Українська мова та література

27.04.2020р. Особливості кличного відмінка. Творення й відмінювання чоловічих та жіночих імен по батькові.

кличний відмінок.pptx

21.04.2020р. Закінчення іменників ІІІ відміни в орудному відмінку. Словозміна іменників ІV відміни.

Закінчення іменників ІІІ відміни в орудному відмінку.pptx

14.04.2020р. Закінчення іменників чоловічого роду ІІ відміни в родовому відмінку. Відмінкові закінчення іменників з конкретним та абстрактним значенням (терміна – терміну, феномена – феномену). Паралельні закінчення іменників чоловічого роду давального відмінка (-ові, -еві (-єві) , -у (-ю) ); іменників знахідного відмінка (назв побутових предметів (узяв олівець – узяв олівця, написав лист – написав листа); іменників місцевого відмінка однини (на коні – на коневі, в ліжку – на ліжкові, в гаї – в гаю, на торзі – на торгу); іменників місцевого відмінка множини (кістьми – костями, крильми – крилами, чобітьми – чоботями тощо).

ІІ відміна.pptx

13.04.2020р. Іменники, що мають лише форму однини або множини. Складні випадки відмінювання іменників. Закінчення іменників І відміни в орудному відмінку. Контрольне есе (4)

Іменники, що мають лише форму однини або.pptx

Таблиці + завдання

завдання
Контрольне есе

07.04.2020р. . Іменники спільного і подвійного роду. Складні випадки узгодження роду іменників типу кір, дріб, біль, нежить, пил, степ, ступінь, путь та ін. з іншими частинами мови. Визначення роду невідмінюваних іменників та абревіатур, правила вживання їх.

Підручник. Авраменко О. Українська мова для 10 класу. – К.: Грамота, 2018. (стор. 156 §49) – матеріал для повторення. Опрацювати усно.

Визначення роду іменників. Зробити короткий конспект.

рід іменників.pptx

Картки + завдання.

рід картки.docx

02.04.2020р. Морфологічна норма. Морфологічна помилка. Іменник. Рід іменників. Паралельні родові форми іменника (зал – зала, птах – птаха, плацкарт – плацкарта тощо). Іменники чоловічого та жіночого роду, що означають назви людей за діяльністю (поет – поетеса, поетка; директор – директорка, робітник – робітниця та ін.).

Опрацювати та законспектувати презентацію

Морфологічна норма.
фемінітиви

Виконати завдання

Завдання

01.04.2020р. Природа і людина у творі Лесі Українки «Лісова пісня». Неоромантичне ствердження духовної сутності людини, її творчих можливостей. Конфлікт між буденним життям і високими пориваннями особистості, дійсністю і мрією. Художні особливості драми-феєрії. Контрольна робота.

Опрацювати таблиці та виконати завдання

людина і природа

Законспектувати презентацію

лісова пісня

31.03.2020р. Драма-феєрія «Лісова пісня». Фольклорно-міфологічна основа. Символічність образів Мавки і дядька Лева – уособлення духовності і краси. Мати Лукаша й Килина – антиподи головній героїні Мавці. Порівняння образів Мавки й Килини. Симбіоз високої духовності і буденного прагматизму в образі Лукаша. Почуття кохання Мавки й Лукаша як розквіт творчих сил людини.

Записати в зошит

Словник

Презентацію оформити конспектом у зошит

Лісова пісня.pptx

Завдання 1.

Завдання. Лісова пісня

Завдання 3.

Завдання 3

26.03.2020р. Призначення поета і поезії, мужність ліричної героїні, автобіографічні мотиви. («Слово, чому ти не твердая криця…»). Відданість своїм мріям, наполегливе прагнення до мети («Мріє, не зрадь»). Зображення повені людських почуттів у вірші «Стояла я і слухала весну…»

Презентація «Мотиви лірики Лесі Українки». Конспект за презентацією

Мотиви лірики Лесі Українки.pptx
завдання. аналіз поезії

25.03.2020р. Збірка поезій «На крилах пісень», її висока оцінка І.Франком. «Contra spem spero!» як світоглядна декларація сильної, вольової особистості. Урок виразного читання. Поезія Лесі Українки

Характеристика збірки «На крилах пісень»

“На крилах пісень” (1893)

Аналіз поезії «Contra spem spero!»

Вірш «Contra spem spero» Лесі Українки
поезія

КОНКУРС

конкурс.mp4

24.03.2020р. Альманах «З-над хмар і долин», угруповання «Молода муза». Життєвий і творчий шлях Лесі Українки.

«З-НАД ХМАР І З ДОЛИ́Н» – літературно-художній альманах
молода муза.ppt

Біографія Лесі Українки. Завдання : короткий конспект.

Завдання. Створити карту подорожей Лесі Українки з описом подій у зображених місцях.

(можна намалювати або покроковий конспект).

Карта подорожей Лесі Українки.pptx

23.03.2020р. Узагальнення та систематизація вивченого . Контрольна робота №5.

Український модернізм і його особливості
Завдання до підсумкового уроку

19.03.2020р. Образ панни (Мусі) – утілення ідеї вічної жіночності, краси. Імпресіонізм новели «Момент». Урок літератури рідного краю №2. Поети Житомирщини.

http://eprints.zu.edu.ua/19747/1/наші%20земляки%20pdf.pdf - наші земляки (ознайомитися)

Завдання : обрати одного поета Житомирщини і письмово (в зошиті) або у вигляді доповіді (документ, презентація) охарактеризувати його творчість, навести приклади поезій. Виконане завдання надіслати за електронною адресою deviato4ka@ukr.net або фото роботи у вайбер на номер 0976824852. Обов’язково вказати своє прізвище та ім’я, номер групи.

19_КП._Образ_панни.pdf

18.03.2020р. Володимир Винниченко. Життя і творчість, громадська і політична діяльність. Перший український науково-фантастичний роман «Сонячна машина». Поєднання в новелі «Момент» реалістичного змалювання дійсності та філософського підтексту (плинність життя, щастя людини, мить – частинка вічності тощо).

17.03.2020р. Розрізнення прислівників і співзвучних сполук (збоку – з боку, зрештою – з рештою, всередині – в середині тощо). Правила написання їх. Написання не, ні з різними частинами мови. Контрольна робота №3 (перевірка мовної теми).

19_кп._Презентацiя._правопис_не,_нi.pdf

Підручник Українська мова. 10 клас. О. Авраменко § 46 стор.144 Повторити теоретичний матеріал про прислівники та співзвучні сполуки. Виконати завдання 2, 3 на стор. 145


Правопис не, ні з різними частинами мови. § 47 стор. 147 Опрацювати таблицю. Завдання 4 на стор 148.


16.03.2020р. Українська мова. Складні випадки написання прізвищ і географічних назв. Розрізнення прислівників і співзвучних сполук (збоку – з боку, зрештою – з рештою, всередині – в середині тощо). Правила написання їх.

19_КП_власнi_назви.pdf