повітроносних шляхів і легенів.

• Дихальна система людини забезпечує надходження кисню, видалення вуглекислого газу, бере участь у сприйнятті запахів та формуванні голосу.

• Газообмін відбувається у альвеолах легень.

• Повітря надходить у легені завдяки дихальним рухам

Намалюй у зошит.

Дослідження(проведи разом з батьками).

Який у тебе тип дихання? Перевір, поклавши одну руку на грудну клітку, іншу - на живіт. Вдихни і видихни. Якщо рухається рука на грудях - тобі властивий грудний тип дихання. А якщо під час вдиху живіт піднімається, а під час видиху - опускається, то це дихання животом (діафрагмальне). Навчись робити дихальні вправи, які є дуже корисними для роботи різних органів, профілактики простудних захворювань, зняття стресу.