09.02.24р.

Дослідження.

Розробка та обгрунтування маршруту,що проходить,через об'єкти Північної Америки ,віднесені до світової спадщини ЮНЕСКО.

Вчитель: Марченко Ольга Вячеславівна тел.0959017493

Доброго ранку, мої любі учні!

Вітаю вас на уроці географії. Ми продовжуємо мандрувати "Північною Америкою", все глубже занурюємося в цей  материк та пізнаємо багато нового та цікавого.Сьогодні у нас дослідження, тож вперед до нових знань!

Перед тим ,як розпочати урок давайте перевіримо домашнє завдання виконав тест за посиланням join.naurok.ua  код доступу 2084174 ,час проходження 40 хвилин.

Тема нашого уроку:  Дослідження.

Мета уроку:

·        ознайомити учнів з об’єктами Північної Америки, що занесені до Списку природної спадщини ЮНЕСКО;

·        формувати вміння висловлювати власні судження щодо розробки туристичного маршруту і перспективи його використання в туристичній галузі, логічно й аргументовано викладати досліджуваний матеріал;

·        розвивати комунікативні здібності, навички колективного спілкування; сприяти розвитку економічного, підприємницького мислення, ініціативності, лідерських якостей;

·        виховувати толерантність, повагу до різних культур, любов до світу.

Перегляньте відео.

Сполучені Штати Америки є світовим політичним і економічним лідером. Територія країни поділяється на високу гористу, переважно посушливу західну частину, яка зайнята Кордильєрами, і здебільшого рівнинну вологу східну частину (лише вздовж Атлантичного узбережжя простягнулися давні середньовисокі гори Аппалачі). Центр країни займають обширі Внутрішні рівнини (Центральні і Великі). Кожен із регіонів по-своєму привабливий і цікавий з точки зору організації туристичної діяльності.

Така різноманітність умов, ресурсів і просторового розташування сприяє розвиткові практично всіх видів туризму і задовольняє всі потреби пересічного споживача туристичних послуг. Наявність мальовничих місць сприяє розвитку туризму, орієнтованого на використання природних ресурсів – у країні створено більше 350 національних парків і заповідників загальною площею понад30 млн га, які мають світову славу і приймають до 300 млн туристів за рік. 

Завжди багато відвідувачів у Єллоустоні, Великому Каньйоні, Каньйонленді, Ачезі, Титані, Ґлешієрі, Олімпіку, Йосеміті, Мамонтовій печері та на територіях багатьох інших цікавих об'єктів. Неважко помітити, що більшість із них зосереджена на заході країни в Гірських і Тихоокеанських штатах. 

Знайомство із національними парками США найкраще розпочинати із Єллоустона – найстарішого національного парку США і світу, заснованого у 1872 р. Єллоустон розташований у північно-західній частині штату Вайомінг на висоті 2 300 м. Його площа – 900 тис. га. Щороку до парку приїздить до 3 млн. туристів. Їх приваблюють Мамонтові гарячі джерела з терасами і знаменита долина гейзерів, де найбільший інтерес викликає гейзер Олд Файтфул, який через кожні 80 хвилин викидає фонтан води на висоту майже 100 м. Не менш цікаве і високогірне озеро Єллоустон з однойменною річкою, що витікає із нього й утворює мальовничий каньйон із ланцюгом водоспадів.

У центрі континентальної частини США розкинулися Великі рівнини, які у широтному напрямку розрізаються притоками Міссісіпі. Як нагадування про екологічні аномалії у штаті Південна Дакота заснований національний парк «Бедлендс» - «погані, дурні землі». Це – одна з типових ділянок у передгір'ях Кордильєр, складених товщами пухких порід, які в умовах посушливого клімату легко розмиваються зливовими опадами і піддаються вітровій ерозії. У результаті утворюється складна, заплутана мережа розгалужених ярів, розділених вузькими вододілами-гребенями, що перетворює ці землі в важко прохідні ділянки, непридатні для господарського використання.

У Каліфорнії багато й інших визначних місць. Серед них – Долина Смерті, оголошена національним пам'ятником природи. Долина Смерті – одна із найбільш глибоких, пустельних і безводних западин світу. Її абсолютна висота складає 86 м нижче рівня моря. Температура повітря у долині досягає +60оС. Виняткова сухість призводить до інтенсивної вітрової ерозії на схилах довколишніх хребтів. Свою назву унікальний природний об'єкт отримав у 1849 р. після загибелі у цьому районі групи золотошукачів.

"Соединенных Штатах Америки на территории высохшего озера в Калифорнии можно наблюдать загадочный феномен. Камни здесь передвигаются сами собой, словно кто-то перемещает их посредством телекинеза. Сама же эта местность именуется Долиной Смерти. Туристы отмечают, что здесь действительно жутковато, но зато очень красиво. Ученых же интересуют вовсе не местные красоты."

На плато Колорадо сформувався один із найглибших каньйонів світу. Річка Колорадо "створила" це диво у своїй середній течії. Американці ж створили у долині річки низку національних парків: Гранд Каньйон, Ґлен Каньйон, Каньйонлендс, Брайс Каньйон, які своїми фантастичними краєвидами приваблюють туристів із усього світу.

За межами континентальної частини країни розташовані два штати - Гавайї та Аляска – своєрідні природні і туристичні антиподи. Гавайські острови розмістилися в центрі Тихого океану і є "меккою" для туристів. Атмосфера свята і безтурботність – головні враження, за якими мандрують на Гавайські острови; сонце, вода і пісок – головні туристичні ресурси островів.

Аляску називають "краєм білого мовчання". Тут багато гігантських гір, льодовиків, фіордів, а також річок, що впадають у Північний Льодовитий океан, озер та лісів. На території штату створено 8 національних парків, у тому числі найбільший у США – парк Врангеля. Досить багато жителів США проводять літню відпустку саме на Алясці. Популярними є екологічні тури задля спостереження за життям тварин і птахів, круїзи уздовж узбережжя, спортивне полювання і рибалення.

Розробіть свій маршрут унікального природного об'єкту за планом.

План дослідження унікального природного об’єкту

1.     Назва об’єкту. Поясніть, в чому його унікальність.

2.     Країна у межах, якої він розташований.

3.     Географічні координати та положення на материку.

4.     До якого природнього компоненту об’єкт відноситься та особливості його формування на даній території.

5.     Короткий опис клімату та природної зони.

6.     Проблеми та перспективи природного об’єкту.

7.     Візитка – емблема.

8. Який сувенір пропонуєте придбати та які селфі зробити.