Українська мова та література

23.03.2020р. Вищий і найвищий ступені порівняння прикметників. Синонімічні способи вираження різного ступеня ознаки, використання прислівників дуже, вкрай та ін.., вживання прикметникових суфіксів і префіксів із значенням суб’єктивної оцінки (величезний, малюсінький та ін..). Прикметники, що перейшли в іменники. Контрольна робота №2.

Ступені якості (форми суб’єктивної оцінки) прикметників
Прикметники, що перейшли в іменники (субстантивація)

Наступне завдання виконати в зошиті, обговорення в коментарях

Завдання 1. ступені порівняння прикметників.
Контрольна робота №2 (частина 2)

20.03.2020р. Удосконалення тексту мовними засобами. Контрольна робота. Написання есе. Прикметник. Відмінкові закінчення прикметників.

Підручник. Українська мова 11 клас. Автор - О. Авраменко. Повторити § 2-3, 4-5, 6-7. Переглянути таблиці в зошитах.

Презентація. Есе.

Нижче наведені теми для написання есе. Готові тексти можна надсилати на електронну адресу deviato4ka@ukr.net, фото у вайбер на номер 0976824852.

19.03.2020р. Контрольна робота № 7. Розвиток зв’язного мовлення. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО.

Матеріали для повторення

16.03.2020р. Українська література. Група «київських неокласиків». Їхнє творче кредо, орієнтація на традицію, класичну форму вірша. Максим Рильський. Філософічність, афористичність його лірики. «Солодкий світ!..», «У теплі дні збирання винограду»

ТЛ: філософічність, сонет.

«Київські неокласики». Особливості творчості. Представники.


Вірш «У теплі дні збирання винограду»


Словникова робота. Записати в зошит ОБОВ’ЯЗКОВО!!!

Київські неокласики — група поетів-модерністів 1920-х років. Таку назву взято випадково й дуже умовно на одній із літературних зустрічей, де були присутні поети Микола Зеров, Михайло Драй-Хмара, Максим Рильський, Павло Филипович, Юрій Клен (Освальд Бурґгардт). Пізніше М. Рильський зазначав: «Класики... — це ті, що створили невмирущі твори. “Нео” — новий. Неокласики — нові класики. Але ця назва дана на глум, самі поети, що їх названо неокласиками, ніколи себе так не називали. Але вони вважають себе учнями, послідовниками тих, що становлять славу й гордість людства, — учнями класиків. Вони намагаються кращі надбання світової культури перенести на український ґрунт, прищепити їй пагони класичної спадщини».

Сонет (звучати) — ліричний вірш, що складається з чотирнадцяти рядків п’ятистопного або шестистопного ямба, власне, двох чотиривіршів (катрени) з перехресним римуванням та двох тривіршів (терцети) з усталеною схемою римування: абаб, абаб, ввд, еед або (рідше) перехресною абаб, абаб, вде, вде чи абаб, абаб ввд, еед і т. п.

Микола Зеров називав сонет формою «ліро-епічної мініатюри окремої схеми». Найвищого розвитку досягає сонет у творчості неокласиків Миколи Зерова.

Філософічність у ліриці – прагнення через поезію, використовуючи образну систему та тропи, пізнати і розкрити світ, вивчити найбільш загальні суттєві характеристики і фундаментальні принципи реальності і пізнання, буття людини, відносин людини і світу.


29_ТС_киiвс_кi_неокласики.pdf

13.03.2020р. Павло Тичина. Художнє відтворення національно-визвольного пробудження народу, уславлення борців за вільну Україну («Пам’яті тридцяти», «Одчиняйте двері»). Євген Плужник – один із провідних поетів «розстріляного відродження». Сповідальність, ліричність, філософічність лірики. «Вчись у природи творчого спокою…», «Ніч…а човен – як срібний птах!..»