In de vier jaar dat Sigrid Calon zich als autonoom kunstenares profileert, legt ze zich in haar beeldend werk vooral toe op het vraagstuk van de identiteit. Vanuit een onderzoekende houding en gebruikmakende van zowel ambachtelijke technieken als hightech apparatuur, realiseert ze fascinerende projecten en textiele ontwerpen, oprechte beelden die doordachte ernst combineren met een decoratieve frivoliteit
De kunstenares haar eigen fascinaties centraal. Wie ben ik? Wat kan ik doen? En hoe verhoud ik mij tot de ander? Had in haar containerontwerp de eigenheid van Tilburg centraal gestaan, nu richt ze zich op de kwestie van de menselijke identiteit.
Overzicht van haar werk:
De verwondering daarover werkt Sigrid Calon uit in ‘Search for Identity’ (Tilburg, 2008). Aanleiding voor dit tentoonstellingsproject was het krantenbericht dat in haar woonplaats Tilburg mensen van meer dan 200 nationaliteiten wonen. In de expositie, waarin de kunstenares samenwerkt met tien allochtone vrouwen, toont ze textiele ‘installaties’ die intrigerende verhalen uit het leven van de participerende vrouwen verbeelden. De grote, neerhangende doeken, waarin uiteenlopende beeldelementen op verrassende wijze zijn gecombineerd, zijn onder meer vervaardigd met behulp van computergestuurde weefmachines, en moderne laser- en printtechnieken. De optische effecten die de kunstenares daarmee weet te realiseren, leiden ertoe dat de beschouwer regelmatig op het verkeerde been wordt gezet. Is dit nu een weefsel, een fotoprint, of borduursel?
Van waar komt de inspiratie?